سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
گاو
گاوها در مورد غذا و آب و هوا با یکدیگر صحبت می‌کنند
ایسنا / ۳۳ ساعت قبل / علمی و آموزشی
گاوها در مورد غذا و آب و هوا با یکدیگر صحبت می‌کنند
پژوهشگران "دانشگاه سیدنی"(University of Sydney) استرالیا در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند گاوها هم درباره غذا و آب و هوا با یکدیگر صحبت می‌کنند.
  گاو  صحبت کردن  دانشگاه سیدنی
آیا رئیس جمهور آمریکا
فرارو / ۲ روز قبل / سیاسی
آیا رئیس جمهور آمریکا "دیوانه" است؟
عطوان با مطرح کردن این سوال که چرا در میان ۵۶ کشور اسلامی حتی یک حاکمی مثل کیم جونگ اون وجود ندارد که مهر پایانی بر سیاست‌های مستکبرانه ترامپ بزند، افزود: فقدان حماقت عربی و اسلامی موجب شد که ترامپ به عرب‌ها بی احترامی کند و بگوید آن‌ها فقط گاو شیر ده هستند که چیزی جز پول ندارند و بدون حمایت آمریکا حتی یک روز هم نمی‌توانند دوام بیاورند.
  نظریه بازیگر دیوانه  دونالد ترامپ  عبدالباری عطوان  حماقت
دوش گرفتن با ادرار گاو؛ قبیله‌ای که گاو را به عنوان پول استفاده می‌کند اما آن را نمی‌خورد+تصاویر
آفتاب نیوز / ۳ روز قبل / سیاسی
دوش گرفتن با ادرار گاو؛ قبیله‌ای که گاو را به عنوان پول استفاده می‌کند اما آن را نمی‌خورد+تصاویر
اعضای این قبیله از ادرار گاو‌ها برای استحمام خود استفاده می‌کنند چرا که باور دارند ادرار گاو از آنان در برابر عفونت‌ها محافظت می‌کند. آنان برای مصرف خوراکی از شیر و ماست تهیه شده از گاو استفاده می‌کنند اما هرگز گاو‌ها را نمی‌کشند و از گوشت این حیوانات استفاده نمی‌کنند. گاو‌ها برای این قبیله به مثابه پول برای مبادله کالا، غذا و غرور و افتخار هستند.
  سودان جنوبی  قبیله  Mundari  قبیله مونداری  گاو  پول
روزنامه آفتاب یزد / ۳ روز قبل / ...
خرافات عجیب چینی‌ها برای تراشیدن موی سر کودک!
تراشیدن موی سر کودکان در چین، به خاطر اعتقاد به خرافه عجیبی انجام می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران، کودکان مانند فرشتگانی معصوم به این جهان پا می‌گذارند، اما به محض تولد با توجه به جغرافیای مکانی که در آن متولد شده‌اند تحت تاثیر باور‌ها و عقاید خرافاتی دچار رنج و عذاب می‌شوند.اگر این کودک یک کودک بدشانس هندی و از بد روزگار مبتلا به ناتوانی جسمی باشد شاید والدینش به امید شفایش او را زیر مدفوع گاو دفن کنند و اگر کودکی چینی باشد والدینش برای آنکه او در زندگی همیشه خوش شانس باشد مو‌های سرش را بتراشند. طبق یک سنت قدیمی، چینی‌ها در نخستین ماه قمری پس از تولد کودک اقدام به تراشیدن موی سرش نمی‌کنند، اما با شروع فستیوال لانگ تایتو در دومین روز از دومین ماه قمری هر سال موی سر کودکان خود را کوتاه می‌کنند. …
دماوند؛ کوهی که بار همه اساطیر ایران را به دوش کشیده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
دماوند؛ کوهی که بار همه اساطیر ایران را به دوش کشیده است
تهران- ایرنا- سیدحسن امین تاریخ‌نگار گفت: دماوند بار همه اساطیر ایران را به دوش کشیده است؛ چنانکه زال از طریق سیمرغ رشد کرد، گاو برمایه نیز فریدون را در کوهپایه‌های البرز رشد می‌دهد، نبرد ضحاک با جمشید و ضحاک با فریدون نیز در دامنه البرز کوه و در کنار دماوند روی می‌دهد.
  موزه ملی ایران  البرز  گفت وگوی تمدن ها  ضحاک ماردوش  کاوه آهنگر  فریدون  ایران  شهرستان دماوند  فرهنگ ایرانی  جشن تیرگان
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
خروش سیل در 400 آبادی بی آب
[شهروند] دو روز سختی بود؛ خانواده آسوبار یک‌شبه تمام زندگی‌شان را از دست دادند. زن و شوهر و دو پسرشان آواره شدند و در خانه و زندگی این و آن زندگی می‌کنند؛ نه باغی برایشان مانده و نه مزرعه‌ای؛ تمام احشام درون باغ‌شان هم از بین رفته و هر چه بز و گاو داشتند، تلف شدند. حتی خانه‌شان هم دیگر قابل زندگی‌کردن نیست؛ باید از نو ساخته و تعمیر شود. از وسایل‌ زندگی هم چیز زیادی برایشان نمانده؛ این تمام مصیبت‌هایی است که برای یک خانواده در سیلاب جنوب کشور رخ داده است. خانواده آسوبار دوباره باید زندگی را از نو بسازند. باید تقریبا از صفر شروع کنند. سیل ویرانگر نه فقط زندگی آنان را بلکه زندگی بیشتر همشهری‌هایشان را از بین برد. در آن شب شوم، وقتی آب در مسیر خانه …
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
ثروتمندان جهان به دنبال ذخیره طلا در گاو صندوق‌های مخفی
بانک گلدمن ساکس اعلام کرد: استراتژی خرید طلا همچنان سودآور است، چرا که شاهد بی‌ثباتی سیاسی و نگرانی نسبت به رکود در جهان رو به افزایش است.
