شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
موش صحرایی
گزارشی متفاوت درباره سگ‌ها؛ به سگ‌های ولگرد غذا ندهید!
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / سگ ولگرد / محیط زیست
گزارشی متفاوت درباره سگ‌ها؛ به سگ‌های ولگرد غذا ندهید!
رها شدن سگ در طبیعت یک معنی دارد و آن اینکه یعنی زیستگاه، تصرف شده است. آن‌ها پوشش گیاهی و مار و مارمولک و موش صحرایی را از بین می‌برند و از این گذشته حق زندگی برای پستاندار دیگری هم در قلمرو آن‌ها وجود ندارد. انگار یکسری شکارچی با سلاح سرد فرستاده باشیم به طبیعت.
ویدئو / تله‌گذاری برای موش صحرایی در حفاظت از مراتع قم
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / موش صحرایی / منطقه قم / جنگل‌ها و مراتع / منابع طبیعی / آفات کشاورزی
ویدئو / تله‌گذاری برای موش صحرایی در حفاظت از مراتع قم
اداره کل حفاظت از مراتع استان قم در راستای حفاظت از پوشش گیاهی و جلوگیری از تولید ریزگردهایی که با از بین رفتن مراتع بوجود خواهد آمد، اقدام به تله‌گذاری و سم‌ریزی برای موش صحرایی و دیگر آفات کرده است. این تله‌ها که از گندم بوداده سمی تولید شده است، با قرارگیری در حفره‌هایی، فقط موش‌ها را مورد هدف قرار خواهد داد و از آسیب به دیگر حیوانات جلوگیری می‌کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مدال طلای شجاعت بر گردن موش غول پیکر آفریقایی
موسسه دامپزشکی انگلیس (PDSA)، مدال طلای شجاعت خود را به موش صحرایی غول‌پیکر آفریقایی اهدا کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک موش غول پیکر آفریقایی به دلیل کمک در کشف مین‌های زمینی در کامبوج یک جایزه معتبر را از آن خود کرد. موسسه دامپزشکی PDSA مدال طلای خود را به Magawa (موش غول پیکر آفریقایی) به دلیل پاکسازی مین‌های مرگبار در کامبوج اهدا کرد. او اولین موش صحرایی بوده که برنده این عنوان شده است. این موش باهوش بیش از ۱۴۱هزار متر مربع زمین (تقریبا ۲۰زمین فوتبال) را در کشور‌های جنوب شرقی آسیا پاکسازی کرده که باعث کشف ۳۹مین زمینی و ۲۸مهمات منفجر نشده شده است. این مین‌ها میراث تلخ جنگ‌های داخلی در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ است. طبق داده‌های مرکز اقدام مین کامبوج تا کنون ۶میلیون مین کشف نشده باقی مانده است. …
موش غول پیکری که مدال شجاعت گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
موش غول پیکری که مدال شجاعت گرفت
موسسه دامپزشکی انگلیس (PDSA)، مدال طلای شجاعت خود را به موش صحرایی غول پیکر آفریقایی اهدا کرد.
خنثی سازی مین با موش
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / موش / کامبوج / مدال طلا
خنثی سازی مین با موش
یک موش صحرایی در کامبوج برای کار در کشف مین‌های زمینی مدال طلا گرفت.
عکس روز| روباه «ملانیستیک»
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
عکس روز| روباه «ملانیستیک»
یگ روباه نادر «ملانیستیک» (Melanistic) سیاه‌رنگ در تورنتوی کانادا به روی یک موش صحرایی می‌پرد.
وقتی کفتارها شکار مارپیتون را ربودند + فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
وقتی کفتارها شکار مارپیتون را ربودند + فیلم
یک مار پیتون در پارک ملی سرنگتی تانزانیا پس از شکار کردن یک موش صحرایی با حمله یک گله کفتار برای ربودن شکارش مواجه شد. حمله کفتارها باعث شد تا این مار طعمه خود را رها کند.
طراحی یک ربات با الهام از موش کور برای حفاری در سیاره‌های دیگر
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / موش کور / موش صحرایی / ربات / رباتیک
طراحی یک ربات با الهام از موش کور برای حفاری در سیاره‌های دیگر
محققان کره‌ای با الهام از موش کور، یک ربات طراحی کرده‌اند که برای حفاری در سیاره‌های دیگر قابل استفاده است.
یکپارچگی جهان به وسیله بیماری
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / منصوره اتحادیه / ویروس کرونا / بهداشت عمومی / طاعون
یکپارچگی جهان به وسیله بیماری
مطالعه محیط زیست طاعون در جهان، در نهایت ارتباط پیچیده‌ای است بین انسان و باسیل. ارتباطی که به همزیستی مسالمت‌آمیز چهار عنصر: موش صحرایی، کَک، باسیل، و انسان مربوط می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سگ وحشی / موش صحرایی / مزارع کشاورزی / انگلیس
(تصاویر) سگ‌ها با کشتن ۷۰۰ موش صحرایی رکورد زدند!
8 سگ آموزش دیده پس از ورود به مزارع در یک روز 700 موش صحرایی شکار کردند که این رکورد حتی صاحبان آنها را شگفت زده کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اسپادا؛ از لامبورگینی نامتعارف تا موش صحرایی250 هزار دلاری! (+تصاویر)
ارتفاع خودرو کاهش قابل توجهی دارد که بخش اصلی آن مربوط به کوتاه کردن ستون های اتاق می شود تا چیزی شبیه به ساختمان بدن موش صحرایی شکل بگیرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / وزارت جهاد کشاورزی / کرمان / جیرفت / کشاورزی
مبارزه با موش ها در سطح 6 هزار و 850 هکتار از مزارع جنوب کرمان
جیرفت - ایرنا - از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح ۶ هزار و ۸۵۰ هکتار از مزارع و باغ های جنوب کرمان بر علیه آفت موش صحرایی مبارزه صورت گرفته است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / سالک / لیشمانیوز پوستی / موش صحرایی / وزارت بهداشت / بیماری‌های زئونوز
استان‌های رکورددار سالک/ علت ابتلا به این بیماری
رییس اداره مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت ضمن اعلام استان‌های رکوردردار بیماری سالک در سال گذشته، گفت: در سال گذشته ۱۵هزار و ۷۴۱ مورد ابتلا به سالک در کشور گزارش شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
جزیره کبودان‎
ایرنا-ارومیه- جزیره کبودان بزرگترین جزیره دریاچه ارومیه است که از سال ۱۳۴۶ توسط سازمان حفاظت محیط زیست منطقه حفاظت شده اعلام شده‌است در پارک ۳۲۰۰ هکتاری کبودان انواع پستانداران از قبیل موش صحرایی، قوچ، میش و پلنگ زندگی می‌کنند. پوشش گیاهی جزیره استپی است و بخش‌هایی از جزیره پوشیده از جنگل‌های پسته وحشی، بادام کوهی است. این جزیره همچنین زیستگاه انواع پرندگان از جمله فلامینگو، مرغ سقا، تنجه، آنقوت و کاکایی می‌باشد.کبودان تنها جزیره دریاچه‌ی ارومیه است که در تمام سال دارای آب شیرین است.عکس: طاها اصغرخانی*19*11*
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / محیط زیست
«کبودان» بزرگترین جزیره دریاچه ارومیه
ارومیه- ایرنا- «کبودان» بزرگترین جزیره دریاچه ارومیه است که از سال ۱۳۴۶ منطقه حفاظت شده به شمار می رود؛ در پارک سه هزار و 200 هکتاری این جزیره انواع پستانداران از قبیل موش صحرایی، قوچ، میش و پلنگ زندگی می‌کنند. این جزیره همچنین زیستگاه انواع پرندگان از جمله فلامینگو، مرغ سقا، تنجه، آنقوت و کاکایی می‌باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / بز / بز شهردار / ورمونت / انتخابات شهرداری
این بُز شهردار شد
حدود ۱۶ حیوان در انتخابات نامزد شدند که بیشترشان سگ و گربه بودند. یک موش صحرایی (جربیل) به نام کریستال هم در انتخابات حضور داشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •