پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
درآمد
اهمیت تربیت اقتصادی برای بچه‌ها
۱ ساعت قبل / کودکان / آموزش / خانواده / درآمد / پس انداز / اقتصاد اسلامی / تربیت فرزند / تربیت اقتصادی / تربیت اقتصادی فرزندان
اهمیت تربیت اقتصادی برای بچه‌ها
در بسیاری از کشورهای دنیا در سیستم آموزشی تعلیم، فهم مفاهیم و مهارت‌های مربوط به تصمیم‌گیری و تحلیل اقتصادی گنجانده شده است.
۱ ساعت قبل
ضرر مالی نفتکش‌ها از کاهش تولید عربستان
نفت کمتر برای حمل دریایی از سوی عربستان سعودی و شمار رو به رشد نفتکش‌های موجود در بازار به درآمد مالکان نفتکش‌ها به حدی ضربه زده که در مسیر حمل نفت از خلیج فارس به چین ضرر می کنند.
نباید سهل انگارانه به فساد نگاه کرد
۲ ساعت قبل / محمدصالح نقره‌کار / طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان / پس گرفتن اموال نامشروع
نباید سهل انگارانه به فساد نگاه کرد
یک کارشناس مسائل حقوقی با اشاره به دستورالعمل رییس قوه قضاییه برای پس گرفتن اموال و دارایی‌های نامشروع، گفت: بازآرایی اعتماد عمومی در گرو پایش علنی و مستمر درآمد مدیران حکمروایی است.
۵ ساعت قبل
چرا خنثی‌سازی دیپلماسی؟
توسعه و گسترش حاکمیت و نفوذ دولت‌ها ورای مرز‌های جغرافیایی پیشینه تاریخی بسیاری دارد. کشورگشایی در زمان‌های قدیم نه ‌تنها مذموم که امری متدوال و مرسوم بود. نخستین مبانی ممنوعیت توسل به زور در سال ١٩٢٨ به موجب پیمان بریان-کلوگ که وزرای وقت امور خارجه بودند، بنا نهاده شد. قبل از قرن بیستم، جنگ و توسل به زور با هیچ ممنوعیتی روبه‌رو نبود و دولت‌ها در توسل به زور به انحا مختلف آزاد بودند. خوشبختانه تئوری Bellum Justin (Just War) به معنای «جنگ منصفانه مشروع است» به ‌رغم اینکه از سوی صاحب‌منصبان مذهبی توسعه یافت اما هرگز وسیله قواعد حقوق بین‌الملل به‌ طور رسمی شناسایی نشد. تا سال ١٩١٢ وضعیت حقوقی توسل به زور و کلا جنگ را می‌توان در …
بازتاب ریزش‌­ها در بازار اجاره
۵ ساعت قبل / اجاره مسکن در تهران
بازتاب ریزش‌­ها در بازار اجاره
تحقیقات میدانی درحالی از به صفر رسیدن شیب تورم اجاره بها در پایتخت خبر می‌دهد که در عین حال در برخی از مناطق کلیدی و مصرفی بازار اجاره که می‌توان آن‌ها را کانون تقاضای مستاجران متعلق به گروه‌های درآمدی متوسط و متوسط رو به پایین و حتی مستاجران کم‌درآمد معرفی کرد، شرایط متفاوتی نیز رصد شده است.
چگونه از یک پیج اینستاگرام درآمدزایی کنید؟
۵ ساعت قبل / اینستاگرام / فیس‌بوک / درآمدزایی
چگونه از یک پیج اینستاگرام درآمدزایی کنید؟
اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس و ویدیوی اینستاگرام از سال ۲۰۱۲ که از سوی فیس بوک خریداری شد، مرتبا رشد کرده و کاربران زیادی را جذب خود کرده است که در میان آنها برخی به درآمدزایی از طریق این اپلیکیشن پرداخته اند.
۶ ساعت قبل
تعداد مشترکان نتفلیکس از مرز ۲۰۰ میلیون کاربر گذشت
نتفلیکس،‌ سرویس پخش آنلاین فیلم و سریال در سال ۲۰۲۰ موفق به جذب ۳۷ میلیون مشترک جدید شد و با این حساب تعداد کاربران این سرویس محبوب در سال ۲۰۲۰ از مرز ۲۰۰ میلیون کاربر گذشت و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد.نتفلیکس در نامه‌ای به سرمایه گذاران از رکورد جدید ۲۰۰ میلیون مشترک خود خبر داد. این سرویس آنلاین، تنها در فصل سوم سال گذشته میلادی، موفق به جذب ۸.۵ میلیون کاربر جدید شده بود.همزمان با شیوع کرونا و خانه نشینی بسیاری از شهروندان در سراسر جهان، تعداد مشترکان نتفلیکس با جهشی بزرگ مواجه شد و طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ در حدود ۱۵.۸ میلیون مشترک جدید به نتفلیکس پیوستند که دو برابر بیشتر از پیش‌بینی‌های انجام شده توسط این شرکت مبنی بر جذب ۷.۲ میلیون کاربر جدید بود. نتفلیکس با درآمد حاصل از این تعداد …
معادله نفت در بودجه
۶ ساعت قبل / بودجه / پوشش / دلار / مقام معظم رهبری / نفت
معادله نفت در بودجه
کشورهایی که دارای درآمدهای نفتی هستند، برای مصون ماندن از فراز و نشیب‌های بازار نفت و استفاده از ظرفیتی که درآمدهای نفتی برای پیشرفت ایجاد می‌کند،
۶ ساعت قبل
استقبال کم از بازگشایی تالارها
رئیس اتاق اصناف ایران از استقبال کم از بازگشایی تالارها خبر داد و گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ اتاق اصناف، بخش درآمدها ۲۸ درصد و بخش هزینه‌ها ۳۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش اتاق اصناف ایران، در ششمین اجلاس هیات نمایندگان دور هفتم اتاق اصناف ایران بودجه سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید. سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران در این نشست با بیان اینکه اقتصاد ایران که پیش از کرونا به دلیل تحریم‎ها در شرایط کاملا متفاوتی بود، با شیوع کرونا نیز بیشتر تاثیر پذیرفت و بیشترین آسیب نیز بر اصناف به‌عنوان آخرین حلقه در زنجیره تامین وارد شد، تصریح کرد: برخی از صنوف از اوایل اسفند سال گذشته تعطیل شدند و برخی دیگر نیز تا چند روز قبل همچنان تعطیل بودند.
۶ ساعت قبل
مزایای ساماندهی پایانه‌های فروشگاهی
یک کارشناس امور اقتصادی گفت: حمایت رسانه‌ها، کارشناسان و مردم عادی از قطع پایانه‌های فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی، درآمدهای مالیاتی دولت را افزایش خواهد داد. وحید عزیزی، کارشناس امور اقتصادی در گفت‌و‌گو با «ایبنِا» در این‌باره که تا چه اندازه اقداماتی مانند اخذ مالیات از دستگاه‌های کارتخوان بر ظرفیت جدید دولت برای وصول مالیات اضافه خواهد کرد، گفت: نظارت بر جریان مالی، دارایی و فعالیت اقتصادی شهروندان نه تنها حق حاکمیت است، بلکه از وظایف آن به حساب می‌آید تا از این طریق سلامت اقتصادی جامعه تامین شود.
تاریخ از پشت شیشه
۶ ساعت قبل
تاریخ از پشت شیشه
بهنام سلطانی اغراق نیست اگر بگوییم مجموعه‌داری یکی از پردرآمدترین کارهاست. مجموعه‌دارها در کنار جمع‌آوری اشیای قدیمی و خاک‌خورده نیم‌نگاهی هم به کسب درآمد و بعضا سودهای هنگفت دارند اما روی دیگر سکه این است که خودآگاه یا ناخودآگاه برای حفظ میراث فرهنگی و به یادگار گذاشتن آنها برای نسل آینده تقلا می‌کنند. علیرضا عسگری که سال‌هاست وسایل مربوط به مشاغل قدیمی را جمع‌آوری می‌کند یکی از همین مجموعه‌دارهاست. مجموعه او شامل وسایل قدیمی مربوط به اصناف و مشاغل قدیمی مثل ابزار بنایی، گیوه‌‌دوزی، نخ‌ریسی، …
رازهای تولد یک روح
۶ ساعت قبل
رازهای تولد یک روح
جمال رهنمایی- روانشناس بعد از به نمایش درآمدن «آپ» و «درون بیرون» حالا نوبت «روح» است که دوباره نام «پیتر داکتر» را سر زبان‌ها بیندازد. انیمیشن «سول» نگاهی فلسفی و روانشناختی به‌معنای زندگی است که با استفاده از توانایی‌های بی‌حد و مرز دنیای انیمیشن و دنیای پر رمز و راز زبان موسیقی به تأثیر دنیای «ناهشیار» در زندگی و چگونگی شکل‌گیری شخصیت در دنیای آبی رنگ و لطیف خلقت پرداخته است. جان گاردنر، موزیسین میانسالی است که هنوز نتوانسته جای خود را در دنیای موسیقی پیدا کند، او در آستانه رسیدن به مهم‌ترین …
رئیس جمهور با جمع و تفریق خودش قیمت تخم مرغ را حساب کند!
۹ ساعت قبل
رئیس جمهور با جمع و تفریق خودش قیمت تخم مرغ را حساب کند!
سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: باید از آقای رئیس جمهور پرسید آیا مجلس ارزش پول ملی را پایین آورده یا دولتی که برای کسب درآمد قیمت دلار را تا ۳۲ هزار تومان نیز بالا برد؟
جمع و تفریق به روش دولت یعنی کاهش یک هفتمی ارزش پول ملی!
۱۰ ساعت قبل
جمع و تفریق به روش دولت یعنی کاهش یک هفتمی ارزش پول ملی!
زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: اظهارات رئیس‌جمهور درباره افزایش میزان وابستگی بودجه به نفت توسط مجلس صحیح نیست، حدود ۵۰ درصد لایحه بودجه دولت وابسته به درآمدهای نفتی بود که کمیسیون تلفیق این عدد را تقریبا به ۳۰ درصد رسانده است.
حل معضل نقاط حادثه‌خیز شهر کرمان در زمان بارندگی
۱۰ ساعت قبل
حل معضل نقاط حادثه‌خیز شهر کرمان در زمان بارندگی
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان با اشاره به اینکه افزایش درآمد شهرداری طی سه سال اخیر، موجب انجام اقدامات ارزشمندی در حوزۀ خدمات شهری که از ارکان مهم در مدیریت بحران است، شده، گفت: یکی از این اقدامات، برطرف کردن معضل نقاط حادثه‌خیز شهر در زمان بارندگی بود که با اقدامات انجام‌شده در زمینۀ هدایت آب‌های سطحی، معضلاتی که بیش از ۳۰ سال گریبان‌گیر شهر کرمان بود، برطرف شده است.
سه عضو شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان انتخاب شدند
۱۰ ساعت قبل / مسعود سلیمانی / وزارت ورزش و جوانان / محمد رضایی
سه عضو شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان انتخاب شدند
تهران- ایرنا- روسای فدراسیون‌های بسکتبال، ورزش‌های کارگری و اسکواش با برگزاری انتخابات به عضویت شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان درآمدند.
اخبار « هفت عصر » اول بهمن ۱۳۹۹
۱۱ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / مواد مخدر / روزنامه ایران / تونس / مدارس / پالایشگاه نفت / جو بایدن / آلودگی هوا
اخبار « هفت عصر » اول بهمن ۱۳۹۹
روحانی: امروز دوران یک مستبد تمام شد ،رشد ۱۵۳ درصدی درآمد کارگران از سال ۹۲ تا ۹۸،کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار گرفت، روزنامه ایران ۲۶ ساله شد ،ترامپ بدون اشاره به بایدن خداحافظی می کند، دشواری های تحصیل در مناطق صعب العبور،بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه آماده بهره برداری شد..
تجارت سیاه در سایت‌های شرط‌بندی
۱۱ ساعت قبل / سایت شرط بندی / شرطبندی
تجارت سیاه در سایت‌های شرط‌بندی
به گزارش ایسنا، روزنامه «رسالت» در ادامه نوشت: درآمد و سودآوری این سایت‌ها آنقدر برای گردانندگان آنها وسوسه‌کننده بوده که پای سلبریتی‌ها و به‌اصطلاح «شاخ‌های مجازی» را هم به این گردونه باز کرده است، غافل از اینکه از این طریق هزاران میلیارد تومان منابع مالی کشور در این سایت‌های قمار بلعیده می‌شوند.
بدرقه ترامپ با بهره‌برداری از مگاپروژه صنعت نفت ایران
۱۲ ساعت قبل / بیژن نامدار زنگنه / دونالد ترامپ / جهش تولید / صنعت نفت ایران / دولت / ایران / شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب / دولت یازدهم / توسعه ایران / مقام معظم رهبری
بدرقه ترامپ با بهره‌برداری از مگاپروژه صنعت نفت ایران
تهران- ایرنا- ایران،‌ دونالد ترامپ را با بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلاری و پیش‌بینی درآمد سالانه ۷۰۰ میلیون دلار بدرقه می‌کند تا به دنیا نشان دهد که سرنوشت تحریم‌های حداکثری بر اقتصاد و صنعت نفت ایران چیست.
گردشگری ورزشی تاثیر بسزایی بر درآمدزایی کردستان دارد
۱۲ ساعت قبل / گردشگری / ورزش / استانی-اجتماعی
گردشگری ورزشی تاثیر بسزایی بر درآمدزایی کردستان دارد
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سنندج گفت: گردشگری ورزشی با توجه به تعداد زیاد طرفداران این رشته در دنیا، سهم به سزایی در جذب و چرخش سرمایه در صنعت گردشگری دارد.
منابع ارزی در بانک‌های خراسان‌شمالی ناچیز است/
۳دهم درصد کارخانجات به تملک بانک‌ها درآمده اند
۱۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / منابع ارزی / وام ازدواج / خراسان شمالی
منابع ارزی در بانک‌های خراسان‌شمالی ناچیز است/ ۳دهم درصد کارخانجات به تملک بانک‌ها درآمده اند
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی گفت: منابع ارزی بانک های این استان به هیچ عنوان قابل ارائه نیست.
اخبار تلویزیون| از اطلاع رسانی ۲۷۰۰ میلیاردی رئیس صداوسیما تا میهمان خوش صدایِ مهران مدیری
۱۳ ساعت قبل / معاونت برون مرزی / شبکه نسیم / دهه فجر / رادیو / شبکه پنج سیما / آگهی‌های بازرگانی / تلویزیون / رسانه ملی / مهران مدیری
اخبار تلویزیون| از اطلاع رسانی ۲۷۰۰ میلیاردی رئیس صداوسیما تا میهمان خوش صدایِ مهران مدیری
رئیس رسانه ملّی در جلسه‌ای به موج‌سازی خطاهای رسانه‌ای روی آنتن اشاره کرد و گفت موظفیم امسال ۲۷۰۰ میلیارد تومان از محل آگهی‌های بازرگانی کسب درآمد کنیم.
رشد خیره کننده سود خالص پتروشیمی امیرکبیر
۱۳ ساعت قبل / پتروشیمی / درآمد / رشد / روابط عمومی / سهام
رشد خیره کننده سود خالص پتروشیمی امیرکبیر
ایلنا: بنا به گزارش عملکرد ۹ ماهه،سود پایه و خالص هر سهم شکبیر ۷،۶۵۸ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل یعنی ۱،۰۲۳ریال؛ ۶۴۹ درصد رشد داشته است.
درآمد ۲۷۰۰ میلیارد تومانی صداوسیما از تبلیغات و تبعات آن
۱۴ ساعت قبل
درآمد ۲۷۰۰ میلیارد تومانی صداوسیما از تبلیغات و تبعات آن
در حالی به صداوسیما اجازه داده شده که امسال ۲۷۰۰ میلیارد تومان از هزینه های خود را از محل پخش آگهی بازرگانی تامین کند که حجم بالای تبلیغات، ورود تبلیغ کالاهای مضر و غیرضروری به آنتن و همچنین حضور و ورود پررنگ اسپانسرها در برنامه ها که مدتی است به محتوا هم ورود کرده اند، همچنان به شدت محل نقد است.
صداوسیما همچنان در راس اعتماد مردم است/ لزوم کسب درآمد ۲۷۰۰میلیاردی
۱۴ ساعت قبل / سازمان صداوسیما / عبدالعلی علی عسکری / آگهی بازرگانی
صداوسیما همچنان در راس اعتماد مردم است/ لزوم کسب درآمد ۲۷۰۰میلیاردی
عبدالعلی علی عسکری طی جلسه ای از مشکلات سازمان صداوسیما سخن گفت و اینکه با وجود همه هجمه‌ها این سازمان همچنان در راس اعتماد مردم قرار دارد.
۸۸ درصد از درآمد خانوار ایرانی مربوط به املاک است
۱۴ ساعت قبل / ایران / درآمد / راه و شهرسازی استان / مهاجرت / دختران و پسران
۸۸ درصد از درآمد خانوار ایرانی مربوط به املاک است
ایلنا: مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: ۸۸ درصد از درآمد خانوارهای ایرانی مربوط به املاک و مستغلات است در حالی که معیارهای جهانی ۲۵ درصد است.
لزوم جلوگیری از فرارهای مالیاتی به جای فشار مالیاتی بر اصناف
۱۵ ساعت قبل
لزوم جلوگیری از فرارهای مالیاتی به جای فشار مالیاتی بر اصناف
درستی، نماینده وزیر صمت و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: اصناف با توجه به تعطیلی های سال گذشته درآمدی نداشته اند، از سازمان امور مالیاتی درخواست داریم به جای فشار مالیاتی بر اصناف، جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد.
تلاش کمیسیون تلفیق برای ابهام زدایی از بودجه ۱۴۰۰
۱۵ ساعت قبل
تلاش کمیسیون تلفیق برای ابهام زدایی از بودجه ۱۴۰۰
دولت مابه‌التفاوت نرخ ارز دولتی و ارز آزاد را به صورت غیر شفاف در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار داده بود که کمیسیون تلفیق این مسئله را در بودجه روشن و شفاف کرده است. البته مجلس نرخ خاصی را برای ارز تعیین نکرده و فقط درآمد‌ها بر اساس نرخ ارز تنظیم و شفاف شده است.
۱۶ ساعت قبل / گواردیولا / درآمد / مربی / فوتبال
10 مربی پردرآمد کنونی جهان/سیمئونه، گواردیولا و کلوپ اول تا سوم شدند
فهرستی از مربیان پردرآمد کنونی دنیای فوتبال منتشرشده است.
ببینید | آیا واقعاً آمریکا به سمت جنگ داخلی می‌رود؟
۱۶ ساعت قبل / جوزف بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
ببینید | آیا واقعاً آمریکا به سمت جنگ داخلی می‌رود؟
چند ساعت قبل از تحلیف بایدن در ۲۰ ژانویه، نیروهای امنیتی آمریکا در میان دلهره آشوب و درگیری از سوی طرفداران ترامپ، به حالت آماده‌باش درآمده بودند. منبع: RUPTLY
حقوق کارگران کفاف ۱۰ روز زندگی آنها را می دهد
۱۶ ساعت قبل / حقوق و دستمزد / کارگران / قانون کار / کارفرمایان / هزینه زندگی / درآمد / کمک معیشتی / خط فقر / دستمزد / افزایش حقوق
حقوق کارگران کفاف ۱۰ روز زندگی آنها را می دهد
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی می گوید: تعیین مزد منطقه ای به شکل دستوری ممکن نیست و قبل از پرداختن به مساله منطقه ای کردن دستمزدها، اقتصاد کشور باید به ثبات و تعادل لازم برسد.
بودجه جای شعار نیست؛ من بلدم به شعارها جواب بدهم اما مردم این را نمی‌خواهند/ نمایندگان فروش نفت را کاهش و درآمد را افزایش دادند، این چشم‌بندی است!
۱۶ ساعت قبل
بودجه جای شعار نیست؛ من بلدم به شعارها جواب بدهم اما مردم این را نمی‌خواهند/ نمایندگان فروش نفت را کاهش و درآمد را افزایش دادند، این چشم‌بندی است!
رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید در آمریکا گفت: هر جا که ظالمی سرنگون شود، می‌گوییم الحمدلله رب العالمین. ممکن است برخی خوششان نیامد اما این دستور اسلام است که اگر مستبد و ظالمی سرنگون شد، خدا از حق خود استفاده کرده است.
انتقاد مقام مسئول وزارت راه از برنامه دولت برای سکونتگاه‌های غیررسمی
۱۷ ساعت قبل / بازار مسکن / وزارت راه
انتقاد مقام مسئول وزارت راه از برنامه دولت برای سکونتگاه‌های غیررسمی
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان "تعریف یک یا چند پروژه کوچک در محلات سکونتگاهی دردی را دوا نمی‌کند"گفت: ساخت مسکن برای کم درآمدها باید اولویت اصلی دولت باشد.
طرح اقدام ملی چراغ راه تدوین «سند تامین مسکن گروه‌های کم درآمد»
۱۷ ساعت قبل
طرح اقدام ملی چراغ راه تدوین «سند تامین مسکن گروه‌های کم درآمد»
دوره آموزشی الگوی مسکن کم درآمدان از سلسله نشست‌های آموزشی بازآفرینی شهری به همت اداره کل راه و شهرسازی تهران، شرکت بازآفرینی شهری و مجموعه جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد.
فعالیت پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان موجب ارتقای سطحی علمی منطقه می‌شود
۱۷ ساعت قبل / رونق تولید / جهش تولید / بهبهان / اختصاصی ایرنا
فعالیت پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان موجب ارتقای سطحی علمی منطقه می‌شود
اهواز-ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: بهره برداری از طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در بهبهان، افزایش سطح درآمد و ارتقای سطح علمی، فنی، اقتصادی و اجتماعی در استان را به دنبال دارد.
پرواز پلیکان‌ها در میانکاله
۱۷ ساعت قبل
پرواز پلیکان‌ها در میانکاله
میانکاله، بهشت پرندگان در فصل زمستان میزبان پرندگان نادر و پلیکان‌های خاکستری است که در آسمان تالاب به پرواز درآمده اند.
درآمد منفی مالکان نفتکشها برای حمل نفت خام
۱۸ ساعت قبل
درآمد منفی مالکان نفتکشها برای حمل نفت خام
کاهش تولید نفت عربستان مقادیر بسیار بالایی از محموله‌های نفتی را از بازار خارج کرده و نرخ حمل و نقل نفتکش‌ها را به شدت پایین آورده است، به طوریکه مالکین نفتکش‌ها برای حمل نفت خام ضرر و زیان زیادی را متحمل می‌شوند.
هراس از کرونا و بلاتکلیفی سینماهای کرمانشاه
۱۸ ساعت قبل / ویروس کرونا / کرمانشاه / اکران فیلم / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
هراس از کرونا و بلاتکلیفی سینماهای کرمانشاه
کرمانشاه- ایرنا- ماه‌هاست که ترس از سرک‌کشیدن ویروس کرونا به سالن‌های سینما، ردپای صف‌های طویل مردمی در حوالی سینماهای کرمانشاه برای تماشای فیلم‌های پرمخاطب را محو کرده و از سوی دیگر نبود درآمد و حمایت اندک، نیروهای سینمایی را در معرض تعدیل و بیکارشدن قرار داده است.
روحانی: بودجه جای شعار نیست؛ من بلدم به شعارها جواب بدهم اما مردم این را نمی‌خواهند / نمایندگان فروش نفت را کاهش و درآمد را افزایش دادند، عجب چشم‌بندی عجیبی! / شما وابستگی بودجه به نفت را ۳۱ هزار میلیارد تومان بیشتر کردید؛ این را هرکسی که چهار عمل اصلی ریاضی را بلد باشد، می‌تواند به راحتی متوجه شود / حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یعنی کاهش مجدد ارزش پول ملی
۱۹ ساعت قبل
روحانی: بودجه جای شعار نیست؛ من بلدم به شعارها جواب بدهم اما مردم این را نمی‌خواهند / نمایندگان فروش نفت را کاهش و درآمد را افزایش دادند، عجب چشم‌بندی عجیبی! / شما وابستگی بودجه به نفت را ۳۱ هزار میلیارد …
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: ما نسبت به مردم و معیشت مردم هرچه در توان داشتیم انجام دادیم. برای سال آینده نیز در لایحه بودجه پیش‌بینی های لازم انجام شده است.
طرح مثلث اقتصادی ۲هزار کسب و کار خلق کرد؛ افزایش سرانه درآمد دستاورد طرح مثلث اقتصادی
۱۹ ساعت قبل
طرح مثلث اقتصادی ۲هزار کسب و کار خلق کرد؛ افزایش سرانه درآمد دستاورد طرح مثلث اقتصادی
مشهد- هدف اصلی اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی که علیرضا رزم حسینی در کرمان آن را تجربه کرد و حالا اجرای آن در خراسان رضوی کلید خورده مردمی ساختن اقتصاد و ارتقای سطح معیشت جامعه در قالب یک الگوی تعاملی است که توانسته به افزایش سرانه درآمد روستائیان خراسان رضوی منجر شود.
۱۹ ساعت قبل / محمدباقر قالیباف / شورای حل اختلاف / مجلس / درآمد / قانون / درآمدهای اختصاصی شورای حل اختلاd
تعیین نحوه هزینه‌کرد درآمدهای اختصاصی شورای حل اختلاف
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) نحوه هزینه‌کرد درآمدهای شورای حل اختلاف را تعیین کردند.
نگاهی به اقدامات نیکوکارانه مدیریت شهری ترکیه برای مقابله با کرونا
۱۹ ساعت قبل / ترکیه / کروناویروس
نگاهی به اقدامات نیکوکارانه مدیریت شهری ترکیه برای مقابله با کرونا
پروژه‌های حمایتی انسان‌دوستانه و اجتماعی زیادی در دوران کرونا، به امید کاهش شیوع این ویروس، به دست شهرداری‌های سرتاسر ترکیه به اجرا درآمده است.
لزوم نگاه جدید به معادن برای جایگزینی درآمدهای نفتی
۱۹ ساعت قبل / سعید زرندی / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه ایران / توسعه اقتصادی / نفت / داریوش اسماعیلی / صادرات غیر نفتی
لزوم نگاه جدید به معادن برای جایگزینی درآمدهای نفتی
تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد بخش معدن و صنایع معدنی برای جایگزینی درآمدهای نفتی، تاکید کرد: برای تحقق کامل این مهم نیازمند نگاه و رویکرد جدید به این بخش هستیم.
بستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندران
۱۹ ساعت قبل
بستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندران
۱۱ماه از ورود کرونا به کشور می گذرد و اغلب شهرها به رنگ نارنجی درآمده اند اما استان مازندران همچنان قرمز مانده و محدودیت های اعمال شده نیز نتواسته این بیماری را در منطقه کنترل کند،تاکنون ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان بستری هستند.
درآمد کارگران طی شش سال  ۱۵۳ درصدی رشدداشته است
۲۰ ساعت قبل
درآمد کارگران طی شش سال ۱۵۳ درصدی رشدداشته است
طبق آخرین داده‌های آماری وزارت کار، متوسط درآمد سالیانه کارگران در سال ۹۲ برابر ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود که با رشدی ۱۵۳درصدی تا سال ۹۸ به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.
جهت‌گیری کلی وزارت صمت در حمایت از بازار سرمایه/ رشد بخش معدن برای جایگزینی درآمدهای نفتی
۲۰ ساعت قبل / رشد / سرمایه / معارفه / معدن / وزارتخانه
جهت‌گیری کلی وزارت صمت در حمایت از بازار سرمایه/ رشد بخش معدن برای جایگزینی درآمدهای نفتی
ایلنا: معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: جهت‌گیری کلی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت حمایت از بازار سرمایه و تقویت عرضه در این بازار است.
ساخت استخرهای کوچک پرورش ماهی گرمابی و سردابی در مناطق محروم
۲۰ ساعت قبل / استخر / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / شرکت دانش بنیان / نادرقلی ابراهیمی / پرورش ماهی
ساخت استخرهای کوچک پرورش ماهی گرمابی و سردابی در مناطق محروم
شرکتهای دانش بنیان در صدد برآمدند تا استخرهای کوچک مقیاس برای پرورش ماهی های سردآبی و گرمابی در راستای اشتغالزایی خانوار کم درآمد جنوب کشور بسازند.
شکایت بیرانوند از پرسپولیس؛ ادعای ۵ میلیاردی
۲۱ ساعت قبل / پرسپولیس / علیرضا بیرانوند
شکایت بیرانوند از پرسپولیس؛ ادعای ۵ میلیاردی
علیرضا بیرانوند که با جدایی‌اش از پرسپولیس و پیوستنش به آنتورپ بلژیک، ۷۰۰ هزار دلار به سرخ‌ها درآمد رساند، حالا برای دریافت مطالبات فصل گذشته خود و فصل‌های قبل به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال شکایت کرده است.
رشد ۱۵۳ درصدی درآمد کارگران از سال ۹۲ تا ۹۸
۲۲ ساعت قبل / کارگر / دولت تدبیر و امید / سقف دستمزد / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
رشد ۱۵۳ درصدی درآمد کارگران از سال ۹۲ تا ۹۸
تهران- ایرنا- طبق آخرین داده‌های آماری، متوسط درآمد سالیانه کارگران در سال ۹۲ برابر ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود که با رشدی ۱۵۳درصدی تا سال ۹۸ به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.
مسئولان فقط با آمار و ارقام بازی می‌کنند/ قدرت خرید پرستاران کاهش یافته/ آیا کارانه مانند حقوق افزایش یافته است؟
۲۲ ساعت قبل / پرستاران / پرستاران شرکتی / حقوق پرستاران
مسئولان فقط با آمار و ارقام بازی می‌کنند/ قدرت خرید پرستاران کاهش یافته/ آیا کارانه مانند حقوق افزایش یافته است؟
ایلنا: حقوق پرستاران باید بر مبنای دلار سال ۹۲ ارزیابی و با این روزها مقایسه شود. واضح و روشن است که قدرت خرید همه اقشار جامعه کم شده است. مسئولان افزایش درآمد را…
دانش جعفری: بودجه ۱۴۰۰ خاص و سخت است/ سناریوی خوش‌بینانه نسبت به درآمدهای نفتی
۲۴ ساعت قبل / بودجه 1400 / دانش جعفری / درآمد نفتی ایران
دانش جعفری: بودجه ۱۴۰۰ خاص و سخت است/ سناریوی خوش‌بینانه نسبت به درآمدهای نفتی
به گزارش ایسنا، داوود دانش جعفری در یک برنامه رادیویی اظهار کرد: قبل از ورود به بحث در خصوص بودجه سال آینده باید به این نکته توجه داشت که سال های قبل اقتصاد ایران سال های سختی را پشت سر گذاشته است، چون از یک طرف تحت شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم های آمریکا قرار داشته و از سمت دیگر به دلیل مشکلاتی که بوده شرایط خاصی را در کشور بوجود آورده است.
۲۹ ساعت قبل
درآمدی بر حقوق «رمزارز»ها
ابراهیم ایوبی- وکیل دادگستری
ببینید | جزئیات افزایش حقوق در بودجه سال آینده
۲۹ ساعت قبل / حقوق و دستمزد / بودجه / درآمد
ببینید | جزئیات افزایش حقوق در بودجه سال آینده
گزارشی از جزئیات افزایش حقوق در بودجه سال آینده و نحوه محاسبه آن در گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر را در بخش خبری مشاهده می‌کنید. منبع: صدا و سیما
اگر ما نبودیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد می‌شد
۲۹ ساعت قبل / ایران و کره جنوبی / بانک مرکز / تورم / عبدالناصر همتی / قیمت دلار / نرخ ارز
اگر ما نبودیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد می‌شد
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگر ارزپاشی می‌کردیم، دلار به ۵۰ هزار تومان و نرخ تورم به ۱۲۰ درصد می‌رسید، گفت: درآمدهای ارزی کشور رو به افزایش است. نوشته اگر ما نبودیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد می‌شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳۰ ساعت قبل
بگذاریم بازار برای ارز تصمیم بگیرد نه سیاست
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: این روزها، کاهش و یا عدم کاهش نرخ ارز به گفتمان اصلی مردم و کارشناسان در این حوزه تبدیل شده است. راغفر استاد اقتصادو عضو هیئت علمی دانشگاه الزهراء(س) معتقد است «کاهش نرخ ارز» حتی فراتر از آن چه حسن روحانی مدعی شده امکان پذیر است اما سیدکمال سیدعلی از مسئولان سابق معاون ارزی بانک مرکزی به آفتاب یزد می‌گوید این کاهش نرخ در یک بازه زمانی 2 تا 5 ساله امکان پذیر خواهد بود.اگرچه به ظاهر بین گفته‌های راغفر و سیدعلی اختلافاتی دیده می‌شود اما در بطن سخن هر دو کارشناس مسائل اقتصادی یک موضوع، حکایت از آن دارد که این دو نظر و دیدگاه منافاتی با همدیگر ندارد.راغفر می‌گوید:= با برخی از اقدامات مجلس و تاکید بر اینکه منابع کسری بودجه از منابع مالیاتی تامین شود، فشار بر بخش ارز را کمتر …
۳۰ ساعت قبل
فرشته نجات حیوانات
آفتاب یزد- گروه شبکه: بعضی از تصاویر و یا فیلم‌ها هستند که نه تنها تا ابد در ذهن‌ها ماندگار خواهد بود بلکه دارای حس خوب هم هستند. مثل فیلمی از سه محیط بان که جانشان را به خطر انداخته تا دو بره میش وحشی را که درون چاه افتاده بودند نجات دهند. ماجرا از این قرار است که ۳ نفر از محیط بانان شهربابک کرمان به نام‌های محمد شریفی، حمید خواجویی و احمد شجاعی حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده دهج متوجه رفتار غیرعادی و سروصدای عجیب یک میش وحشی شدند. سروصدای ممتد و حالت بی‌قراری میش وحشی باعث شد که محیط بانان به جستجوی اطراف پرداخته و متوجه شوند دو بره میش وحشی به دلیل بازیگوشی درون یک چاه سقوط کرده اند. از همین رو یکی از محیط بانان بوسیله یک طناب از دهانه تنگ چاه به درون آن رفته و پس از یک ساعت تلاش و مشقت فراوان …
۳۰ ساعت قبل
راهکارهای بریدن از نفت و عبور از کسری بودجه
آلبرت بغزیان، استاد اقتصاد دانشگاه تهران درآمدهای مالیاتی و صادرات غیرنفتی را مهم‌ترین تکیه‌گاه‌ها برای کاهش و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی می‌داند.کاهش اتکا و وابستگی به نفت یکی از ضرورت‌هایی است که در سال های اخیر مورد تاکید بسیاری از صاحب‌نظران اقتصادی و مسئولان اجرایی کشور قرار گرفته است؛ موضوعی که اگرچه برای کشورهای نفت‌خیز مثل ایران، اقدامی زمانبر و پیچیده به نظر می‌رسد اما در صورت عملی شدن، تاثیرات زیادی در تولید، کارآفرینی و درنهایت اشتغال کشور خواهد داشت.به گزارش ایرنا، در سال‌های اخیر تحریم‌ها به طورناخواسته تاثیر زیادی بر تحقق این مهم یعنی کاهش وابستگی به نفت برای تامین بودجه کشور داشته است به طوری که بنا به گفته‌های روز چهارم آذرماه سخنگوی دولت، اتکا به درآمد نفت در بودجه ۱۴۰۰ …
۳۰ ساعت قبل
تزریق نقدینگی به صنعت در دستور کار وزارت صمت
وزیر صمت با تایید خبر تزریق 52 هزار میلیارد تومان نقدینگی به واحدهای اقتصادی اعلام کرد روان‌سازی و تسهیل فرآیند‌ها و کاهش بوروکراسی اداری از اولویت‌ها و سیاست‌های وزارتخانه برای حمایت از اقشار اقتصادی است. رزم‌حسینی سیاست وزارت صمت و دولت را حمایت از بخش خصوصی دانست و گفت: کشور را باید به کارآفرینان، تولید‌کنندگان، صنعتگران و فعالان اقتصادی بسپاریم تا آنها نقش قابل توجه خود را در درآمد ملی، تولید، ارزآوری و صادرات ایفا کنند. وی همچنین با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان و محدودیت‌های به وجود آمده در این راستا گفت: به‌رغم همه این فشارها اما حوزه‌های صنعت، صنایع کوچک و متوسط پیروزمندانه از این جنگ نابرابر بیرون آمدند و همزمان با افزایش صادرات، برخی از کارخانه‌های ما به‌صورت سه شیفت کار می‌کنند. …
۳۰ ساعت قبل
تولید ناخالص داخلی چین از ۱۰۰ تریلیون یوآن فراتر رفت
داده‌های رسمی اداره ملی آمار چین نشان داد در سال ۲۰۲۰ تولید ناخالص داخلی چین از رکورد ۱۰۰ تریلیون یوآن (معادل 42/ 15 تریلیون دلار) فراتر رفته است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شین‌هوا، اقتصاد چین در سال گذشته تنها اقتصادی بوده که با رشد مثبت همراه شده و تولید ناخالص داخلی آن به ۵۹۸۶/ ۱۰۱ تریلیون یوآن رسیده است. پس از اینکه در سال ۲۰۱۹ سرانه تولید ناخالص داخلی چین از ۱۰ هزار دلار فراتر رفت، حالا این یک دستاورد بزرگ دیگر برای اقتصاد چین محسوب می‌شود. این در حالی است که تنها ۲۰ سال قبل تولید ناخالص داخلی چین ۱۰ تریلیون یوآن بود. در سال ۲۰۲۰ سرانه درآمد چینی‌ها 1/ 2 درصد جهش کرد و به 32هزار و 189 یوآن رسید و 86/ 11 میلیون شغل جدید در این کشور ایجاد شد.
۳۰ ساعت قبل
بودجه به داد لوکس‌های خاک خورده رسید
رسیدگی به وضعیت خودروهای مانده در گمرک در حالی بعد از مدت‌ها در دستور کار قرار گرفته که دولت در بودجه سال آینده روی حقوق ورودی ۲ هزار میلیارد تومانی آنها حساب کرده است؛ درآمدی که می‌تواند محرک تعیین تکلیف هزاران دستگاه خودروی لوکسی ‌شود که سال‌هاست در گمرک خاک و آفتاب می‌خورند.
۳۰ ساعت قبل
استلانتیس به بازار اروپا رونق می‌دهد
با تولید سالانه بالغ‌بر 8 میلیون دستگاه و درآمدی نزدیک به 165 میلیارد یورو، بی‌شک چهارمین کمپانی بزرگ خودروسازی جهان، نقشی کلیدی در صنعت ایفا خواهد کرد. این کمپانی نوپا که از ادغام فیات کرایسلر و پژو متولد شده با آغاز به کار خود در بازارهای جهانی، خوش درخشیده است. مدیر استلانتیس مدعی شد این کمپانی با داشتن 14شعبه در جهان و با ارزش افزوده‌ای 25میلیارد یورویی برای سهامداران در سال‌‌های آتی، عصری نوین پیش روی خود دارد.
۳۰ ساعت قبل
کسب و کار خوشمزه
زهرا بلندی   در دوران کودکی شکلات برایش حکم خوشمزه‌ترین خوراکی را داشت. از خوردن انواع و اقسام آن لذت می‌برد، اما فکرش را هم نمی‌کرد که روزی خودش به تولیدکننده این خوراکی محبوب تبدیل شود. «زهرا مشهدی» دانشجوی ۲۳ ساله رشته صنایع غذایی جزو هنرمندان محله شریعتی منطقه ۱۹ است که بعد از شرکت در دوره‌های آموزش شکلات‌سازی، گام در عرصه تولید این خوراکی گذاشته است. او ضمن ساخت شکلات‌های متنوع و مشابه نمونه‌های خارجی به تهیه کیک تولد می‌پردازد و با فروش محصولات خود در فضای مجازی کسب درآمد می‌کند. همکاری …
۳۰ ساعت قبل
قله کارنامه مدیری و قاسمخانی
محمدمسعود احدی ساده‎‌‎ترین فرمول برای موفقیت در فیلمسازی، ساختن دنباله برای یک اثر موفق است. سابقه ذهنی مخاطب از شخصیت‎‌‎ها و حال‎‌‎وهوای یک اثر موفق، باعث می‎‌‎شود تا ساده‎‌‎تر جذب دنباله آن شود‎‌‎. «مزد ترس» و «بازی با مرگ» به کارگردانی حمید تمجیدی و «زیر آسمان شهر 1، 2و 3» به کارگردانی مهران غفوریان ازجمله سریال‎‌‎های دهه‎‌‎های70 و 80بودند که طبق این فرمول ساخته شدند. اما «شب‌های برره» نخستین مجموعه‎‌‎ای بود که به جای دنباله، پیش‎‌‎درآمد سریالی دیگر بود و به روایت وقایع قبل از مجموعه «پاورچین» …
بحران آموزش در جهان، زیر سایه کرونا
۳۰ ساعت قبل
بحران آموزش در جهان، زیر سایه کرونا
شیوع کرونا در یک سال گذشته این نگرانی را ایجاد کرده که شکاف آموزشی در جهان طی سال‌های آینده عمیق‌تر شود. حتی قبل از اینکه همه‌گیری کرونا موجب تعطیلی گسترده مدارس در سراسر جهان شود، دنیا با بحران آموزشی روبه‌رو بود. 53درصد کودکان 10ساله در کشورهای کم‌درآمد و با درآمد متوسط، امکان یادگیری مهارت خواندن یا به‌طور کلی حضور در مدرسه را نداشتند؛ چیزی که بانک جهانی آن را به «فقر آموزشی» تعبیر می‌کند. پیشرفت‌های اخیر برای مهار فقر آموزشی بسیار کند بوده است. ارزیابی وضعیت 15سال گذشته نشان می‌دهد که 50سال …
۳۰ ساعت قبل
نرخ عوارض در نقاط مختلف تهران ناعادلانه است
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با انتقاد از ناعادلانه بودن نرخ عوارض در نقاط مختلف شهر تأکید کرد که سرانه‌های شهری باید از محل ساختمان‌های گران‌قیمت تامین شود. به گزارش ایلنا، عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در پاسخ به سؤالی درباره تحقق درآمدهای حوزه معماری و شهرسازی در سال‌جاری گفت: «تا حدود ۷۰درصد درآمدهای بخش شهرسازی محقق شده که در این شرایط کرونایی و رکود اقتصادی عدد خوبی است.» گلپایگانی با بیان اینکه در شهرداری به‌دنبال افزایش سهم درآمدهای پایدار هستیم، ادامه داد: …
سال زوج و فرد
۳۰ ساعت قبل
سال زوج و فرد
  محمد سرابی       درباره «پیکان» یک شایعه طنز آمیز ساخته شده است که می‌گوید «وقتی ایرانی‌ها نفت را ملی کردند انگلیس بیشتر از همه ضرر کرد پس انگلیسی‌ها برای اینکه انتقام گرفته باشند، خودروی پیکان را به ایرانی‌ها دادند تا تمام نفتی که ملی کرده‌اند را تبدیل به بنزین کنند و توی باک این ماشین بریزند تا بسوزاند و هدر بدهد و دود کند.» داستان این خودرو عجیب که همزمان با رشد شهرنشینی وارد فرهنگ عمومی شد و برای سال‌ها به‌صورت جزئی از سبک زندگی درآمد در سال 84باتولید آخرین دستگاه آن بعد از 38سال به پایان …
روایت 88
۳۰ ساعت قبل
روایت 88
یاسمن هجری_روزنامه‌نگار «قلاده‌های طلا» محصول شکست همه‌جانبه فیلم «پایان‌نامه» بود. سال ۸۹ که فیلم پایان‌نامه در جشنواره فجر به نمایش درآمد، ابوالقاسم طالبی، داور جشنواره بود. ضعیف از کار درآمدن فیلم حامد کلاهداری که قرار بود روایتی از رخدادهای سال ۸۸ باشد و شکستش در همه ابعاد، با وجود تمام حمایت‌های بی‌دریغ وزارت ارشاد، ساخت فیلمی که تراز نظام باشد و به مهم‌ترین رخداد سیاسی آن سال‌ها بپردازد را الزامی کرد. پس قلاده‌های طلا از این نقطه شروع شد؛ از شکست پایان‌نامه و قرار بر این شد که فیلمی فاخر …
رئیس بانک مرکزی: اگر ارزپاشی می‌کردیم تورم ۱۲۰ درصد و دلار ۵۰ هزار تومان بود/ کره‌جنوبی اراده‌ای برای آزادسازی دلارهای ایران ندارد
۳۰ ساعت قبل
رئیس بانک مرکزی: اگر ارزپاشی می‌کردیم تورم ۱۲۰ درصد و دلار ۵۰ هزار تومان بود/ کره‌جنوبی اراده‌ای برای آزادسازی دلارهای ایران ندارد
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگر ارزپاشی می‌کردیم، دلار به ۵۰ هزار تومان و نرخ تورم به ۱۲۰ درصد می‌رسید، گفت: درآمدهای ارزی کشور رو به افزایش است.
نباید اقتصاد کشور را شرطی کرد
۳۰ ساعت قبل
نباید اقتصاد کشور را شرطی کرد
همتی، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگر ارزپاشی می‌کردیم، دلار به ۵۰ هزار تومان و نرخ تورم به ۱۲۰ درصد می‌رسید، گفت: درآمدهای ارزی کشور رو به افزایش است.
همتی: پشت همه منابع بلوکه شده ایران آمریکا بود/ اگر ارزپاشی می‌کردیم دلار ۵۰ هزار تومان می‌شد
۳۰ ساعت قبل
همتی: پشت همه منابع بلوکه شده ایران آمریکا بود/ اگر ارزپاشی می‌کردیم دلار ۵۰ هزار تومان می‌شد
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگر ارزپاشی می‌کردیم، دلار به ۵۰ هزار تومان و نرخ تورم به ۱۲۰ درصد می‌رسید، گفت: درآمدهای ارزی کشور رو به افزایش است.
پایان ترامپ به معنی پیروزی جمهوری اسلامی است/ در شش ماه امسال شرایط خیلی سخت بود
۳۰ ساعت قبل / بانک مرکزی / جمهوری اسلامی / جنگ / درآمد / سیاست
پایان ترامپ به معنی پیروزی جمهوری اسلامی است/ در شش ماه امسال شرایط خیلی سخت بود
ایلنا: رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در شش ماه امسال شرایط خیلی سخت بود و شوک ارزی نیز بخاطر همین موضوع بود. وصولی ما کمتر بود اما سیاست ما عدم ارزپاشی شد تا قدرت…
به حالت تعلیق درآمدن استفاده از واکسن مدرنا در کالیفرنیا
۳۵ ساعت قبل / اقتصادنیوز / بروز / مبنی / درآمدن / درنا
به حالت تعلیق درآمدن استفاده از واکسن مدرنا در کالیفرنیا
اقتصاد نیوز : «اریکا پان» رئیس اپیدمیولوژیک ایالت کالیفرنیای آمریکا، توصیه ای را ارائه داد مبنی بر اینکه به دلیل افزایش موارد بروز حساسیت ناشی از دارو، استفاده از واکسن مُدرنا برای درمان ویروس کرونا به طور موقت متوقف شود.
قهرمان شطرنج جهان پر درآمدترین ورشکار سال ۲۰۲۰ شد!
۳۵ ساعت قبل / شطرنج
قهرمان شطرنج جهان پر درآمدترین ورشکار سال ۲۰۲۰ شد!
مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان با درخشش در بازی‌های آنلاین شطرنج موفق شد عنوان پردرآمدترین بازیکن ورزشی سال ۲۰۲۰ را کسب کند.
ارائه گزارش 8 ماهه‌ی اجرای بودجه سال 1399 توسط دیوان محاسبات
۳۶ ساعت قبل
ارائه گزارش 8 ماهه‌ی اجرای بودجه سال 1399 توسط دیوان محاسبات
دیوان محاسبات اعلام کرد طی 8 ماه نخست سال جاری، مجموع درآمد حدود 101.5 درصد از درآمدهای گمرکی ریالی محقق شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد حدود 10 درصدی را نشان می‌دهد.
افزایش درآمد و پس انداز زنان با صندوق های محلی
۳۸ ساعت قبل / اقتصادنیوز / وضع / بازارهای / درآمده / جوامع
افزایش درآمد و پس انداز زنان با صندوق های محلی
اقتصادنیوز :برنامه توسعه جوامع محلی از طریق ایجاد صندوق های اعتبار خرد محلی و روستایی به عنوان یک برنامه موفق در کشورهای جنوب شرق آسیا به اجرا درآمده است؛ در کشور ما نیز تاکنون بیش از ۲۰۰۰ صندوق اعتبار خرد محلی راه اندازی شده و قرار است تا سال آینده ۵۰۰۰ صندوق ایجاد و از این طریق به توسعه اشتغال زنان و بهبود وضع معیشت روستانشینان کمک شود.
سناریوی دولت نسبت به درآمدهای نفتی در بودجه ۱۴۰۰ خوش‌بینانه است
۳۸ ساعت قبل
سناریوی دولت نسبت به درآمدهای نفتی در بودجه ۱۴۰۰ خوش‌بینانه است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: موارد و مسائل مختلفی همچون وجود تحریم ها، ویروس کرونا،کاهش درآمدهای نفتی و غیره دست به دست هم داده تا بودجه سال ۱۴۰۰ یک بودجه خاص و سختی باشد.
صادرات لوله سبک فلزی و درآمد بدون مالیات!
۳۹ ساعت قبل / لوله سبک فلزی / قیمت پروفیل سبک / شرکت پرشین آیرون
صادرات لوله سبک فلزی و درآمد بدون مالیات!
ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی در منطقه می باشد که همین موضوع باعث توجه کشورهای همسایه به محصولات فلزی بخصوص صادرات لوله و پروفیل، شده است.
کاهش ۴۶ درصدی کل تعداد مسافران هوایی ایران در سال ۲۰۲۰
۳۹ ساعت قبل
کاهش ۴۶ درصدی کل تعداد مسافران هوایی ایران در سال ۲۰۲۰
امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران عنوان کرد که ایران با حدود ۵۲ درصد و ۶۹ میلیون دلار کاهش درآمد پروازهای عبوری و خدمات ناوبری هوایی نسبت به سال ۲۰۱۹ رتبه ۳۰ را از منظر ضرر و زیان در دنیا داراست.
رشد 20 درصدی نسبت پرستار به ازای تخت‌‌های بیمارستانی
۴۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / پرستار
رشد 20 درصدی نسبت پرستار به ازای تخت‌‌های بیمارستانی
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت از رشد 20 درصدی نسبت پرستار به تخت‌‌های فعال بیمارستانی در کشور خبر داد و گفت: از سال 92 تاکنون، درآمد گروه پرستاری 6.6 برابر شده است.
درآمد ۹۰ میلیون دلاری صادرات قیر / راهکارهای تقویت بازار صادراتی قیر ایران
۴۰ ساعت قبل / حامد حسینی / قیر / ترکیه / گرجستان / صادرات غیرنفتی
درآمد ۹۰ میلیون دلاری صادرات قیر / راهکارهای تقویت بازار صادراتی قیر ایران
یک کارشناس صنعت قیر گفت: قیمت قیر فله ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی حدوداً ۲۲۰ دلار بوده که با صادرات حدود ۳۵۰ هزار تن قیر، درآمد ۸۰ تا ۹۰ میلیون دلاری نصیب کشور می شود.
انتقاد تدروس آدهانوم از شیوه توزیع واکسن کرونا در جهان
۴۱ ساعت قبل
انتقاد تدروس آدهانوم از شیوه توزیع واکسن کرونا در جهان
ایلنا: دبیرکل سازمان بهداشت جهانی خبر داد که در سراسر کشورهای کم‌درآمد دنیا تاکنون «تنها ۲۵ دوز واکسن» کرونا تزریق شده است.
درودگر : در حوزه اقتصادی درآمدهای فوتبال را احیا و محقق کنیم
۴۱ ساعت قبل
درودگر : در حوزه اقتصادی درآمدهای فوتبال را احیا و محقق کنیم
ایلنا: رئیس کمیته بازاریابی گفت: ما برای انجام مسابقات، تابلوها را از شهری به شهری دیگر می‌بردیم برای این‌که این مسابقات به خوبی برگزار شود.
برق سیستان و بلوچستان به پاکستان و افغانستان صادر می‌شود
۴۱ ساعت قبل / سیستان و بلوچستان / شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان / توسعه ایران / انرژی برق / جهش تولید / اختصاصی ایرنا
برق سیستان و بلوچستان به پاکستان و افغانستان صادر می‌شود
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: کمتراز ۶ درصد برق مصرفی استان به ۲ کشور افغانستان و پاکستان صادر و از درآمدهای حاصل از آن برای توسعه زیرساخت‌های برق منطقه استفاده می‌شود.
درخشش وهور در پایان سال مالی / افزایش ۱۰۰ درصدی سودخالص نوری
۴۱ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / نوری
درخشش وهور در پایان سال مالی / افزایش ۱۰۰ درصدی سودخالص نوری
نماد نوری با رشد ۱۱۴ درصد سود ناخالص و نماد وهور با رشد ۴۹۶ درصدی درآمد عملیاتی در ۹ ماه اول سال همراه بودند. نوشته درخشش وهور در پایان سال مالی / افزایش ۱۰۰ درصدی سودخالص نوری اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سرمایه داری و چهره های مختلف آن
۴۲ ساعت قبل / سرمایه‌داری / تغییرات اقلیمی / بهره‌وری / اقتصاد
سرمایه داری و چهره های مختلف آن
بی اعتمادی فزاینده نسبت به سرمایه داری به دنبال ناکامی های آن در حل چالش های بزرگ اجتماعی اقتصادی، به خصوص تغییرات اقلیمی و نابرابری های موجود در فرصت ها، درآمدها و ثروت ها مشهود است. هرچند محرک های خصوصی پشت سرمایه داری برای تشویق بهره وری، رشد و ابتکار خوب است، ولی آنها اغلب با هنجارهای اجتماعی انصاف و عدالت در تضاد قرار دارند و باعث توزیع نابرابر درآمدها و ثروت ها (حتی در بستر رقابت شدید) نیز می شوند.
 توجه به نویسندگان انگلیسی در ایام کرونا با بودجه کمکی برای حمایت
۴۲ ساعت قبل / انگلیس / کتاب - نهادها، مناسبت‌ها و جوایز
 توجه به نویسندگان انگلیسی در ایام کرونا با بودجه کمکی برای حمایت
در ایام شیوع ویروس کرونا و قرنطینه بسیاری از مشاغل مربوط به کتاب دچار مشکلات زیادی شده و بسیاری از نویسندگان و شاعران تمام وقت در این کشور بیشتر درآمدهای خود را از دست داده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •