جمعه, ۹ خرداد, ۱۳۹۹ / 29 May, 2020
سجام
سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد
۱۲ ساعت قبل / سهام عدالت / وراث
سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نقطه در کشور کار احراز هویت را انجام می‌دهند که علاوه بر بانک، کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان امکان احراز هویت به صورت انلاین نیز فراهم شد و افراد با مراجعه به سایت سجام می‌توانند به صورت انلاین احراز هویت شوند.
احراز هویت غیر‌حضوری (الکترونیکی) سجام در اپلیکیشن سیگنال
۳۳ ساعت قبل
احراز هویت غیر‌حضوری (الکترونیکی) سجام در اپلیکیشن سیگنال
مطمئنا تا به امروز درباره بازار بورس و مزایای آن صحبت‌های زیادی را شنیده‌اید. به لطف افزایش حمایت‌ها و ورود شرکت‌های مختلف به این حوزه، بازار بورس به یک موقعیت طلایی برای رشد سرمایه تبدیل شده و به همین سبب، هر روزه افراد تصمیم می‌گیرند به این حوزه وارد شوند.
۲۷ درصد از مشمولان سهام عدالت، اختیار مستقیم سهام‌شان را انتخاب کردند
۳۷ ساعت قبل / سهام عدالت / آزاد سازی سهام عدالت / سامانه سجام / سامانه سهام عدالت
۲۷ درصد از مشمولان سهام عدالت، اختیار مستقیم سهام‌شان را انتخاب کردند
حدود یک ماه از فرصتی که به مشمولان سهام عدالت برای تعیین تکلیف روش مدیریت سهام‌شان داده شده، گذشته و درحالی این فرصت تا یک هفته دیگر تمدید شده که تاکنون ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از حدود ۴۶ و نیم میلیون نفر مشمول در قید حیات، روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند. بر این اساس این ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر باید توجه داشته باشند که دیگر امکان بازگشت به روش غیر مستقیم را ندارند.
۲ روز قبل
ثبت سفارش فروش سهام عدالت در تمام شعب بانک مسکن
تمام شعب بانک مسکن سفارش فروش سهام عدالت مشتریان خود را دریافت و ثبت می‌کنند.با توجه به آزادسازی سهام عدالت و همچنین مصوبه مورخ 1399/02/30 شورای عالی بورس، مقرر شده بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت اقدام و مراتب فروش سهام مذکور را به کارگزاری ذی‫ربط ارجاع کنند. دریافت سفارش فروش سهام عدالت مشتریان بانک مسکن نیز در تمام شعب این بانک به صورت حضوری آغاز شده است.بر این اساس آن دسته از مشتریان بانک مسکن که واجد سه ویژگی بوده و خواهان فروش سهام عدالت خود باشند، می‫توانند درخواست خود را تا اطلاع ثانوی به یکی از شعب اعلام کنند. این مشتریان باید دارای سهام عدالت بوده و شماره شبای معرفی …
۲ روز قبل
خبرهای کوتاه/اقتصاد
  قیمت آب سربالا رفت محمدرضا احمدنسب، قائم ‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران به ایسنا گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد، هر سال باید قیمت آب 7درصد افزایش یابد و از این‌رو امسال نیز تعرفه آب از دهم اردیبهشت معادل 7درصد افزایش یافته است.   احراز هویت غیرحضوری سجام از فردا حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از آغاز احراز هویت سامانه سجام از فردا خبر داد و گفت: از فردا (8خرداد) متقاضیان ثبت‌نام در سجام و به‌خصوص دارندگان سهام عدالت نیازی به حضور فیزیکی در دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت …
با مردم
۲ روز قبل
با مردم
   سود سهام از طریق سامانه سجام توزیع شود  اغلب شرکت‌های بورسی بعد از برگزاری مجمع سالانه یا فصلی یا افزایش سرمایه، سودی بین سهامداران توزیع می‌کنند که پروسه دریافت آن بسیار وقت‌گیر و غیرعقلانی است و خیلی‌ها از گرفتن آن صرف‌نظر می‌کنند؛ مثلا سود سهام شما رقم 8هزار تومان شده است که برای دریافت آن باید کلی هزینه کنید؛ حتی چند برابر رقم سود و از یک سر شهر به سمت دیگر شهر بروید، تا بتوانید آن را دریافت کنید. هماهنگی پرداخت از طریق سامانه سجام کار سختی نیست. صمدیان از تهران     تعداد اتوبوس‌های کرج …
خطاهای سرمایه‌گذاری
۳ روز قبل
خطاهای سرمایه‌گذاری
با رشد بازار سرمایه در ایران در سال‌‌های اخیر، به‌خصوص در سال‌های 1398 و 1399، شاهد ورود تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران جدید هستیم. مطابق با آخرین داده‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، در فروردین ماه 1399 تعداد یک میلیون و 202 هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به فروردین 1398، رشد 95 درصدی نشان می‌دهد. به‌لحاظ ریالی، ارزش خرد معاملات در این مدت 406 هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه رشد 700 درصدی نشان می‌دهد (حدود 25درصد کل نقدینگی). این تعداد از افراد تازه‌ وارد و این حجم از ورود پول خرد افراد حقیقی به بازار سرمایه، سیاست‌گذاران بازار سرمایه را با چند سوال مهم روبه‌رو کرده است. چه سیاست‌هایی را می‌توان برای تثبیت این نقدینگی در بازار سرمایه اتخاذ کرد؟ چه راهکارهایی را می‌توان …
چگونه کد بورسی بگیریم؟
۴ روز قبل / کد بورسی / سامانه سجام / بازار سرمایه / سهام
چگونه کد بورسی بگیریم؟
تنور داغ این روزهای بازار سرمایه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است؛ به طوریکه داشتن کد بورسی از نان شب هم واجب‌تر شده و متقاضیان زیادی در صف اخذ کد بورسی ایستاده‌اند! در آن سوی ماجرا، مسئولان نیز تلاش خود را برای تسهیل فرآیند صدور کد بورسی به کار گرفته‌اند و در این راستا به زودی امکان احراز هویت غیرحضوری هم فراهم خواهد شد.
دریافت کد بورسی با ویدیوی سلفی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / الکترونیک / جامعه / روابط عمومی / فضای مجازی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
دریافت کد بورسی با ویدیوی سلفی
ایلنا: راهکار احراز هویت دیجیتال یوآیدی در سجام برای دریافت کد بورسی با ویدیوی سلفی راه اندازی شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ثبت‌نام سجام، احراز هویت و دریافت کد بورسی در شعب بانک گردشگری امکان‌پذیر شد
سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) بانک گردشگری به عنوان سومین بانک در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده و متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و دریافت کد بورسی اقدام کنند.به گزارش روابط‌عمومی بانک گردشگری، افراد بالای 18 سال با داشتن مدارک شناسایی معتبر و افراد زیر 18 سال از طریق سرپرست خود می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. این خدمت در تمام شعب بانک قابل ارائه است. ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارائه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز می‌شوند و با یک بار ثبت‌نام به تمام خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. هزینه ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام برای هر شخص مبلغ 100 هزار ریال است.مرحله اول ثبت‌نام می‌تواند به صورت غیرحضوری از طریق وب‌سایت بانک گردشگری و ورود به سامانه سجام …
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
جزئیات احراز هویت آنلاین سجام
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد. مهدی محمدی با اشاره به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداری طی هفته‌های اخیر و مشکلات مربوط به مراجعه حضوری این متقاضیان در دوران کرونا، اظهار کرد: درحال‌حاضر متقاضیانی که برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام ثبت‌نام می‌کنند مجبور به مراجعه به دفاتر کارگزاری و پیشخوان هستند.
احراز هویت سجام در بیش از 580 شعبه بانک سپه
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / الکترونیک / جامعه / هیئت مدیره / سپرده گذاری مرکزی / شرکت های بورسی
احراز هویت سجام در بیش از 580 شعبه بانک سپه
با امضای تفاهم نامه همکاری میان بانک سپه و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه 585 شعبه این بانک آماده احراز هویت سجام متقاضیان هستند.
آخرین وضعیت احراز هویت غیرحضوری سجام | دریافت کد بورسی غیرحضوری در ۱۰ دقیقه
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
آخرین وضعیت احراز هویت غیرحضوری سجام | دریافت کد بورسی غیرحضوری در ۱۰ دقیقه
حدود دو هفته از وعده احراز هویت غیرحضوری سجام گذشته است و آخرین اخبار، از اجرای این وعده به صورت آزمایشی حکایت دارد. طبق گفته‌های مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، اوراق بهادار و تسویه وجوه احراز هویت غیرحضوری طی روزهای آینده برای همه متقاضیان امکان‌پذیر خواهد بود.
جزئیاتی از فروش سهام عدالت از طریق بانک ها/ چه کسانی به ثبت نام در سجام نیاز ندارند؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
جزئیاتی از فروش سهام عدالت از طریق بانک ها/ چه کسانی به ثبت نام در سجام نیاز ندارند؟
اگر افراد در یکی از بانک‌های کشور حساب داشته باشند و با مراجعه به سامانه سهام عدالت شماره همراه معتبر و شماره شبای حسابشان را وارد کنند در این صورت مراجعه فیزیکی برای احراز هویت وجود ندارد و کدبورسی آن‌ها فعال می‌شود.
جزئیات احراز هویت غیرحضوری سجام با هوش مصنوعی/ پردازش تصویر و تشخیص چهره متقاضی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سامانه سجام / سجام / مهدی محمدی / هوش مصنوعی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / ویروس کرونا / احراز هویت
جزئیات احراز هویت غیرحضوری سجام با هوش مصنوعی/ پردازش تصویر و تشخیص چهره متقاضی
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد.
تحقق فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران 
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سامانه سجام / دادگستری تهران / معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه
تحقق فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران 
سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری تهران گفت: فساد ستیزی مردمی با سامانه سجام دادگستری تهران قابل تحقق است.
فعالیت ۱۲۰۰ به عنوان دیده بان پیشگیری از وقوع جرم در یزد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / استانی-سیاسی / دادگستری یزد / پیشگیری از وقوع جرم
فعالیت ۱۲۰۰ به عنوان دیده بان پیشگیری از وقوع جرم در یزد
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: ۱۲۰۰ نفر در قالب سامانه سجام و با عنوان دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم با دادگستری استان همکاری می کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خرید آسان سهام دولت در بانک‌ها از درگاه‌های بانک تجارت
حضور پرقدرت کارگزاری بانک تجارت در کنار شعب منتخبی که همچنان در حال افزایش هستند کار ثبت نام سجام و احراز هویت را نیز برای برای خریداران آسان تر کرده و هموطنان می توانند مراحل بعدی خرید و فروش خود را از طریق این کارگزاری انجام دهند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / احراز هویت مجازی سجام / سهام عدالت / گرفتن کد بورسی
سامانه احراز هویت غیرحضوری سهامداران هفته آینده راه‌اندازی می‌شود
حسین فهیمی در گفت‌وگو با فارس، افزود: در پی ابلاغیه وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر راه اندازی احراز هویت غیر حضوری سهامداران، این پروژه با مشارکت تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان، تیم‌های فناور و تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در کوتاهترین زمان ممکن به مرحله عملیاتی رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
صدور کد بورسی و احراز هویت سجام درموسسه اعتباری ملل
امکان صدور کد بورسی و احراز هویت و ثبت‌نام سجام در شعب موسسه اعتباری ملل فراهم شد. به گزارش روابط‌عمومی موسسه اعتباری ملل به منظور رفاه حال هموطنان ارجمند و کاهش دغدغه و صرفه‌جویی در وقت آنان و با هدف تسهیل فرآیند احراز هویت و صدور کد بورسی موسسه اعتباری ملل تفاهم‌نامه‌ای با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار (سجام) منعقد کرد که به موجب آن امکان احراز هویت و تخصیص کد بورسی به مراجعه‌کنندگان در شعب موسسه اعتباری ملل فراهم شد.مشتریان محترم که تا کنون نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام نکرده‌اند یا کسانی که ثبت نام بعمل آوردند و کد رهگیری مربوطه را در اختیار دارند می‌توانند با در اختیار داشتن اوراق هویتی خود به شعب موسسه اعتباری ملل در سراسر کشور مراجعه و فرآیند احراز هویت را تکمیل کنند. برای …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / حقوق / دولت الکترونیک / فناوری اطلاعات / محیط زیست / ویروس
الکترونیکی شدن خدمات دولتی به کجا رسید؟
با الکترونیکی شدن خدماتی مانند نقل و انتقال املاک مسکونی، ثبت‌نام سجام و خدمت یکپارچه استعلام شبا،
روز شگفت‌انگیز سهامداران چگونه رقم خورد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
روز شگفت‌انگیز سهامداران چگونه رقم خورد؟
امروز مطالبی همچون افزایش قیمت دلار در بازار امروز، عرضه اولیه سرخآبی‌های پایتخت کی و با چه قیمتی؟، صدور ۳۵ میلیون کد بورسی تا این لحظه، افزایش ۳۴ درصدی ارزش بازارسرمایه در سال ۹۹، آموزش آزادسازی سهام عدالت، احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه است؟، چه کسانی مشمول سهام عدالت نشدند؟، میزان سود ۱۴ شرکت بورسی اعلام شد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
بازدهی مناسب صندوق های سرمایه گذاری کارگزاری بانک ملی
سرمایه گذاران پس از ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت توسط کارشناسان این شرکت، کد بورسی دریافت می کنند و با عقد قرارداد آنلاین سهام می توانند بدون مراجعه حضوری در بازارسرمایه فعالیت کنند.
روش‌های آزادسازی سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / استانی-اقتصادی / سهام عدالت / سامانه سجام / احراز هویت / بورس
روش‌های آزادسازی سهام عدالت
سرپرست بورس اوراق بهادار استان قزوین با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان سهام عدالت در دست نیست، اعلام کرد: در خصوص ارزش جاری سهام عدالت بر اساس حدس و گمان پیش‌بینی‌هایی صورت می‌گیرد که به سهام‌داران توصیه می‌شود در این شرایط مبهم به هیچ عنوان سهام عدالت خود را نفروشند.
احراز هویت سجام در تمام شعب ۲ بانک جدید/ فرایند مشاهده دارایی سهام عدالت از ۸خرداد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / سهام عدالت
احراز هویت سجام در تمام شعب ۲ بانک جدید/ فرایند مشاهده دارایی سهام عدالت از ۸خرداد
سخنگوی ستادراهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه تمام شعب بانکهای ملی و سپه نیز احراز هویت متقاضیان ورود به بازار سرمایه را انجام خواهند داد،‌گفت:فرایند دسترسی به میزان دارایی، ارزش روزانه، اعمال رای و حضور در مجامع مشمولان سهام عدالت مشخص می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
همه آنچه باید درباره احراز هویت غیرحضوری سجام بدانید
مشاور فناوری و نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: براساس ارزش‌های هوش مصنوعی، کاربر یک ویدئویی از خود به صورت سلفی می‌گیرد و یک سری علائم و جملات را به صورت موردی مطرح می‌کند که بعد از این اقدامات از سوی سهامدار باید آن ویدئو را از طریق بحث در حیات بودن مورد تایید قرار دهیم.
هفت‌ خوانی که برای سهام عدالت پیش پای مردم گذاشته اند
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / سهام عدالت / سامانه سجام / سامانه بانکی کشور / سازمان بورس / کارت ملی / سود سهام عدالت
هفت‌ خوانی که برای سهام عدالت پیش پای مردم گذاشته اند
برادران برج عاج نشین! کارگران، روستاییان، قالیبافان، زارعین و.........با دستان و انگشتان پینه بسته چه می دانند امضای الکترونیکی چیست که برای شما امضای الکترویکی بفرستد؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
فرصتی که سوخت؟!
آلن گرینسپن در زمان ترکیدن حباب دات‌کام رییس کل بانک مرکزی ایالات متحده امریکا بود. او معتقد بود، پیدا کردن یک حباب در بازار مالی بسیار سخت است زیرا ما هیچ‌وقت نمی‌دانیم یک حباب وجود دارد تا زمانی که آن منفجر شود. عمده مردم نیز در برخورد با بازارهای مالی چنین وضعیتی دارند. درحالی‌که بازارهای مالی با رشد پی‌درپی قیمت مواجه می‌شوند، خوش‌بینی آنها به طور روزافزون افزایش پیدا می‌کند و در زمانی که این حباب منفجر می‌شود، تمامی این خوش‌بینی‌ها به یک بدبینی تمام‌ عیار تبدیل می‌شود. همان افرادی که هدف‌های بسیار بالا برای قیمت سهام خود متصور بودند با اولین ریزش و کاهش شدید قیمت‌ها، امیدواری‌شان به ناامیدی تبدیل می‌شود. …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
دو مصوبه مهم در شورای‌عالی بورس
وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت‌نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده‌سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری سجام و اخذ کد بورسی خبر داد. فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه شورای‌عالی بورس گفت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان، در شورای‌عالی بورس مقرر شد تا بورس و سامانه «سجام» برای احراز هویت به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی عمل کرده و کد بورسی به‌صورت مجازی صادر شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / شماره تلفن / فضای مجازی / گوشت / مرکز آمار ایران / وزن
اخبار
یک مقام مسوول درباره نحوه احراز هویت در سامانه سجام گفت: پس از صحت‌سنجی مدارک شناسایی،
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / پول / خرید و فروش / دولت الکترونیک / سرمایه / نقدینگی
ورود روزانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان پول جدید به بورس
رییس سازمان بورس با اشاره به اینکه به زودی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تمهیداتی فراهم می‌کند که احراز هویت مشتریان بورسی در سامانه سجام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام ‌شود، گفت:
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
احراز هویت سامانه سجام غیرحضوری می‌شود
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار خبر داد: به‌زودی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تمهیداتی فراهم می‌کند که احراز هویت مشتریان بورسی در سامانه سجام به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام ‌شود.
زمان و نحوه احراز هویت الکترونیکی سهامداران عدالت در سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
زمان و نحوه احراز هویت الکترونیکی سهامداران عدالت در سامانه سجام
یک مقام مسئول درباره نحوه احراز هویت در سامانه سجام گفت: پس از صحت سنجی مدارک شناسایی، در گام آخر از کاربر خواسته می‌شود تا با یک فیلم سلفی جمله‌ای که در سامانه ظاهر می‌شود را بخواند.
احراز هویت الکترونیک سهامداران عدالت احتمالا از هفته آینده آغاز می‌شود/ احراز با یک ویدئو سلفی
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / آزادسازی سهام عدالت / سهام عدالت / سامانه سجام
احراز هویت الکترونیک سهامداران عدالت احتمالا از هفته آینده آغاز می‌شود/ احراز با یک ویدئو سلفی
یک مقام مسئول درباره نحوه احراز هویت در سامانه سجام گفت: پس از صحت سنجی مدارک شناسایی، در گام آخر از کاربر خواسته می‌شود تا با یک فیلم سلفی جمله‌ای که در سامانه ظاهر می‌شود را بخواند.
پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق اپلیکیشن آپ
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / سهام / اپلیکیشن آپ / سامانه سجام
پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق اپلیکیشن آپ
به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امکان پذیره‌نویسی سهام دولت بدون مراجعه حضوری و از طریق اپلیکیشن آپ برای تمام افراد فراهم شده است.
چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟
سجام یا همان سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان پلتفرمی برای ثبت اطلاعات مشتریان به صورت یکپارچه است. این طرح از اوایل سال ۱۳۹۷ آعاز شد. ثبت نام در این سامانه که با دریافت یک کد ده رقمی پایان می‌پذیرد سبب می‌شود شما نیازمند احراز هویت چند مرحله‌ای در هنگام استفاده از خدمات موسسات مالی بازار بورس نباشید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / آزادسازی سهام عدلت / سامانه سجام / سهام عدالت / کد بورسی
مشمولان سهام عدالتی که کدبورسی ندارندبایددرسایت سجام ثبت نام کنند
به گزارش مهر، مهدی طریحی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خصوصی‌سازی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آن دسته از هموطنان عزیز سهام دار عدالت که کد بورسی ندارند، در صورتیکه «روش آزاد سازی مستقیم» را انتخاب کرده باشند، می‌بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام)» با نشانی اینترنتی www.sejam.ir مطابق با دستورالعمل و فرآیندهای مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام کنند.
افزایش دفاتر پیشخوان برای احراز هویت سامانه سجام در زنجان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-اقتصادی / زنجان / دفاتر پیشخوان دولت / احراز هویت
افزایش دفاتر پیشخوان برای احراز هویت سامانه سجام در زنجان
مسئول هماهنگی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: دفاتر پیشخوان برای احراز هویت دریافت کد بورس از ۳۶ مورد به ۵۱ دفتر افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
دو زیرمجموعه «وبصادر» عرضه اولیه می‌شود
مدیرعامل بانک صادرات ایران از عرضه اولیه دو زیرمجموعه بانک در سال جاری، علت رشد ۹۸ درصدی سهام و انتظار قیمت سهم و اثر کاهش سود بانکی بر این صنعت خبر داد.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از پایگاه خبری بورس‌پرس، حجت‌اله صیدی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه احراز هویت سجام در بانک صادرات ایران در خصوص برنامه واگذاری زیرمجموعه‌های این بانک طی سال‌ جاری به بورس‌پرس گفت: گروه مالی سپهر صادرات در نیمه راه قرار دارد و حدود 50 درصد امور پذیرش آن صورت گرفته و پس از آن عرضه اولیه سهام تامین سرمایه سپهر صادرات نیز در دستورکار قرار گرفته است.وی درباره عرضه اولیه سهام شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران نیز توضیح داد: اگر قرار بر این باشد که سهام کارگزاری‌ها نیز در بورس عرضه شوند، قطعاً یکی از آنها …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
افزایش دارایی سهامداران بیمه کوثر
دارایی سهامداران بیمه کوثر با ثبت افزایش سرمایه شرکت افزایش یافت.به گزارش روابطعمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایهگذاری بیمه کوثر، افزایش سرمایه شرکت در تاریخ 1399.01.25 ثبت ودر به دارایی سهامداران اضافه شد. نوید خاندوزی با اشاره به تصویب افزایش سرمایه 41درصدی شرکت از محل سود انباشته و اندوخته سرمایهای در مجمع عمومی فوقالعاده صاحبان سهام، گفت: در این مجمع که در تاریخ 1398.10.02 برگزار شد؛ سرمایه بیمه کوثر از مبلغ 2هزارو500میلیارد ریال به 3هزارو527میلیاردو777 میلیون ریالتغییریافت. وی خاطرنشان کرد: ثبت این افزایشسرمایه نیز در اداره ثبت شرکتها و نیز ادغام و ثبت افزایش سرمایه شرکت توسط شرکت سپردهگذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در تاریخ 1399.01.25 انجام و در همانروز به دارایی سهامداران اضافه …
رایزنی برای پرداخت سود سهامداران بورسی از طریق سجام
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
رایزنی برای پرداخت سود سهامداران بورسی از طریق سجام
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از رایزنی برای توزیع سود سهامداران بورسی از طریق سجام خبر داد و گفت: در حال الزام شرکت‌ها به پرداخت سود از طریق سجام هستیم که سهامداران سود خود را از طریق شماره حسابی که در سجام وارد کرده‌اند پرداخت کنند.
احراز هویت سجام در بانک صادرات ایران کلید خورد
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه
احراز هویت سجام در بانک صادرات ایران کلید خورد
تهران - ایرنا - مراسم رونمایی از سامانه احراز هویت سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک صادرات با حضور مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی و مدیرعامل بانک صادرات برگزار شد.
آغاز احرار هویت سجام در تمامی شعب بانک صادرات/ نقش EFT در مدیریت ریسک و افزایش مشتری
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / اقتصاد / سرمایه / سرمایه گذاری / سهام / ویروس
آغاز احرار هویت سجام در تمامی شعب بانک صادرات/ نقش EFT در مدیریت ریسک و افزایش مشتری
ایلنا: مدیرعامل بانک صادرات از عرضه سهام شرکت‌ها از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری معامله‌پذیر یا همان EFT خبر داد و گفت: ‌از هفته آ‌ینده که عرضه‌ها از طریق EFT در…
دفاتر پیشخوان حق معرفی کارگزاری به متقاضیان کد بورسی را ندارند
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
دفاتر پیشخوان حق معرفی کارگزاری به متقاضیان کد بورسی را ندارند
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) هشدار داد دفاتر پیشخوان دولتی حق ندارند مشتریانی را که برای ثبت نام در سجام و احراز هویت مراجعه می‌کنند، به کارگزاری خاصی هدایت کنند؛ در صورت اثبات تخلف به مراجع قضایی معرفی می شوند.
مختومه شدن ۷۳ درصد پرونده‌های مسن کهگیلویه و بویراحمد طی شهریور تا اسفند ۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد / کهگیلویه و بویراحمد / استانی-سیاسی / منابع طبیعی / کروناویروس / سامانه سجام / دستگاه قضایی / سلامت / حقوق عامه / نزاع
مختومه شدن ۷۳ درصد پرونده‌های مسن کهگیلویه و بویراحمد طی شهریور تا اسفند ۹۸
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از مختومه شدن ۷۳درصد پرونده های مسن این استان طی شهریور تا اسفند ماه ۹۸ خبر داد.
پرتقاضاترین نمادهای بورسی کدامند؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
پرتقاضاترین نمادهای بورسی کدامند؟
امروز مطالبی همچون افزایش نرخ دلار در کانال 16 هزار، خبرهای خوبی در بورس به مردم می‌رسد، ریزش سنگین بورس های جهان، تعرفه جدید خدمات سجام در دفاتر پیشخوان، پیش بینی تداوم روند صعودی بازار سرمایه؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
تعرفه خدمات «سجام» در دفاتر پیشخوان تغییر کرد
دبیرکل کانون دفاتر پیشخوان دولت در نامه‌ای به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، تعرفه جدید انجام خدمات سجام در این دفاتر را برای سال ۹۹ اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
احراز هویت بیش از 10 هزار نفر در سامانه سجام به همت کارکنان بانک شهر
سرپرست معاونت شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر با اشاره به احراز هویت فعالان بازار سرمایه در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) در تمامی شعب این بانک،گفت:به همت کارکنان شعب بانک شهر تا پایان فروردین ماه احراز هویت بیش از 10 هزار نفر از متقاضیان و فعالان بازار سرمایه در سامانه سجام انجام شده است.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، محسن امیری افزود:با توجه به شرایط حاکم بر کشور و افزایش اقبال عمومی برای ورود به بازار سرمایه،هم اکنون زمان خوبی برای استفاده از خدمت احراز هویت در سامانه سجام در شعب بانک شهر برای شهروندان است.وی با بیان اینکه خوشبختانه استقبال برای حضور در بازار سرمایه از یک سال گذشته شروع شده و در هفته های اخیر به اوج خود رسیده است،ادامه داد: مشتریان حقیقی و حقوقی این …
زیباترین جلوه های انسجام ملی در جریان مقابله با کرونا شکل گرفت
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / استانی-سیاسی / خانه احزاب / انسجام ملی / همه_باهم_علیه_کرونا
زیباترین جلوه های انسجام ملی در جریان مقابله با کرونا شکل گرفت
استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت هم افزایی ملی برای تقویت اعتماد عمومی در جامعه گفت: زیباترین جلوه های انسجام ملی در برهه های مختلف از جمله ماه های اخیر و در جریان مقابله با کرونا شکل گرفت.
ثبت و بررسی بیش از ۱۱ هزار گزارش درباره تخلفات حوزه کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / محمدباقر الفت
ثبت و بررسی بیش از ۱۱ هزار گزارش درباره تخلفات حوزه کرونا
ایلنا: ​معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خبر داد که بیش از ۱۱هزار گزارش مردمی با موضوع تخلفات حوزه کرونا در مدت یک ماهه فروردین در سامانه سجام (سامانه…
اضافه دریافت دفاتر پیشخوان دولت از متقاضیان بورس
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / دولت الکترونیک / بورس / تامین اجتماعی / اینترنت
اضافه دریافت دفاتر پیشخوان دولت از متقاضیان بورس
در حالی که برخی دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک، برای دریافت کد سجام پول بیشتری به این دفاتر پرداخت کرده‌اند، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: برخی از این دفاتر تخلف کردند و باید پول مردم را برگردانند.
دریافت بیش از 10 هزار گزارش مربوط به تخلفات کرونا از سراسر کشور در سامانه سجام
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
دریافت بیش از 10 هزار گزارش مربوط به تخلفات کرونا از سراسر کشور در سامانه سجام
مشاور ستاد ملی کنترل کرونا در امور مشارکت‌های بین بخشی و پویش‌های مردمی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از دریافت بیش از 10 هزار گزارش مربوط به تخلفات کرونا از سراسر کشور در سامانه سجام خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / فرابورس / بازار سرمایه / بورس تهران
دفاتر پیشخوان کارمزد اضافی از مشتریان بورسی نگیرند/ مبالغ اضافه مسترد می‌شود
تخلف دفاتر پیشخوان که متصدی احراز هویت سجام و مراجعه دریافت کنندگان کد بورسی هستند از دستور العمل اجرایی، با واکنش صریح و قاطع مسئولان بازار سرمایه و کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت مواجه شد.
رشد بورس تا کی ادامه خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
رشد بورس تا کی ادامه خواهد داشت؟
نگاه‌ها به سمت بازار سرمایه است و استقبال از این بازار توسط مردم، روز به روز بیشتر می‌شود به طوریکه در هفته جاری رکورد ثبت نام روزانه در سجام شکسته شد و تاخت و تاز شاخص کل این بازار مرزهای جدیدی را کشف می کند. در این راستا کارشناسان نیز بر این باورند که اگر موضوع کرونا را نادیده بگیریم، رشد شاخص بورس در سال جاری ادامه دار خواهد بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •