جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
هویت
«نمی‌توانم نفس بکشم»؛ ناکارآمدی لیبرالیسم در حل «سیاست هویت»/ خواست معترضان آمریکایی چیست؟
۱ ساعت قبل / جورج فلوید / ایالات متحده آمریکا / لیبرالیسم / سیاست هویت
«نمی‌توانم نفس بکشم»؛ ناکارآمدی لیبرالیسم در حل «سیاست هویت»/ خواست معترضان آمریکایی چیست؟
اعتراضات در آمریکا را می توان نشان ناکارآمدی لیبرالیسم در حل «سیاست هویت» دانست.
ببینید | تصاویری تلخ از حفر گورهای دسته‌جمعی و دفن قربانیان پرشمار کرونا در برزیل
۲ ساعت قبل / برزیل / ویروس کرونا / بیماری مسری واگیر دار
ببینید | تصاویری تلخ از حفر گورهای دسته‌جمعی و دفن قربانیان پرشمار کرونا در برزیل
به دلیل کمبود جا برای دفن جان‌باختگان در شهرهای مختلف برزیل، از جمله در این ویدئو در شهر سائو پائولو، بزرگ‌ترین شهر برزیل، پیوسته گورهای دسته‌جمعی جدید اما جدا از هم حفر می‌شود. قبرها را با فاصله خیلی کم از همدیگر حفر می‌کنند تا هویت مردگان معلوم باشد.
اصلاح‌طلبان آسیب دیده‌اند اما اصلاح‌طلبی نه/ دو مشکل جدی اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی/ حمایت اصلاحات از لاریجانی بعید است/ باید با هویت جدی‌تر وارد صحنه شویم
۲ ساعت قبل
اصلاح‌طلبان آسیب دیده‌اند اما اصلاح‌طلبی نه/ دو مشکل جدی اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی/ حمایت اصلاحات از لاریجانی بعید است/ باید با هویت جدی‌تر وارد صحنه شویم
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص احتمال حمایت از لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: فکر می‌کنم در این مقطع با تجارب و انتخابات‌های گذشته، جمع بندی اصلاح‌طلبان به طور نسبی این است که به هویت اصلاح‌طلبانه توجه بیشتری کنند.
پدر جوان پهپادی ترکیه در پی چیست؟
۵ ساعت قبل / ایران / ترکیه / پهپاد / سلاح
پدر جوان پهپادی ترکیه در پی چیست؟
محمد مهدی بندرچی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: حاکمان ترکیه بیش از هر چیز به عامل غرور ملی برای مردم نیازمندند. به قول فوکویاما در سخنرانی خطر سیاست هویتی، هویت آن چیزی است که حکمای یونان عامل غروربخشیدن می دانستند. مشکلی که حاکمیت ترکیه از زمان آتاتورک با آن مواجه بوده است. تدوین هویت برای جامعه ای که استیلای خلافت را از دست داده و در کنارش همچنان یک پهنه وسیع شیعی به حیات خویش ادامه می دهد.
۱۹ ساعت قبل / امام جمعه قلابی / کلاهبرداری
امام جمعه قلابی در بندرماهشهر دستگیر شد
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان بندرماهشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مامورین پلیس فتا این شهرستان ،با اقدامات فنی، شخصی به هویت م-ع که در فضای مجازی خود را بعنوان امام جمعه بندرماهشهر معرفی می‌کرد را بازداشت کردند.
احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می‌شود؟
۳۰ ساعت قبل
احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می‌شود؟
همه افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بورس و ورود سرمایه‌های خود به این بازار هستند در ابتدا باید به دنبال دریافت کد بورسی باشند، این اقدام نیازمند مراحلی است که سرمایه‌گذاران باید به طور حتم مرحله به مرحله آن را پشت سر بگذارند.
راهکار آموزش و پرورش برای مقابله با تقلب در آزمون‌های آنلاین/ ارائه نسخه جدید اپلیکیشن شاد در مهر ماه
۳۲ ساعت قبل / کرونا / تقلب / احراز هویت / کووید 19 / اپلیکیشن شاد / مهدی شرفی / امتحان آنلاین
راهکار آموزش و پرورش برای مقابله با تقلب در آزمون‌های آنلاین/ ارائه نسخه جدید اپلیکیشن شاد در مهر ماه
ایلنا: سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌وپرورش از ارائه نسخه جدید اپلیکیشن شاد در مهر ماه خبر داد.
الگوی راهبردی تحقق دانشگاه اسلامی از منظر امام خمینی(ره)
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه اسلامی / سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) / دانشگاه
الگوی راهبردی تحقق دانشگاه اسلامی از منظر امام خمینی(ره)
«فرهنگ هر ملتی نشانه هویت و استقلال اوست، کسب و حفظ استقلال فرهنگی و فکری، نشانه حیات و قدرت یک جامعه است و ویرانی و انهدام یک فرهنگ، ویرانی یک ملت است.»
ببینید | رهبرانقلاب: تحول را با استحاله فکری نباید اشتباه گرفت
۲ روز قبل / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / امام خمینی / رضاخان پهلوی
ببینید | رهبرانقلاب: تحول را با استحاله فکری نباید اشتباه گرفت
آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب فرمودند: در دوران حکومت پهلوی چیزی به نام تجدد وارد کشور شد که آن را بعنوان تحول به حساب می آوردند. این تحول نبود بلکه استحاله ملت ایران برای گرفتن هویت ملی ایران بود. تجددی که در دوران حکومت پهلوی توسط رضاخان و به پشتوانه برخی روشنفکران آن زمان وارد شد، ملت ایران را از هویت واقعی خود دور کرد. ملت ها اگرچه هویت خود را از دست بدهند، در واقع دچار یک مرگ تمدنی خواهند شد.
هویت انقلاب اسلامی و جامعه‌ی ایران با امام راحل شناخته می‌شود
۲ روز قبل / استانی-سیاسی
هویت انقلاب اسلامی و جامعه‌ی ایران با امام راحل شناخته می‌شود
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی با بیان این‌که هویت انقلاب اسلامی و جامعه‌ی ایران با امام راحل شناخته می‌شود، گفت: دانشگاه‌ اسلامی اگر بخواهد هویتی در جهان برای خود تعریف کند، باید براساس مبانی و اندیشه‌ی امام(ره) حرکت کند.
مکتب امام، مکتب حاج قاسم
۲ روز قبل / حاج قاسم / رهبر انقلاب / استقلال / انقلاب اسلامی / مکتب سلیمانی / جبهه مقاومت / اسراییل / اصولگرا / مکتب امام / سردار حاج قاسم سلیمانی
مکتب امام، مکتب حاج قاسم
حاج قاسم که رهبر انقلاب اسلامی او را پرورش یافته مکتب امام نامید نماد هویت ایرانی و اسلامی بود، هویتی که کشور های همسایه را دوست خود می‌داند و برای تعامل با دنیا دست دراز می‌کند ولی ذره‌ای از استقلال و آرمان خود کوتاه نمی‌آید.
۲ روز قبل / امام خمینی (ره) / کانون تربیت انقلاب اسلامی / گفتمان امام خمینی / مجلس یازدهم
مجلس یازدهم، گفتمان امام خمینی (ره) را در برنامه های آموزش و پرورش احیا کند
۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ یاد آور غیرت و هویت اسلامی مردمی است که اهانت  مزدوران غرب و دیکتاتوران بر  خلق به دین و علمای آن را تحمل نکردند و طلبه و معلم و دانشجو و بازاری در برابر گلوله های تانک و مسلسل طاغوت در مدرسه فیضیه قم و بعد از آن در شهرهایی از جمله تهران ،رامین مشهد ،شیراز و تبریز ایستادگی کردند و با نثار جان خویش به جهاد در مقابل دشمنان دین خدا  برخاستند و صفحات دیگری از مجاهدات های تاریخ اسلام در برابر فرعونیان را نگاشتند تا خود  به وجه الهی نظر کنند و آیندگان از آن بصیر ت گیرند و امام مجاهدان خمینی کبیر برای تبیین عمق فاجعه آن را برای همیشه عزای عمومی اعلام نمود ضمن گرامی داشت این روز تاریخی انتظار می رود موقعیت های درک قیام ۱۵ خرداد به عنوان بخشی از هویت ایرانی اسلامی …
شورای راهبردی ضرورت پایگاه‌های پژوهشی میراث فرهنگی است
۳ روز قبل / استانی-شهرستانها / بافت تاریخی
شورای راهبردی ضرورت پایگاه‌های پژوهشی میراث فرهنگی است
مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور، گفت: بافت تاریخی هر منطقه، بخشی از هویت کشور است که اگر نابود شود، بخشی از تاریخ و تمدن ما از بین خواهد رفت و باید با استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی و شهروندان برای حفظ آن تلاش کنیم.
رهبر "تحریر الشام" هویت واقعی‌اش را فاش کرد
۳ روز قبل / هیئت تحریر الشام
رهبر "تحریر الشام" هویت واقعی‌اش را فاش کرد
رهبر گروهک تروریستی موسوم به"هیئت تحریر الشام" در رویدادی کم سابقه، هویت واقعی‌اش را به طور کامل بر ملا کرد.
مالکان ۴ هزار خودروی احتکارشده در کشور چه کسانی هستند؟
۳ روز قبل
مالکان ۴ هزار خودروی احتکارشده در کشور چه کسانی هستند؟
سخنگوی سازمان تعزیرات با اعلام کشف ۴ هزار خودروی احتکارشده در کشور گفت: درباره احراز هویت مالکان و نوع مالکیت خودروها در انتظار پاسخ استعلام از سازمان حمایت هستیم.
۳ روز قبل
ابتلای ۳۰ زندانی در امارات به کرونا زیر ذره‌بین حقوقدانان!
فعالان و نهادهای حقوقی امارات فاش کردند که تاکنون ۳۰ زندانی در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این فعالان از وضعیت فاجعه‌بار زندانیان اماراتی که برخی از آنها را ناگزیر به خودکشی کرده است، انتقاد کردند. در همین راستا، عبدالله الطویل، فعال حقوق بشری اماراتی در توییتی نوشت: اخباری از یک منبع موثق به دستم رسیده است که بیانگر شیوع کرونا در زندان الوثبه است. در این زندان موارد قطعی ابتلا به کرونا وجود دارد که هنوز هویت آنها مشخص نیست و ممنوع الملاقات هستند. وی در توییت دیگری نوشت: زندانیان در زندان الوثبه با شکنجه و محرومیت از ارتباط با خانواده‌هایشان مواجه هستند و مدیریت زندان هیچ توجهی به وضعیت بهداشتی زندانیان ندارد و حدود ۳۰ …
۳ روز قبل
با ویروس بی‌توجهی جمعی چه کنیم
سرکار خانم چهرزاد بهار، دختر ملک‌الشعرای بهار نامه سرگشاده‌ای خطاب به مسوولان شهری، یعنی شورای شهر و شهرداری و سازمان بهشت زهرا نوشته‌اند که بر سر مزار برادر نامدارشان، مهرداد بهار چه رفته. دکتر مهرداد بهار، یکی از معروف‌ترین پژوهشگران حوزه اساطیر ایران است و نخستین کسی که پس از درگذشت در آبان 1373 در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد. حالا خانم بهار می‌گوید سنگ مزار او را بدون اجازه خاندان بهار عوض کرده‌اند و در طبقه بالای قبر هم دیگری را بدون اطلاع این خانواده به خاک سپرده‌اند. خانم بهار ماجرا را شرح داده‌اند و پرسیده‌اند: چرا؟ سوال درستی است. واقعا چرا به یادگارهای بزرگان فرهنگ و ادب کم‌توجهیم؟ حتی به آنهایی که به نشانه احترام و توجه، در قطعه و …
۳ روز قبل
کشف اشیاء تاریخی عتیقه در تهران
فرمانده یگان امداد پلیس پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی اشیاء عتیقه و کشف تعدادی اشیاء تاریخی عتیقه خبر داد و گفت: دوره تاریخی اشیاء کشف شده در حال بررسی است.سرهنگ دلاور القاصی‌مهر در بیان جزئیات این خبر گفت: ساعت ۱۶ روز یکشنبه واحد گشت انتظامی یگان امداد تهران بزرگ هنگام انجام ماموریت در حوالی اتوبان آزادگان به یک دستگاه خودروی سواری سمند مظنون شدند و دستور توقف خودرو را اعلام کردند. فرمانده یگان امداد پلیس پایتخت توضیح داد: راننده خودروی سواری سمند به محض مشاهده گشت انتظامی یگان امداد از محل متواری و عملیات تعقیب و گریز خودرو آغاز شد و ماموران این یگان موفق شدند پس از دقایقی تعقیب و گریز خودروی متواری را متوقف و راننده آن را به هویت سعید دستگیر کنند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران …
۳ روز قبل
توسعه مسؤلیت پذیری اجتماعی دردستور کار
[ملیحه محمودخواه] جمعیت هلال‌احمر با حضور داوطلبان هویت پیدا می‌کند. این داوطلبان در هر حادثه و ماجرایی این نهاد را تنها نگذاشته و همراهی کرده‌اند. ‌سال گذشته حضور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، فعالیت‌های این نهاد مردمی و امدادرسان را بیش از گذشته پُررنگ کرد. سیلاب‌های بهار، طرح‌های مختلفی مانند نذر آب، همای رحمت، نیابت و در این اواخر نیز بحث کرونا نشان داد داوطلبان درس‌هایی را که در مکتب این جمعیت آموخته‌اند به‌خوبی پس داده‌اند. رئیس سازمان داوطلبان و سخنگوی جمعیت هلال‌احمر درباره فعالیت‌های این سازمان و جمعیت هلال‌احمر در ‌سال گذشته، با «شهروند» گفت‌وگو کرد.
هویت دانشگاه در حل مشکلات جامعه است
۳ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه
هویت دانشگاه در حل مشکلات جامعه است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: هویت هر دانشگاهی این است که مشکلات مردم خود را حل کند و هیچ افتخاری بالاتر از این نیست.
امام خمینی به نهضت اسلامی هویت سیاسی و عملی داد
۴ روز قبل / طلال حاطوم / فلسطین / امام خمینی(ره)
امام خمینی به نهضت اسلامی هویت سیاسی و عملی داد
عضو جنبش أمل و مدیر شبکه رادیویی الرسالة لبنان گفت: امام خمینی به نهضت اسلامی هویت سیاسی و عملی دادند.
معین، صفایی‌فراهانی و خاتمی نامزدهای اصلاحات در ۱۴۰۰؟ | زیر بار کاندیدای اجاره‌ای نباید برویم
۴ روز قبل
معین، صفایی‌فراهانی و خاتمی نامزدهای اصلاحات در ۱۴۰۰؟ | زیر بار کاندیدای اجاره‌ای نباید برویم
عبدالله ناصری گفت: مردم به قدری از حکومت فاصله گرفته و ناامیدند که اگر کسی قصد دارد قدرت را در دست گیرد، باید هویت واقعی خود را به افکار عمومی نشان دهد.
۴ روز قبل
حرمت انسان و نیست‌انگاری
 تعلق خاطر من به حوزه‌ای از فلسفه غرب است که استاد مصطفی ملکیان رغبت و علاقه چندانی به آن ندارد. از این رو شاید در بادی امر چنین به نظر بیاید که ما دو بیگانه‌ایم اما این پنداشت درست نیست زیرا من آرا و اندیشه‌های او را تا حدی که با آنها آشنایم، می‌فهمم و مشی و منش و گفتار و کردار اخلاقی او را هم درک می‌کنم و هم تحسین. درد و دغدغه اصلی ملکیان «انسان بما هو انسان» است و در تزی که از آن دفاع می‌کند مهم‌ترین اصل «تقریر حقیقت و تقلیل مرارت» است: جستن حقیقت و بیان و اظهار آن، و کاستن از دردها و رنج‌های انسان‌ها واقعی و انضمامی. ملکیان به «انسان» معتقد است و یک بشردوست به شمار می‌آید. نمی‌خواهم بگویم …
۴ روز قبل
اعلام زمان قرعه‌کشی خودرو
طبق اعلام شرکت‌های خودروساز، احراز هویت و ثبت‌نام خودروهای سری‌اولیه فروش فوق‌العاده تا روز چهارشنبه ادامه داشته و شنبه ۱۷ خرداد قرعه‌کشی این خودروها انجام می‌شود. ثبت‌نام ۱۱ محصول ارائه شده برای طرح فروش فوق‌العاده که از هفته گذشته آغاز شده است تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد. پس از روز پایانی ثبت‌نام، سایت بسته و روز شنبه ۱۷ خرداد فرآیند قرعه‌کشی انجام خواهد شد.
جای خالی بازار متمرکز صنایع‌دستی در تهران
۴ روز قبل / رونق بازار صنایع دستی / صنایع‌دستی
جای خالی بازار متمرکز صنایع‌دستی در تهران
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: کالای ایرانی از جمله صنایع‌دستی تولید داخل علاوه بر زیبایی از اصالت نیز برخوردار است و حمایت از صنایع‌دستی ایرانی به‌ نوعی حمایت از هویت نیز به‌ حساب می‌آید.
اعلام قرعه‌کشی خودروهای فروش فوق‌العاده | انصراف یا تغییر خودروی انتخابی امکانپذیر است؟
۵ روز قبل
اعلام قرعه‌کشی خودروهای فروش فوق‌العاده | انصراف یا تغییر خودروی انتخابی امکانپذیر است؟
طبق اعلام شرکت‌های خودروساز، احزار هویت و ثبت‌نام خودروهای سری اولیه فروش فوق‌العاده تا روز چهارشنبه ادامه داشته و روز شنبه ۱۷ خردادماه قرعه‌کشی این خودروها انجام می‌شود.
شناسایی هویت پیکر شهید مدافع حرم بعد از ۴ سال
۵ روز قبل
شناسایی هویت پیکر شهید مدافع حرم بعد از ۴ سال
سردار شریفی از شناسایی و تایید هویت پیکر شهید مدافع حرم" جواد الله کرم " در عملیات تفحص در سوریه خبر داد.
انتقاد از طرح برخی مسائل مربوط به مجلس در فضای مجازی و توئیتر
۵ روز قبل / محمد صفایی / مجلس یازدهم / فضای مجازی / توییتر
انتقاد از طرح برخی مسائل مربوط به مجلس در فضای مجازی و توئیتر
نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم احترام به هویت جمعی مجلس، از طرح ‌برخی مسائل مربوط به خانه ملت در فضای مجازی و توئیتر انتقاد کرد.
صفایی: حتما باید ریا و اعلام کنید کارت هدیه را پس داده‌اید؟
۵ روز قبل / مجلس یازدهم / کارت هدیه
صفایی: حتما باید ریا و اعلام کنید کارت هدیه را پس داده‌اید؟
نماینده گناباد در مجلس شورای اسلامی از اعلام پس دادن کارت هدیه تعدادی از نمایندگان در فضای مجازی انتقاد کرد و از نمایندگان خواست که از هویت مجلس شورای اسلامی دفاع کنمد.
شناسایی و تایید هویت پیکر یکی از شهدای حمله به خان‌طومان
۵ روز قبل / شهدای مدافع حرم / خان‌طومان
شناسایی و تایید هویت پیکر یکی از شهدای حمله به خان‌طومان
ایلنا: سردار شریفی از شناسایی و تایید هویت پیکر شهید مدافع حرم" جواد الله کرم " در عملیات تفحص در سوریه خبر داد.
۵ روز قبل
چالش جدید اپل برای ایرانی‌ها
شرکت اپل برای افزایش سطح امنیت حساب کاربران، هنگام ساختن حساب کاربری یا اپل آی‌دی، از آنها برای ارسال کد تایید هویت شماره تلفن درخواست می‌کند، اقدامی که به دلیل تحریم‌ها و نبودن اسم ایران در این فهرست، می‌تواند برای کاربران ایرانی دردسرساز شود. به گزارش «ایسنا» اگرچه برنامه‌نویس‌های ایرانی بسیاری در کشور ما وجود دارند که چه در حوزه سیستم عامل اندروید و چه iOS، اپلیکیشن‌های زیادی را در فروشگاه‌های آنلاین اپلیکیشن قرار دادند، اما برخلاف تصور برخی که شرکت‌های فناوری تحت تاثیر تحریم‌ها قرار نمی‌گیرند، همواره مشکلاتی برای این برنامه‌نویسان و اپلیکیشن‌های ایرانی وجود داشته است. خطای 1009 یکی از شناخته‌شده‌ترین این مشکلات است که مدت‌هاست باعث آزار کاربران ایرانی شده و اغلب از فعالیت کاربران ایرانی جلوگیری …
نحوه احراز هویت غیرحضوری برای سرمایه‌گذاری در بورس + فیلم
۵ روز قبل
نحوه احراز هویت غیرحضوری برای سرمایه‌گذاری در بورس + فیلم
احراز هویت الکترونیکی، نخستین بار با کمک شش شرکت دانش بنیان در کشور انجام می شود.
دانش‌بنیان‌ها برای حفظ سلامت و کاهش مراجعات حضوری به کمک مردم آمدند
۵ روز قبل
دانش‌بنیان‌ها برای حفظ سلامت و کاهش مراجعات حضوری به کمک مردم آمدند
احراز هویت غیرحضوری متقاضیان فعالیت در بازار بورس با استفاده از اپلیکیشن «سیگنال» آغاز شد.
ثبت نام سجام، احراز هویت و دریافت کد بورسی در شعب بانک گردشگری امکانپذیر شد
۵ روز قبل
ثبت نام سجام، احراز هویت و دریافت کد بورسی در شعب بانک گردشگری امکانپذیر شد
سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) بانک گردشگری به عنوان سومین بانک در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده و متقاضیان می توانند نسبت به ثبت نام و دریافت کد بورسی اقدام کنند.
آموزش ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
آموزش ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی
اپل امروز بخش جدیدی به مراحل ساخت اپل آیدی اضافه کرد که طی آن نیاز به وارد کردن شماره برای تأیید هویت است. در ادامه با روش‌های ساخت شماره مجازی برای اپل آیدی همراه زومیت باشید.
گرفتن اپل آی‌دی برای ایرانی‌ها سخت‌تر شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / اپل / اپل در ایران / کاربران ایرانی اپل
گرفتن اپل آی‌دی برای ایرانی‌ها سخت‌تر شد
شرکت اپل برای افزایش سطح امنیت حساب کاربران، هنگام ساختن حساب کاربری یا اپل آی‌دی، از آن‌ها برای ارسال کد تایید هویت شماره تلفن درخواست می‌کند، اقدامی که به دلیل تحریم‌ها و نبودن اسم ایران در این فهرست، می‌تواند برای کاربران ایرانی دردسرساز شود.
«شعر نغز»؛ تلاش برای پیوند فارسی‌زبانان در ایام هجران
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / کتاب و ادبیات
«شعر نغز»؛ تلاش برای پیوند فارسی‌زبانان در ایام هجران
«شعر نغز» که به کوشش پروفسور عبدالنبی ستارزاده منتشر شده، تلاشی است در جهت حفظ هویت و پیوندهای فرهنگی میان سه کشور فارسی‌زبان ایران، افغانستان و تاجیکستان.
طراحی لوگو
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / برنامه نویسی / طراحی لوگو / آموزش برنامه نویسی برنامه نویسی
طراحی لوگو
از آنجا که طراحی لوگو مخصوص شرکت ها است و از هویت برند آنها حمایت می کند ، طراحی لوگو ها کاملاً یک حرفه ذهنی و خلاق است. به عهده گرفتن این شغل ، طراح را ملزم به در نظر گرفتن عوامل مهم بحرانی می کند. کارآیی خلاق در هنگام تصمیم گیری در مورد طراحی لوگو نقش اساسی دارد.
