دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
مساله
انتقاد شدید گریژمان از سرمربی بارسلونا
۲ ساعت قبل / اسپانیا / بارسلونا / بیلبائو / گریژمان / رونالد کومان
انتقاد شدید گریژمان از سرمربی بارسلونا
مهاجم تیم فوتبال بارسلونا، گفت: ما در دیدار با اتلتیک بیلبائو، مشکل استراتژی داشتیم و باید در طول هفته روی این مساله کار کنیم.
عواقب منفعت‌طلبی حزبی و نبود بلوغ سیاسی بر منافع ملی
۵ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / انتخابات ۱۴۰۰ / مشارکت انتخاباتی / انتخابات ریاست جمهوری
عواقب منفعت‌طلبی حزبی و نبود بلوغ سیاسی بر منافع ملی
تهران- ایرناپلاس- یک نماینده سابق مجلس با توجه به رفتارها و اقدامات مخالفان دولت که این روزها شدت بیشتری یافته، تاکید کرد: گاهی برای کوبیدن رقبا، منافع ملی و امنیت ملی را کنار می‌گذاریم؛ دشمن هم در قالب دوست، این مساله را تشویق و زمین بازی را برای تخریب جناح‌ها فراهم می‌کند تا این موضوع را اینگونه به نمایش گذارند که نظام جمهوری اسلامی کارآمد نیست.
۷ ساعت قبل
بایدن: استفاده از ماسک در آمریکا حزبی شده است
جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا می گوید که «استفاده از ماسک در ایالات متحده تبدیل به مساله ای حزبی شده است» اما آن را «اقدامی میهنی» دانست.
۱۲ ساعت قبل
نظام سلطه و انتخابات ایران
آقای حداد‌عادل در توصیه‌ای به اصولگرایان نکاتی را اظهار داشته‌اند که واجد گزاره‌های صریح و ضمنی است و با توجه به جایگاه ایشان در جناح اصولگرا، شایسته است که به آنها پرداخته شود. ایشان در این توصیه گفته‌اند که:  «معلوم نیست در ماه‌های بهمن و اسفند و فروردین و اردیبهشت و خرداد چه اتفاق‌هایی بیفتد و پیوست تبلیغاتی دشمن با افکار عمومی چه بکند، مسلما نظام سلطه راضی نیست که ما در انتخابات 1400 دولتی از جنس مجلس داشته باشیم. بعید نیست که مقداری ارز آزاد کنند یا قولش را بدهند یا با معادلات پولی ‌و ‌مالی بازی کنند و قیمت ارز و سکه پایین بیاید و مردم به یک سمت و سوی بروند.»  درست است که یکی از معیارهای اتحاد نیروها ترس و نگرانی از پیروزی …
۱۲ ساعت قبل
ساعی: چرا اسم مرا صدا زدید؟
پنجشنبه هفته گذشته و در جریان دور رفت رقابت‌های لیگ برتر تکواندو هادی ساعی به عنوان پرافتخارترین تکواندوکار تاریخ ایران و مدیر فنی تیم ملی یک حاشیه بزرگ به وجود آورد. او که وارد سالن شده بود و رقابت‌ها را از نزدیک نظاره می‌کرد بعد از اینکه دبیر سازمان لیگ تکواندو از بلندگوی سالن ورودش را خوشامد گفت از کوره در رفت و با مصطفی بابایی درگیر شد. مسابقات در حال انجام بود که صدای داد و فریاد هادی ساعی به گوش رسید. آن طور که حاضران در سالن می‌گویند ساعی حرف‌های ناشایستی را خطاب به بابایی بر زبان آورد و در ادامه با او درگیری فیزیکی پیدا کرد و به صورت دبیر سازمان لیگ تکواندو سیلی زد. در نهایت این درگیری با وساطت حاضران پایان یافت. در اولین اظهارنظرها اعلام شد عصبانیت قهرمان دو …
قیمت انواع ارز‌های دیجیتال؛ ادامه ریزش بیت‌کوین
۱۳ ساعت قبل
قیمت انواع ارز‌های دیجیتال؛ ادامه ریزش بیت‌کوین
به گفته بانک جی پی مورگان جریان سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی در ماه های پایانی سال قبل افزایش کاملا محسوسی داشته است و این مساله بدان معنا خواهد بود که پتانسیل رشد زیادی برای ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ متصور خواهد بود.
۱۴ ساعت قبل
آنچه در ذهن حاکمان عربستان برای مقابله با ایران می‌گذرد
رفع کدورت‌ها با ترکیه پس از صلح با قطر؟بشیر البکر در العربی الجدید نوشت: صلح چهار کشور عربی با قطر باب صلح بین عربستان و ترکیه را نیز گشود و احتمالا قطر نقش اساسی را در این باره ایفا می‌کند، به این ترتیب که گام‌های آهسته‌ای را به همراه مصر بر می‌دارد تا این صلح عملی شود. اولین چیزی که توجه تحلیلگران را به خود جلب می‌کند، سرعتی است که صلح با قطر اتفاق افتاد، در حالی که انتظار می‌رفت روندی آهسته داشته باشد و پس از ذوب یخ‌ها در روابط بین قطر و دولت‌های تحریم کننده آن، واقع شود، اما دیدیم که عربستان شتاب زیادی برای صلح با قطر داشت و در حال حاضر هم به دنبال اقناع دیگر دولت‌ها تحریم کننده بوده و تلاش می‌کند تا قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا، این صلح را قطعی کند.به گزارش «انتخاب»، در ادامه …
۱۴ ساعت قبل
هر سال در دی ماه به خاطر آلودگی، میزان مرگ و میر ۱۰ درصد افزایش می‌یابد
محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران می گوید نباید بگذاریم شاخص کیفیت هوا از عدد ۱۰۰ بالاتر رود و اگر این عدد را در کمتر از ۱۰۰ نگه داریم واقعا کار هنرمندانه‌ای صورت گرفته است.به گزارش «انتخاب»، میرلوحی افزود: آلودگی امسال تفاوت چندانی با سال‌های گذشته ندارد متاسفانه فراموشکار شده‌ایم هر ساله در زمستان به ویژه در ماه دی با معضل آلودگی شدید هوا مواجه هستیم و آمار فوتی‌های ثبت شده در بهشت‌زهرا (س) نیز موید وضعیت بد هوا در زمستان در پایتخت است.وی که با فارس گفت‌وگو می کرد ادامه داد: حدودا در دی نسبت به ماه‌های قبل میزان مرگ و میر بیش از ۱۰ درصد افزایش می‌یابد و این نشان می‌دهد در این ماه که اوج آلودگی هوا بروز می‌کند میزان مرگ و میر‌ها بر اساس گزارشات سازمان بهشت زهرا(س) بیشتر می‌شود. بیماران قلبی …
چهار علت شکست خصوصی‌سازی
۱۴ ساعت قبل
چهار علت شکست خصوصی‌سازی
دکتر علی سرزعیم، در تشریح علل شکست خصوصی‌سازی در ایران گفت: چهار عامل «وجود فضای تورمی»، «بی‌توجهی به آزادسازی»، «تاثیر تحریم‌ها» و «سیاست‌های تنظیمی نامناسب» ریشه‌های ناکامی خصوصی‌سازی در ایران است. به گفته این استاد اقتصاد، هدف اصلی خصوصی‌سازی حل مساله ناکارآیی در بنگاه‌های دولتی است؛ اما این هدف محقق نشده است.
