دوشنبه, ۲۵ تیر, ۱۴۰۳ / 15 July, 2024
مجله ویستا

نوگا سمیفردو، دسر خوشمزه ایتالیایی


نوگا سمیفردو، دسر خوشمزه ایتالیایی

سمیفردو در ایتالیایی به معنای نیمه سرد است و به یک سری دسرهای نیمه یخزده گفته می شود که معمولاً شامل کیک بستنی، کاستاردهای نیمه یخزده و بعضی از تارت های میوه ای می شود.

سمیفردو در ایتالیایی به معنای نیمه سرد است و به یک سری دسرهای نیمه یخزده گفته می شود که معمولاً شامل کیک بستنی، کاستاردهای نیمه یخزده و بعضی از تارت های میوه ای می شود. این دسر بافت موس یخزده را دارد، زیرا از ترکیب بستنی و خامه بدست می آید.

• مواد لازم:

۲ فنجان (۵۰۰ میلی لیتر) خامه غلیظ

۴ عدد تخم مرغ

۱ فنجان (۲۱۵ گرم) شکر شیرینی پزی

۳۰۰ گرم تمشک یخزده

۲۵۰ گرم بادام، خرد شده

تمشک و توت فرنگی، برای تزئین

• دستور تهیه:

۱. ته و کناره های یک قالب فلزی کوچک شیرینی پزی به گنجایش (۱۶۰ میلی لیتر) را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و کناره های کیسه را آویزان بگذارید.

۲. از میکسر برقی برای هم زدن خامه در کاسه ای متوسط استفاده کنید تا خامه قوام بیاید. از میسکر دیگری برای زدن تخم مرغ ها و شکر در کاسه ای بزرگ استفاده کنید و ۴ دقیقه بزنید تا غلیظ و کمرنگ شود. خامه را به آن اضافه کنید و از قاشق فلزی بزرگی برای مخلوط کردن آن استفاده کنید.

۳. تمشک ها را در کاسه ای بگذارید و با چنگال آنها را له کنید. حالا آنها را با بادام به مخلوط خامه اضافه کنید و ترکیب کنید. سپس با قاشق از این مخلوط در قالب ها بریزید. قالب ها را روزی سینی بگذارید و روی آنها را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید ۶ ساعت در فریزر بماند تا سفت شود. سپس از قالب ها درآورده و با تمشک و توت فرنگی تازه سرو کنید.