یکشنبه, ۶ فروردین, ۱۴۰۲ / 26 March, 2023
مجله ویستا

جهانشاه صارمی


جهانشاه صارمی
در تهران متولد شد و تحصیلات خود را در رشته مهندسی مكانیك در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی به پایان رسانید. موسیقی را در رشته تار و در كلاسهای شبانه هنرستان موسیقی ملی نزد رضا وهدانی آغاز كرد و پس از طی دوره آموزشهای مقدماتی با راه یابی به مكتب آموزش تار محمدرضا لطفی، مرحله تازه ای از آموزشهای خود را آغاز نمود كه تا آخرین روزهای افامت لطفی در ایران ادامه پیدا كرد. او آموزش خود را نزد ارشد تهماسبی تداوم بخشید و دروه عالی تار و سه تار را نزد حسین علیزاده آغاز كرد. اولین تجربه اجرایی خود را در اركستر مضرابی به سرپرستی حسین دهلوی به دست آورد.
صارمی آموزش موسیقی، مخصوصا برای كودكان و نوجوانان را سر لوحه فعالیتهای خود قرار داده است و با توجه به علاقه او در زمینه آموزش، طی چندین سال تدریس روی گروه های سنی كودك و نوجوان توانسته است تجارب مفیدی در این زمینه كسب كند.
از دیگر فعالیتهای او میتوان به تاسیس مركز موسیقی نهفت ( آموزش ویژه تار و سه تار)، انتشار كتاب ضربی های استاد علی اكبر شهنازی، همكاری در ویرایش آثار حسین علیزاده (ده قطعه برای تار یك، دو و سه) اقدام به انتشار جزوه همساز ( =با همكاری علی صمد پور)، همكاری در كتابهای جواب آواز (ارشد تهماسبی) و دستور مقدماتی تار (فرامرز پایور)، تاسیس گروه موسیقی نهفت، تدریس در دانشكده موسیقی جهاد دانشگاهی، سرپرستی و اجرای بیش از چهل كنسرت گروه نهفت و كسب دیپلم افتخار و لوح تقدیر چهاردهمین، پانزدهمین و هجدهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر اشاره كرد.
منبع : موسیقی ایرانی


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایرناخبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری تسنیمسایت جهان صنعت نیوزسایر منابعروزنامه ایرانسایت پارسینهسایت انتخابسایت جمارانروزنامه دنیای اقتصاد