جمعه, ۷ مهر, ۱۴۰۲ / 29 September, 2023
مجله ویستا

در به درها


سال تولید : ۱۳۸۳
محصول : ایران
کارگردان : امیرحسین صدیق
تهیه‌کننده : مرضیه برومند
فیلمنامه‌نویس : هنگامه مفید
فیلمبردار : کاوه شاه محمدلو
هنرپیشگان : مهیار مجیب، لیلی رشیدی، رضا فیاضی، محسن قاضی مرادی
تدوین : خشایار موحدیان
موسیقی : بهرام دهقانیار
مدت فیلم : ۹۳ دقيقه
یادداشت : « در به درها » اولین فیلم سینمایی امیرحسین صدیق بازیگر محبوب مجموعه های تلویزیونی و فیلمهای سینمایی است. صدیق فعالیت بازیگری اش را با مجموعه تلویزیونی « قصه های تا به تا » (زی زی گولو) آغاز کرد. او در مجموعه آثار مرضیه برومند بازیهای ماندگاری به جا گذاشته است.


توفان، جوانی روستایی، به جای عمویش چند روزی سرایداری یک باغ را بر عهده گرفته است. در یک شب بارانی، به تدریج عروسک های مختلفی از سقنقور گرفته تا اسی گونزالس، مادر فولادزره، یه کتی، سامانتا و فردی به این تصور که باغ، خانه مادربزرگ است به آنجا پناه می برند. توفان که غافلگیر شده ابتدا از دوستی با آن ها سر باز می زند،اما به تدریج کنجکاو رفتار و کارهای آن ها می شود. از طرفی صاحب اصلی باغ که در خارج زندگی می کند و وکیل است قصد دارد باغ را به ترفندی بفروشد و با پول آن به خارج برود. او تصمیم دارد اورکی را که برج ساز است وادار به خرید باغ کند. توفان و عروسک ها که پی به قصد وکیل برده اند و بیم آن می رود که باغ سرسبز از بین برود، ابتدا قصد دارند اورکی و وکیل را ادب کنند اما با پیشنهاد لیلی، دختری که در خانه مجاور باغ زندگی می کند، آن ها جشن عروسی جن و پری را ترتیب می دهند و اورکی به این خیال که ارواح ساکن آنجا هستند از باغ فرار می کند و پولش را از وکیل پس می گیرد. در این مدت که توفان و عروسک ها با هم صمیمی شده اند تصمیم می گیرند برای زندگی به شهرستان محل زندگی توفان بروند.


همچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوروزنامه ایرانخبرگزاری تحلیل بازارسایت پارسینهسایت ورزش سهسایت مجله شبکهسایت پارسینه پلاسخبرگزاری ایسناسایر منابعسایت تابناک