ثروتمند‌ترین دهکده جهان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
ثروتمند‌ترین دهکده جهان
پکن: هواکسی نام دهکده‌ای در شرق چین است که در آن آسمان‌خراشی با ۷۲طبقه وجود دارد. به‌گزارش آدیتی‌سنترال، در این دهکده بالگرد‌ها برای جابه‌جا کردن مسافران به‌کار برده می‌شوند و ردیفی از ویلا‌های پر از امکانات در آن وجود دارد. هتل دهکده دارای سوئیتی اصلی است که قیمت یک شب اقامت در آن ۱۱ تا ۱۳هزار یورو است. در هتل مجسمه یک گاو نر از جنس طلا وجود دارد.  
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
دزدی از خانه خاله با لباس زنانه
این مقام پلیسی با بیان اینکه شاکی مدعی بود چند روز قبل کارت تردد وی به ساختمان مفقود شده است، افزود: شاکی در ادامه اظهارتش به ۲ تن از خدمه ساختمان که قبلا برای نظافت ساختمان و جابجایی گاو صندوق دعوت کرده بود، مظنون بود.
  دزدی  سرقت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
مشاهده تب برفکی درکشور
مدیرکل دامپزشکی کردستان با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی در برخی از دامداری‌های کشور مشاهده شده است، گفت: مردم از خرید فرآورده‌های خام دامی و مواد پروتئینی مشکوک خودداری کنند.به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، مجتبی ورمقانی اظهار داشت: با توجه به بروز بیماری در برخی دامداری‌های کشور لازم است مردم از خرید انواع فرآورده‌های خام دامی و مواد پروتئینی فاقد مجوز و مشکوک برای حفظ سلامت خود، خودداری کنند.وی افزود: خودداری از هرگونه خرید، حمل و نقل غیر مجاز دام و فاقد گواهی بهداشتی دامپزشکی، نخستین گام در پیشگیری از شیوع این بیماری است.مدیرکل دامپزشکی کردستان با بیان اینکه این بیماری در کردستان در آخرین بررسی‌ها مورد مثبتی نداشته است، ادامه داد: دامپزشکان این استان در سال جاری دو میلیون …
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بین‌المللی
فیلم | دبیرکل انصارالله یمن خطاب به عربستان:چوپان به جای دوشیدن گاو، گاو را نوازش می‌کند اما آمریکا هیچ توجهی به شما ندارد!
دبیرکل جنبش انصارالله یمن خطاب به عربستان گفت: وقتی چوپان از گاو شیر می دوشد در عوض به حیوان توجه می کند اما آمریکا به شما هیچ توجه و حمایتی نمی کند و فقط می دوشد.
  عربستان  انصارالله - یمن  ایالات متحده آمریکا
گامی موفق در شناسایی بیماری‌های مشترک بین انسان و دام
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
گامی موفق در شناسایی بیماری‌های مشترک بین انسان و دام
رئیس دامپزشکی قاینات گفت: در راستای نظارت بهداشتی و شناسایی بیماری سل گاوی و بروسلوز به عنوان دو بیماری خطرناک و مشترک بین انسان و دام، بر روی بیش از 1300 راس گاو و گوساله به منظور پایش بیماری سل و همچنین بیش از 1100 راس به منظور پایش بیماری بروسلوز آزمایش تشخیصی انجام شد.
  استانی-اجتماعی  انتقال بیماری دامی به انسان
مهلکه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
مهلکه
فرزین شیرزادی ـ روزنامه‌نگار وسط خیابان،  پشت به دهانه بزرگراه،  داشت می‌دوید. هراسان و دربه‌در،  توی تله یک شهر درندشت گرفتار شده بود. هرجا می‌رفت و از هر طرف که می‌‌تاخت، باز هم در تهران بود و نمی‌توانست قسر در برود. بخت یارمان بود که در آن صبح تعطیل، خیابان درگیر ترافیک نبود. دو‌متر جلو‌تر، یک سمند در حرکت بود و چهار، پنج متر عقب‌تر هم سه، چهار پژو و پراید را توی آینه می‌دیدم. همگی می‌رفتیم سمت بزرگراه. آنجا بود که دیدم خلاف جهت ما دارد می‌دود. راننده سمند خیلی ناگهانی گرفت سمت راست و گاو با …
(تصاویر) شلیک تیر خلاص به گاوهای در آتش سوخته
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / عکس
(تصاویر) شلیک تیر خلاص به گاوهای در آتش سوخته
آتش سوزی جنگل‌های و بیشه زار‌ها در جنوب شرقی استرالیا جان ده ها گاو را نیز گرفت.
  آتش سوزی  استرالیا  گاو  حیات وحش
قاتل پرطرفدار با 20شلیک مرگبار
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
قاتل پرطرفدار با 20شلیک مرگبار
نیوساوت‌ولز:‌ مزرعه‌داری در استرالیا پس از بی‌ثمر بودن تمام تلاش‌هایش برای نجات گاو‌های مزرعه‌اش که در محاصره آتش‌سوزی بودند با مشاهده رسیدن آتش به آنها به اجبار به سر هر 20رأس گاو خود شلیک کرد. به گزارش دیلی‌میل، چهره غمگین او باعث شد کاربر‌های فضای مجازی از او به‌عنوان فردی شجاع نام ببرند. او می‌گوید: خودم زجر می‌کشم اما نتوانستم سوختن و زجر کشیدن آنها را ببینم.  
شیر با چربی 3.5 درصد جلوی چاقی کودکان را می گیرد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
شیر با چربی 3.5 درصد جلوی چاقی کودکان را می گیرد
خواص تغذیه ای شیر گاو امروزه بر کسی پوشیده نیست، اما محققان می‌گویند بررسی‌های تازه نشان می دهد مصرف شیر گاو با چربی 3.5 درصد جلوی چاقی کودکان را می گیرد.
کاهش ۳.۷ درصدی قیمت گوشت گاو و گوساله در آذرماه  
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
کاهش ۳.۷ درصدی قیمت گوشت گاو و گوساله در آذرماه  
تهران - ایرنا - مرکز آمار کشور اعلام کرد که در آذرماه امسال «پرتقال محصول داخل» ۶.۸ درصد، « گوشت گاو یا گوساله » ۳.۷ درصد و «رب­ گوجه فرنگی» ۳.۴ درصد نسبت به ماه گذشته، کاهش قیمت داشته‌اند.
  مرکز آمار ایران  قیمت کالا
فیلمبرداری «قصیده گاو سفید» به پایان رسید
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / فرهنگی و هنری
فیلمبرداری «قصیده گاو سفید» به پایان رسید
فیلمبرداری فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی ها به پایان رسید.
بازیگر «کرگدن» در سینما
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فرهنگی و هنری
بازیگر «کرگدن» در سینما
فیلمبرداری فیلم سینمایی قصیده گاو سفید به کارگردانی بهتاش صناعی ها و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی با پایان یافتن بازی پوریا رحیمی سام به اتمام رسید.
پایان فیلمبرداری فیلم بهتاش صناعی‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / فرهنگی و هنری
پایان فیلمبرداری فیلم بهتاش صناعی‌ها
فیلمبرداری فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و تهیه‌کنندگی غلامرضا موسوی با پایان یافتن بازی پوریا رحیمی سام به اتمام رسید.
  بهتاش صناعی‌ها
تقویت عملکرد کلیه با گل گاوزبان
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بهداشت و سلامت
تقویت عملکرد کلیه با گل گاوزبان
گل گاو زبان گیاهی معرق است که برای درمان تب‌های مختلف و امراض سرخک و آبله، مخملک و تب خال، تب کهر و روماتیسم مورد استفاده قرار می گیرد.
یکه‌تازی سلاطین گوشت
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
یکه‌تازی سلاطین گوشت
واردات بی‌رویه گوشت قرمز با یارانه دلاری ادامه دارد؛ آن هم درست در شرایطی که دامداران می‌گویند انباشت گاو و گوسفند در دامداری‌ها هزینه‌هایشان را بالا برده است و آنها نگران شیوع بیماری‌های دامی و تلفات سرمایه هستند. وزارت کشاورزی اعلام کرده است که‌ سال ٩٧ حدود ٧٠٠‌میلیون دلار گوشت قرمز به ایران وارد شده است. واردکنندگان برای این میزان واردات گوشت قرمز دلار ٤٢٠٠ تومانی گرفته‌اند و درواقع آنها بیش از ٥‌هزار‌میلیارد تومان یارانه ارزی به دامداران خارجی داده‌اند و گوشت را با قیمت گران به دست مصرف‌کننده رسانده‌اند.
  گوشت قرمز  واردات گوشت
یکه‌تازی سلاطین گوشت؛ تاجران در سال ٩٧، پنج هزار‌ میلیارد تومان یارانه ارزی گرفتند و گوشت را گران فروختند
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
یکه‌تازی سلاطین گوشت؛ تاجران در سال ٩٧، پنج هزار‌ میلیارد تومان یارانه ارزی گرفتند و گوشت را گران فروختند
واردات بی‌رویه گوشت قرمز با یارانه دلاری ادامه دارد؛ آن هم درست در شرایطی که دامداران می‌گویند انباشت گاو و گوسفند در دامداری‌ها هزینه‌هایشان را بالا برده است و آنها نگران شیوع بیماری‌های دامی و تلفات سرمایه هستند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
بازداشت سارقان ۳۴۰ میلیاردی در پایتخت
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان منازل شمال پایتخت خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را ۳۴۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.سرهنگ کارآگاه کامیار چهری گفت: بیست و هفتم خردادماه سال جاری یکی از شهروندان به کلانتری ۱۲۵ یوسف‌آباد مراجعه و ماموران کلانتری را در جریان وقوع سرقت از منزلش قرار داد و پرونده تشکیل شده برای بررسی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم قرار گرفت. وی عنوان کرد: کارآگاهان در گام نخست تحقیقات به بررسی جغرافیای محل جرم پرداختند و در تحقیقات میدانی به دست آوردند که سرقت توسط ۲ سرنشین و راننده یک خودرو سواری پژو پرشیا انجام شده است و سارقان پس از سرقت چند تخته فرش و گاو صندوق مال‌باخته، سوار بر خودرو شده و از محل گریخته‌اند.این مقام …
تصاویر / جذابیت های طبیعت بکر ورزنه را ببینید
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / عکس
تصاویر / جذابیت های طبیعت بکر ورزنه را ببینید
کویر ورزنه یکی از زیبایی های بخش شرقی شهر اصفهان و بخش مرکزی ایران است. این کویر در فاصله ۱۱۷ کیلومتری شهر اصفهان و ۱۰ کیلومتری شهر ورزنه و در جنوب غربی تالاب بین المللی گاو خونی قرار دارد و مساحتش چیزی در حدود ۱۷۰۰۰ هکتار است. در دل این بیابان تپه های شنی بزرگی خود نمایی می کند که باد آن ها را به شکل بسیار زیبایی تراشکاری کرده و به اشکال مختلفی از جمله تپه های طولی، هلالی و هرم های ماسه ای در آورده است.
محمد بنا: فکر و ذکر مسئولان شده استراماچونی/ گاو شیر ده خارجی‌ها شده‌ایم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ورزشی
محمد بنا: فکر و ذکر مسئولان شده استراماچونی/ گاو شیر ده خارجی‌ها شده‌ایم
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ضمن انتقاد از بی توجهی به مربیان داخلی فوتبال ایران، گفت: در این اوضاع و احوال، بزرگترین دغدغه نه مشکلات مردم و اقتصاد بیمار و نه مسائل فرهنگی و اجتماعی است، بلکه دغدغه بازگشت استراماچونی به ایران و مبلغ قراردادش است!
  محمد بنا
(تصاویر) کمبود سوخت در کوبا؛ مردم اسب و گاو سوار شدند
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / عکس
(تصاویر) کمبود سوخت در کوبا؛ مردم اسب و گاو سوار شدند
کمبود سوخت کوبایی ها را مجبور کرده که برای کشاورزی، حمل و نقل و سفر از حیواناتی از قبیل اسب و گاو استفاده کنند.
  کوبا  کمبود بنزین  تحریم های آمریکا  حیوانات  اسب  گاو
مناسبات آمریکا و عربستان؛ غلبه دلارهای نفتی بر مستندات منتقدان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
مناسبات آمریکا و عربستان؛ غلبه دلارهای نفتی بر مستندات منتقدان
دونالد ترامپ ابایی از این ندارد که از تعابیر اهانت‌آمیز همچون گاو شیرده برای کشورها استفاده کند با این حال پول و دلار آنچنان وی را محسور می‌کند که به راحتی چشم بر مستندات منتقدان مناسبات خارجی با متحدانش می‌بندد.
  دونالد ترامپ  امریکا  إیران  محمد بن سلمان  ملک سلمان  عربستان  پنتاگون
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
ترجمه ترکی «عزاداران بیل» به چاپ دوم رسید
همدلی: اخیرا ترجمه کتاب «عزاداران بیل» تالیف غلامحسین ساعدی، مجموعه هشت داستان پیوسته درباره فلاکت‌های مدام مردمان روستایی به نام بیل، توسط فرهاد عیوضی به زبان ترکی منتشر و هم اکنون به چاپ دوم رسیده است.ساعدی در این کتاب که از مجموعه داستان‌های روستایی اوست، از «نقاب مرگ سرخ» اثر ادگار آلن پو الهام گرفته و از روی داستان چهارم این مجموعه، فیلم گاو ساخته شد. کتاب «عزاداران بیل» شامل هشت قصه کوتاه است که در ظاهر هرچند اتفاق‌های داستان‌ها ربطی به هم ندارد، ولی شخصیت‌های داستان‌ها در این هشت قصه تکرار می‌شوند. شخصیت‌های داستان کتاب «عزاداران بیل» مشترک هستند و مکانی که تمامی اتفاقات در آن رخ می‌دهد، روستای بیل است. وجه مشترک دیگر این قصه‌ها مرگ و اندوه و ترس است. مرگ در عمق داستا‌ن‌‌های کتاب دیده …
(ویدئو) حمله گاو خشمگین به مردم
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فیلم
(ویدئو) حمله گاو خشمگین به مردم
یک گاو خشمگین با حمله به مردم در بخش مرکزی هند دستکم 36 نفر را زخمی کرد. این گاو هشت ساعت در خیابان ها سرگردان بود تا اینکه توسط مردم به دام افتاد.
دسیسه سیاه دایی ۱۲ ساله برای دختر ۴ ساله!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اجتماعی
دسیسه سیاه دایی ۱۲ ساله برای دختر ۴ ساله!
از صبح من و شوهرم برای کار به گاو داری رفته بودیم. دخترم و برادرم مشغول بازی بودند که گریه‌های بی امان دخترم را شنیدیم. وقتی بالای سر او رفتیم شوکه و متوجه شدیم برادرم او را آزار داده است.
  آزار و اذیت  حوادث
طرز تهیه آبگوشت مرغ
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / فیلم
طرز تهیه آبگوشت مرغ
آبگوشت مرغ یکی از انواع آبگوشت است که طعم متفاوتی نسبت به آبگوشت‌ با گوشت گوسفند، گاو یا بز دارد. این آبگوشت در عین حال برای گروهی که از خوردن گوش گاو و گوسفند پرهیز دارند، یک انتخاب قابل توجه است. طرز تهیه این آشپز را با در تابناک فرا می‌گیرد.
واکسینه شدن ۷۸۱۲ راس دام علیه شاربن در زنجان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
واکسینه شدن ۷۸۱۲ راس دام علیه شاربن در زنجان
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در سال‌جاری ۷۸۱۲ رأس گاو و گوساله در مقابل بیماری «شاربن» واکسینه شده‌اند.
  استانی-اجتماعی  زنجان  دامپزشکی  شاربن
ابداع واکسن جدیدی برای سل گاوی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / علمی و آموزشی
ابداع واکسن جدیدی برای سل گاوی
تهران - ایرنا - محققان انگلیسی برای محافظت از گاوها در مقابل بیماری سل گاوی (سل گاو) واکسن جدیدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند از اشاعه این بیماری در میان این حیوانات پیش‌گیری کند.
  سل گاوی  واکسن
شیر گاو یا جایگزین‌های غیرلبنی؛ کدام‌یک بهتر است؟
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / فناوری
شیر گاو یا جایگزین‌های غیرلبنی؛ کدام‌یک بهتر است؟
شیر گاو یکی از پرمصرف‌ترین موادغذایی است؛ اما با افزایش شیرهای غیرلبنی، بحث انتخاب بین شیر طبیعی و جایگزین‌ آن از هر زمان دیگری داغ‌تر شده است.
اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سفری به زندگی اصیل ایرانی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / فرهنگی و هنری
اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سفری به زندگی اصیل ایرانی
انسان مدرن و شیک امروزی، اگر ساعتی را در کلبه‌ای بنشیند که بوی کاه‌گل و آتش هیزم در آن می‌پیچد و صدای مرغ و گاو و استر، تنها شلوغی کوچه‌هایش باشد، معنای آرامش را می‌فهمد.
فیلم | همبرگر با طعم حشرات!
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / وبگردی
فیلم | همبرگر با طعم حشرات!
یک شرکت در لندن قصد دارد با ترویج استفاده از حشرات خوراکی در پخت‌وپز، مصرف‌کنندگان را ترغیب کند تا رویکردی سازگار با محیط زیست داشته باشند. این شرکت یک دستور پخت همبرگر با استفاده از حشرات ایجاد کرده و آن را به عنوان منبع پایدار پروتئین در مقایسه با گوشت گاو ترویج می‌کند.
استفاده از هدست واقعیت مجازی برای افزایش شیر گاوها!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / علمی و آموزشی
استفاده از هدست واقعیت مجازی برای افزایش شیر گاوها!
محققان دریافته‌اند که استفاده از هدست "واقعیت مجازی"(VR) در گاوها باعث بهبود رفتار آن‌ها می‌شود و ممکن است در افزایش کیفیت شیر آنها نیز موثر باشد.
  واقعیت مجازی  شیر گاو
(ویدئو) حمل گاو با موتور سیکلت در پاکستان
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / فیلم
(ویدئو) حمل گاو با موتور سیکلت در پاکستان
فیلمی جالب در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن یک موتور سوار در پاکستان، گاوی را روی موتور، همراه خود سوار کرده و در این موقعیت عجیب می‌راند.
  حمل گاو  موتورسیکلت  پاکستان
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اجتماعی
اما و اگرهای مصرف شیر الاغ
به گفته متخصصان خارجی، شیر الاغ خواص آنتی بیوتیکی بالایی دارد و این خاصیت ضد باکتری گاهی تا ۲۰۰ برابر شیر گاو تخمین زده می‌شود.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / ...
لحظه بلعیدن گاو توسط مار غول پیکر
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
سرزمین عجایب (۳)؛ دوچرخه سواری گاو هندی
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / فیلم
سرزمین عجایب (۳)؛ دوچرخه سواری گاو هندی
اتفاقات عجیب و غریب در شبه قاره هند زیاد روی می‌دهد و خبرنگار صدا و سیما قرار است هر هفته در «سرزمین عجایب» بخشی از این رویداد‌ها را به تصویر بکشد.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / سیاسی
روحانی: آمریکا پول نفت و منابع دنیای اسلام را می‌خواهد
می‌دانستیم هدف آمریکا، نفت منطقه و تاراج منابع مسلمانان است، اما هیچ‌وقت این تعبیر را نشنیده بودیم که برخی کشور‌ها گاو شیرده هستند و ما باید از این گاو شیرده برای تأمین منافع خود استفاده کنیم و از این واضح‌تر رژیم صهیونیستی اهداف خود را بیان می‌کند، گر چه برای ما کاملاً روشن بود.
  روحانی  کنفرانس وحدت اسلامی
روحانی: تردید دشمن بودن آمریکا باید از ذهن‌ها زدوده شود؛ معنای این حرف این نیست که می‌خواهیم جنگ نظامی با آمریکا به راه بیندازیم / مقابله با دشمن در هر مقطعی شرایط خاص خود را دارد؛ جایی با بیان، جایی با جنگ، جایی با مقاومت / ایران تنها کشور اسلامی است که خانه اسرائیلی‌ها و مرکز آنان در تهران را تبدیل به سفارت فلسطین کرد / با مقاومت در انقلاب اسلامی به نقطه‌ای رسیدیم که در خیال و آرزوی ما نبود / می‌دانستیم هدف آمریکا، نفت منطقه است، اما هیچ‌وقت این تعبیر را نشنیده بودیم که برخی کشورها گاو شیرده هستند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / سیاسی
روحانی: تردید دشمن بودن آمریکا باید از ذهن‌ها زدوده شود؛ معنای این حرف این نیست که می‌خواهیم جنگ نظامی با آمریکا به راه بیندازیم / مقابله با دشمن در هر مقطعی شرایط خاص خود را دارد؛ جایی با بیان، جایی با …
رئیس جمهور با اشاره به سیاستهای آمریکا و اسرائیل برای به فراموشی سپرده شدن اولویت نخست جهان اسلام ، تصریح کرد: افکار عمومی جهان اسلام به دشمنان اجازه نخواهد داد که موضوع فلسطین و قدس شریف به عنوان مساله اول جهان اسلام، به فراموشی سپرده شود.
روحانی: آمریکا فکر می‌کند بقیه کشورها گاو شیرده هستند
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فیلم
روحانی: آمریکا فکر می‌کند بقیه کشورها گاو شیرده هستند
رئیس جمهور در آیین افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: آمریکا قبلا به بهانه کمک وارد منطقه می‌شد ولی الان به واضح می‌گوید هدف ما چاه‌های نفت سوریه است.
  ایران  حسن روحانی  ایالات متحده آمریکا
روحانی: نمی‌خواهیم جنگ نظامی با آمریکا به راه بیندازیم / آمریکا کشورهای منطقه را گاو شیرده می داند
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / سیاسی
روحانی: نمی‌خواهیم جنگ نظامی با آمریکا به راه بیندازیم / آمریکا کشورهای منطقه را گاو شیرده می داند
رئیس جمهور با اشاره به سیاستهای آمریکا و اسرائیل برای به فراموشی سپرده شدن اولویت نخست جهان اسلام ، تصریح کرد: افکار عمومی جهان اسلام به دشمنان اجازه نخواهد داد که موضوع فلسطین و قدس شریف به عنوان مساله اول جهان اسلام، به فراموشی سپرده شود.
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
بازدید معاونین وزیر جهاد کشاورزی از گاوداری صنعتی ۱۰۰۰ راسی گاو شیری در شهرستان انار
همزمان با سفر دولت تدبیر و امید به استان کرمان، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور اراضی کشور، معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین و مدیران این سازمان از گاوداری صنعتی ۱۰۰۰ راسی گاو شیری در شهرستان انار بازدید به عمل آمد.
  سفر رییس‌جمهور به کرمان  جهاد کشاورزی
استاد دانشگاه آلاباما آمریکا: ایالات متحده، انگلیس و فرانسه به تشنج در منطقه نیاز دارند
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / بین‌المللی
استاد دانشگاه آلاباما آمریکا: ایالات متحده، انگلیس و فرانسه به تشنج در منطقه نیاز دارند
رئیس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آلاباما آمریکا می گوید برخی کشورهای غربی، به خصوص آمریکا تا آنجا که کشورهای عربی خلیج فارس نقش گاو شیرده را برای آنها بازی می‌کنند احتیاج به تداوم تنش این کشورها با ایران دارند.
عکس / وقتی یک گاو کنجکاوی می کند!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / عکس
عکس / وقتی یک گاو کنجکاوی می کند!
«قصیده‌ گاو سفید» کلید خورد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فرهنگی و هنری
«قصیده‌ گاو سفید» کلید خورد
دومین فیلم سینمایی بهتاش صناعی‌ها با نام «قصیده‌ گاو سفید» با بازی مریم مقدم کلید خورد.
اشک‌های تلخ پیرمردی که دام‌هایش زیر آوار ماند
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / فیلم
اشک‌های تلخ پیرمردی که دام‌هایش زیر آوار ماند
گریه‌های پیرمردی را می‌بینید که تمام دارایی خود را از دست داده، هرچند خانواده ایشان در سلامت هستند اما دارایی‌اش چند گاو و گوسفند بود که زیر آوار مانده است.
فیلم | گوجه فرنگی هایی که خوراک دام شدند!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / فیلم
فیلم | گوجه فرنگی هایی که خوراک دام شدند!
هزاران کیلوگرم از گوجه فرنگی های شهرستان شبستر امسال یا از روی بوته‌های مزارع برداشت نشد یا جلو گاو و گوسفند ریخته شد. این درحالی است که قیمت رب گوجه فرنگی در بازار در وضعیت قرمز است!
  گوسفند
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
لغو ممنوعیت واردات گوشت کانادایی به چین
چین در مواجهه با گسترش تب آنفولانزای آفریقایی در دامهای این کشور، به منظور پر کردن شکاف در تامین تقاضای داخلی به ممنوعیت واردات گوشت خوک و گاو کانادایی که شش ماه پیش وضع شده بود، پایان داد.
جشنواره عجیب در هند؛ پرتاب مدفوع گاو به یکدیگر!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / فیلم
جشنواره عجیب در هند؛ پرتاب مدفوع گاو به یکدیگر!
آغشته شدن به مدفوع مرطوب گاو براتی خیلی‌ها تجربه ناخوشایند یا حتی چندشی به حساب می‌آید، اما شرکت کنندگان در جشنواره Gore Habba باور دارند که این کار اثرات درمانی فراوانی دارد و برای سلامتی مفید است. این جشنواره یک رویداد سالانه است که در جنوب هند برگزار می‌شود و شرکت کنندگان به همدیگر مدفوع گاو پرتاب می‌کنند.
  جشنواره  مدفوع گاو  پرتاب  هندوستان
عکس / انتقام گاو از ماتادور!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / عکس
عکس / انتقام گاو از ماتادور!
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
اندر حکایت دلایل اعتماد به باد و دولت
همدلی:مازیار سوادکوهی-طنزنگار- باور بفرمایید یکی از دلمشغولی‌های ما در دوران قبل از تولد این بود که هر وقت باد می‌وزید یا جایی را که می‌دیدیم توفانی در راه است، نگاه می‌کردیم و اتفاقا خودمان را هم به دست باد یا توفان می‌دادیم. یک حسن این کار این بود که وقتی آدم خودش را به دست باد بسپارد، برایش مهم نیست که کجا می‌رود یا در کجا قرار می‌گیرد. این‌جوری باعث می‌شود که برای پاسخ به دیگران همیشه حرف محکمه‌پسندی داشته باشد و بگوید که تقصیر من نبود، تقصیر باد بود. خوب، وقتی آدم یک کاری را به گردن باد بیندازد، آن وقت هیچ کس هم نمی‌تواند باد را محاکمه کند و طرف هم خودبه‌خود تبرئه می‌شود. ما اتفاقا آن موقع- یعنی در دوران قبل از تولد- یک بار یک رقم خیلی زیادی داشتیم، چون در مقابل باد قرار گرفته بودیم، آن …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
گوشت با منشا گیاهی
یک خبرنگار به یکی از رستوران های زنجیره¬ای است برگر (Honest Burger) در بریتانیا وارد می شود. او که از تصاعد کربن ناشی از پرورش گاو آگاهی دارد یک برگر با منشأ گیاهی سفارش می¬دهد. این ساندویچ که در نان گرد گذاشته می شود و پنیر گودای گیاهی و مایونز...
با خوردن همبرگر ۶ کیلوگرمی، برنده جایزه ۳۳۱ دلاری شوید!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / فیلم
با خوردن همبرگر ۶ کیلوگرمی، برنده جایزه ۳۳۱ دلاری شوید!
خوردن بزرگ‌ترین همبرگر تایلند که با وزنی در حدود ۶ کیلوگرم دارای ۱۰ هزار کالری است، به مسابقه گذاشته شد. رستورانی در بانکوک که تخصص بالایی در ارائه غذا‌های گوشتی بزرگ دارد، اعلام کرد، به هر کس که بتواند این همبرگر ۶ کیلوگرمی را در ۹ دقیقه بخورد، معادل ۳۳۱ دلار آمریکا جایزه نقدی می‌دهد. محصول جدید این رستوران که با نام «همبرگر ۶ کیلوگرمی» عرضه شده با گوشت گاو ۸۲ دلار و با گوشت خوک ۱۱۵ دلار قیمت دارد.
  همبرگر  غول پیکر  تایلند
مشاغل عجیب و غریب دنیا | مورچه‌گیر، بوکننده گاو و دوشنده سم مار
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / وبگردی
مشاغل عجیب و غریب دنیا | مورچه‌گیر، بوکننده گاو و دوشنده سم مار
همشهری آنلاین: مشاغل عجیب و غریب دنیا کم نیستند اما در میان همان مشاغل عجیب هم باید به چند مورد اشاره‌ ویژه‌ داشته باشیم که روی ترکیب «عجیب و غریب» را سفید کرده‌اند. آنچه در ادامه می‌آید نگاهی است به همین مشاغل.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
خوانش شعری از رجب افشنگ «شکل‌های انسان»
حمیدرضا شکارسری‪-‬ «پیش از آن که چشمانت را ببندند، پیش از آن که کارد سلاخی گلویت را پاره کند، نعره‌ای کن! شاخ‌های تیزت را هنوز نبریده‌اند!»*شعر همیشه پدیده‌ای عجیب است. هر شعری در هر دوره و هر سبک و شیوه‌ای شگفتی‌زاست. چه وقتی مولوی، انسان را دانه‌ای گیاهی می‌داند: کدام دانه فرو رفت در زمین که نرست؟ چرا به دانه انسانت این گمان باشد؟چه وقتی که ویسلاوا شیمبورسکا، شاعر لهستانی ( 1923 – 2012 ) انسان را با یک پیاز مقایسه می‌کند: پیاز می‌تواند بی هیچ دلهره‌ای/ به درونش نگاه کند‎/ در ما بیگانگی و بی‌رحمی است/ که پوست به زحمت آن را پوشانده/ جهنم بافت‌های داخلی در ماست/ آناتومی پر شور/ اما در پیاز به جای روده‌های پیچ در پیچ/ فقط پیاز است.و چه زمانی که رجب افشنگ با گاوی در حال ذبح، همچون انسانی محکوم …
کاهش گازهای گلخانه ای با تغییر خوراک دام ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / علمی و آموزشی
کاهش گازهای گلخانه ای با تغییر خوراک دام ها
سوزاندن ضایعات کشاورزی و دفع متان از بدن گاوها دو عامل مهم تولید گازهای گلخانه ای است، اما مصرف این ضایعات برای تغذیه گاوها می تواند هر دو مشکل را کاهش دهد.
  گاوداری  گرمایش زمین  گازهای گلخانه ای  اسپانیا
افزایش ١٣ درصدی تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌ها رسمی کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اقتصادی
افزایش ١٣ درصدی تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌ها رسمی کشور
بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با٤٣,٣ هزار تن، ٥٦.٢ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است.
گفتگو|دلایل حذف ناظران بهداشتی مستقر در واردات گوشت/رئیس دامپزشکی:واردات گاو ماده و ۶ دندان مشکلی ندارد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اقتصادی
گفتگو|دلایل حذف ناظران بهداشتی مستقر در واردات گوشت/رئیس دامپزشکی:واردات گاو ماده و ۶ دندان مشکلی ندارد
رئیس سازمان دامپزشکی دلایل حذف ناظران بهداشتی مستقر در کشور صادرکننده گوشت را برشمرد و درباره مجاز شدن واردات گاو ماده و ۶دندان گفت: در حوزه کیفت گوشت، کمیته های فنی بر روی این موضوع  کار کرده‌اند و با توجه به اعمال نظارت بهداشتی هیچ مشکلی ندارد.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / سیاسی
حمله پلنگ به یک گله گاو در کجور نوشهر
هشت راس گاو و ۲ قلاده سگ در جریان حمله پلنگ در روستای " چتن " از توابع بخش کجور شهرستان نوشهر تلف شدند.
  پلنگ
فوت پیرمرد شازندی در حمله گاو
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
فوت پیرمرد شازندی در حمله گاو
حمله گاو به پیرمردی 65 ساله در یک گاوداری در روستای "هفته" شهرستان شازند، منجر به مرگ او شد.
  استانی-اجتماعی  مرگ
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
پرورش گوسفند در چین با نرم افزار تلفن همراه
این شرکت چینی فعال در شهرستان "مو لی" استان سینکیانگ که با تهیه گوشت گاو و گوسفند با کیفیت بالا در بازار چین معروف شده است با راه اندازی یک اپلیکیشن تلفن همراه فروش گوسفندهای خود را افزایش داده است.
منتقدان حوصله حرف و حدیث ندارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / فرهنگی و هنری
منتقدان حوصله حرف و حدیث ندارند
فرشته احمدی می‌گوید: منتقدان حوصله دشمنی و حرف و حدیث ندارند و این موضوع به وضعیت بد نقد ادبی دامن می‌زند. از طرف دیگر، منتقدان حرف‌های عمومی را تکرار می‌کنند چون نمی‌خواهند گاو پیشانی‌سفید باشند.
  فرشته احمدی  نقد ادبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
ترافیک دام پشت در کشتارگاه
رویگردانی دلالان از خرید گاو و گوسفند باعث نگرانی جدی دامداران شده است.
  دلالان
وقتی گاو صندوق از اتوبان سر درمی‌آورد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اجتماعی
وقتی گاو صندوق از اتوبان سر درمی‌آورد
رییس بازرسی پلیس راهور فاتب گفت: با توجه به اینکه این گاو صندوق کشف گردیده و دارای اسناد و مدارک باارزشی بوده که عینا تحویل عوامل کلانتری شده است از این کارکنان به علت صحت عمل تقدیر و تشکر بعمل خواهد آمد.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
آخرین توصیه یک گوساله به قصاب!
فروش گوشت گاو ماساژ خورده لاکچری به قیمت هر کیلو یک میلیون تومان در برخی فروشگاه‌های پایتخت، سوژه طنز شهرونگ شد.
مشتریان جدید سالن‌های ماساژ را ببینید!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / کاریکاتور / طنز
مشتریان جدید سالن‌های ماساژ را ببینید!
ماجرای فروش گوشت گاو ماساژ خورده لاکچری در برخی فروشگاه‌های پایتخت به قیمت هر کیلو یک میلیون تومان، که به یکی از موضوعات داغ این روزهای شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شد.
  کاریکاتور  گوشت  قیمت گوشت قرمز  افزایش قیمت
فیلم | مجری شبکه سه: دیگر به کسی بگویی گاو، فحش نیست!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / فرهنگی و هنری
فیلم | مجری شبکه سه: دیگر به کسی بگویی گاو، فحش نیست!
قیمت یک میلیونی گوشت گاو سبب شده تا مجریان برنامه سلام صبح بخیر با این خبر شوخی کنند.
  برنامه سلام صبح بخیر  قیمت گوشت قرمز
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
رکوردشکنی یک گاو در کتاب رکوردهای گینس
یک گاو در ایالت تگزاس آمریکا رکورد درازترین شاخ در میان گاوهای جهان را شکست. به گزارش باشگاه خبرنگاران، این گاو ۶ساله که «باکِل‌هِد» نام دارد، دارای شاخی به طول ۳متر و ۴۰سانتیمتر است. اندازه شاخ یک گاو برای ثبت در کتاب گینس، از نوک یک شاخ تا نوک شاخ دیگر آن محاسبه می‌شود. صاحب باکِل‌هِد مدارک لازم را به گینس ارائه کرده و انتظار می‌رود نام این گاو رسما در نسخه ۲۰۲۰ کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شود. تصاویر این گاو آمریکایی با شاخ‌های بلندش این روزها به یکی از سوژه‌های داغ شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. رکورد فعلی گینس در اختیار گاوی است که طول شاخ‌های آن ۳۲۳ سانتیمتر است. این گاو هم‌اکنون در آلاباما نگهداری می‌شود.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / سیاسی
(تصاویر) گاوی که با شاخ‌هایش رکورد گینس را شکست
در ایالت تگزاس آمریکا یک گاو شش ساله با داشتن شاخ هایی به طول 3.3 متر رکورد گینس را شکست.
  گاو  شاخ  رکورد گینس  تگزاس  آمریکا  حیوانات  حیات وحش
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
نجات گاو ۲۵۰ کیلویی از داخل چاه ۱۵ متری
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
وقتی خانه‌ها به کلکسیونی تمام عیار تبدیل می‌شوند!
در دهکده‌ی سینگِلتون واقع در منطقه‌ ساسِکس غربی کشور انگلستان، موزه‌ نامتعارفی وجود دارد که ساختمان‌های تاریخی واقعی را به نمایش می‌گذارد. به گزارش خبرآنلاین، موزه‌ زندگی ویلد‌اند داونلَند که پیش‌تر با نام موزه روباز ویلد‌اند داونلَند شناخته می‌شدبا بیش‌از 40هکتار مساحت بیشتر از 50 ساختمان تاریخی را به نمایش گذاشته است که مربوط به قرن دهم تا نوزدهم میلادی هستند و از تخریب جان سالم به در برده‌اند. قطعات هر ساختمان با دقت از یکدیگر جدا شده و پیاده شده‌اند، از محل اصلی منتقل شده و دوباره با زحمت در این موزه بازسازی و سر هم شده‌اند. انواع ساختمان مانند خانه معمولی، خانه مزرعه‌ای، کلبه کارگری، فروشگاه، طویله، مدرسه، کلیسا و غیره در این موزه وجود دارد که جایگاه اصلی‌شان سرتاسر جنوب شرق انگلیس بوده …
پذیرایی سعودی ها از پوتین با پوره انبه و گوشت گاو گرانقیمت
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / سیاسی
پذیرایی سعودی ها از پوتین با پوره انبه و گوشت گاو گرانقیمت
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سفر کاری وارد عربستان سعودی شد.
تمسخر پادشاه عربستان توسط ترامپ
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / فیلم
تمسخر پادشاه عربستان توسط ترامپ
دونالد ترامپ که قبلا عربستان را گاو شیرده نامیده بود،‌ این بار پا را از این هم فراتر گذاشت و در مورد یک تماس تلفنی صحبت می‌کند که در آن پادشاه عربستان با تصمیم ترامپ مخالفت کرده است. او با مسخره کرده لحن پادشاه عربستان سوژه خنده حضار را فراهم می‌کند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
جنگ تجاری فلسطین و رژیم‌صهیونیستی بالا گرفت
گروه جهان| مقامات اسراییلی در واکنش به تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر توقف واردات گاو و دام‌،
وال‌ استریت‌ژورنال: گاو شیرده عربستان دود شد!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / بین‌المللی
وال‌ استریت‌ژورنال: گاو شیرده عربستان دود شد!
این روزنامه آمریکایی به نقل از اشخاص مطلع نوشت، گمانه‌زنی‌ها اشاره دارند به اینکه احتمالا عربستان ارزش آرامکو را از دو تریلیون دلار – آنگونه که بن سلمان امید داشت - به ۱.۵ تریلیون کاهش می‌دهد
  آرامکو  نفت  عربستان سعودی  بن سلمان  غول نفتی عربستان  شرکت نفت آرامکو  انصارالله  حوثی ها  یمن  عربستان