شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
اضطراب
علت افسردگی فصلی چیست؟
۵ ساعت قبل / افسردگی فصلی / اضطراب / ملاتونین / افسردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
علت افسردگی فصلی چیست؟
مرجان محمدیان متخصص روان‌درمانی درباره علت بروز افسردگی فصلی اظهار کرد: برخی افراد با شروع فصل پاییز و تاریک شدن هوا در ساعات عصر دچار بی قراری, افسردگی, اضطراب و مشکلاتی در خواب و تغذیه می‌شوند البته این مشکل یک ریشه آن هم در ژنتیک فرد است. او در تشریح علت این افسردگی بیان کرد: نورون‌ها و عصب‌هایی که هورمون سروتونین تولید می‌کنند در این افراد به کندی ترشح شده و موجب کاهش این ماده در مغز آن‌ها می‌شود. محمدیان  ادامه داد: با تاریک شدن هوا در تمام موجودات زنده هورمونی به نام ملاتونین ترشح می‌شود که احساس بی حالی و کسالت به آن‌ها دست می دهد اما در افرادی که از SAD رنج می‌برند، به دلیل آنکه به این هورمون حساس هستند، شرایط متفاوت است، چراکه ملاتونین از سروتونین ساخته می‌شود و این افراد که سروتونین …
چگونه بر وسوسه پس از ترک اعتیاد غلبه کنیم؟
۱۲ ساعت قبل
چگونه بر وسوسه پس از ترک اعتیاد غلبه کنیم؟
وقتی اراده فرد به عنوان قوای محرک و تعیین کننده مورد هجوم وسوسه‌های خطرناک قرار می‌گیرد، روح و روان او را با اضطراب و نگرانی مضاعف مواجه می‌سازد و در این هنگام به اصطلاح روانشناسان فرد دچار وسواس فکری و عملی ‌می‌شود.
چگونه از حملات جعل هویت ایمیل جلوگیری کنیم؟
۱۲ ساعت قبل / جعل ایمیل
چگونه از حملات جعل هویت ایمیل جلوگیری کنیم؟
حملات جعل هویت از طریق ایمیل، ایمیل‌های مخربی است که کلاهبرداران وانمود می‌کنند یک نهاد مورد اعتماد هستند و با ایجاد احساس اضطراب یا ترس در قربانیان، آنها را مجبور می‌کنند اقدامی را که ایمیل می‌خواهد، انجام دهند و از آن برای سرقت پول و اطلاعات حساس قربانیان استفاده می‌کنند.
۲۳ ساعت قبل
چطور از سالمندان در برابر کرونا مراقبت کنیم؟
ویروس کرونا بر کیفیت زندگی سالمندان بیش از هر گروه دیگری تاثیر گذاشته است، از یک سو ضعف سیستم ایمنی آنها در مقابله با ویروس و از سوی دیگر انزوایی که هر روز شدیدتر می‌شود.همه‌گیری کووید ۱۹ جامعه جهانی را با معضلی بی‌سابقه مواجه کرده است. در این میان، اگرچه همه گروه‌های سنی در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند، اما افراد مسن در صورت ابتلا به این بیماری به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی همراه با افزایش سن و شرایط بالقوه سلامتی، در معرض خطر قابل توجهی قرار می‌گیرند. فاصله اجتماعی به عنوان الزام قانونی این همه‌گیری، با ایجاد انزوای هرچه بیشتر برای سالمندان، خطر دیگری است که سلامت روان آنها را نشانه گرفته است. ایرنا زندگی به مناسب روز جهانی سالمند، گزارشی از شرایط و مشکلات سالمندان در دوران کرونا تهیه کرده …
کرونا، خستگی کادر درمان و یک هشدار
۲۳ ساعت قبل
کرونا، خستگی کادر درمان و یک هشدار
یک مشکل بزرگ در تمام دنیا این است که مردم هنوز فکر می‌کنند کووید‌ـ‌19 واقعی نیست. حالا منظورم چیست؟ یعنی در آغاز این بحران همه ترسیدند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند اما بعد از مدتی شرایط برای آنها عادی شد. همان ابتدای بحران، قرنطینه در بسیاری از کشورها انجام شد اما آثار اجتماعی، روانی و اقتصادی آن خیلی بدتر از کووید‌ـ 19 بود. برای اینکه در این شرایط بیکاری، فقر و اضطراب روی هم تلنبار شد.  زمانی استفاده شهروندان از ماسک به 90‌درصد رسیده بود، اما در چند وقت اخیر کاهش محسوسی یافته است. حقیقت …
برشی از اضطراب یک بیمار خاص
۲۳ ساعت قبل
برشی از اضطراب یک بیمار خاص
زهرا رستگارمقدم ـ خبرنگار اواخر مهرماه بود که رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان از ابتلای ۴۸ بیمار دیالیزی استان به ویروس کرونا خبر داد. ابوالفتح میرزایی گفت که از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۴۸نفر از بیمارانی که مشکل نارسایی کلیه داشته و دیالیز می‌شدند، در این استان به کرونا مبتلا شده و از این تعداد، ۴۱نفر فوت کرده‌اند. او در ادامه این خبر نسبت به مشکلات تامین داروهای بیماران خاص ابراز نگرانی کرده بود. این در حالی است که از همان روزهای شیوع کرونا، اعمال جراحی پیوند عضو متوقف شد و بلافاصله …
قربانیان پنهان ویروس
۲۳ ساعت قبل
قربانیان پنهان ویروس
شبنم مجیدی ـ روزنامه‌نگار تحقیقات نشان می‌دهد که عوامل استرس‌زا و چالش‌های منحصربه‌فردی وجود دارد که می‌تواند سلامت روان افراد معلول را در دوره بحران کووید-19 بدتر از گذشته کند. تحقیقات در مورد همه گیری‌های گذشته نشان می‌دهد که افراد معلول در چنین پاندمی‌هایی برای دسترسی به تجهیزات پزشکی با دشواری بیشتری مواجهند و همینطور بعضی از آنها سطح بالاتری از انزوای اجتماعی را نسبت به دیگر همتایان خود گزارش می‌کنند. همچنین سختی‌های دسترسی به تجهیزات درمانی برای این قشر، می‌تواند سطح اضطراب آنها را افزایش …
اندر فواید و علل ترسیدن
۳۴ ساعت قبل / ترس / اضطراب / هالووین / هیپوکامپ / آمیگدال / فیلم ترسناک / خانه های تسخیرشده
اندر فواید و علل ترسیدن
آرش جوان‌بخت، استادیار روانپزشکی در دانشگاه ایالتی وین در آمریکا، می‌گوید: «مطالعات و تعاملات بالینی نشان می‌دهد که یکی از عوامل مهمی که بر چگونه ترسیدنِ ما اثر دارد، بافت است. وقتی مغزِ «اندیشنده/شناختی» ما به مغزِ «احساسی» ما بازخورد می‌دهد و ما خودمان را به عنوان موجودی در مکان امن ادراک می‌کنیم، می‌توانیم به سرعت روش خود برای تجربه برانگیختگیِ شدید را تغییر داده و از احساس ترس به یکی از احساسات لذت یا هیجان تغییر وضعیت دهیم.
۳۶ ساعت قبل / کودکان / سلامت کودکان / روانشناسی
کودکان شرایط اطراف را به وخیم ترین شکل ممکن تصور می کنند!/
خبرنیوز نوشت:دکتر فریبا عرب گل، متخصص روانپزشکی کودک و نوجوان با حضور در برنامه مادر کودک تندرستی از شبکه سلامت در مورد اضطراب در کودکان توضیحاتی ارایه داد.
۱۲ اتفاق جالب با خوردن تخم مرغ
۳۸ ساعت قبل / سلامت / ویتامین D / اضطراب / افسردگی / کلسیم / ویتامین B / استرس / کلسترول
۱۲ اتفاق جالب با خوردن تخم مرغ
تخم مرغ یکی از بهترین و ارزان ترین اشکال پروتئینی هستند که می توانید در رژیم غذایی خود داشته باشید.
کلاس‌های مجازی تئاتر بر کاهش اضطراب کودکان موثر است؟
۴۵ ساعت قبل / تئاتر در دوران کرونا / کروناویروس / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / محمد اله دادی
کلاس‌های مجازی تئاتر بر کاهش اضطراب کودکان موثر است؟
بالا رفتن اضطراب کودکان در دوران کرونایی، یکی از نگرانی‌های مهم خانواده‌هایی است که فرزند یا فرزندانی در خانه دارند. این خانواده‌ها همان اندازه که خود تحت فشار هستند، دغدغه فرزندان خود را هم دارند که خواسته و ناخواسته در معرض اخبار اضطراب‌آور قرار می‌گیرند. از آنجا که به دلیل محدودیت‌های دوران کرونا، این کودکان از بیشتر فعالیت‌های مورد علاقه خود دور شده‌اند، کسالت و بی‌حوصلگی آنان، یکی دیگر از دردسرهای پدران و مادران است.
بروز سکته های قلبی ناشی از استرس کرونا
۴۷ ساعت قبل
بروز سکته های قلبی ناشی از استرس کرونا
رئیس بیمارستان سینا، نسبت به بروز سکته های قلبی ناشی از استرس و اضطراب مبتلا شدن به کرونا هشدار داد.
راهکار‌های از بین بردن وسواس مطالعاتی
۲ روز قبل / وسواس / اعتماد به نفس / مطالعه کتاب / پارسی خبر / استرس / اعتماد به نفس
راهکار‌های از بین بردن وسواس مطالعاتی
روان‌شناسان، وسواس مطالعاتی را به عنوان یکی از آفت‌های مطالعاتی می‌شناسند و به عقیده آنان این نوع وسواس همه افراد را درگیر می‌کند. وسواس مطالعاتی زمانی آغاز می‌شود که افراد به خصوص دانشجویان شاگرد اولی به مرور چند باره‌ مطالب درسی اقدام می‌کنند و هر چه بیشتر می‌خوانند با وسواس‌هایی از قبیل عدم دریافت کافی مطالب مواجه می‌شوند که این عامل به علت استرس یا اضطراب بیش از اندازه رخ می‌دهد. وسواس مطالعاتی در دختران بیشتر است همچنین طبق مطالعات محققان وسواس مطالعاتی در دختران بسیار بیشتر از پسران دیده می‌شود. در ادامه این مطلب به بیان چند نکته کاربردی برای از بین بردن وسواس مطالعاتی اشاره کرده‌ایم: پرهیز از تکرار زیاد تکرار زیاد مطالب در فواصل زمانی کوتاه کوچکترین کمکی به حافظه شما نخواهد کرد، بلکه باعث …
چگونه معلمان فرسودگی شغلی را در همه‌گیری کرونا کاهش دهند؟
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / همه گیری / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
چگونه معلمان فرسودگی شغلی را در همه‌گیری کرونا کاهش دهند؟
بسیاری از معلمان طی همه‌گیری به دلیل نگرانی از مدیریت دانش آموزان و مقابله با اضطراب در مورد سلامتی خود از فرسودگی شغلی رنج می‌برند.
افسردگی همراه با کرونا
۳ روز قبل
افسردگی همراه با کرونا
حالا دیگر اضطراب، ترس بیمارگونه و افسردگی ناشی از بیماری همه‌گیر کووید-19 به جان درصد زیادی از مردم افتاده‌است. پای صحبت هر کسی می‌نشینی طعم تلخ کرونا را دارد؛ ترس از ابتلا، ترس از مرگ ناشی از آن و اضطراب نسبت به سرنوشت نامعلوم این ویروس که سلامت جسمی و مهم‌تر از آن سلامت روان ما را هدف قرار داده‌است.
تنهایی از مهمترین مشکلات سالمندان در دوران همه گیری ویروس کرونا
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / سالمندان
تنهایی از مهمترین مشکلات سالمندان در دوران همه گیری ویروس کرونا
جانشین مدیرگروه سلامت روان معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: اضطراب و افسردگی، سیستم ایمنی سالمندان را دچار اختلال کرده و آنان را مستعد ابتلاء به بیماری‌های جسمی می کند.
از ترفند
۳ روز قبل / ذهن آگاهی / ترفند / اضطراب / کاهش / حواس لامسه
از ترفند "ذهن‌آگاهی" چه می‌د‌انید؟
طبق اعلام وبگاه راهنمای بهداشتی دانشگاه هاروارد، این ترفند که بر آگاهی حسی اتکا دارد و از ذهن آگاهی ریشه می‌گیرد، اضطراب را دور می‌کند، به درمان افسردگی، اختلالات ناشی از اعتیاد، فشارخون پایین و رفع فشار ذهنی کمک می‌کند.
هزینه آیلتس در دوماه ۲برابر شد؛ ۶ میلیون | تافل، ۷ میلیون! | آزمون‌ها ۳ برابر حقوق شرکت‌کنندگان | سازمان سنجش: نوسانات ارزی تقصیر ما نیست!
۳ روز قبل / دانشگاه - دانشجو / ارز - بازار داخلی / آزمون سایر / مهاجرت / سازمان سنجش آموزش کشور / دلار آمریکا
هزینه آیلتس در دوماه ۲برابر شد؛ ۶ میلیون | تافل، ۷ میلیون! | آزمون‌ها ۳ برابر حقوق شرکت‌کنندگان | سازمان سنجش: نوسانات ارزی تقصیر ما نیست!
افزایش حدود ۲ میلیون تومانی قیمت آزمون‌های بین‌المللی آیلتس و تافل، موجب نگرانی و اضطراب جوانانی شده است که به منظور تحصیل و کار و زندگی، قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند. موضوعی که می‌تواند تمام آرزوهای آنها را نقش بر آب کند و آثار روانی سنگینی نیز برای آنان داشته باشد.
۳ روز قبل
چرا حرفه‌ای‌ها در طول شیوع ویروس کرونا به اضطراب و افسردگی دچار می‌شوند؟
ویروس کرونا بر کیفیت زندگی افراد جامعه اثر گذار است؛ اما مقدار این اثر گذاری در زندگی افراد مختلف، متفاوت است.
چرا مردم از خشونت پلیس و رنج دیگری لذت می‌برند؟
۳ روز قبل
چرا مردم از خشونت پلیس و رنج دیگری لذت می‌برند؟
در جامعه‌ای که افسردگی، ناامیدی، و ناامنی ذهنی و روانی به شکل فزاینده‌ای افزایش یافته، مسلما است که میزان همدلی و میل به کنترل و رعایت اخلاقیات کاهش می‌یابد. در چنین جامعه ای، بخش کینه جو و خشونت ورز حاکمیت با بخش انتقام جو و خشن جامعه علیه گروه یا تعدادی از مردم همدستان می شود تا با کمک همدلی با خشونت و له کردن دیگری، اضطراب را از خود دور کند.
ما و معمایِ مرگ و زندگی
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / مجموعه شعر / هلن اولیایی‌نیا / مرگ / جاودانگی / نقد شعر
ما و معمایِ مرگ و زندگی
هلن اولیایی‌نیا، نویسنده و مترجم، یادداشتی را در اختیار ایسنا قرار داده که مروری‌ است بر مجموعه شعر «میخکی بر آینه»؛ اشعاری که نه‌تنها نمایندۀ یک تجربۀ شخصی دردناک است، بلکه به اضطراب همیشگی انسان از «تهدید فناپذیری» نیز می‌پردازد.
نوع حاد ویروس کرونا در کمین افراد چاق
۳ روز قبل / تغذیه / ویروس کرونا / چاقی / سلامت / ویتامین D / آنفلوانزا / فشار خون / اضطراب / کلسترول / هپاتیت
نوع حاد ویروس کرونا در کمین افراد چاق
رئیس ترجمان دانش انستیتو تحقیقات تغذیه کشور، گفت: چاقی باعث افزایش خطر ابتلا به نوع حاد ویروس کرونا می شود و خطر بستری شدن را تا ۳ برابر افزایش می دهد.
۳ روز قبل
مدیریت بحران در شرایط اضطراری کرونا
بعدازظهر شنبه سوم آبان 99 رخداد زمین‌لرزه متوسطی در نزدیکی آوج در مرز استان‌های قزوین و همدان موجب شد تا در بخش‌هایی از شهر تهران به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی شهر و در طبقات بالای آپارتمان‌ها، لرزه‌ها به ‌شدت حس و موجب اضطراب ساکنان آنها شود. اظهارات شهروندان در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌داد که بسیار نگران بود xند که در شرایط همه‌گیری کرونا، وقوع زمین‌لرزه‌ای مخرب، شرایط را دشوار‌تر از آنچه هست بکند.  در همان روز شنبه فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران خواستار یک آرایش نوین جنگی در برابر ویروس کرونا شد. او گفت:«با توجه به اینکه امروز موضوع اول و اولویت کشور مساله مقابله با کروناست، مشارکت دستگاه‌ها …
۳ روز قبل
چطور برای خودمان وقت اختصاصی داشته باشیم؟
شما برای بازگرداندن نشاط به خود، الزاما نیازی به کتابخانه، سالن ورزشی یا مرکز خرید ندارید، می‌توانید مراقبت از خود را در خانه خود انجام دهید. در اینجا با چند روش برای داشتن وقت اختصاصی برای خود آشنا می‌شوید. روز خود را با سپاسگزاری آغاز کنیدابتدای روز، پیش از ان که از تختخواب بلند شوید چند نرمش راحت یوگا را انجام دهید و درنهایت با حرکت سجده از خدا برای آنچه دارید سپاسگزاری کنید و از او قدرتی برای گذران روز بخواهید. این حرکات ممکن است تنها ۵ دقیقه از وقت شما را بگیرد اما می‌تواند شما را برای شروع یک روز خوب آماده کند. شکرگزاری ابتدای روز می‌تواند به افزایش سطح انرژی، افزایش احساس عزت نفس، افزایش هوش و تقویت سیستم ایمنی شما کمک کند.به خودتان وقت بدهیدمغز شما با انبوهی از ایده‌ها، افکار و احساسات …
دوران انحصار اطلاعات به پایان رسیده
۴ روز قبل
دوران انحصار اطلاعات به پایان رسیده
محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد در نشست خبری که به منظور اعلام رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری برگزار شد، اصل بقای رسانه را صحت اطلاعات آن دانست و عنوان‌کرد که دوران قدرت انحصاری رسانه‌ها به پایان رسیده است و در حال حاضر مخاطبان رسانه‌ها دست به انتخاب می‌زنند و درواقع قدرت رسانه در دست آنهاست. او دراین‌باره توضیح داد: «دوران انحصار اطلاعات برای مخاطب به پایان رسیده و در عصر انتخاب اطلاعات قرار داریم. امروز مردم محکوم به خواندن هیچ محتوایی نیستند، بلکه هر آنچه می‌پسندند، به راحتی انتخاب می‌کنند و حتی در تولید محتوا مشارکت دارند.» او در بخشی از این نشست گفت: «در سال‌های اخیر میزان انتظار در هیأت نظارت بر مطبوعات برای دریافت مجوز رسانه به کمترین زمان ممکن رسیده است و همه تقاضاها …
تکلیف ارز را نمی‌توان پشت درهای بسته روشن کرد
۴ روز قبل / صادرات / اتاق بازرگانی
تکلیف ارز را نمی‌توان پشت درهای بسته روشن کرد
رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می‌گوید برخی اقدامات و اظهارنظرهای مقامات بانک مرکزی درباره ارز حاصل از صادرات فرار رو به جلوست و نتیجه ای جز افزایش اضطراب جامعه ندارد.
فوبیای کرونا خطرناک‌تر از خود ویروس
۴ روز قبل / فوبیای کرونا / کووید-19 / کروناویروس / روانشناسی
فوبیای کرونا خطرناک‌تر از خود ویروس
زهره احمدی، روان‌شناس بالینی می‌گوید: «شیوع کرونا سبب شده که فوبیا، ترس یا اضطراب وارد زندگی برخی از افراد شود، زیرا آن‌ها مدام در شبکه‌های مختلف مجازی با این نکته روبه‌رو می‌شوند که این ویروس ناشناخته است و صحبت‌های افراد کارشناس و غیرکارشناس را در شبکه‌های مجازی درباره کرونا رصد می‌کنند که سبب افزایش ترس در آن‌ها می‌شود.»
مشاوره بهزیستی چطور یکباره میلیونی شد
۴ روز قبل / بهزیستی / اضطراب / خدمات / صدای مشاور / دکتر بهزاد وحید نیا / ۱۴۸۰ / معاون مشاوره و روانشناختی &#x
مشاوره بهزیستی چطور یکباره میلیونی شد
صدای مشاور ۱۴۸۰ مشاوره تلفنی سازمان بهزیستی است. خدمت تخصصی که بعد از شیوع کویید ۱۹ مورد اقبال مردم قرار گرفت و مردم سؤال‌های خود را برای کنترل اضطراب از این صدای مشاور می‌پرسیدند. تماس‌هایی که چندی پیش با مضمون بالا گرفتن اختلافات خانوادگی در صدر اخبار قرار گرفت.
۴ روز قبل
از اضطراب کرونا تا ترس از یک چالش
گروه اجتماعی 
قبل از جاری شدن سیل کرونا، مجاری آب‌های آلوده را ببندیم
۴ روز قبل / سلامت روانی / همه_باهم_علیه_کرونا
قبل از جاری شدن سیل کرونا، مجاری آب‌های آلوده را ببندیم
"منبع و منشاء اغلب اختلالات سلامت روان در شرایط فعلی جامعه یعنی اضطراب‌ها، استرس‌ها، ترس و نا امیدی، پرخاشگری و غیره، علاوه بر آنچه از پیش موجود بوده؛ از خود بحران کرونا سرچشمه گرفته است. لذا اولویت اول کشور باید کنترل این بحران و همه گیری باشد؛ به عبارتی بهتر است قبل از جاری شدن سیل، جلوی مجاری آب‌های آلوده را ببندیم وگرنه این مجاری به هم پیوسته و سیل نابودگر کرونا جاری می‌شود."
پلیس: تهدیدات ارسال‌کنندگان «مومو» را جدی نگیرید
۵ روز قبل
پلیس: تهدیدات ارسال‌کنندگان «مومو» را جدی نگیرید
سرهنگ موسوی، رئیس پلیس فتا غرب استان تهران با اشاره به ارسال کلیپ‌های «مومو» برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های «مومو» را جدی نگیرند و استرس و اضطراب را به فرزندان خود منتقل نکنند. به…
«مومو» همچنان بچه‌ها را می‌ترساند | توصیه پلیس فتا به والدین و معلمان
۵ روز قبل / پلیس فتا / حوادث ایران
«مومو» همچنان بچه‌ها را می‌ترساند | توصیه پلیس فتا به والدین و معلمان
رئیس پلیس فتای غرب استان تهران با اشاره به استمرار ارسال کلیپ‌های «مومو» برای برخی کاربران به خصوص دانش‌آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال‌کنندگان کلیپ‌های مومو را جدی نگیرند و استرس و اضطراب را به فرزندان خود منتقل نکنند.
توصیه پلیس فتا به والدین درباره تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های «مومو»
۵ روز قبل
توصیه پلیس فتا به والدین درباره تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های «مومو»
ایلنا: رئیس پلیس فتا غرب استان تهران با اشاره به ارسال کلیپ‌های «مومو» برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های «مومو» را جدی نگیرند و استرس و اضطراب را به فرزندان خود منتقل نکنند.
زنان و نگرانی خانواده بیشترین علت تماس با مشاوره اضطراب کرونا
۵ روز قبل / اختلالات اضطرابی / دانشگاه شهید بهشتی / دانشگاه های علوم پزشکی
زنان و نگرانی خانواده بیشترین علت تماس با مشاوره اضطراب کرونا
تهران-ایرنا- نتایج یک پژوهش با عنوان « ویژگی‌های جمعیت شناسی و شایع ترین شکایات در تماس گیرندگان با سامانه مشاوره اضطراب و استرس تلفنی جهاددانشگاهی » بیشترین تماس گیرندگان را زنان و مهم‌ترین علت تماس را اضطراب سلامتی بدون علامت ابتلا به کرونا تشکیل داده است.
شایع‌‌ترین دلایل استرس در ایام کرونا چه مواردی بوده است؟!
۵ روز قبل / بهداشت و درمان / ویروس کرونا
شایع‌‌ترین دلایل استرس در ایام کرونا چه مواردی بوده است؟!
نتایج یک پژوهش در تماس‌گیرندگان با سامانه مشاوره اضطراب و استرس تلفنی جهاددانشگاهی نشان داد 41.5 درصد از تماس‌گیرندگان بدون داشتن علائم، ترس و اضطراب از ابتلا به کرونا داشتند!
"اضطراب و استرس کرونا" شایع‌ترین شکایات تماس گیرندگان با سامانه مشاوره تلفنی
۵ روز قبل
"اضطراب و استرس کرونا" شایع‌ترین شکایات تماس گیرندگان با سامانه مشاوره تلفنی
نتایج یک پژوهش با عنوان "ویژگی‌های جمعیت شناسی و شایع‌ترین شکایات در تماس گیرندگان با سامانه مشاوره اضطراب و استرس تلفنی جهاددانشگاهی" نشان داد: بیشترین گروه خدمت‌گیرنده از سامانه مشاوره تلفنی زنان متأهل ۳۰ تا ۳۹ سال و مهم‌ترین علت تماس، اضطراب سلامتی در گروه تماس‌گیرندگان بدون علامت ابتلا به کرونا بوده است.
برای بی‌خوابی قرص بخوریم؟
۵ روز قبل / پیشگیری از اعتیاد / خواب / کمبود خواب / افسردگی / درمان افسردگی
برای بی‌خوابی قرص بخوریم؟
ایرنا نوشت: کارشناس اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: بخش زیادی از درمان‌های اضطرابی، بی خوابی‌ها و مشکلات اعتیاد، نیازمند مداخلات غیردارویی است اما متاسفانه اغلب افراد ترجیح می‌دهند در اینگونه موارد به‌طورخودسرانه دارو مصرف کنند و گاهی وابستگی شدیدی به این داروها پیدا می‌کنند.
فراوانی مشکلات روانی دانشجویان در قرنطینه کرونا: از وسواس تا اضطراب
۵ روز قبل / روانشناسی / قرنطینه / ویروس کرونا / روان شناسی کودک / دانشجو
فراوانی مشکلات روانی دانشجویان در قرنطینه کرونا: از وسواس تا اضطراب
مهر نوشت: یافته های یک تحقیق دانشگاهی نشان می دهد دانشجویان در زمان زندگی در قرنطینه خانگی کرونا با تجربیاتی مانند احساسات منفی، وسواس های فکری عملی، دغدغه های سلامت خانواده و اقتصاد مواجه شدند.
بسیاری از بی‌خوابی‌ها نیاز به مداخلات غیردارویی دارد
۵ روز قبل / اقلام دارویی / اختصاصی ایرنا / کم خوابی / سازمان بهزیستی کشور / پیشگیری از اعتیاد
بسیاری از بی‌خوابی‌ها نیاز به مداخلات غیردارویی دارد
تهران - ایرنا - کارشناس اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: بخش زیادی از درمان‌های اضطرابی، بی خوابی‌ها و مشکلات اعتیاد، نیازمند مداخلات غیردارویی است اما متاسفانه اغلب افراد ترجیح می‌دهند در اینگونه موارد به‌طورخودسرانه دارو مصرف کنند و گاهی وابستگی شدیدی به این داروها پیدا می‌کنند.
افزایش افکار مرتبط با مرگ و بیگانه هراسی در طول پاندمی کووید۱۹
۵ روز قبل / روانشناسی / بیگانه هراسی / کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا
افزایش افکار مرتبط با مرگ و بیگانه هراسی در طول پاندمی کووید۱۹
یک روانشناس مطرح کرد:  یافته‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهند که تامل بر اپیدمی‌ها و یا شیوع ویروس‌هایی مانند ابولا، آنفلوآنزای خوکی و... منجر به افزایش افکار مرتبط با مرگ و رفتارهای دفاعی می‌شود. از طرفی رابطه معناداری میان اضطراب مرگ، باورهای اضطرابی و رفتارهای مرتبط با کووید-۱۹ نظیر احتمال استفاده از ماسک در اماکن عمومی گزارش شده است.
۵ روز قبل
چرا مردان بیشتر قربانی کرونا می‌شوند
یک متخصص اعصاب و روان با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر بر اثر کرونا در مردان دو برابر زنان است، گفت: وجود استروژن در زنان یکی از علل مقاوم‌تر شدن سیستم ایمنی در برابر کرونا است.به گزارش مهر، میترا صفا میزان مرگ و میر در اثر ابتلاء به کرونا در مردان را دو برابر زنان عنوان کرد و توضیح داد: گزارش آمار مرگ و میر در سایر کشورها بر اثر کرونا نیز گواه این موضوع است که مردان در برابر کووید ۱۹ ضعیف ترند. به طور مثال در نیویورک مردان دو برابر زنان، چین بیش از ۷۰ درصد و در اروپا ۶۳ درصد مرگ و میرها مربوط به مردان گزارش شده.صفا، یکی از احتمالات مقاوم‌تر بودن سیستم ایمنی زنان در مقایسه با مردان را وجود آنزیم‌های‏"2 ACE" در مردان ذکر کرد و گفت: این آنزیم باعث می‌شود وقتی فرد مبتلا به کرونا می‌شود بافت ریه …
۵ روز قبل
اصل بقای سختی
امیر حسین ذاکری ‪-‬ چندی پیش در مورد سوال یکی از خوانندگان آفتاب یزد که از مدیر روزنامه سوال کرده بود: "ما تاکی باید رنج بکشیم؟" صحبت کردیم که پس از بحث‌های کارشناسی آخر سر یکی از دوستان به کنایه گفت: شاید وقت گل نی! دیگری گفت: رنج‌ها دور از جون پس از صد و بیست سال دیگر که زیرخاک رفتیم حتما پایان خواهد یافت! لذا جلسه عطف به ماسبق بی‌نتیجه به پایان رسید. اما در جلسه بعد همکار اندیشمند مان معروف به "پرفسور" خطاب به حضار گفت: دوستان من که میدانم بخشی از روانپریشی‌هایتان ناشی از رنج هاست. "هایدگر" فیلسوف معروف در باره رنج‌ها در مطلبی با عنوان "از رنج بود تا اضطراب درونی" می‌گوید: "اگر بخواهم روراست باشم می‌گویم: "زندگی به شکل گریز ناپذیری سخت است" یکی از دوستان گفت: ما بارها خیلی روراست فریاد زدیم …
ضرورت شناخت روانشناسی دوران پساکرونا
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / ویروس کرونا / اختصاصی ایرنا / آسیب ها / بهداشت و سلامت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ضرورت شناخت روانشناسی دوران پساکرونا
تهران- ایرنا- متخصص روانشناسی و استاد دانشگاه گفت: با توجه به آثار و تبعات روانی کرونا که عمدتا روان اشخاص با استعداد و اضطراب‌های اولیه، ژنتیکی و یادگیری را مورد حمله قرار می‌دهد، جهان مستلزم شناخت روانشناسی دوران پساکرونا است.
ارتباط افزایش ناچیز آلودگی هوا با افسردگی
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / آلودگی هوا / اضطراب / افسردگی
ارتباط افزایش ناچیز آلودگی هوا با افسردگی
محققان در یک بررسی دریافتند افزایش ناچیز در میزان آلودگی هوا با بالا رفتن موارد ابتلا به افسردگی مرتبط است.
پوشش اخبار کرونا خبرنگاران را مضطرب می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۴
پوشش اخبار کرونا خبرنگاران را مضطرب می‌کند
در پی اعلام نتایج تحقیقات موسسه رویترز مبنی بر افزایش اضطراب خبرنگارانی که اخبار کرونا را پوشش می دهند، اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه، وبیناری را در این ارتباط برگزار می‌کند.
برقرای ۲۰ تماس به علت اضطراب ناشی از زلزله با اورژانس
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
برقرای ۲۰ تماس به علت اضطراب ناشی از زلزله با اورژانس
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان گفت:دهمچنان موردی از مصدومیت و فوتی بعد از گذشت چندین ساعت گزارش نشده است.
ببینید | پیش‌گیری از افسردگی و اضطراب در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / افسردگی / ویروس کرونا
ببینید | پیش‌گیری از افسردگی و اضطراب در دوران کرونا
راهکارهایی برای پیشگیری از افسردگی و اضطراب در دوران کرونا را ببینید.منبع: ایرنا
بیش فعالی کودکان را چگونه کنترل کنیم؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / بیش فعالی / افسردگی / اختلالات رفتاری کودکان / پارسی خبر / سبک زندگی
بیش فعالی کودکان را چگونه کنترل کنیم؟
بیش فعالی از جمله اختلالاتی است که در صورت عدم درمان به موقع و مناسب آن ممکن است در آینده سبب کاهش اعتمادبه نفس و اضطراب در کودکان شود.
میزان شیوع اضطراب در بین جمعیت آذربایجان شرقب حدود 13 درصد است
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / استانی-اجتماعی
میزان شیوع اضطراب در بین جمعیت آذربایجان شرقب حدود 13 درصد است
مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد مرکز بهداشت آذربایجان شرقی، آخرین وضعیت روح و روان جمعیت این استان را تشریح کرد.
جایگزین‌های مناسب واکسن آنفلوانزا در پاییز و زمستان
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
جایگزین‌های مناسب واکسن آنفلوانزا در پاییز و زمستان
یک متخصص طب سنتی گفت: سبک زندگی درست، تغذیه مناسب و تقویت بدن و همچنین دوری از اضطراب منجر به سلامتی میشود و دیگر نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا نیست.
واکنش‌های اضطرابی بهبودیافتگان کرونا، نیازمند حمایت‌های اجتماعی
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / ویروس کرونا / سلامت روان / آسیب ها
واکنش‌های اضطرابی بهبودیافتگان کرونا، نیازمند حمایت‌های اجتماعی
تهران - ایرنا - عضو انجمن علمی روان‌پزشکان ایران معتقد است، واکنش‌های اضطرابی و افسردگی احتمالی بهبودیافتگان کرونا، نیازمند بررسی روابط فرد با محیط و همچنین حمایت‌های اجتماعی است.
ملاتونین به کنترل اضطراب کمک می کند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ملاتونین / اختلال خواب / سبک زندگی / پارسی خبر / عوارض ملاتونین
ملاتونین به کنترل اضطراب کمک می کند؟
قرص‌ها و مکمل‌های ملاتونین برای رفع مشکلات خواب کاربرد دارند؛ ولی آیا این قرص‌ها می‌توانند در کاهش اضطراب نیز به ما کمک کنند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / حذف کنکور
طرح حذف کنکور در حال تدوین است
به گزارش فارس، احمد حسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بررسی اصل برگزاری کنکور یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد، گفت: با توجه به اینکه برگزاری کنکور هزینه‌های زیادی دربرداشته، اضطراب و استرس بسیاری را برای داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها رقم زده و همچنین به درآمدزایی مؤسساتی خاص منجر شده است، در تلاش برای حذف آن هستیم.
چطور استرس‌ها را مدیریت و کنترل کنیم؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / اخبار سلامت / استرس
چطور استرس‌ها را مدیریت و کنترل کنیم؟
هر چقدر هم که اوضاع بر وفق مراد باشد، بازهم خبری، کاری، حرف و حدیثی باعث ایجاد استرس و اضطراب می‌شود. درواقع هیچ زمانی وجود ندارد که انسان بتواند کاملا از استرس دور باشد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
فیلم‌‌هایی برای آینده‌سازان
سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در حالی برگزار می‌شود که حال هنر هفتم، هنرمندانش و مخاطبانش چندان خوب نیست. به خاطر همین است که بعضی‌‌ها معتقدند بهتر است هزینه‌های جشنواره صرف درمان زخم‌‌هایی بشود که شرایط خاص اقتصادی به جان فیلمسازان و دست اندرکاران هنر -  صنعت سینما زده است. زخم‌‌هایی که اگر چه به دیده نمی‌‌‌‌آید اما خودش را هنگام پهن کردن سفره‌هایی که روز به روز کوچک‌تر می‌شود، نشان می‌دهد. با تمام اینها و با آنکه معتقدم جبران کسری بودجه زندگی خانوادهایی که کووید19 و اثرات برجام توان زندگی عادی را از آنها گرفته وظیفه اصلی مسوولان مختلف کشوری است و باور دارم هنرمندان زیادی با شرایط …
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
مرخصی پس از 1000 روز حبس
خانواده فعالان محیط‌زیستی زندانی در نامه‌ای به سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نسبت به عدم مرخصی زندانیان خود در شرایط کرونایی اعتراض و گلایه کردند. مراد طاهباز، امیرحسین خالقی، طاهر قدیریان، سام رجبی، هومن جوکار، حمیده کاشانی‌دوست (سپیده کاشانی) و نیلوفر بیانی 7 فعال محیط‌زیستی هستند که بهمن‌ماه 96 بازداشت شدند و بیش از 2 سال در بازداشت موقت بودند تا نهایتا 29 بهمن‌ماه 98 دادگاه تجدیدنظر، احکامی را که در بدوی صادر کرده بود، عینا تایید کرد. مراد طاهباز و نیلوفر بیانی به ۱۰ سال زندان، هومن جوکار و طاهر قدیریان به ۸ سال زندان، سام رجبی، سپیده کاشانی و امیرحسین خالقی حمیدی به ۶ سال زندان محکوم شدند. حالا همزمان با فرا رسیدن هزارمین روز از زندانی بودن این 7 فعال …
انجام تکنیک
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سالمندشناسی / سالمندان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / همه_باهم_علیه_کرونا
انجام تکنیک "صندلی خالی" برای کاهش اضطراب و نگرانی در سالمندان تنها
یک دکترای سالمندشناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تکنیک صندلی خالی بسیار مهم است و سالمندانِ تنها می توانند یا روبه روی آینه و یا در مقابل فرد خیالی موارد اضطراب و استرس خود را بگویند که این کار نقش مهمی در رفع اضطراب و نگرانی دارد.
نشانه‌های خودکشی در کودکان و توصیه‌هایی برای والدین
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / خودکشی / اختلالات رفتاری / پارسی خبر / روانشناسی
نشانه‌های خودکشی در کودکان و توصیه‌هایی برای والدین
کارشناسان معتقدند افسردگی، اضطراب و سایر اختلالات روانی در کودکان، می‌تواند علت تهدید به خودکشی در کودکان و نوجوانان باشد.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
چگونه بازی کردن امروز کودکان، چگونه زندگی کردن فردای آنان
شاید ما فکر کنیم بازی برای کودکان صرفا جنبه سرگرمی دارد در صورتی که این‌طور نیست، بازی نقش مهم و کاربردی در رشد و تکامل ذهنی و شناختی، اجتماعی، عاطفی، فیزیکی، جسمانی و همچنین به وجود آوردن ساختار شخصیتی کودکان دارد. در ابتدا نوزاد با  بدن خود، با دست‌ها و انگشتانش بازی می‌کند و کم‌کم با بزرگ شدن و به راه افتادن او بازی‌هایش نیز تخیلی‌تر و پیچیده‌تر می شود. والدین حتما نباید اسباب‌بازی‌های گرانقیمت در اختیار کودک قرار دهند آنها می‌توانند با مهیا کردن شرایط مناسب، محیط مطلوب برای بازی کودکانه و همچنین بازی کردن با او باعث شوند کودک لذت و شادی بیشتری را تجربه کند، البته والدین باید زمانی کودک را به بازی دعوت کنند که شاد و سرحال باشد، گرسنه یا …
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
عادت کرده‌ایم
حتما شما این روزها وقتی حرف از افزایش تعداد قربانیان کرونا می‌شنوید، گفته‌اید باید چنین و چنان می‌کردند ولی نکردند. ایده‌های‌تان را ریخته‌اید روی دایره و حتی شک نکرده‌اید که ممکن است این ایده را قبل‌تر یکی از همسایه‌ها یا همکاران یا همشهریان یا هموطنان‌مان مطرح کرده باشند. شانس بزرگ ما در این ابرآزمون این است که گرفتار ویروسی عالمگیر شده‌ایم و همه دولت‌ها و ملت‌ها دارند با آن و آثارش دست و پنجه نرم می‌کنند. با احتساب این مولفه‌ بیایید لحظه‌ای آنچه از خودمان یا دیگران درباره چگونگی مدیریت شرایط کرونایی شنیده‌ایم، تامل کنیم. عمده عبارت‌ها که ایده‌ها را مطرح می‌کنند، انجام اقدام یا سلسله ‌اعمالی …
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
داستانک
تنها یک لبخند مطمئن بودم که من را اعدام خواهند کرد. جیب‌هایم را گشتم تا شاید سیگاری پیدا کنم که از زیر دست آن‌ها که حسابی لباس‌هایم را گشته بودند در رفته باشد. یکی پیدا کردم و با دست‌های لرزان آن را به لب‌هایم گذاشتم ولی کبریت نداشتم. از میان نرده‌ها به زندانبانم نگاه کردم. او حتی نگاهی هم به من نینداخت. درست مانند یک مجسمه آنجا ایستاده بود. فریاد زدم «هی رفیق! کبریت داری؟» به من نگاه کرد، شانه‌هایش را بالا انداخت و به طرفم آمد. نزدیک‌تر که آمد و کبریتش را روشن کرد بی‌اختیار نگاهش به نگاه من دوخته شد. لبخند زدم و نمی‌دانم چرا؟ شاید از شدت اضطراب، شاید به خاطر اینکه خیلی به او نزدیک بودم و نمی‌توانستم لبخند نزنم. در هر حال لبخند …
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
معمای کمبود انسولین قلمی
«انسولین قلمی نیست!»؛ این یک جمله خبری ساده نیست، هزاران نفر در سراسر ایران به دلیل همین جمله خبری، این‌ روزها قرار و آرامش ندارند، چه آنها که زندگی خودشان به این دارو وابسته است و چه آنها که از اضطراب کسانی که زندگی‌شان به این دارو وابسته است آگاهند. علاوه بر این دو گروه، تقریبا همه مردم کشور نگرانند چون نمی‌دانند که اگر فردا خودشان هم به دارویی نیاز داشتند و داروی آنان هم به همین سرنوشت دچار شود چه کاری از دست کسی ساخته است.انسولین قلمی شاید یکی از رایج‌ترین اقلامی باشد که این‌روزها بسختی پیدا می‌شود. بحران پانسمان کودکان پروانه‌ای، داروهای ام.اس وارداتی، داروهای شیمی‌درمانی، مکمل‌ها و مسکن‌ها و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی همه در ماه‌ها و هفته‌های اخیر با کمبود روبه‌رو بوده‌اند اما احتمالا به …
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
اپیدمی جمع نشود باید از ته رودخانه‌ها جنازه جمع کنیم!
آفتاب یزد - گروه شبکه: چند روزی است که کشور در وضعیت سیاه کرونایی به سر می‌برد. آمارهای مرگ‌ومیر کرونایی بالاست و قصد پایین آمدن ندارد. طی 3 روز فقط 700نفر از مردم جانشان را به خاطر همین ویروس لعنتی از دست داده اند. لابد آنها هم خواهش و تمنای مسئولان بهداشتی را که در دل ماجرا هستند و از عمق فاجعه خبر دارند و می‌دانند که کرونا چه بلایی سر مردم می‌آورد را همچون مسئولان و خیلی از مردم دیگر شوخی پنداشته اند. تلخ است که مدام بگویند که به خاطر خودتان هم که شده از خانه هایتان بیرون نیایید، سفر و مهمانی نروید، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید، کادر درمان خسته شده، تهران و شهرهای قرمز را تعطیل کنید، فکر اساسی‌ای برای این معضل بکنید و کرونا را جدی بگیرید، اما گوشی برای شنیدن این هشدارها نباشد. بدتر آنکه …
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
ارائه مشاوره «کرونا» به خانواده‌ها
میز مشاوره با موضوع بحران روان‌شناختی خانواده در دوران کرونایی برپا شد. رئیس اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری ناحیه یک منطقه19 در این‌باره گفت: «در این اقدام مشاوران خانه‌های سلامت در بخش مدیریت دلهره و اضطراب، شیوه ارتباط و تعامل با فرزندان و همچنین نحوه مدیریت خانواده در شرایط خاص فعلی به ارائه راهکارهای علمی پرداختند.» «راضیه علمایی» با اشاره به استرس خانواده‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا افزود: «متأسفانه امروز اضطراب و دلهره به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح خانواده‌ها بسیار گسترش پیدا کرده است. به‌طور …
اختلال اضطراب منتشر
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
اختلال اضطراب منتشر
عادله عیسی نظر- روانپزشک ‎«اختلال اضطراب منتشر» یکی از شایع‌ترین اختلالات سلامت روان است که با سطوح بسیار بالای اضطراب و نگرانی مشخص می‌شود. این اختلال اغلب در کودکی و نوجوانی آغاز می‌شود، اما می‌تواند در بزرگسالی هم شروع شود. در زنان شایع‌تر از مردان است و اغلب سیر مزمنی دارد و می‌تواند ماه‌ها یا سال‌ها ادامه پیدا کند. ‎هر شخصی می‌تواند اضطراب را به‌صورت گهگاهی تجربه کند اما اضطراب منتشر شدیدتر بوده و با اضطراب بیش از حد و اغراق شده در مورد اتفاقات زندگی بدون هیچ دلیل واضحی برای نگرانی مشخص …
«مومو» یک شوخی برای تشویش افکار عمومی است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
«مومو» یک شوخی برای تشویش افکار عمومی است
مدتی است که چالش « مومو» به کابوسی برای دانش‌آموزان تبدیل‌شده است اما چند روز قبل خبری در رسانه‌ها منتشر شد که به نگرانی بیشتر خانواده‌ها دامن زد. پسر ۱۱ ساله‌ خوزستانی به دلیل این چالش جانش را از دست داد. برخی خبرگزاری‌ها گفته بودند این دانش‌آموز تحت‌تأثیر این بازی اقدام به خودکشی کرده و برخی دیگر حمله قلبی از شدت اضطراب را دلیل فوت این کودک عنوان کرده بودند. بااین‌حال دلیل هرچه که بوده خانواده‌ها و دانش آموزان را نگران و بازار شایعه را داغ‌ کرده است.
لااقل از خودتان دفاع کنید!
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / دولت / توضیح / شفاف‌سازی / تحریم / کمبود دارو / انسولین / کمبود انسولین / وزارت بهداشت / حسن روحانی
لااقل از خودتان دفاع کنید!
«انسولین قلمی نیست!» این یک جمله خبری ساده نیست، هزاران نفر در سراسر ایران به دلیل همین جمله خبری، این روزها قرار و آرامش ندارند، چه آنها که زندگی خودشان به این دارو وابسته است و چه آنها که از اضطراب کسانی که زندگی‌شان به این دارو وابسته است آگاهند. علاوه بر این دو گروه، تقریبا همه مردم کشور نگرانند چون نمی‌دانند که اگر فردا خودشان هم به دارویی نیاز داشتند و داروی آنان هم به همین سرنوشت دچار شود چه کاری از دست کسی ساخته است.
نگرانی های وزیر بهداشت درباره کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / چین / دی ماه / وزارت بهداشت / وزیر بهداشت / ویروس
نگرانی های وزیر بهداشت درباره کرونا
اقتصاد نیوز : وزیر بهداشت گفت: وقتی هرشب آمارهای شیوع کرونا استان‌ها را مشاهده می‌کنم، یکی از اضطراب‌های من این است که خدایی نکرده به سیاه‌چاله‌ای بیفتیم که در آمدن از آن سیاه کار بسیار سخت و دشواری باشد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
نمکی: کرونا یکی از پیچیده‌ترین موجوداتی است که تا به حال دیده‌ام (فیلم)
وزیر بهداشت در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: یکی از اضطراب‌های من این است که خدایی ناکرده به سیاه چاله‌ای بیوفتیم که خروج از آن بسیار دشوار است. در اوایل بهمن ماه یعنی زمان آشنایی با ویروس کرونا میدانستم که این ترکیب نامیمون یکی از پیچیده ترین موجودات است.
حسین شریعتمداری: درخواست استعفای رئیس جمهور، طرح آمریکایی است؟! ‏/استیضاح؛ اسم رمز حمله به رئیس جمهور/کاش رییس‌جمهور مژده بهتری به مردم می‌داد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
حسین شریعتمداری: درخواست استعفای رئیس جمهور، طرح آمریکایی است؟! ‏/استیضاح؛ اسم رمز حمله به رئیس جمهور/کاش رییس‌جمهور مژده بهتری به مردم می‌داد
رکورد تازه و وحشتناک مرگ کرونایی، سرنوشت سینما موج نو در راه است یا ورشکستگی؟، روحانی در چهارراهی که آسایش ‏ندارد، روایت پاکسازی معلمان در دهه ۶۰، گواردیولا روی نیمکت ایران!، بازگشت دیرهنگام به سیاست افزایش سود سپرده‌ها، ‏موج یا سراب سرخ ترامپ؟، ابهامات تازه قاچاق دارو، هشدار قاضی القضات به حاشیه سازان سیاسی و اضطراب انسولین از ‏مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
چگونه بفهمیم به مشاوره نیاز داریم؟
ممکن است بارها به مشاوره و ملاقات با یک روانکاو یا روانپزشک فکر کرده باشیم؛ اما چه زمانی نیاز مبرم به کمک یک مشاور آگاه داریم؟ شاید بارها به خود بگویید که هنوز می‌توانید تحمل کنید و وقت مراجعه به مشاور نرسیده است. در حالی که باید خیلی وقت پیش اقدام می‌کردید.در ادامه شما را با زنگ‌ خطرهایی آشنا می‌کنیم که در صورت مشاهده‌ آنها باید به مشاور مراجعه کنید. مراجعه به یک مشاور به این معنی نیست که شما اختلالات شخصیتی دارید؛ بلکه گاهی اوقات تنها به یک شنونده آگاه نیاز دارید که حرف‌هایتان را بشنود و راه‌حل‌های درست به شما بدهد.همه‌ فشارها را تنهایی تحمل نکنیدما بر احساسات، چالش‌های زندگی و دیگر مسائلی که باید به طور دقیق به آنها بپردازیم، مدیریت داریم. تا حد زیادی هم سعی می‌کنیم به درست‌ترین شکل ممکن انجامش …
بیماران بستری‌شده کووید-۱۹ ممکن است تا ماه‌ها علامت‌دار بمانند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / کروناویروس
بیماران بستری‌شده کووید-۱۹ ممکن است تا ماه‌ها علامت‌دار بمانند
یک بررسی کوچک جدید در بریتانیا نشان می‌دهد بیش از نیمی از بیماران کووید-۱۹ مرخص شده از بیمارستان برای دو تا سه ماه پس از پذیرش اولیه همچنان دچار علائم تنگی نفس، خستگی، اضطراب و افسردگی بودند.
خارش پوست علائم اختلال روانی است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / خارش پوست / اختلال روانی / استرس / سبک زندگی / پارسی خبر / بیماری پوستی
خارش پوست علائم اختلال روانی است؟
 احترام دربندی اظهار داشت: خارش پوست به عنوان یک بیماری روان تنی با بروز مشکلات روانی، چون اضطراب، افسردگی و در حالت بدبینانه افکار خودکشی در فرد مبتلا ارتباط دارد و طی تحقیقات به عمل آمده از این طریق می‌توان به وجود ارتباطات میان اختلالات خلقی و کیفیت پایین زندگی فرد بیمار پی برد. وی گفت: از جمله شایع‌ترین بیماری‌های پوستی می‌توان به خارش پوست اشاره کرد که به عنوان یک احساس ناخوشایند شناخته می‌شود و فرد را ناخواسته وادار به عکس‌العمل در برابر موضع و خارش پوست می‌کند. این روان درمانگر با بیان اینکه خارش می‌تواند خفیف و یا گاهی شدید باشد به حدی که آرامش فرد مبتلا را مختل کرده و حتی در خواب هم به سراغ آن بیاید، تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده بیماران پوستی مبتلا به خارش در مقایسه با بیمارانی …
کمی اضطراب کرونایی لازم است
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
کمی اضطراب کرونایی لازم است
اضطراب ناشی از ابتلا به بیماری میتواند باعث اخلال در سیستم ایمنی بدن انسان شود.
۱۰ نشانه که هشدار می‌دهد رابطه عاطفی‌تان یک‌طرفه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / روابط عاطفی / پارسی خبر / عشق و عاطفه
۱۰ نشانه که هشدار می‌دهد رابطه عاطفی‌تان یک‌طرفه است
رابطه عاطفی با آدم‌های خودخواه معمولاً به این دلیل سرانجامی ندارد که ولع زیادی برای صمیمیت و نزدیکی پیدا می‌کنید و مجبور می‌شوید همه‌ی بار عاطفی رابطه را به تنهایی به دوش بکشید. روانشناسان می‌گویند روابط عاطفی یک سویه صدمه‌ی زیادی به سلامت جسم و روان ما می‌زنند و همین مسأله ما را درگیر اضطراب و نگرانی مداوم می‌کند.
نگرانی دیابتی‌ها از کمبود انسولین خارجی | رئیس انجمن دیابت ایران: انسولین خارجی نیست؛ دیابتی‌ها خود را به انسولین داخلی عادت دهند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / سازمان غذا و داروی ایران / دارو
نگرانی دیابتی‌ها از کمبود انسولین خارجی | رئیس انجمن دیابت ایران: انسولین خارجی نیست؛ دیابتی‌ها خود را به انسولین داخلی عادت دهند
کمبود داروی انسولین در کشور طی روزهای گذشته، موجی از نگرانی و اضطراب بیماران دیابتی و خانواده‌های آنها را در پی داشته است. بیمارانی که حیات‌شان به این دارو وابسته است. در این میان مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند
شهروندان از ترس «مومو» به پلیس پناه بردند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / پلیس فتا / موجودات عجیب و ترسناک / خودکشی
شهروندان از ترس «مومو» به پلیس پناه بردند
پلیس در اعلام مهمترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از افزایش تماس‌های تلفنی شهروندان خبر داد که از ارسال پیام و کلیپ‌های موسوم به «مومو» شکایت داشته و دچار ترس و اضطراب شده‌اند.
افزایش تماس‌های تلفنی و ترس از چالش «مومو»
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
افزایش تماس‌های تلفنی و ترس از چالش «مومو»
پلیس در اعلام مهمترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از افزایش تماس‌های تلفنی شهروندان خبر داد که از ارسال پیام و کلیپ‌های موسوم به «مومو» شکایت داشته و دچار ترس و اضطراب شده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •