چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
اعتراضات مردمی
پرواز هزاران بادکنک قرمز در اعتراض به افزایش قربانیان کرونا
۳۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / برزیل / آمار کرونا / ریودوژانیرو / شیوع کرونا / اعتراضات مردمی
پرواز هزاران بادکنک قرمز در اعتراض به افزایش قربانیان کرونا
منتقدان عملکرد دولت برزیل در مقابله با شیوع ویروس کرونا به نشانه اعتراض، هزاران بادکنک قرمز را در ساحل ریودوژانیرو به پرواز درآوردند.
استعفاهای زنجیره ای طرح جدید بدخواهان لبنان
۳۴ ساعت قبل / استعفا / بیروت / انفجار بیروت / انفجار مهیب بیروت
استعفاهای زنجیره ای طرح جدید بدخواهان لبنان
خبرهای روز دوشنبه از لبنان حول محور ادامه اعتراضات خیابانی و استعفای برخی اعضای کابینه لبنان بود آن هم در شرایطی که این کشور برای خروج از بحران ناشی از انفجار بندر بیروت در هفته گذشته اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز به همدلی ، همبستگی و آرامش و مشارکت جمعی احزاب و گروه های سیاسی و نهادهای مردمی دارد.
درگیری پلیس با معترضان نتیجه انتخابات بلاروس
۳۹ ساعت قبل / بلاروس / مینسک / اعتراضات مردمی / تجمع اعتراضی
درگیری پلیس با معترضان نتیجه انتخابات بلاروس
با بسته شدن مراکز رای گیری معترضین به نتایج انتخابات در میدان پیروزی شهر مینسک با نیروهای پلیس ویژه درگیر شدند. تعدادی از معترضین بازداشت شدند.
نشریات ترکیه| نگرانی از شیوع گسترده‌تر کرونا در ترکیه/ آتش در خیابان‌های لبنان پس از سفر ماکرون
۴۰ ساعت قبل / ترکیه
نشریات ترکیه| نگرانی از شیوع گسترده‌تر کرونا در ترکیه/ آتش در خیابان‌های لبنان پس از سفر ماکرون
گسترده شدن اعتراضات مردمی در لبنان تیتر مشترک اغلب روزنامه‌های امروز ترکیه است.
اعتراضات در بیروت: فریاد در انتهای بن بست!
۴۱ ساعت قبل
اعتراضات در بیروت: فریاد در انتهای بن بست!
کشوری که به عروس خاورمیانه شهرت دارد در یک سال اخیر صحنه اتفاقات فراوانی بوده است که انفجار بندر بیروت نقطه اوج این شرایط بود. کارشناسان معتقدند، لبنان آبستن حوادث جدیدی است که اعتراضات مردمی نقطه آغاز آن خواهد بود.
۴۷ ساعت قبل / ایران و آمریکا
حمایت آمریکا از " سناریوی شعار علیه ایران" از عراق تا لبنان
صباح زنگنه در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد تحولات اخیر در لبنان به خصوص بعد از انفجار بندر بیروت و افزایش اعتراضات مردمی در این کشور عربی خاطرنشان کرد: قابل پیش بینی بود که بعد از بن بستی که در مورد مسائل مالی لبنان پیش آمده و همچنین انفجار و انهدام تاسیسات بندر بیروت اعتراضات در این کشور به مراحل جدیدی  کشیده شود.
پلیس آمریکا ۱۲ معترض در شهر لوییزویل را بازداشت کرد 
۲ روز قبل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
پلیس آمریکا ۱۲ معترض در شهر لوییزویل را بازداشت کرد 
تهران- ایرنا- در ادامه سرکوب اعتراضات مردمی در آمریکا به دستور دونالد ترامپ، پلیس این کشور یکشنبه شب ۱۲ معترض در شهر لوییزویل از ایالت کنتاکی را بازداشت کرد.  
۲ روز قبل
حمله تظاهرکنندگان عراقی به ساختمان استانداری ذی‌قار
تظاهرکنندگان عراقی به ساختمان استانداری ذی‌قار در جنوب این کشور حمله کرده و خواستار برکناری مسئولان این استان شدند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، صدها تن از معترضان عراقی در اعتراض به نابسامانی خدمات‌رسانی و قطعی برق تظاهراتی برگزار کرده و خواستار برکناری مسئولان این استان شدند. صدها تن از ساکنان شهرستان الفهود در استان ذی‌قار به شهر الناصریه رسیدند و به ساختمان استانداری ذی‌قار در شهر الناصریه، مرکز این استان حمله کردند. شاهدان عینی اعلام کردند که این تظاهرات را عشایر منطقه الفهود ترتیب دادند و شرکت کنندگان در این تظاهرات کاهش خدمات را محکوم و مسوولان این استان را به فساد و سوء مدیریت متهم کردند. از ماه‌های گذشته، میدان الحبوبی در مرکز شهر الناصریه مرکز اعتراضات مردمی علیه عادل …
۲ روز قبل
اصلاحات هیچ‌گاه به بن‌بست نمی‌رسد
علی شکوری‌راد، دبیر کل حزب اتحاد ملت با اشاره به حمله‌های رسانه‌ای اخیر به رئیس‌جمهور گفت: در آبان 98بعد از افزایش قیمت بنزین و شروع اعتراضات مردمی، مخالفان دولت به این فکر افتادند که از این اعتراضات برای اسقاط دولت مستقر استفاده کنند، که سخنرانی روز یکشنبه رهبری از آن جلو‌گیری کرد. وی که به مناسبت روز خبرنگار در یک نشست خبری آنلاین حضور یافته بود گفت: کسانی بودند که فکر کردند از این موضوع که اعتراضات مردمی فراگیر شده استفاده شود تا دولت را ساقط کنند. این مشکل در کشور ما به‌صورت جدی وجود دارد. یعنی …
معترضان لبنانی خواستار محاکمه مقصران انفجار بیروت شدند
۳ روز قبل / لبنان / اعتراضات مردمی / انفجار بیروت
معترضان لبنانی خواستار محاکمه مقصران انفجار بیروت شدند
تعداد زیادی از مردم لبنان امروز با تجمع در مقابل پارلمان این کشور، خواستار محاکمه مقصران انفجار بیروت شدند.
۸ سال زندان برای یک شکلات/ روایت پدر یکی از متهمان حوادث آبان از بازداشت فرزندش
۴ روز قبل / اعتراضات آبان / اعتراضات مردمی
۸ سال زندان برای یک شکلات/ روایت پدر یکی از متهمان حوادث آبان از بازداشت فرزندش
پدر یکی از متهمان حوادث آبان ماه از محکوم شدن پسرش به ۸ سال حبس می‌گوید و ماجرا را اینگونه روایت می‌کند که پسرش را با یک بسته شکلات از فروشگاه جانبو گرفته‌اند. رویداد۲۴ در این گفتگو با پدر این متهم صحبت کرده است. این البته روایتی است که پدر متهم می‌گوید، اما دادگاه گویا نظر دیگری دارد و به همین علت پسر را به ۸ سال زندان محکوم کرده است.
۵ روز قبل / مصطفی الکاظمی / میدان تحریر / بغداد / معترضان / نخست وزیر عراق
(تصاویر) مصطفی کاظمی در جمع معترضان حضور یافت
از زمانی که الکاظمی در ماه مه گذشته به جای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق روی کار آمد، این نخستین بار است که وی در میان تظاهرکنندگان حضور می‌یابد. عبدالمهدی در پی اعتراضات مردمی بی سابقه، از منصبش کنار رفت.
سرنوشت آموزگار؛ از نخست‌وزیری تا انحلال حزب رستاخیز
۵ روز قبل / جمشید آموزگار / حزب رستاخیز / محمدرضا پهلوی
سرنوشت آموزگار؛ از نخست‌وزیری تا انحلال حزب رستاخیز
آموزگار در شرایطی به نخست‌وزیری رسید که جامعه ایران در آستانه انقلاب اسلامی قرار داشت. با آشکارشدن ناتوانی دولت در درک و انجام خواسته‌های واقعی اقشار مختلف مردم، دولت آموزگار از نیمه دوم۱۳۵۶ با اقدامات گسترده مخالفان در داخل و خارج مواجه شد. اجتماعات مذهبی و دانشگاهی به‌طور روزافزون دامنه اعتراضات خود را گسترده‌تر کردند، به‌طوری‌که تا پایان سال حوادثی که محرک مردم برای شرکت فعال در اعتراض به دولت بود، جنبه عمومی و مردمی یافت و به موازات آن دولت عملا نشان داد که چندان پایبند به شعار‌ها و برنامه‌های سیاسی خود نیست.
سیاست نخ‌نمای رسانه سلطنتی/ آمارسازی «بی‌بی‌سی» در اعلام تعداد مبتلایان به کرونا در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / بی‌بی‌سی فارسی / شبکه‌‌های اجتماعی / انگلیس / ایران
سیاست نخ‌نمای رسانه سلطنتی/ آمارسازی «بی‌بی‌سی» در اعلام تعداد مبتلایان به کرونا در ایران
فارس نوشت: بی‌بی‌سی فارسی درحالی طی روزهای گذشته سعی کرد با ارائه یک گزارش غیرمستند تلاش‌های ایران در حوزه مقابله با کرونا را زیر سوال ببرد که گویی وضعیت فضاحت بار شیوع کرونا و افزایش قربانیان آن در آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای اروپایی که منجر به اعتراضات گسترده مردمی در این کشورها شده را به فراموشی سپرده است.
حملات شبه‌نظامیان کُرد سوری و عناصر آمریکایی به ساکنان دیرالزور
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / وزارت نفت / وزارت نفت / دموکراتیک / سوریه / آمریکا
حملات شبه‌نظامیان کُرد سوری و عناصر آمریکایی به ساکنان دیرالزور
نظامیان تروریست آمریکا به همراه شبه‌نظامیان کُرد وابسته به خود در واکنش به اعتراضات مردمی شرق سوریه به مناطق اطراف شهر «الشحیل» و شهرک «الحوایج» در دیرالزور حمله کردند.
خشونت مسلحانه در آمریکا بی پایان شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / نژادپرستی / اعتراضات مردمی / اعتراضات ضددولتی / ایالات متحده آمریکا
خشونت مسلحانه در آمریکا بی پایان شده است
شهروندان آمریکایی بر این باور هستند که در وضعیت اضطراری قرار دارند و خشونت مسلحانه در آمریکا بی پایان شده است.
مجلس نمایندگان آمریکا نحوه برخورد با اعتراضات را بسیار نگران کننده خواند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مجلس نمایندگان آمریکا  / جامعه سیاه پوستان آمریکا / ایالات متحده آمریکا / وزارت امنیت داخلی آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
مجلس نمایندگان آمریکا نحوه برخورد با اعتراضات را بسیار نگران کننده خواند
تهران - ایرنا - رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان در نامه‌ای به سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد که گزارش‌های بدست آمده از نحوه برخورد با اعتراضات مردمی به نژاد پرستی در پورتلند، شهرهای دیگر آمریکا و خبرنگاران بسیار نگران کننده است.
پسر نتانیاهو به آزار و اذیت متهم شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
پسر نتانیاهو به آزار و اذیت متهم شد
قاضی یک دادگاه در سرزمینهای اِشغالی با صدور حکمی فرزند ارشد نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به متوقف کردن عملیات ایذایی علیه رهبران اعتراضات مردمی ملزم کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
باخت ترامپ، باخت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس
آمریکایی‌ها تنها چند ماه تا انتخاباتی زمان دارند که می‌توانند دونالد ترامپ را دوباره برای ریاست جمهوری انتخاب کنند، یا اینکه با انتخاب جو بایدن، مخالف دموکراتش، او را جزو معدود روسایی در تاریخ کشورشان کنند که تنها یک دوره ریاست جمهوری را در دست داشت.به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه میدل ایست آی، در حالی که تحولات بسیاری ممکن است از امروز تا نوامبر رخ دهد، ترامپ با نبرد دشواری برای تجدید انتخاب روبه‫رو است. ترکیبی از فجایع در حوزه سلامت و تبعات اقتصادی پاندمی کرونا، در کنار اعتراضات بر سر خشونت پلیس علیه سیاهپوستان بعد از قتل جورج فلوید، کمپین ترامپ را به دردسر بزرگی انداخته است و نظرسنجی‌های اخیر از پیشتازی ۵۰ به ۴۱ بایدن حکایت دارند. احتمال برد بایدنگرچه به لحاظ تئوری این امکان وجود دارد که ترامپ …
اوضاع آمریکا خارج از کنترل است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات مردمی / دولت آمریکا / اسکای نیوز / نژادپرستی
اوضاع آمریکا خارج از کنترل است
اسکای نیوز: اوضاع آمریکا خارج از کنترل است، این شبکه تلویزیونی ادعا کرد دولت‌مردان آمریکا به دنبال سرنگونی ساختار فعلی اند.
توصیفی بدیع از اتفاقات این روزهای آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / قتل / اعتراضات مردمی
توصیفی بدیع از اتفاقات این روزهای آمریکا
۱۸ مأمور پلیس مجروح و چندین نفر بازداشت شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / آلمان / ویروس کرونا / محدودیت های کرونایی / اعتراضات مردمی
۱۸ مأمور پلیس مجروح و چندین نفر بازداشت شدند
در پی اعتراضات آلمانی‌ها به محدودیت‌های کرونا ۱۸ مأمور پلیس مجروح و چندین نفر بازداشت شدند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
می‌خواهم شخصا واکنش قالیباف را ببینم
«دوست دارم ببینم که ایشان نسبت به واقعیت‌هایی که به صورت سند در دست من هستند، چه واکنشی نشان می‌دهند و چه رفتاری می‌کنند.» محمود میرلوحی در کارنامه خود سابقه کار در استانداری و وزارت کشور را دارد، اما هیچ‌ کدام از سوابق او به اندازه فعالیت فعلی‌اش در شورای پنجم خبرساز نشده است، حالا که میرلوحی رییس کمیته اقتصادی شورای شهر است، با اتکا به این جایگاه، امکان دسترسی به مستندات بی‌شماری را یافته است؛ مستنداتی که به زعم او واقعیت هستند. واقعیت املاک نجومی و تخلفات مطرح شده شهرداری در دوران ریاست محمدباقر قالیباف بر کرسی آن. حالا سه سال از افشای تخلفات مالی وابسته به شهرداری سابق تهران می‌گذرد و چند ماه گذشته، با آمدن نام بازپرس شعبه پانزدهم در جلسات دادگاه …
هفته مرگبار و متشنج در آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ایالات متحده آمریکا / پورتلند / اعتراضات مردمی
هفته مرگبار و متشنج در آمریکا
ادامه اعتراضات در پورتلند هفته مرگبار و متشنجی را در آمریکا رقم زد.
اعتراضات مردمی در روسیه
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / عکس روز / تصاویر روز / اعتراضات مردمی
اعتراضات مردمی در روسیه
هزاران تن از معترضان در شهر خاباروفسک روسیه برای سومین هفته به خیابان‌ها آمده و علیه کرملین دست به اعتراض زدند. اعتراضات علیه نحوه رسیدگی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به بحران سیاسی در منطقه خاباروفسک است. ساکنان این منطقه، واقع در شرق دور روسیه بابت بازداشت «سرگئی فورگال»، فرماندار محبوب و مردمی این منطقه که به اتهام دست داشتن در چند فقره قتل دستگیر شد ناراضی هستند؛ وی این اتهامات را رد کرده است. بازداشت وی که حامیانش آن را با انگیزه سیاسی می‌دانند باعث شد تا اعتراضات خیابانی شکل گیرد و این مساله باعث نگرانی و نارضایتی کرملین شده است؛ آن‌هم در زمانی که کرملین سخت در تلاش است تا در بحران کرونا کشور را از نظر اقتصادی سرپا نگهدارد. تصاویر منتشرشده از سوی معترضان نشان می‌دهد که آنها شعار «ننگ» …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
در آستانه اعدام
چهارم مرداد ماه بود که اخباری پراکنده در فضای مجازی خبر از تایید حکم اعدام ۵ نفر از معترضان دی ‌ماه ۹۶ در فضای مجازی منتشر شد. براساس این اخبار «محمد بسطامی، مهدی صالحی، هادی کیانی، عباس محمدی و مجید نظری» 5 نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی ‌ماه 96 در خمینی‌شهر اصفهان، به «بغی از طریق تلاش و فعالیت موثر در جهت پیشبرد اهداف اغتشاشگران»، «محاربه از طریق به‌کار بردن سلاح گرم و قصد سلب امنیت اجتماع و تیراندازی به مامورین»، «افساد فی‌الارض از طریق بر هم زدن امنیت عمومی و هدایت اغتشاشگران منتهی به اخلال در نظم و امنیت عمومی و تشویش اذهان عمومی» متهم و در بهمن ‌ماه ۹۸ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اصفهان هر کدام به دو بار …
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / اعتراضات آمریکا
آمریکا آمار واقعی کشته‌های اعتراضات مردمی را چگونه کتمان می‌کند؟
به گزارش تسنیم، اعتراضات آغازشده در آمریکا از 62 روز قبل در واکنش به قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» هنوز ادامه دارند و سیاست‌های سرکوبگرانه «دونالد ترامپ» برای متوقف کردن آن تا به حال نتیجه‌ای در بر نداشته است. 
الویری: نگرانم یک نفر شبیه ترامپ در انتخابات ۱۴۰۰ ظهور کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / انتخابات ۱۴۰۰ / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / مرتضی الویری / شورای هماهنگی جبهه اصلاحات / اصلاح طلبان / اصولگرایان / دونالد ترامپ
الویری: نگرانم یک نفر شبیه ترامپ در انتخابات ۱۴۰۰ ظهور کند
فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است اگر صدای اعتراض مردم شنیده نشود، در آینده نزدیک اشکال جدیدی از اعتراضات در قالب نافرمانی‌های مدنی در جامعه گسترش پیدا می‌کند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
واکاوی بی‌اعتنایی بی‌سابقه کرملین به اعتراضات روس‌ها
اگر رئیس فدراسیون روسیه امید به یک ماه عسل سیاسی بعد بازنویسی موفق قانون اساسی این کشور با هدف رسیدن به دو دور دیگر ریاست جمهوری دارد، اشتباه می‌کند.به گزارش ایسنا، به نقل از فایننشال تایمز، تنها ۱۰ روز بعد از پیروزی ولادیمیر پوتین، رئیس فدراسیون روسیه در همه پرسی طراحی شده با هدف متحد نشان دادن حمایت از او، اعتراضاتی در روسیه به راه افتاد که به عکس نشان دهنده سطح نارضایتی مردمی از او بودند. این اعتراضات همچنین شکاف میان کرملین متعلق به پوتین و بسیاری از شهروندان عادی را بعد بیش از دو دهه حضور او در قدرت نشان دادند.تعطیلات آخر هفته قبلی در این کشور بیش از ۲۰ هزار تن به خیابان‌های شهر خاباروفسک، شهری در شرق دور روسیه واقع در مرز با چین رفتند تا از فرماندار قبلی که اوایل ماه جاری میلادی توسط پوتین …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / اعتراضات آمریکا / پلیس فدرال آمریکا
عقب‌نشینی دولت ترامپ؛ پلیس فدرال از «پورتلند» خارج می‌شود
به گزارش مهر به نقل از وبگاه بیزینس اینسایدر، به دنبال افزایش فشارها بر دولت ترامپ به دلیل خشونت فزاینده نیروهای پلیس فدرال اعزامی از سوی واشنگتن و گسترش دامنه اعتراضات مردمی در«پورتلند»، وزارت امنیت داخلی آمریکا امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای مجبور به عقب نشینی از موضع پیشین خود شده و دستور خروج نیروهای مذکور از این شهر را صادر کرد.
هشدار مورالس نسبت به استقرار تک تیراندازها در بعضی شهرهای بولیوی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
هشدار مورالس نسبت به استقرار تک تیراندازها در بعضی شهرهای بولیوی
اوو مورالس هشدار داد که دولت تحت حمایت آمریکا در بولیوی تک تیراندازها را در بعضی شهرها مستقر کرده است که شاهد اعتراضات مردمی به تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند.
شام آخر نتانیاهو
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نتانیاهو / اسرائیل / تل آویو / اعتراضات مردمی
شام آخر نتانیاهو
بازسازی تابلوی “شام آخر” در میدان مرکزی تل‌آویو این بار برای نتانیاهو که در حال خوردن پرچم رژیم غاصب اسرائیل است .
درگیری نیروهای امنیتی و معترضان در پورتلند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ایالات متحده آمریکا / پورتلند / اعتراضات مردمی / درگیری
درگیری نیروهای امنیتی و معترضان در پورتلند
درگیری شدید نیروهای امنیتی و معترضان در پورتلند آمریکا را مشاهده خواهید کرد.
تداوم سرکوب معترضان نتانیاهو در اسرائیل
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اسرائیل / نتانیاهو / معترضان / اعتراضات مردمی
تداوم سرکوب معترضان نتانیاهو در اسرائیل
تصاویری از بازداشت و سرکوب شدید معترضان توسط نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی را می بینید.
پلان آخرالزمانی از اوضاع آمریکا !
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ایالات متحده آمریکا / افول آمریکا / اعتراضات مردمی
پلان آخرالزمانی از اوضاع آمریکا !
روزگاری بود این صحنه‌ها را درخاورمیانه میدیدیم که توسط آمریکا و هم‌پیمانانش به ارمغان می‌آمد.اماحالا با دستان مردم خودشان شهر پورتلند به شهر جنگ زده تبدیل شده است.
شهرداران دموکرات آمریکا دست به دامن کنگره شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ایالات متحده آمریکا / حزب دموکرات آمریکا / تظاهرات ضد نژادپرستی / خشونت پلیس / کنگره آمریکا
شهرداران دموکرات آمریکا دست به دامن کنگره شدند
گروهی ۶ نفره از شهرداران دموکرات آمریکا در نامه‌ای خطاب به کنگره، خواستار ممانعت از اجرای فرمان ترامپ مبنی بر توسل به نیروهای فدرال برای سرکوب اعتراضات مردمی شدند.
افزایش اعتراضات در جنوب عراق در اعتراض به ضعف خدمات رسانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اعتراضات عراق
افزایش اعتراضات در جنوب عراق در اعتراض به ضعف خدمات رسانی
شهرهای الناصریه و بصره در جنوب عراق دوشنبه شب شاهد افزایش اعترضات مردمی علیه ضعف خدمات رسانی به ویژه ادامه قطعی برق بود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تاریخ نگار
پانزده ‌سال پیش در چنین روزی، برابر هفتم مرداد 1384 خورشیدی شیخ بهلول با نام اصلی محمدتقی بهلول گنابادی، عارف و فقیه برجسته ایرانی در صدوپنج سالگی درگذشت. نام شیخ بهلول با واقعه کشتار مسجد گوهرشاد گره خورده است. جلسات وعظ او در شهر مشهد نقش بسزایی در بسیج اعتراضات مردمی نسبت به موضوع کشف حجاب داشت. پس از واقعه گوهرشاد شیخ بهلول تحت تعقیب دولت قرار گرفت و او لاجرم برای رهایی از دست مأموران حکومتی به افغانستان گریخت. این عارف بنام علاوه بر تسلط بر ادبیات عرب، شعر فارسی نیز می‌سرود. از شیخ بهلول بیش از 200‌هزار بیت شعر به جای مانده و مشهور است که 50‌هزار بیت نیز از دیگر شاعران از حفظ داشت. پیکر او را در ورودی شهر گناباد به خاک سپردند.
تجمع کسبه بازار درگهان قشم در اعتراض به بسته بودن گمرک +فیلم
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اعتراضات مردمی / درگهان قشم
تجمع کسبه بازار درگهان قشم در اعتراض به بسته بودن گمرک +فیلم
گروهی از کسبه بازار درگهان در منطقه آزاد قشم در اعتراض به بسته بودن گمرک مقابل این بازار تجمع کردند.
معین: رئیس جمهور عاشق ایران می‌خواهیم/ سونامی رأی بوجود می‌آید اگر...
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / مصطفی معین / دولت اصلاحات سید محمد خاتمی / انتخابات ۱۴۰۰ / دولت / مردم سالاری / ویروس کرونا / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین
معین: رئیس جمهور عاشق ایران می‌خواهیم/ سونامی رأی بوجود می‌آید اگر...
وزیر علوم دولت اصلاحات می گوید: تا زمانی که صداقت، وفای به عهد و کارآمدی احزاب، جریان‌ها و یا فعالان سیاسی برای مردم احراز نشود، آنها منزلت و تاثیرگذاری اجتماعی لازم را نخواهند داشت.
آتش زدن ساختمان دولتی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / آتش سوزی / پورتلند / اعتراضات مردمی
آتش زدن ساختمان دولتی در آمریکا
معترضان ساختمان دولتی در اوکلند (دادگاه اوکلند) را به آتش کشیدند.
الکاظمی: اسامی قربانیان اعتراضات عراق به زودی اعلام می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / عراق / تظاهرات عراق / مصطفی الکاظمی
الکاظمی: اسامی قربانیان اعتراضات عراق به زودی اعلام می‌شود
نخست وزیر عراق اعلام کرد که دولت وی گام‌های بلندی در پرونده قربانیان اعتراضات مردمی برداشته است و اسامی آنها به زودی اعلام خواهد شد.
‌برای حمایت واقعی از #اعدام-نکنید چه باید کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / اعتراضات آبان 98 / قوه قضاییه
‌برای حمایت واقعی از #اعدام-نکنید چه باید کرد
در چند روز گذشته و پس از اعلام خبر محکومیت سه نفر از متهمان اغتشاشات آبان سال ۱۳۹۸ به اعدام، موضع‌گیری‌های متعدد و متفاوتی از سوی گروه‌های مختلف اجتماعی مطرح شد. از یک‌ سو برخی این حکم را پاسخ مناسبی به اعمال اغتشاش‌گران مبنی بر سلب امنیت مردم در آبان ۱۳۹۸ می‌دانستند که با ورود در میان مردم معترض، سعی در به‌حاشیه‌کشاندن اعتراضات مردمی داشتند و از سوی دیگر برخی با درج هشتگ اعدام نکنید، نظر منفی خود را درباره حکم قضائی صادرشده بیان کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تفسیر به سود متهم
امروز بسیاری از اساتید حقوق تلاش می‌کنند در کلاس‌های درس خود در ابتدا قرائت درست قوانین سپس تفسیر صحیح آنان را به دانشجویان خود بیاموزند تا شاید فردا دوباره شاهد صدور چنین احکامی نباشیم. تفسیر صحیح قوانین آن هم به سود متهمان از آن جهت حائز اهمیت است که اصل 73 قانون اساسی جمهوری اسلامی، وظیفه تفسیر قوانین عادی را برعهده مجلس شورای اسلامی گذاشته ولی تاکید کرده که این تفسیر مانع عمل و تفسیر دادرس نخواهد شد و این یعنی قانون مادر این نظام به یک دادرس و تفسیر او به اندازه 290 نماینده مجلس اعتبار بخشیده است. اعتباری که ناخودآگاه اهمیت تفسیر قوانین را دوچندان می‌کند. اگر با چنین نگاه و نگرشی به ماده 610 و 611 قانون مجازات اسلامی بنگریم، درخواهیم یافت که هر تجمعی جرم نیست. هر اعتراضی مجرمانه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دوباره زندان
بهاره هدایت به ۴ سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این کنشگر دانشجویی و سیاسی که پیش از این و درپی انتخابات بحث‌انگیز سال ۸۸ به تحمل بیش از ۹ سال حبس محکوم شده بود، حالا بار دیگر و تنها ۴ سال پس از آزادی و گذراندن ۷ سال حبس، به ۴ سال حبس دیگر محکوم شده است. بهاره هدایت، از کنشگران دانشجویی دهه شصتی، و متولد سال 60 است. او که دانشجوی دانشگاه علوم اقتصادی و از اعضای فعال جنبش زنان، زندانی سیاسی و عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت در سال ۱۳۸۴ بوده، در جریان اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات دور دهم ریاست‌جمهوری سال ۸۸ بازداشت شد و بابت اتهاماتی ازجمله فعالیت تبلیغی علیه نظام، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات، توهین به رهبری و توهین به رییس‌جمهوری و ورود (غیرقانونی) …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
یک عکس یک خاطره
روزنامه اطلاعات، نسخه رایگان به مناسبت مرگ شاه - 1359 چهل‌سال پیش در چنین روزی، برابر پنجم مرداد 1359 خورشیدی، محمدرضا پهلوی، آخرین شاه ایران بر اثر عوارض ناشی از بیماری سرطان غدد لنفاوی در شهر قاهره، پایتخت مصر درگذشت. شاه چهارم آبان 1299 خورشیدی در تهران به دنیا آمد و در مجموع 60‌سال عمر و 37‌سال سلطنت کرد. او که بیست‌وششم دی ماه ‌سال 57 و در پی شدت گرفتن اعتراضات مردمی از ایران خارج شده بود، با بی‌اعتنایی اغلب دوستان خود روبه‌رو شد، زیرا هیچ کشوری تمایل نداشت آینده روابط خود با ایران را پای پناه‌دادن به شاه خلع‌شده از قدرت قربانی کند.
پورتلند همچنان ملتهب از اعتراضات مردمی است+تصاویر
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اعتراضات در آمریکا
پورتلند همچنان ملتهب از اعتراضات مردمی است+تصاویر
هزاران تن از مردم آمریکا برای برگزاری یک اعتراض شبانه دیگر در خیابان‌های شهر پورتلند در ایالت اورگان تجمع کردند. تاکنون تلاش مقام‌های محلی برای بیرون راندن نیروهای سرکوبگر فدرال راه به جایی نبرده است.
تشدید اعتراضات در اسرائیل علیه نتانیاهو
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / عکس روز / تصاویر روز / اعتراضات مردمی / رژیم صهیونیستی
تشدید اعتراضات در اسرائیل علیه نتانیاهو
تظاهرات علیه فساد نتانیاهو و همچنین سوء مدیریت دولتش در برخورد با بحران کرونا و به ویژه تبعات آن در اراضی اشغالی ادامه دارد.، در جریان این اعتتراضات پلیس شماری از معترضان را درتل آویو دستگیر کرد. در بیانیه پلیس آمده که برخی معترضان دست به خشونت علیه پلیس زدند و از این رو اقدامات مناسب علیه آنها اتخاذ شد. مردم اسرائیل تقریبا هر روزه علیه دولت این رژیم تظاهرات می کنند. در کنار تبعات اقتصادی و اجتماعی کرونا، فساد نتانیاهو در چند پرونده خشم مردم را دوچندان کرده است و معترضان خواهان برکناری وی هستند. در تصاویر روز عکس هایی از تشدید اعتراضات در اسرائیل علیه نتانیاهو را ببینید.
اعتراضات صهیونیستها به وضعیت بدمعیشتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / رژیم صهیونیستی / صهیونیست ها / اعتراضات مردمی / تجمع اعتراضی
اعتراضات صهیونیستها به وضعیت بدمعیشتی
صهیونیست ها در اعتراض به عملکرد ضعیف و فساد کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بار دیگر تظاهرات کردند.
کابوس دامنه دار آمریکایی ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / تظاهرات / تظاهرات ضد ترامپ / تظاهرات ضد دولتی / اعتراضات مردمی / پلیس آمریکا / خشونت پلیس
کابوس دامنه دار آمریکایی ها
اعتراضات به قتل جورج فلوید، کابوسی که دو ماه در ایالات مختلف آمریکا ادامه دارد و احتمالا تا انتخابات۲۰۲۰ این کشور ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
فصل تازه روابط ایران و عراق
فصل تازه‌ای از روابط ایران و عراق در ‌حال شکل‌گیری است. «مصطفی کاظمی» در نخستین سفر خارجی خود به تهران در قامت نخست وزیر عراق، بیش از هرچیز در‫پی اجرای برنامه وعده داده شده خود به پارلمان این کشور است. برنامه دولت انتقالی کاظمی سه بخش هم‌پوشاننده دارد: حفظ حاکمیت عراق؛ برقراری توازن در روابط‌خارجی و سوم؛ همکاری با کشورهای منطقه‌ای و جامعه بین‫الملل در زمینه‌های گوناگون.تهران به رغم همه ملاحظاتش در تحولات عراق، برای ایجاد مرحله جدید و مثبت در روابط خود با بغداد اعلام آمادگی کرده است. در بیانیه پایانی دیدار «محمد‫جواد ظریف» با مقام‫های عراقی که دو روز پیش از سفر کاظمی به تهران منتشر شد نیز بر این امر تاکید شد. در‫واقع تهران ضمن قبول رویکرد دولت کاظمی و اعلام حمایت از آن، به حفظ روابط صمیمانه ایران …
شیوع کرونا در سرزمینهای اشغالی و مشکلات ادامه‌دار رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / کرونا / ویروس کرونا / اسرائیل / رژیم صهیونیستی
شیوع کرونا در سرزمینهای اشغالی و مشکلات ادامه‌دار رژیم صهیونیستی
تهران - ایرنا - با عبور شمار مبتلایان به «ویروس کرونا» در سرزمین‌های اشغالی از مرز 50 هزار نفر و ناتوانی مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی از درمان مبتلایان به این ویروس در کنار گسترش اعتراضات مردمی علیه «بنیامین نتانیاهو»، کابینه این رژیم با شرایط ویژه‌ای مواجه شده است.
تشدید درگیری ها در قلب اسرائیل
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / سیاتل / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / اعتراضات مردمی
تشدید درگیری ها در قلب اسرائیل
هزاران نفر در تل آویو به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض خود را از وضعیت بدمعیشتی اعلام کنند که به خشونت نظامیان رژیم صهیونیستی منجر شد.
پلیس: عاملان اعتراضات مردمی بهبهان دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اعتراضات مردمی / بهبهان
پلیس: عاملان اعتراضات مردمی بهبهان دستگیر شدند
فرمانده انتظامی خوزستان از دستگیری عاملان تجمع پنجشنبه شب در بهبهان خبر داد. وی افزود: با همکاری و همراهی مردم شریف و ولایتمدار بهبهان، آرامش کامل در شهرستان حاکم شده است. الحمدالله این تجمع غیرقانونی هیچ گونه خسارت مالی و جانی در پی نداشته است و محرکین و عاملین اصلی این تجمعات دستگیر شده‌اند.
حمله معترضان به فروشگاه آمازون در شهر سیاتل آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / خرید و فروش / فروشگاه های زنجیره ای / سیاتل / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات مردمی
حمله معترضان به فروشگاه آمازون در شهر سیاتل آمریکا
گروهی از معترضان خشمگین به تعدادی از فروشگاه ها از جمله دفتر مرکزی آمازون در شهر سیاتل حمله کردند. معترضان شعار می دادند بدون عدالت، صلحی در کار نیست.
تظاهرات ضد دولتی در یک قدمی نتانیاهو
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / نتانیاهو / تظاهرات / تظاهرات ضد دولتی / اعتراضات مردمی / رژیم صهیونیستی / صهیونیسم / تل آویو
تظاهرات ضد دولتی در یک قدمی نتانیاهو
هزاران نفر شنبه شب با تجمع مقابل محل اقامت بنیامین نتانیاهو در تل آویو و با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها نوشته شده بود "دموکراسی، دروغ گو، متقلب"،کناره گیری او از قدرت را خواستار شد.
تجمع شبانه مردم بهبهان در اعتراض به تخریب اموال عمومی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / اعتراضات مردمی / تجمع اعتراضی / اعتراض / بهبهان / تخریب اموال عمومی
تجمع شبانه مردم بهبهان در اعتراض به تخریب اموال عمومی
تجمع مردم بهبهان در اعتراض به تخریب اموال عمومی و حمایت از مطالبات به حق معیشتی برگزار شد.
استاندار ذی‌قار عراق چند مسئول دولتی را برکنار کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ذی‌قار / تظاهرات عراق
استاندار ذی‌قار عراق چند مسئول دولتی را برکنار کرد
در آستانه اعتراضات مردمی که قرار است امروز (یکشنبه) آغاز شود، استاندار ذی‌قار چندین مسئول را از پست‌هایشان برکنار کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
خشونت دستور زبان تاریخ است
شورش‌های محلی و اعتراضات مردمی از یک سو و تلاش دولت مرکزی برای حفظ امنیت  باعث  خشونت و صحنه‌های خشونت‌باری در آغاز قرن چهاردهم  هجری ایران شد. در این ویژه‌نامه از این دیدگاه به دو اعتراض محلی در گیلان و خراسان پرداخته‌ایم 
دولت ترامپ معترضان ضد نژادپرستی را می رباید!
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات مردمی / دونالد ترامپ
دولت ترامپ معترضان ضد نژادپرستی را می رباید!
دولت ترامپ در راستای مقابله با اعتراضات ضدنژادپرستی اقدام به راه اندازی پلیس مخفی و ربودن معترضان کرده است.
ابراهیم رزاقی: انتقاد فرودستان برای براندازی نیست/ چرا باید در کشور این میزان فقیر و بیکار وجود داشته باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / اعتراضات مردمی / حوادث آبان
ابراهیم رزاقی: انتقاد فرودستان برای براندازی نیست/ چرا باید در کشور این میزان فقیر و بیکار وجود داشته باشد؟
ابراهیم رزاقی، اقتصاددان گفت: کسانی که در پی مشکلات اقتصادی در دی ۹۶ یا آبان ۹۸ به خیابان‌ها آمدند به دنبال براندازی حکومت نبوند، بلکه می‌گفتند دولت شرایطی عادلانه برقرار کند.
تلاش برای سرنگونی مجسمه کریستوف کلمب
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / مجسمه / معترضان / شیکاگو / پلیس / اعتراضات مردمی
تلاش برای سرنگونی مجسمه کریستوف کلمب
درگیری میان پلیس و معترضانی که قصد داشتند مجسمه «کریستوف کلمب» را سرنگون کنند.
تحلیل علی ربیعی از بازتاب‌های حکم اعدام ۳ جوان، یک هشتگ و موج‌سواری ترامپ و نتانیاهو/توییت به مزدها چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / علی ربیعی / قوه قضاییه / سخنگوی دولت / اعدام / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین
تحلیل علی ربیعی از بازتاب‌های حکم اعدام ۳ جوان، یک هشتگ و موج‌سواری ترامپ و نتانیاهو/توییت به مزدها چه کسانی هستند؟
در یادداشتی از علی ربیعی در روزنامه ایران آمده است: در روزهای گذشته همزمان با اعلام حکم اولیه سه نفر از جوانان مرتبط با نـــاآرامـــی‌هــای آبان ۹۸، شـــــاهد شکل‌گیری موجی در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #اعدام_نکنید، بودیم. من البته هیچ اطلاعی از ماهیت پرونده این سه نفر نداشته و دانش حقوقی نیز ندارم اما با تبیین اجتماعی - امنیتی موضوع چند نکته به ذهنم متبادر می‌شود.
اعتراضات مردمی برای نان/ در بهبهان چه گذشت؟ +عکس و فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / بهبهبان / اعتراضات مردمی
اعتراضات مردمی برای نان/ در بهبهان چه گذشت؟ +عکس و فیلم
اعتراضات مردم بهبهان در انتقاد از وضعیت اقتصادی بود که شب پنجشنبه صورت گرفت. پلیس برای خاتمه دادن به این اعتراضات از گاز اشک آور استفاده کرد. منابع محلی در اخبار غیررسمی می‌گویند حدود ۳۰ نفر بازداشت شده‌اند. آنگونه که خبرنگار رویداد۲۴ کسب اطلاع کرده که پلیس تلاش کرده بدون افزایش درگیری و تقابل معترضان را متفرق کند و به همین دلیل هیچکس در جریان اعترضات زخمی نشده و آسیب ندیده است.
کرانه باختری صحنه خشم ملت فلسطین علیه اشغالگری ناتمام صهیونیست‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
کرانه باختری صحنه خشم ملت فلسطین علیه اشغالگری ناتمام صهیونیست‌ها
شهرها و روستاهای مختلف کرانه باختری امروز صحنه خشم و اعتراضات مردمی علیه طرح اشغالگری جدید صهیونیست‌ها بود که به درگیری و آسیب دیدن شماری از فلسطینی‌ها منجر شد.
جزئیات تجمع اعتراضی مردم در بهبهان/ پلیس: مردم بهبهان برای اعتراض به وضعیت اقتصادی تجمع کرده بودند
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / بهبهان / اعتراضات مردمی
جزئیات تجمع اعتراضی مردم در بهبهان/ پلیس: مردم بهبهان برای اعتراض به وضعیت اقتصادی تجمع کرده بودند
فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان در خصوص تجمع تعدادی از شهروندان بهبهانی توضیحاتی ارائه کرد. وی گفت: در حال حاضر آرامش در تمام شهرستان بهبهان حاکم است و هیچگونه مشکل یا بی نظمی در این شهرستان وجود ندارد.
موشن گرافیک«گلوله های ناگزیر» تولید شد/ استفاده از یک تکنیک جدید
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / موشن‌گرافیک / مرکز بسیج رسانه ملی / اعتراضات مردمی
موشن گرافیک«گلوله های ناگزیر» تولید شد/ استفاده از یک تکنیک جدید
اداره کل تولیدات بسیج سازمان صدا و سیما همزمان با اوج گیری اعتراضات مردم آمریکا نسبت به رفتارهای نژاد پرستانه پلیس این کشور موشن گرافیک «گلوله های ناگزیر» را تولید کرد.
اعتراضات در روسیه برای استعفای پوتین
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / عکس روز / تصاویر روز / اعتراضات مردمی
اعتراضات در روسیه برای استعفای پوتین
عده‌ای از مردم مسکو در اعتراض به دولت روسیه خواستار برکناری ولادمیر پوتین شدند. ده‌ها نفر از این معترضان علیه اصلاحات قانون اساسی کشورشان که سبب خواهد شد پوتین ۱۶ سال دیگر بر منصب ریاست جمهوری روسیه بنشیند در اعتراضات روز چهارشنبه در مسکو بازداشت شدند. در تصاویر روز عکس‌های این اعتراضات را ببینید.
آشوب در خیابان های تل آویو
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / آشوبگران / اعتراضات مردمی / رژیم صهیونیستی / نتانیاهو / معترضان
آشوب در خیابان های تل آویو
در این روزها بازداشت و سرکوب شدید معترضان توسط نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی شدت یافته است.
توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / غلامحسین اسماعیلی / سخنگوی قوه قضاییه
توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸
ایسنا نوشت: سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸ توضیحاتی ارائه کرد.
مالی در میان اعتراض و تروریسم؛ دعوت مخالفان به آرامش در سایه اعزام نظامیان اروپایی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / قاره آفریقا / فرانسه / تروریسم / اتحادیه اروپا / القاعده / اعتراض
مالی در میان اعتراض و تروریسم؛ دعوت مخالفان به آرامش در سایه اعزام نظامیان اروپایی
تهران - ایرنا - «باماکو» پایتخت کشور مالی در غرب قاره آفریقا همچنان صحنه اعتراضات مردمی علیه دولت «ابراهیم ابوبکر کیتا» رییس‌ جمهوری این کشور است. «محمود دیکو» چهره دینی و از رهبران مخالفان نیز معترضان را به آرامش فراخوانده و از سویی فرانسه اعلام کرده‌ که از چهارشنبه آینده نیروهای ویژه نظامی وابسته به اتحادیه اروپا برای کمک به دولت مالی در جنگ با گروه‌های تروریستی وارد این کشور خواهند شد.
پیش‌بینی درباره افزایش موج اعتراض عراقی‌ها علیه کابینه الکاظمی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / اعتراضات عراق / مصطفی الکاظمی
پیش‌بینی درباره افزایش موج اعتراض عراقی‌ها علیه کابینه الکاظمی
روزنامه العرب امروز (دوشنبه) پیش‌بینی کرد، تنش‌ها و اعتراضات مردمی علیه کابینه مصطفی الکاظمی به دلیل انباشت بحران‌ها در چند روز آینده شدت خواهند یافت.
تظاهرات صد‌ها نفر در تونس
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / عکس روز / تصاویر روز / اعتراضات مردمی
تظاهرات صد‌ها نفر در تونس
صد‌ها تن از ساکنان جنوب تونس روز شنبه در پی کشته شدن جوانی به دست ارتش و در اعتراض به بیکاری بار دیگر تظاهرات کردند. این تظاهرات پس از آن صورت گرفت که منطقه مذکور طی دو روز گذشته صحنه درگیری‌ها میان نیرو‌های ارتش تونس و تعدادی از اهالی در پی کشته شدن جوانی به دست ارتش بود. معترظان در شهرک رماده واقع در استان تطاوین در جنوب تونس خواستار بازدید قیس سعید، رئیس جمهوری این کشور از این منطقه و توجه به اهالی آن شدند و دلیل این درخواست را کمپین‌های بدنامی و بدبینی عنوان کردند که نسبت به میهن پرستی ساکنان این استان به راه افتاده است. در تصاویر روز عکس‌هایی از تظاهرات صد‌ها نفری در تونس را ببینید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
پایداری شبکه گاز شهرستان بابلسر افزایش می یابد
 مدیرعامل شرکت گاز مازندران از پایداری شبکه گاز شهرستان بابلسر خبر داد."جعفر احمدپور" در جلسه بررسی پروژه در فرمانداری بابلسر اظهارکرد: خط انتقال گاز ۱۰ اینچ به منظور تقویت شبکه گازی شهرستان بابلسر انجام می شود. وی ادامه داد: با اجرای این خط، ضمن افزایش پایداری گاز در شهرستان‌ بابلسر ، گاز مورد نیاز طرح‌های توسعه نیز تامین ‌شده و پیش بینی می شود این پروژه مهم طی سال جاری به بهره برداری برسد.احمدپور تصریح کرد: تنها مشکل سد راه اجرای سریع پروژه، معارضات مردمی برای عبور شبکه اصلی خط لوله است که انتظار داریم مردم در این زمینه همکاری کنند و مسئولان هم به اعتراضات مردمی از مجاری قانونی توجه کنند تا بتوانیم این منطقه را هر چه سریعتر از تقویت و پایداری نعمت گاز طبیعی بهره مند کنیم.مدیرعامل گاز مازندران …
ورود کمیسیون صنایع مجلس به تخلف اپراتورهای موبایل در گرانفروشی اینترنت / سخنگوی کمیسیون: اعتراضات مردمی بسیاری دریافت کرده ایم / موضوع را بررسی خواهیم کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
ورود کمیسیون صنایع مجلس به تخلف اپراتورهای موبایل در گرانفروشی اینترنت / سخنگوی کمیسیون: اعتراضات مردمی بسیاری دریافت کرده ایم / موضوع را بررسی خواهیم کرد
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی نحوه محاسبه بسته های اینترنت همراه در کمیسیون متبوعش خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / آرای ترامپ / انتخابات آمریکا / ترامپ
تحلیلگر آمریکا: ترامپ آرای کلیدی فلوریدا و آریزونا را از دست می‌دهد
سلسله اعتراضات مردمی به سیاست‌های نژادپرستانه ایالات متحده آمریکا به دنبال قتل جورج فلوید، در نقاط مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.
شعار تلخ مقابل برج ترامپ
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / دونالد ترامپ / سیاهپوستان / قتل سیاه پوستان / اعتراضات مردمی
شعار تلخ مقابل برج ترامپ
شعار «زندگی سیاهان مهم است» بر خیابان مقابل برج ترامپ در شهر نیویورک نقش بست.
آتش زدن پرچم آمریکا در لبنان
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / لبنان / سفارت آمریکا در لبنان / اعتراضات مردمی / تجمع اعتراضی
آتش زدن پرچم آمریکا در لبنان
تظاهراتی در برابر سفارت آمریکا در عوکر واقع در شمال بیروت در محکومیت دخالت‌های این کشور در امور لبنان و برای اعلام همبستگی با ملت آمریکا در مبارزه با برخوردهای نژادپرستانه‌ برگزار شد.
رییس جمهوری مالی خواستاربازگشت آرامش به این کشور شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / قاره آفریقا / اعتراض های خیابانی / بحران سیاسی / بحران مالی
رییس جمهوری مالی خواستاربازگشت آرامش به این کشور شد
تهران- ایرنا- "ابراهیم بوباکار کیتا" رییس جمهوری کشور آفریقایی مالی پس از اعتراضات مردمی در "باماکو" پایتخت ، برای گفتگو با معترضان اعلام آمادگی کرد و خواستار بازگشت آرامش به این کشور شد.
ادامه اعتراض‌های مردمی به نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
ادامه اعتراض‌های مردمی به نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا
تهران- ایرنا- در ادامه اعتراضات خیابانی مردم آمریکا علیه نژادپرستی و مخالفت با برخورد خشونت آمیز پلیس، مردم شهر سالت لیک ایالت یوتاه روز جمعه با حضور گسترده در خیابان‌ها تجمع کردند. 
ببینید: بالاخره ترامپ هم ماسک ویژه زد!
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / کاریکاتور / دونالد ترامپ / نژادپرستی
ببینید: بالاخره ترامپ هم ماسک ویژه زد!
سیاست های نژادپرستانه و تبعیض نژادی دونالد ترامپ، ریس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا که منجر به شکل گیری و گسترش اعتراضات مردمی در این کشور شده سوژه کارتونی از جان کل در سایت کگل شد.
تایید حکم اعدام سه متهم اعتراضات آبان
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / اعتراضات مردمی / حوادث آبان
تایید حکم اعدام سه متهم اعتراضات آبان
حکم دیوان عالی کشور در خصوص پرونده سه تن از متهمین اعتراضات آبان ماه سال گذشته ابلاغ شد.
مرگ شیطان؛ صدای اعتراض به نژاد پرستی آمریکایی
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / موسیقی پاپ
مرگ شیطان؛ صدای اعتراض به نژاد پرستی آمریکایی
تهران- ایرنا- همزمان با اوج گیری اعتراضات مردمی در آمریکا نماهنگ مرگ شیطان منتشر شد.
اعتراض مردم بلژیک به بی حجابی اجباری در مدارس
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بلژیک / اعتراضات مردمی / تجمع اعتراضی / مدارس
اعتراض مردم بلژیک به بی حجابی اجباری در مدارس
حدود 4 هزار نفر در بروکسل نسبت به احتمال ممنوعیت روسری در یک مدرسه عالی از سوی دادگاه قانون اساسی بلژیک تجمع اعتراضی برگزار کردند.
تصاویر هوایی اعتراضات سراسری در آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / ایالات متحده آمریکا / نیویورک / اعتراضات مردمی
تصاویر هوایی اعتراضات سراسری در آمریکا
تصاویر هوایی از موج اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا را می بینید.
وعده انتخابات زودهنگام پارلمانی در عراق به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / انتخابات عراق
وعده انتخابات زودهنگام پارلمانی در عراق به کجا رسید؟
با وجود گدشت نزدیک به شش ماه از تصویب قانون انتخابات در نتیجه اعتراضات و تظاهرات مردمی در عراق، بنا به عدم تکمیل پیوست این قانون، تاکنون زمان قطعی برگزاری انتخابات پیش از موعد مشخص نشده است.
خشم عراقی ها از توهین سعودی ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / عراق / بغداد / آیت الله سیستانی / عربستان سعودی / اعتراضات مردمی
خشم عراقی ها از توهین سعودی ها
صدها نفر از مردم عراق در بغداد، در اعتراض به اهانت روزنامه الشرق الاوسط به مرجعیت عالی شیعیان در عراق علیه سیاست‌های آل سعود تظاهرات کردند.
واکنش به گرانفروشی اینترنت و پاسخ معاون وزیر
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
واکنش به گرانفروشی اینترنت و پاسخ معاون وزیر
معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات کشور در واکنش به اعتراضات مردمی در گرانفروشی اینترنت از برخورد با خاطیان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •