دوشنبه, ۲۵ تیر, ۱۴۰۳ / 15 July, 2024
مجله ویستا

آیا شما برای نگهداری از سگ آماده اید؟


آیا شما برای نگهداری از سگ آماده اید؟
سگ هر کاری که بتواند انجام می دهد تا شما را خوشحال کند. در زمانی که احساس ناراحتی می کنید و احتیاج به استراحت شدید دارید دور و بر شما می باشد. در مواقعی که اشتباه می کنید آنرا به دل نمی گیرد. او بهترین دوست شما می شود و تا زمانی که دوست دارید با شما بازی می کند. اگر اشتباهی کنید شما را می بخشد و هیچ وقت بخاطر آن بر ضد شما نمی شود. روی پاهایتان می خوابد و به شما عشق می ورزد تا با این کار شما را خشنود کند. او با گذراندن وقتش با شما لذت می برد. او تا آنجایی که قادر است سعی می کند تا از شما محافظت کند. برای اینکه شما رئیس او هستید.
به هرحال سگ از هر لحاظ از لحاظ: تغذیه ، پناه ، ورزش ، آراستن ، آموزش و محافظت کردن از او در برابر بیماریها به شما احتیاج دارد. آیا شما آماده اید ۱۵-۱۰ سال از عمرتان را صرف مراقبت از سگتان کنید؟ این مدت زمانی است که سگ شما زندگی خواهد کرد. آیا شما از عهده خرج سگتان می توانید کنار بیایید؟ وقتی شما سگی می گیرید نسبت به او یک عمر تعهد دارید، و نباید با او مثل یک وسیله رفتار کنید که هر وقت از آن خسته شدید کنارش بگذارید. بالاخره این سگ عضوی از خانواده شما می شود. آیا اگر شما از دست فرزند خود بخاطر خیس کردن رخت خوابش خسته شوید او را کنار گذاشته و رها می کنید؟ قبل از آنکه سگی را به خانه بیاورید به خوبی فکر کنید ، آیا شما قادر به قبول کردن این مسئولیت می باشید یا خیر؟
تصمیم گیری برای گرفتن سگ به تفکر و مطالعه زیادی نیاز دارد. آیا شما واقعاً برای نگهداری از سگ وقت دارید ؟ چه نوع سگی را شما باید بگیرید؟ بعضی از مردم فکر می کنند سگ یک سگ می باشد و باهم تفاوتی ندارند. من از آنها شنیده ام که برایشان هیچ تفاوتی ندارد که چه نژاد سگی داشته باشند. نژادهای بسیا زیادی با خلق و خو و احیتیاجات متفاوتی وجود دارد. به خانواده خود فکر کنید و ببینید که آیا خلق و خوی نژادی که می خواهید بگیرید مناسب با آنها می باشد یا خیر؟
تمامی خانواده ها مشکلاتی از قبیل: برنامه ، رفتار ، مشکلات پزشکی ، فضا و محدودیت زمانی مخصوص به خود را دارند. اگر شما به دقت به موقعیت خانواده خود بنگرید می توانید سگی را که به خوبی با زندگی شما مطابقت دارد را پیدا کنید نه اینکه همه چیز را بیشتر مشکل تر و خرابتر کنید.
آیا کسی در خانواده شما به موی سگ آلرژی دارد؟ آیا شما از موی سگی که همه جای خانه ، از لباس گرفته تا نان ، باشد رنج می برید؟ بعضی از نژادها ریزش موی شدیدی دارند در حالیکه برخی دیگر اصلاً ریزش مو ندارند. آیا شما فرزند دارید دارید؟ آیا شما در ۱۵-۱۰ سال آینده می خواهید بچه دارد شوید؟ آیا شما دوست یا اقوامی دارید که دارای فرزند بوده و به دیدن شما می آیند؟ بعضی از سگها با کودکان رابطه خیلی خوبی دارند و می توانند بهترین دوست آنها باشند و برخی از آنها فقط در زمانی با کودکان خوبند که از تولگی با آنها بزرگ شده باشند. و برخی از آنها خیلی حساسند و اگر مورد اذیت کودکان قرار گیرند آنها را گاز می گیرند. آیا برای شما مشکلی ندارد که حفره هایی در حیاطتان کنده شود؟ بعضی از سگها کندن را دوست دارند در حالیکه بعضی از آنها اصلاً به این کار علاقه ای ندارند.
آیا شنیدن بدون وقفه صدای پارس سگ برای شما مشکلی ایجاد نمی کند؟ بعضی از سگها عاشق پارس کردند و همیشه این کار را انجام می دهند در حالیکه برخی دیگر بسیار ساکتند و در مواقع لازم پارس می کنند. آیا از نظر شما اشکالی دارد سگتان تمایل به پرسه زدن در بیرون از خانه را داشته باشد؟ یا دوست دارید سگتان بیشتر علاقمند به ماندن در خانه باشد؟ بعضی از سگها علاقه به پرسه زدن دارند و این امر در خوی آنها می باشد در حالیکه برخی دیگر غریزه قوی برای ماندن در خانه دارند. بعضی از سگها از گربه ها خوششان نمی آید و اگر در مکانی با گربه باشند آنرا خواهند کشت در حالیکه برخی دیگر می توانند دوست صمیمی برای گربه ها باشند. آیا شما وقت کافی برای ورزش دادن به سگ خود را دارید؟
بعضی از سگها محتاج به فعالیت بدنی زیادی می باشند و شما باید هر روز آنها را برای دویدن یا پیاده روی طولانی به بیرون از خانه ببرید در حالیکه برخی دیگر با دویدن در خانه احتیاجات خود را برآورده می کنند. سگی را انتخاب کنید که درخور خانواده تان باشد تا بتوانید به خوبی باهم زندگی کنید. بر روی نژادهای مختلف سگ تحقیق کنید و ببینید کدام نژاد برای خانواده شما مناسب می باشد.
آیا شما قادر به نگهداری از سگ نمی باشید؟ حیوانات اهلی دیگری برای نگهداری وجود دارند
منبع : دیجیتال پت