۱۴ ساعت قبل
کووید-19 و بحران اعتبار
اقتصاد سال 2021 بی‌شک زیر سایه همه‌گیری کرونا آسیب زیادی دیده و منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز از تبعات سنگین آن در امان نمانده و ترکش‌های شوک اعتباری در جهان به تن آن نیز اصابت کرده است. بر اساس رتبه‌سنجی اعتباری در سال 2020، بالغ بر نیمی از کشورهای این منطقه، رتبه‌ای منفی در اعتبار‌سنجی دریافت کردند که نشان از دو برابر شدن تعداد کشورهای با رتبه منفی نسبت به سال 2019 می‌دهد. بسیاری از اقتصاددانان این مساله را به تبعات کووید-19 مرتبط و آن را عامل اصلی منفی شدن رتبه‌سنجی اعتباری برای 9 کشور از میان 11کشور می‌دانند.
در باب کتاب‌باز
۱۵ ساعت قبل / کتاب باز / کالای فرهنگی
در باب کتاب‌باز
به نظر می‌رسد وقتی بخواهیم به عنوان کارشناس در رسانه ملی کشور حضور یابیم و مساله‌ای را مطرح کنیم نیاز است شاید یک هفته بل بیشتر تحقیق کنیم سپس موضوع را ارائه نماییم که کاری بسیار پسندیده است و از بزرگان خود این را زیاد شنیده‌ایم. ولی زمانی که مساله‌ای را به اشتباه بیان کنیم و آن را سلوک خود عنوان کنیم غیرحرفه‌ای رفتار نموده‌ایم.
چرا بورس به این حال و روز افتاده است؟
۱۹ ساعت قبل / بورس / بازار سرمایه
چرا بورس به این حال و روز افتاده است؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ما پیشتر شاهد سودآوری بالای شرکت‌های صادراتی بودیم و از طرف دیگر شرکت‌های داخلی که رقیب خارجی داشتند در وضعیت خیلی خوبی قرار داشتند و همین مساله باعث رشد زیاد بورس شد.
محیط زیست خوزستان: وجود فاضلاب در آب شرب اهواز تایید شد
۲۰ ساعت قبل
محیط زیست خوزستان: وجود فاضلاب در آب شرب اهواز تایید شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در پاسخ به مسایل مطرح شده درباره اختلاط آب شرب و فاضلاب، با اشاره به آزمایش آب شرب در ۹ نقطه اهواز توسط آزمایشگاه محیط زیست خوزستان، تصریح کرد: این مساله وظیفه قانونی محیط زیست نبوده اما این نمونه‌برداری‌ها انجام شده و نتایج آن نشان می‌دهد غیر از یک مورد در منطقه پردیس اهواز (که موضوع خاصی بوده) بقیه مناطق آلودگی خاصی نداشتند.
۲۰ ساعت قبل / تنش ترامپ و اروپا / لودریان وزیر خارجه فرانسه
فرانسه: مناقشات تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریکا باید حل شود
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در گفتگویی با روزنامه لو ژورنال دو دیمانش گفت: مساله‌ای که همه را مسموم می‌کند، افزایش قیمت و مالیات بر فولاد، فناوری دیجیتال و ایرباس است.
پیش‌بینی وضعیت مسکن در ماه‌های پایانی سال/ تردید در بازار مسکن
۲۳ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن
پیش‌بینی وضعیت مسکن در ماه‌های پایانی سال/ تردید در بازار مسکن
بازگشت نرخ‌ها به آگهی مجازی خرید و فروش مسکن در چند روز گذشته سبب واکنش‌های میان مخالفان و موافقان این مساله شده است.
حد و حدود سیسی درباره مداخله‌های خارجی در لیبی
۲۳ ساعت قبل / بحران لیبی
حد و حدود سیسی درباره مداخله‌های خارجی در لیبی
عبدالفتاح سیسی گفت، حد و حدودهایی که درمورد مداخله‌های خارجی در لیبی مطرح کرد، با هدف تحقق توازن و حفظ روند سیاسی این مساله بود.
توصیه نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی به بایدن
۲۵ ساعت قبل / آمریکا - جوزف بایدن
توصیه نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی به بایدن
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مساله هسته‌ای خود پنهانکاری نداریم، گفت: غنی‌سازی ۲۰ درصدی با اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال انجام شدن است.
داستان ادامه دار مسکن مهر دهدشت و سردرگمی متقاضیان
۲۶ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / کهگیلویه و بویراحمد / کهگیلویه / مسکن مهر / دهدشت / اداره راه و شهرسازی
داستان ادامه دار مسکن مهر دهدشت و سردرگمی متقاضیان
انتقادات امام جمعه دهدشت در خصوص بی‌توجهی متولیان پروژه مسکن مهر دهدشت باعث ورود نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به این مساله شد.
مسیر به دمشق از مسکو می گذرد
۲۶ ساعت قبل / جنگ داخلی سوریه / منافع آمریکا در سوریه / نفوذ روسیه در سوریه / گسترش نفوذ روسیه در خاورمیانه / فعالیت های منطقه ای ایران / رقابت قدرت های برتر
مسیر به دمشق از مسکو می گذرد
مشارکت مداوم بین ایران و روسیه در سوریه از زمان آغاز جنگ داخلی در این کشور در سال ۲۰۱۱، موثر واقع و مانع از سقوط دولت بشار اسد شده و به شکست داعش کمک کرده و نفوذ و ردپای ژئوپلیتیک، دیپلماتیک و نظامی هر دو کشور را در منطقه گسترش داده است. با این حال، هنوز مشکلات زیادی در وضعیت تمامیت ارضی، اقتصادی و امنیتی سوریه وجود دارد و همین مساله به سیل پناه جویان سوری و ظهور گروه های شورشی انجامیده است. مسیر پیش رو به سمتی و آشتی و بازسازی تحت تاثیر رقابت و همکاری قدرت های برتر است. ایالات متحده در نتیجه خودداری از اقدام و عبور از خطوط قرمز خود و نداشتن یک سیاست خارجی منسجم در سال های اخیر، به میزان قابل توجهی از اهرم قدرت خود را از دست داده و این مساله به گشودن درها به روی نفوذ روسی و ایرانی انجامیده است.
رکود جدیدی سکه تمام بهار آزادی
۳۴ ساعت قبل / سکه و طلا / نرخ ارز / اقتصادنیوز / مساله / بازارهای
رکود جدیدی سکه تمام بهار آزادی
اقتصاد نیوز : وقوع اتفاقات سیاسی بین‌المللی به‌ویژه در ایالات‌متحده سبب ریزش نرخ اونس جهانی شده که این مساله نیز تاثیر مستقیمی بر روی نرخ ارز و سکه و طلا در بازارهای داخلی گذاشت.
قیمت طلا به زیر یک میلیون تومان می‌رسد؟
۳۹ ساعت قبل / آینده طلا / پیش بینی طلا / طلا / قیمت سکه / قیمت طلا
قیمت طلا به زیر یک میلیون تومان می‌رسد؟
عقبگرد دلار صرافی ملی تا کانال ۲۲ هزار تومان قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار را امروز به ابتدای کانال یک میلیون تومان رساند و بهای سکه را به ابتدای کانال ۱۰ میلیون تومان کاهش داد. این مساله بحث‌های طولانی بسیاری از کاربران ایرانی را در فضای مجازی به دنبال داشت. نوشته قیمت طلا به زیر یک میلیون تومان می‌رسد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
استفاده سیاسی آمریکا از مبارزه با تروریسم بهای سنگینی خواهد داشت
۴۲ ساعت قبل / مبارزه با تروریسم / فهرست سازمان های تروریستی خارجی / سوء استفاده ترامپ از ضد تروریسم / سیاست خارجی ترامپ / اتهام ارتباط ایران با القاعده
استفاده سیاسی آمریکا از مبارزه با تروریسم بهای سنگینی خواهد داشت
سال ها پیش، به ویژه پیش از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، مبارزه با تروریسم در ایالات متحده یک مساله جدی گرفته و یک نگرانی برای هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات تلقی می شد. اواسط دهه ۱۹۹۰ نگرانی از هر زمانی بیشتر بود. بمب گذاری ها در مرکز تجارت جهانی در سال ۱۹۹۳ و ساختمان شهرداری در اوکلاهما سیتی در سال ۱۹۹۵ که ۱۶۸ کشته و صدها زخمی بر جا گذاشت، از جمله اتفاقات نگران کننده اینچنینی بودند. کنگره آمریکا به این اتفاقات با تصویب قانون ضد تروریسم و مجازات اعدام در سال ۱۹۹۶، پاسخ داد. این قانون موارد متعدد مبارزه با تروریسم از اقدام علیه هرگونه حمایت مالی یا سایر موارد از گروه های تروریستی را شامل می شود. هدف این بود که تخطی کنندگان تحت پیگرد کیفری قرار بگیرند.
زندان فقط مساله قوه قضائیه نیست بلکه مرتبط با تمام دستگاه هاست
۴۵ ساعت قبل / رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
زندان فقط مساله قوه قضائیه نیست بلکه مرتبط با تمام دستگاه هاست
ایلنا: ​رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دیدار با استاندار خراسان رضوی گفت: زندان فقط مساله قوه قضائیه نیست بلکه مربوط به همه دستگاه هاست و…
غربالگری جنین از گزافه‌گویی تا واقعیت/ ناآگاهی از شرایط سلامت جنین در دوران بارداری چه تبعاتی دارد؟
۲ روز قبل / غربالگری سلامت جنین / سقط جنین
غربالگری جنین از گزافه‌گویی تا واقعیت/ ناآگاهی از شرایط سلامت جنین در دوران بارداری چه تبعاتی دارد؟
موضوع حذف غربالگری سلامت نوزادان و سقط جنین‌های ناقص این روز‌ها تبدیل به یکی دیگر از موارد مناقشه‌برانگیز شده است. چالشی که از توئیت یکی از زنان مسئول در حوزه زنان آغاز شد و خبر از تصمیماتی غیرکارشناسی و نامطلوب در حوزه جمعیتی و فرزندآوری کشور داشت. رویداد‌۲۴ در این گزارش مساله غربارگری جنین و تبعات حذف اجباری آن را مورد بررسی قرار داده است.
نگرانی کارگران هپکو در مورد آینده/ اگر مساله بدهی‌ها حل نشود، همه چیز به مخاطره می‌افتد!
۲ روز قبل / کارگران هپکو اراک
نگرانی کارگران هپکو در مورد آینده/ اگر مساله بدهی‌ها حل نشود، همه چیز به مخاطره می‌افتد!
ایلنا: کارگران هپکو از تعلل در تسویه یا تهاتر بدهی‌ها انتقاد دارند.
مدرسه استقلال و ناظمی به نام محمود فکری!
۲ روز قبل / محمود فکری / باشگاه استقلال / فرشید باقری / فرشید اسماعیلی / هروویه میلیچ
مدرسه استقلال و ناظمی به نام محمود فکری!
باشگاه استقلال در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر 4 بازیکن را به کمیته انضباطی باشگاه ارجاع داده است، مساله‌ای که دلایل بروز و رسانه‌ای شدن آن می تواند به نام استقلال آسیب وارد کند
عماد افروغ: بی‌توجهی به جایگاه مردم در نظام جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین تهدید پیش‌ روست / فراموشی مردم زمینه‌ساز بحران، شورش و آشوب است
۲ روز قبل
عماد افروغ: بی‌توجهی به جایگاه مردم در نظام جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین تهدید پیش‌ روست / فراموشی مردم زمینه‌ساز بحران، شورش و آشوب است
عماد افروغ، جامعه‌شناس و استاد داتشگاه، می‌گوید فراموشی مردم یعنی فاصله بین قدرت سیاسی و قدرت اجتماعی ایجاد کردن که این مساله زمینه مساعد برای بحران، شورش و آشوب است.
قوت گرفتن احتمال برکناری رسول پناه از پرسپولیس
۲ روز قبل / روزنامه های ورزشی صبح کشور
قوت گرفتن احتمال برکناری رسول پناه از پرسپولیس
ایلنا: دعوای داخلی پرسپولیس هنوز تبدیل به یک مساله حل نشده باقی مانده است.
دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین چیست؟
۲ روز قبل / استخراج بیت کوین / یو اس ای تودی
دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین چیست؟
ما اکنون در رابطه با بیت‌کوین، در بحبوحه آن چیزی قرار داریم که "رابرت شیلر" برنده اسبق جایزه نوبل اقتصاد آن را "روایت مسری" می خواند. سرمایه داران و فعالان اقتصادی، روایت ها و افسانه هایی را راجع به پدیده ای نظیر بیت کوین می گویند و ترویج می کنند تا مردم را متقاعد کنند بدون توجه به واقعیت ها، به سمت این پدیده حرکت کنند. همین مساله موجب یورش به سمت بیت کوین و افزایش ناگهانی قیمت آن می شود.
۲ روز قبل
تعیین «مزد منطقه‌ای» منتفی شد
به‌رغم تلاش‌های نمایندگان کارفرمایی برای تعیین مزد منطقه‌ای؛ اما این مساله از سوی وزیر کار برای سال ۱۴۰۰ مردود اعلام شد.
۲ روز قبل
نوآوری به هر قیمت ممکن
پیشگام بودن و داستان‌گویی همیشه بخش‌های مهمی از فرهنگ شرکت تری‌ام (3M) بوده است. شرکت تری‌ام بیش از50 سال است که به‌ خوبی از نقشی که داستان‌گویی می‌تواند در گسترش فرهنگ و ارزش‌هایش ایفا کند آگاه است و همین مساله شرکت را موفق به تداوم بخشیدن به موفقیت‌‌ها و حفظ نرخ بالای نوآوری کرده است. زمانی که شرکت تری‌ام در سال 1902 تاسیس شد، فقط سمباده کاغذی تولید می‌کرد، اما امروزه تری‌ام شرکتی است با محصولات بسیار متنوع که در زمینه‌های گوناگونی از کسب‌وکار فعال است، از جمله: الکترونیک، مواد شیمیایی، ساخت‌و‌ساز، مراقبت‌های بهداشتی، لوازم‌ اداری و ارتباطات. اما بخش‌های متنوع تری‌ام همگی دارای شور و شوق بنیادی مشابهی هستند که آنها را به سوی نوآوری و پیدا کردن راه‌حل‌های بهتر در زمینه کاری‌شان سوق می‌دهد. همین …
لغو
۲ روز قبل
لغو "اجبار غربالگری دوران بارداری"
به اعتقاد یک پزشک ، لغو "اجبار" در غربالگری دوران بارداری" پاک کردن صورت مساله است.
ترکیه: برگشت از خرید اس-۴۰۰های روسی مشکل ساز است/ از کسی اجازه نمی‌گیریم
۲ روز قبل / سامانه های اس-400 روسیه / اس400 / ترکیه / آمریکا
ترکیه: برگشت از خرید اس-۴۰۰های روسی مشکل ساز است/ از کسی اجازه نمی‌گیریم
وزیر دفاع ترکیه گفته، این مساله برای آنکارا بسیار مشکل ساز است که از خرید اس-۴۰۰های روسی صرف نظر کند اما ابراز امیدوای کرد که این مناقشه با آمریکا را بتوان از طریق گفتگو حل و فصل کرد.
سفیر آمریکا: عربستان به روابط پنهانی با اسرائیل ادامه می‌دهد
۲ روز قبل / اقتصادنیوز / جمهور / مساله / تحقق / پنهانی
سفیر آمریکا: عربستان به روابط پنهانی با اسرائیل ادامه می‌دهد
اقتصادنیوز :سفیر آمریکا در اراضی اشغالی اعلام کرد که اگر ترامپ رییس جمهور می‌شد، طی یک سال عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل ممکن می‌شد.
زلزله قیمتی در بازار سکه و طلا
۲ روز قبل
زلزله قیمتی در بازار سکه و طلا
کشتی آرای درباره برخی اظهارنظر‌ها در مورد جایگزینی زیورآلات نقره و مسی به جای طلا عنوان کرد: این مساله چند سالی است که اتفاق افتاده و به دلیل افزایش نرخ طلا، چندی است شاهد افزایش خرید و فروش زیورآلات نقره و مسی در بازار هستیم.
به مخاطره انداختن سلامت مادر و جنین با لغو غربالگری اجباری دوران بارداری
۲ روز قبل / غربالگری / جنین
به مخاطره انداختن سلامت مادر و جنین با لغو غربالگری اجباری دوران بارداری
به اعتقاد یک پزشک، لغو "اجبار" در غربالگری دوران بارداری" پاک کردن صورت مساله است.
شرکت های استخراج بیت کوین چین در جستجوی برق ارزان ایران
۳ روز قبل
شرکت های استخراج بیت کوین چین در جستجوی برق ارزان ایران
شرکت های استخراج بیت کوین در چین معمولا به دلیل هزینه های بالای برق و بی ثباتی سیاسی نسبت به این مساله این کشور آسیایی را ترک می کنند. به نظر می رسد برق ارزان در کشورهایی مانند سوئد و نروژ و البته ایران فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران چینی شده است.
تاثیر مخرب تقابل نتانیاهو و گانتز بر حاکمیت رژیم صهیونیستی/ امتیازهای لیکود به اعراب اسرائیل برای ائتلاف در انتخابات چهارم
۳ روز قبل / رژیم صهیونیستی / اسرائیل / حزب لیکود / بنی گانتز / ائتلاف آبی - سفید / بنیامین نتانیاهو
تاثیر مخرب تقابل نتانیاهو و گانتز بر حاکمیت رژیم صهیونیستی/ امتیازهای لیکود به اعراب اسرائیل برای ائتلاف در انتخابات چهارم
ایلنا: کارشناس مسائل اسرائیل گفت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حال تقابل با رهبر حزب آبی -سفید است و ادامه این مساله نه تنها اوضاع سیاسی را به چالش کشیده بلکه حاکمیت…
بایدن: ما در بحران اقتصادی و بهداشتی به سر می‌‎بریم
۳ روز قبل / اخبار "آمریکا" / جوزف بایدن
بایدن: ما در بحران اقتصادی و بهداشتی به سر می‌‎بریم
رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت که این کشور در یک بحران اقتصادی و بهداشتی به سر می‌برد که این مساله میلیون‌ها نفر را گرفتار کرده است و باید اکنون هر چه سریعتر اقدام کرد.
نماینده مجلس: فیلترینگ برای مردم و حضور مسئولان در شبکه‌های مجازی مثل پدری است که رمز کارت بانکی را به فرزندش دهد
۳ روز قبل
نماینده مجلس: فیلترینگ برای مردم و حضور مسئولان در شبکه‌های مجازی مثل پدری است که رمز کارت بانکی را به فرزندش دهد
یک نماینده اصولگرای مجلس، گفت: مساله فیلترینگ یک مساله مهم و حساسی است و زوایای مختلفی دارد. ما به طور کلی و مطلق نمی‌توانیم فیلترینگ را ناقض اصل آزادی بیان بدانیم. چون معتقدان به فیلترینگ اصرار به رعایت اخلاق، شرع و عرف جامعه دارند که بعضا شبکه‌های اجتماعی با این اصول در تعارض هستند. ولی ما در همین شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم با رعایت خطوط قرمز نظام آزادانه نظرات و عقاید خودمان را مطرح کنیم.
درخواست کمک کره جنوبی از قطر برای آزادی کشتی توقیف‌شده در ایران
۳ روز قبل / کره جنوبی / قطر / کشتی توقیف شده
درخواست کمک کره جنوبی از قطر برای آزادی کشتی توقیف‌شده در ایران
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرده که معاون وزیر خارجه خواستار حداکثر حمایت ممکن از سوی طرف قطری برای حل ای مساله شده است.
مخالفت وزیر راه با درج قیمت در آگهی‌های مسکن؛ پاک کردن صورت مساله است؟
۴ روز قبل
مخالفت وزیر راه با درج قیمت در آگهی‌های مسکن؛ پاک کردن صورت مساله است؟
سرانجام پس از ۸ ماه، از ۲۳ دی ماه سال جاری قیمت مسکن و خودرو به پلت فرم‌های آنلاین بازگشتند. موضوعی که با واکنش وزیر راه و شهرسازی رو به رو شد و وعده داد که برای ممنوعیت دوباره درج آگهی مسکن پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد. حالا پرسش این است که چقدر این سایت‌ها در وضعیت کنونی بازار مسکن نقش داشته اند؟ آیا راهکار مهار قیمت مسکن در ممنوعیت اعلام قیمت مسکن در این سامانه‌ها است؟
۴ روز قبل / حمله رژیم صهیونیستی به سوریه
واکنش دمشق به حملات رژیم صهیونیستی به دیرالزور
وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: حملات ظالمانه دشمن اسرائیلی به مناطقی در استان دیرالزور همزمان با اقدامات تروریستی، مجرمانه و سرکوبگرانه نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد)-مورد حمایت آمریکا و نیروهای موسوم به ائتلاف ضد داعش- در حق ساکنان حسکه، رقه و دیرالزور انجام شدند و این مساله هماهنگی آشکار و علنی نیروهای قسد با اجرای طرح‌های آمریکا و برخی دولت‌های مزدور آن از جمله رژیم اشغالگر را نشان می‌دهد.
«نه» بزرگِ اروپا به دولت ترامپ
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / مایک پمپئو
«نه» بزرگِ اروپا به دولت ترامپ
به نظر می‌رسد موضع و رویکردِ سرد مقام‌های اروپایی به "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا و لغو سفر وی به کشور‌های اروپایی در واپسین روز‌های عمر دولت ترامپ، جدای از اعتراضات اروپایی‌ها به رویکرد ترامپ در مساله حمله حامیان افراطی وی به ساختمان کنگره آمریکا، ریشه در رویه‌های مخرب و غیرسازنده ترامپ در برخورد با اروپا و وارد آوردنِ (به ویژه) خسارات سنگین اقتصادی به کشور‌ها و شرکت‌های برجسته این قاره دارد.
ترامپ یک هفته پس از آشوب کنگره بالاخره خشونت‌ها را محکوم کرد
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / حمله به کنگره آمریکا / استیضاح ترامپ
ترامپ یک هفته پس از آشوب کنگره بالاخره خشونت‌ها را محکوم کرد
رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه با انتشار ویدیویی، بدون اشاره به مساله…
چین به زودی قطب مالی دنیا می شود
۴ روز قبل / چین
چین به زودی قطب مالی دنیا می شود
به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، ری دالیو- بنیان گذار گروه سرمایه گذاری بریج واتر- با اشاره به قطعی بودن تبدیل چین به قدرت نخست مالی دنیا گفت: مساله این نیست که چین کی به این عنوان می رسد بلکه مساله این است که چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد.  
پشت صحنه قطعی برق در کشور
۴ روز قبل / تورم / اقتصادنیوز / مساله / کلان / مازوت
پشت صحنه قطعی برق در کشور
اقتصاد نیوز : «خفگی و خاموشی» دو کلمه‌ای که حال و هوای این روزهای پایتخت و برخی از کلان‌شهرها را روایت می‌کند.
۴ روز قبل
قانون موزه
مخاطبان  و بازدید‌کنندگان موزه‌ها عموما قبل از درک فضا و لذت فرهنگی در بدو ورود با مجموعه تعریف شده‌ای از هنجارها و بایدها و نبایدها مواجه می‌شوند. این مقررات غالبا پیش از ورود به موزه با ابزار و روش‌های گوناگون به اطلاع بازدید‌کنندگان می‌رسد. نحوه حضور و حرکت در هر موزه ممکن است با دیگران متفاوت باشد یا برخی از اعمال در جایی مجاز و در جایی دیگر به ‌شدت نهی شود. این مقررات فارغ از اینکه تا چه میزان برای مخاطب دست و پاگیر، موجه یا غیرموجه باشد، واجد دو کارکرد مبنایی است. آنچنان که از مفهوم کلی واژه قانون بر می‌آید، مقررات جنبه بازدارندگی و انتظام دارد که اساس برقراری و دوام هر سیستم یا جامعه‌ای را تضمین می‌کند. وجه دوم کارکرد هویتی مقررات …
۴ روز قبل
تحدید پارلمان شهری به دست پارلمان کشوری
هفدهم اسفند ماه 77 که اولین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها با اصرار و خواست اصلاح‌طلبان برای بسط دموکراسی در ایران برگزار شد‌ تا امروز بارها و بارها نمایندگان مجلس شورای اسلامی فارغ از وابستگی‌های سیاسی و جناحی‌شان اقدام به اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کرده‌اند. اصلاحات چندین باره از یک‌سو و عملکرد نه چندان قابل‌دفاع برخی اعضای پارلمان‌های شهر ازسوی دیگر سبب شده تا امروز عملا کمتر کسی حاضر به دفاع تمام‌قد از این نهاد و اعضایش باشد و شاید همین مساله فرصتی است مناسب برای نمایندگان مجلس یازدهم تا یک‌بار برای همیشه منویات اصولگرایان و البته برخی نهادها را درباره انتخابات شوراها و نظارت بر عملکرد منتخبان مردم در این نهادها …
۴ روز قبل
از اسلام تا مسلمانی (۶)
 از انقلاب تا انقلابی‌گری همه از درد می‌گویند  دوا کو؟ - «آشتی ملی» عنوان امروز این سلسله مقالات را یک‌بار دیگر شاید بدون پاسخ نوشته‌ام. اکنون همراه پاسخ می‌نویسم و به داوری خوانندگان دردمند که در پی درمانند، می‌گذارم. به نظر قاصر این کمترین، «ام الامراض» این انقلاب، «اختلاف است و درمانی جز «آشتی ملی» ندارد. من دلیل دارم: هر چیزی را با ضد آن می‌توان شناخت. همه ما در انقلاب بوده‌ایم و بدون هیچ‌گونه اختلاف‌نظری شهادت می‌دهیم که «وحدت ملی» و هماهنگی کاملی که در پیروزی انقلاب تحت رهبری حضرت امام خمینی(ره) داشتیم، باعث پیروزی ما شد. هیچ‌ کس در این شکی ندارد... اما این وحدت، …
۴ روز قبل
آنچه باید در مجلس تصویب شود لایحه دولت است، نه طرحِ مجلس!
رییس‌جمهوری در جلسه هیات‌دولت روز چهارشنبه بار دیگر به مساله اختلافی میان دولت و مجلس یعنی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد ریاست‌جمهوری؛ حسن روحانی در بخشی از سخنرانی روز چهارشنبه با اشاره به بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، ضرورت همکاری دولت و مجلس درخصوص این لایحه مهم برای سرنوشت مردم را مورد تاکید قرار داد و افزود: «لایحه بودجه یک لایحه تقنینی معمولی نیست و لایحه‌ای است که بیشتر رنگ اجرایی دارد و در قانون اساسی نیز در مورد آن با لحن خاصی صحبت شده است.» او با بیان اینکه تهیه و تدوین لایحه بودجه با دولت است و مجلس باید آن را رسیدگی و تصویب کند، اظهار کرد: «همکاری دولت و مجلس در مسیر تصویب لایحه بودجه بسیار مهم …
۴ روز قبل
میراث شوم ترامپ
دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در امریکا نه  به خاطر دستاوردها بلکه به دلیل آثار مخربی که  بر جای گذاشت، دوران بسیار مهمی محسوب می‌شود. آسیبی که حملات پیاپی ترامپ به دموکراسی امریکا، مدیریت ناکارآمد بحران کرونا و تصمیمات دردسرساز او در حوزه سیاست خارجی به امریکا زد  به این زودی‌ها  جبران نمی‌شود و شاید هیچ‌وقت  جبران نشود. بالاخره می‌توانیم با اطمینان بگوییم ترامپ  برخلاف میلش روز 20 ژانویه کاخ سفید را ترک خواهد کرد. درست است که 4 سال ریاست‌جمهوری او تازه هفته آینده به پایان می‌رسد اما برای پیش‌بینی اینکه تاریخ  چگونه در موردش قضاوت خواهد کرد خیلی هم زود نیست. دوران ریاست‌جمهوری او در تاریخ به عنوان یک دوره …
«استقلال اقتصادی» نیازمند «مراوده خارجی» است
۴ روز قبل
«استقلال اقتصادی» نیازمند «مراوده خارجی» است
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ادامه سلسله گفت‌و‌گو‌هایی که ذیل پرونده‌ای به نام «حرف قطعی» پیرامون برجام و مساله‌ تحریم‌ها انجام شده ‌است، دیروز مصاحبه‌ای…
۴ روز قبل
اولتیماتوم اتیوپی به سودان: صبرمان لبریز شده است
اتیوپی درباره فعالیت‌های نظامی همسایه خود سودان در منطقه مرزی مورد مناقشه الفشقه هشدار داد و اعلام کرد، دیگر صبرش تمام شده است. به گزارش اسکای نیوز، اواخر سال ۲۰۲۰ به دلیل اختلاف چندین ساله بر سر منطقه مورد مناقشه الفشقه که بخشی از مرزهای بین‌المللی سودان است اما شهروندان اتیوپیایی در آن ساکن هستند، درگیری‌هایی میان نیروهای دو کشور به مدت چند هفته رخ داد. دینا مفتی، سخنگوی وزارت خارجه اتیوپی در گفتگو با روزنامه‌نگاران بار دیگر بر پایبندی آدیس‌آبابا به گزینه گفت‌وگو و راه حل های دیپلماتیک به منظور اختلافات مرزی با خارطوم تأکید کرد و گفت، اتیوپی خواستار حل‌وفصل دیپلماتیک این نزاع است اما به نظر می‌رسد طرف سودانی دنبال جنگ و درگیری است، تا یک حدی برای حل این …
۴ روز قبل
فوت ۹۰ راننده تاکسی براثر کرونا
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران با اشاره به فوت حداقل ۹۰ راننده تاکسی براثر کرونا گفت: رانندگان در دل کرونا مشغول به کار هستند و هم درآمدشان کاهش یافته و هم بیشتر از بسیاری از مشاغل در معرض خطر ابتلا هستند و این مساله می‌طلبد که دولت بودجه‌ای را برای ارائه خدمات ویژه رفاهی و معیشتی به تاکسیرانان تهران اختصاص دهند.به گزارش ایلنا، محمد روشنی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران گفت: برنامه سازمان تاکسیرانی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی تا پایان سال ۱۵ هزار دستگاه تاکسی بود، اما افزایش قیمت خودرو آسیب زیادی به ما وارد کرد، چرا که به رغم افزایش تسهیلات، افزایش فزاینده قیمت خودرو، آسیبی برای رانندگان تاکسی بوده و توسعه ناوگان را با مشکل …
۴ روز قبل
منتظر خاموشی در روز‌های آینده باشیم؟
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اگر مردم تنها ۱۰ درصد در مصرف برق و گاز صرفه جویی داشته باشند دیگر شاهد خاموشی نخواهیم بود و خط قرمز صنعت برق عدم اعمال خاموشی برنامه ریزی شده به بخش خانگی و بیمارستان‌ها است.مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه علی‌رغم همکاری‌های وزارت نفت در تامین گاز، نیروگاه‌ها به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری با محدودیت‌هایی در تامین سوخت مواجه شدند، اظهار کرد: علت اینکه نتوانستیم خاموشی برق را اطلاع رسانی کنیم این بود که خاموشی‌ها مقطعی و غیر قابل پیش بینی بودند.رجبی مشهدی افزود: اگر مشترکان در مصرف برق و گاز صرفه جویی داشته باشند مشکل حل خواهد شد.وی با بیان اینکه مشترکان می‌توانند تنها با ۱۰ درصد صرفه جویی و ایجاد راهکار‌های ساده در گذر از این شرایط همکاری داشته باشند، …
از مردم اصرار، از مسوولان انکار
۴ روز قبل / آلودگی هوا / ایران / جدول / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارتخانه
از مردم اصرار، از مسوولان انکار
این روزها بسیاری از شهرهای ایران دچار خاموشی‌های طولانی‌مدت چندساعته شدند و مساله آموزش آنلاین با چالش‌های زیادی مواجه شده است.
۴ روز قبل
اعتراض به نحوه قیمت‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی
نحوه قیمت‌گذاری ماشین‌آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی در نشست اخیر کارگروه شورای گفت وگو بررسی و مقرر شد برای حل و فصل موضوع، تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی، مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی، انتقادات و دیدگاه‌های خود را به همراه مستندات برای معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارسال کنند. تولیدکنندگان این حوزه معتقدند مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی مرجع قیمت‌گذاری نیست و اعلام قیمت انواع ماشین‌آلات کشاورزی در سایت این مجموعه غیرقانونی است. از آنجا که حل این مساله نیازمند بررسی‌های حقوقی بود، قرار شد بعد از دریافت استعلام‌های لازم از معاونت حقوقی ریاست جمهوری و قوه قضائیه، موضوع در صحن اصلی شورای گفت‌وگو مطرح و بررسی شود.
۴ روز قبل
قیمت‌گذاری دستوری اعتماد را از بازار سلب می‌کند
در روزهای گذشته بعد از مطرح شدن موضوع قیمت‌گذاری دستوری فولاد و آشفتگی‌ای که در حوزه بورس ایجاد شد، سهامداران زیادی با ستون صدای سهامدار روزنامه «دنیای اقتصاد» تماس گرفتند و از این موضوع ابراز گلایه کردند و با انتقاد از وضعیت پیش آمده برای سرمایه‌هایشان، درخواست داشتند که این موضوع پیگیری شود و صدای اعتراضشان به گوش مسوولان برسد. در روزهای گذشته با دستور معاون اول رئیس دولت و ابلاغ بخشنامه، شیوه‌نامه قیمت‌گذاری فولاد که از سوی معاونت وزارت صمت صادر شده بود، بلااعتبار اعلام شد. با این حال چون مساله قیمت‌گذاری دستوری و آنچه در بورس در هفته‌های گذشته اتفاق افتاد، دغدغه خوانندگان روزنامه بود، این موضوع را با یکی از کارشناسان حوزه بورس در میان گذاشتیم.
گفت و گوی پوتین و اردوغان با محور توافق قره‌باغ و کرونا
۴ روز قبل
گفت و گوی پوتین و اردوغان با محور توافق قره‌باغ و کرونا
مسکو- ایرنا- رئیس جمهوری روسیه با همتای ترکیه‌ای خود در باره مساله قره‌باغ و مبارزه با ویروس کرونا تلفنی گفت و گو کردند.
۴ روز قبل
قانون جدید آمریکا برای "گرسنه نگه داشتن" مردم سوریه
درحالی که تنها چند ماه از اجرای قانون سزار آمریکا علیه سوریه می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از این است که یک نسخه اصلاح شده از این قانون وجود دارد که به زودی به رأی‌گیری گذاشته می‌شود و احتمالا تحریم‌ها علیه سوریه را تشدید خواهد کرد. این مساله نشان می‌دهد که آمریکا تاکنون نتوانسته نتایج سیاسی از اجرای این قانون به دست آورد.
ببینید| اختلاط فاضلاب با آب شرب اهواز تکذیب شد/ آیا بیماری هپاتیت در خوزستان به دلیل مشکل آب افزایش یافته است؟
۴ روز قبل / اختلاط فاضلاب با آب شرب / تامین آب سالم در خوزستان / حقوق اولیه / حقوق شهروندی / سلامت ایرانیان / مساله آب شرب خوزستان / هپاتیت در خوزستان
ببینید| اختلاط فاضلاب با آب شرب اهواز تکذیب شد/ آیا بیماری هپاتیت در خوزستان به دلیل مشکل آب افزایش یافته است؟
شفقنا- دکتر ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اختلاط فاضلاب با آب شرب را تکذیب می کنیم. مهمترین مشکل آب خوزستان کدورت آن است که به دلیل برداشت از آب های سطحی است.
منع واردات واکسن آمریکایی نباید مساله‌ای سیاسی تلقی شود
۴ روز قبل / مجمع تشخیص مصلحت نظام / فرانسه / ایران / مقام معظم رهبری / انگلیس / غلامرضا مصباحی مقدم / بی بی سی فارسی / حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم / وزارت امورخارجه / آمریکا
منع واردات واکسن آمریکایی نباید مساله‌ای سیاسی تلقی شود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منع خرید واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس کاملا علمی بوده و هیچ ارتباطی به منازعات سیاسی ایران و آمریکا ندارد.
تهران و سئول برای ادامه رایزنی‌ها توافق کردند
۵ روز قبل
تهران و سئول برای ادامه رایزنی‌ها توافق کردند
وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: کره جنوبی و ایران به گفتگو برای آزادی کشتی توقیف شده کره‌ای و حل مساله دارایی‌های مسدود شده تهران ادامه خواهند داد.
تبدیل باج افزارها به برجسته ترین مسئله امنیتی نزد بیمه های سایبری
۵ روز قبل
تبدیل باج افزارها به برجسته ترین مسئله امنیتی نزد بیمه های سایبری
از آنجا که طی سال گذشته شاهد حملات سایبری گسترده از جمله باج افزارها بوده ایم، این موضوع به مساله امنیتی مهم نزد بیمه ها در این حوزه تبدیل شده است.
جهان‌نجاتی: مسوولان برای فوتبال زنان فکری بکنند/ قبل از انتخابات تکلیف را روشن کنید
۵ روز قبل / تیم ملی فوتبال زنان ایران / لیگ برتر فوتبال زنان
جهان‌نجاتی: مسوولان برای فوتبال زنان فکری بکنند/ قبل از انتخابات تکلیف را روشن کنید
سرمربی شهرداری سیرجان در واکنش به بی‌توجهی مسوولان فدراسیون فوتبال نسبت به خروج تیم ملی زنان از رنکینگ فیفا گفت: هیچ وقت مساله برگزاری اردوهای زنان تا این اندازه اهمیت نداشته و نباید آن را به مشخص شدن تکلیف فدراسیون و برگزاری انتخابات موکول کرد.
واکاوی لیگ برتر تنیس روی‌میز؛ مسابقاتی در سراشیبی
۵ روز قبل
واکاوی لیگ برتر تنیس روی‌میز؛ مسابقاتی در سراشیبی
تهران- ایرنا- بیست و نهمین دوره لیگ برتر تنیس روی میز در حال برگزاری است؛ لیگی که در بعضی از ادوار ورزشکاران مطرح یا متوسط خارجی در آن شرکت داشته و این مساله باعث می‌شد تا از یک سو لیگ رنگ و بوی دیگری پیدا کند و از سوی دیگر کیفیت فنی این رقابت‌ها افزایش یابد.
هوش هیجانی؛ عامل مهم در مدیریتِ روابط ِکاری
۵ روز قبل / راهنمای موفقیت / هوش هیجانی
هوش هیجانی؛ عامل مهم در مدیریتِ روابط ِکاری
داشتن هوش‌هیجانی قوی تا حدی به آن معنا است که شما توانایی مدیریت احساسی افرادی که در اطراف شما هستند و همچنین احساسات خودتان را دارید. این مساله می‌تواند به سرعت مشکل‌ساز شود.
چرا دستمزد کارگرانِ و بازنشستگان به یک چهارم هزینه‌های سبد معاش کاهش یافته؟/ در نبود تشکل‌های کارگری، دولت و کارفرما یکه‌تازی می‌کنند
۵ روز قبل
چرا دستمزد کارگرانِ و بازنشستگان به یک چهارم هزینه‌های سبد معاش کاهش یافته؟/ در نبود تشکل‌های کارگری، دولت و کارفرما یکه‌تازی می‌کنند
آیت نیافر، مصائب دستمزد در ایران را در حوزه‌های مختلف تشریح کرده و می‌گوید: کارگران و بازنشستگان قدرت چانه‌زنی بر سر مساله دستمزد را ندارند.
طلا در روسیه جای دلار را گرفت
۵ روز قبل / اقتصادنیوز / یافته / مساله / طرف / قرضه
طلا در روسیه جای دلار را گرفت
اقتصاد نیوز : روسیه اکنون ۵۹۶ میلیارد دلار ذخایر طلا و ارز دارد.
توضیح وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارزها
۵ روز قبل / اردکانیان وزیر نیرو / ارز دیجیتال / استخراج ارز دیجیتال
توضیح وزیر نیرو درباره استفاده چینی‌ها از رمزارزها
به‌گزارش ایسنا، رضا اردکانیان امروز در حاشیه افتتاح طرح‌های هفته سی‌وششمین پویش چند هفته الف ب ایران با بیان این‌که در خصوص ماینرها باید سعی شود تا خبرنگاران مطالب را به گونه‌ای منتشر کنند که اثرگذاری بالایی داشته باشد، گفت: استفاده از انرژی برق که با یارانه قابل ملاحظه‌ای تولید می‌شود، برای ماینینگ و تولید رمزارزها تابع مصوبه هیات وزیران است و باید از وزارت صنعت، معدن و معدن برای این مساله مجوز اخذ شود و تعرفه‌های خاصی نیز وزارت نیرو برای این موضوع اعمال کرده که در حد برق صادراتی است.
۵ روز قبل
شفافیت نسخه‌ای برای درمان آلودگی هوا
گروه اجتماعی| آلودگی هوا شهرهای بزرگ کشور و به‌طور خاص پایتخت ادامه دارد و خبر از باد و باران هم تا مدتی نیست. همچنان آنهایی که از این وضع انتقاد می‌کنند انگشت‌شان به سوی سوختن «مازوت» نشانه رفته و آنهایی که باید در قبال این وضعیت پاسخگو باشند نه شفاف‌سازی می‌کنند و نه دست‌شان به جایی می‌رسد که اقدامی کنند. در این میان حرف‌های دیگری هم به میان آمده و فرضیه‌هایی فضای مجازی را به خود مشغول کرده است. از جمله آنکه تولید ارزدیجیتال و مزرعه‌های استخراج بیت‌کوین بار بسیار زیادی به شبکه برق تحمیل کرده‌اند و همین سبب بالارفتن مصرف برق می‌شود. از آنجا که عمده برق تولیدی کشور از طریق نیروگاه‌های حرارتی وارد شبکه می‌شود …
۵ روز قبل
واگذاری کامل حقوق سیاسی
روز گذشته با نقل قول گفتاری سیاسی از حسین آقای مرعشی که صریح و روشن بیان شده بود به نقد آن پرداختم. امروز نیز بخش اصلی این نقد تقدیم می‌شود. مهم‌ترین نقطه ضعف پیشنهاد آقای مرعشی در تمایز قائل شدن میان امر سیاسی با امر اقتصادی و اجتماعی است. به نظر درک درستی از تقدم توسعه سیاسی بر توسعه اقتصادی به دست نداده‌اند. به خوبی به یاد دارم که حتی در اوج دوران اصلاحات هرگاه درباره ارتباط میان توسعه اقتصادی و سیاسی و اجتماعی با پرسش مواجه می‌شدم؛ می‌گفتم که هدف از اصلاحات سیاسی، بهبود وضع اقتصادی است و الا شعارهای سیاسی به خودی خود موضوعیتی برای عامه مردم ایران ندارد. هر چند برای آن اقلیتی که موضوعیت دارد، به لحاظ کیفی بسیار مهم هستند. اتفاقا ثبات نسبی اقتصادی در چهار سال دوم اصلاحات …
۵ روز قبل
یارِ غار قاضی متواریِ متوفی!
حدود یک هفته پیش بود که سیدمحمود علیزاده طباطبایی از همراهی یک زن با قاضی منصوری در سفر نافرجامش به خارجِ کشور خبر داد. خبری که پیش از این اگرچه در حد شایعه و البته صرفا در فضای مجازی مطرح بود، اما با گفته‌های علیزاده طباطبایی در مقام وکیل جدید خانواده منصوری، تایید و قطعی شد. البته وکیل خانواده منصوری درباره هویت این زن توضیح نداد و تنها بر «صحت صددرصدی» آن بسنده کرد. علیزاده طباطبایی که پس از مرگ قاضی منصوری و مدتی بعد از خاکسپاری او، برای پیگیری پرونده به عنوان وکیل این خانواده منصوب شد، حالا توضیحاتی تازه درباره هویت این زن ارایه کرده است. او که پیش از این هم گفته بود «در راستای رفع ابهامات، لایحه‌ای به بازپرس ارایه خواهیم داد که در آن لایحه افرادی را که لازم است …
۵ روز قبل
مردم نگران واکسن کرونا نباشند
رییس‌جمهوری عصر سه‌شنبه در پایان نشست سران قوا که به میزبانی رییس قوه قضاییه برگزار شد، با ابراز خوشحالی از نشست مجدد سران در یک فاصله زمانی کوتاه و گفت‌وگوهای خوبی که در این نشست انجام شد، گفت: مهم‌ترین مباحث مورد گفت‌وگوی نشست سران قوا، سلامت، معیشت و بی‌اثر کردن و لغو تحریم‌های ظالمانه بود. به گزارش ایسنا، حسن روحانی اظهار داشت: در زمینه سلامت بحمدالله مردم کار بسیار بزرگی در این مدت انجام دادند. اجرای مطلوب و دقیق پروتکل‌های بهداشتی باعث شده آمار فوتی‌ها دومرتبه به سطح دورقمی برگردد و برای ما بسیار مهم است که این ‌آمار و روند کاهشی آن را پایدار نگه داریم. روحانی با بیان اینکه مساله سلامت مردم و مقابله با کرونا جزو موارد اصلی و مورد توجه ویژه …
۵ روز قبل
آلودگی + خاموشی
گروه اجتماعی| آلودگی هوا شهرهای بزرگ کشور و به‌طور خاص پایتخت ادامه دارد و خبر از باد و باران هم تا مدتی نیست. همچنان آنهایی که از این وضع انتقاد می‌کنند انگشت‌شان به سوی سوختن «مازوت» نشانه رفته و آنهایی که باید در قبال این وضعیت پاسخگو باشند نه شفاف‌سازی می‌کنند و نه دست‌شان به جایی می‌رسد که اقدامی کنند. در این میان حرف‌های دیگری هم به میان آمده و فرضیه‌هایی فضای مجازی را به خود مشغول کرده است. از جمله آنکه تولید ارزدیجیتال و مزرعه‌های استخراج بیت‌کوین بار بسیار زیادی به شبکه برق تحمیل کرده‌اند و همین سبب بالارفتن مصرف برق می‌شود. از آنجا که عمده برق تولیدی کشور از طریق نیروگاه‌های حرارتی وارد شبکه می‌شود …
۵ روز قبل
سخنگوی طالبان: موفقیت مذاکرات بین افغانی وابسته به کابل است
سخنگوی طالبان گفت که این گروه در تداوم مذاکرات صلح بین افغانی که در قطر برگزار می‌شود بسیار جدی است هر چند که موفقیت مذاکرات وابسته به دولت افغانستان است. به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در مصاحبه‌ای به اسپوتنیک گفت: ما بسیار درباره مذاکره و اینکه خواستار اجرای یک توافق باشیم جدی هستیم. این مساله وابسته به این است که طرف دیگر چطور و تا چه حد بتواند با ما راه بیاید. به گفته مجاهد، طالبان معتقد است که مذاکرات باید ادامه یابند و با پایبندی به قوانین اسلامی و به نحوی صادقانه اجرا شوند. او ادامه داد: تنها شرایط این است که فرآیند مذاکرات باید ادامه یابد، صداقت باید در مذاکرات حاضر باشد و باید پایبندی سفت و سخت به قوانین اسلامی وجود داشته باشد. دور جدید مذاکرات در تاریخ …
۵ روز قبل
بازگشت آمریکا به برجام بدون برداشتن تحریم‌ها فقط به‌نفع آمریکاست
وزیر امور خارجه با بیان این که بازگشت آمریکا به برجام بدون برداشتن تحریم‌ها فقط به‌نفع آمریکاست، گفت:حضور آمریکا در برجام تنها در صورتی مفید است که مزایای اقتصادی برای ایران داشته باشد.به گزارش ایرنا «محمد جواد ظریف» درباره پرونده «حرف قطعی» موضع جمهوری اسلامی در زمینه‌ تحریم‌ها و برجام با دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای گفت وگو کرد.رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی ۱۹ دی درباره‌ گمانه‌زنی‌ها و مباحث جاری در فضای سیاسی کشور پیرامون رفتار جمهوری اسلامی در قبال برجام و وظایف آمریکا در این خصوص، گفتند «ما هیچ اصراری نداریم، هیچ عجله‌ای نداریم که آمریکا به برجام برگردد؛ اصلاً مساله‌ ما این نیست که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد. آنچه مطالبه‌ منطقی ما و مطالبه‌ عقلانی ما است، رفع …
۵ روز قبل
چرا مسائل حل نمی‌شوند؟
کشورها در سراسر جهان تقریبا همیشه با انواع و اقسام مشکلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، بین‌المللی و مانند اینها دست به گریبان‌اند و اساسا مهم‌ترین رسالت حکومت‌ها خاصه در عصر حاضر تلاش برای حل همین مسائل است. به‌طوری‌که شاید به جرات بتوان گفت یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی حکمرانی در کشورهای مختلف، قدرت حل مساله حاکمان است. البته کیفیت مسائل در حوزه حکمرانی (مانند دیگر مسائل علوم انسانی) مانند کیفیت مسائل در علوم طبیعی نیست و هیچ دانشمند علوم انسانی نداریم که برای مثال مانند نیوتن با چند فرمول به ظاهر ساده بخش بزرگی از ابهامات جهان مادی را مرتفع سازد. اما همان‌طور که در علوم طبیعی بسیاری مسائل هنوز در سیطره علم بشری قرار نگرفته‌اند، در علوم انسانی نیز بسیاری مسائل هنوز پاسخ روشن و اثبات شده‌ای ندارند …
۵ روز قبل
ضرورت پیوستن ایران به FATF
عباس آرگون، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: کاش FATF از همان ابتدا به مساله‌ای سیاسی تبدیل نمی‌شد و از منظر کارشناسی موضوع بررسی می‌شد؛ در این صورت آسیبی متوجه کشور نمی‌شد.
۵ روز قبل
مجلس استرالیا در پی مسوولیت‌پذیر کردن شبکه‌های اجتماعی
مهر: بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس استرالیا یک گروه پارلمانی تشکیل داده‌اند تا شبکه‌های اجتماعی را در برابر اطلاعات منتشر‌شده از طریق پلت‌فرم‌هایشان مسوول نگه‌دارند. این گروه می‌گویند قصد دارند یک مجمع بی‌طرف را در پارلمان استرالیا تشکیل دهند تا ضمن بررسی محیط و وضعیت شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد، خطرات و چالش‌های ناشی از فعالیت کاربران در آنها را مشخص کنند. اعضای این گروه این مساله را نیز بررسی خواهند کرد که چگونه باید پلت‌فرم‌های شبکه‌های اجتماعی را به رفتار مسوولانه وادار کرد و چه اقداماتی باید در حوزه سیاست‌گذاری انجام شود تا دولت‌ها از امنیت شبکه‌های اجتماعی مطمئن شوند. «کارن اندروز» وزیرعلوم استرالیا نیز در این گروه عضویت دارد و خواستار آغاز گفت‌وگو با شبکه‌های اجتماعی برای افزایش مسوولیت‌پذیری …
شهروندان بی‌دفاع
۵ روز قبل
شهروندان بی‌دفاع
«تنفس گوگرد به‌جای اکسیژن» را می‌توان سومین مساله حاد پایتخت از سری پرونده‌های «مصائب تهران در سال 99» برشمرد که کاملا شبیه دو مساله بزرگ حل‌نشده دیگر، یک واقعیت تلخ در شهر را نشان می‌دهد.
نبی: انتظار مشارکت بیشتر فوتبالی‌ها در انتخابات را داشتیم/اعلام زمان و برنامه اردوی تیم‌ملی
۵ روز قبل / مهدی محمد نبی / انتخابات فدراسیون فوتبال
نبی: انتظار مشارکت بیشتر فوتبالی‌ها در انتخابات را داشتیم/اعلام زمان و برنامه اردوی تیم‌ملی
ایلنا: دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: مشارکت خوبی در انتخابات انجام شد و در کنار این مساله امیدوار بودیم فوتبالی ها بیشتر در این عرصه حضور پیدا کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •