پنجشنبه, ۳۱ خرداد, ۱۴۰۳ / 20 June, 2024
مجله ویستا

عفونت شدید در بارداری،‌ راهکار درمانی


سوال مخاطب نی‎‎نی‎‎بان: من بارداری اولمه و در هفته ۲۰ بارداری هستم و همه چیزم نرمال است، چند روزی است که لباس زیرم زود زرد میشه بدون هیچ علائم دیگه. طول سرویکسم ۳۳ بود. کپسول سفالکسین۵۰۰ و مترونیدازول دکترم بهم داد و قرصم تموم شد ولی خوب نشدم باید، آیا خطرناکه؟
پاسخ دکتر شیرین نیرومنش،‌ متخصص زنان و زایمان:
در کل بهتر است که قبل از بارداری تمام مشکلات زنانه درمان شود و بعد از آن اقدام به بارداری صورت گیرد چرا که عفونت زنانه و درمان نکردن آن قبل از دوران بارداری می تواند مشکلات زیادی را در دوران بارداری برای شما ایجاد کند. با توجه به اینکه طول سرویکس شما طبیعی بوده است،‌ این دارویی که پزشک برای شما تجویز کرده است،‌ برای درمان ترشحات شما در بارداری است و اگر این ترشحات شما زیاد شود و با خارش و سوزش همراه باشد باید درمان جدیدتری برای شما در نظر گرفته شود اما اگر هیچ مشکلی به جز خود این ترشحات را ندارید،‌ شما می توانید با رعایت نکات بهداشتی،‌ تعویض لباس زیر و شستشوی مداوم واژن این ترشحات را در بارداری کاهش دهید.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «زندگی با کودک» و «سلامت زنان» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.