شنبه, ۲ تیر, ۱۴۰۳ / 22 June, 2024
مجله ویستا

بارداری طبیعی با این حجم اسپرم؟


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: شوهر من حجم اسپرمش 1/2 و کم هست، با توجه به اینکه دارو هم به مدت 1 ماه مصرف می کند.  چه ویتامینی مورد نیازهست؟ داروهاشم ال کارنتین پنتوکسی فیلین و قطره گل محمدی است‎.  ما هفت سال ازدواج کردیم و یک بار سقط داشتم و نزدیک سه سال هست در اقدام به بارداری هستم. سن همسرم 32‎ سال دارد.
پاسخ دکتر سیما جامعی، متخصص مامایی:
حداقل دو نمونه آزمایش در دو نوبت مختلف زمانی مختلف باید گرفته شود تا اسپرم از لحاظ فاکتورهای گوناگون مورد بررسی قرار گیرد. که این نوع فاکتورها شامل حجم منی، قوام، تعداد اسپرم و شکل و حرکت آنها است. همچنین لازم است از این آزمایشات جهت تعیین علت اختلالات اسپرم ها یا بیماری های سیستم تناسلی مردانه استفاده شود تا درمان متناسب برای شما ارائه شود. یکی از علل عمده کاهش حجم مایع منی کمبود آب و مایعات بدن است. افزایش مصرف مایعات و ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی، همزمان با ادامه درمان دارویی برای افزایش حجم مایع منی لازم است. افزایش میل جنسی و تغذیه مناسب و فعالیت جسمی به افزایش حجم مایع منی کمک می کند. همچنین باید فواصل بین نزدیکی در حدی باشد که کیسه منی پر شود، به این منظور یک شب در میان نزدیکی داشته باشید.
البته با با توجه به زمان طولانی که برای بارداری اقدام می کنید، توصیه می کنم برای دریافت درما های پیشرفته تر به یکی از مراکز ناباروری مراجعه کنید.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.