چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
تجار
۲ ساعت قبل
سرگذشت حق
کتاب تاریخ حقوق در اروپا (از آغاز قرون وسطی تا امروز)، با ترجمه بهاءالدین بازرگانی‌گیلانی به تازگی روانه بازار نشر شده است. این، هفتمین کتاب از مجموعه اروپایی موسوم به «احداث اروپا» است که وی تاکنون به فارسی برگردانده است. کتاب «تاریخ حقوق در اروپا» نوشته پائولو گروسی ایتالیایی، استاد تاریخ حقوق اروپایی از قرون وسطی تا عصر جدید در دانشگاه فلورانس ایتالیاست. او از سال 2009 تا 2018 قاضی دادگاه قانون اساسی ایتالیا بوده و از 2016 به مدت دو سال نیز ریاست این دادگاه را برعهده داشته است. از او آثار متعددی درباره تواریخ حقوقی ایتالیا و اروپا انتشار یافته است.  بهاءالدین بازرگانی دیپلمات پیشین وزارت امور خارجه و مترجم کتاب اعتقاد دارد: نویسنده، تحولات حقوق و قانون در …
۲ ساعت قبل
باشگاه مشتریان، تعامل دو سویه بین سازمان و مشتریان
 ایجاد تعامل و همراهی در هر ارتباطی پدیدآورنده یک رابطه دوستانه و استحکام رابطه خواهد بود. امروزه وجود پل ارتباطی قوی بین نیازهای موجود و خدمات و محصولات برای تسریع در کارها به یک ضرورت همه‌جانبه تبدیل شده است. همین امر صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها را به ‌سمت نوآوری در ارایه خدمات ترغیب کرده است. نام پدیده‌ای با عنوان «باشگاه مشتریان» چند صباحی است که در سطح جامعه به گوش می‌رسد. پدیده‌ای که با شکل گرفتن آن و نحوه برقرار شدن ارتباط میان مشتریان و صاحبان کسب‌وکارها دستخوش تغییر شده است. در واقع ایجاد این سرویس را می‌توان یک قدم رو به‌ جلو برای هر نام تجاری‌ای دانست. اما باید توجه داشت که باشگاه مشتریان زمانی معنی و مفهوم واقعی …
۲ ساعت قبل
خودرو تا پایان سال گران نمی‌شود
رییس شورای رقابت گفت: با توجه به روند نزولی بازار خودرو در روزهای گذشته این شورا تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی در خصوص خودروها تا پایان سال اعمال نشود. رضا شیوا افزود: در جلسه روز گذشته شورای رقابت تورم بخشی از بانک مرکزی به دست‌مان رسید که در خصوص خودرو نزدیک به ۱۴ درصد بود. وی گفت: با توجه به شاخص میزان بهره‌وری و کیفیت که مطابق فرمول باید از قیمت‌ها کاسته شود و همچنین در نظر گرفتن تورم بخشی ۱۴ درصدی باید حداکثر ۱۰ درصد تورم شامل حال خودرو‌سازان می‌شد. از آنجایی که بازار خودرو در روزها و هفته‌های گذشته روند ریزش قیمتی به خود گرفته و امیدواریم این کاهش ادامه داشته باشد، این شورا  نخواست تا با افزایش دادن قیمت‌ها دوباره بازار را هیجانی کند. وی افزود: …
درخواست بورل از آمریکا برای توقف تهدید همکاران تجاری ایران
۲ ساعت قبل
درخواست بورل از آمریکا برای توقف تهدید همکاران تجاری ایران
مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از «جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواست تا تهدید کردن کسانی را که در روابط تجاری با ایران نقش دارند، متوقف کند.
وزارت خارجه نمی‌تواند نقش بانک مرکزی، وزارت صمت یا بخش خصوصی در تجارت را برعهده بگیرد
۲ ساعت قبل / وزارت خارجه ایران / محمدباقر قالیباف
وزارت خارجه نمی‌تواند نقش بانک مرکزی، وزارت صمت یا بخش خصوصی در تجارت را برعهده بگیرد
یک دیپلمات پیشین کشورمان اظهار کرد: وزارت خارجه مسئول ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف اقتصادی کشور در راستای موضوع تجارت خارجی است، اما نمی‌تواند نقش دستگاه‌هایی همچون بانک مرکزی، وزارت صمت و یا بخش خصوصی را در زمینه بازرگانی و تجارت خارجی برعهده بگیرد.
اگر ما نبودیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد می‌شد
۴ ساعت قبل / ایران و کره جنوبی / بانک مرکز / تورم / عبدالناصر همتی / قیمت دلار / نرخ ارز
اگر ما نبودیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد می‌شد
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگر ارزپاشی می‌کردیم، دلار به ۵۰ هزار تومان و نرخ تورم به ۱۲۰ درصد می‌رسید، گفت: درآمدهای ارزی کشور رو به افزایش است. نوشته اگر ما نبودیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد می‌شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شبکه ریلی شورای همکاری خلیج فارس؛ تحول ترانزیت ریلی و تغییر در نظم تجاری منطقه
۴ ساعت قبل
شبکه ریلی شورای همکاری خلیج فارس؛ تحول ترانزیت ریلی و تغییر در نظم تجاری منطقه
شبکه ریلی شورای همکاری خلیج فارس که قرار است تا سال ۲۰۲۳ افتتاح شود، در صورت تکمیل و راه اندازی، می‌تواند نظم سیاسی، اقتصادی و امنیتی منطقه را تا حد زیادی دستخوش تغییر یا حتی دگرگونی قرار دهد.
۴ ساعت قبل
آیا قدرت جهانی آمریکا رو به افول است؟
الف- طرح موضوع: از زمان بحران مالی 2008 تاکنون به‌صورتی وقفه ناپذیر شاهد تولید حجم‌های انبوهی از انواع محتوا پیرامون هشدار درباره سقوط، فروپاشی، افول قدرت و کاهش نفوذ جهانی آمریکا، پایان نظام لیبرال دموکراسی همچنین ایجاد وقفه در تجارت آزاد هستیم. جالب آنجاست که اولا تقریبا تمامی این محتویات غالبا در داخل آمریکا و بعضا در اروپا تولید شده‌اند؛ منظور آن است که رقبا و دشمنان شناخته شده آمریکا هیچ نقشی در تولیدات چنین محتویاتی نداشته‌اند، ثانیا چنین آثاری معمولا توسط نخبگان تراز اول آمریکایی و اروپایی یا حتی توسط موسسات معتبر پژوهشی در این کشورها تولید شده‌اند. برخی فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی همچنین بازی‌های رایانه‌ای در آمریکا سبب شده است تا ژانر افول و فروپاشی به‌صورتی گسترده به میان مردم عادی …
۴ ساعت قبل
صادرات منطقه آزاد اروند از 27/ 1 میلیارد دلار فراتر رفت
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌و‌کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از ابتدای امسال تاکنون از مرز تجاری شلمچه و بنادر آبادان و خرمشهر به خارج از کشور صادر شد. سیدعلی موسوی عمده صادرات کالا از منطقه آزاد اروند را انواع محصول شیلات، مواد معدنی، مواد غذایی، میوه و تره‌بار، صیفی‌جات، فولاد و انواع مصالح ساختمانی عنوان و اظهار کرد: بیشتر این کالاها به عراق و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر شدند. وی از عراق به‌عنوان مقصد اصلی صادرات کالاهای غیر نفتی از منطقه آزاد اروند نام برد و گفت: صادرات از مرز بین المللی شلمچه به دلیل شرایط کرونایی چهار ماه متوقف شد ولی با تمهیدات اتخاذ شده روند صادرات از این مرز افزایشی است به طوری که در مقایسه با سال ۹۸ شاهد افزایش …
آدرس تنزل صادراتی
۴ ساعت قبل
آدرس تنزل صادراتی
«تحولات اخیر سیاسی در آمریکا و تاثیر روی کار آمدن بایدن بر فضای اقتصادی ایران»، «بررسی توافق‌نامه تجاری ایران و اوراسیا» و «اظهارنظرهای غیرکارشناسی درباره بازار ارز» سه محور اصلی جدیدترین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بود. در این نشست که حمیدرضا آصفی، دیپلمات سابق و سخنگوی وزارت امور خارجه در دولت‌های هفتم و هشتم مهمان ویژه آن بود، تحولات سیاسی و اقتصادی ایران پس از انتقال قدرت در آمریکا و همچنین دورنمای ریاست‌جمهوری بایدن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۴ ساعت قبل
دلیل افزایش ۵۰ هزار دستگاهی حمل خودرو
مدیر عامل ایسیکو، از افزایش ۵۰ هزار دستگاهی حمل محصولات ایران‌خودرو طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و عامل اصلی این افزایش را روند تکمیل و تجاری‌سازی خودروهای ناقص در نیمه دوم سال جاری توسط این گروه صنعتی دانست.