تبیین اهمیت مدارس تاریخی شیراز با هدف حفظ آن
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / استانی-فرهنگی و هنری / روزنامه‌نگاران / شورای اسلامی شهر شیراز / حمام گلشن
تبیین اهمیت مدارس تاریخی شیراز با هدف حفظ آن
عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد که یکی از وظایف مهم روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه تلاش برای حفظ هویت و آثار تاریخی و فرهنگی ایران و شهرهایی نظیر شیراز با معرفی و تبیین اهمیت این آثار براساس اسناد قابل اتکای موجود است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
فصل دیجیتالی‌شدن دی در بهار کلید می‌خورد
محمدعلی بخشی‌زاده، معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی از اجرای فاز اول بانکداری دیجیتال در فصل بهار خبر داد.به گزارش روابط‌عمومی بانک دی، محمدعلی بخشی‌زاده، معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی با اشاره به اجرای فاز اول بانکداری دیجیتال در فصل بهار گفت: با توجه به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن فاز اول بانکداری دیجیتال با اقداماتی که در دست انجام است، می‌توانیم تا پایان بهار شاهد رونمایی این تحول تاثیرگذار در بانک دی باشیم.بر اساس این گزارش، محمدعلی بخشی‌زاده، معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی با تاکید بر ضرورت نظارت دیجیتالی و احراز هویت مشتریان در بانکداری دیجیتال افزود: برای اجرای فاز اول بانکداری دیجیتال در گام اول ضرورت دارد برای مشتریانی …
10+ 1 غایب مجلس 11
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
10+ 1 غایب مجلس 11
اصغر صوفی ـ خبرنگار عمر مجلس دهم به پایان رسید و فردا مجلس یازدهم کار خود را آغاز می‌کند؛ کمی زمان که بگذرد،  تفاوت‌ها میان این دوره از مجلس با ادوار پیشین آشکارتر خواهد شد؛ تفاوت‌هایی که از حضور برخی نمایندگان در مجلس جدید و غیبت برخی دیگر حاصل می‌شود. همیشه و در هر دوره از مجلس،  تعداد انگشت‌شماری از نمایندگان هستند که نقش و نگاه خاص آنها،  به آن مجلس هویت و شخصیت می‌بخشد؛ نمایندگان شاخصی که مجالس با نقش‌آفرینی آنها شناخته می‌شود. در مجلس دهم و ادوار پیشین مجلس،  نمایندگانی حضور داشتند که نبودشان …
سکانس‌هایی از فیلم لس آنجلس تهران
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
سکانس‌هایی از فیلم لس آنجلس تهران
فیلم سینمایی «لس آنجلس تهران» به کارگردانی تینا پاکروان و نویسندگی تینا پاکروان و آنالی اکبری محصول سال 1396 است. ژوبین باید از لس آنجلس به تهران سفر کند تا مادربزرگش را ببیند. ولی او تا حالا ایران نبوده است. او در سفر با شخصی به نام ژان آشنا می شود. ژوبین و ژان به خانه مادربزرگ ژوبین می روند. ژوبین در فردا آن روز با آیدا ماقلات می کند. ژان می گوید که داماد ژیان است و دنبال بسته از پدزن خود می گردد. ژوبین، آیدا و ژان به دنبال آن می گردند ولی چیزی پیدا نمی کنند. در آن خانه تابلوهای زیادی بود. آنها تصمیم فروش تابلو های نقاشی می گیرند. ژان در گالری عاشق لیندا می شود. لیندا یک تابلو را برای خرید انتخاب می کند. ولی آن تابلو ارث ژیان است. ژان مجبور می شود هویت اصلی خود ار فاش کند. او می کوید که من …
سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / سهام عدالت / وراث
سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نقطه در کشور کار احراز هویت را انجام می‌دهند که علاوه بر بانک، کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان امکان احراز هویت به صورت انلاین نیز فراهم شد و افراد با مراجعه به سایت سجام می‌توانند به صورت انلاین احراز هویت شوند.
ساخت اپل آیدی مشروط به داشتن شماره خارجی شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
ساخت اپل آیدی مشروط به داشتن شماره خارجی شد
ساخت اپل آیدی که پیش از این تنها با داشتن یک ایمیل معتبر امکان‌پذیر بود، حالا در مرحله‌ی احراز هویت نیازمند شماره تماس است و متأسفانه از پیش‌شماره‌ی ایران پشتیبانی نمی‌کند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
۳۰۰ دلار برای آتش زدن عکس رهبران مجاهدت! + عکس
کاربر توییتر با انتشار عکسی از هویت روزنامه‌نگار بعثی عراق که ساکن اسرائیل است، نشان داد عراقی‌های دشمن مقاومت از کجا تغذیه فکری می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
نام‌ها و نشانه‌ها
معمولا در همه جای دنیا، یکی از ملاک‌های اصلی در انتخاب و خرید کتاب، جوایزی است که هر کتاب برده. به طوری که یک بار برگزارکنندگان جایزه گنکور در انتقاد از ارزش مادی اندک جایزه‌شان (یک چک 10 یورویی، در مقایسه با جایزه یک و نیم میلیون دلاری نوبل) گفته بودند ، خود جایزه چنان اعتباری دارد که فروش موفق کتاب نویسنده را تضمین کند و از این راه او را میلیونر می‌کند. در ایران اما جوایز ادبی، هنوز آنقدر اعتبار و سابقه پیدا نکرده‌اند که بتوانند چنین تاثیرات عظیمی بر بازار نشر بگذارند. دلیل عدم توفیق جوایز ادبی در ایران در چند نکته است: اول اینکه این جوایز، عمر چندانی ندارند. مداومت یک اتفاق ادبی، گاهی حتی از محتوایش هم مهم‌تر است. چنانکه مثلا جایزه نوبل فقط به خاطر انتخاب‌هایش …
با بیچارگی این قربانیان کوچک کمتر ژست بگیر!
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / آسیب اجتماعی
با بیچارگی این قربانیان کوچک کمتر ژست بگیر!
برای آن ها که در آتش حوادث دستی بر قلم دارند ، حفظ حریم و هویت قربانیان به عنوان یک اصل و منشور حرفه ای کاملا پذیرفتنی است . به ویژه آن که این قربانیان چنان کوچک و بی دفاع باشند که نتوانند دستان نحیف خود را به چشم حریص دوربین ها بکوبند و فریاد برآورند که « با بیچارگی های من ژست نگیر ! شاید من هم آینده ای داشته باشم.»
رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش:کار فرهنگی باید هویت دهنده باشد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / ارتش جمهوری اسلامی ایران
رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش:کار فرهنگی باید هویت دهنده باشد
رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش در بازدید از تیپ 230 گنبد گفت: کار فرهنگی باید هویت دهنده،تاثیرگذارو میراث دار نسل بعدی باشد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
برای اولین بار در صنعت بانکی کشور امکان فروش غیر حضوری سهام عدالت در بانک قوامین فراهم شد
معاون مالی بانک قوامین اعلام کرد: در راستای اجرای ابلاغیه مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت و با عنایت به مصوبات شورای عالی بورس و بانک مرکزی نرم افزار دریافت سفارش فروش سهام عدالت از سوی سهامداران به دو روش حضوری و غیر حضوری در بانک قوامین راه اندازی شد. علی درزی نیارمی معاون مالی بانک با اعلام این که بانک قوامین نخستین بانکی است که توانسته امکان فروش غیر حضوری سهام عدالت را برای سهامداران فراهم آورد، افزود: این بانک در جهت تسهیل اجرا و پیشبرد سیاست های کلان کشور در خصوص سهام عدالت و هم زمان با آغاز سراسری فرآیند فروش سهام مذکور از سوی سهامداران، امکان دریافت و ثبت سفارش فروش سهام عدالت را به دو روش غیرحضوری ( از طریق پرتال بانک به آدرس www.ghbi.ir ) و نیز روش حضوری (با …
شهرهای ایرانی در تسخیر هویت وارداتی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / محمد سالاری / سازمان نظام مهندسی / اصفهان / شیراز / تهران / شورای شهر تهران / تبریز / شهرداری / روم باستان / دانشگاه شهید بهشتی
شهرهای ایرانی در تسخیر هویت وارداتی
رخت رومی، چند سالی است که بر تن ساختمان‌های ایرانی نشسته است؛ نمایی که کارشناسان آن را فاقد ارزش معماری و جامعه‌شناسان آن را مغایر با فرهنگ ایرانی و مروج اشرافی‌گری می‌دانند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
پایان کلاهبرداری زوج اصفهانی / آنها 10 میلیارد به جیب زده بودند
زوجی که با جعل هویت 10 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند در برخوار دستگیر شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
کارت‌های بانکی منقضی شده برای یکسال رایگان تمدید می‌شوند
مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: تمدید کارت‌های بانکی منقضی شده مشتریان نیازمند حضور در شعب بانک عامل و احراز هویت بوده که در راستای سهولت برای یکسال به‌صورت رایگان تمدید می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
خبرهای کوتاه/اقتصاد
  قیمت آب سربالا رفت محمدرضا احمدنسب، قائم ‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران به ایسنا گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد، هر سال باید قیمت آب 7درصد افزایش یابد و از این‌رو امسال نیز تعرفه آب از دهم اردیبهشت معادل 7درصد افزایش یافته است.   احراز هویت غیرحضوری سجام از فردا حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از آغاز احراز هویت سامانه سجام از فردا خبر داد و گفت: از فردا (8خرداد) متقاضیان ثبت‌نام در سجام و به‌خصوص دارندگان سهام عدالت نیازی به حضور فیزیکی در دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت …
یک روز کاری کارمند پلیس آگاهی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
یک روز کاری کارمند پلیس آگاهی
گزارش یک روز کاری کارمند رتبه ۱۵ زهرا تقی زاده که درمرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی – دایره چهره نگاری مشغول فعالیت می‌باشند.
مجلس یازدهم باید هدفمند و ضدفساد باشد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / استانی-سیاسی / استانی-شهرستانها / مجلس شورای اسلامی
مجلس یازدهم باید هدفمند و ضدفساد باشد
نماینده مردم ملایر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این دوره باید مجلسی هدفمند و ضدفساد داشته باشیم، گفت: مجلس بی هدف را دیگران هدایت کرده و بدان هویت می بخشند.
تمدید رایگان کارت‌های بانکی منقضی شده
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / بانک مرکزی / کارت اعتباری / بانک خصوصی
تمدید رایگان کارت‌های بانکی منقضی شده
مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: تمدید کارت‌های بانکی منقضی شده مشتریان نیازمند حضور در شعب بانک عامل و احراز هویت بوده که در راستای سهولت برای یکسال به صورت رایگان تمدید می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
قتل وکیل مهابادی با ضربات متعدد چاقو در جاده برهان
عصر امروز وکیل مهابادی با هویت (ک‌.ش) در جاده برهان با ضربات متعدد چاقو به قتل رسید
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
«یک آدم نقاشی کن!» منتشر شد
«یک آدم نقاشی کن!»، جدیدترین اثر فریبا کلهر به بیان مفهومی فلسفی برای کودکان پرداخته است.به گزارش ایسنا، این کتاب با تصویرگری میترا عبدالهی در ۲۸ صفحه با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۲۵۰۰ تومان در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راهی بازار شده است.در معرفی ناشر از «یک آدم نقاشی کن!» آمده است: این کتاب داستان عمو نقاش و دختر کوچکی به نام صبا است که گفت‌وگوهای آن‌ها شکل‌دهنده‌ بدنه‌ اصلی داستان است. عمو نقاش قرار است برای صبا یک آدم بکشد اما به جای آن یک موش می‌کشد، از همین‌ جای داستان چالش‌های صبا با تعریف انسان و ماهیت و هویت او آغاز می‌شود.بر اساس این گزارش، قهرمان اصلی داستان در ادامه خواستار تغییر در نقاشی است، اما مرد نقاش باز هم برای او موش می‌کشد، موش‌هایی که رفتارهای انسانی …
اعلام زمان احراز هویت الکترونیک مشمولان سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
اعلام زمان احراز هویت الکترونیک مشمولان سهام عدالت
سخنگوی ستاد سهام عدالت با بیان اینکه احراز هویت سهام عدالت از ۸ خرداد آغاز می‌شود گفت: نیازی به حضور فیزیکی افراد در دفاتر پیشخوان دولت نیست.
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
جزئیات مراحل ثبت نام خودرو در طرح جدید فروش فوق‌العاده سایپا
با وارد کردن شماره تلفن‌همراه و سایر مشخصات شخصی مانند کدملی و سال تولد، کد احراز هویت برای متقاضی پیامک می شود، دقت داشته باشید که شماره تلفن همراه لزوماً باید به نام فرد ثبت شده باشد.
مشتریان خودرو زمان مناسب‌تری را برای ثبت مشخصات در «امتا» انتخاب کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / ایران خودرو / خودرو / سایپا / پیش فروش خودرو / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
مشتریان خودرو زمان مناسب‌تری را برای ثبت مشخصات در «امتا» انتخاب کنند
تهران- ایرنا- از صبح امروز و آغاز طرح پیش فروش خودروهای دو خودروساز بزرگ کشور، شاهد هجوم متقاضیان برای احراز هویت در سامانه یکپارچه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا) هستیم. موضوعی که کند شدن شدید این سامانه و گاهی اوقات مختل شدن آن را به دنبال داشته است.
احراز هویت سهام عدالت چگونه به طور غیرحضوری انجام خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / سهام عدالت / بازار سرمایه
احراز هویت سهام عدالت چگونه به طور غیرحضوری انجام خواهد شد؟
افراد از ۸ خرداد دیگر نیازی به حضور فیزیکی در دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت ندارند.
خیز نو صدامیان برای جنگ با هویت ایرانی / چرا نام خرمشهر مهم است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
خیز نو صدامیان برای جنگ با هویت ایرانی / چرا نام خرمشهر مهم است؟
محمد علی بهمنی قاجار؛ پژوهشگر تاریخ: امروز سوم خرداد ماه سالگرد آزادی خرمشهر است ، آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین رخدادهای تاریخ ایران به شمار می رود . در اوج شعار های ایدیولوژیک و گاه ضد ملی و ضد میهنی سال های آغازین انقلاب که عمدتا هم از سوی گروه‌های چپ و مارکسیستی و التقاطی تبلیغ می شد ، به نظر می رسید که حس میهنی ایرانیان رو به زوال و انحطاط است ، اما واکنش جمعی و سراسری ایرانیان به تجاوز رژیم بعث عراق به ایران نشان داد که حس میهن دوستی ایرانی نه تنها دچار تزلزل نشده بلکه در قله خود قرار دارد .
همراهی خانواده‌ها با فرهنگ اصیل ایرانی در جشنواره «نقشا»
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / ویروس کرونا / حوزه هنری / نمایش / فضای مجازی / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
همراهی خانواده‌ها با فرهنگ اصیل ایرانی در جشنواره «نقشا»
تهران- ایرنا- دبیرجشنواره مجازی نقالی «نقشا» با تاکید بر آنکه این نخستین جشنواره هنر آیینی و نمایشی نقالی با اتکا بر شاهنامه حکیم فردوسی طوسی در دو بخش ملی و بین‌المللی است، تاکید کرد: نقشا به همراهی خانواده‌ها با هویت و فرهنگ اصیل ایرانی کمک می‌کند.
از شروط فروش فوق العاده سایپا تا نحوه ثبت نام
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
از شروط فروش فوق العاده سایپا تا نحوه ثبت نام
شرکت خودروسازی سایپا شروط لازم برای خرید خودرو در طرح فروش فوق العاده عید فطر را اعلام کرد؛ نحوه ثبت نام از طریق سامانه امتا و احراز هویت الکترونیکی صورت گرفته و مشتریان پس از تایید اولیه یکهفته برای انتخاب خودرو و واریز نصف وجه خرید فرصت دارند.
چگونه کد بورسی بگیریم؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / کد بورسی
چگونه کد بورسی بگیریم؟
تنور داغ این روزهای بازار سرمایه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است؛ به طوریکه داشتن کد بورسی از نان شب هم واجب‌تر شده و متقاضیان زیادی در صف اخذ کد بورسی ایستاده‌اند! در آن سوی ماجرا، مسئولان نیز تلاش خود را برای تسهیل فرآیند صدور کد بورسی به کار گرفته‌اند و در این راستا به زودی امکان احراز هویت غیرحضوری هم فراهم خواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •