یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۴۰۳ / 19 May, 2024
مجله ویستا

عرب‌ها، برتی فوگتس و تیم جوان و مرموز ایران‌


عرب‌ها، برتی فوگتس و تیم جوان و مرموز ایران‌
بازی تدارکاتی ایران ‌ آذربایجان به عنوان دیداری قبل از بازی مهم، قطعا برای مربیان تیم ملی ما مزایایی دربر داشت اما آنهایی که موشکافانه‌تر به قضایا نگاه می‌کنند،‌ معتقدند برتی فوگتس و آدم‌هایی مثل او با مناسبات بین‌المللی و مراوداتی که با دیگر جاها از جمله عربستان دارند، می‌توانند برای ما یک هشدار جدی باشند.
نکته مورد توجه، احتمال همکاری برتی فوگتس با فدراسیون فوتبال عربستان و مربی این تیم است. او می‌تواند شناخت کاملی که از نفرات خارجی ما دارد را در تهران تکمیل و بازیکنان جوان را نیز به این فهرست اضافه کند.
قدر مسلم، آنهایی که می‌خواهند راه سخت جام جهانی را طی کنند، قطعا حاضرند هر هزینه‌ای را بپردازند و برای رسیدن به اهداف خود از تمام فرصت‌های ممکن بهره‌برداری کنند. درست عکس ما که هرچه به روزهای حساس بازی‌های سنگین و سرنوشت‌ساز نزدیک می‌شویم، تنش‌ها، درگیری‌ها و کشمکش‌ها را افزایش می‌دهیم، انگار می‌خواهیم اسبابی فراهم کنیم برای روزهای مبادا؛ روزهایی که بشود همه تقصیرها را به گردن کسانی انداخت.
این احتمال وجود دارد که رقبای ما برای شناخت بیشتر از تیم ما، حتی زمینه برگزاری مسابقه‌هایی را مهیا کنند.
نکته‌ای که به ما دلگرمی می‌بخشد، شرایط نامعلوم تیم ماست. خوشبختانه ما طوری تیم چیده‌ایم که حتی حرفه‌ای‌ترین آنالیزورها هم قادر نخواهند بود، ترکیب ما را حدس بزنند. ما در این دوره نفراتی داریم که حتما برای خود آنها، بازی کردن یا نکردنشان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
خاصیت این تیم نسبت به تمام تیم‌های قبلی، مرموز بودن آن است. تیمی با بازیکنانی سرشار از انگیزه، بازیکنانی که باید برای یافتن دقایقی جهت حضور در میدان تا پای جان بجنگند. بازیکنانی که حتی موقعیت لژیونرها را به خطر انداخته‌اند.
بازیکنانی که علی دایی سرکش و سرسخت را متقاعد کرده‌اند تا قید بعضی از لژیونرها را بزند. در واقع جوان‌های این تیم از علی دایی نمره قبولی گرفته‌اند. دایی به آنها تکیه کرده و با اطمینان کامل حاضر است از نام‌های بازیکنان بزرگ چشم بپوشد.
کاری که به طور حتم و یقین از عهده هیچ مربی ایرانی و خارجی ساخته نبود. دایی خوب می‌داند که با اعتماد به جوان‌های ملی‌پوش، چه خطراتی را به جان خریده است. جوان‌هایی که دایی به آنها دل بسته، حالا فرصتی یافته‌اند تا در خانه حریف جواب مناسبی به مربی جوان خود بدهند.
آنها ۹۰ دقیقه در خانه حریف و در زیر شلاق تشویق‌های هزاران تماشاگر سعودی آماده‌اند تا پای جان برای تیم ملی بجنگند و اجازه ندهند مربی جوانشان، از کرده خود پشیمان شود. با این فرض‌ها باید پذیرفت که نگرانی از جانب جاسوسی برتی فوگتس، منطقی است.
علی رئیسی‌
منبع : روزنامه جام‌جم