پنجشنبه, ۴ مرداد, ۱۴۰۳ / 25 July, 2024
مجله ویستا

رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران


رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران
دفاع مقدس ما از جنس حماسه عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود.
با بعثت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) و علنی شدن نهضت نبوی انقلابی بزرگ در تاریخ بشریت بوقوع پیوست. در زمانی که ظلم و جور، بربریت و نادانی، شرک و بت پرستی زندگی اعراب آن زمان را فرا گرفته بود. بشریت در آستانه هدایت عظمی قرار گرفت. اسلام ناب محمدی(ص) با تمام فراز و نشیب ها با عقل و منطق و با قرآن و معنویت انسان آن زمان را از تمام این آفات نجات داد و در مسیر بندگی و هدایت الهی قرار داد. اما همچنان شیطان کینه توز، جهالت و دنیا پرستی در مقابل نهضت بزرگ نبوی و حق پرستی و هدایتگری مقاومت می کرد. پس از رحلت پیابمر عظیم الشأن اسلام همان دشمنان زخم خورده و کینه توز بر آن شدند تا چراغ هدایت و روشنایی بشر را خاموش نمایند.
لذا از پرتو نور نبوی انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و امام خمینی(ره) با این نهضت پلی از صدر اسلام تا عصر حاضر ایجاد نمود و با طرح اسلام ناب محمدی (ص) راه نجات بشریت را پیش گرفت.
لذا با توطئه علمی(ع) جانشینی بر حق پیامبر(ص) را خانه نشین کرده و امام حسن(ع) را با مظلومیت به شهادت رساندند. درست در زمانی که همه فکر می کردند اسلام ناب محمدی(ص) دست خوش تغییرات شده و اسلام جعلی را می خواستند معرفی نمایند با الطاف پروردگار حماسه عاشورا به دست سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به وقوع پیوست و امام حسین علیه السلام با تمام امکان و دارایی و در اوج مظلومیت و تنهایی به همراه زن و فرزند و اهل بیت عصمت و طهارت پا به عرصه دفاع از دین جدش نهاد تا با امر به معروف و نهی از منکر اسلام ناب را پایدار نگهدارد. هر چند پاسخ او جز ضربات شمشیر نبود. هر چند پاسخ او جز شهادت بهترین عزیزان و لگدمال شدن پیکرها زیر سم اسبان نبود. هر چند سرها بر نیزه رفت و خاندان او به اسارت کشیده شدند، پیروزی به ظاهر عاید دشمن شده بود. اما حرکت سالار شهیدان و خونهای به زمین ریخته شده رمز ماندگاری دین پیامبر(ص) شد و خون شهدای کربلا درخت اسلام ناب محمدی(ص) را آبیاری کرد که هیچ عداوتی بر آن کارساز نیست.
محاصره همه جانبه، انبوده دشمن در مقابل ملتی تنها و انقلابی، تن های پاره پاره شده و پیکرهای نیمه جان زیر تانکهای دشمن، اسارت فرزندان امام در چنگال دژخیم بعثی، تشنگی در جبهه های سوزناک جنوب و سرمای طاقت فرسای غرب نشان از مقاومت دلیرانه مردم ایران دارد و امام و امت با تمام دارایی و امکان و با تمام اخلاص و ایمان در مقابل دشمن ایستاد و خونهای بسیاری را تقدیم اسلام و انقلاب نمود
اسلامی که می رفت تا با فتنه و نیرنگ و جعل، بر بشریت خورانده شود با خون حسین(ع) ماندگار شد و امروز ثمره آن هدایتگری هویداست. لذا از پرتو نور نبوی انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و امام خمینی(ره) با این نهضت پلی از صدر اسلام تا عصر حاضر ایجاد نمود و با طرح اسلام ناب محمدی (ص) راه نجات بشریت را پیش گرفت. دوباره تاریخ تکرار شد!! دشمن برای سد کردن راه این انقلاب که از جنس نهضت عظیم پیامبر اکرم(ص) بود با تمام امکان به میدان آمد هر آنچه می توانست از ترور، بمب گذاری، تحریم اقتصادی، کودتا و ... انجام داد و نهایتاً جنگ را بر ایران اسلامی تحمیل کرد.
در جنگ حق و باطل شناخته شد. در جنگ جوانان ما آب دیده شدند و دفاع مقدس دانشگاهی شد برای درس شجاعت – شهامت – ایستادگی و ایثارگری و حق طلبی ملت ایران و اسلام شیعی و ولایی سریعا به سراسر دنیا مخابره و شناخته شد. همانگونه که در کربلا حسین(ع) در اوج مظلومیت جنگید و ثمره خون شهدای کربلا دین پیامبر(ص) را ماندگار و آبیاری کرد، امامخمینی هم در دفاع مقدس در اوج مظلومیت و در برابر همه امکانات و توانمندی شرق و غرب ایستاد. دفاع مقدس ما از جنس حماسه عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود.
دشمن برای سد کردن راه این انقلاب که از جنس نهضت عظیم پیامبر اکرم(ص) بود با تمام امکان به میدان آمد هر آنچه می توانست از ترور، بمب گذاری، تحریم اقتصادی، کودتا و ... انجام داد و نهایتاً جنگ را بر ایران اسلامی تحمیل کرد.
محاصره همه جانبه، انبوده دشمن در مقابل ملتی تنها و انقلابی، تن های پاره پاره شده و پیکرهای نیمه جان زیر تانکهای دشمن، اسارت فرزندان امام در چنگال دژخیم بعثی، تشنگی در جبهه های سوزناک جنوب و سرمای طاقت فرسای غرب نشان از مقاومت دلیرانه مردم ایران دارد و امام و امت با تمام دارایی و امکان و با تمام اخلاص و ایمان در مقابل دشمن ایستاد و خونهای بسیاری را تقدیم اسلام و انقلاب نمود تا بار دیگر اسلام ناب محمدی(ص) همچنان در عصر حاضر پرچمدار هدایت بشر و نوید بخش پیروزی مستضعفان جهان بر مستکبران باشد.
حماسه دفاع مقدس و خون شهدای آن از جنس خون شهدای کربلا و آمیخته با تفکر شیعی و در مسیر حمایت از ولایت نبوی بود، ایستادگی و مقاومت و تقدیم شهدای بسیاری در این مسیر پیروزی و نصرت به ارمغان آورد و باعث غرور ملی، انقلابی و اسلامی گردید و دشمن نه تنها نتوانست انقلاب را به شکست بکشاند بلکه این جنگ و دفاع مقدس که از الطاف الهی بود رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران شد.
رضا ساعی شاهی