یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
ماینینگ
همکاری رمزارز ایرانی آریاکوین با خدمات مالی simplex و معرفی درگاه پرداخت AYAPAY
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / ارز دیجیتال / بلاک‌چین / بیت‌کوین / رمزارز
همکاری رمزارز ایرانی آریاکوین با خدمات مالی simplex و معرفی درگاه پرداخت AYAPAY
امروز می‌خواهیم با قابلیت‌ها و ویژگی‌های آریاکوین اولین و تنها رمزارز ایرانی لیست شده در بزرگترین مارکت جهانی کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) آشنا شویم که قابلیت ماینینگ و استراخ داشته و قابل خرید و فروش و تبدیل به سایر رمزارزها در چندین صرافی‌های جهانی معروف خارجی Hitbtc ،CoinEx، P2pb2b، WhiteBit، Changelly بوده و همچنین لیست نوشته همکاری رمزارز ایرانی آریاکوین با خدمات مالی simplex و معرفی درگاه پرداخت AYAPAY اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معامله امن بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بیت کوین / روش های کسب بیت کوین / ماینینگ
معامله امن بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها در ایران
بیت کوین، به دور از سیاست و کنترل یا نفوذ دولتی خاص به کار خود ادامه می‌دهد که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران، آن را یک دارایی امن به حساب آورند.
هزارتوی مجوز برای  رمزارز / پارتی بازی در مزارع استخراج رمزارز!
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / انجمن بلاکچین ایران / میرسهیل نیکزاد / وزارت صمت / مزرعه ماینینگ
هزارتوی مجوز برای رمزارز / پارتی بازی در مزارع استخراج رمزارز!
در شروط صدور مجوز برای احداث مزرعه استخراج رمزارز درج شده است که متقاضی باید دستگاه های ماینر به ارزش 99 هزار یورو در اختیار داشته باشد.
ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ارز دیجیتال / استخراج بیت کوین / مصرف برق
ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان
یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است. نوشته ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بعد از ماینینگ، بیت‌کوین استخراج شده را کجا نگه داریم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ارز دیجیتال / بیت‌کوین / رمزارز / کیف پول / ماینینگ
بعد از ماینینگ، بیت‌کوین استخراج شده را کجا نگه داریم؟
کیف پول‌های ارزهای دیجیتال، نرم افزارهایی هستند که به منزله یک رابط بین شما و بلاک چین‌های مختلف عمل کرده و نقل و انتقالات آن‌ها را ممکن می‌سازند. شما می‌توانید با نگهداری رمز‌ارز‌های خود در کیف پولی معقول، سرمایه خود را حفظ کنید. نوشته بعد از ماینینگ، بیت‌کوین استخراج شده را کجا نگه داریم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
صدور مجوز ماینینگ برای iMiner با هدف دور زدن تحریم‌های آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
صدور مجوز ماینینگ برای iMiner با هدف دور زدن تحریم‌های آمریکا
مطابق با گزارش‌های منتشرشده توسط رسانه‌های مختلف، شرکت ترکیه‌ای آی‌ماینر (iMiner) برای راه‌اندازی یک مرکز ماینینگ حرفه‌ای در شهر سمنان، 7.3 میلیون دلار هزینه کرده است.
ماجرای استخراج بیت کوین به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
ماجرای استخراج بیت کوین به کجا رسید؟
رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاک‌چین ایران گفت: برای استخراج و تولید رمزارز‌ها قانون وضع شده و محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد موجب شده که آمار دقیقی از این فعالیت در اختیار نباشد.
هاوینگ بیت کوین انجام شد؛ پاداش ماینینگ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
هاوینگ بیت کوین انجام شد؛ پاداش ماینینگ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت
هاوینگ بیت‌کوین انجام شد و پاداش ماینینگ از ۱۲.۵ بیت‌کوین به ۶.۲۵ کاهش پیدا کرد. بیت‌کوین دقایقی پیش سومین هاوینگ تاریخ حیات خود را تجریه کرد. 
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / استخراج بیت کوین / ماینینگ / ارز دیجیتال
آیا آی‌ماینر قانونی است؟ بررسی سایت iminer.net
آی ماینر (iminer) یک شرکت معتبر ثبت‌شده ایرانی در حوزه اجاره ماینر و استخراج بیت‌کوین است که برای شما این امکان را فراهم می‎کند تا بدون نیاز به دانش فنی و صرف وقت، به استخراج بیت‌کوین و همچنین کسب درآمد از طریق استخراج ارزهای دیجیتال بپردازید.
تعیین تکلیف ماینرهای قاچاق در اصلاحیه دولت برای آیین‌نامه استخراج رمز ارز
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
تعیین تکلیف ماینرهای قاچاق در اصلاحیه دولت برای آیین‌نامه استخراج رمز ارز
هیات دولت با اصلاح آیین‌نامه‌ی استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده خواستار رفع توقیف از دستگاه‌های ماینینگ وارد شده به کشور در دوره زمانی قبل از تصویب این قانون شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اجاره ماینر با همیار ماینر؛ تنها شرکت رسمی کلود ماینینگ ایران
هروقت قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند، دوباره موضوعاتی ازقبیل خرید بیت کوین و اجاره ماینر و کلاد ماینینگ بر سر زبان‌ها می‌افتد و جست‌وجوها در گوگل سر به فلک می‌کشد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
مرکز پژوهش‌های مجلس: استخراج ارز دیجیتال درآمد میلیارد یورویی برای کشور به‌همراه می‌آورد
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرده است استخراج ارز دیجیتال درآمد میلیارد یورویی برای کشور به‌همراه خواهد داشت؛ ازاین‌رو، پیشنهاد داد تعرفه‌ی برق ماینینگ به ۳۰۰ تومان کاهش پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
وب سایت آی ماینر بهترین پلتفرم خرید و اجاره ماینر را ارائه کرد
آی ماینر معتبرترین سامانه خرید و اجاره ماینر است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به دانش فنی به ماینینگ بپردازید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
صدور بیش از هزار مجوز استخراج رمز ارز در کشور
عضو کمیسیون بلاک‌چین سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای با اشاره به ظرفیت 5/8 میلیارد دلاری صنعت ماینینگ در ایران گفت: وزارت صمت بیش از هزار مجوز استخراج رمز ارز در کشور صادر کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
تعرفه برق ماینینگ امکان فعالیت در حوزه رمزارز را ناممکن کرده است
با وجود اعطای مجوز و پروانه‌ی بهره‌برداری به فعالان حوزه‌ی ماینینگ، تعرفه‌ی مصوب باعث شده بسیاری از ماینرها این تعرفه را غیرمنطقی بخوانند و دست از فعالیت بکشند. 
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / رمز ارز / ارز دیجیتال
رونق تولید ارز دیجیتال تحریم‌ها را رفع می‌کند
تهران-ایرنا- عضو کمیسیون رمزارز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: جلوگیری از ماینینگ باعث فرار سرمایه و نخبگان شده در حالی که رونق این صنعت و تولید ارز دیجیتال تحریم ها را رفع می کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دارایی‌های مجازی؛ نزدیک‌تر از همیشه
بلاک‌چین (زنجیره بلوکی) و ذیل آن رمزارزها از فناوری‌هایی هستند که اخیرا مورد توجه بسیاری از افراد و سازمان‌ها قرار گرفته‌اند. بسیاری از موسسات بزرگ تحقیقاتی دنیا مانند گارتنر هر سال در گزارش‌های خود از این فناوری به‌عنوان یکی از چند فناوری موردتوجه و درآمدزای دنیا یاد می‌کنند. به تازگی در آخرین گزارش گارتنر، این فناوری در بین ۱۰ فناوری استراتژیک سال ۲۰۲۰ قرار گرفته استاین روند در کشور ما ایران نیز وجود داشته است. چندسالی است که در کشور سرمایه‌گذاری و خریدوفروش رمزارزها جاافتاده و در سطح کلان نیز قانون‌هایی توسط وزارت صنعت، معدن تجارت و دولت در زمینه ماینینگ تدوین شده است. همچنین کارگروه‌های مختلفی در دستگاه‌های گوناگون دولتی جهت قانون‌گذاری و تدوین سیاست‌های دست بالا این فناوری تشکیل شده است. …
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
ادامه اعتراض به تعرفه برق تولید رمزارزها/ ادعای آمادگی فعالان ماینینگ برای تولید برق
تعیین تعرفه 965 تومانی به ازای مصرف هر کیلووات ساعت برق برای تولید رمزارزها مورد انتقاد فعالان صنعت ماینینگ قرار گرفته و انجمن بلاک‌چین ایران مدعی است که با این تعرفه، شاهد نابودی صنعت ماینینگ در ایران خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
بخش خصوصی ماینینگ در کما
نشست کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران دیروز در محل این انجمن، پیرامون مسائلی چون مشکلات صنعت استخراج رمز ارز و مصوبه هیأت وزیران و تعرفه‌های اعلامی وزارت نیرو برای استخراج رمز ارزها با حضور محمدرضا شرفی رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران، عباس آشتیانی و... دیگر اعضا برگزار شد. در این نشست اعضای انجمن ضمن انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به تغییر نکردن مصوبه هیأت وزیران و اعلام تعرفه رسمی حامل‌های انرژی مورد نیاز صنعت ماینینگ تأکید کردند که با نرخ تعرفه‌ای که وزارت نیرو اعلام کرده نه تنها مرگ و زمان خاکسپاری صنعت ماینینگ نزدیک است، بلکه به نظر می‌رسد با این نرخ، وزارت نیرو و دیگر نهادهای درگیر در این صنعت هیچ تمایلی به فعالیت بخش خصوصی در حوزه ماینینگ ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
قیمت برق ماینرها 10 برابر سایر صنایع/ بدنه کارشناسی وزارت نیرو متوجه اشتباه در قیمت گذاری شده است
رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاک چین کشور با اشاره به اینکه قیمت برق مصوب شده ماینینگ‌ها توسط وزارت نیرو 10 برابر قیمت برق سایر صنایع است، گفت: در حال حاضر مصوبه دولت در خصوص استخراج رمزارزها باعث شده است تا این صنعتگران با سرمایه‌ای بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان بلاتکلیف بمانند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
انتقاد استخراج کنندگان رمز ارز از مصوبه دولت/ 5 هزار میلیارد تومان سرمایه بلاتکلیف است
عضو کارگروه ماینینگ اظهار داشت: ناپایداری شبکه و کمبود منابع تولید برق به عنوان دلیل وزارت نیرو پذیرفتنی نیست زیرا حدود 13 هزار مگاوات ظرفیت تولیدی کشور عموما به صورت دستوری و خارج از روند تعمیرات نیروگاهی مورد بهره‌برداری قرار نمی‌گیرد تا حاشیه امنی برای ایام پیک سال که حداکثر 300 ساعت است ایجاد کنند.
۱۳۹۸-۰۸-۲۲
نرخ‌گذاری سوخت موردنیاز ماینینگ‌ها مخل رقابت است
مشکلات مربوط به مصوبه هیات وزیران درباره فرایند استخراج (ماینینگ) فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده (رمز ارز) موضوعی بود که در هفتادوسومین نشست کمیته ماده 12 بررسی شد. منع نیروگاه‌های موجود اعم از نیروگاه‌های حرارتی و نیروگاه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر از فروش برق به بخش خصوصی و شیوه نرخ‌گذاری انرژی و سوخت موردنیاز این صنعت، مواردی بودند که از نگاه فعالان صنعت ماینینگ باید اصلاح شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
دریچه‌ای تازه به سوی ماینینگ
می‌توان از پتانسیل استخراج رمزارزها برای جلوگیری از اتلاف انرژی و در نهایت ایجاد درآمد برای شبکه سراسری برق کشور استفاده کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
ماینر های بیت کوین در کانادا به پیشرفت جدیدی در استفاده از انرژی سبز دست یافتند
شرکت های گاز کانادا در حال استفاده از گاز طبیعی به دام افتاده برای تأمین انرژی ماینینگ بیت کوین به جای شعله ور کردن آنها در اتمسفر هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینینگ کشف شده
مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان‌یافته گمرک طی بخشنامه‌ای به دفاتر ستادی و گمرکات اجرایی کشور نحوه تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینر کشف شده را ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
ماینینگ ماست؛ ماست را آنلاین و رایگان استخراج کنید
برای اولین بار در ایران مردم می توانند ماست را از اینترنت و رایگان استخراج کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / ارز رمزنگار / ارز رمز / تولید برق / قیمت برق / برق / سندیکای برق ایران / پیام باقری / بیت کوین
کاهش نرخ برق ارزرمزها در زمستان/افزایش قیمت ارزرمزها در آینده
عضو هیات مدیره سندیکای برق ایران گفت:در فصل سرما ( دوران کم باری) برق مازاد داریم، باتوجه به اینکه نمی توانیم آن را ذخیره کنیم می توانیم آن را در اختیار ماینینگ ارزرمزها قرار دهیم.
۱۳۹۸-۰۷-۲۴ / ایرنا پلاس / دولت / سامانه نیما / محمدی / وزارت نیرو / بانک مرکزی
بالأخره ماینینگ صنعت است یا نه؟!
ماینینگ یا استخراج رمزارزها، فعالیتی است که با رفتار متفاوت نهادها و سازمان‌های مرتبط مواجه شده است. ماینینگ از یک فعالیت غیرمجاز به فعالیتی مجاز تبدیل شده که توسط بانک مرکزی، وزارت ارتباطات، وزارت صمت و وزارت نیرو به رسمیت شناخته می‌شود. اما پیچ و خم مجوزهای مرتبط با آن به‌ جایی رسیده که نفس کسب‌وکارهای این حوزه را به‌شماره انداخته است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / بیت کوین / ارز رمز / وزارت نیرو / مسعود سرپاک / انرژی خورشیدی
تعرفه ٧ سنتی برای ماینینگ ارزرمزها سودآور نیست / تعرفه برق خورشیدی مبنا قرار بگیرد
ماینینگ ارزرمزها به دلیل سودآوری و شرایط فعالیت مورد استقبال قرار گرفت در حالیکه اغلب از تعرفه ارزان استفاده می کردند دولت نرخ ٧ سنت را برای آن اعلام کرد که برخی معتقدند این نرخ بالایی است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
معرفی پلت فرم برای اتصال سخت افزار ارز مجازی و مالکان مزارع ماینینگ
یکی از بزرگترین تولید کنندگان سخت افزار ماینر ارز مجازی در پکن اعلام کرد یک پلتفرم جهانی برای اتصال مالکان سخت افزار ماینینگ با مالکان مزارع ماینینگ راه اندازی می کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
ریسک بالای سرمایه گذاری در رمز‌ارزها
با توجه به هزینه‌های سرمایه‌ای و عملیاتی ماینینگ، استخراج رمزارزها از جنس سرمایه‌گذاری خطرپذیر محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
تب ماینینگ، تعرفه برق را بالا برد
با بالا گرفتن تب ماینینگ ارزهای دیجیتال، بسیاری از افرادی را که با ارزهای دیجیتال آشنا نبودند را به سمت استخراج آنها کشانده و مصرف فراوان برق دستگاه‌های استخراج کننده کدها(ماینر) و استفاده از چند دستگاه به طور همزمان به عنوان ضرری به شبکه برق کشور مطرح است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / تکنولوژی بلاک چین / انجمن بلاک چین ایران / کتاب و کتابخوانی
کتاب «واژه‌نامه بلاک چین» منتشر شد
کتاب «واژه‌نامه بلاک چین» نوشته‌ متیو کینیوا و کریستوف دبونیوییل تلاش دارد به زبانی ساده، افراد را با مفاهیم پایه‌ ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک‌چین و ماینینگ یا استخراج پول آشنا کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴
وضعیت کشورها در خصوص ارز رمزها/ موضع ایران در خصوص کریپتوکارنسی ها
شفقنا اقتصادی – رمزارزها در ایران همچون سایر کشورها فراز و نشیب های بسیار داشته و دولت ضمن به رسمیت شناختن صنعت ماینینگ، مبادله رمز ارزها در داخل کشور را ممنوع اعلام کرده است. به گزارش شفقنا اقتصادی ، بروز پدیده رمزارزها و استفاده گسترده آن در مراودات تجاری دنیا، زمینه‌ای را فراهم کرده تا بسیاری از […]
۱۳۹۸/۰۶/۱۴
داستان پر رمز و راز رمزارزها در ایران
رمزارزها در ایران همچون سایر کشورها فراز و نشیب های بسیار داشته و دولت ضمن به رسمیت شناختن صنعت ماینینگ، مبادله رمز‌ارزها در داخل کشور را ممنوع اعلام کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
تجهیزات استخراج رمز ارزها استانداردسازی می‌شود
استانداردسازی تجهیزات فرآورده­‌های پردازش رمزنگاری شده رمز ارزها (ماینینگ) در دستور کار سازمان ملی استاندارد ایران قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
برخورد کشورهای دنیا با استخراج‌کنندگان رمزارز
استخراج رمزارز این روزها نه در کشور ما، بلکه در اکثر کشورهای دنیا به یکی از موضوع‌های پرطرفدار و پربحث تبدیل شده است. در این میان، دولت‌ها برخوردهای متفاوتی با این موضوع و فعالان این حوزه دارند که قابل بررسی است.به گزارش «ایسنا» استخراج رمرزارزها و تعرفه برق ماینرها به یکی از بحث‌های داغ در دو ماه قبل تبدیل شده است و درحالی که دولت در نظر دارد متوسط تعرفه صادراتی را برای آنها در نظر بگیرد، فعالان این حوزه بر این باورند که اگر ماینینگ به‌عنوان یک صنعت شناخته شده است، بنابراین باید تعرفه برق صنعتی را هم بپردازد. این درحالی است که دولت بر این باور است که اختصاص تعرفه‌های ارزان برق برای رمزارزها حقوق سایر صنایع را پایمال می‌کند.البته فعالان این بخش به وضعیت استخراج رمزارزها در سایر کشورها پرداخته …
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / ارز دیجیتال / ارز دیجیتالی
فیلم | توضیح ساده‌فهم ارز مجازی از زبان عضو انجمن بلاک‌چین و عضو کارگروه ماینینگ ایران
اگر تصمیم به خرید بیت‌کوین دارید، کدام روش، کم‌خطر و کم‌ضررتر است؟
۱۳۹۸/۰۵/۳۰
نکاتی درباره مصوبه دولت برای رمزارزها
تصویب‌نامه مورخ ۶/ ۵/ ۱۳۹۸ هیات محترم وزیران در مورد مجاز دانستن استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده رمزارزها (ماینینگ) درمجموع مثبت است و با توجه به جو ساختگی و بگیر و ببندی که وزارت نیرو به نیروی انتظامی، دادستانی‌ها و مردم تحمیل کرد، ابلاغ آن برای توقف و بی‌اثرشدن آن...
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / رمز ارز / امیر ناظمی / پرسش از خبر
تمام صنایع یک طرف، ماینینگ یک طرف؟
تهران- ایرنا- مسائل مربوط به رمزارزها باعث شده تقریبا هر روز اظهارنظری از قول مسئولی در اخبار بخوانیم. رئیس سازمان فناوری اطلاعات معتقد است اگر ماینینگ به عنوان یک صنعت شناخته شده است، چرا برخورد با مسائل مربوط به آن مانند دیگر صنایع نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
ادامه تأثیر کاهش ماینینگ بر درآمدهای انویدیا در سه‌ماهه دوم سال مالی 2020
گزارش مالی سه‌ماهه دوم سال مالی انویدیا که به‌تازگی منتشر شده است، از ادامه تأثیر رکود بازار رمزارز و کاهش ماینینگ بر درآمدهای این شرکت خبر می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
ماینرها کوله‌بار خود را بسته‌اند/ فقط نیم درصد مصرف برق کشور مربوط به بیت کوین است/ ماینینگ صنعت است، تعرفه هم باید صنعتی باشد
درخواست ما این است که تعرفه برق رقابتی شود و اگر ماینینگ به عنوان یک صنعت شناخته شده، تعرفه صنعتی برای آن در نظر گرفته شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
انتقاد فعالان صنعت ماینینگ از تعیین تعرفه صادراتی برای نرخ برق ماینرها
رئیس هیئت مدیره انجمن بلاکچین گفت: با مصوبه جدید دولت و تعیین نرخ تعرفه صادراتی برای برق ماینرها، فعالان صنعت ماینینگ کوله بارهای خود را بسته و در حال کوچ به کشورهایی چون قزاقستان، روسیه، ارمنستان و گرجستان هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
اعتراض به تعرفه برق صنعت ماینینگ روی میز دیوان عدالت
رئیس هیات مدیره انجمن بلاک چین ایران گفت: در صورتی که مصوبه دولت به منظور تعیین تعرفه برق مورد نیاز ماینرها اصلاح نشود، اعتراض خود را به دیوان عدالت اداری ابلاغ می کنیم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
ابراز امیدواری رئیس انجمن بلاکچین برای تجدیدنظر در مصوبه ماینینگ رمزارزها
تهران-ایرنا- ۱۳مرداد امسال هیات وزیران، آیین‌نامه‌ای را در خصوص فرآیند ماینینگ رمز ارزها تصویب کرد. مصوبه‌ای که به گفته هیات مدیره انجمن بلاک‌چین می‌توانست یک بازی برد-برد باشد و ابراز امیدواری کرد که دولت در این مصوبه، تجدیدنظر کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
پیشنهاد بخش خصوصی برای بیت کوین
آیین‌نامه استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده یا همان «رمزارزها» پس از مدت‌ها انتظار در جلسه مردادماه هیات‌وزیران به تصویب رسید. اما بعد از تصویب این آیین‌نامه این پرسش در سرفصل اخبار داغ روز قرار گرفت که آیا با وجود تعیین تعرفه جدید، بیت‌کوین برای استخراج‌کنندگان جذاب خواهد بود یا اینکه این اشتیاق و تمایل به سردی کشیده خواهد شد؟ تحلیلگران معتقدند موضوع تعرفه برق ماینینگ به مثابه شمشیر دو لبه عمل می‌کند. به اعتقاد آنها، محاسبه تعرفه معادل برق صادراتی شاید به ظاهر سطح درآمد را افزایش دهد، اما چنانچه از آن استقبال نشود، در واقع صنعت برق از وصول این منبع درآمدی متناسب با ظرفیت بالقوه مازاد تولید محروم خواهد شد. پیام باقری، نایب‌رئیس سندیکای صنعت برق ایران در گزارشی تحلیلی، استخراج بیت‌کوین …
۱۳۹۸/۰۵/۲۱
مجلس ملاحظات سیاسی و تکالیف سازمان‌ها درباره ماینینگ را اعلام کرد
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان «استخراج رمزارزها و نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی» ملاحظات سیاسی مجلس و تکالیف دستگاه‌های مسئول در حوزه استخراج ارزهای رمزنگار را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
چگونگی استخراج بیت‌کوین از زبان کوین نیک
اگر درزمینه استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال فعال هستید و قصد فروش ارزهای استخراج شده را دارید، کوین نیک درکنار شما است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
شناسایی ماینرها با همکاری وزارتخانه‌های اطلاعات، ارتباطات و نیرو
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه ماینینگ از سوی معاون اول رئیس جمهور گفت: وزارتخانه‌های ارتباطات و اطلاعات نسبت به شناسایی و اعلام مراکز استخراج رمزارزها با وزارت نیرو همکاری می‌کنند.
۱۳۹۸-۰۵-۱۹
دومین پازل رسمی شدن صنعت ماینینگ چیده شد
«بعد از موافقت دولت با استخراج ارز دیجیتالی، سازمان گمرک نیز از آغاز ثبت سفارش دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتالی در وزارت صنعت، معدن و تجارت و واردات رسمی آن از گمرک خبر داد. مهراد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی ایران با اعلام این خبر گفت: پیش از این واردات دستگاه استخراج ارز دیجیتالی انجام نمی‌شد ولی اکنون برای آن کد تعرفه گمرکی۸۴۷۱۹۱ تعریف کرده‌ایم که باید این دستگاه‌ها نیز مانند سایر کالاها مراحل قانونی را طی کنند.»
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
تعرفه برق و گاز استخراج رمزارزها هنوز مشخص نیست
​​​​​​​ عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به ابلاغ آئین نامه استخراج رمزارزها گفت: هنوز نرخ برق و گاز ماینینگ مشخص نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
دولت با پذیرش صنعت «ماینینگ» گامی رو به جلو برداشت
«هیأت دولت با تعیین شروطی (مانند ثبت‌نام و گرفتن مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت، پرداخت مالیات، نپذیرفتن ضمانت، معتبر نبودن استفاده از ارز دیجیتال در کشور و...) با استخراج ارز دیجیتال به‌عنوان فعالیتی صنعتی موافقت کرد.» در پی اعلام رسمی این خبر از سوی دولت، روزنامه ایران به سراغ ماینرها و فعالان عرصه بلاک‌چین رفت و دیدگاه آنها را درباره این اقدام دولت مبنی بر پذیرفتن ماینینگ به‌عنوان صنعت و تعیین شروط برای ادامه فعالیت آنها جویا شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
ابلاغ آیین‌نامه فرآیند استخراج رمزارز توسط معاون اول رئیس‌جمهور
هیات وزیران در تصویب‌نامه شماره ۵۸۱۴۴/ت۵۵۶۳۷هـ مورخ ۱۳۹۸/۵/۱۳ آیین نامه فرآیند ماینینگ رمز ارزها را تصویب و اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور آن را ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
ابلاغ آیین‌نامه استخراج رمزارزها از سوی جهانگیری/ «ماینینگ» فقط با مجوز امکان پذیر است
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده(رمزارزها) در کشور را به منظور ایجاد بستری امن، کم هزینه و پرسرعت برای تبادلات اقتصادی ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / بیتکوین / تجهیزات ماینینگ
نوجوانان بیشتر سراغ کدام شبکه‌های اجتماعی می‌روند؟
به‌تازگی گزارش و آمارهای جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد نوجوانان بیشتر به سراغ استفاده از کدام شبکه‌های اجتماعی می‌روند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / ارز دیجیتال / سید مهدی میرمهدی / واردات کالا / قاچاق
۹۵ درصد واردات دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق است
رئیس اتحادیه صنف رایانه گفت: واردات تنها ۵ درصد از دستگاه‎های استخراج ارز دیجیتال (ماینینگ) به اسم سرور قانونی بوده و مابقی به صورت قاچاق وارد کشور می شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
تعیین تعرفه گمرکی برای واردات دستگاه استخراج رمزارزها
گمرک ایران در دستورالعملی ردیف تعرفه دستگاه استخراج رمز ارز را به گمرکات کشور اعلام کرد. این ابلاغیه نشان می‌دهد موضوع استخراج بیت‌کوین و رمزارزها با قرار گرفتن در دستور کار هیات‌دولت به‌صورت جدی در حال پیگیری است و حالا با اعلام تعرفه گمرکی و قابلیت واردات قانونی این دستگاه‌ها باید منتظر مصوبه ماینینگ از سوی دولت بود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۸ / بیت کوین / زیر زمین / ارز دیجیتال
مشکل جدید؛ زیرزمینی شدن بیت‌کوین!
محمدباقر اثنی‌عشری -رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران- ، با اشاره به تصمیم بخش خصوصی برای برخورد با حوزه ورود به استخراج بیت‌کوین بیان کرد: کمیته‌ای وجود دارد که مسائل مربوط به این موضوع را بررسی می‌کند و ما با وزارت نیرو هم صحبت‌هایی داشتیم تا بتوانیم مدلی را مطرح کنیم که در ساعات غیرپیک، با شرایط و ضوابطی ماینینگ قانونی انجام دهیم.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
وزارت ارتباطات با دو شرط، ماینینگ ارز دیجیتال را بدون مشکل می‌داند
نشست خبری افتتاح الکامپ ۹۸ با حضور وزیر ارتباطات صبح امروز برگزار شد و آذری جهرمی به برخی ابهامات در مورد موضوعاتی همچون رمز ارزها پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
یادداشت| حال حاضر ماینینگ به زبان ساده
گاهی بیان می‌شود که استخراج رمزارزها در همه حالتها بسیار سودآور است. برای بررسی صحت و دقت این جمله بایستی توجه داشت که محصول تولیدی صنعت استخراج از جنس رمزارز است و با توجه تغییرات قیمتی مستمر آن، نمی‌توان درآمد ثابتی برای آن در نظر گرفت.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
واکنش منفعلانه سیاست گذار به ارز رمزها /فعالیت‌ها متوقف خواهد شد؟
حرکت پرسرعت تولید ارز دیجیتال بسیاری از دولتمردان را غافلگیر کرده و هنوز سیاستگذاری دقیقی برای صنعت ماینینگ وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
نابسامانی شرایط فعلی بزرگ‌ترین مشکل ماینینگ در کشور است
تهران- ایرنا- معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه نابسامانی شرایط فعلی بزرگ‌ترین مشکل ماینینگ در کشور است، گفت: ما نه قبول کرده‌ایم که ماینینگ یک صنعت است و نه آن را رد کرده‌ایم، این وضعیت ما را به یک حالت نابسامان و آشفته برده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
چینی ها خواهان ماینینگ رمزارز در ایران هستند
رئیس انجمن بلاکچین ایران گفت: چینی‌ها خواهان راه‌اندازی مزارع ارزرمز در مناطق آزاد ایران شده‌اند که نکته مهم در این میان مسئله انتقال سرمایه به کشور است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
آیا واقعاً 50 درصد بیت کوین جهان در ایران تولید می‌شود؟!
این روزها بحث درخصوص ارزهای دیجیتال و بلاکچین به شدت داغ است و مسئولین باوجود آنکه چند سال از ظهور این پدیده در جهان می‌گذرد، هنوز به یک اتفاق نظر در این رابطه دست پیدا نکرده‌اند و از طرف دیگر به نظر می‌رسد که قانون شفافی هم پیرامون این مساله وجود ندارد. در همین راستا نشست خبری درخصوص ماینینگ برگزار شد و افراد فعال در این زمینه توضیحات و گلایه‌های خود را پیرامون این موضوع مطرح کردند. طبق گزارش ایسنا، محمد شرقی، مدیر عامل انجمن بلاکچین ایران در رابطه با به رسمیت شناختن این صنعت و برخورد قهری …
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
بلاکچین ایران: اگر آمار صحیح باشد، ایران ۵۰ درصد بیت‌کوین دنیا را استخراج می‌کند!
اعضای انجمن بلاکچین ایران ضمن انتقاد از اخباری که دلایل افزایش مصرف برق را به دلیل فعالیت ماینینگ‌ها اعلام می‌کنند، از دوگانگی برخورد مسوولان انتقاد کرده و تقاضا کرده‌اند قانونی شفاف در این حوزه تعریف شود. آن‌ها همچنین پیشنهاداتی را هم به وزارت نیرو ارائه کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
اگر 10 درصد استخراج بیت‌کوین جهان در ایران انجام شود، میزان مصرف برق دستگاه‌ها تنها یک درصد ساعات پیک است/محرومیت از درآمد قانونی ۳۶۰ میلیارد تومانی عوارض گمرک
ایلنا: برخورد قهری احتمال این‌که صنعت ماینینگ را به مسیر غلط هدایت کند را افزایش و باعث انشعاب‌های غیرمجاز نیز می‌شود. همچنین خطر زیرزمینی شدن فعالیت و این‌که به…
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
استخراج رمز ارز ها (ماینینگ) به سود یا زیان اقتصاد کشور؟
این روزها خبر پلمپ مزارع استخراج رمز ارز های دیجیتال در صدر اخبار داخلی ایران قرار گرفته است. این در حالیست که ایجاد مزارع استخراج بیت کوین و همچنین ریگ های ماینینگ از سال 1396 به صورت جدی در ایران دنبال می شود و فقط اخیرا دولت محترم متوجه وجود آنها و ضرر هایشان برای اقتصاد نحیف ایران شده است و پس از مدتها دستور به جمع آوری و برخورد با این معضل اقتصادی را داده است. داستان ماینینگ از چه قرار است؟ ماینینگ یا استخراج رمز ارز ها توسط کامپیوتر های قدرتمندی (آسیک، ریگ . . . ) صورت می پذیرد که با …
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / ارز دیجیتال / برق / ماینینگ / بیت کوین
ماینرها را چگونه پیدا کنیم؟
عضو سندیکای برق معتقد است امکان اجرای طرح وزارت نیرو که بر اساس آن قرار است فعالیت ماینینگ‌ها (استخراج ارز دیجیتال) با نرخ برق صادراتی محاسبه شود، وجود ندارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •