سه شنبه, ۲۶ تیر, ۱۴۰۳ / 16 July, 2024
مجله ویستا

کادر مربیگری عجیب پرسپولیس


کادر مربیگری عجیب پرسپولیس
برای در دست گرفتن سرمربیگری پرسپولیس هر روز نامی جدید مطرح می‌شود که گویا با توجه به اتفاق نظر هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس این بار نظر جدی روی افشین قطبی، کمک اول پیم وربیک(سرمربی کره‌جنوبی) است تا هدایت سرخپوشان پایتخت را برای لیگ هفتم در دست بگیرد. قطبی مربی بی‌نام و نشان و کم سابقه نیست، چرا که وی با دستیاری گاس هیدینک در جام جهانی دو دوره قبل در کره‌جنوبی موفق به تصاحب عنوان تیم چهارم جهان شده و به این لحاظ دارای شهرتی جهانی است.
البته گزینه‌هایی هم که به عنوان دستیاری قطبی مطرح شده همگی از چهره‌های نامدار فوتبال ایران و به‌خصوص باشگاه پرسپولیس هستند. حمید استیلی که پیش از این گفته می‌شد به عنوان سرمربی به فعالیت خواهد پرداخت از سوی اعضای هیأت مدیره به عنوان دستیار اول قطبی مطرح شده که اینک صاحب ادعا است و حضورش در کلاس‌های مربیگری درجه یک دنیا که آخرینش در هلند بود عیار وی را بالاتر برده است.
دومین گزینه‌‌ای هم که خیلی‌ها طی روزهای اخیر به عنوان سرمربی پرسپولیس مطرح شده به عنوان دومین دستیار قطبی انتخاب شده است. فرشاد پیوس که طی فصل قبل هدایت تراکتورسازی را بر عهده داشته کاندیدای همراهی با سرمربی به اصطلاح آن ور آبی پرسپولیس شده که البته روزهای پرشکوهی را در این باشگاه داشته و همه پرسپولیسی‌ها خاطره بسیار خوبی از وی در اذهان خود دارند.
پیوس هم یک مربی آبدیده محسوب می‌شود که یک سال دستیاری مجید جلالی در پاس و تصاحب عنوان قهرمانی به همراه او در لیگ برتر رو را مجرب‌تر کرده ضمن اینکه او فصل قبل هم با قاطعیت تراکتورسازی را این بار با عنوان سرمربی مقتدرانه تیم اول گروه خود نمود که حاکی از شایستگی‌ها و توانایی‌های وی می‌باشد. پرویز کماسی را هم که هیأت مدیره برای مربی بدنساز پرسپولیس در نظر گرفته که البته امتحان پس داده است و در تیم ملی هم توانایی‌های خود را به منصه ظهور گذاشته است.
نام افشین پیروانی هم در شرایطی که با وجود استیلی و پیوس در لیست دستیاران به عنوان نفرات اول و دوم مطرح است از نکات جالب‌توجه تصمیمات هیأت مدیره سرخ‌هاست و معلوم نیست با کدام منطق و دلیل چنین پنداشته‌اند که افشین پیروانی مربی تیم‌ملی حاضر می‌شود به عنوان نفر چهارم در این باشگاه مشغول به فعالیت شود.
مربی گلرها هم، سعید عزیزیان دروازه‌‌بان نه چندان دور سال‌های پیش پرسپولیس انتخاب شده که در حالی به جمع‌بندی نهایی روی وی رسیده‌اند که از احمدرضا عابدزاده سنگربان پرافتخار این باشگاه هیچ نامی به میان نیامده و جای سؤالات فراوانی را بر جای گذاشته است.
آنطور که از هیأت مدیره سرخ‌ها به‌گوش می‌رسد با توجه به تعهد دو ساله قطبی با تیم‌ملی کره جنوبی وی حداقل تا پایان جام ملت‌ها این تیم را هدایت کند سپس در اقدامی غریب‌الوقوع قراردادش را با کره‌ای‌ها فسخ کند و طی این فاصله زمانی حمید استیلی موظف شد کلیه تمرینات این تیم را زیر نظر و عملکرد بازیکنان را تحت نظر مستقیم خود بگیرد.
به‌هر حال لازم می‌دانیم تصمیم هیأت مدیره سرخ‌ها را در نهایت احترام قدری عجولانه توصیف کنیم و تأکید کنیم نفراتی که آنها اسم آورده‌اند خصوصاً در بحث دستیاران هر کدام در جای خود صاحب ادعا و کار بلد هستند و به هیچ عنوان نمی‌شود با این تصمیمات دل همه را به دست آورد و چنین وانمود کرد که این گزینه‌ها حاضر شوند در کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند. به‌هر حال از آنچه هم که تاکنون شنیده‌ایم، قطبی بیشتر تاکنون وظیفه آنالیزوری را انجام می‌داده و به همین خاطر هم امیدواریم انتخاب وی فقط به خاطر امتیاز و نامش نبوده باشد.
منبع : روزنامه ابرار ورزشی