جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ / Friday, 17 August, 2018

یونسکو و سکوت در برابر جنایت علیه میراث بشریت‌


یونسکو و سکوت در برابر جنایت علیه میراث بشریت‌
صهیونیست‌ها دور تازه ای از اقدامات نژادپرستانه خود را برای هتک حرمت و تخریب مسجد الاقصی در حالی آغاز کرده‌اند که بتازگی سالگرد اقدام جنون‌آمیز صهیونیست‌های افراطی را در به آتش کشیدن این مسجد مبارک ، پشت سر گذاشتیم.
صهیونیست‌ها که در پی یافتن هیکل سلیمان و بناهای مورد ادعای خود از سال‌ها پیش به حفر تونل در اماکن مشرف به مسجد الاقصی اقدام کرده بودند ، اینک بی پرواتر از گذشته بر این اقدامات جنون آمیز دامن زده‌اند و با کندن تونل‌هایی عمیق و طولانی در باب المغاربه و نزدیکی دیوار غربی مسجد معروف به دیوار براق ، نخستین قبله مسلمانان جهان را در آستانه تخریب قرار داده‌اند ، چرا که این حفاری‌ها باعث سست شدن پی‌های مسجد و تخریب بافت تاریخی این بنای مبارک شده است.
این‌گونه اقدامات تاکنون با وجود اعتراض‌های گسترده محافل فکری و فرهنگی جهان اسلام و نیز هشدارهای بین‌المللی به رژیم اشغالگر ادامه داشته است و به نظر می‌رسد اسرائیل در شرایط کنونی که بحران های شدید داخلی ناشی از شکست های بین‌المللی را تجربه می‌کند ، نابود کردن نشانه‌های تعلق بیت‌المقدس به مسلمانان را برای تبدیل این شهر به پایتخت رژیم غاصب تحت حمایت نامزدهای ریاست جمهوری آینده آمریکا به عنوان راهی برای بازیابی ابهت از دست رفته برگزیده است.
در همین حال ، صهیونیست‌ها در اقدام دیگری با تهاجم به دفتر موسسه الاقصی در شهر «ام الفحم» در داخل اراضی موسوم به خط سبز ، این دفتر را تعطیل کردند و مدارک و اشیای تاریخی و نقشه و تصاویر و نوشته‌های ارزشمندی را درخصوص تاریخ مسجدالاقصی و جنایات اشغالگران به یغما بردند.
این اقدامات، نشان‌دهنده دور تازه‌ای از تلاش‌های این رژیم برای پیشبرد اهداف خود در پاک کردن نشانه‌های اسلامی‌ از مسجد الاقصی و مصادره تاریخ فلسطین پس از اشغال این سرزمین به‌منظور حل و فصل موضوع قدس به عنوان یکی از بحث برانگیزترین موضوعات جاری در بحران فلسطین از طریق اقدامات تخریبی است.
مسجد الاقصی که به تصریح قرآن مجید ، خود و پیرامونش از سوی خداوند کریم برکت داده شده است ، خط قرمز مسلمانان سراسر جهان است و هیچ مسلمانی نیست که در برابر هتک حرمت یا در بدترین وضعیت تخریب این بنای مبارک سکوت کند.
در این میان، یونسکو به عنوان پاسدار میراث تاریخی و بشری و سازمانی، باید به دور از مصلحت‌اندیشی‌های سیاسی از مواریث بشریت حمایت و به مسوولیت تاریخی خود در این خصوص عمل کند و با کنار گذاشتن سکوت منفعلانه خود در برابر تحرکات صهیونیست‌ها ، اقدامات عملی را برای تحت فشار قرار دادن آنها جهت پایان بخشیدن به اقدامات جنون‌آمیزشان، آغاز کند. بر این اساس، اعضای مسلمان این سازمان بین‌المللی باید بیش از گذشته به فعالیت خود سرعت و تحرک بخشند.

آرش شفاعی‌

منبع : روزنامه جام‌جم

مطالب مرتبط

سناریو‌های رژیم ‌صهیونیستی پس از شکست درجنگ

سناریو‌های رژیم ‌صهیونیستی پس از شکست درجنگ
پس از شکست سیاستهای آمریکا در تأسیس خاورمیانه جدید و ناکامی در عراق، آمریکا و رژیم‌صهیونیستی را به سناریوی جدیدی واداشت تا از طریق سرکوب مقاومت درلبنان این کشور را به پایگاهی برای نیروهای آمریکا تبدیل نماید تا به راحتی بتواند به سوریه ضربه بزند و عمق استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران را کمرنگ کند.
این طرح‌ با ترور رفیق حریری آغاز شد تا لبنان دستخوش جنگی داخلی شده و راه برای اسرائیل جهت قلع و قمع مقاومت هموار گردد، اما طرح‌ها با حضور مردم و درایت سیدحسن نصرا... خنثی شد. این بار اسرائیل به بهانه آزادی دو اسیر مستقیماً وارد نبرد نظامی شد. اما آمادگی کامل نیروهای مقاومت و حماسه‌آفرینی آن‌ها در میدان نبرد و ناتوانی دشمن، در کسب هرگونه دستاوردی این سناریوها هم شکست خورد. در این برهه زمانی که دشمن ازیک گروه کوچک چریکی شکست خورده سعی در جبران آن دارد و درهمین راستا یک سری اهداف و سناریوهایی را در آینده دنبال می‌کند که برخی از آنها عبارتند از:
بازسازی نیروهای مسلح و آمادگی برای جنگ آینده؛ بسیاری از سران نظامی و فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی ضمن اعتراف به شکست، درفکر بازسازی روحیه ارتش و خرید تجهیزات مدرن و اصلاح راهبردها و تاکتیک‌های خودشان هستند و بنابه گفته یوری آونری فرمانده پیشین ارتش اسرائیل با پذیرش شکست، مقدمه پیروزی فراهم می‌شود، ما در این برهه باید فرماندهان عالی‌رتبه ارتش را عزل کنیم و به فکر بازسازی بدنه افسران باشیم. درهمین دوره کوتاه یک سری تغییر و تحولات درارتش رژیم صهیونیستی صورت گرفته است که می‌توان تحلیل کرد که ارتش در فکر بازسازی مجدد و آمادگی بهتر برای جنگ در آینده است. خرید تجهیزات پیشرفته نظامی از انگلیس‌، خرید دو دستگاه ناو U۲۱۲ از آلمان که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای با برد ۴۵۰۰ کیلومتر دارد و درخواست بودجه ۷ میلیارد دلاری از مجلس برای ارتش همگی دال بر بازسازی ارتش رژیم صهیونیستی برای جنگ در آینده می‌باشد.
پیگیری طرح خاورمیانه جدید با راهکارهای متفاوت؛ پس از شکست رژیم صهیونیستی و ناکامی آمریکا در ایجاد خاورمیانه جدید، این‌بار آمریکایی‌ها می‌خواهند تعریف جدیدی از خاورمیانه ارائه دهند که این تعریف مستلزم تغییر نقشه خاورمیانه است. در همین رابطه علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری با نکته‌سنجی خاص خود بیان داشت که خوشحالی ما از پیروزی لبنان نباید موجب غفلت از آینده شود، زیرا معلوم نیست آینده پیچیده‌تر از گذشته نباشد، ما به عنوان هدف طرح خاورمیانه جدید باید درهمه حال آمادگی مقابله با اجرای این طرح را داشته باشیم. چون خاورمیانه جدید را براساس مذاهب و قومیت‌ها ترسیم کرده‌اند، تأسیس کردستان بزرگ، ایجاد جنگ تصنعی میان شیعه و سنی درعراق و لبنان و ناآرامی‌های قومی و نژادی ازجمله آنهاست. درهمین راستا سیاست تفرقه‌افکنی میان کشورهای منطقه و ایجاد تنش بین گروه‌های مذهبی، نژادی و دینی در خاورمیانه و چندقطبی‌گرایی جزء راهکارهای جدید دشمن دراین برهه است. سیدحسن نصرا... دبیرکل حزب‌ا... لبنان با شناخت دقیق راهکارهای جدید دشمن خواستار اتحاد جهان اسلام و مقابله با سیاست‌های تفرقه‌افکنانه فرقه‌ای و نژادی و قومی شده است. به نظر می‌رسد رهبر معظم انقلاب با طرح منشور وحدت جهان اسلام توجه جدی به روند جدید تحولات در خاورمیانه و جهان اسلام داشتند.
تلاش برای تصویب قطعنامه جدید در شورای امنیت؛ باتوجه به گسترش تجاوزات اسرائیل و نقض صریح آتش‌بس از سوی ارتش این رژیم درجنوب لبنان بسیاری از کارشناسان معتقدند مفاد قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت نتوانسته است خواسته‌ها و مطالبات دولت صهیونیستی را برآورده کند، بنابر این تل‌آویو به دنبال صدور قطعنامه جدیدی است تا بتواند موضوع خلع سلاح حزب‌ا... لبنان را به صورت صریح و جدی در آن بگنجاند. یک مسئول امنیتی رژیم صهیونیستی هم با اقرار به این مسئله گفته است. به احتمال قوی آمریکا درفکر صدور قطعنامه جدید است و دولت اسرائیل به آمریکا هشدار داده است درصورتی که این قطعنامه جدید صادر نشود اسراییل آن‌طوری که خود می‌خواهد به تفسیر مفاد قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت خواهد پرداخت و عملیات دفاعی خود را در جنوب لبنان به رغم آتش‌بس فوری ادامه خواهد داد. خبرگزاری الجزیره هم اعلام نموده است وزیرامورخارجه اسراییل در دیدار با مقامات فرانسوی تلاش کرده است که حمایت و ضمانت دولت فرانسه را برای صدور قطعنامه جدید کسب کند.
حمله مجدد و گسترده به فلسطین؛ باتوجه به شکست ارتش رژیم صهیونیستی از نیروهای مقاومت حزب‌ا...، جهت ترمیم چهره نظامی مخدوش شده‌اش و اقناع افکارعمومی داخل جنگ جدیدی را علیه فلسطینیان که فاقد سلاح هستند به راه اندازد، تا با این کار شاید بتواند روحیه ارتش را بالا ببرد و هم سرپوشی بر روی افکار عمومی داخلی که خواهان استعفا و حذف مسئولین فعلی هستند بپوشاند.
فرافکنی مشکلات داخلی با بزرگنمایی پرونده هسته‌ای؛ رژیم صهیونیستی این روزها به خاطر شکست درجنگ با مشکلات متعددی همچون ناهنجاری‌های اجتماعی، شکاف و انزوای سیاسی و نظامی دست و پنجه نرم می‌کند و با مخالفت‌های گسترده مردمی مواجه شده است لذا برای کاهش فشار درونی خود سعی دارد با بزرگنمایی پرونده هسته‌ای ایران تا حدی از استرس‌های موجود خلاصی پیدا کند. رایزنی در ایجاد اجماع علیه ایران و فراهم‌سازی بستر تحریم‌ها بخشی از تحرکات این رژیم است. همچنین بعد از افتتاح مجتمع آب‌سنگین اراک نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه افتتاح مجتمع آب‌سنگین اراک سبب دستیابی ایران به بمب هسته‌ای می‌شود، از دولت خواسته‌اند تا آماده حمله نظامی به ایران شود. معاون سابق وزیرجنگ این رژیم با اشاره به توانایی ایران در تولید آب‌سنگین مدعی شد،‌ این کار به معنی پیش‌رفتن ایران به سوی بمب‌هسته‌ای است. با اینکه آقای احمدی‌نژاد هنگام افتتاح پروژه برای اولین‌بار اعلام نمود که ایران تهدیدی برای هیچ کشوری و حتی برای رژیم‌صهیونیستی نیست. اما سخنگوی دولت رژیم صهیونیستی سخنان احمدی‌نژاد را دورماندن از تحریم‌ها عنوان کرد و گفت:‌ این رژیم فریب این حرفها را نمی‌خورد.
طرح جنگ علیه سوریه؛ رژیم صهیونیستی بعد از شکست درجنگ لبنان، دو کشور ایران و سوریه را از حامیان اصلی حزب‌الله می داند به همین جهت در فرصت مناسب در فکر انتقام هست و این روزها تهدیدات علیه سوریه را افزایش داده است. در همین رابطه منابع آگاه رژیم صهیونیستی از سناریوی جنگ قریب الوقوع آمریکا و اسرائیل علیه سوریه پرده برداشتند. این منبع مطلع گفت: اسرائیل و آمریکا قصد دارند در یک اقدام غیر منتظره حملات هوایی گسترده ای را علیه سوریه انجام دهند، کاخ های ریاست جمهوری دمشق نیز یکی از مهم ترین اهداف این حملات خواهد بود. براساس این گزارش ، این سناریو شامل دو طرح است که در مرحله اول آمریکا و اسرائیل با همکاری مزدورانشان در سوریه که هم اکنون برای انجام کودتای داخلی در این کشور تلاش می‌کنند، حملات هوایی گسترده‌ی را علیه مناطق حساس این کشور انجام خواهد داد و در صورت شکست مرحله اول جنگ دریایی گسترده برای براندازی نظام سوریه آغاز می‌شود. در همین راستا دو کار جدید تاکنون انجام گرفته است۱_ واشنگتن، ‌لندن، تل‌آویو و پاریس حمایت‌های گسترده‌ای از گروه‌های معارض سوری انجام می‌دهند ۲_ جمعی از مخالفان نظام سوریه اخیراً به اسرائیل سفر کرده و بامسؤولان امنیتی این رژیم دیدار کردند. سید حسن نصرالله هم در برابر تهدیدات اخیر آمریکا و اسرائیل علیه تهران و دمشق موضع‌گیری کرد که در صورت حمله تا آخرین قطره خونمان دفاع می‌کنیم. در این سناریو غرب بحث جداسازی ایران و سوریه از لبنان را هم دنبال می‌کند.
استراتژی محدودسازی لبنان؛ طرح استقرار نیروهای بین‌المللی در مرز سوریه جهت محدودسازی بیشتر حزب الله صورت می‌گیرد . بشاراسد رئیس جمهوری سوریه با تأکید بر مخالفت کشورش با استقرار نیروهای بین‌المللی در مرزهای لبنان با سوریه چنین اقدامی را خصومت آمیز خواند. خواست اسراییل برای استقرار نیروهای بین‌المللی در طول مرزهای سوریه با لبنان به منظور جلوگیری از ارسال اسلحه به حزب الله لبنان است. اما در مجموع سیاست اسرائیل محدودسازی لبنان از طریق بستن گذرگاههای ورودی و راههایی هوایی،‌ دریایی‌ و زمینی است. طرح محدودیت هوایی وبازرسی هواپیما در اردن قبل از پرواز به بیروت جزء استراتژی محدودسازی همه جانبه لبنان است.

وبگردی
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند - میشائل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره کوهرنگ زاگرس همراه شده است. منبع
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان - مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «ایران من» با آواز همایون شجریان و آهنگسازی «سهراب پورناظری»، چهارشنبه شب (۲۴ مرداد) در تالار وحدت برگزار شد.
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند!
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند! - فیلم - مدتی قبل حجت الاسلام زائری مهمان خبرآنلاین بود و در کافه خبر به بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی ایران و نقش روحانیت در جامعه پرداخت.
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ - فیلم - چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ پاسخ این سوال را در ویدئوی زیر ببینید.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.