یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

مانا(Mana)


مانا(Mana)

كسانی كه مانا را می‌بینند به احتمال قریب به یقین تصور می‌كنند او بسیار بلندپرواز است. چون همیشه به دنبال چیزهای فاخر و عالی است: لباس‌های زیبا، خانه مجلل، مبلمان چشمگیر و محیطی …

كسانی كه مانا را می‌بینند به احتمال قریب به یقین تصور می‌كنند او بسیار بلندپرواز است. چون همیشه به دنبال چیزهای فاخر و عالی است: لباس‌های زیبا، خانه مجلل، مبلمان چشمگیر و محیطی اشرافی! این چیزها اگر در واقعیت زندگی مانا هم وجود خارجی نداشته باشند، بخش مهمی از رویاهای او را تشكیل می‌دهند. اما رویاهای مانا به ندرت تحقق پیدا می‌كنند. علت آن هم واضح است. او فرد جاه‌طلبی نیست و به همین جهت برای رسیدن به خواسته‌های ذهنی‌اش تلاش چندانی نمی‌كند. البته گاهی اوقات تنبلی هم چاشنی كار می‌شود و آنوقت است كه دیگر همه كارهای مانا از امروز به فردا موكول می‌شوند. البته خدا می‌داند این فردا چه زمانی از راه خواهد رسید!

مانا طبیعتاً زندگی را سخت نمی‌گیرد. خوش‌بینی ذاتی او و ادب و فروتنی‌اش باعث می‌شود به نظر دیگران جذاب بیاید. علاوه برآن او به راحتی خودش را با دیگران وفق می‌دهد و با شرایط كنار می‌آید. اگر دلسوزی را هم به مجموعه این ویژگی‌ها اضافه كنید دلیل اینكه مانا به خوبی می‌تواند دیگران را درك كند مشخص می‌شود. بنابراین معمولاً كسانی كه مشكلی دارند به سراغش می‌روند تا با او درد دل كنند و انصافاً مانا نیز به بهترین شكل آنها را راهنمایی می‌كند. متاسفانه در بعضی شرایط دلسوزی او مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرد و دیگران برای رسیدن به خواست‌هایشان سعی می‌كنند از این طریق توجه و همكاری مانا را جلب كنند. مهارت‌های ارتباطی، بخش دیگری از ویژگی‌های مانا را تشكیل می‌دهد. او با رفتار سیاستمدارانه‌اش همیشه فرد محبوبی در جمع به حساب می‌آید. بنابراین طبیعی است در شرایط و موقعیت‌هایی كه با مردم سروكار دارد موفقیت‌های بزرگی به‌دست بیاورد و عملكرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

نكته آخر:

اگرچه علاقه بی‌حد و حصر مانا به خوردن چیزهای چرب و شیرین می‌تواند باعث چاقی او شود، اما او از لحاظ فیزیكی قدرت چندانی ندارد. گول ظاهرش را نخورید. اگر مانا برای مدت طولانی تحت فشار قرار بگیرد به طور حتم كم‌می‌آورد و در میانه راه متوقف می‌شود. برای او فقط یك راه تا رسیدن به موفقیت وجود دارد: مانا باید آهسته و پیوسته پیشرفت كند!