چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
ثروت
شارژ بالاشهر از پایین‌شهر
۴ ساعت قبل / خدمات شهری / امکانات رفاهی تهران
شارژ بالاشهر از پایین‌شهر
بالاشهری‌ها از امکانات رفاهی تهران به میزان ۳برابر خدمات در دسترس پایین‌شهر، بهره می‌برند؛ اما تقریبا به یک اندازه مالیات شهری می‌پردازند. بررسی درباره اختلاف طبقاتی شدید بین شمال و جنوب پایتخت که اوج آن در «گسل قیمت ملک» خودنمایی می‌کند، حاکی است «نامعادله شارژ شهری» ریشه اصلی این نابرابری است. عوارض سالانه آپارتمان در محله‌های لوکس با قیمت مترمربعی بالای ۷۰ میلیون، مبلغ ۲۷۰۰ تومان در هر مترمربع است. سطح ضعیف امکانات محله‌های ضعیف و عارضه‌های تحمیلی فعالیت ثروتمندان به ساکنان جنوب، شهروندان بازنده را معرفی می‌کند.
۴ ساعت قبل
بعد از 53 سال سیاست‌ورزی، بی مدرک حرف نمی‌زنم
«باتوجه به وضعیت حاد بیماری پارکینسون آقای توکلی نمی‌توان درباره اظهارات ایشان انتظار خاصی داشت؛ چرا که وضعیت سلامتی مناسبی ندارد.» این بخشی از اظهارات اخیر محمدجواد ابطحی، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در واکنش به یادداشت چند روز پیش احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. شاید سخیف‌ترین واکنش و نقدی که می‌شد در مواجهه با ادعاهای مطرح شده در یک یادداشت مشترک نشان داد. روز چهارم بهمن بود که احمد توکلی و حسین رجایی رییس هیات مدیره و معاون آموزشی سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت یادداشتی مشترک در سایت «الف» به مدیرمسوولی توکلی منتشر کردند که شاید اگر سیلی نماینده مجلس به گوش سرباز راهور فضای مجازی و رسانه‌ای را تحت تاثیر قرار نمی‌داد، احتمالا …
بررسی دانشمندان: آلودگی هوا سبب کاهش غیرقابل بازگشت بینایی می شود
۹ ساعت قبل
بررسی دانشمندان: آلودگی هوا سبب کاهش غیرقابل بازگشت بینایی می شود
بررسی دانشمندان نشان داده که آلودگی هوا با کاهش غیرقابل درمان قدرت بینایی افراد، ارتباط مستقیم دارد. پیش بینی می شود که بیماری چشمی ضعف بخش میانی قرنیه به علت سالمندی (ای ام دی .AMD)، علت اصلی نابینایی شهروندان ۵۰ ساله به بالا در کشورهای ثروتمندتر، تا سال ۲۰۴۰ موجب نابینایی حدود ۳۰۰ میلیون تن شود.
احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 
۱۰ ساعت قبل / احمد توکلی / کهانت / هشدار به علما
احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 
وقتی هشدار دادیم که علما و امراء از ثروتمندان ظاهرالصلاح بپرهیزند، کدهایی به اصحاب ثروت و قدرت دادیم.  ممکن است  برای عموم مردم، گرفتن پیام آن‌ها مشکل باشد، اما آن‌ها که بسان موریانه از درون در حال جویدن پایه‌های اقتدار حکومت هستند، خوب متوجه هستند و باید  حواسشان را جمع کنند.انتظار نداشتیم رسانه‌های غیرانقلابی، به دنبال ماهی خود در میان این ماجرا نباشند؛ بلکه می‌دانستیم که آن‌ها هیاهو راه می‌اندازند. سوءاستفاده از ضعف‌های ما صفت آنان است. ولی مسئولیت این پلیدی هم با کسانی است که منکر از آنان صادر شده است، نه ناهیان از منکر.استدلال برخی از کسانی که ما را ملامت می‌کنند، بلانسبت شبیه استدلال معاویه است که وقتی عمار یاسر به دست سپاه وی …
بنیانگذار میلیاردی "علی بابا" بالاخره پیدا شد! + فیلم
۱۳ ساعت قبل / اخبار "چین" / شرکت های دانش بنیان / علمی / علم و تکنولوژی
بنیانگذار میلیاردی "علی بابا" بالاخره پیدا شد! + فیلم
"جک ما" مالک شرکت بزرگ "علی بابا" و ثروتمندترین فرد چین که به دنبال شایعه برخورد دولت با شرکتش به طرز عجیبی ناپدید شده بود، اخیراً در یک رویداد آموزشی خطاب به معلمان شاغل در روستاهای چین شرکت و یک ویدئو از خود منتشر کرد.
ضرر ثروتمندان از کرونا جبران شد اما میلیاردها نفر در فقر می‌مانند
۱۳ ساعت قبل / فقر / ثروتمندان جهان / ویروس کرونا
ضرر ثروتمندان از کرونا جبران شد اما میلیاردها نفر در فقر می‌مانند
گزارش جدید آکسفام نشان می‌دهد که پاندمی کرونا پتانسیل افزایش نابرابری اجتماعی در تمام کشورهای جهان را دارد.
نفت را به ثروت پایدار تبدیل کنیم
۱۳ ساعت قبل / علی آقامحمدی / روسیه / وزارت نفت / ایالات متحده آمریکا / ایران / مجمع تشخیص مصلحت نظام
نفت را به ثروت پایدار تبدیل کنیم
تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ باید با تکیه بر توان ایرانی انحصار را بشکنیم و نفت را به ثروت پایدار تبدیل کنیم.
بحران کرونا نابرابری اجتماعی را در سراسر جهان افزایش می‌دهد
۱۴ ساعت قبل
بحران کرونا نابرابری اجتماعی را در سراسر جهان افزایش می‌دهد
بحران کرونا برای ثروتمندان به پایان رسیده است و این نتیجه گیری از سوی سازمان غیردولتی Oxfam در گزارش سالانه نابرابری مورد اشاره قرار گرفته است.
کرونا چه کسانی را ثروتمند کرد؟
۱۵ ساعت قبل
کرونا چه کسانی را ثروتمند کرد؟
در بیش از یک سالی که جهان با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، اغلب مشاغل دچار ضرر و زیان‌های جبران ناپذیری شدند، اما در این میان خدمات اینترنتی به ویژه آن‌هایی که در حوزه سرگرمی فعالیت می‌کنند و در رأس آن‌ها شرکت‌های پخش فیلم و سریال، بیشترین سود را از دوران کرونایی جهان به دست آوردند.
کارشناس عراقی: صلح هرمز منابع ثروت و قدرت را در منطقه حفظ می‌کند
۱۶ ساعت قبل / تروریسم / دولت بایدن / بغداد / آغاز دولت بایدن ، راستی آزمایی رویکردها و سیاست ها
کارشناس عراقی: صلح هرمز منابع ثروت و قدرت را در منطقه حفظ می‌کند
بغداد – ایرنا – رییس مرکز پژوهش‌های «النباء» عراق طرح صلح هرمز را که جمهوری اسلامی ایران در اکتبر ۲۰۱۹ مطرح کرد، همچنان کارآمدترین طرح برای حفاظت از ثروت‌ها و قدرت منطقه دانست .
ثروتمندان ۲ برابر فقرا یارانه می‌گیرند؟
۱۶ ساعت قبل / یارانه / یارانه نقدی
ثروتمندان ۲ برابر فقرا یارانه می‌گیرند؟
مجلس با تصمیم اخیر خود رسما یارانه افراد ثروتمند را دو برابر کرده است، آنهم در شرایطی که این پول از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی تامین می شود که تبعات آن می تواند دامن اقشار متوسط و ضعیف را بگیرد.
یارانه ثروتمندان ۲ برابر شد!
۱۶ ساعت قبل
یارانه ثروتمندان ۲ برابر شد!
مصوبه چند برابر شدن یارانه و سر و صدایی که در این رابطه در مجلس به پا شده و دایم بر رساندن مردم به حق شان تاکید می شود ماجرای تازه ای نیست، فقط چرا حرفی از اصلاح بزرگترین معضل یارانه های نقدی یعنی پرداخت ۷۸ میلیون نفری و راهکاری برای غربالگری به میان نیامده است؟ مجلس با تصمیم اخیر خود رسما یارانه افراد ثروتمند را دو برابر کرده است، آنهم در شرایطی که این پول از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی تامین می شود که تبعات آن می تواند دامن اقشار متوسط و ضعیف را بگیرد.
حمله عضو جبهه پایداری به احمد توکلی: می خواهند بگویند غسال آیت الله مصباح ثروتمند و رانت‌خوار است
۱۶ ساعت قبل
حمله عضو جبهه پایداری به احمد توکلی: می خواهند بگویند غسال آیت الله مصباح ثروتمند و رانت‌خوار است
نماینده سابق مجلس در واکنش به اظهارات احمد توکلی در مورد غسال آیت الله مصباح گفت: من معتقدم از نام ایشان (احمد توکلی) استفاده می‌شود و افرادی سایت و موسسه را از طرف او اداره می‌کنند؛ به هر حال با وضعیت و شدت بیماری، نمی‌توان از آقای توکلی درباره اظهاراتشان توقعی داشت.
پیش بینی قیمت دلار تا خرداد ۱۴۰۰
۱۷ ساعت قبل
پیش بینی قیمت دلار تا خرداد ۱۴۰۰
امروز مطالبی همچون بورس امروز سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹/ قرمزپوشی بازار، بورس چه می‌شود؟، یوآن چین در مسیر سبقت از دلار، جدول برنامه خاموشی تهران اعلام شد، یارانه ثروتمندان ۲ برابر شد!، بورس‌های آمریکا و آسیا گاوی شدند، دارو‌ساز‌ها در دی‌ماه چه کردند؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
نفوذ شبکه فساد و جن‌گیری
۱۸ ساعت قبل / احمد توکلی / روحانیون / جن گیری
نفوذ شبکه فساد و جن‌گیری
در این یادداشت نسبت به نفوذ کسانی هشدار داده شده که در قالب «ثروتمندان خیّر» و «جن‌گیر‌ها و کهانت‌ورزان فاسد» به بیوت روحانیون و مسوولان راه پیدا می‌کنند.
خام فروشی و بی‌ثباتی سیاسی، دو مانع عمده توسعه در آفریقا
۲۰ ساعت قبل / قاره آفریقا / آفریقای جنوبی / نیجریه / آفریقای مرکزی / الجزایر / لیبی
خام فروشی و بی‌ثباتی سیاسی، دو مانع عمده توسعه در آفریقا
تهران - ایرنا - قاره آفریقا با وجود بهره‌مندی از ثروت‌های زیر زمینی و مواد معدنی غنی، زمین‌های حاصلخیر و نیروی کار ارزان به دلیل خام فروشی و بی ثباتی سیاسی  از کمترین توسعه و پیشرفت روی کره زمین برخوردار است .
هشدار دبیر کل سازمان ملل؛ جهان با تهدید‌های موجودیتی مواجه است
۲۱ ساعت قبل / سازمان ملل / آنتونیو گوترش / دبیر کل سازمان ملل متحد / تهدید عینی / واکسن کرونا
هشدار دبیر کل سازمان ملل؛ جهان با تهدید‌های موجودیتی مواجه است
دبیر کل سازمان ملل متحد با هشدار درباره تهدید‌های موجودیتی که جهان با آن مواجه است به کشورهای ثروتمند توصیه کرد در زمینه توزیع واکسن کرونا تنها به فکر شهروندان خود نباشند.
معادن غنی و دست خالی مردم؛ ثروتی که هدر می‌رود
۲۱ ساعت قبل
معادن غنی و دست خالی مردم؛ ثروتی که هدر می‌رود
لرستان- عدم رعایت اصول فنی در واگذاری معادن و خام فروشی از مهمترین عواملی است که بخش معدن و صنعت سنگ را در لرستان زمین‌گیر کرده است.
برخورداری: هندبال مربی کارکشته و کاربلد می‌خواهد/ رقبای ما همه ثروتمند هستند
۲۶ ساعت قبل / سعید برخورداری / تیم ملی هندبال ایران
برخورداری: هندبال مربی کارکشته و کاربلد می‌خواهد/ رقبای ما همه ثروتمند هستند
لژیونر و ملی‌پوش هندبال گفت: اگر یک مربی کارکشته و کاربلد به ایران بیاید می‌تواند به هندبال ایران کمک کند.
۲۸ ساعت قبل
چند مهارت نرمی که هر فریلنسر موفق باید داشته باشد
این روزها که افراد بسیاری به صورت دورکار یا فریلنسر کار می‌کنند؛ تقویت برخی مهارت‌ها می‌‌تواند موفقیت‌های بیشتری را برای چنین افرادی رقم بزند.برخی مهارت‌ها در حین تحصیل در مدرسه و دانشگاه آموزش داده نمی‌شوند؛ لذا لازم است هر شخصی خودش این مهارت‌ها را کسب کرده و در خود تقویت کند. برای آنکه بتوانید در فعالیت‌های شغلی خود به عنوان فریلنسر موفق‌تر ظاهر شوید؛ این 5 مهارت نرم را در خود تقویت کنید.مهارت مدیریت زماناگر به عنوان فردی دورکار مشغول فعالیت هستید، باید بتوانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. زمان، ثروتی ارزشمند در اختیار ماست که باید قدر آن را بدانیم. در برخی پروژه‌ها، مهلت تحویل کار توسط کارفرما مشخص می‌شود و افرادی که به صورت دورکار فعالیت می‌کنند باید بتوانند در زمان‌های تعیین و توافق …
۲۸ ساعت قبل
افتتاح 4  واحد تولیدی با سرمایه گذاری 1600 میلیارد ریال در شهرک صنعتی بزرگ شیراز
در آستانه فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر ،4طرح تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با حضور استاندار فارس به بهره برداری رسید . به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس این طرح ها در زمینه تولید اسکلت فولادی و پروفیل فولادی،کاغذ سایز شده از کاغذ گرید کپی،داکت پلیمری و فرمالین وUFCو پارافرمالدئید است که با سرمایه گذاری 1600میلیارد ریالی و اشتغال 103نفر به بهره برداری رسیدند. استاندار فارس در مراسم بهره‌ برداری از این طرح ها  در شهرک صنعتی شیراز با اشاره به طرح های بهره بر داری شده اظهار داشت : واحدهای تولیدی فولادی، پلیمری و سلولزی از جمله طرح های است که نیازهای استانی و برون استانی رو تامین خواهند کرد. عنایت اله رحیمی افزود : اشتغال زایی مناسبی در این واحد های تولیدی ایجاد شده که با سرمایه گذاری …
۲۸ ساعت قبل
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.وطن امروز: بن بست آمریکاییبرخلاف تصور رایج، در آمریکا هیچ زمان دموکراسی وجود نداشته است. آمریکا یک الیگارشی بوده و به همین دلیل طی دهه‌های اخیر بویژه بعد از دهه 1980، قشر متوسط جامعه آمریکا به‌سرعت تضعیف و ذوب شد. قشر متوسط که بیشترین جمعیت را داشت، کوچک و کوچک‌تر شد و امروز جامعه آمریکایی دوقطبی شده است، به طوری که عملا فرودستان و اقلیتی که ثروت‌های حیرت‌انگیز دارند جامعه آمریکایی را تشکیل می‌دهند. روسای‌ جمهوری مختلف آمریکا چون لیبرال و طرفدار سرمایه‌داری هستند، هیچ‌کدام این روند خطرناک را اصلاح نکردند. در زمان اوباما بعد از بحران اقتصادی 2008، وی این روند را به‌سرعت تشدید کرد؛ …
بورس بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری
۲۸ ساعت قبل / بودجه / پول / ثروت / سرمایه گذاری / سهام
بورس بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری
حواشی پیرامون بازارسرمایه تاثیر منفی بر روی بورس می‌گذارد و تاثیر این حواشی را بر روی بورس دیدیم.
تغییر تاکتیکی شاهزاده
۲۸ ساعت قبل
تغییر تاکتیکی شاهزاده
همه‌گیری ناشی از شیوع کووید-19 و کاهش قیمت جهانی نفت، سال 2020 را به سالی نامبارک برای کشورهای حاشیه خلیج فارس بدل کرد. اکنون که کشورهای ثروتمند این ناحیه، واکسیناسیون را در دستورکار دولت‌های خود قرار داده‌اند، مجالی فراهم شده تا دوباره به بلندپروازی‌های اقتصادی خود بپردازند. در این میان ولیعهد عربستان که در آستانه کنفرانس سرمایه‌گذاری برای کشورش قرار دارد، رئیس جدیدی برای بانک مرکزی کشورش منصوب کرده تا به جهانیان نشان دهد که همچنان در باب اصلاحات اقتصادی عربستان، مصمم است.
۲۸ ساعت قبل
آکسفام: کرونا میلیاردها نفر را به فقر محکوم کرده است
سازمان بین‌المللی آکسفام هشدار داد که بحران کرونا در حال تشدید نابرابری در جهان است؛ به شکلی که ثروتمندها به سرعت ثروتمندتر می‌شوند و احتمالا سال‌ها طول می‌کشد تا‌ اوضاع اقتصادی فقیرترین کشورهای جهان بهبود یابد.
۱۰ مرد که با کرونا ثروتمندتر شدند
۳۱ ساعت قبل
۱۰ مرد که با کرونا ثروتمندتر شدند
با درآمد 10 مرد ثروتمند جهان در 10 ماهه گذشته می‌توان برای همه مردم واکسن خرید.
افزایش ثروت میلیاردرهای جهان در دوران کرونا
۳۳ ساعت قبل
افزایش ثروت میلیاردرهای جهان در دوران کرونا
مجموع ثروت ده تن از ثروتمندان‌ترین مردان جهان در دوره همه گیری کرونا، ۴۰۰ میلیارد پوند افزایش یافته است.
۵۰۰ هزار میلیارد تومان از دارایی سهامداران عدالت نابود شد
۳۴ ساعت قبل
۵۰۰ هزار میلیارد تومان از دارایی سهامداران عدالت نابود شد
دلبری، کارشناس بازار سرمایه گفت: ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از ثروت سهامداران سهام عدالت در سه ماه اخیر بابت قیمت گذاری دستوری رینگ های فلزات و پتروشیمی ها توسط وزارت صمت از بین رفت.
(تصاویر) تلاش پناهجویان برای زنده ماندن در بوسنی!
۳۹ ساعت قبل / پناهجویان / بوسنی و هرزگوین / کرواسی / اردوگاه
(تصاویر) تلاش پناهجویان برای زنده ماندن در بوسنی!
صد‌ها پناهجوی آسیایی در بوسنی و هرزگوین که آرزوی رسیدن به کشور‌های ثروتمند اروپایی را در سر می‌پرورانند در شرایط بسیار بدی قرار دارند.
تعامل بین المللی باعث می‌شود رفرنس صادرات پیدا کنیم
۳۹ ساعت قبل / بیژن نامدار زنگنه / پالایش / ثروت / حمل و نقل / نفت
تعامل بین المللی باعث می‌شود رفرنس صادرات پیدا کنیم
ایلنا: وزیر نفت اظهار داشت: اگر ما برای خود شریک خارجی داشته باشیم، می‌توانیم بازارهای بیشتری نیز تعریف کنیم از این به بعد هم اگر با خارجی‌ها کار می‌کنیم باید شرایط…
نقش کرونا در افزایش نابرابری اجتماعی
۴۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / نابرابری جنسیتی / ایالات متحده آمریکا / فقر / واکسن کرونا
نقش کرونا در افزایش نابرابری اجتماعی
تهران – ایرنا - سازمان خیریه انگلیسی آکسفام در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه‌گیری کرونا نابرابری درآمد را افزایش داده و در حالیکه ثروتمندان جهان توانستند ظرف ۹ ماه زیان‌های خود را جبران کنند، تعداد فقیران دو برابر شده و به ۵۰۰ میلیون نفر رسیده است.
احمد توکلی: غسال آیت‌الله مصباح یزدی ابَربدهکار بانکی است
۴۳ ساعت قبل / آیت الله مصباح یزدی / احمد توکلی
احمد توکلی: غسال آیت‌الله مصباح یزدی ابَربدهکار بانکی است
این علمای سرشناس هیچ از خود پرسیده اند چرا امام رحمه الله علیه، از چنین ثروتمندانی فریب نمیخورد؟ البته امام چون جمع شدن ثروت های افسانه ای را از راه صحیح آسان نمیدید، وقتی فردی در این بازار کساد ۴۰ میلیارد تومان خمس می آورد از خودش میپرسید منبع کسب او چیست. مَنِشی که در نزد رهبر انقلاب نیز می توان دید هنگامی که باعث به دام افتادن امثال شهرام جزایری می شود.
عدد گمشده بودجه پایتخت
۲ روز قبل
عدد گمشده بودجه پایتخت
مخارج «تهران 1400» برخلاف شکل متعارف بودجه شهرهای مدرن، بازهم بر «فروش دارایی‌‌های شهر» بنا نهاده شد. سهم مالیات ناعادلانه در بودجه پایتخت - انواع عوارض ساخت‌وساز - قرار است به بیش از 42 درصد افزایش یابد. فارغ از رکود سنگین ساخت‌وساز - که ریسک وصول اصلی‌ترین درآمد در بودجه شهر را بالا نشان می‌دهد - تکیه بر این عوارض، «اقتصاد شهر» را دوباره از آثار مثبت مالیات بر ثروت محروم می‌کند. «شارژ شهری» یا همان «عوارض نوسازی» مصداق بارز مالیات بر ثروت است؛ چون در صورت شیفت مدیریت‌شهری به تقویت واقعی این عوارض، مالکان املاک لوکس در مناطق برخوردار، متناسب با میزان استفاده (بیشترین بهره‌برداری) از امکانات شهر، مالیات بیشتری می‌پردازند و دست‌کم یک‌سوم بودجه از این محل تامین می‌شود. سهم «شارژ شهری» در بودجه …
امیدواری به برنامه کوواکس
۲ روز قبل
امیدواری به برنامه کوواکس
سال گذشته بزرگ‌ترین عاملی که بر اقتصاد جهان اثر گذاشت، بحران همه‌گیری کرونا بود و سال ‌جدید میلادی احتمالا بزرگ‌ترین چالش جهانی، واکسیناسیون است. روند این واکسیناسیون آغاز شده، اما مسائل مختلفی در این زمینه مطرح است. مردم اروپا، آمریکا و تعداد دیگری از اقتصادهای ثروتمند درحال واکسینه شدن هستند، اما در کشورهایی که سطح درآمدی آنها پایین است به‌ویژه در جنوب صحرای آفریقا، دسترسی فراگیر به واکسن احتمالا تا سال ۲۰۲۳ امکان‌پذیر نخواهد بود. حدود سه ماه قبل تعدادی واکسن از جمله واکسن ساخته شده از سوی شرکت‌های فایزر و بایون‌تک مورد تایید قرار گرفتند و روند تولید و توزیع آنها مدت‌هاست آغاز شده است. این واکسن‌ها حداقل در کوتاه‌مدت، تقریبا به‌طور کامل، به کشورهای ثروتمند اختصاص خواهند داشت. بسیاری از کشورهای …
چالش اخلاقی با طعم ملی‌گرایی
۲ روز قبل
چالش اخلاقی با طعم ملی‌گرایی
وعده‌های جهانی برای توزیع برابر واکسن‌های کرونا به نتیجه نرسیده، زیرا ابزاری که برای جلوگیری از خرید واکسن‌های عرضه شده در جهان از سوی کشورهای ثروتمند، در نظر گرفته شده کارآیی نداشته و هنوز حتی یک دُز واکسن بین کشورهای فقیر توزیع نشده است. در یک طرف، اتحادیه اروپا و انگلستان هستند که تاکنون ۱۱ میلیون دُز واکسن در آنها به مردم تزریق شده است. در مجموع، اتحادیه اروپا قراردادهایی برای خرید 3/ 2 میلیارد دُز واکسن منعقد کرده است. بریتانیا نیز قرارداد خرید ۳۶۷ میلیون دُز واکسن را بسته است. اگر تمام این تعداد واکسن تحویل داده شود، تمام جمعیت این دو اقتصاد سه بار واکسینه می‌شوند. کشورهای ثروتمند همچنین اهداف جاه‌طلبانه‌ای برای ماه سپتامبر امسال در نظر گرفته‌اند. دولت بریتانیا قصد دارد تا آن زمان به تمامی …
جان‌هایی که ارزشمندترند!
۲ روز قبل
جان‌هایی که ارزشمندترند!
با ساخته شدن و توزیع واکسن کرونا می‌توان امیدوار بود، پایان بحران همه‌گیری فراخواهد رسید و با پایان یافتن این بحران، جهان از سخت‌ترین فاجعه اقتصادی طی چند دهه اخیر نجات خواهد یافت. همزمان با واکسیناسیون، بهبود وضعیت به واقعیت تبدیل می‌شود. اما دستاوردها و فواید حاصل از این بهبود به هیچ‌وجه به‌طور برابر نصیب همه نخواهد شد. کشورهای ثروتمند در اروپا و آمریکای‌شمالی بخش عمده واکسن‌ها را پیش خرید کرده‌اند و بدین ترتیب به سوی بهبود قابل ملاحظه وضعیت اقتصادی حرکت خواهند کرد. اما کشورهای درحال توسعه که بخش عمده جمعیت جهان در آنها زندگی می‌کنند، دسترسی آسان و کاملی به واکسن ندارند. به‌نظر می‌رسد توزیع نابرابر واکسن‌ها سبب تشدید یک واقعیت اقتصادی خواهد شد: دنیایی که از این فصل هولناک تاریخ عبور می‌کند، …
ثروتمندی که تقاضای کمک مردمی کرد
۲ روز قبل
ثروتمندی که تقاضای کمک مردمی کرد
تگزاس: زنی که با هواپیمای خصوصی راهی شهر کپیتال هیل واقع در واشنگتن شده بود تا همراه معترضان جمهوریخواه راهی کنگره شود، اکنون برای پرداخت جریمه‌اش از مردم کمک خواسته است. به گزارش نیوزایتین، این زن 50ساله در حساب توییترش نوشت: برای پرداخت جریمه و وثیقه آزادی‌ام که برای احیای آمریکا تلاش کردم می‌توانید کمک‌های نقدی خود را ارسال کنید.
بازار سرمایه یک ثروت بین نسلی است/ استفاده ابزاری از بازار سرمایه در سال ۹۹
۲ روز قبل
بازار سرمایه یک ثروت بین نسلی است/ استفاده ابزاری از بازار سرمایه در سال ۹۹
مولوی، دبیر انجمن اقتصاددانان و کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه یک ثروت بین نسلی است.
یک میلیون دلار ثروتی که در سکوی «فروزان» سوخته می‌شود
۲ روز قبل / استانی-سیاسی / استانی-شهرستانها / مجلس شورای اسلامی / نفت / سکوی نفتی / وزارت بهداشت / آموزش و پرورش
یک میلیون دلار ثروتی که در سکوی «فروزان» سوخته می‌شود
دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون یک سوم از ۲۲۰ میلیون فوت مکعب گاز سوخته شده همراه نفت در سکوی نفتی «فروزان» به صورت روزانه، جمع آوری و استفاده می‌شود و اجرای پروژه NGL خارک و فرآوری و بهره برداری از بخش اعظم این گاز، می تواند سالانه بیش از یک میلیارد دلار ثروت برای کشور تولید کند.
۳ روز قبل
تمامیت‌خواهی فاشیستی
ایتالیا در شروع دهه 1920 کشوری عمیقا بحران‌زده بود که اگر نبود زمینه‌ای هم برای قدرت‌گیری فاشیست‌ها وجود نداشت. سرخوردگی‌های به جای مانده از جنگ اول جهانی و مشکلات اقتصادی و اجتماعی آن سال‌ها و از همه اینها بدتر ناتوانی و ناکارآمدی تشکیلات موجود در ایتالیا برای تدبیر مسائل و مشکلات همه دست به دست هم دادند و این کشور را به سوی نوعی هرج‌ومرج پنهان بردند؛ شرایطی که در آن هیچ گروه و حزبی قدرتی بیشتر از رقبایش نداشت، کار خاصی هم در کشور انجام نمی‌شد و بسیاری چیزها رها شده مانده بود. این شرایط عده زیادی را نسبت به آینده کشورشان مایوس کرده و عده دیگری را به بی‌اعتنایی نسبت به همه ‌چیز سوق داده بود. چون ثروتمندان و طبقات بالای جامعه ایتالیا- زمینداران …
تصاویر: مصرف بی رویه برق در برخی از اماکن پایتخت
۳ روز قبل
تصاویر: مصرف بی رویه برق در برخی از اماکن پایتخت
فرآورده‌های سوختی، آب، برق و ... از جمله منابعی هستند که ارتباط مستقیم با یک ساختار معماری دارد و از آنها به منابع ملی یاد می‌شود. تصاویر بعد از ساعات نیمه شب گرفته شده است. اگرچه بدون بهره‌مندی از این منابع، امروزه نمی‌توان در یک فضای مصنوع زندگی کرد، اما استفاده بیش از حد مورد نیاز هر کدام از منابع ذکر شده، افزون بر عدم تامین جنبه‌هایی از آسایش، ثروت عمومی جامعه و به تبع آن رفاه اجتماعی را در مخاطره قرار خواهد داد. مصرف بی رویه برق در این ایام که منجر به الودگی شدید هوای تهران شده است از جمله مواردی است که نه تنها آینده منابع زیستی و حیاتی را تهدید میکند بلکه باعث قعطی برق در مناطق مختلف تهران و حتی منجر به خاموشی چراغ های معابر و بزرگراه ها در طول شب شده است.
۲ ثروت تاریخی ایران
۳ روز قبل / سیدعباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمود فرشچیان
۲ ثروت تاریخی ایران
ایرنا نوشت: سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ۲ ثروت تاریخی ایران نوشت.
صالحی: خوشنویسان و نگارگران دو ثروت تاریخی ایرانند
۳ روز قبل / سید عباس صالحی / غلامحسین امیرخانی / محمود فرشچیان
صالحی: خوشنویسان و نگارگران دو ثروت تاریخی ایرانند
تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام توییتری نوشت: خوشنویسان و نگارگران دو ثروت تاریخی ایرانند، غزل ایرانی را در رقص کلمات و نقوش رقم زدند و تابلوی جان ساختند و آویزه عرش داشتند.
رادیو بین‌المللی چین: رویکرد غرب در توزیع واکسن کرونا خودخواهانه است
۳ روز قبل / بیماری کووید-19 / ویروس کرونا / واکسن کرونا / اخبار "آمریکا" / اخبار "چین"
رادیو بین‌المللی چین: رویکرد غرب در توزیع واکسن کرونا خودخواهانه است
برخی از تولید کنندگان واکسن در غرب که بدنبال نفع خود هستند و برنامه کووکس را دور می،زنند اولویت خرید واکسن‌های کرونا را به کشورهای ثروتمند اختصاص داده‌اند.
مصیح جعفرزاده این روز ها مادر موفقت ایران است
۳ روز قبل / افتخارات
مصیح جعفرزاده این روز ها مادر موفقت ایران است
ایلنا: آشنایی با مصیح جعفرزاده؛ استاد و مدرس موفقیت و نویسنده کتاب های کار آفرینی و قانون جذب ثروت در ایران.
۳ روز قبل
عزم پولادین «فولادمبارکه» در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی
مسئولیتها اجتماعی جزوی از ارزش های فرهنگی یک سازمان به شمار می رود، و در حقیقت یک «ارزش» محسوب می شود که با تغییر مدیریت دچار نوسانات اجرایی نخواهد شد و تبدیل به ثروت ملی در کشور می شود.
افزایش تولید گاز به ثروت منجر نشد| مذاکره با ترکمنستان برای واردات گاز
۳ روز قبل
افزایش تولید گاز به ثروت منجر نشد| مذاکره با ترکمنستان برای واردات گاز
تربتی، مدیر عامل شرکت ملی گاز که معتقد است افزایش تولید گاز به تولید ثروت منجر نشده و تمام گاز پارس جنوبی در کشور مصرف می‌ شود از انجام مذاکره با ترکمنستان برای واردات گاز خبر دارد.
۴ روز قبل
موقعیتی بی‌سابقه در مبارزه با کرونا
ترامپ با وعده بازگرداندن عظمت به امریکا از مردم این کشور رای گرفت ولی امریکایی منزوی و پر از خشونت و تناقض و تبعیض و دوگانگی را تحویل داد. او هنگام رفتن افتخار می‌کرد که جنگی به راه نینداخت ولی به روی خود نمی‌آورد که با مدیریتش 23میلیون امریکایی به کرونا مبتلا شدند و تاکنون بالغ بر ۴۱۵ هزار نفر قربانی شده‌اند، این آمار پس از جنگ داخلی این کشور بی‌سابقه و فراتر از تمام قربانیان جنگ جهانی دوم در امریکاست. نکته بسیار مهم و گویا و عبرت‌آموز نحوه مقابله قدرتمندترین و ثروتمندترین کشور دنیا با این ویروس است. رییس‌جمهور امریکا با آن همه امکانات بی‌نظیر نه تنها چندین هفته فرصت طلایی برای جلوگیری از اپیدمی را از دست داد که آن را به استهزا گرفت و همه ماجرا همین جاست! سیاستمداران …
۴ روز قبل
بودجه1400 با مردم یا علیه مردم؟
برایند تصمیم احتمالی مجلس درباره بودجه1400 کاهش فقر، تولید ثروت، مهار رشد قیمت‌ها و پایان رانت خواهد بود یا اینکه موج تازه‌ای از تورم فزاینده بر اقتصاد ایران حاکم خواهد شد و شکل جدید از رانت نمایان می‌شود و به جای تولید ثروت گرفتار پدیده توزیع ثروت و تضعیف سرمایه‌گذاری و تشدید فقر خواهیم شد؟ به‌گزارش همشهری، با بسته شدن پرونده لایحه بودجه سال آینده ایران در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس و رونمایی آن در صحن علنی مجلس طی روزهای آینده، انتظار می‌رود که اختلاف بین دولت و مجلس دوباره افزایش یابد اما ورای …
۴ روز قبل
قدرتمندتر از گذشته به بازار برمی‌گردیم
وزیر نفت اعلام کرد: «من نگران بازارهای از دست‌رفته نیستم و خریداران نفت هم خود را به یک یا دو فروشنده محدود نمی‌کنند. در صورت لغو تحریم قدرتمندتر از گذشته به بازار برمی‌گردیم، کوتاه‌تر از زمانی که فکر می‌کنید.»بیژن نامدار زنگنه در حاشیه بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت‌ها با امید زیادی در نمایشگاه حضور دارند، گفت: «نمایشگاه نمایانگر شکست تحریم‌ها علیه صنعت نفت است، چون اگر صنعت نفت زنده نبود، شرکت‌ها نمی‌توانستند در این نمایشگاه کاری انجام دهند. صنعت نفت تا زمانی فعال هستند، زنده هستند و سرمایه‌گذاری می‌کنند و برای کالاها و خدمات شرکت‌ها تقاضا می‌دهند، اینها …
ویکتوریا؛ ملکه‌ای که ثروت فقرا را چاپید/ وقتی ملکه بریتانیا «مامان‌بزرگ اروپا» بود
۴ روز قبل / الکساندرینا ویکتوریا / ملکه ویکتوریا / عصر ویکتوریا / مادربزرگ اروپا / ملکه بریتانیا
ویکتوریا؛ ملکه‌ای که ثروت فقرا را چاپید/ وقتی ملکه بریتانیا «مامان‌بزرگ اروپا» بود
۲۲ ژانویه سال ۱۹۰۱ میلادی «ملکه ویکتوریا» بالاخره مرد و «عصر ویکتوریا» در بریتانیا و اروپا به پایان رسید. این ملکه از آن ملکه‌ها بود؛ خورشید در مستعمراتش غروب نمی‌کرد و «مامان‌بزرگ اروپا» هم بود.
«ثروت‌سالاری» اعتدالی در وزارت ورزش/ جولان «رسول‌پناه»ها در ورزش کشور نماد چیست؟ +تصاویر
۵ روز قبل / علی سلطانی‌فر / مسعود سلطانی فر / ایدئولوژی‌زدایی / شرکت « آتیه داده‌پرداز / حزب « اعتماد ملی / مهدی رسول پناه / وزارت ورزش / باشگاه پرسپولیس / پلوتوکراسی / اخبار داغ
«ثروت‌سالاری» اعتدالی در وزارت ورزش/ جولان «رسول‌پناه»ها در ورزش کشور نماد چیست؟ +تصاویر
حراست وزارت ورزش بابت جولان دادن فردی چون رسول‌پناه در ورزش کشور و حاکم شدن روابط خانوادگی و پیوندهای اقتصادی ناسالم در ورزش اولین نهاد زیر سوال در این حوزه است.
۱۶ دانستنی جالب از دوران کودکی و نوجوانی ثروتمند‌ترین فرد جهان
۵ روز قبل / ایلان ماسک / سبک زندگی / پارسی خبر / عکس
۱۶ دانستنی جالب از دوران کودکی و نوجوانی ثروتمند‌ترین فرد جهان
ایلان ماسک مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و جزء ده شخصیت تأثیرگذار در فناوری است که به عنوان ثروتمند‌ترین فرد جهان شناخته می‌شود.
۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است
۵ روز قبل / علیرضا زاکانی / نظام مالیاتی / مجلس شورای اسلامی / جامعه / نماینده مجلس / مرکز پژوهشهای مجلس / ارز ترجیحی / ارز نیمایی / صادرات / واردات
۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه ۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است، گفت: تلاش ما بر این شد بتوانیم توزیع مناسب ثروت داشته باشیم و جلوی رانت‌ها را بگیریم.
نماینده مجلس: پیگر حذف یارانه ثروتمندان هستیم
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / سازمان هدفمندی یارانه ها / یارانه نقدی
نماینده مجلس: پیگر حذف یارانه ثروتمندان هستیم
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه یارانه به صورت فله‌ای و به همه مردم درست نیست و مجلس حذف یارانه ثروتمندان را پیگیری می‌کند.
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
اجماع صنعت نشر آمریکا روی بایکوت اعضای دولت ترامپ
بیش از ۵۰۰ نفر از چهره‌های شناخته شده حوزه کتاب و ادبیات آمریکا در نامه‌ای سرگشاده از ناشران آمریکایی خواستند از امضای قرارداد چاپ کتاب با اعضای کابینه ترامپ خودداری کنند.به گزارش ایرنا از روزنامه گاردین، ۵۰۰ نفر از نویسندگان و مهره‌های حرفه‌ای صنعت نشر و ادب آمریکا با امضای یک نامه سرگشاده از ناشران آمریکایی خواستند اعضای دولت ترامپ را تحریم کنند.در این نامه آمده است: آنهایی که بستر جنایت علیه مردم آمریکا را فراهم کردند، این کار را اشاعه دادند و آن را لاپوشانی کردند، نباید از طریق خزانه نشر به ثروت برسند.این نامه که «محرومیت خیانت‌کاران از امضای قرارداد کتاب» نام دارد، این طور شروع می‌شود: بخشی از دلیل آن که آمریکا به این جا رسیده این است که صنعت نشر به دنبال پول و بدنامی برخی افراد متقلب و …
اتوماتیک‌سازی کارخانه‌های دنیا  به دست میلیاردر جدید مالزی
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
اتوماتیک‌سازی کارخانه‌های دنیا به دست میلیاردر جدید مالزی
برخی از بزرگ‌ترین کارآفرینان دنیا گذشته مشترکی دارند: همه چیز را از صفر شروع کردند. تان انگ کی (Tan Eng Kee)، هم‌بنیان‌گذار و مدیر عامل مالزیایی شرکت گریتک (Greatech Technology)، یکی از آنها است. افزایش تقاضا برای خودروهای برقی و انرژی خورشیدی، برای او یک نعمت دوگانه محسوب می‌شود. سهام این شرکت که تجهیزات اتوماسیون صنعتی برای انواع تولیدکنندگان در صنایع مختلف می‌سازد، سال گذشته 33 درصد افزایش یافت و آقای تان را وارد باشگاه میلیاردرها کرد و ثروت او به بیش از یک میلیارد دلار رسید.
بوکس ‌نجاتم داد
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
بوکس ‌نجاتم داد
مهرداد رسولی  پسربچه 12ساله سیستانی، 5سال بعد از اینکه برای نخستین بار نام المپیک را شنید مسافر توکیو شد و حالا سودای قهرمانی در مهم‌ترین میدان بین‌المللی ورزش را دارد. دانیال شه‌بخش مثل بیشتر ستاره‌های ورزش ایران از دل فقر برخاسته و خودش را در نزدیکی دروازه‌های شهرت و ثروت می‌بیند. او یک سال قبل برای نخستین بار وارد رینگ مسابقات بین‌المللی شد و دست بر قضا در همین مسابقات، سهمیه المپیک گرفت. راهیابی به المپیک برای کسی که می‌خواهد رؤیای بچه‌های یک شهر را به واقعیت بدل کند، آغاز یک ماجرای تازه است. …
الجعفری: دولت جدید آمریکا به اشغالگری، تجاوز و غارت ثروت سوریه پایان دهد
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
الجعفری: دولت جدید آمریکا به اشغالگری، تجاوز و غارت ثروت سوریه پایان دهد
نماینده سوریه در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت تاکید کرد: اگر آشوب‌های تروریستی اخیر در واشنگتن در یکی از کشورهای منطقه ما رخ می‌داد، از سوی اکثر پایتخت‌های غربی از آن استقبال می‌شد.
افروغ: برخی با توجیهات قانونی و شرعی، بیت المال را خوردند و آب هم از آب تکان نخورد /حسابرسی از چپاول‌کننده‌های نهایت عدالت است
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / عماد افروغ / سیدابراهیم رئیسی / قوه قضاییه
افروغ: برخی با توجیهات قانونی و شرعی، بیت المال را خوردند و آب هم از آب تکان نخورد /حسابرسی از چپاول‌کننده‌های نهایت عدالت است
فارس نوشت: عماد افزوغ گفت: این که بتوانیم از کسانی که در این سال‌ها از قدرت دولتی خود سوءاستفاده کرده و رابطه ساختاری قدرت - ثروت را زمینه‌ای برای چپاول بیت‌المال قرار داده‌اند حسابرسی کنیم و اموال را به بیت‌المال برگردانیم؛ نهایت عدالت است.
افروغ: کسانی که با ابزار قدرت دولتی بیت المال را چپاول کردند باید حسابرسی شوند/ به دستگاه قضا امیدواریم
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / افروغ / اقتصاد ایران / بیت المال / چپاول بیت المال / سوءاستفاده از مقام / قوه قضاییه / مقامات دولتی
افروغ: کسانی که با ابزار قدرت دولتی بیت المال را چپاول کردند باید حسابرسی شوند/ به دستگاه قضا امیدواریم
شفقنا- استاد دانشگاه و جامعه شناس گفت: کسانی که در این سال‌ها از قدرت دولتی خود سوءاستفاده کرده و رابطه ساختاری قدرت - ثروت را زمینه‌ای برای چپاول بیت‌المال قرار داده اند، باید حسابرسی شوند و اموال تاراج شده...
گران‌ترین غذا‌ها در جهان که فقط ثروتمندان مصرف می‌کنند + تصاویر
۱۳۹۹/۱۱/۰۳
گران‌ترین غذا‌ها در جهان که فقط ثروتمندان مصرف می‌کنند + تصاویر
در گزارش زیر قصد داریم به شما بگوییم که برخی از مواد غذایی از آن چیزی که فکر می‌کنید گران‌تر هستند.
میلیاردر گمشده، ثروت علی بابا را چندبرابر کرد
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
میلیاردر گمشده، ثروت علی بابا را چندبرابر کرد
انتشار ویدیویی از جک ما، موسس گروه علی بابا باعث شد ارزش سهام این شرکت روز چهارشنبه بزرگترین رشد روزانه در شش ماه گذشته را تجربه کرده و ۶۳ میلیارد دلار به ارزش بازارش اضافه شود.
نابرابری گسترده در آمریکا، میراث ترامپ است
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
نابرابری گسترده در آمریکا، میراث ترامپ است
سندرز، سناتور معروف آمریکا در پیامی تویئتری نوشت: بدترین اقتصاد و نابرابری گسترده ثروت میراث به جامانده ترامپ برای بایدن است.
نخست‌وزیر مغرب: فقط کشورهای ثروتمند به واکسن مناسب کرونا دسترسی دارند
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
نخست‌وزیر مغرب: فقط کشورهای ثروتمند به واکسن مناسب کرونا دسترسی دارند
تهران - ایرنا - نخست‌وزیر مغرب با دفاع از سیاست دولت خود در مورد اقدامات به خرید واکسن «ویروس کرونا» گفت که در شرایط کنونی فقط کشورهای ثروتمند و تولیدکننده به واکسن مناسب دسترسی دارند.
ماهنامه شبکه 236 با پرونده ویژه: شبکه‌های گسترده نرم‌افزار‌محور منتشر شد
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
ماهنامه شبکه 236 با پرونده ویژه: شبکه‌های گسترده نرم‌افزار‌محور منتشر شد
ماهنامه شبکه 236 با سرمقاله «مهارت هماهنگی با دیگران که در ادامه سلسله مقالات «نگاهی به 10 مهارت مهم شناختی» است آغاز می‌شود. در شاهراه اطلاعات از تأثیر شیوع کووید19 بر فراگیر شدن اینترنت اشیا و RTLS در بیمارستان‌ها می‌خوانید، در فصل فناوری شبکه یاد می‌گیرید چگونه یک برنامه راهبردی چند ابری موفق پیاده‌سازی کنید، در فصل امنیت از اهمیت یک زیرساخت منسجم برای حل مشکلات این روزهای دنیای امنیت می‌خوانید، در فصل عصر شبکه با غول جدید فناوری ثروتمند‌ترین مرد آسیا آشنا می‌شوید، در فصل کارگاه درباره داده‌کاوی و کاربرد آن می‌خوانید و در نهایت در پرونده ویژه این شماره می‌رسیم به مجموعه مقالات ارزشمندی در زمینه: شبکه‌های گسترده نرم‌افزار‌محور.
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
فرشته نجات حیوانات
آفتاب یزد- گروه شبکه: بعضی از تصاویر و یا فیلم‌ها هستند که نه تنها تا ابد در ذهن‌ها ماندگار خواهد بود بلکه دارای حس خوب هم هستند. مثل فیلمی از سه محیط بان که جانشان را به خطر انداخته تا دو بره میش وحشی را که درون چاه افتاده بودند نجات دهند. ماجرا از این قرار است که ۳ نفر از محیط بانان شهربابک کرمان به نام‌های محمد شریفی، حمید خواجویی و احمد شجاعی حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده دهج متوجه رفتار غیرعادی و سروصدای عجیب یک میش وحشی شدند. سروصدای ممتد و حالت بی‌قراری میش وحشی باعث شد که محیط بانان به جستجوی اطراف پرداخته و متوجه شوند دو بره میش وحشی به دلیل بازیگوشی درون یک چاه سقوط کرده اند. از همین رو یکی از محیط بانان بوسیله یک طناب از دهانه تنگ چاه به درون آن رفته و پس از یک ساعت تلاش و مشقت فراوان …
گفتگوی بازار با رئیس سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل| سیاست صنعتی باید مبتنی بر علم جدید باشد
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
گفتگوی بازار با رئیس سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل| سیاست صنعتی باید مبتنی بر علم جدید باشد
«لودوویکو آلکورتا» معتقد است ویژگی تعیین کننده یک انقلاب فناوری ظهور مجموعه ای از فن آوری های توسعه یافته است و صنعت هنوز به عنوان موتور رشد و تعیین کننده اصلی ثروت ملت ها تلقی می شود.
حمایت از اقتصادهای نوظهور
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
حمایت از اقتصادهای نوظهور
رئیس صندوق بین‌المللی پول روز دوشنبه در نشستی مجازی از اقدامات ویژه این نهاد بین‌المللی برای کمک به اقتصاد جهانی پرده برداشت. کریستالینا جورجیوا در صحبت‌های خود تاکید کرد که چشم‌انداز اقتصاد جهانی همچنان با نااطمینانی‌های بسیار زیادی مواجه است و صندوق برای کمک به کشورهای فقیرتر و جلوگیری از افزایش شکاف میان کشورهای ثروتمند و فقیر نیازمند دریافت اعتبارات بیشتر است.
«تنگ مخدان» برای «دیر» ثروت نشد
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
«تنگ مخدان» برای «دیر» ثروت نشد
ستاره حجتی- خبر‌نگار شاید نام «دیر» را شنیده باشید، یکی از شهرستان‌های استان بوشهر. جایی که بسیاری از شگفتی‌های این استان در آن، جا خوش کرده است. مخدان هم یکی از روستاهای دیر است؛ جایی که کارشناسان گردشگری آن را به صندوق شگفتی‌های طبیعی بوشهر تشبیه کرده‌اند. تنگ مخدان هم یکی از همین شگفتی‌هایش است. نتیجه جست‌و‌جو در گوگل معرفی بی‌نظیری از این تنگه و ۶ خواهر و برادر است: تنگ تلخ آب بید، تنگ بنیون، تنگ روانی، تنگ گشی، تنگ یخ و تنگ آشی. با این همه شما می‌توانید علاوه بر دیر، ساعتی برای تماشای این …
(تصاویر) با ثروتمندترین مردان و زنان جهان آشنا شوید
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / ثروتمندان جهان / بورس / بلومبرگ / زنان / ثروت
(تصاویر) با ثروتمندترین مردان و زنان جهان آشنا شوید
بازار بورس در سال‌های گذشته رده‌بندی ثروتمندترین افراد جهان را تغییر داد. در این مجموعه تصاویر با ثروتمندترین مردان و زنان جهان در حال حاضر به گزارش خبرگزاری بلومبرگ أشنا شوید.
کدام فناوری ‌ها ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / ایلان ماسک / افراد ثروتمند / پارسی خبر / سبک زندگی / خودروهای برقی
کدام فناوری ‌ها ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرد؟
به نظر می‌رسد حوزه‌ای وجود نداشته باشد که ایلان ماسک قبلا آن را امتحان نکرده باشد.
شکاف طبقاتی قانونی می شود!/ حقوق ۵۲ میلیون تومانی مدیران و دستمزد ۴ میلیونی کارگران!
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / حقوق کارگران / حقوق مدیران / سازمان برنامه و بودجه / شکاف طبقاتی / عدالت اقتصادی / نجومی بگیران
شکاف طبقاتی قانونی می شود!/ حقوق ۵۲ میلیون تومانی مدیران و دستمزد ۴ میلیونی کارگران!
شفقنا- منِ نماینده کارگر نمی‌توانم با دولتی که این چنین، خودی و غیرخودی دارد و همه منابع و ثروت‌های ملی را فقط به زیرمجموعه‌های خودش اختصاص می‌دهد، مدارا و همراهی کنم! ایلنا نوشت: بحثِ «حقوق‌های نجومی» و «نجومی بگیری» مدتهاست...
سرمایه داری و چهره های مختلف آن
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / سرمایه‌داری / تغییرات اقلیمی / بهره‌وری / اقتصاد
سرمایه داری و چهره های مختلف آن
بی اعتمادی فزاینده نسبت به سرمایه داری به دنبال ناکامی های آن در حل چالش های بزرگ اجتماعی اقتصادی، به خصوص تغییرات اقلیمی و نابرابری های موجود در فرصت ها، درآمدها و ثروت ها مشهود است. هرچند محرک های خصوصی پشت سرمایه داری برای تشویق بهره وری، رشد و ابتکار خوب است، ولی آنها اغلب با هنجارهای اجتماعی انصاف و عدالت در تضاد قرار دارند و باعث توزیع نابرابر درآمدها و ثروت ها (حتی در بستر رقابت شدید) نیز می شوند.
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
پالایشی یکم صندوقی برای توزیع ضرر
دولتمردان به زعم خود با فروش سهام شرکت های دولتی به دنبال توزیع ثروت میان همه اقشار کشور بودند، اما در حال حاضر این صندوق ها مردم را متضرر کرده است.
پسری جوان در اعتراض به والدینش بی‌ام‌و خود را در رودخانه انداخت
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / فقر / هند / شرکت‌ خودروسازی‌ بی‌ ام‌ وی / آسیب اجتماعی
پسری جوان در اعتراض به والدینش بی‌ام‌و خود را در رودخانه انداخت
پسری از یک خانواده ثروتمند هندی، بی‌ام‌و خود را در رودخانه انداخت زیرا آن را دوست نداشت و در انتظار دریافت یک جگوار بود!
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
چگونه سیاست‌های ترامپ بر یک نسل تاثیرگذار خواهد بود
دوران ریاست جمهوری ترامپ به زودی به پایان می‌رسد، اما تاثیر سیاست‌های او تا دهه‌ها بر حوزه قضایی، تجارت و رسانه‌ها احساس خواهد شد.به گزارش ایسنا، دویچه وله در گزارشی مروری کرده بر این سیاست‌ها و تاثیر آنها بر اقشار مختلف جامعه، سیاست‌های بهداشتی، مهاجرت و کار.این شبکه خبری نوشته است: پس از چهار سال آشفته، دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ روز چهارشنبه پایان می‌یابد. میراث او شاید بیش از هر رئیس‌جمهوری دیگری ایالات متحده را قطبی کرد.نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو نشان می‌دهد در حالی که محافظه کاران، طبقه ثروتمند و راست مذهبی احتمالا از او به عنوان یکی از بزرگترین روسای جمهوری زمان خود یاد می‌کنند، اکثریت آمریکایی‌ها به او پشت کرده‌اند. براساس این نظرسنجی، ترامپ با محبوبیتی ۲۹ درصدی از کاخ سفید خارج می‌شود …
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
یک سوبسید و هزار دردسر
کیمیا نجفیآذرماه سال 89 بود که داستان پرداخت یارانه‌های نقدی شروع و از آن سال ماهانه مبلغ 45 هزار 500 تومان برای هر نفر به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شد. از همان ابتدا این طرح مخالفان بسیاری داشت و بسیاری از کارشناسان دائما هشدارهایی را درخصوص پرداخت یارانه‌های نقدی می‌دادند. آنها پرداخت یارانه و یا افزایش مبلغ آن را عاملی برای افزایشی نقدینگی دانسته و معتقد بودند که این طرح به جز زیان دستاورد دیگری نخواهد داشت. اما با تمام این مخالفت‌ها پرداخت یارانه‌ها ادامه پیدا کرد، به‌گونه‌ای که اگر امروزه صحبت از حذف یارانه‌ها به میان بیاید قطعا با واکنش مثبتی از طرف خانوارها روبه‌رو نخواهیم بود.اخیرا زمزمه‌ها نشان می‌دهد که قرار بر این است در سال آتی یارانه نقدی دچار تغییرات مهمی شود، طبق گفته سخنگوی …
آتش پارک ملی گلستان سرانجام خاموش شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / آتش پارک ملی گلستان / آتش در ثروت ایران / آتش در جنگل / آتش سوزی گلستان / پارک ملی گلستان
آتش پارک ملی گلستان سرانجام خاموش شد
شفقنا- آتش که از عصر شنبه ۲۷ دیماه در محدوده دره شمالی پارک ملی گلستان زبانه کشیده بود با تلاش ۱۶۰ نیروی محیط‌بان، منابع طبیعی، بسیج، هلال احمر و بومیان منطقه و نیز آب‌پاشی یک فروند بالگرد هوافضای سپاه...
انتقاد سازمان جهانی بهداشت از احتکار واکسن کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
انتقاد سازمان جهانی بهداشت از احتکار واکسن کرونا
مدیر کل سازمان جهانی بهداشت احتکار واکسن توسط کشور‌های ثروتمند را اقدامی غیراخلاقی توصیف کرده است.
سازمان جهانی بهداشت: احتکار واکسن توسط کشورهای ثروتمند غیراخلاقی است / در کشورهای فقیر تنها ۲۵ دوز واکسن تزریق شده
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
سازمان جهانی بهداشت: احتکار واکسن توسط کشورهای ثروتمند غیراخلاقی است / در کشورهای فقیر تنها ۲۵ دوز واکسن تزریق شده
«تدروس آدهانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت دوشنبه گفته احتکار واکسن کووید-۱۹ توسط کشورهای ثروتمند نه تنها غیراخلاقی است بلکه این بیماری همه‌گیر را طولانی می‌کند. وی افزود: در فقیرترین کشورهای جهان تنها ۲۵ دوز واکسن تزریق شده در حالی که در ۴۹ کشور ثروتمند دنیا بیش از ۳۹ میلیون دوز واکسن تزریق شده است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / کرونا / سازمان جهانی بهداشت / واکسن کرونا
WHO: احتکار واکسن توسط کشورهای ثروتمند غیراخلاقی است
مدیر کل سازمان جهانی بهداشت احتکار واکسن توسط کشورهای ثروتمند را اقدامی غیراخلاقی توصیف کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •