یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
لخته شدن خون
آسیب قلبی و اختلالات روانی از عوارض طولانی‌‌مدت ویروس کرونا
۵ روز قبل / ویروس کرونا
آسیب قلبی و اختلالات روانی از عوارض طولانی‌‌مدت ویروس کرونا
دانشکده بهداشت و مؤسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه تهران اعلام کرده که سکته قلبی، آمبولی و لخته شدن خون و آسیب‌‌های روانی ناشی از ابتلا به کرونا ممکن است به مدت طولانی فرد را تحت تأثیر قرار دهند.
افزایش لخته خون در شریان‌های پای بیماران مبتلا به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / لخته شدن خون / بیماران مبتلا به کرونا / ویروس کرونا
افزایش لخته خون در شریان‌های پای بیماران مبتلا به کرونا
از آنجا که آمار مبتلایان کووید- ۱۹ در سراسر جهان رو به افزایش است، پزشکان باید به ارتباط میان کووید- ۱۹ و بروز ترومبوز شریانی توجه بسیاری داشته باشند. اگر این مشکل به موقع تشخیص داده شود، امکان حفظ اعضای بدن بیمار و پیشگیری از نیاز به قطع عضو فراهم خواهد شد.
ویروس کرونا می‌تواند به قلب آسیب بزند
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
ویروس کرونا می‌تواند به قلب آسیب بزند
علی ملائکه-  روزنامه‌نگار و پزشک ویروس کرونا می‌تواند باعث آسیب بسیاری از اندام‌های حیاتی بدن شود و قلب هم ازجمله این اندام‌هاست. آسیب قلبی در عفونت با ویروس کرونا ممکن است ناشی از علل متفاوتی باشد، ازجمله حمله مستقیم ویروس به سلول‌های قلب، واکنش شدید التهابی دستگاه ایمنی در پاسخ به ویروس و لخته شدن خون در رگ‌ها که خون‌رسانی به ماهیچه قلب را مختل می‌کند. همچنین در افرادی که دچار عفونت شدید ریوی ناشی از ویروس کرونا هستند، قلب مجبور می‌شود کار شدیدتری را انجام دهد تا خون را به درون ریه‌هایی که ملتهب …
چگونه باید از کم آبی بدن جلوگیری کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / کم آبی بدن / تشنگی / کم تحرکی / گرمازدگی / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه باید از کم آبی بدن جلوگیری کنیم؟
آب به تنظیم دمای بدن و عملکرد مناسب قلب کمک می کند و به همین دلیل کم آبی و کم تحرکی در بدن عوارض زیادی برای سلامتی به دنبال خواهد داشت. کم آبی چه بلایی سرتان می‌آورد؟  تاثیر کم‌آبی بدن بر مغز ۷۵ درصد از مغز را آب تشکیل داده است و مهم‌ترین وظیفه آب موجود در اطراف مغز، جلوگیری از ضربه و آسیب به مغز است که کمبود آن باعث آسیب مغزی می‌شود. همچنین با از دست دادن آب بدن و کمبود آن فعالیت‌ انتقال دهنده‌های عصبی مغز مختل شده در نتیجه مانع از تمرکز و توجه می‌شود و عملکرد‌های شناختی را کاهش می‌دهد. سر درد و خستگی اگر به علت کم آبی تولید مایع مغزی کاهش پیدا کند وزن مغز در نبود آب بر روی نخاع بیشتر و باعث ایجاد سردرد در افراد می‌شود. علت خستگی و خواب آلودگی ناشی از کم آبی بدن در افراد؛ کاهش اکسیژن و فشارخون …
کرونا چه بر سر مغز می‌آورد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / کرونا / ویروس کرونا / مغز / مغز انسان / مغز و اعصاب / کووید 19
کرونا چه بر سر مغز می‌آورد؟
فرگوس والش گزارشگر پزشکیBBC/ سکته مغزی، اختلال حاد شناخت و هشیاری (دلیریوم)، اضطراب، گیجی و منگی، خستگی مفرط؛ این لیست همچنان ادامه دارد. کرونا، فقط یک بیماری تنفسی نیست و به مرور زمان بیشتر معلوم می‌شود که این ویروس می‌تواند طیفی از بیماری‌ها را در دستگاه عصبی ایجاد کند.برخی بعد از ابتلا به کرونای نسبتا خفیف با من تماس گرفته‌اند و از عوارض طولانی‌مدت آن بر توانایی‌های شناختی‌شان مثل حافظه، تمرکز و خستگی گفته‌اند. با این حال بیشتر نگرانی‌ها مربوط به موارد شدید بیماریست.با پل مایلریا که صحبت می‌کنی به سختی باورت می‌شود که او به علت کرونا دو سکته شدیدمغزی کرده است. این مرد ۶۴ ساله که مدیر ارتباطات دانشگاه کمبریج است بسیار فصیح صحبت می‌کند و علی رغم ضعف طولانی مدت در سمت راست، توانایی‌های جسمانی‌اش …
چگونه ویروس کرونا منجر به سکته می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ویروس کرونا / سکته قلبی / سکته مغزی / لخته شدن خون / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه ویروس کرونا منجر به سکته می‌شود؟
محققان در بررسی‌هایی که بر روی تعدادی از بیماران کرونایی انجام دادند، دلایل بروز سکته قلبی و مغزی در این بیماران را دریافتند.
بازیگری که برای زنده ماندن در صف پیوند ریه است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بازیگری که برای زنده ماندن در صف پیوند ریه است
نیک کوردرو هنرپیشه دارنده جایزه تئاتر «تونی» که به اسکار تئاتر شهرت دارد به تاریخ دوازدهم فروردین بخاطر شرایط حاد ابتلا به ویروس کرونا به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در لس آنجلس منتقل شد. پزشکان برای جلوگیری از لخته شدن خون در پایش داروی رقیق کننده به او تزریق کردند که این داروی رقیق کننده خون منجر به خون ریزی شدید داخلی او شد.
دانشمندان علت لخته شدن خون در بیماران کرونا را پیدا کردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
دانشمندان علت لخته شدن خون در بیماران کرونا را پیدا کردند
بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا با لخته‌های خونی بالقوه مرگبار مرتبط شده است، اکنون پژوهشگران می‌گویند علت ایجاد این لخته‌ّ‌ها را یافته‌اند.
اگر می خواهید قلبی جوان داشته باشید از این 10غذا غافل نشوید
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اگر می خواهید قلبی جوان داشته باشید از این 10غذا غافل نشوید
استفاده مداوم از پیاز در رژیم غذایی باعث کاهش سطح کلسترول و فشار خون بالا می‌ شود. مصرف پیاز خطر حمله قلبی را کاهش و کلسترول خوب را افزایش می ‌دهد. به علاوه خوردن منظم پیاز، خطر لخته شدن خون را در بیماران قلبی کاهش می ‌دهد.
آزمایش ساده‌ای برای تشخیص خطر خونریزی پس از جراحی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / خونریزی / جراحی / آزمایش / لخته شدن خون
آزمایش ساده‌ای برای تشخیص خطر خونریزی پس از جراحی
پژوهشگران آمریکایی، آزمایش جدیدی ارائه داده‌اند که می‌تواند امکان خطر خونریزی پس از جراحی را تشخیص دهد.
خطرات بیشتر از ۶ ساعت در طول روز نشستن
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / ویروس کرونا / سرطان / لخته شدن خون / آنتی اکسیدان / سبک زندگی / پارسی خبر
خطرات بیشتر از ۶ ساعت در طول روز نشستن
مدت زمان زیادی است که به دلیل شیوع بیماری کرونا افراد زیادی مجبورند برای ساعت‌های متوالی پشت سیستم بنشینند یا گوشی به دست کارهایشان را پیگیری کنند. کم کم نتایج این بی تحرکی و یک جا نشستن خودش را نشان می‌دهد، چه این که به طور معمول مردم جامعه ما تحرک کافی نداشتند و این وضعیت هم مزید بر علت شده است تا بیشتر بنشینند. به تازگی در مطالعه‌ای جدید محققان دانشگاه پزشکی تگزاس برای اولین بار دست به پژوهشی زده‌اند تا مشخص کنند که آیا میزان فعالیت بدنی افراد، ارتباطی با مرگ ناشی از سرطان در آن‌ها دارد یا خیر؟ ادامه مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید: افزایش ۸۲ درصدی احتمال فوت در این پژوهش وضعیت نزدیک به هشت هزار آمریکایی بالای ۴۵ سال مورد ارزیابی قرار گرفت. بعد از سنجش اولیه، به صورت میانگین تا …
از وسوسه سیسمونی تا تحرک خانگی؛ دنیای مادران باردار در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / بارداری / مادران باردار / نوزاد
از وسوسه سیسمونی تا تحرک خانگی؛ دنیای مادران باردار در دوران کرونا
سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: در خانه ماندن زن باردار به معنی استراحت مطلق نیست؛ این گروه باید برای جلوگیری از لخته شدن خون، تحرک کافی در منزل داشته باشند و نوشیدن مایعات فراوان برای پیشگیری از کرونا و جلوگیری از لخته شدن خون به زنان باردار توصیه می‌شود.
کرونا در برخی موارد باعث سکته مغزی شده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی البرز / بیماری کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / سکته مغزی / خونریزی مغزی
کرونا در برخی موارد باعث سکته مغزی شده است
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مطالعات نشان می‌دهد که در نتیجه افزایش لخته شدن خون، سکته‌های مغزی با کووید-۱۹ پیوند خورده‌ و حتی افراد جوان بدون عوامل خطر قبلی برای سکته مغزی نیز وجود لخته خون در سرخرگ‌های مغز را تجربه کرده اند.این گاهی اوقات بلافاصله و گاهی اوقات پس از ۱۰ روز از ابتلا به عفونت رخ داده است.
تلاش برای آزمایش داروی جلوگیری از لخته‌شدن خون مبتلایان کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / داروی شیمیایی / اخبار "انگلیس" / ویروس کرونا
تلاش برای آزمایش داروی جلوگیری از لخته‌شدن خون مبتلایان کرونا
دانشمندان انگلیسی آزمایشی را ترتیب دادند تا با استفاده از مولکولی از لخته شدن خون در بیماران مبتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنند.
دارویی که از عوارض کرونا جلوگیری می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
دارویی که از عوارض کرونا جلوگیری می‌کند
محققان انگلیسی قصد دارند یک داروی جدید را روی ۶۰ بیمار آزمایش کنند که از شدت بیماری کووید ۱۹ و لخته شدن خون در بدن برخی افراد جلوگیری می‌کند.
علائم لخته شدن خون چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / لخته شدن خون / ترومبوز / آمبولی / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم لخته شدن خون چیست؟
لخته خون ممکن است ساکن باشد که به نام ترومبوز شناخته می‌شود و جریان خون را مسدود کند و یا حرکتی آزادانه داشته که به نام آمبولی شناخته می‌شود و به نقاط مختلف بدن سفر کند. نشانه‌ها و علائم برخی افراد در معرض خطر بیشتری برای تشکیل لخته خون قرار دارند. به گفته انجمن هماتولوژی آمریکا، عوامل زیر خطر تشکیل لخته خون در یک فرد را افزایش می‌دهند: - مصرف دارو‌های ضد بارداری خوراکی - بی تحرکی، به عنوان مثال، طی بستری شدن در بیمارستان یا سفر‌های طولانی با هواپیما - چاقی - سیگار کشیدن - سن بالای ۶۰ سال - سابقه خانوادگی تشکیل لخته‌های خون - بارداری - برخی انواع سرطان - استفاده از کاتتر در گذشته - تروما - بیماری‌های التهابی مزمن - دیابت افرادی که در معرض خطر تشکیل لخته خون قرار دارند باید از نشانه‌ها و علائم …
بررسی یک دارو برای درمان لختگی خون ناشی از "کووید-۱۹"
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / کووید-19 / کرونا در جهان
بررسی یک دارو برای درمان لختگی خون ناشی از "کووید-۱۹"
محققان انگلیسی در حال آزمایش یک داروی آزمایشی هستند که می‌تواند از لخته شدن خون که با بیماری "کووید-۱۹" مرتبط است، جلوگیری کند.
نکات جالب درباره خون انسان که نمی دانید
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / خون / خون رسانی / گروه خونی / سبک زندگی / پارسی خبر
نکات جالب درباره خون انسان که نمی دانید
خون ماده جالب توجهی است. احتمالا آنچه از دوران مدرسه به یاد دارید این است که خون وظیفه انتقال اکسیژن و مواد مغذی و حذف محصولات زائد در بدن را بر عهده دارد. اما خون وظایف بسیار بیشتری بر عهده دارد که از آن جمله می‌توان به دفاع در برابر عوامل بیماری‌زا یا پاتوژن ها، تنظیم دمای بدن، و متعادل نگه داشتن سطوح مواد شیمیایی و مواد مغذی درون بدن اشاره کرد. در ادامه چند نکته که شاید درباره خون ندانید، ارائه شده اند. خون ماده‌ای مایع و جامد است خون یک بافت همبند در بدن است. خون دارای یک جز چند سلولی (ساخته شده از گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید، و پلاکت ها) و یک ماتریس فراسلولی مایع است. برخلاف دیگر بافت‌های همبند در بدن، خون یک ماده مایع است. ماتریس فراسلولی یا پلاسما ماده‌ای مایع است و سلول‌های موجود در …
چگونه خون خود را تصفیه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / تصفیه خون / غلظت خون / آنتی اکسیدان / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه خون خود را تصفیه کنیم؟
از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته‌های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی‌های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است.
خوشمزه‌هایی که غلظت خون‌تان را از بین می‌برد
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / پرتقال / آنتی اکسیدان / ویتامین C / چای سبز / غلظت خون / آنتی‌اکسیدان / اسفناج / رژیم غذایی / سلامت
خوشمزه‌هایی که غلظت خون‌تان را از بین می‌برد
از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است.
دارو یا روش درمانی کرونا باید مورد تایید کمیته علمی قرار بگیرد/ اثربخشی پلاسمادرمانی در درمان کرونا اثبات نشده/ شروع تولید واکسن آنفلوآنزا در کشور/ لخته شدن خون در رگ به علت کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
دارو یا روش درمانی کرونا باید مورد تایید کمیته علمی قرار بگیرد/ اثربخشی پلاسمادرمانی در درمان کرونا اثبات نشده/ شروع تولید واکسن آنفلوآنزا در کشور/ لخته شدن خون در رگ به علت کرونا
در حال حاضر رقابت بین المللی وجود دارد که قبل از انتشار نتایج علمی در مجله‌های علمی و داوری شدن آن، کشور‌ها تلاش می‌کنند از بازاری که توسط کرونا ایجاد شده، نفع اقتصادی ببرند. اگر بعدتر مشخص شد که اثری نداشته، کشور‌ها فروش خود را انجام داده‌اند. در نتیجه هر کشوری که چیزی داشته باشد، ادعای خود را رسانه‌ای می‌کند.
ردپای کرونا ‌در اختلالات مغزی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ردپای کرونا ‌در اختلالات مغزی
 علائم متغیر و عوارض پیچیده و مرموز، بخشی از ویژگی‌های کرونا ویروس است. ستاد علمی کرونا در روزهای اخیر تجویز مواد داروی ضد ‌انعقاد خون را برای همه مبتلایان کرونا که در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند، الزامی کرده است. متخصصان می‌گویند، ویروس کرونا می‌تواند موجب لخته شدن خون و به تبع آن بروز سکته مغزی در مبتلایان شود و تصمیم اخیر درمانی، برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی است. به گزارش همشهری، یازدهم اردیبهشت امسال کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گزارش نیوانگلند ژورنال در مورد بروز سکته مغزی در بیماران …
تأیید قطعی یک روش جدید برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
تأیید قطعی یک روش جدید برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا
رییس کمیته علمی ستاد کرونا گفت: مطالعات ما نشان می‌دهد که برخی از بیماران بستری به دلیل لخته شدن خون فوت می‌کنند؛ از این رو استفاده از دارو‌های ضد انعقاد خون در پروتکل درمانی کشور وارد شده است و بر این اساس همه بیماران بستری ملزم به استفاده از این دارو‌ها هستند. تجویز این دارو‌ها تاکید قطعی ما است؛ چرا که مصرف این نوع دارو‌ها باعث می‌شود که مرگ و میر بیماران حدود ۳۰ درصد کاهش یابد.
برخی بیماران کرونا به دلیل لخته شدن خون فوت می‌کنند / بر تجویز داروهای ضد انعقاد خون تاکید داریم / با این داروها، مرگ و میر بیماران ۳۰ درصد کاهش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
برخی بیماران کرونا به دلیل لخته شدن خون فوت می‌کنند / بر تجویز داروهای ضد انعقاد خون تاکید داریم / با این داروها، مرگ و میر بیماران ۳۰ درصد کاهش می‌یابد
رییس کمیته علمی ستاد کرونا از تایید بی اثر بودن داروهای انتخابی برای درمان مبتلایان به کووید-۱۹ خبر داد و گفت: مطالعات ما نشان می‌دهد که برخی از بیماران بستری به دلیل لخته شدن خون فوت می‌کنند؛ از این رو استفاده از داروهای ضد انعقاد خون در پروتکل درمانی کشور وارد شده است و بر این اساس همه بیماران بستری ملزم به استفاده از این داروها هستند.
تایید قطعی تجویز داروهای رقیق‌کننده خون برای بیماران کووید-۱۹/آخرین تصمیمات درباره پلاسمادرمانی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / کووید-19 / کمیته علمی ستاد کرونا / ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی / فاویرپیراویر / ضد انعقاد خون / همه_باهم_علیه_کرونا
تایید قطعی تجویز داروهای رقیق‌کننده خون برای بیماران کووید-۱۹/آخرین تصمیمات درباره پلاسمادرمانی
رییس کمیته علمی ستاد کرونا از تایید بی اثر بودن داروهای انتخابی برای درمان مبتلایان به کووید-۱۹ خبر داد و گفت: مطالعات ما نشان می‌دهد که برخی از بیماران بستری به دلیل لخته شدن خون فوت می‌کنند؛ از این رو استفاده از داروهای ضد انعقاد خون در پروتکل درمانی کشور وارد شده است و بر این اساس همه بیماران بستری ملزم به استفاده از این داروها هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
کووید ۱۹ باعث افزایش آمار سکته مغزی می‌شود
عضو هیات مدیره سازمان جهانی سکته مغزی گفت: «در بسیاری از بیمارانی که با علایم کرونا بستری شده بودند، سکته مغزی شایع‌تر بود.»  به گزارش مهر، بابک زمانی افزود: «از جمله تغییرات پس از شیوع ویروس کووید ١٩ در رفتار و کردار ما، تعطیلی یا تاخیر بسیاری از اعمال جراحی و همچنین توقف بسیاری از مراجعات بیهوده به طبیبان متخصص بود. اما آنچه در جریان اپیدمی کرونا تعطیل‌بردار نبود و بیشتر هم شد، سکته مغزی حاد بود. حتی در بیمارستان‌هایی که تعداد زیادی از بیماران کرونایی را بستری می‌کردند، از بستری‌های دایمی این بیمارستان‌ها، بیماران سکته مغزی بودند و به نظر می‌رسید نوعی همراهی بین کرونا و سکته مغزی در یک بیمار واحد هم وجود داشته باشد چنانکه در بسیاری …
نتیجه یک تحقیق: لخته‌ شده خون علت مرگ بیماران کرونایی
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
نتیجه یک تحقیق: لخته‌ شده خون علت مرگ بیماران کرونایی
پزشکی قانونی هامبورگ اقدام به کالبدشکافی ۱۷۰ جسد کرده‌ که مرگ صاحبان آنها بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ بوده است. نتیجه تحقیقات آنها نشان داده است که این بیماران عمدتا بر اثر لخته شدن خون در رگ‌ها و آمبولی ریوی مرده‌اند.
جلوگیری از لخته شدن خون در رگ‌ها به کمک این غذا‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / لختگی خون / پارسی خبر / موادغذایی / التهاب رگ
جلوگیری از لخته شدن خون در رگ‌ها به کمک این غذا‌ها
 برخی بیماری‌ها از جمله سرطان، بیماری‌های قلبی، بیماری التهابی روده و اختلالات ارثی، خطر ابتلا به DVT را افزایش می‌دهند؛ اما افراد دیگر هم در خطر ابتلا به این بیماری هستند. به همین دلیل آگاهی از نقشی که رژیم غذایی شما در شکل گیری DVT ایفا می‌کند، بسیار مهم است. اگر شما به سرعت دست کار شوید، می‌توانید DVT را درمان کنید. اما چرا خطر ابتلا به DVT را از همین امروز و با خوردن غذا‌های خوشمزه کاهش نمی‌دهید؟هیچ یک از ۶ غذایی که در این لیست وجود دارد چالش برانگیز نیست و شما می‌تواند این غذا‌های خوشمزه را به راحتی، به سبد غذایی خودتان اضافه کنید.تا می‌توانید آب بخورید یکی از عوامل موثر در لخته شدن خون، کم آبی بدن است. وقتی آب کافی به بدن نرسانید، خون شما غلیظ می‌شود و همین موضوع به لخته شدن آن در رگ‌ها …
چند توصیه به مصرف‌کنندگان دارو‌های ضدانعقاد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / داروی ضدانعقاد / پارسی خبر / رقیق کننده خون
چند توصیه به مصرف‌کنندگان دارو‌های ضدانعقاد
دارو‌های ضدانعقاد و رقیق کننده خون که مانع از لخته شدن خون در قلب و عروق می‌شوند به پیشگیری از سکته مغزی یا قلبی کمک می‌کنند.
ارتباط کرونا و تشکیل لخته خون!
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
ارتباط کرونا و تشکیل لخته خون!
لخته های خون برای افراد به شدت بیمار، بدون در نظر گرفتن این که به چه بیماری مبتلا هستند، یک نگرانی جدی محسوب می شود زیرا آنها امکان حرکت نداشته و فقدان فعالیت بدنی خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد.
عارضه جدید کرونا؛ برخی بیماران ناگهان سکته می‌کنند!
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / کرونا / کووید-19 / سکته / لخته شدن خون
عارضه جدید کرونا؛ برخی بیماران ناگهان سکته می‌کنند!
وقتی جریان خون متوقف شود، سلول‌های مغز می‌میرند و هر چه توقف جریان خون طولانی‌تر شود، آسیب به مغز نیز بیشتر می‌شود. معالجه سریع، برای نجات جان بیمار حیاتی است. اوکسلی تصریح کرد: «موثرتین راه برای معالجه سکته در شریان‌های بزرگ، ازاله لخته خون است. اما این کار باید ظرف شش ساعت و گاهی ظرف ۲۴ ساعت انجام شود.»
ارتباط لخته‌های خونی کوچک با کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / پارسی خبر / لخته ی خون / کرونا
ارتباط لخته‌های خونی کوچک با کرونا
کارشناسان اظهار داشتند: کروناویروس جدید احتمال لخته شدن خون در بدن را افزایش داده و به همین دلیل ممکن است این عامل بیماری‌زا نسبت به دیگر خانواده ویروس‌ها کشنده‌تر باشد.
کرونا احتمال لخته شدن خون در بدن را افزایش می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / ویروس کرونا
کرونا احتمال لخته شدن خون در بدن را افزایش می‌دهد؟
ایسنا نوشت: کارشناسان اظهار داشتند: کروناویروس جدید احتمال لخته شدن خون در بدن را افزایش داده و به همین دلیل ممکن است این عامل بیماری‌زا نسبت به دیگر خانواده ویروس‌ها کشنده‌تر باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
۸ غذای مفید برای قلب که باورتان نمی‌شود
 مصرف غذا‌های زیر به همراه ورزش منظم به ویژه برای سلامتی قلب مناسب هستند.ماهی قزل آلا وحشی به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، ماهی قزل آلا وحشی مملو از اسید‌های چرب امگا ۳ است. رژیم غذایی سرشار از امگا ۳ برای بهبود نشانگر‌های متابولیک بیماری قلبی یافت شده است. با خوردن این نوع ماهی مقدار زیادی سلنیوم به دست می‌آید، آنتی اکسیدانی که از سلامت کل سیستم قلبی و عروقی محافظت می‌کند.گل کلم گل کلم سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و فیبر است که برای کاهش التهاب، تنظیم هضم و کاهش کلسترول بدن می‌توان روی آن حساب کرد. جگر جگر از نظر غذایی به طرز شگفت آوری متنوع است، حاوی پروتئین، ویتامین C، ویتامین B۱۲، مس، آهن و روی است.سیب زمینی رژیم غذایی پر از سیب زمینی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. سیب زمینی …
افزایش ۲۹۰ درصدی خطر "مرگ" با مصرف "قرص‌های ضدبارداری یاز و یاسمین" + مستندات
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
افزایش ۲۹۰ درصدی خطر "مرگ" با مصرف "قرص‌های ضدبارداری یاز و یاسمین" + مستندات
"سازمان غذا و داروی آمریکا" در گزارش خود اعلام کرده که مصرف قرص‌های ضد‌بارداری حاوی هورمونهای مختلف "دروسپیرنون" با خطر لخته شدن خون همراه است؛ با مصرف ۱۲ ماهه "قرص‌های ضدبارداری یاز و یاسمین" خطر مرگ به بیش از ۲۹۰ درصد می‌رسد!
توسعه بانداژی که سبب جلوگیری از خونریزی خون می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بانداژ / خون / موسسه فناوری فدرال زوریخ
توسعه بانداژی که سبب جلوگیری از خونریزی خون می‌شود
پژوهشگران "موسسه فناوری فدرال زوریخ"(ETH Zurich) اخیرا موفق به توسعه بانداژی شده‌اند که مواد این بانداژ جدید نه تنها به زخم نمی‌چسبند بلکه می‌تواند از خونریزی جلوگیری کرده و سبب لخته شدن خون نیز شود.
چسب زخمی که خون را ‌هم لخته می کند
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چسب زخمی که خون را ‌هم لخته می کند
اکثر چسب زخم‌ها و نوارهای مورد استفاده برای بستن زخم تنها روی زخم را می پوشند، اما نمی توانند فرایند لخته شدن خون راتسریع کنند. حالا محصولی برای حل این مشکل به بازار آمده است.
داروهای ضدانعقاد جدید برای جلوگیری از آمبولی
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / آمبولی / مرگ و میر / لخته شدن خون
داروهای ضدانعقاد جدید برای جلوگیری از آمبولی
بیماری‌های آمبولی لخته خون، یکی از عوامل اصلی مرگ‌ومیر و معلولیت در کشورهای توسعه‌یافته بوده و در کشورهای با درآمد کم و متوسط نیز به‌طور چشمگیری در حال افزایش هستند. محققان کشور با توجه به اهمیت این نوع از بیماری‌ها، به مرور جدیدترین داروهای ضدانعقاد پرداخته‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
علائم هشداردهنده وجود لخته خون در بدن
لخته شدن خون در بدن می‌تواند موضوع جدی باشد که به حمله قلبی، سکته مغزی یا حتی مرگ منجر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
یافته جدید: سفر به فضا خون را «لخته» می‌کند
نتایج یک پژوهش جدید به خوبی نشان می‌دهد سفرهای طولانی مدت به فضا می‌تواند جریان خون را بازگرداند و منجر به لخته شدن خون شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / فشار خون / تحقیقات علمی / فناوری فضایی / مریخ
سفر فضایی جریان خون بدن انسان را معکوس می کند
تحقیق جدید روی ۱۱ فضانوردی که ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی ساکن شدند، نشان می دهد سفر فضایی طولانی مدت احتمالا به لخته شدن یا معکوس شدن جریان خون منجر می شود که بسیار خطرناک است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / لخته شدن خون / رگ خونی / نیروی جاذبه / فضانورد
محیط بدون جاذبه، جریان خون را به عقب بازمی‌گرداند
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید دریافتند که قرار گرفتن در محیط بدون جاذبه می‌تواند جریان خون را به عقب بازگرداند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
نابینایی در صورت خیره شدن به تلفن همراه در تاریکی
پزشکان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که خیره شدن به تلفن همراه در تاریکی باعث لخته شدن خون در چشم و نابینایی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
آنچه باید درباره الکترولیت‌ها بدانید
از انقباض عضلات تا هیدارته نگه داشتن بدن برای تنظیم سطوح مایع، الکترولیت ها از عملکردهای مختلفی پشتیبانی می کنند. پشتیبانی از ارتباط سلولی، ترشح هورمون ها، لخته شدن خون و ترمیم بافت از دیگر اهداف الکترولیت ها هستند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
مزایای بی نظیر و منابع ویتامین K
ویتامین K به گروهی از ویتامین های محلول در چربی اشاره دارد که نقش مهمی در لخته شدن خون، متابولیسم استخوان و تنظیم میزان کلسیم خون دارند. بدن برای تولید پروترومبین، پروتئین و عامل لخته شدن خون به ویتامین K نیاز دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
اگر این علا ئم را دارید در بدن شما لخته خون وجود دارد
اقتصادنیوز: بیشتر اوقات لخته شدن خون اتفاق خوبی است: وقتی آسیبی می‌بینید باید در آن قسمت خونتان سفت و سخت شده و لخته شود تا خونریزی فوراً متوقف شود؛ اما گاهی لخته خون زمانی ظاهر می‌شود که نیازی نیست و در نتیجه دردسرساز می‌شود، مخصوصاً اگر در رگ‌های عمقی نزدیک عضله تشکیل شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
لخته شدن خون در پا نشانه بیماری است ؟ + علت
اقتصادنیوز: لخته شدن خون در پاها موجب مسدود شدن رگ های خونی و درد و ورم پاها می شود که به علت وجود بیماری های مختلفی در بدن ایجاد می شود و باید آن را جدی بگیرید.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / جمال شورجه / حضرت موسی / حماسه مجنون
آخرین وضعیت کارگردان «موسی» در ICU
شورجه ۶۵ ساله پس از بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در تهران، مورد عمل جراحی مغز قرار گرفته و لخته خون از محدوده مغز خارج شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
بررسی عوارض جانبی مصرف داروی زارلتو
داروی زارلتو (ریواروکسابان) فعالیت‌های خاصی که منجر به لخته شدن خون می شود را متوقف می‌کند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
سعید نورالهی بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت
الناز وفایی از اقوام سعید نورالهی از بازیگران سینما و تلوزیون، ضمن اعلام خبر فوت این هنرمند عنوان کرد: سعید نورالهی حوالی ساعت ۵ صبح امروز ۶ اردیبهشت ماه به دلیل سکته مغزی و لخته شدن خون فوت کرد و در حال حاضر مراسم خاکسپاری وی در حال انجام است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •