جمعه, ۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 June, 2024
مجله ویستا

چیدمان متفاوت اثاثیه منزل


چیدمان متفاوت اثاثیه منزل

تا به حال توجه کرده‌اید که فضای داخلی خانه و نحوه چیدمان اسباب و اثاثیه منزل ارتباط مستقیمی با افزایش انرژی شما در بدو ورود به منزل دارد.
به عقیده طراحان داخلی یکی از مهم‌ترین …

تا به حال توجه کرده‌اید که فضای داخلی خانه و نحوه چیدمان اسباب و اثاثیه منزل ارتباط مستقیمی با افزایش انرژی شما در بدو ورود به منزل دارد.

به عقیده طراحان داخلی یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب تشدید نگرانی و پریشانی حال فرد پس از گذران یک روز کاری می‌شود، حضور در فضایی است که هیچ گونه هماهنگی در نوع چیدمان و رنگ‌آمیزی آن دیده نمی‌شود. گرچه به نظر ساده می‌آید ولی تناسب بین رنگ دیوارها با پرده و مبلمان و نیز نحوه دکوراسیون تاثیر فوق‌العاده‌ای در شاد و سرزنده‌کردن آدم‌ها دارد. مشکل اصلی بیشتر خانه‌ها یکنواختی است. در اغلب خانه‌ها نقطه تمرکز محل قرار گرفتن تلویزیون است که چون معمولا در یک کنج خلوت قرار می‌گیرد، افراد را از توجه و لذت بردن از سایر فضا محروم می‌کند. ابتدا برای از بین بردن یکنواختی مرکز توجه خانواده را تغییر دهید. مبل‌ها را به جای اینکه به دیوار تکیه دهید کمی به هم نزدیک کنید و یک قطعه فرش یا گلیم به صورت قطری پهن کنید، با این کار تمام توجه را از تلویزیون برداشته‌اید. فراموش نکنید یکی از مواردی که باعث می‌شود افراد خانواده از هم فاصله بگیرند و به اتاق‌های خودشان پناه ببرند، نبود فضای گرم و صمیمی برای گفت‌وگو است. البته این بدان معنا نیست که تلویزیون را به‌طور کل از اتاق نشیمن حذف کنید. تلویزیون را به جای قرار دادن در کنج به مرکز دیوار بیاورید به گونه‌ای که در فاصله میانی دو کاناپه قرار گیرد.

حتی می‌توانید در انتهای اتاق دو طبقه چوبی نصب کنید و از آن به عنوان میز تلویزیون کتابخانه و حتی قراردادن اشیای زینتی استفاده کنید. قرار دادن گیاه در بین کاناپه و قفسه‌ها نیز کمک بزرگی به تغییر روحیه افراد می‌کند.تغییر دیگری که برای رهایی از یکنواختی پیشنهاد می‌شود تغییر چیدمان آشپزخانه است. میز ناهارخوری را از آشپزخانه بیرون آورید و در فاصله بین اپن و محل قرارگیری مبلمان قرار دهید. با این کار محل اجتماع خانواده در زمان صرف شام را از فضای سرد و یکنواخت آشپزخانه دور می‌کنید. گذاشتن آباژور بلند در فاصله بین اپن و میز ناهارخوری در کنج دیوار نیز تاثیر بسزایی در دلپذیرکردن فضای خانه از لحاظ نورپردازی خواهد داشت.

عنصر رنگ را فراموش نکنید

رنگ جادویی است که می‌تواند اتاق را از محیطی سرد و کسل کننده به فضایی گرم و صمیمی متحول سازد. اولین عنصری که در بدو ورود به خانه چشم را خیره می‌کند، رنگ است. استفاده از رنگ‌های روشن مثل سبز، آبی و صورتی برای پرده، رومبلی، کوسن و حتی دیوارها می‌تواند شادابی و سرزندگی مضاعف در انسان ایجاد کند.