سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
ماسک
قاچاقچی ماسک در پوشش نقی معمولی
۲۳ دقیقه قبل / اخبار حوادث / قاچاقچیان / ماسک
قاچاقچی ماسک در پوشش نقی معمولی
فرمانده قرارگاه جنوب گشت انتظامی یگان امداد پایتخت از دستگیری فردی که با تقلید از سریال پایتخت، شیشه خودرواش را دودی کرده بود و کلتی پلاستیکی به همراه داشت، خبر داد.
10 اشتباه هنگام استفاده از ماسک
۲۹ دقیقه قبل
10 اشتباه هنگام استفاده از ماسک
یک ماسک باید هر دو ساعت یک بار تعویض یا ضد عفونی شود، در غیر این صورت، ذرات ویروسی می توانند روی آن انباشته شده و احتمال تنفس آنها افزایش یابد.
اردوغان: فرودگاه آتاتورک به بیمارستان تبدیل می‌شود/ آغاز توزیع ماسک رایگان در ترکیه
۵۳ دقیقه قبل / ویروس کرونا / ترکیه
اردوغان: فرودگاه آتاتورک به بیمارستان تبدیل می‌شود/ آغاز توزیع ماسک رایگان در ترکیه
رئیس جمهور ترکیه گفت: در حال تبدیل فرودگاه آتاتورک به بیمارستانی برای افراد مبتلا به کرونا هستیم. بیمارستان‌های ما مشکلی برای تشخیص و درمان آنها ندارند.
پیشنهاد کیهان برای استفاده از زور و سختگیری برای مبارزه با کرونا
۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / روزنامه کیهان
پیشنهاد کیهان برای استفاده از زور و سختگیری برای مبارزه با کرونا
کهان نوشت:در این شرایط چه باید کرد؟ آیا صرفا در خانه ماندن و از ماسک و دستکش استفاده کردن و دست‌ها را 20 ثانیه شستن جواب می‌دهد؟ زندگی مردم چه می‌شود؟ مگر نه اینکه زندگی خرج دارد؟ آیا کاری که دکتر روحانی کرد و چراغ سبز شروع کسب و کارها را با کمی محدودیت و پروتکل روشن کرد، کار درستی بود؟ اینکه «ستاد ملی مقابله با کرونا» از مردم صرفا بخواهد، مراعات کنند، کافی است یا نه، باید مثل چین از اهرم زور نیز استفاده کنیم؟
دل‌نگرانی یک نماینده برای آقازاده‌های خارج‌نشین در دوران کرونا | ماسک و دستکش دارند؟
۱ ساعت قبل
دل‌نگرانی یک نماینده برای آقازاده‌های خارج‌نشین در دوران کرونا | ماسک و دستکش دارند؟
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در صفحه توییتری خود کنایه تندی به فرزندان برخی مسئولان که در خارج از کشور به سر می‌برند زد و نوشت: «هیچ خبری از فرزندان بعضی از مسؤلین در امریکا و کانادا در این اوضاع سخت کرونایی دارید؟»
ساده‌ترین روش تهیه ماسک به سبک پرستار روسی +ویدئو
۲ ساعت قبل
ساده‌ترین روش تهیه ماسک به سبک پرستار روسی +ویدئو
گروهی از اعضای کادر درمانی روسیه آسان‌ترین روش برای تهیه ماسک را آموزش دادند و آن را در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند.
کرونا چگونه غرب را رسوا و ملت ایران را سربلند کرد
۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / آمار مبتلایان به کرونا / تلفات کرونا / رئیس جمهور آمریکا / اتریش / انگلیس / فلج مغزی / ایتالیا / فرانسه / دموکراسی
کرونا چگونه غرب را رسوا و ملت ایران را سربلند کرد
ویروس کرونا با همه تلخی‌ها و مصائبش، هم‌دست مدعیان تمدن در غرب را رو کرد و هم جلوه‌های انسانی کم‌نظیر را در ایران به نمایش گذاشت.
توصیه به استفاده همگانی از "ماسک" به شرطِ...
۸ ساعت قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
توصیه به استفاده همگانی از "ماسک" به شرطِ...
یک متخصص بیماری‌های عفونی استفاده از ماسک توسط همه مردم را یک انتخاب فردی خواند و گفت: اما زدن ماسک به تنهایی نمی‌تواند بدن را در مقابل بیماری حفظ کند و نباید از مجموعه‌ توصیه‌های بهداشتی غافل بود.
۸ ساعت قبل
چرخ اقتصاد و شیوع کرونا
موضوعی که اگر مورد غفلت قرار گیرد، عملا تمامی تلاشی که این هفته‌ها از سوی کادر درمانی دلسوز کشور و البته یکایک شهروندان، دولت و دیگر بخش‌ها و نهادها دنبال شده، بلااثر خواهد شد و طبیعتا باید منتظر اوج‌گیری مجدد شیوع کرونا در اقصی نقاط کشور باشیم.  در چنین شرایطی شاید مهم‌ترین نکته‌ای که باید مدنظر ستاد ملی کرونا باشد، عدم تعجیل در عادی نشان دادن شرایط کشور است و از طرف دیگر فراهم کردن و دسترسی آحاد جامعه، اصناف، بازاریان و کارگران کارخانجات به امکانات حفاظتی و بهداشتی فردی است که کلیدی‌ترین آن، ماسک استاندارد و مواد ضدعفونی‌کننده با قیمت مناسب است تا بتوان کاهش طرح قرنطینه‌سازی را به آرامی آغاز کرد. امری که مجامع علمی کشور نگرانی خود را بدون تامین …
۸ ساعت قبل
حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار در شرایط شیوع کرونا
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، از حمایت دولت از زنان سرپرست خانوار در شرایط شیوع کرونا خبر داد. «معصومه‌ ابتکار» معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در گفت‌وگو با ایلنا، در تشریح وضعیت زنان سرپرست خانواده و وضعیت مشاغل آنها در شرایط اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: معاونت زنان از بدو بحران کرونا در کشور، مکاتباتی را برای وضعیت مشاغلی که محتمل بود تعطیل شوند، انجام داد. این مکاتبات با معاون اول رییس‌جمهور صورت گرفت و در راستای اقشار آسیب‌پذیر زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار بود، به خصوص آن دسته که از کمک‌‌های معیشتی استفاده نمی‌کنند.  وی در ادامه افزود: معاون اول رییس‌جمهور دستور خوبی روی این نامه به وزیر …
روحانی مدعی طب اسلامی آزاد شد
۸ ساعت قبل
روحانی مدعی طب اسلامی آزاد شد
مرتضی کهنسال، مدعی طب اسلامی که به دنبال شکایات متعدد به خاطر دخالت در امور پزشکی و اقدامات خلاف عرف و قانون، جمعه ۱۵ فروردین ۹۸ بازداشت شده بود، شب گذشته و در کمتر از ۴۸ ساعت آزاد شده است.  این در حالی است که وی چندین شاکی حقیقی و حقوقی نیز دارد. مرتضی کهنسال، یکم فروردین ۹۹، با هدف تخریب پزشکان و تحقیر پروتکل‌های بهداشتی کرونا، به‌طور غیرقانونی وارد بیمارستان شهید بهشتی انزلی شده و بدون دستکش و ماسک و لباس، بر بالین بیماران بستری کرونا حاضر و در اقدامی خطرناک، از بیماران می‌خواست که ماسک را کنار زده و با دست خود ماده‌ای مبهم را بر لب و بینی آنها مالید. وی در ادامه در اقدامی سخیف با فیلمبرداری سلفی، اقدام به تمسخر پزشکان کرده بود. ۲۴ ساعت بعد از حضور وی، یکی از بیماران به نام محسن شریفی که کهنسال …
نتایج پژوهشی درباره انتقال کرونا ویروس در هوا
۸ ساعت قبل / دانشگاه علوم پزشکی تهران / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / ماسک
نتایج پژوهشی درباره انتقال کرونا ویروس در هوا
رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوای پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران از انجام پژوهشی درباره بررسی هوا برد بودن کرونا ویروس در این مرکز تحقیقاتی خبر داد و با اشاره به نتایج آن، تاکید کرد که براساس نتایج یک مطالعه نمی‌توان گفت که فرضیه هوابرد بودن کرونا به طور کلی رد می‌شود.
محیط کار امن در ایران‌خودرو برای تولید فراهم است
۹ ساعت قبل / ایران خودرو / خانواده / سلامت / ماسک / ویروس
محیط کار امن در ایران‌خودرو برای تولید فراهم است
حفظ و ارتقای سلامت کارکنان و ایمن‌سازی محیط کار وتولید در مقابله با ویروس کرونا، اولویت نخست ایران‌خودرو است.
۹ ساعت قبل
دنیای نفت به مبارزه علیه کرونا پیوست
عرضه ونتیلاتور از سوی شرکت تسلا، ضدعفونی کننده دست از سوی انهایزر بوش و ماسک صورت از سوی جنرال موتورز شبیه یک فیلم علمی- تخیلی به‌نظر می‌رسد، اما در واقع، حقیقت تغییر کسب‌و‌کارها برای بقا و کمک به مبارزه علیه همه‌گیری ویروس کرونا را نشان می‌دهد که جهان را به شوک فرو برده است.
۹ ساعت قبل / علم و فناوری / ایلان ماسک / اسپیس ایکس / استارشیپ / موشک / فضاپیما / پارسی خبر
"ایلان ماسک" تصویر مخزن سوخت موشک "استارشیپ" را منتشر کرد
"ایلان ماسک" بنیانگذار شرکت "اسپیس ایکس" ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در تویئتر تصویری از مخزن مایع سوخت موشک "استارشیپ" (Starship) منتشر کرد.
راه‌اندازی ۷۵ کارگاه ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی در بابل
۱۰ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / تولید ماسک / کشف ماسک و دستکش احتکار شده / کارگاه تولید ماسک / شهر بابل
راه‌اندازی ۷۵ کارگاه ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی در بابل
فرمانده سپاه بابل از راه‌اندازی ۷۵ کارگاه تولید ماسک و گان بیمارستانی زیر نظر علوم پزشکی این شهرستان خبر داد و گفت:‌ ۳۴۵ خیاط بسیجی مشغول تولید ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی هستند که تا به امروز ۲ هزار و۹۰۰ گان به بیمارستان‌های بابل تحویل داده شد. 
ساخت دستگاه تنفس مصنوعی از قطعات خودرو
۱۰ ساعت قبل / علم و فناوری / دستگاه تنفس مصنوعی / تنفس مصنوعی / قطعات خودرو / خودرو / تسلا / شرکت خودروسازی تسلا / خودروی تسلا / ایلان ماسک / نیویورک
ساخت دستگاه تنفس مصنوعی از قطعات خودرو
شرکت خودروسازی تسلا در راستای همکاری برای مقابله همگانی با شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ اقدام به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) از قطعاتی که برای ساخت خودروی تسلا مدل ۳ استفاده می‌شود، کرده است و طبق اعلام "ایلان ماسک" رئیس این شرکت، یکی از کارخانه‌های این شرکت در نیویورک به زودی برای ساخت این ونتیلاتور‌ها بازگشایی خواهد شد.
بوریس جانسون زیر ماسک اکسیژن
۱۰ ساعت قبل
بوریس جانسون زیر ماسک اکسیژن
لندن: بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که چندی پیش به ویروس کرونا مبتلا شده بود این بار با علائم مشخص بیماری ازجمله تب، در بیمارستان بستری شد و پزشکان برای او ماسک اکسیژن وصل کردند. به گزارش سایت مترو، با این حال دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرد که بوریس جانسون برای انجام آزمایش‌های پزشکی به‌عنوان «اقدامی احتیاطی» در بیمارستان بستری شده است.
برخورد با مراکز غیرمجاز تفکیک پسماند
۱۰ ساعت قبل
برخورد با مراکز غیرمجاز تفکیک پسماند
محمود مولایی ـ خبرنگار  با شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های سازمان پسماند شهرداری تهران وارد فاز جدیدی شده است. روش جمع‌آوری و امحای پسماندهای بیمارستانی و به‌ویژه زباله‌های مرتبط با بیماران کرونایی تغییر کرده و اولویت‌های جدیدی مانند ضدعفونی کردن اماکن عمومی و پرتردد شهر تهران به آن اضافه شده است. در ادامه رها کردن ماسک و دستکش‌های استفاده شده در معابر و محیط‌زیست مشکلاتی را به‌وجود آورد که سازمان پسماند روش‌هایی را برای تفکیک زباله‌های خانگی از زباله‌های مشکوک به ویروس کرونا به شهروندان درنظر گرفت. …
۱۱ ساعت قبل
مسئول چینی: ماسک می‌گیرم، اطلاعات درست می‌دم!
 چینی‌ها: اطلاعات‌مون هم مثل جنس‌هامون، درجه یک، دو و سه داره!  یک چینی: ما خودمون هم باور نمی‌کردیم، شما چطور باور کردید؟!  مردم چین: ما هم اینجا یه کانال پرفسور سمیعی داریم که از اون استفاده می‌کنیم!  کرونا: من خودم زیاد بد نیستم، دوروبری‌هام خیلی بَدَن!  یک مسئول دیگر: منم همین عادت چینی‌ها رو الگو قرار دادم!  یک مدیر: فدای سرتون، جنس درجه چهار جدید چی دارید؟! #چین_جان_خالی_نبند #ولی_خودمون_راستش_رو_بگیم #شهرونگ
تاجر اسپانیایی به جرم سرقت دو میلیون ماسک و تجهیزات حفاظتی دستگیر شد
۱۱ ساعت قبل / ویروس کرونا
تاجر اسپانیایی به جرم سرقت دو میلیون ماسک و تجهیزات حفاظتی دستگیر شد
یک تاجر اسپانیایی به جرم سرقت دو میلیون ماسک و تجهیزات حفاظتی از انباری در این کشور به ارزش حدود پنج میلیون یورو دستگیر شد.
اَپل دو دقیقه‌ای ماسک ویژه تولید می‌کند
۱۱ ساعت قبل
اَپل دو دقیقه‌ای ماسک ویژه تولید می‌کند
تیم کوک، مدیرعامل اپل اعلام کرد که این شرکت قادر شده تا زمان مورد نیاز برای تولید هر ماسک ابداعی خود را به کمتر از دو دقیقه و تیراژ آن را به میلیون عدد در هفته برساند.
ببینید: جنگ جهانی ماسک آغاز شد!
۱۲ ساعت قبل / کاریکاتور / ویروس کرونا / اتحادیه اروپایی / ماسک
ببینید: جنگ جهانی ماسک آغاز شد!
با توجه به شیوع نوع جدید ویروس کرونا در جهان، جنگ مشهودی بر سر تصاحب ماسک و تجهیزات محافظتی پزشکی بین کشورهای غربی در حال وقوع است. به طوری که کشورها شروع به مصادره سفارشات یکدیگر کرده اند که این امر بی سابقه ای در جهان است.
ویروس کرونا ۷ روز روی ماسک باقی می‌ماند
۱۲ ساعت قبل / ویروس کرونا در ایران / ویروس کرونا
ویروس کرونا ۷ روز روی ماسک باقی می‌ماند
بر اساس تحقیقات انجام‌شده در دانشگاه هنگ‌کنگ (HKU) ویروس کرونا می‌تواند به مدت یک هفته در لایه بیرونی ماسک باقی بماند.
کارگاه تولید ماسک در حرم حضرت شاهچراغ (ع)
۱۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / شیراز / آستان مقدس شاهچراغ / شاه‌چراغ
کارگاه تولید ماسک در حرم حضرت شاهچراغ (ع)
ایرنا - شیراز - هر چند کرونا باعث تعطیلی حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) شد، اما اقدامات این حرم مطهر برای حفظ سلامت و بهداشت تعطیل نشد و ظرفیت این بارگاه منور برای کمک به مسوولان استان در مهار ویروس کرونا به کار گرفته شده است. کارگاه تولید ماسک با استفاده از ظرفیت خادمان افتخاری در حال حاضر روزانه سه هزار ماسک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تولید می کند.
اهدای ۴۰۰۰بسته بهداشتی به خانواده‌های معظم شهداء، جانبازان و آزادگان کهگیلویه و بویراحمد
۱۳ ساعت قبل / استانی-سیاسی / کهگیلویه و بویراحمد / فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد / ماسک / خانواده شهدا و جانبازان / کروناویروس
اهدای ۴۰۰۰بسته بهداشتی به خانواده‌های معظم شهداء، جانبازان و آزادگان کهگیلویه و بویراحمد
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از اهدای ۴۰۰۰ بسته بهداشتی به خانواده های معظم شهداء، جانبازان و آزادگان این استان خبر داد.
فیلم | آموزش دوخت ماسک پارچه‌ای در خانه | در روزهای قرنطینه دست به کار شویم
۱۴ ساعت قبل
فیلم | آموزش دوخت ماسک پارچه‌ای در خانه | در روزهای قرنطینه دست به کار شویم
طرز درست کردن ماسک خانگی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در این ویدئو یاد بگیرید. این ویدئو آموزشی در شبکه‌های اجتماعی مجازی منتشر شده است.
تصاویر | برگزاری مراسم عروسی با ماسک و دستکش سفید!
۱۴ ساعت قبل
تصاویر | برگزاری مراسم عروسی با ماسک و دستکش سفید!
عروسی‌ها هم در روزهای بحران کرونا تحت تأثیر قرار گرفته و برگزار نمی‌شوند یا اگر هم برگزار شوند، متفاوت از عروسی‌های قبلی است. این روزها ماسک و دستکش سفید هم به وسایل تزیینی عروس اضافه شده است.
کشف ۳۰ هزار ماسک و مواد ضدعفونی کننده احتکاری
۱۴ ساعت قبل / ماسک طبی / پلیس امنیت عمومی / ضدعفونی
کشف ۳۰ هزار ماسک و مواد ضدعفونی کننده احتکاری
رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت، از کشف ۲۹هزار و ۸۱۵ ماسک و مواد ضد عفونی کننده الکلی احتکار شده خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اقلام کشف شده را ۲ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
کشف 32 هزار عدد ماسک و دستکش احتکاری در کرمانشاه
۱۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / احتکار / پلیس / کروناویروس
کشف 32 هزار عدد ماسک و دستکش احتکاری در کرمانشاه
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از کشف 32 هزار عدد ماسک و دستکش احتکار شده در شهر کرمانشاه خبر داد.
آیا در همه شرایط باید از ماسک استفاده کرد؟
۱۵ ساعت قبل / ویروس کرونا
آیا در همه شرایط باید از ماسک استفاده کرد؟
ایرنا نوشت: رئیس انجمن علمی پزشکی اجتماعی ایران در پاسخ به این سوال که آیا در همه شرایط باید از ماسک استفاده کرد؟، گفت: اگرچه در مکان‌هایی که تراکم جمعیت وجود ندارد و افراد می‌توانند فاصله مطمئن (حداقل ۲ متر) را رعایت کنند، استفاده از ماسک در اولویت قرار نمی‌گیرد، اما با توجه به تغییرات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تقریباً عدم امکان حفظ فاصله ایمن در مکان‌های عمومی با از سرگیری فعالیت‌های کاری، استفاده از ماسک در تمام شرایط توصیه شده و منطقی به نظر می‌رسد.
توزیع اقلام بهداشتی بین خانواده‌های حاشیه شهر بجنورد
۱۵ ساعت قبل / بجنورد / ماسک طبی / ویروس کرونا / شیوع کرونا
توزیع اقلام بهداشتی بین خانواده‌های حاشیه شهر بجنورد
تامین بیش از ۲۶۷ هزار ماسک
۱۶ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / ماسک n۹۵
تامین بیش از ۲۶۷ هزار ماسک "N۹۵" برای بیمارستان‌های خوزستان
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به ورود ۳۰ هزار و ۵۹۰ عدد ماسک "N۹۵" به استان گفت: مجموعا ۲۶۷ هزار و ۵۹۰ ماسک "N۹۵" وارد خوزستان خواهد شد تا با توزیع آن بخشی از نیاز بیمارستان‌های استان به این مدل ماسک تامین شود.
استفاده از ماسک در چه مکان هایی اجباری می شود؟/کرونا مرگبارتر از آنفلوانزا
۱۶ ساعت قبل
استفاده از ماسک در چه مکان هایی اجباری می شود؟/کرونا مرگبارتر از آنفلوانزا
سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:«ممکن است در برخی مکان ها که فاصله گذاری اعمال نمی شود یا اعمال آن دشوار باشد استفاده از ماسک اجباری باشد. استفاده از ماسک در مکان های عادی داوطلبانه است و مردم می توانند ماسک های خانگی را تهیه کنند و در مواقعی که تردد ضروری دارند، استفاده کنند.»
آمریکا بار دیگر به اتهام آلمان مبنی بر توقیق ماسک‌ها واکنش نشان داد
۱۶ ساعت قبل / آلمان / ایالات متحده آمریکا
آمریکا بار دیگر به اتهام آلمان مبنی بر توقیق ماسک‌ها واکنش نشان داد
ایسنا نوشت: آمریکا اتهام‌زنی‌های آلمان علیه خود بابت توقیف کردن یک محموله ماسک پزشکی اعزامی از تایلند به مقصد آلمان و فرستادن آن به آمریکا را رد کرد.
تولید ماسک‌های نانویی قابل شستشو در کره جنوبی
۱۷ ساعت قبل / فناوری نانو / کره جنوبی / ماسک طبی
تولید ماسک‌های نانویی قابل شستشو در کره جنوبی
محققان در کره جنوبی در صدد هستند ماسک‌های طبی قابل شستشو را با فناوری نانو تولید کنند.
تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با یک شرکت دانش‌بنیان برای خرید 12 میلیون ماسک
۱۸ ساعت قبل / ویروس کرونا
تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با یک شرکت دانش‌بنیان برای خرید 12 میلیون ماسک
رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: تفاهم‌نامه خرید 10 میلیون ماسک سه لایه جراحی و 2 میلیون ماسک N95 با یک شرکت دانش بنیان منعقد شد.
مدت زمان زنده ماندن کروناویروس روی سطوح مختلف | کرونا چقدر روی ماسک می‌ماند؟
۱۸ ساعت قبل
مدت زمان زنده ماندن کروناویروس روی سطوح مختلف | کرونا چقدر روی ماسک می‌ماند؟
بر اساس تحقیقات انجام‌شده در دانشگاه هنگ‌کنگ (HKU) کروناویروس می‌تواند به مدت یک هفته در لایه بیرونی ماسک باقی بماند.
آماده سازی ۱۳۰۹ تخت نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی توسط سپاه آذربایجان غربی
۱۸ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / رزمایش دفاع بیولوژیک / کارگاه تولید ماسک / محلول ضد عفونی کننده / بسته معیشتی
آماده سازی ۱۳۰۹ تخت نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی توسط سپاه آذربایجان غربی
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی از توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی در استان تا نیمه اول ماه رمضان خبرداد.
دوخت ماسک و لباس ایزوله در کانون‌های فرهنگی‌ تربیتی زنجان
۱۸ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / زنجان / لباس ایزوله بیمارستانی / همه_باهم_علیه_کرونا
دوخت ماسک و لباس ایزوله در کانون‌های فرهنگی‌ تربیتی زنجان
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، از تولید ماسک و لباس ایزوله پرستاری در کانون‌های فرهنگی تربیتی استان خبر داد.
قاب تصویر | این زنان لباس بیمارستانی کادر درمانی ویژه کرونا را می‌دوزند
۱۸ ساعت قبل
قاب تصویر | این زنان لباس بیمارستانی کادر درمانی ویژه کرونا را می‌دوزند
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اعلام کرد: در حال حاضر ۹ مرکز مهارت‌آموزی کوثر، اقدام به تولید روزانه ۱۷ هزار ماسک و ۱۸۰۰ عدد لباس یک بار مصرف بیمارستانی می‌کنند.
خانه‌نشینی با غم نان
۱۸ ساعت قبل
خانه‌نشینی با غم نان
سایه تنگدستی بر سلامتی غلبه کرده و وحشت از ابتلا به ویروس خطرناک کرونا برای بسیاری در تهران کمرنگ‌تر شده است. حوالی 8صبح در ایستگاه متروی آزادی جمعیت چشمگیری قصد سفر شهری دارند؛ اغلب بدون ماسک و بی‌دستکش.
اقدام جدید اپل برای مقابله با ویروس کرونا
۱۸ ساعت قبل / اپل / کروناویروس
اقدام جدید اپل برای مقابله با ویروس کرونا
مدیرعامل اپل به تازگی اعلام کرده که این غول تکنولوژی آمریکایی قصد دارد در هفته یک میلیون ماسک پوشاننده صورت مورد نیاز کادر درمانی را به تولید برساند.
انعقاد تفاهم نامه خرید ۱۲ میلیون ماسک با یک شرکت دانش بنیان
۱۸ ساعت قبل / کرونا / ویروس کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
انعقاد تفاهم نامه خرید ۱۲ میلیون ماسک با یک شرکت دانش بنیان
تهران- ایرنا- رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت از انعقاد تفاهم نامه خرید ۱۰ میلیون ماسک سه لایه جراحی و ۲ میلیون ماسک N۹۵ با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان خبر داد.
اختصاص ۱.۷ میلیاردتومان برای مقابله با شیوع کرونا/ تولید ماسک توسط مددجویان
۱۹ ساعت قبل / بنیاد برکت / کمیته امداد استان تهران / ابوالفضل پرینچی
اختصاص ۱.۷ میلیاردتومان برای مقابله با شیوع کرونا/ تولید ماسک توسط مددجویان
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از اختصاص یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای جلوگیری از شیوع کرونا برای مددجویان خبر داد.
برپایی ۲۲ کارگاه تولید تجهیزات کادر درمانی
۱۹ ساعت قبل / ماسک طبی / شهرداری منطقه 15 تهران / ویروس کرونا
برپایی ۲۲ کارگاه تولید تجهیزات کادر درمانی
۲۲ کارگاه تولید تجهیزات کادر درمانی تاکنون به همت نیروهای داوطلب به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خودجوش در منطقه ۱۵ راه اندازی شده است.
۱۹ ساعت قبل
شیرینی‌های ماسک دار در دورتموند آلمان (فیلم)
شیرینی‌های ماسک دار در دورتموند آلمان طرفدار پیدا کرده است.
طیبی: دستاورد‌های پژوهشی جهاددانشگاهی برای مقابله با کرونا تشریح شد/ از تولید کیت تشخیص کرونا توسط شرکت‌های دانش بنیان تا تولید گان و ماسک N95
۱۹ ساعت قبل / شرکت های دانش بنیان / ویروس کرونا / جهاد دانشگاهی
طیبی: دستاورد‌های پژوهشی جهاددانشگاهی برای مقابله با کرونا تشریح شد/ از تولید کیت تشخیص کرونا توسط شرکت‌های دانش بنیان تا تولید گان و ماسک N95
رییس جهاد دانشگاهی درباره دستاورد‌ها و یافته‌های معاونت پژوهشی برای مقابله با بیماری کرونا توضیح داد.
۲۰ ساعت قبل / همه_باهم_علیه_کرونا
تولید روزانه ۱۶۰۰ ماسک به همت مسجدی‌ها در بوشهر
کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در اقدامی جهادی روزانه تا سقف هزار و ۶۰۰ ماسک تولید می‌کنند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.
تولید روزانه ۲۵۰ هزار ماسک از سوی دانش‌بنیان‌ها/بومی‌‎سازی دستگاه دوخت ماسک
۲۰ ساعت قبل
تولید روزانه ۲۵۰ هزار ماسک از سوی دانش‌بنیان‌ها/بومی‌‎سازی دستگاه دوخت ماسک
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از تولید روزانه ۲۵۰ هزار ماسک در کشور خبر داد و گفت: یکی از چالش‌های کشور برای تولید ماسک ماشین‌های دوخت آن بود که از سوی شرکت‌های دانش بنیان این ماشین‌ها بومی سازی شد.
داروخانه‌ها: ماسک و ژل موجود است
۲۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت صنعت معدن و تجارت / داروخانه / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا و تغییر خط تولید / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / هراس جهانی از ویروس کرونا
داروخانه‌ها: ماسک و ژل موجود است
تهران - ایرنا - «ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده موجود است»؛ جمله‌ای که این روزها روی شیشه داروخانه‌ها جاخوش کرده و جای «ماسک و ژل نداریم، لطفا سوال نفرمایید» چند هفته پیش را گرفته است.
دغدغه‌هایی که از ماسک به نان شب رسید
۲۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / منطقه قم / کروناویروس
دغدغه‌هایی که از ماسک به نان شب رسید
مردم ما این روزها در قرنطینه با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند که اگر به این مشکلات به شکل اساسی رسیدگی نشود قطعا در روزهای آینده با شرایطی روبرو خواهیم بود که دیگر کرونا هم به فراموشی سپرده خواهد شد.
پرداخت ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات به شرکتهای نانو برای مقابله با کرونا
۲۱ ساعت قبل / ماسک طبی / شرکت دانش بنیان / صندوق نوآوری و شکوفایی / ویروس کرونا / تولید
پرداخت ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات به شرکتهای نانو برای مقابله با کرونا
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری نانو از پرداخت ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های نانویی کشور برای تولید محصولات پیشگیری و مقابله با کرونا خبرداد.
تولید روزانه ۳۰ هزار بطری مواد ضدعفونی‌کننده و ۲۵۰ هزار ماسک N۹۵ به‌صورت رایگان توسط سپاه + فیلم
۲۱ ساعت قبل / سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
تولید روزانه ۳۰ هزار بطری مواد ضدعفونی‌کننده و ۲۵۰ هزار ماسک N۹۵ به‌صورت رایگان توسط سپاه + فیلم
معاون سلامت، بهداشت و دفاع زیستی سپاه از تولید روزانه ۳۰ هزار بطری مواد ضدعفونی کننده و همچنین ۲۵۰ هزار ماسک N۹۵ و N۹۹ به‌صورت رایگان و تحویل این اقلام به مراکز درمانی و بیمارستانی درگیر با ویروس کرونا خبر داد.
پاکبانان در خط مقدم مبارزه با کرونا
۲۲ ساعت قبل / شورای اسلامی / زنجان / همه_باهم_علیه_کرونا
پاکبانان در خط مقدم مبارزه با کرونا
عضو شورای اسلامی شهر هیدج گفت: پاکبانان با توجه به رها شدن دستکش و ماسک در خیابان‌ها از جمله افرادی هستند که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند.
تست کرونا در تهران الزامی نیست | استفاده از ماسک اجباری شود
۲۲ ساعت قبل
تست کرونا در تهران الزامی نیست | استفاده از ماسک اجباری شود
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انجام تست کرونا در پایتخت الزامی نیست، گفت: خانه‌های سلامت کیت تشخیص کرونا ندارند و مردم برای این موضوع مراجعه نکنند.
وزارت بازرگانی چین بر کیفیت صادرات اقلام پزشکی تاکید کرد
۲۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / توسعه صادرات / چین / هراس جهانی از ویروس کرونا
وزارت بازرگانی چین بر کیفیت صادرات اقلام پزشکی تاکید کرد
پکن- ایرنا- وزارت بازرگانی چین در واکنش به انتقاد برخی کشورهای اروپایی مبنی بر کیفیت پایین تولیدات پزشکی چین تاکید کرد از صادرات اقلام پزشکی از جمله ماسک و دستگاه های تنفسی در صورت بی کیفیت بودن آنها جلوگیری خواهد کرد.
خداکرمی: عملکرد خوب مقابله با کرونا دلیل عادی‌سازی روند فعالیت مشاغل نمی‌شود
۲۲ ساعت قبل / شورای شهر تهران / ویروس کرونا
خداکرمی: عملکرد خوب مقابله با کرونا دلیل عادی‌سازی روند فعالیت مشاغل نمی‌شود
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد کرد استفاده از ماسک بین مردم اجباری شود، گفت: برای تحقق این امر به یک پویش همگانی می‌طلبد.
پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک در تهران
۲۲ ساعت قبل
پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک در تهران
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انجام تست کرونا در پایتخت الزامی نیست، گفت: خانه‌های سلامت کیت تشخیص کرونا ندارند و مردم برای این موضوع مراجعه نکنند.
توزیع ۱۰ هزار بسته ماسک رایگان در حاشیه شهر ملایر
۲۲ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / کروناویروس / ماسک
توزیع ۱۰ هزار بسته ماسک رایگان در حاشیه شهر ملایر
به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان ۱۰ هزار بسته ماسک رایگان و بسته های حمایتی در مناطق حاشیه شهر ملایر و درب منازل تحویل اهالی منطقه شد.
ویروس کرونا؛ هرآنچه باید درباره ضرورت پوشاندن صورت و نحوه ساخت ماسک خانگی بدانید
۲۳ ساعت قبل
ویروس کرونا؛ هرآنچه باید درباره ضرورت پوشاندن صورت و نحوه ساخت ماسک خانگی بدانید
مقام‌های بهداشتی اکنون با تغییر دستورالعمل‌ها استفاده از پوشش صورت را برای همه‌ی مردم توصیه می‌کنند؛ اما دسترسی به ماسک در میانه دنیاگیری ویروس کرونا کار چندان راحتی نیست.
تولید ونتیلاتور برای بیماران کرونایی با قطعات خودروهای تسلا!
۲۳ ساعت قبل / شرکت تسلا موتورز آمریکا / الون ماسک / ویروس کرونا
تولید ونتیلاتور برای بیماران کرونایی با قطعات خودروهای تسلا!
مهندسان تسلا نمونه اولیه یکی از دستگاه های ونتیلاتور را نمایش داده اند که بدون هزینه برای بیمارستان ها ساخته می شوند. این ونتیلاتور با کمک قطعات خودرو ساخته شده است.
توزیع رایگان ضدعفونی کننده های دست در بیمارستان های تهران
۲۳ ساعت قبل / ماسک
توزیع رایگان ضدعفونی کننده های دست در بیمارستان های تهران
با حضور فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، ۱۶۰ هزار بطری مواد ضد عفونی کننده دست به صورت رایگان به ۲۰ بیمارستان در استان تهران و همچنین استان‌هایی که بیشترین میزان ابتلا به کرونا را داشته‌اند، توسط هلدینگ HNT توزیع شد.
وزیر دفاع : در موضوع مقابله با کرونا احساس وظیفه داریم
۲۳ ساعت قبل / کووید-19 / کروناویروس
وزیر دفاع : در موضوع مقابله با کرونا احساس وظیفه داریم
کیت‌های نسل دوم، لباس های نفوذ ناپذیر، مواد ضدعفونی، ماسک و انواع تجهیزات درمانی و پزشکی مقابله با کرونا از جمله مواردی بود که رئیس جمهور در غرفه مربوط به وزارت دفاع از آن بازدید کرد و وزیر دفاع در این بازدید ضمن ارائه گزارش عملکرد از فعالیت‌های وزارت دفاع به رئیس جمهور گفت: نیروهای مسلح همچون سایر اجزای کشور در موضوع مقابله با بیماری کرونا احساس وظیفه داشتند و در چند حوزه کارهای مختلفی انجام دادند.
تولید و توزیع ۳۰۰ هزار ماسک در ایلام / حضور 4700  نیروی بسیجی در طرح غربالگری
۲۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / جمال شاکرمی / سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام
تولید و توزیع ۳۰۰ هزار ماسک در ایلام / حضور 4700 نیروی بسیجی در طرح غربالگری
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام از حضور 4700 نیروی بسیجی در طرح غربالگری سلامت خبر داد.
نیاز وزارت بهداشت به اقلام بهداشتی را برطرف خواهیم کرد
۲۳ ساعت قبل / سپاه پاسداران / ویروس کرونا / شرکت دانش بنیان
نیاز وزارت بهداشت به اقلام بهداشتی را برطرف خواهیم کرد
معاون بهداشت و سلامت سپاه گفت: بیمارستان‌هایی که به الکل و ماسک نیاز دارند می‌توانند نیازهای خود را به سپاه اعلام کنند؛ نیازها را برطرف می‌کنیم.
مراسم ویژه ازدواج در روزهای کرونایی! + فیلم
۲۴ ساعت قبل
مراسم ویژه ازدواج در روزهای کرونایی! + فیلم
یک زوج اندونزیایی که از خیلی وقت پیش قرار گذاشته بودند در این روزها ازدواج کنند به جای این که مراسمشون رو کنسل کنند عروسی برگزار کردند اما به همه مهمون ها ماسک دادند و ژل بهداشتی هم در مراسم قرار دادند تا مهمون ها دست هاشون رو ضدعفونی کنند.
آموزش دوخت ماسک پارچه‌ای توسط سازمان غذا و دارو
۲۵ ساعت قبل
آموزش دوخت ماسک پارچه‌ای توسط سازمان غذا و دارو
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
ماسک بر صورت شخصیت‌های داستانی، نوازنده‌ها و نمادها | از فردی مرکوری تا ملکه ویکتوریا
۲۵ ساعت قبل
ماسک بر صورت شخصیت‌های داستانی، نوازنده‌ها و نمادها | از فردی مرکوری تا ملکه ویکتوریا
اهمیت بهداشتی استفاده از ماسک در همه‌گیری کرونا افزایش یافته است. این روزها صورت مجسمه‌های مشهور شهرها هم با ماسک پوشیده شده است؛ از ملبورن تا بوئنوس آیرس.
چین ۴ میلیارد ماسک صورت فروخت
۲۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / چین / هراس جهانی از ویروس کرونا
چین ۴ میلیارد ماسک صورت فروخت
پکن- ایرنا- وزارت بازرگانی چین اعلام کرد این کشور در ماه مارس سال جاری / ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۹/ حدود ۴ میلیارد ماسک صورت به کشورهای دیگر فروخته است.
۳۲ ساعت قبل
سخنگوی وزارت بهداشت: هیچ نقطه‌ای از ایران عاری از ویروس کرونا و «سفید» نیست
گروه اجتماعی|چند ساعت پس از آنکه رییس‌جمهوری با نوید «وضعیت سفید» استان‌های جنوبی از بابت رفع خطر شیوع کووید19 و اشاره به استان‌های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به عنوان « استان‌های سفید»، از مجاز بودن آغاز فعالیت‌های صنفی و اقتصادی در این استان‌ها از 23 فروردین خبر داد، سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها اعلام و تاکید کرد که «هیچ استانی در کشور در وضعیت سفید نیست و حتی در استان بوشهر، هنوز با موارد ابتلای کووید19 مواجهیم.» کیانوش جهانپور دو روز قبل هم هشدار داده بود که استان‌های آذربایجان شرقی، مازندران، فارس، اصفهان و خراسان رضوی از بابت شیوع کووید19 و تعداد ابتلا و فوت در وضعیت قرمز هستند و گفته …
۳۳ ساعت قبل
وضعیت قرمز کرونا در تهران
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن مقایسه روند ابتلا، فوت و بهبودی ناشی از بیماری کرونا در ایران و دنیا، درباره جدیدترین دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت برای استفاده از ماسک از سوی مردم گفت: اگرچه اولویت ما همچنان استفاده از ماسک برای بیماران و کادر درمانی است اما برای افرادی که اجبارا باید از منزل خارج شوند توصیه می‌کنیم از ماسک‌های خانگی استفاده کنند.به گزارش ایسنا، کیانوش جهانپور در ارتباط ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران از رتبه پنجم ایران در بهبودیافتگان کرونا در دنیا خبر داد و گفت:‌ تا امروز تست آزمایشگاهی ما به بیش از ۱۸۹ هزار و ۷۹۰ تست RT-PCR رسیده است و از نظر تعداد تست آزمایشگاهی رتبه ۱۱ در دنیا را داریم. از سوی دیگر در موارد ابتلا تا روز گذشته رتبه هفتم را داشتیم و از نظر تعداد ابتلا در هر یک …
۳۳ ساعت قبل
تولید روزانه بیش از ۱۵۰۰ ماسک توسط ستاد بسیج دانشجویی مبارزه با کرونا
 معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تولید روزانه ۱۵۰۰ عدد ماسک توسط ستاد بسیج دانشجویی مبارزه با کرونا سیستان وبلوچستان خبر داد.دکتر علیرضا انصاری مقدم در گفت گو با ایسنا افزود: با شیوع ویروس کورونا در سطح استان، اقدامات خودجوش و جهادی بسیاری را از جانب دانشجویان دانشگاه های استان در بخش های مختلف مقابله با کرونا شاهد بودیم، از جمله این اقدامات می توان به استقرار تعداد ۵۰ دستگاه چرخ خیاطی توسط ستاد بسیج دانشجویی مبارزه با کرونا در دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشکده فنی دخترانه اشاره کرد.وی در ادامه تصریح کرد: این کارگاه که با ۸۰ نفر نیروی بسیجی ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰۰ عدد ماسک را دارد، تنها بخشی از اقدامات ستاد بسیج دانشجویی مبارزه با کرونا دانشگاه های استان است .انصاری مقدم …
۳۳ ساعت قبل
کمک ‎۱.۵ میلیارد تومانی یزدی‎ها برای شکست کرونا
مدیر عامل خانه فرهنگ آیت الله شهید صدوقی از جمع‌آوری تاکنون بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان کمک‌های مردمی و خیری و هزینه‌کرد آن برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان یزد خبر داد.حجت الاسلام و المسلمین «محمد صدوقی» در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات خانه فرهنگ صدوقی به دنبال شیوع ویروس کرونا در استان یزد، اظهار کرد: در گام نخست با رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیازهای این بخش استحصال و در مرحله بعد برای کسب مجوز دریافت کمک‌های مردمی و نظارت بر این مهم از طریق دادستانی استان اقدام شد.وی مهمترین هدف خانه فرهنگ صدوقی در کنار کمک به استان برای مقابله با این ویروس را آموزش همکاری و همیاری جامعه برای مواقع بحران و فراهم کردن بستری برای اقدامات خیرخواهانه مردمی در بحران‌های آتی ذکر کرد …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •