سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

با ۲ شاخه‌ها و پریزهای درهم و بر هم چه کنیم


با ۲ شاخه‌ها و پریزهای درهم و بر هم چه کنیم

حتما تا امروز با این مشکل روبه‌رو شده‌اید که تعداد ۲شاخه‌های لوازم برقی‌تان با تعداد پریزها هماهنگ نباشد و همین مسئله موجب بی‌نظمی و به‌هم‌ریختگی میزکار، کابینت و یا میزپاتختی‌تان …

حتما تا امروز با این مشکل روبه‌رو شده‌اید که تعداد ۲شاخه‌های لوازم برقی‌تان با تعداد پریزها هماهنگ نباشد و همین مسئله موجب بی‌نظمی و به‌هم‌ریختگی میزکار، کابینت و یا میزپاتختی‌تان شده باشد. در شرایط امروزی که بسیاری از وسایل منزل با برق کار می‌کند اکثر خانم‌های خانه در شرایطی که نیاز به استفاده از ۲ تا ۳ وسیله برقی به‌صورت همزمان دارند با مشکل روبه‌رو می‌شوند. مشکلی که ممکن است در خانه تک تک ما وجود داشته باشد

گام اول

بهترین کار برای استفاده همزمان از ۲یا ۳ وسیله برقی یا بیشتر به کار‌گیری پریزهای چند منظوره است. به‌عنوان مثال اگر قصد دارید به‌طور همزمان از تستر، مخلوط کن و آبمیوه استفاده کنید بهتر است از یک تکنسین برقکار کمک بگیرید. این در شرایطی است که به توانایی‌های همسرتان در تعویض پریز‌ها و جایگزینی پریزهای چندکاره مطمئن نباشید.

گام دوم

بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل آن است که متناسب با فضایی که در اختیار دارید از پریز‌ها یا رابطه‌ای چندگانه استفاده کنید. بهتر است این تغییرات را به هنگام تعمیرات سالانه خانه انجام دهید تا تکنسین مربوطه به راحتی و سر فرصت با دقت زیاد این پریز‌ها را برای شما نصب کند. اما اگر فرصت کافی در اختیار ندارید می‌توانید این پریزها را که قابلیت استفاده از ۳ تا ۱۲ پریز را به‌طور همزمان ممکن می‌کند، استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که از یک محافظ برق برای کنترل نوسان برق درصورت نیاز کمک بگیرید.

گام سوم

وجود سیم‌های متعدد برق و تلفن در اطراف میزکار یا آشپزخانه از جمله مهم‌ترین عوامل آشفتگی و بی‌نظمی میز محسوب می‌شود. برای پیشگیری از این مسئله و ایجاد نظم راه حل بسیار ساده‌ای وجود دارد که بهره‌گیری از آن مانع از آشفتگی میز می‌شود.

گام چهارم

برای برطرف کردن این مشکل تنها کافی است از یک لوله خرطومی استفاده کنید. این لوله‌های خرطومی با قطرهای مختلف و در سایزها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است. برای انتخاب بهترین لوله خرطومی باید به رنگ اتاق، دکوراسیون و تعداد سیم‌هایی که قرار است از درون این لوله عبور کند دقت کنید. بنابراین با درنظر گرفتن این نکات و انتخاب یک لوله خرطومی مناسب می‌توانید تمامی سیم‌ها به‌ویژه سیم‌های مربوط به ضبط، تلویزیون، رادیو و دستگاه‌های صوتی و تصویری را مرتب و منظم و تنها با یک لوله خرطومی ساده به پریز برسانید.

گام پنجم

اگر در خانه خود به دلایل مختلف از تلفن بی‌سیم استفاده نمی‌کنید و تلفن خانه‌تان دارای سیم بلندی است تا به راحتی به کمک آن بتوانید به اتاق‌های مختلف یا آشپزخانه سر بزنید. قطعا با مشکل جمع‌شدن و درهم پیچیدگی سیم‌تلفن روبه‌رو خواهید بود. اگر همچنان قصد ندارید تلفن بی‌سیمی برای خانه‌تان تهیه کنید پیشنهاد خوبی برای شما داریم.

گام ششم

بهترین توصیه برای افرادی که قصد دارند سیم بلند تلفن خود را همچنان حفظ کنند، خریداری یک جعبه کوچک اما کاربردی است که امکان جمع‌شدن سیم تلفن را به در خود دارد. این جعبه کوچک سیم تلفن را درون اهرمی که در خود دارد جمع کرده و به وقت نیاز با کشیدن سیم این اهرم می‌چرخد و سیم از آن خارج می‌شود. به این ترتیب شما به راحتی می‌توانید با تلفن خود به آشپزخانه و اتاق خواب سر بزنید و بعد از قطع کردن تماس، سیم را دوباره درون جعبه جمع کنید. به این ترتیب هرگز میز تلفن شما شلوغ و پوشیده از سیم تلفن نیست.

مجله زندگی ایده آل

باز نشر اختصاصی: مجله اینترنتی Bartarinha.ir