۴ ساعت قبل
احتمال تحریم فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی در مجارستان
مهر: به‌نظر می‌رسد وزارت دادگستری مجارستان تصمیم دارد در واکنش به حذف دیدگاه‌های محافظه‌کارانه در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، آنها را تحریم کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جودیت وارگا» وزیر دادگستری مجارستان روز دوشنبه از احتمال تحریم شبکه‌های اجتماعی به دلیل سوءاستفاده‌های سازمان‌یافته از آزادی‌بیان خبر داد. او گفت در هفته‌جاری با سازمان نظارت بر رقابت مجارستان دیدار می‌کند تا جریمه‌ای احتمالی برای فعالیت‌های تجاری غیرعادلانه را بررسی کند.
۴ ساعت قبل
پوتین و بایدن در بن‌بست دیپلماتیک
دولت جدید بایدن که امروز اول بهمن‌ماه روی کار خواهد آمد تغییراتی را در رویکرد آمریکا به دیپلماسی و امور جهانی به وجود خواهد آورد. «جوزف استپانسکی» در گزارش 18 ژانویه برای الجزیره نوشت، بایدن مدافع چندجانبه‌گرایی بوده و وعده داده که وقتی سکان رهبری کاخ سفید را به دست گیرد ائتلاف‌های کلیدی اقتصادی، امنیتی و تجاری را تجدید کند. او همزمان باید رویکرد انزواگرایانه ترامپ را کنار بگذارد و بار دیگر کشورش را وارد معاهدات و سازمان‌های بین‌المللی کند.
کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی
۴ ساعت قبل / تخم مرغ / قیمت تخم مرغ / مرغ تخم‌گذار
کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی
دبیرکل کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: در حالی که قیمت تخم مرغ درب مرغداری از ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان کاهش یافته اما مغازه‌داران حاضر به کاهش قیمت این محصول در خرده‌فروشی‌ها نیستند. نوشته کاهش قیمت تخم مرغ در عمده‌فروشی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت نفت به ۵۵ دلار رسید
۵ ساعت قبل / ذخایر نفت آمریکا / قیمت نفت / قیمت نفت برنت
قیمت نفت به ۵۵ دلار رسید
خوش‌بینی به تاثیر بسته کمک مالی کرونایی آمریکا بر اقتصاد جهان، قیمت نفت را به ۵۵٫۵۱ دلار در هر بشکه افزایش داد. نوشته قیمت نفت به ۵۵ دلار رسید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اولویت روسیه برای همکاری با ایران صادرات محصولات صنعتی اعلام شد
۶ ساعت قبل / کاظم جلالی / جمهوری اسلامی ایران / روسیه / اتحادیه اقتصادی اورآسیا
اولویت روسیه برای همکاری با ایران صادرات محصولات صنعتی اعلام شد
مسکو - ایرنا - «اولگ ریزانتسف» معاون وزیر صنایع و تجارت روسیه اعلام کرد که کشورش اولویت در توسعه همکاری های اقتصادی با ایران را در صادرات محصولات صنعتی می داند.
دستمال کاغذی گران شد
۶ ساعت قبل / بازار / دستمال کاغذی / قیمت دستمال کاغذی
دستمال کاغذی گران شد
عضو انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی از افزایش ۲۲ درصدی قیمت دستمال کاغذی خبر داد و گفت: با برخی سندسازی‌ها نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر افزایش قیمت دستمال کاغذی را جلب کردند. با این گرانی، قیمت یک بسته دستمال کاغذی به حدود ۱۰ هزار تومان می‌رسد. نوشته دستمال کاغذی گران شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا
۶ ساعت قبل / نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران / ارتش جمهوری اسلامی ایران / منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار
رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا
ایرنا - رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش روز سه شنبه با هدف ارزیابی میزان آمادگی رزمی یگان‌های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدیدها و انتقال سریع نیروها از مناطق سرزمینی به منطقه ماموریت برابر طرح‌های پیش بینی شده در سواحل مکران آغاز شد.
اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی
۶ ساعت قبل / اوراق بدهی / اوراق بدهی دولتی / بازار بین‌بانکی / بانک مرکزی
اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی
بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه‌ سی و چهارمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ ۳۰ دی‌‌‌ماه ۱۳۹۹، به اطلاع می‌رساند ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۷ بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد. نوشته اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
انتقاد سخنگوی دولت از تبدیل لایحه بودجه به طرح مجلس
۷ ساعت قبل / تحریم‌ها / دولت / علی ربیعی / لایحه بودجه / مجلس / نرخ ارز / یارانه معیشتی
انتقاد سخنگوی دولت از تبدیل لایحه بودجه به طرح مجلس
سخنگوی دولت با بیان اینکه اظهارات کلی، مبهم، سلبی و شعاری مشکلی از بودجه و از مردم حل نمی‌کند، یادآور شد که بودجه از اختیارات دولت و رئیس‌جمهور است و نباید لایحه بودجه به طرح مجلس تغییر داده شود. نوشته انتقاد سخنگوی دولت از تبدیل لایحه بودجه به طرح مجلس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تاثیر تورمی تغییر نرخ ارز در بودجه / کسری بودجه تشدید می‌شود؟
۷ ساعت قبل / بودجه 1400 / دلار / دلار 17500 تومانی / دلار 4200 تومانی / دلار بودجه / نرخ تسعیر ارز
تاثیر تورمی تغییر نرخ ارز در بودجه / کسری بودجه تشدید می‌شود؟
تعیین نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به جای چهار هزار و ۲۰۰ تومان برای تسعیر ارز دلار در بودجه سال ۱۴۰۰ با نوسانات این هفته دلار پر رنگ‌تر و حساس‌تر شده است. نوشته تاثیر تورمی تغییر نرخ ارز در بودجه / کسری بودجه تشدید می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تاکید ایران و روسیه بر همکاری مشترک در زمینه تولید خودرو،هواپیما، بالگرد و کشتی‌سازی
۷ ساعت قبل
تاکید ایران و روسیه بر همکاری مشترک در زمینه تولید خودرو،هواپیما، بالگرد و کشتی‌سازی
همایش ویدئو کنفرانسی صنعتی-تجاری ایران و روسیه با حضور معاونان وزیر صنعت و تجارت ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری‌های دوجانبه در تولید خودرو ، هواپیما ، بالگرد ، قطعه سازی و کشتی‌سازی برگزار شد.
سازمان تجارت جهانی: قطر شکایت خود علیه امارات را به تعلیق درآورد
۷ ساعت قبل / قطر / امارات متحده
سازمان تجارت جهانی: قطر شکایت خود علیه امارات را به تعلیق درآورد
قطر منازعه تجاری با امارات در سازمان تجارت جهانی را به حالت تعلیق درآورد.
فروش و انتقال ارز درمانی برای بیماران آزاد چقدر است؟
۷ ساعت قبل / ارز دارو / ارز درمانی / بانک مرکزی
فروش و انتقال ارز درمانی برای بیماران آزاد چقدر است؟
فروش و انتقال ارز درمانی یکی دیگر از خدمات سیستم بانکی کشور به افراد است که هر بانکی می‌تواند به صورت اسکناس تا سقف ۱۰ هزار دلار ارز درمانی بدهد و برای پرداخت‌های نقدی بیش از مبلغ مذکور، کسب مجوز از بانک مرکزی الزامی‌ست. نوشته فروش و انتقال ارز درمانی برای بیماران آزاد چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دایی: احتمالاً به کادرفنی باشگاه اورتون ملحق شوم
۷ ساعت قبل / انگلیس / وحید هاشمیان / اورتون / پرسپولیس / تیم ملی ایران / علی دایی
دایی: احتمالاً به کادرفنی باشگاه اورتون ملحق شوم
ستاره اسبق بوندسلیگای آلمان در گفت‌وگو با نشریه کیکر در خصوص موضوعات زیادی حرف زد؛ از اینکه به چه کسی اجازه جانشینی خود را می‌دهد تا فعالیت فعلی‌اش در عرصه فوتبال و البته تجارت و کسب و کار غیرفوتبالی.
با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، واکسیناسیون را آغاز می‌کنیم
۸ ساعت قبل / حسن روحانی / ستاد ملی مقابله با کرونا / واکسن کرونا / واکسیناسیون
با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، واکسیناسیون را آغاز می‌کنیم
رئیس‌جمهور تاکید کرد که دولت مصمم است ظرف هفته‌های آینده و با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون را در کشور مطابق جدول طراحی شده از جامعه هدف آغاز کند. نوشته با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، واکسیناسیون را آغاز می‌کنیم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بوستان‌ های پایتخت تاریک شدند
۸ ساعت قبل
بوستان‌ های پایتخت تاریک شدند
حمیدرضا منصوری، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: پس از بروز برخی مشکلات پیش آمده ناشی از افزایش مصرف انرژی کشور در زمستان سال جاری، بر اساس رایزنی‌های انجام شده و توافق با شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های مسئول، مقرر شد به منظور تأمین برق مورد نیاز بخش خانگی و تجاری شهر تهران، روشنایی برخی از بوستان‌های شهری کاهش داده شود.
مراسم تحلیف بایدن بر بورس ایران اثر می‌گذارد؟
۸ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بایدن / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس فردا
مراسم تحلیف بایدن بر بورس ایران اثر می‌گذارد؟
فردا مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا انجام می‌شود و اختیارات پیشین دونالد ترامپ به بایدن منتقل می‌شود. بسیاری معتقدند حضور بایدن به معنای کاهش تنش و فشارها علیه ایران است و اقتصاد ایران بهبود می‌یابد. در این میان وضعیت بورس چه می‌شود و آیا حضور بایدن بر بورس هم اثر می‌گذارد؟ نوشته مراسم تحلیف بایدن بر بورس ایران اثر می‌گذارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
هواوی برای دستیابی به خدمات گوگل و دور زدن تحریم‌های آمریکا میانبر می‌زند؟
۸ ساعت قبل
هواوی برای دستیابی به خدمات گوگل و دور زدن تحریم‌های آمریکا میانبر می‌زند؟
شرکت چینی هواوی در حال کار بر روی خط جدیدی از تلفن‌های هوشمند مبتنی بر خدمات گوگل است. هواوی از اواسط سال ۲۰۱۹ در جنگ تجاری ایالات متحده و چین به عنوان یک ابزار چانه زنی شناخته شده است و به همین دلیل نام تجاری آنر را که زیر مجموعه هواوی است، قربانی کرده است، با این وجود به نظر می‌رسد هواوی قصد دارد از طریق یک راه میانبر ماجرا را به نفع خود تمام کند.
بانک‌های کره جنوبی باید خسارت ایران را طی این دو سال جبران کنند
۸ ساعت قبل / ایران و کره جنوبی / بانک کره جنوبی / پول‌های بلوکه شده ایران / عبدالناصر همتی
بانک‌های کره جنوبی باید خسارت ایران را طی این دو سال جبران کنند
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما اعتقاد داریم که بانک‌های کره‌ای باید خسارت جمهوری اسلامی ایران در طی این دو سال را جبران کنند؛ البته میزان این خسارت یک مسئله فنی است و باید توسط متخصصان بانکی و مالی تعیین شود. نوشته بانک‌های کره جنوبی باید خسارت ایران را طی این دو سال جبران کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آخرین صورتحساب سهام عدالت / ریزش ارزش سهام عدالت متوقف شد
۸ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / سهام عدالت
آخرین صورتحساب سهام عدالت / ریزش ارزش سهام عدالت متوقف شد
شروع معاملات امروز بازار سهام با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود اما در ادامه معاملات، تقاضا افزایش پیدا کرد و بورس متعادل شد. نوشته آخرین صورتحساب سهام عدالت / ریزش ارزش سهام عدالت متوقف شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شورای عالی بورس با استعفای قالیباف‌اصل مخالفت کرد
۹ ساعت قبل / استعفای قالیباف / حسن قالیباف اصل / رئیس سازمان بورس / سازمان بورس / قالیباف اصل / کناره‌گیری قالیباف
شورای عالی بورس با استعفای قالیباف‌اصل مخالفت کرد
شورای عالی بورس در جلسه‌ای که دقایقی قبل به پایان رسید، با استعفای حسن قالیباف اصل از ریاست سازمان بورس مخالفت کرد. او فعلا در این سازمان ماندگار است. نوشته شورای عالی بورس با استعفای قالیباف‌اصل مخالفت کرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
همتی: بانک‌های کره جنوبی باید خسارت ایران را طی این ۲ سال جبران کنند / اینستکس نتوانست روابط تجاری ما با اروپا را فارغ از تحریم های امریکا، پوشش دهد؛ آن ها شجاعت کافی برای اعمال حاکمیت اقتصادی نداشتند
۹ ساعت قبل
همتی: بانک‌های کره جنوبی باید خسارت ایران را طی این ۲ سال جبران کنند / اینستکس نتوانست روابط تجاری ما با اروپا را فارغ از تحریم های امریکا، پوشش دهد؛ آن ها شجاعت کافی برای اعمال حاکمیت اقتصادی نداشتند
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما اعتقاد داریم که بانک‌های کره‌ای باید خسارت جمهوری اسلامی ایران در طی این دو سال را جبران کنند؛ البته میزان این خسارت یک مسئله فنی است و باید توسط متخصصان بانکی و مالی تعیین شود.
روند کاهشی قیمت طلا و سکه متوقف شد / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۳۰
۹ ساعت قبل / بازار طلا و سکه / قیمت دلار / قیمت سکه / قیمت طلا / قیمت یورو
روند کاهشی قیمت طلا و سکه متوقف شد / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۳۰
قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی و بر خلاف افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۱۸۸ هزار تومان رسید. نوشته روند کاهشی قیمت طلا و سکه متوقف شد / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۳۰ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دایی: هیچ‌کس به‌اندازه رونالدو شایسته شکستن رکوردم نیست
۹ ساعت قبل / انگلیس / باشگاه پرسپولیس / وحید هاشمیان / هرتابرلین / پرسپولیس / مهدی مهدوی کیا / خداداد عزیزی / محمود احمدی نژاد / لیگ قهرمانان آسیا / تیم ملی ایران
دایی: هیچ‌کس به‌اندازه رونالدو شایسته شکستن رکوردم نیست
تهران- ایرنا- ستاره اسبق بوندسلیگای آلمان در گفت‌وگو با نشریه کیکر در خصوص موضوعات زیادی حرف زد؛ از اینکه به چه کسی اجازه جانشینی خود را می‌دهد تا فعالیت فعلی‌اش در عرصه فوتبال و البته تجارت و کسب و کار غیرفوتبالی.
معاون علمی رئیس جمهور: رفع مشکل فرهنگ آموزش در گرو اصلاحات فکری در اندیشه ها و افراد است
۱۰ ساعت قبل / آموزش فرهنگ / تجاری سازی فرهنگ / سفر سورنا ستاری به قم / سورنا ستاری
معاون علمی رئیس جمهور: رفع مشکل فرهنگ آموزش در گرو اصلاحات فکری در اندیشه ها و افراد است
شفقنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: بخشی از مشکل فرهنگ آموزش کشور در حوزه تجاری سازی و انتقال مفاهیم فرهنگ است که البته حل آن، زمان بر است و به اصلاحات فکری در اندیشه ها و افراد...
نرخ دلار نیمایی امروز ۳۰ دی ماه
۱۰ ساعت قبل / دلار نیمایی / سامانه نیما / نرخ ارز / نرخ ارز نیمایی
نرخ دلار نیمایی امروز ۳۰ دی ماه
بهای ارز در سامانه نیما امروز ۳۰ دی ماه اعلام شد و رقم ۲۳ هزار و ۸۱۷ تومان برای فروش دلار در این سامانه تعیین شد. نوشته نرخ دلار نیمایی امروز ۳۰ دی ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
در نشست نوزدهم نمایندگان اتاق تهران چه گذشت؟
۱۰ ساعت قبل / اتاق بازرگانی
در نشست نوزدهم نمایندگان اتاق تهران چه گذشت؟
نوزدهمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران امروز در ساختمان مرکزی این اتاق با حضور رییس سازمان توسعه تجارت برگزار شد.
آغاز به کار نمایشگاه کتاب از فردا
۱۰ ساعت قبل / بازار کتاب / نمایشگاه کتاب / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
آغاز به کار نمایشگاه کتاب از فردا
نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از فردا درحالی آغاز می‌شود که کرونا سازوکار بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور را به‌صورت بنیادین تغییر داده و قرار است تجربه متفاوتی به نمایش گذاشته شود. نوشته آغاز به کار نمایشگاه کتاب از فردا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سکه و طلا دوباره گران شد / کاهش قیمت‌ها مقطعی بود؟
۱۰ ساعت قبل / آینده بازار طلا / پیش بینی قیمت سکه / پیش بینی قیمت طلا / سکه / طلا / قیمت سکه / قیمت طلا
سکه و طلا دوباره گران شد / کاهش قیمت‌ها مقطعی بود؟
نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: فردا تغییر و تحولات سیاسی در آمریکا رخ می‌دهد و بایدن رسما در کاخ سفید حضور پیدا می‌کند. چنانچه مراسم تحلیف بایدن در شرایط عادی و با آرامش برگزار شود، طلا کمی ارزان می‌شود. اما قیمت طلا در بازار ایران برگشت و گران شد. نوشته سکه و طلا دوباره گران شد / کاهش قیمت‌ها مقطعی بود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گزارش دیوان محاسبات: کسری بیش از ۱.۷ هزار میلیون دلاری تراز بازرگانی غیرنفتی
۱۰ ساعت قبل / تراز تجاری / دیوان محاسبات
گزارش دیوان محاسبات: کسری بیش از ۱.۷ هزار میلیون دلاری تراز بازرگانی غیرنفتی
به گزارش فارس، گزارش ۸ ماهه‌ اجرای بودجه سال ۱۳۹۹ جهت بهره‌برداری در تصویب هرچه بهتر قانون بودجه ۱۴۰۰، برای نخستین بار همزمان با بررسی لایحه بودجه سال آینده، توسط دیوان محاسبات تدوین و به مجلس شورای اسلامی ارائه شد.
رونمایی از دو گزینه احتمالی ریاست بورس / جانشین قالیباف اصل کیست؟
۱۰ ساعت قبل / رئیس سازمان بورس / سازمان بورس / قالیباف اصل
رونمایی از دو گزینه احتمالی ریاست بورس / جانشین قالیباف اصل کیست؟
حسن قالیباف اصل، امروز از مقام ریاست سازمان بورس استعفا داد. استعفایی که رد و پذیرش آن اکنون در شورای عالی بورس در حال بررسی است. حال دو سوال مطرح می‌شود، اول اینکه آیا با استعفای او موافقت می‌شود یا نه و دوم اینکه در صورت پذیرش استعفا، چه کسی جانشین او می‌شود؟ نوشته رونمایی از دو گزینه احتمالی ریاست بورس / جانشین قالیباف اصل کیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۷۰ درصد واحدهای صنفی برای مقابله با کرونا تعطیل شدند
۱۱ ساعت قبل / کرونا / سلامت / نظام صنفی / وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد ملی / اصناف / اتاق اصناف ایران
۷۰ درصد واحدهای صنفی برای مقابله با کرونا تعطیل شدند
تهران- ایرنا- به همکاری اصناف در دوره شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: سطح مشارکت واحدهای صنفی، اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف در همراهی با نظام بهداشت و سلامت کشور برای قطع زنجیره انتقال ویروس و ارائه خدمات مسلم است، به طوری که ۷۰ درصد واحدهای صنفی به موجب مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شدند.
آغاز ساخت واحد تولید سیلیکون جامد در مرودشت
۱۱ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس / تولید سیلیکون جامد / پلیمرهای سیلیکونی
آغاز ساخت واحد تولید سیلیکون جامد در مرودشت
طی مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مقام‌های ارشد استان فارس، عملیات اجرایی واحد تولید سیلیکون جامد، در شهرستان مرودشت، آغاز شد.
تصویب ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی
۱۱ ساعت قبل
تصویب ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی
رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در قرارگاه جهش تولید خبر داد.
سیاست وزارت صمت، رقابتی کردن بازار ایران برای محصولات تولید داخلی است
۱۱ ساعت قبل
سیاست وزارت صمت، رقابتی کردن بازار ایران برای محصولات تولید داخلی است
رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح کارخانه چوب پاک چوب ایرانیان در شهرک صنعتی شمس آباد از رشد قابل توجه در تولید ۲۹ رشته صنعتی علیرغم تحریمهای ناجوانمردانه، خبر داد.
۱۱ ساعت قبل
پیش‌بینی بورس فردا اول بهمن ۹۹ / قالیباف رفت، بورس فردا مثبت است!
در جریان معاملات امروز صف‌های فروش بعد از حدود ۴ هفته جمع شد و بورس با بازدهی مثبت به کار خود پایان داد. اما آیا این روند مثبت فردا هم ادامه دارد یا نه؟ نوشته پیش‌بینی بورس فردا اول بهمن ۹۹ / قالیباف رفت، بورس فردا مثبت است! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تحریم های آمریکا و ملاحظات ژاپن، مانع توسعه روابط تهران-توکیو است
۱۱ ساعت قبل / برجام / ژاپن / ایالات متحده آمریکا / ایران
تحریم های آمریکا و ملاحظات ژاپن، مانع توسعه روابط تهران-توکیو است
تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به اینکه برای توسعه روابط دو جانبه میان تهران و توکیو از جمله تجارت نفت، همکاری های اقتصادی، دانشگاهی و فرهنگی از نظر ایران مشکل و مانعی وجود ندارد؛ گفت: متاسفانه تحریم های غیرقانونی آمریکا و ملاحظات ژاپن، مانع اصلی توسعه روابط دو کشور است.
تاکید رئیس‌جمهوری بر حفظ تعادل در بازار بورس
۱۱ ساعت قبل
تاکید رئیس‌جمهوری بر حفظ تعادل در بازار بورس
در یکصدونودوهفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه‌شنبه به ریاست حسن روحانی، رئیس‌جمهوری برگزار شد، وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارشی از تحولات بازار سرمایه ارایه کرد که مورد بحث و بررسی قرار گرفت. رئیس‌جمهوری پس از این گزارش تأکید کرد: «شورای‌عالی بورس باید برای حفظ تعادل در بازار سرمایه و شفافیت و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرایی کند.» در این جلسه همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از تأمین و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی و نحوه تخصیص ارز ترجیحی بابت مصارف کالاهای دارویی و تجهیزات پزشکی ارایه کرد که پس از تبادل نظر درباره آن تصمیم‌گیری شد. براساس این گزارش به منظور کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی و شفافیت در حوزه توزیع و مقابله با سوءاستفاده‌ها در …
وعده جدید درباره قیمت خودرو تا پایان سال
۱۱ ساعت قبل / بازار خودرو / رئیس شورای رقابت / رضا شیوا / قیمت خودرو
وعده جدید درباره قیمت خودرو تا پایان سال
رئیس شورای رقابت با بیان اینکه می‌توان گفت ثبات قیمت‌ها تا پایان فروردین ماه سال آینده ادامه پیدا کند، گفت: برای اینکه شوکی به بازار وارد نشود تا پایان سال قیمت خودرو درب کارخانه افزایش پیدا نخواهد کرد. نوشته وعده جدید درباره قیمت خودرو تا پایان سال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بومی‌سازی در بخش معدن صرفه‌جویی ۳۵۰ میلیون دلاری داشت
۱۱ ساعت قبل / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
بومی‌سازی در بخش معدن صرفه‌جویی ۳۵۰ میلیون دلاری داشت
تهران- ایرنا- مشاور بومی‌سازی ایمیدرو گفت: سیاست‌های بومی‌سازی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی درحوزه تولید صرفه‌جویی ارزی ۳۵۰ میلیون دلاری در نیمه نخست امسال را به دنبال داشت.
استقبال سهامداران از استعفای قالیباف/ آیا استعفا بورس را صعودی می‌کند؟
۱۱ ساعت قبل / استعفا / بازار سرمایه / بورس / قالیباف
استقبال سهامداران از استعفای قالیباف/ آیا استعفا بورس را صعودی می‌کند؟
بورس امروز بالاخره مثبت شد. آن هم بعد از ریزش سنگین که شاخص کل را تا ابتدای کانال یک میلیون واحد رسانده بود. رشد ۳۰۰ واحدی شاخص کل بورس در شرایطی رخ داد که خبر استعفای حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس رسانه‌ای شد. نوشته استقبال سهامداران از استعفای قالیباف/ آیا استعفا بورس را صعودی می‌کند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قرارداد رژیم صهیونیستی با فایزر فاش شد/ تجارت اطلاعات در ازای واکسن کرونا
۱۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / واکسن فایزر / تحقیقات علمی / رژیم صهیونیستی
قرارداد رژیم صهیونیستی با فایزر فاش شد/ تجارت اطلاعات در ازای واکسن کرونا
براساس اسناد جدید، فاش شده که رژیم صهیونیستی با شرکت واکسن سازی فایزر قراردادی امضا کرده تا در ازای واکسن کرونا، اطلاعات افراد واکسینه شده را در اختیار شرکت قرار دهد.
برترین سایت‌های استخراج ابری بیت کوین در سال ۲۰۲۱
۱۲ ساعت قبل / ارزهای دیجیتال / استخراج بیت کوین / بیت کوین
برترین سایت‌های استخراج ابری بیت کوین در سال ۲۰۲۱
در بحث استخراج ابری کاربر دیگر نیازی به خرید هیچ‌گونه تجهیزات استخراج یا پرداخت هزینه اجاره محل، قبوض برق و یا لوازم نگهداری و خنک کننده نخواهد داشت. بلکه کلیه این موارد را به صورت ماهیانه یا سالیانه از یک شرکت اجاره می‌کند و شرکت مکلف می‌شود در مدت اجاره کلیه یا بخشی از بیت کوین استخراجی (یا هر ارز دیجیتال دیگری) را به کاربر پرداخت نماید. نوشته برترین سایت‌های استخراج ابری بیت کوین در سال ۲۰۲۱ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عوامل ریزش بورس از زبان دژپسند
۱۲ ساعت قبل
عوامل ریزش بورس از زبان دژپسند
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برخی دخالت‌ها مانند قیمت گذاری‌های دستوری و همین طور بالا رفتن نرخ بهره بین بانکی به طور مستقیم بر بازار سرمایه تاثیر منفی می‌گذارد. نوشته عوامل ریزش بورس از زبان دژپسند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
یک واحد صنعتی با حضور وزیر صمت در شهرک صنعتی شمس‌آباد افتتاح شد
۱۲ ساعت قبل / شهرستان ری / افتتاح طرح / علیرضا رزم حسینی
یک واحد صنعتی با حضور وزیر صمت در شهرک صنعتی شمس‌آباد افتتاح شد
شهرری - ایرنا - شرکت پاک چوب تهران در شهرک صنعتی شمس آباد شهرستان ری با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان استان تهران عصر سه‌شنبه به بهره‌برداری رسید.
آمادگی ساخت راه آهن هرات-مزار شریف را داریم
۱۲ ساعت قبل
آمادگی ساخت راه آهن هرات-مزار شریف را داریم
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم تجار و فعالان اقتصادی ایران و افغانستان بزودی بتوانند از خط آهن موجود بین دو کشور نهایت استفاده را ببرند و ما نیز اعلام آمادگی می‌کنیم که چنانچه دولت افغانستان شرایط را فراهم و تسهیل کند، راه آهن خواف - هرات را به مزار شریف متصل کنیم.
بازگشت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی / کاهش نرخ ارز متوقف می‌شود؟
۱۲ ساعت قبل / آینده دلار / پیش بینی ارز / ریزش دلار / سقوط ارز / قیمت دلار
بازگشت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی / کاهش نرخ ارز متوقف می‌شود؟
سید کمال سیدعلی، معاون ارزی سابق بانک مرکزی، درباره ریزش این روزهای قیمت ارز می‌گوید: نرخ ارز ما جای کاهش تا ۱۹ هزار یا ۲۰ هزار تومان را دارد اما برای رسیدن آن به کانال‌های قیمتی پایین‌تر لازم است عوامل دیگری هم فراهم شود. نوشته بازگشت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی / کاهش نرخ ارز متوقف می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
متخلفان صنفی در فارس ۳۵۵ میلیارد جریمه شدند
۱۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سازمان صمت فارس / سازمان حمایت مصرف کنندگان / جریمه / حمیدرضا ایزدی
متخلفان صنفی در فارس ۳۵۵ میلیارد جریمه شدند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که از مهر امسال تاکنون متخلفان صنفی مختلف در این استان بالغ بر ۳۵۵ میلیارد ریال جریمه شده‌اند.
فروش سالیانه لکسوس برای اولین بار از مرسدس بنز پیشی گرفت
۱۲ ساعت قبل / لکسوس / مرسدس بنز / صنعت خودرو / صنعت خودروسازی
فروش سالیانه لکسوس برای اولین بار از مرسدس بنز پیشی گرفت
آمار فروش سالانه خودروسازان بزرگ در بازار آمریکا در سال ۲۰۲۰ با کاهش رو به‌ رو شد و در این میان شرکت لکسوس توانست برای اولین ‌بار در آمار فروش سالانه از مرسدس بنز پیشی بگیرد. بار دیگر، بی‌ ام ‌و با فروش ۲۷۸,۷۳۲ دستگاه در سال به‌ عنوان محبوب‌ترین خودروساز لوکس در آمریکا دست یافت. بی ‌ام ‌و با فروش ۵۹,۹۴۱ دستگاه خودروی X۳ توانست به پیشتازی خود ادامه دهد؛ اما این خودروساز آلمانی سال ۲۰۲۰ را با ۱۷٫۵ درصد افت فروش به پایان رساند. رقیب آلمانی آن یعنی مرسدس بنز نیز با افت ۱۳ درصدی مواجه شد؛ اما فروش در مجموع ۲۷۴,۹۱۶ دستگاه خودرو برای شکست دادن بی ‌ام ‌و کافی نبود. خودروهای شاسی‌بلند توانستند مرسدس بنز را در رقابت تا حدودی بالا بکشند و مرسدس بنز کلاس GLC با فروش ۵۲,۶۲۶ دستگاه نقش ویژه‌ای در دستیابی به …
یاتاقان چیست؟
۱۲ ساعت قبل / ابزار صنعتی / ماشین‌آلات / یاتاقان
یاتاقان چیست؟
یاتاقان به قطعه‌ای در موتور گفته می‌شود که بین میل لنگ و دسته پیستون قرار گرفته است. زمانی که دو قطعه فلزی روی هم قرار می‌گیرند حرکت و اصطکاک ایجاد شده بین آن دو باعث خرابی، شکستگی و پوسیدگی می‌شود، در این شرایط از یاتاقان استفاده می‌کنند تا حرکت میان آن را تسهیل کرده و اصطکاک را به حداقل برساند. نوشته یاتاقان چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۲ ساعت قبل
تصاویری تلخ از آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو
در ۳۰ دی ماه سال ۱۳۹۵ ساختمان اداری‌ـ‌تجاری پلاسکو تهران، دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت فرو ریخت. در این حادثه ۱۶ آتش‌نشان و چهار نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند. منبع: ایرنا
ارز دیجیتال بیت کوین و استخراج (ماین) آن
۱۲ ساعت قبل / ارزهای دیجیتال / بیت کوین / ماینینگ
ارز دیجیتال بیت کوین و استخراج (ماین) آن
بانک‌های مرکزی ارزهایی مانند دلار یا حتی ریال هر زمان که احساس کنند نیاز به صادر کردن ارز جدید دارند، آن را انجام می‌دهند اما بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر به این شکل عمل نمی‌کند و ماینرها با استفاده از ماینینگ کردن ارزها اقدام به تولید ارزهای مختلف مانند بیت کوین خواهند کرد. نوشته ارز دیجیتال بیت کوین و استخراج (ماین) آن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیگیر راه اندازی تجارت هوایی بین ایران و روسیه هستیم
۱۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اتاق بازرگانی / استانداری یزد / اوراسیا / کشاورزی / حمل و نقل
پیگیر راه اندازی تجارت هوایی بین ایران و روسیه هستیم
در حالی مشکلات صنعت حمل و نقل به بازرگان محصولات کشاورزی دامن زده که استاندار یزد از پیگیری برای راه اندازی خطوط هوایی ایرانی - روسیه جهت رفع پاره‌ای از این مشکلات در این استان خبر می‌دهد.
حدود۷۰ درصد صادرات ایران به اوراسیا محصولات کشاورزی است
۱۲ ساعت قبل / روسیه / قرقیزستان / اتحادیه اقتصادی اورآسیا / اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران / صادرات غیر نفتی / ارمنستان / اورآسیا / توسعه صادرات / قزاقستان / تعرفه صادراتی
حدود۷۰ درصد صادرات ایران به اوراسیا محصولات کشاورزی است
تهران- ایرنا- رییس سازمان توسعه تجارت گفت: ۸۰ درصد واردات ایران از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا محصولات کشاورزی به ویژه غلات است و حدود ۷۰ درصد صادرات معادل ۵۷۵ میلیون دلار به این کشورها را میوه و خشکبار تشکیل می‌دهد.
سعدمحمدی، معاون معدنی وزیر صمت شد
۱۲ ساعت قبل / اردشیر سعد محمدی / داریوش اسماعیلی / شرکت ملی صنایع مس ایران / صنایع معدنی / وزارت صنعت معدن و تجارت
سعدمحمدی، معاون معدنی وزیر صمت شد
پس از استعفای داریوش اسماعیلی از معاونت معدنی وزارت صمت، امروز در مراسمی اردشیر سعدمحمدی رئیس شرکت ملی صنایع مس ایران، به عنوان معاون جدید معدنی وزیر صمت معارفه شد.
چرا پست بانک دوباره شلوغ شد؟ / کد سجام گرفتن مهلت ندارد
۱۲ ساعت قبل / احراز هویت آنلاین / احراز هویت غیرحضوری / ثبت نام سجام / سهام عدالت / سود سهام عدالت
چرا پست بانک دوباره شلوغ شد؟ / کد سجام گرفتن مهلت ندارد
با نزدیک شدن به زمان پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۸ و شرط سجامی شدن، حضور بسیاری از سهامداران برای ثبت‌نام و احراز هویت در دفاتر پست بانک موجب ازدحام شده و تشکیل صف شده است. نوشته چرا پست بانک دوباره شلوغ شد؟ / کد سجام گرفتن مهلت ندارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آگاهی از قوانین شرط لازم برای ورود به تجارت بین‌المللی است
۱۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اتاق بازرگانی فارس / شرکت‌های دانش‌بنیان / صادرات / مناقصات بین المللی
آگاهی از قوانین شرط لازم برای ورود به تجارت بین‌المللی است
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: آگاهی از قوانین نظیر موارد قانونی مناقصه‌های بین‌المللی، شرط لازم برای ورود شرکت‌ها به بازار تجارت بین‌الملل است.
دولت برای اختصاص ارز مورد نیاز بخش دارو و تجهیزات پزشکی اولویت خاصی قایل است/ توصیه بورسی روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی
۱۲ ساعت قبل / جلسات / حسن روحانی / رئیس جمهور / صنعت ، معدن و تجارت / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / شورای عالی بورس / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت
دولت برای اختصاص ارز مورد نیاز بخش دارو و تجهیزات پزشکی اولویت خاصی قایل است/ توصیه بورسی روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی
رئیس‌جمهور گفت: شورای عالی بورس باید برای حفظ تعادل در بازار سرمایه و شفافیت و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرایی کند.
مدیران مدارس دانش خود را توسعه دهند
۱۳ ساعت قبل
مدیران مدارس دانش خود را توسعه دهند
ایلنا: وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مدیران مدارس باید تا جایی که ممکن است دانش خود را توسعه داده و با برگزاری تورهای تجربه، تجارب ارزنده مدیران خلاق را به اشتراک بگذارند، گفت: تمام تلاش خود را برای تربیت صحیح، جلا دادن روح و افزایش دانش در دانش‌آموزان، بکار می‌گیریم تا از آن‌ها انسان‌های توانمند بسازیم.
آغاز خاموشی بوستان‌های تهران با هدف تامین برق منازل
۱۳ ساعت قبل
آغاز خاموشی بوستان‌های تهران با هدف تامین برق منازل
مقرر شد به منظور تامین برق مورد نیاز بخش خانگی و تجاری شهر، روشنایی برخی از بوستان های شهری، کاهش داده شود.
صنعت سیمان و موضوع سوخت و تعیین نرخ
۱۳ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / علیرضا رزم حسینی / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
صنعت سیمان و موضوع سوخت و تعیین نرخ
تهران- ایرنا- صنعت سیمان در حالی به ۶۰ روز پایانی سال وارد می شود که همچنان با فاکتورهای جدی و تعیین کننده برای تداوم فعالیت خود روبروست، موضوع قطع سوخت در روزهای سرد سال و تعیین قیمت دستوری دغدغه آفرین است.
اظهارات جدید روحانی درباره بورس
۱۳ ساعت قبل / بازار سرمایه / حسن روحانی / رئیس جمهور / شاخص بورس / قیمت روغن
اظهارات جدید روحانی درباره بورس
رئیس جمهور تاکید کرد: شورای عالی بورس باید برای حفظ تعادل در بازار سرمایه و شفافیت و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرایی کند. نوشته اظهارات جدید روحانی درباره بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ژریاتریک فارماتون نخرید!  این مکمل ۱۰۰ درصد تقلبی است
۱۳ ساعت قبل / داروی تقلبی / داروی قاچاق / فارماتون / مکمل تقویتی / مولتی ویتامین
ژریاتریک فارماتون نخرید!  این مکمل ۱۰۰ درصد تقلبی است
خطر فارماتون تقلبی بسیار زیاد است زیرا هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد محتویات و نحوه تهیه فارماتون‌های تقلبی در اختیار نیست. به طور کلی داروهای تقلبی می‌توانند حاوی مواد فعال کاملاً متفاوت یا مقدار متفاوتی از ماده اصلی فعال باشند که موجب به خطر افتادن سلامت مصرف کننده و بروز عوارض جانبی خطرناک و جبران‌ناپذیر در فرد شوند. نوشته ژریاتریک فارماتون نخرید!  این مکمل ۱۰۰ درصد تقلبی است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بسته سفر تعطیلات تور جزیره کیش سفرهای گالیور
۱۳ ساعت قبل / تور کیش / رزرو تور کیش
بسته سفر تعطیلات تور جزیره کیش سفرهای گالیور
چه یک غواص ماجراجو باشید و به دنبال کشف صخره های مرجانی خلیج فارس هستید یا به دنبال یک ساحل آفتابی گرم برای دراز کشیدن روی شن های نقره ای هستید ، از بوی نمک لذت ببرید و کتاب خود را بخوانید ؛ جزیره منطقه آزاد تجاری - صنعتی کیش همه چیز را برای شما فراهم کرده است. جزیره کیش یکی از جزایر کوچک و در عین حال جذاب در خلیج فارس و یکی از زیباترین جزایر مرجانی در جهان است.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۳۰ دی ایسنا
۱۳ ساعت قبل / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / بازار بورس / برجام / لایحه بودجه 1400 / جو بایدن
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۳۰ دی ایسنا
گفت و گوی مجید تخت روانچی با ایسنا/ توصیه قالیباف به دولت در رابطه با بازار بورس/ پیشنهاد تغییر نام وزارت خارجه به "وزارت خارجه و تجارت بین‌الملل" / انتقاد سخنگوی دولت از تبدیل لایحه بودجه به طرح مجلس و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
واحدهای تولیدی استقرار واحدهای تحقیق و توسعه را جدی بگیرند
۱۳ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / منطقه ایلام
واحدهای تولیدی استقرار واحدهای تحقیق و توسعه را جدی بگیرند
رئیس اداره آموزش پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از صاحبان واحدهای تولیدی که از امکانات آزمایشگاه، نیروی انسانی متخصص دانشگاهی برخوردارند خواست برای دریافت مجوز استقرار واحدهای تحقیق و توسعه اقدام کنند.
استعفای قالیباف چه تاثیری بر بورس دارد؟
۱۳ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / قالیباف اصل
استعفای قالیباف چه تاثیری بر بورس دارد؟
صبح امروز حسن قالیباف‌اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جریان جلسه نمایندگان مجلس با وزیر اقتصاد و مسئولان بازار سهام استعفای خود را تسلیم وزیر اقتصاد کرد. نوشته استعفای قالیباف چه تاثیری بر بورس دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نقش شرکت‌های پرداخت در نماد اعتماد می تواند پررنگ‌تر باشد
۱۳ ساعت قبل / الکترونیک / ایران / تجارت الکترونیک / روابط عمومی / شاخص
نقش شرکت‌های پرداخت در نماد اعتماد می تواند پررنگ‌تر باشد
ایلنا: پیمان طبری مدیر عامل ایران کیش در نشست تخصصی تجارت الکترونیک در ششمین نمایشگاه تراکنش ایران که با موضوع نماد اعتماد الکترونیک برگزارشد گفت: یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص " اینماد" وجود دارد، حس اعتمادی است که باید در مشتری و مصرف کننده هایی که از سایت های مختلف خرید و پرداخت و ... استفاده می کنند ایجاد نماید. مصرف کننده یا مشتری باید بداند که نماد اعتماد موضوع با ارزشی است. اما فقدان اطلاع رسانی مناسب دراین زمینه باعث شده تا عموم مردم آگاهی لازم نسبت به نماد اعتماد نداشته باشند.
آمار کرونا در ایران ۳۰ دی / شمار جانباختگان به ۵۶۹۷۳ نفر رسید
۱۳ ساعت قبل / آمار فوتی ها / آمار مبتلایان / جانباختگان کووید 19 / ویروس کرونا
آمار کرونا در ایران ۳۰ دی / شمار جانباختگان به ۵۶۹۷۳ نفر رسید
سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام شناسایی ۵۹۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر رسید. نوشته آمار کرونا در ایران ۳۰ دی / شمار جانباختگان به ۵۶۹۷۳ نفر رسید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ام‌وی‌ام ایکس ۵۵، کراس اوور خاص بازار ایران
۱۳ ساعت قبل / ام‌وی‌ام / ام‌وی‌ام ایکس 55 / کراس اوور / مدیران خودرو
ام‌وی‌ام ایکس ۵۵، کراس اوور خاص بازار ایران
طراحی ام‌وی‌ام ایکس ۵۵ پخته و منحصر به فرد است و می‌توان گفت تلفیقی از مدرن و کلاسیک می‌باشد، که این گونه طراحی‌ها را می‌توان در خودروهای اروپایی به ویژه محصولات فولکس واگن یافت. نوشته ام‌وی‌ام ایکس ۵۵، کراس اوور خاص بازار ایران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۹۴ طرح اشتغالزای استان سمنان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شد
۱۴ ساعت قبل / تسهیلات بانکی / سمنان / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه ایران / توسعه اقتصادی / جهش تولید / اشتغال زایی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
۹۴ طرح اشتغالزای استان سمنان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شد
سمنان- ایرنا-  رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: پرداخت تسهیلات به ۹۴ طرح اشتغالزا به تصویب اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان رسید و متقاضیان به بانک‌های عامل معرفی شدند.
تجارت ایران و اوراسیا دو سال دیگر آزاد می شود
۱۴ ساعت قبل / توافق تجاری ایران و اوراسیا / سازمان توسعه تجارت
تجارت ایران و اوراسیا دو سال دیگر آزاد می شود
رئیس سازمان توسعه تجارت می گوید در صورتی که در فرآیندهای اجرا و مذاکرات مشکلی به وجود نیاید، تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا از آبان ۱۴۰۱ آزاد خواهد شد.
حاشیه‌های امروز بورس ۳۰ دی ۹۹ / شاخص مثبت شد، قالیباف استعفا داد
۱۴ ساعت قبل / استعفای قالیباف / بازار سهام / بورس / بورس امروز / شاخص کل / گزارش پایان بورس
حاشیه‌های امروز بورس ۳۰ دی ۹۹ / شاخص مثبت شد، قالیباف استعفا داد
در جریان معاملات بازار سهام امروز، شاخص کل بورس تهران ۳۰۰ واحد مثبت شد و به روند نزولی این هفته خود پایان داد، شاخص کل هم‌وزن اما باز هم ۱٫۵ درصد منفی شد. نوشته حاشیه‌های امروز بورس ۳۰ دی ۹۹ / شاخص مثبت شد، قالیباف استعفا داد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بهترین مرکز آموزش بورس کشور / این روزها کجا و چطور آموزش ببینیم؟
۱۴ ساعت قبل / آموزش بورس / بازار سرمایه / سرمایه‌گذاری در بورس
بهترین مرکز آموزش بورس کشور / این روزها کجا و چطور آموزش ببینیم؟
این روزها در بین عموم مردم موضوع آموزش بورس بسیار شنیده می‌شود، در این گزارش اطلاعات لازم و ضروری جهت آغاز فعالیت در بورس را ارائه خواهیم نمود، همچنین بهترین گزینه برای آموزش بورس را به عموم علاقه‌مندان به بازار سرمایه معرفی خواهیم کرد. نوشته بهترین مرکز آموزش بورس کشور / این روزها کجا و چطور آموزش ببینیم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وام ازدواج حداقل ۷۰ میلیون تومان شد / حداکثر وام ازدواج؛ ۱۰۰ میلیون تومان
۱۴ ساعت قبل / ازدواج / شرایط وام ازدواج / وام / وام ازدواج
وام ازدواج حداقل ۷۰ میلیون تومان شد / حداکثر وام ازدواج؛ ۱۰۰ میلیون تومان
سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد که در سال آینده حداقل ۱۴۰ میلیون تومان و حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام ازدواج پرداخت می‌شود. نوشته وام ازدواج حداقل ۷۰ میلیون تومان شد / حداکثر وام ازدواج؛ ۱۰۰ میلیون تومان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تصمیمات جدید کمیسیون تلفیق بودجه برای وام ازدواج
۱۴ ساعت قبل / ازدواج / شرایط وام ازدواج / وام / وام ازدواج
تصمیمات جدید کمیسیون تلفیق بودجه برای وام ازدواج
سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد که در سال آینده حداقل ۱۴۰ میلیون تومان و حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام ازدواج پرداخت می‌شود. نوشته تصمیمات جدید کمیسیون تلفیق بودجه برای وام ازدواج اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احداث کارخانه تولید پارچه چادر در قم گرفتار محدودیت‌های زمین و آب است
۱۴ ساعت قبل
احداث کارخانه تولید پارچه چادر در قم گرفتار محدودیت‌های زمین و آب است
قم - سیجانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: احداث کارخانه تولید پارچه چادر در قم با سرمایه ۲۵ میلیون یورویی، گرفتار محدودیت‌های زمین و آب است.
نامه جمعی از اقتصاددانان و حقوقدانان به رئیس مجلس درباره قانون تجارت
۱۴ ساعت قبل / تجارت / قانون تجارت
نامه جمعی از اقتصاددانان و حقوقدانان به رئیس مجلس درباره قانون تجارت
به گزارش الف بیش از 40 تن از اقتصادانان و حقوقدانان و فعالان کسب و کار سراسر کشور با ارسال نامه‌ای به محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن بیان آسیب‌های تصویب و ابلاغ لایحه تجارت، خواستار خروج لایحه فعلی از اولویت بررسی و اصلاح قانون تجارت مبتنی بر مساله‌شناسی و نیازسنجی دقیق شدند.
واگذاری فیبرنوری به 42 واحد صنعتی و تجاری در منطقه آزاد ارس
۱۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / فیبرنوری / آذربایجان شرقی / واحد صنعتی
واگذاری فیبرنوری به 42 واحد صنعتی و تجاری در منطقه آزاد ارس
رئیس اداره مخابرات شهرستان جلفا گفت: در سال جاری به 42 واحد صنعتی و تجاری در منطقه آزاد ارس FTTH (فیبر نوری) واگذار شده است.
پرداخت تسهیلات حمایتی به ۹۴ طرح اشتغالزای استان سمنان
۱۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان / منطقه سمنان
پرداخت تسهیلات حمایتی به ۹۴ طرح اشتغالزای استان سمنان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت تسهیلات به ۹۴ طرح اشتغالزا در استان خبر داد.
استعفای رئیس سازمان بورس تقدیم وزیر اقتصاد شد
۱۴ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / قالیباف اصل
استعفای رئیس سازمان بورس تقدیم وزیر اقتصاد شد
حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، استعفای دوباره خود را به دلیل فراهم نشدن شرایط اعلامی، به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارایه کرد. نوشته استعفای رئیس سازمان بورس تقدیم وزیر اقتصاد شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۵ ساعت قبل / حمید زادبوم / رئیس کل سازمان توسعه تجارت / موافقتنامه اوراسیا
اجرایی شدن تجارت آزاد ایران و اوراسیا از سال 1401
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اجرایی شدن موافقتنامه تجارت آزاد در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات از آبان 1401 خواهد بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •