چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
ذرت
خرید تضمینی گوساله زنده کیلویی ۲۷ هزار تومان
مشرق / ۲۵ ساعت قبل / اقتصادی
خرید تضمینی گوساله زنده کیلویی ۲۷ هزار تومان
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: تمامی نهاده‌های دامی از جمله ذرت، کنجاله و جو در حد وفور وارد کشور شده و به تمامی مرغداران و دامداران این نوید را می دهیم که حداقل تا ٦ ماه آینده هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
  ذرت  امام خمینی  بانک مرکزی  روسیه  آمریکای جنوبی  بندر امام خمینی
تخصیص ارز نهاده‌های دامی تسریع شود/ تنظیم بازار محصولات پروتئینی مستلزم تخصیص به موقع ارز
مهر / ۲ روز قبل / اقتصادی
تخصیص ارز نهاده‌های دامی تسریع شود/ تنظیم بازار محصولات پروتئینی مستلزم تخصیص به موقع ارز
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران خواستار تسریع در تخصیص ارز کالاهای اساسی از جمله نهاده‌های دامی شد.
  نهاده های دامی  کنجاله سویا  ذرت  خوراک دام  اتحادیه کارخانجات خوراک دام طیور و آبزیان
فیلم | جدیدترین اظهار نظر رسمی درباره سرنوشت ذرت‌های آلوده که گفتند شیرهای پاستوریزه را سرطان‌زا کرده‌اند
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / اجتماعی
فیلم | جدیدترین اظهار نظر رسمی درباره سرنوشت ذرت‌های آلوده که گفتند شیرهای پاستوریزه را سرطان‌زا کرده‌اند
مهدی میر اشرفی گفت: حتی یک گرم ذرت آلوده به کشور وارد نشده است.
  گمرک  خوراک  سرانه مصرف شیر
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
مـــــــرور
 توزیع کود شیمیایی کشاورزی به دلیل قطع گاز پتروشیمی‌ها مختل شد  وزیر نفت: با گران‌شدن بنزین الان مردم کپسول‌های LPG را به‌عنوان سوخت خودرو مصرف می‌کنند؛ زیرا قیمت LPG نصف قیمت بنزین است  دبیر فدراسیون واردات: تغییر نرخ دلار اظهار نامه‌های وارداتی منجر به افزایش قیمت‌ها خواهد شد  وزیر کار: تمام تلاش ما این است که در بهمن‌ماه عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم  رئیس کل گمرک:  ۲۰‌هزار تن ذرت آلوده به آفریقا مرجوع شد  وزیر ارتباطات:  ۶ ماهواره آماده ارسال به مدار داریم
مرجوع ۲۰ هزار تن ذرت آلوده به یک کشور آفریقایی
ایرنا / ۳ روز قبل / فیلم
مرجوع ۲۰ هزار تن ذرت آلوده به یک کشور آفریقایی
«مهدی میر اشرفی» روز یکشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره جزئیات ترخیص ذرت‌های آلوده گفت: ۲۰ هزار تن در هفته گذشته به مقصد یکی از کشورهای آفریقایی مرجوع شد و تحت هیچ شرایطی حتی یک گرم از این ذرت وارد کشور نشده است.
  قاره آفریقا  گمرک جمهوری اسلامی ایران  مهدی میر اشرفی
۲۰ هزار تن ذرت آلوده به آفریقا مرجوع شد/ ۵ هزار خودرو هنوز در گمرک است
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
۲۰ هزار تن ذرت آلوده به آفریقا مرجوع شد/ ۵ هزار خودرو هنوز در گمرک است
رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه امکان قاچاق سازمان یافته به ۳ دلیل عمده وجود ندارد، گفت: ۷۰ میلیون دلار کالا در گمرکات کشور دپو شده است.
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
یک میلیون تن ذرت در انتظار تخصیص ارز
رئیس انجمن خوراک دام ایران گفت: عدم تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی برای ترخیص حدود یک میلیون تن ذرت دامی، باعث بروز مشکل در بازار این نهاده شده است. مجید موافق قدیری از افزایش قیمت ذرت دامی در بازار خبر داد و گفت: قیمت ذرت دامی، درهر کیلوگرم به‌طور متوسط ٣٠٠ تومان افزایش یافته و به حدود ١٦٥٠ تومان رسیده است.
تابناک / ۵ روز قبل / ...
طعم گرم تنقلات خیابانی زمستان ایران
از عمر لبوی تازه روی چرخ‌های دستی، سال‌ها می‌گذرد. درگذشته، دلخوشی زمستانی قدیمی‌ها این بود که بعدازظهر یک روز سرد و تعطیل بیرون بزنند و با رفقا، لبوی تازه از گاری چی بخرند و زیبایی شهر را تماشا کنند. آن دوران، خبری از آیس پک و دکه ذرت مکزیکی و فست فود‌های رنگارنگ نبود، این روز‌ها آنقدر تنقلات مختلف هست که آدم سرش گیج می‌رود، اما باز هم مردم سراغ تنقلات سنتی می‌روند چرخ باقالی فروش‌ها هم میچرخد به خصوص در فصل زمستان که فصل لبو و باقالیست. لبو و باقالی که به غذا‌های خیابانی معروف هستند بر خلاف تصور مردم برای مصرف کننده‌ها فوایدی هم دارند که با گذشت زمان کمی نادیده گرفته شدند. /مصطفی عسگری- ایسکا
فیلم | ذرت‌های آلوده وارد کشور شدند؟
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / فیلم
فیلم | ذرت‌های آلوده وارد کشور شدند؟
فرهاد دژپسند،وزیر اقتصاد،در مصاحبه ای ضمن تشکر از گمرک به مردم اطلاع داد که ذرت های آلوده هنوز وارد بازار نشده و پشت گمرک مانده است.
  گمرک  مواد غذایی  فرهاد دژپسند
ایران چه کالاهایی از روسیه می‌خرد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
ایران چه کالاهایی از روسیه می‌خرد؟
طی ۹ ماه امسال ۳۴ درصد از تجارت خارجی با اوراسیا را صادرات و ۶۶ درصد را واردات تشکیل داده که بیشترین سهم متعلق به روسیه و واردات از این کشور بوده است که اقلام عمده وارداتی از روسیه شامل روغن دانه آفتاب‌گردان، جو، ذرت دامی، محصولات نیمه تمام آهن یا فولاد، خطوط راه آهن، کاغذ روزنامه و گوشت می‌شود.
  روسیه  صادرات  اوراسیا  واردات
حاشیه‌سازی برای ذرت‌های اخراجی!
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
حاشیه‌سازی برای ذرت‌های اخراجی!
در ماه‌های گذشته ماجرای ذرت‌های آلوده به طور خاص در سطح اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. ذرت‌هایی که از سال ۱۳۹۵ به تدریج وارد شدند اما در گمرکات باقی ماندند و بعد از بررسی سازمان ملی استاندارد مشخص شد که بخشی از آن به دلیل وجود سم آفلاتوکسین که حد آن بالاتر از میزان مجاز قابل استفاده در ایران بود.
  ذرتهای الوده  شیرهای الوده  سم افلاتوکسین  خوراک دام  سازمان استاندارد
باید چه اتفاقی بیفتد که یک مدیر در این مملکت استعفا دهد؟ /ادعای «پیشگامی رئیس جمهور در پروژه ضدملی» مصداق توهین وافترا است؟ /ماجرای کیک قرص دار و ذرت و شیر مسموم چرا مطرح می‌شود؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیاسی
باید چه اتفاقی بیفتد که یک مدیر در این مملکت استعفا دهد؟ /ادعای «پیشگامی رئیس جمهور در پروژه ضدملی» مصداق توهین وافترا است؟ /ماجرای کیک قرص دار و ذرت و شیر مسموم چرا مطرح می‌شود؟
گزارشی از ۴۸ دقیقه برزخی حادثه تشییع کرمان، ادعای شکسته شدن رکورد رد صلاحیت‌ها بعد از مجلس ششم، لایحه‌های غلط لابه‌لای معیشت مردم، تضعیف هژمونی منطقه‌ای ایران، اعتراض رئیس به رد‌صلاحیت‌های پارلمانی، شیر‌های آلوده از واقعیت تا شایعه، مزدوران سعودی، آماج موشک‎های ناشناس، موج خشم و خون و آتش، در خیابان‎های بیروت، توهین «جنتلمن فرانسوی» به ۷ هزار سال فرهنگ و تمدن ایرانی، لکه ننگ توطئه سعودی- امریکایی بر دامن AFC، و ساخت نخستین موتور فضایی غیرامریکایی در جهان با نام آرش در ایران از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
فیلم | بخش زیادی از شیرهای پاستوریزه سم سرطان‌زا دارند!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ورزشی
فیلم | بخش زیادی از شیرهای پاستوریزه سم سرطان‌زا دارند!
بهادر حاجی محمدی، بازررس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی، در برنامه «سلام، صبح بخیر» شبکه سه درباره وجود روغن پالم و وایتکس در شیر گفت: درباره وایتکس جای نگرانی نمی بینم. جای روغن پالم و وایتکس باید نگران ذرت های آلوده باشیم. باید نگران سم های کشنده دیگر داخل شیر باشیم.
  شیر  مواد غذایی
توزیع ۹۰۰ تن نهاده دامی در مناطق سیل زده چابهار
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
توزیع ۹۰۰ تن نهاده دامی در مناطق سیل زده چابهار
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز توزیع ۹۰۰ تن ذرت و جو بین دامداران مناطق سیل زده روستاهای پیرسهراب و عورکی از شهرستان چابهار و زرآباد شهرستان کنارک خبر داد.
  وزارت جهاد کشاورزی  شرکت پشتیبانی امور دام کشور
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
جهان شگفت‌آور یک نویسنده
شخصیت‌های داستانی چیور گیج می‌زنند. گاه چنین می‌نماید که انگار خود تنها در این جهان خاکی زندگی می‌کنند. در داستان‌ زیبای «شعر هر روستایی» این مساله به خوبی نشان داده شده است. «فرنسیس‌دید» که از سفر بازگشته به خانواده خود وارد می‌شود. داستان از درون هواپیمایی که در توفان هوایی گیر افتاده است شروع می‌شود. با وجود سهمگین بودن حادثه که هر آن امکان دارد همه در کام مرگ فرو روند. گفت‌وگوها بدون هیچ گونه اضطرابی روال معمولی خویش را طی می‌کند. آدم‌ها در مواجهه با مرگ خونسردند. شاید چون نویسنده‌ می‌داند که هواپیما قرار است لاعلاج در مزرعه ذرت فرود ‌آید اینچنین خونسرد با ماجرا برخورد می‌کند!
50 تن گوشت قرمز و هزار تن ذرت و جو به مناطق سیل زده ارسال شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
50 تن گوشت قرمز و هزار تن ذرت و جو به مناطق سیل زده ارسال شد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: روز گذشته 50 تن گوشت قرمز برای مصارف انسانی و 500 تن ذرت و 500 تن جو برای مصرف حیوانی دام های استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
مرغ عسل و بالزامیک
دستور پخت‌های متفاوتی برای تهیه مرغ وجود دارد. آنچه بیشتر در میان دستور پخت‌های ایرانی برای مرغ دیده می‌شود، به سمت تهیه مرغ با سس‌های ترش تمایل دارد. استفاده از آلو و دانه‌های انار در تهیه خوراک‌هایی که با مرغ درست می‌شود، بیشتر ذائقه ما را چنین ساخته که از مرغ خوراکی ترش‌مزه درست کنیم. اما در برخی فرهنگ‌ها غذایی مثل آنچه در جنوب‌شرق آسیا رایج است، مرغ را با سس‌های شیرین هم مهیا می‌کنند. برای تهیه مرغ با سس عسل و بالزامیک شما به نمک نصف قاشق چایخوری، ران مرغ معادل 1200 گرم 6 تکه، پیازچه خردشده 2 قاشق غذاخوری، سرکه بالزامیک 2/1 پیمانه، عسل 2/1 پیمانه، سویا سس 4/1 پیمانه، روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری، سیر 4حبه، آرد ذرت 1 قاشق غذاخوری و زنجبیل …
بیش از 50 درصد حجم بسته های ذرت بوداده هوا است!
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / وبگردی
بیش از 50 درصد حجم بسته های ذرت بوداده هوا است!
بسیاری از ما وقتی بسته های چیپس یا ذرت بوداده را باز می کنیم، با صحنه ای ناراحت کننده مواجه می شویم؛ بخشی از بسته خریداری شده توسط ما هوا است و در نیمه پایینی آن حجمی کمتر از انتظارمان را چیپس، ذرت، پفک و ... تشکیل داده است.
کشاورزان و دامداران را دریابید
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
کشاورزان و دامداران را دریابید
یک کارشناس در بازدید از بندر چابهار و مشاهده کشتی‌های واردات ذرت و نیشکر ، در دل‌نوشته‌ای این سوال را مطرح کرده که آیا نمی‌شود با حمایت از کشاورزان داخلی این محصولات را در کشور تولید کرد.
سهم نیروگاه‌ها از آلودگی هوا چقدر است؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
سهم نیروگاه‌ها از آلودگی هوا چقدر است؟
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مطالعات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران می‌گوید در سال گذشته ۶ میلیارد لیتر گازوئیل و ۳.۵ میلیارد لیتر مازوت در نیروگاه‌های حرارتی کشور مصرف شده است.
  اردکانیان  وزارت نفت  پرسش از خبر  آلودگی هوا  رضا اردکانیان  وزارت نیرو  خبرسازی در مورد ذرت‌های آلوده
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر دوام می‌آورد؟
با لایحه بودجه تدوین‏شده به نظر می‌رسد دولت تصمیمی برای حذف ارز کالاهای اساسی ندارد، اما گفته‌های سرپرست وزارت کشاورزی شک و شبهه‌های جدیدی در این زمینه ایجاد کرده است.به گزارش ایرنا، ارز دولتی نسخه‌ای بود که دولت در فروردین سال ۹۷ برای اقتصاد ایران پیچید، سیاستی که ابتدا همه دولتمردان یک‌تنه به دفاع از آن برآمدند، اما بعد از تحقق برخی ناکارآمدی‌هایی که البته چندان غیرقابل پیش‌بینی هم نبود، عده‌ای همچون رئیس سابق بانک مرکزی از زیر بار مسئولیت این تصمیم شانه خالی کردند. دولت در ابتدا با دست و دلبازی اعلام کرد برای واردات همه کالاها ارز تخصیص می‌دهد، حتی مسافران خارجی هم در آن زمان پای سفره ارز دولتی نشستند و از آن ارتزاق کردند. اما رفته رفته دامنه این کالاها محدود و محدودتر شد و نهایتا کالاهای …
معرفی متقاضیان واردات بیش از ۱۲.۵ میلیون تن نهاده‌ دامی به دولت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
معرفی متقاضیان واردات بیش از ۱۲.۵ میلیون تن نهاده‌ دامی به دولت
یک مقام مسئول اعلام کرد: متقاضیان واردات بیش از ۱۲.۵ میلیون تن نهاده‌های دام و طیور برای دریافت ارز به وزارت صمت معرفی شدند.
  نهاده های دامی  ذرت  واردات کالا
یک دانه ذرت آلوده هم پفک نشد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
یک دانه ذرت آلوده هم پفک نشد
معاون سازمان ملی استاندارد به‌عنوان دومین مخالف به‌گونه‌ای دیگر ماجرای ذرت‌های آلوده را تفسیر می‌کند. «اگر یک فرد به مدت ۱۵ سال از ذرت‌هایی که در بندر امام وجود دارد، بخورد، احتمال دارد دچار مریضی یا سرطان شود، از این‌ رو چگونه فیلم‌هایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که ذرت آلوده باعث مرگ شده است. ذرت‌های آلوده اصلاً وارد کشور نشده است.»
  جامعه  ذرت آلوده  بیماری
گزارش تحقیقی «ایران» از وضعیت یک محموله بزرگ: یک دانه ذرت آلوده هم پفک نشد
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
گزارش تحقیقی «ایران» از وضعیت یک محموله بزرگ: یک دانه ذرت آلوده هم پفک نشد
ذرت‌های آلوده در 12 انبار بندر امام جاخوش کرده‌اند، عکس‌ها اختصاصی است.زمانی پلمب‌ها باز می‌شود که محموله‌ها از کشور خارج شوند، بزودی 45 هزار تن از آنها به خارج فرستاده می‌شود و بقیه هنوز مشخص نیست.اما یک دانه از ذرت‌ها هم وارد چرخه تولید و مصرف نشده است.بزودی سفر ذرت‌ها آغاز می‌شود.
مهم ترین اخبار امروز/ از ادامه ی بحران آلودگی هوا در کلانشهرهای ایران و تعیین تکلیف ذرت های آلوده تا بیانیه شورای صنفی دانشگاه در اعتراض به بی توجهی...
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از ادامه ی بحران آلودگی هوا در کلانشهرهای ایران و تعیین تکلیف ذرت های آلوده تا بیانیه شورای صنفی دانشگاه در اعتراض به بی توجهی...
شفقنا- خبرهای امروز از ادامه ی بحران آلودگی هوا در کلانشهرهای ایران و تعیین تکلیف ذرت های آلوده تا بیانیه شورای صنفی دانشگاه در اعتراض به بی توجهی مسوولان به سلامت دانشجویان و اعتصاب غذای معترضان در...
ذرت‌های آلوده تعیین تکلیف شد/ فروش به کشورهای غیرهمسایه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بهداشت و سلامت
ذرت‌های آلوده تعیین تکلیف شد/ فروش به کشورهای غیرهمسایه
طبق اعلام سازمان اموال تملیکی طی تصمیمات اخذ شده در رابطه با تعیین…
  ورود ذرت آلوده به کشور  ذرت آلوده  گمرک  سازمان تملیکی
مشتری خارجی برای ذرت های آلوده پیدا نشد/ پیروزبخت: بنزین واقعا از نظر استاندارد مشکلی ندارد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
مشتری خارجی برای ذرت های آلوده پیدا نشد/ پیروزبخت: بنزین واقعا از نظر استاندارد مشکلی ندارد
رئیس سازمان ملی استاندارد با اعلام اینکه ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک هستند و هیچ مقداری از این محموله وارد کشور نشده است، گفت: تاکنون خریداری از خارج از کشور برای این ذرت‌ها پیدا نشده البته قرار است این ذرت‌ها امحا شوند.
بنزین تولیدی کشور، آلایندگی ندارد/ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک معطل هستند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
بنزین تولیدی کشور، آلایندگی ندارد/ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک معطل هستند
رئیس سازمان ملی استاندارد، با تاکید بر اینکه بنزین تولیدی کشور به لحاظ شاخص‌های گوگرد، بنزن و آروماتیک‌ها، آلوده نیست، گفت: ذرت‌های آلوده همچنان در گمرک مانده‌اند و باید امحا شوند.
  نیره پیروزبخت  سازمان ملی استاندارد ایران  بنزین  ذرت آلوده
واردکنندگان ذرت‌های آلوده باید هزینه امحا را بپردازند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
واردکنندگان ذرت‌های آلوده باید هزینه امحا را بپردازند
به گفته معاون ارزیابی و کیفیت استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، براساس تصمیم کمیسیون زیربنایی دولت؛ خود واردکنندگان باید هزینه امحا محموله ذرت‌های آلوده را بپردازند.
  مسلم بیات  مواد غذایی  ذرت  الودگی ذرت  محموله ذرت های الوده  استاندارد  هزینه امحای ذرت های الوده
گمرک و اموال تملیکی
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
گمرک و اموال تملیکی "ذرت‌های آلوده" را تعیین تکلیف کنند
مدیر دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران، گمرک و سازمان اموال تملیکی را مسئول تعیین تکلیف وضعیت ذرت‌های آلوده اعلام کرد و گفت: هر مرجع، رسانه و فردی که معتقد است ممکن است این کالا ترخیص شده باشد، می‌تواند از آن بازدید کند. وی همچنین درباره انتشار پیام صوتی مبنی بر مرگ یک کودک بر اثر مصرف ذرت توضیح داد.
توقیف ۱.۵ تن محصول واحد غیرمجاز پفک هندی در یزد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
توقیف ۱.۵ تن محصول واحد غیرمجاز پفک هندی در یزد
یک واحد غیرمجاز تولید کننده فرآوردهای حجیم شده ذرت و پفک هندی در یزد شناسایی و پلمب شد.
  استانی-اجتماعی  یزد  دانشگاه علوم پزشکی  پلمب
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
آخرین آمارها از ترخیص کالاهای اساسی
آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات کشور اعلام شد. معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با توضیح جدیدترین آمارها از وضعیت ترخیص کالاهای ضروری به تشریح جزئیات ترخیص کالاهایی از جمله برنج، دانه‌های روغنی، ذرت و کاغذ پرداخت. مطابق اظهارات مهرداد جمال ارونقی درحال‌حاضر ۲۳ هزار تن کاغذ در گمرک شهید رجایی موجود است که اختلاف‌نظرهایی درباره تعیین تعرفه و مالیات و عوارض آن مبنی بر کاربرد و نوع کالا وجود داشت. اما در راستای رفع این اختلاف‌نظرها تفاهمی بین سازمان استاندارد، گمرک و وزارت صمت انجام شده است که این تفاهم‌ ابلاغ می‌شود و مقرر شده است پس از ابلاغ ترخیص کاغذ آغاز شود.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
افت شدید قیمت گندم و ذرت در بازارهای جهانی
امروز در بازارهای جهانی قیمت گندم 3 دلار و قیمت ذرت یک و نیم دلار در هر بوشل کاهش داشت.
واردات ذرت ۴ درصد کاهش یافت/ آغاز ترخیص ۲۳ هزار تن کاغذ از گمرک شهید رجایی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
واردات ذرت ۴ درصد کاهش یافت/ آغاز ترخیص ۲۳ هزار تن کاغذ از گمرک شهید رجایی
ایلنا: معاون فنی و امور گمرکی گفت: در حال حاضر ۲۳ هزار تن کاغذ در گمرک شهید رجایی موجود است که اختلاف نظرهایی درباره تعیین تعرفه و مالیات و عوارض آن مبنی بر کاربرد و…
  شکر  مالیات  گندم  تشریفات گمرکی  گمرک ایران
رییس سازمان ملی استاندارد: ذرت‌های آلوده مرجوع و یا امحا می‌شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
رییس سازمان ملی استاندارد: ذرت‌های آلوده مرجوع و یا امحا می‌شود
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به وجود مقادیری ذرت آلوده وارداتی در کشور گفت: به دستور رییس جمهوری، این انبارها به کشور صادرکننده ارجاع داده و یا امحاء می‌شود.
بیش از ۱۴۰ هزار تن ذرت از مزارع شوش برداشت می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
بیش از ۱۴۰ هزار تن ذرت از مزارع شوش برداشت می‌شود
مدیر اداره جهاد کشاورزی شوش با اشاره به برداشت ذرت دانه‌ای از مزارع این شهرستان، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۱۴۰ هزار تن محصول ذرت از مزارع شوش برداشت شود.
  ذرت  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان
معاون وزیرجهاد کشاورزی:تولیدکنندگان طیور دغدغه نهاده نداشته باشند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
معاون وزیرجهاد کشاورزی:تولیدکنندگان طیور دغدغه نهاده نداشته باشند
ساری- ایرنا- معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولیدکنندگان صنعت طیور دغدغه نهاده نداشته باشند، کمبودی در نهاده نداریم و به اندازه کافی ذرت و کنجاله سویا ذخیره داریم.
  دفتر امور طیور  گلوگاه  مازندران
افزایش قیمت جهانی گندم، ذرت و دانه‌های روغنی
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
افزایش قیمت جهانی گندم، ذرت و دانه‌های روغنی
امروز در بازارهای جهانی قیمت گندم، ذرت و دانه روغنی افزایش قابل توجهی داشت اما قیمت دام زنده با کاهش همراه شد.
تبدیل غلات آلوده به ثروت خالص توسط یک کارخانه بومی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / فیلم
تبدیل غلات آلوده به ثروت خالص توسط یک کارخانه بومی
یک کارخانه کاملا بومی، ۱ تا ۱۰۰ تن غلات آلوده را تبدیل به الکل صنعتی می‌کند که این امر موجب شده ضایعات محصولات غله‌ای به حداقل برسد و همچنین صرفه اقتصادی همراه خود بیاورد.
  غلات  ذرت آلوده  ایران
«کشاورزی»، ناجی اقتصاد|کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر/ چگونه با آب شور کشاورزی کنیم؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
«کشاورزی»، ناجی اقتصاد|کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر/ چگونه با آب شور کشاورزی کنیم؟
یک تولید کننده از کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر خبر داد و گفت: با وجود دسترسی به آب و خاک شور ۴۰ تن در هکتار محصول برداشت شد.
محصولات تراریخته؛ مفید یا مضر؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / بهداشت و سلامت
محصولات تراریخته؛ مفید یا مضر؟
حسینی اظهار کرد: گیاهان با هدف مقاومت به برخی آفات، مقاومت به تنش شوری، تولید نژاد بهتر، افزایش میزان برداشت در واحد سطح و بهبود کیفیت خوراکی دچار دستکاری ژنتیکی می‌شوند، به عنوان مثال یــک ژن خــارجی بــه وجــود آورنــده مقاومت مانند ژن نوعی باکتری مقاوم به حشره‌ای خاص به گیاهی مانند ذرت تزریق می‌شود که باعث ایجاد یک گیاه زراعی تراریختـه یـا تغییر یافته ژنتیکی مقاوم به آفات می‌شود.
  تراریخته  محصولات تراریخته  کشاورزی
فیله مرغ با کوکوی ذرت | غذای نیم‌ ساعته
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / وبگردی
فیله مرغ با کوکوی ذرت | غذای نیم‌ ساعته
ساعت ۱۰ شب به خانه رسیده‌اید و می‌خواهید غذایی کامل درست کنید.  اگر فیله مرغ و سیب‌زمینی پخته و ذرت در یخچال دارید، ظرف مدت نیم‌ساعت این غذا را آماده کنید.
برخورد هواپیما به دسته پرنده و سقوط آن
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / فیلم
برخورد هواپیما به دسته پرنده و سقوط آن
یک هواپیما ایرباس ۳۲۱ پس از مدت کوتاهی از بلند شدن به دسته پرنده‌ها برخورد و در یک مزرعه ذرت سقوط کرد. در این سانحه ۲۳ نفر از سرنشینان هواپیما مصدوم شدند و بقیه ۲۳۳ نفر سرنشینان بدون صدمه‌ی خاصی از هواپیما تخلیه شدند.
  سقوط هواپیما  روسیه  مزرعه ذرت  برخورد با پرنده
کاهش مشمولان دلار ۴۲۰۰ تومانی به ۷ قلم کالا
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اقتصادی
کاهش مشمولان دلار ۴۲۰۰ تومانی به ۷ قلم کالا
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از محدود شدن تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی به ۷ قلم کالا خبر داده است. این اظهارنظر جدید درخصوص ارز ترجیحی در حالی اعلام شده است که بر اساس تصمیم دولت در تابستان سال گذشته، ۲۵ ردیف کالای اساسی مشمول دریافت این نوع ارز شد و در ابتدای سال ۹۸ چهار قلم کالا شامل، گوشت قرمز، چای،حبوبات و کره از این دایره خارج شدند تا تعداد دریافت‌کنندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی به ۲۱ قلم کاهش یابد، اما اکنون مطابق صحبت‌های حسین مدرس خیابانی، تنها ۷ قلم کالا شامل دریافت ارز یارانه‌ای هستند. به گفته این مقام مسوول اکنون کالاهایی مانند برنج، ‌روغن، شکر و نهاده‌های دامی شامل جو، سویا و ذرت دریافت‌کنندگان ارز دولتی هستند.
از جزئیات کشف ۲۲۲ کیلوگرم شیشه تا عدم ورود ذرت های آلوده
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
از جزئیات کشف ۲۲۲ کیلوگرم شیشه تا عدم ورود ذرت های آلوده
مدیرکل گمرک شهید رجایی و ناظر گمرکات استان هرمزگان از ‌کشف حدود ۲۲۲ کیلوگرم شیشه در گمرک شهید رجایی بندرعباس خبر داد.
  منطقه هرمزگان  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  گمرک
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
پاسخ به شایعات ناسالم بودن برخی مواد غذایی
از چند روز گذشته لیستی از مواد غذایی از جمله فرآورده‌های غذایی بر پایه ذرت در فضای مجازی منتشر می‌شود
لزوم تعجیل در برداشت مزارع ذرت، آفتابگردان و ارزن
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ...
لزوم تعجیل در برداشت مزارع ذرت، آفتابگردان و ارزن
 بنابر توصیه‌های سامانه تهک هواشناسی، کشاورزان و باغداران استان قم باید در برداشت محصولات مزارع ذرت، آفتابگردان و ارزن باغات و زمین های خود تعجیل کنند.
  استانی-اقتصادی  ذرت  کشاورزی  هواشناسی  آفتابگردان
تخلیه۳۴۰هزار تن کالای اساسی ظرف ۵۰روز /رسوب کالا در چابهار نداریم
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اقتصادی
تخلیه۳۴۰هزار تن کالای اساسی ظرف ۵۰روز /رسوب کالا در چابهار نداریم
یک مقام مسئول از تخلیه۳۴۰هزار تن کالای اساسی شامل جو،شکر،برنج و ذرت ظرف ۵۰روز گذشته در بندر چابهار خبر داد و گفت:رسوب کالا در این بندر جود ندارد و ۸۰ درصد کالاهای تخلیه شده بارگیری شده است.
  بندر شهید بهشتی  بندر شهید کلانتری  بندر چابهار  حسین شهدادی
دولت با ما صادقانه در ارتباط باشد/ تهیه ذرت برای مرغداران مشکل‌ساز شده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اقتصادی
دولت با ما صادقانه در ارتباط باشد/ تهیه ذرت برای مرغداران مشکل‌ساز شده است
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران میهن گفت: اگر دولت با تشکل‌های بخش خصوصی صادقانه در ارتباط باشد ما قول می‌دهیم که نگذاریم مشکلی در تولید و بازار پیش آید.
آغاز برداشت ذرت علوفه ای در ایرانشهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
آغاز برداشت ذرت علوفه ای در ایرانشهر
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر خبر از آغاز برداشت ذرت علوفه ای در این شهرستان داد و گفت: امسال بیش از۱۰۰۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به زیر کشت ذرت علوفه ای رفته است.
  ذرت علوفه ای  استانی-اقتصادی
موج جدید نگرانی در مورد ذرت‌های سمی
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / بهداشت و سلامت
موج جدید نگرانی در مورد ذرت‌های سمی
چند ماه پیش خبر آلودگی بیش از یكصد هزار تن ذرت وارداتی به سم سرطان‌زای آفلاتوكسین منتشر شد كه از كشور برزیل به بندر امام خمینی(ره) وارد شده بود.
400 میلیارد تومان پول بیت المال در ماجرای ذرت های آلوده هدر رفت
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اقتصادی
400 میلیارد تومان پول بیت المال در ماجرای ذرت های آلوده هدر رفت
آنچه در ماجرای ذرت های آلوده دیده نشد موضوع هدر رفت منابع عمومی بود به طوری که 195 میلیارد و 750  میلیون تومان، ارزش این محموله است که بر اساس برآورد انجام شده مجلس، برای امحای آن باید 200 میلیارد تومان نیز هزینه کرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اقتصادی
سه پیشنهاد برای 140 هزار تن ذرت آلوده
معاون وزیر جهادکشاورزی از طرح سه پیشنهاد برای جلوگیری از ورود 140 هزار تن ذرت آلوده به کشور خبر داد و در این خصوص گفت: حدود ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ عمدتا توسط شرکت‌های خصوصی وارد کشور شده است، اما به دلیل اینکه آلایندگی به سم قارچی آفلاتوکسین در اینها بالا بوده، اجازه ترخیص در داخل کشور داده نشده است و به‌صورت بارکد و بلوکه شده و مهر و موم شده در بندر‌ها مانده است.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / ...
۳۰ تن ذرت قاچاق در کنگاور کشف شد
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از کشف ۳۰ تن ذرت و ۴۰۰ نوع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در شهرستان کنگاور خبر داد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / سیاسی
کمیسیون اصل۹۰: قصور مسئولین در پرونده ۱۴۰هزار تن ذرت مسموم روشن است / دست‌های پنهان وجود دارد
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان این که ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده دپو شده در گمرک بندر اما آلوده به قارچ سمی آفلاتوکسین است گفت: عده ای از مسئولان درباره موضوع واردات ذرت های آلوده قصور کرده اند.
۱۴۰ هزار تن ذرت‌ دپو شده در گمرگ آلوده به آفلاتوکسین است/ عده ای از مسئولان قصور کردند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / اقتصادی
۱۴۰ هزار تن ذرت‌ دپو شده در گمرگ آلوده به آفلاتوکسین است/ عده ای از مسئولان قصور کردند
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان این که ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده دپو شده در گمرک بندر اما آلوده به قارچ سمی آفلاتوکسین است گفت: عده ای از مسئولان درباره موضوع واردات ذرت های آلوده قصور کرده اند.
تکرار/انتقاد یک نماینده مجلس از امحاء نشدن 140 هزار تُن ذرت‌ آلوده
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / سیاسی
تکرار/انتقاد یک نماینده مجلس از امحاء نشدن 140 هزار تُن ذرت‌ آلوده
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: رئیس‌جمهور در نیمه نخست امسال دستور امحاء 140 هزار تُن ذرت آلوده که در انبارهای گمرک بندر امام خمینی خوزستان موجود است را صار کرده اما تاکنون اقدام عملیاتی در این خصوص صورت نگرفته است.