دوشنبه, ۴ تیر, ۱۴۰۳ / 24 June, 2024
مجله ویستا

استمرار یعنی پیروزی


با توجه به سال‌ها حضورم در باشگاه به‌عنوان مربی به تجربه متوجه شده‌ام که تداوم و استمرار در تمرینات و رژیم غذائی، بیش از هر عال دیگری باعث رشد و پیشرفت عضلات می‌گردد.
به وفور …

با توجه به سال‌ها حضورم در باشگاه به‌عنوان مربی به تجربه متوجه شده‌ام که تداوم و استمرار در تمرینات و رژیم غذائی، بیش از هر عال دیگری باعث رشد و پیشرفت عضلات می‌گردد.

به وفور شاگردانی داشته‌ام که فیزیک‌های بسیار خوش‌فرم با ژنتیک بسیار خوبی داشتند اما از آنجائی‌که منظم و مرتب تمرین نمی‌کردند هرگز به جایگاه قابل ملاحظه‌ای در بدنسازی نرسیدند. اما از طرف دیگر خیلی از شاگردانم بوده و هستند که شاید ژنتیک قابل توجهی ندارند اما به‌دلیل پشتکار و استمراری‌که در تمرین و رژیم غذائی خود دارند در فیزیک بدنی خود تحولات بزرگی ایجاد کرده‌اند که برای خودشان و دیگران مایه شگفتی شدند.

حتماً شما هم تازه‌واردها را دیده‌اید که برای رشد عضلات خود خیلی عجله دارند و بدون اینکه شناخت درستی از این ورزش داشته باشند بی‌صبرانه در اولین ملاقات با من جمله‌ای را به‌کار می‌برند که بسیار خنده‌دار است، آنها می‌گویند ما نمی‌خواهیم مثل شما شویم فقط یک مقداری عضلاتمان فرم بگیرد کفایت می‌کند. من هم در پاسخ می‌گویم که ساختن یک‌چنین فیزیکی به سال‌ها تمرین مداوم و رعایت رژیم غذائی دقیق نیاز دارد و البته به صبر بسیار زیاد.

قبلاً گفته‌ام که بدنسازی به صبر ایوب، گنج قارون و عمر نوح نیاز دارد. فاکتور استمرار در این ورزش نقش بسیار مهمی دارد که متأسفانه بعضی از آن غافلند. به‌عنوان مثال شما هر چقدر هم که با استعداد باشید خیلی بعید است که با ۲ جلسه تمرین بتوانید رانندگی را کامل فرا بگیرید، اما از طرف دیگر اگر یک‌فرد با استعداد متوسط و حتی کم بیاید و ۲۰ جلسه برای فراگیری رانندگی تمرین و تلاش کند مطمئن باشید که از شما نتایج بهتری حاصل خواهد کرد. چنانچه در بدنسازی دنبال نتایج قابل قبول هستید و می‌خواهید که بدن رویائی خود را بسازید باید روی برنامه اصولی حرکت کنید و روی آن کاملاً متعهد باشید. تداوم و صبر، شما را به قله می‌رساند. چشم خود را به قله بدوزید و مداوم تلاش کنید تا کام‌تان برآید.

حمید ملکی