سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

این‌ها را جدی بگیرید، بهتر است


اگر سری به مجموعه فرهنگی‌-‌ورزشی چیتگر می‌زنید، نکات زیر را در هنگام انتخاب دوچرخه رعایت کنید:.
▪ گشتی کوتاه با دوچرخه بزنید و ترمزها را امتحان کنید. مطمئن شوید که سالم هستند. …

اگر سری به مجموعه فرهنگی‌-‌ورزشی چیتگر می‌زنید، نکات زیر را در هنگام انتخاب دوچرخه رعایت کنید:.

گشتی کوتاه با دوچرخه بزنید و ترمزها را امتحان کنید. مطمئن شوید که سالم هستند.

تاب زنجیر باید سفت باشد و دور دنده‌ها کاملا پوشانده باشد.

دوچرخه را با توجه به قدتان انتخاب کنید. وقتی روی زین دوچرخه می‌نشینید نباید پاهایتان روی زمین بکشد. در عین حال نباید آنقدر بلند باشد که نتوانید آن را کنترل کنید. در مواقع حساس به جای ترمز باید بتوانید از پاهایتان استفاده کنید.

زین دوچرخه باید به شکلی باشد که در رکاب‌زدن‌های طولانی شما را خسته نکند.

دوچرخه‌های مجموعه در قبال مدارک شناسایی خاصی به شما کرایه داده می‌شود. گواهینامه راهنمایی و رانندگی، پاسپورت، شناسنامه و کارت‌ملی مدارکی هستند که از سوی مسوولان غرفه‌ها پذیرفته می‌شود.

وسایل ایمنی مثل کلاه، دستکش و زانوبند چون شخصی است، کرایه داده نمی شود. اگر تصمیم گرفتید که از این وسایل استفاده کنید و در خانه هم در اختیار نداشتید، می‌توانید به غرفه فروش مراجعه و وسایل مورد نیازتان را خریداری کنید.

از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کنید. شاخه‌ها و برگ‌های خشک با یک جرقه جنگلی را تبدیل به خاکستر می‌کنند. برای نوشیدن چای و صرف انواع کباب‌های ایرانی می‌توانید از منقل‌های ساخته شده در پارک استفاده کنید.

اگر دوست دارید که شب را در طبیعت بگذرانید و دو روز پیاپی دوچرخه‌سواری کنید، چادر و لوازم مورد احتیاجتان را جمع کنید. یکی از آلاچیق‌های داخل پارک را انتخاب کنید و چادرتان را در کنار و یا داخل آن برپا کنید.

اگر در روزهای تعطیل قصد رفتن به چیتگر را دارید، باید کمی به خودتان سختی بدهید. ساعت اوج ترافیک در این محدوده صبح‌ها ۹ تا ۱۰ و بعد از ظهرها ۵ تا ۷ است. برای اینکه از رانندگی و ماندن در ترافیک کلافه نشوید، کمی زودتر به پارک بروید تا جای دلخواهتان را هم پیدا کنید. بعد از ظهر هم یا از طبیعت زودتر دل بکنید و یا تا تاریکی هوا منتظر بمانید.

به تابلوهای راهنمای نصب شده در پارک توجه کنید؛ به خصوص اگر برای اولین‌ بار به چیتگر می‌روید.