شنبه, ۳۰ تیر, ۱۴۰۳ / 20 July, 2024
مجله ویستا

شوک فرهاد مجیدی به فوتبال ایران


شوک فرهاد مجیدی به فوتبال ایران

چهره های سرشناس همچنان به خداحافظی ۷ محبوب واکنش نشان می دهند

در اقدامی غیرمنتظره، فرهاد مجیدی از فوتبال خداحافظی کرد تا در ادامه فصل، امیر قلعه نویی نتواند از وجود او در خط حمله استقلال استفاده کند. خداحافظی فرهاد مجیدی حالا تبدیل به یکی از سوژه‌های مهم فوتبال ایران شده است. از علی دایی گرفته تا وحید هاشمیان و پرویز مظلومی و... درباره این اتفاق حرف زده‌اند و ناراحتی خود را بیان کرده‌اند.

با این حال علی فتح‌‌الله‌زاده مدیر عامل باشگاه استقلال می‌گوید در تلاش است فرهاد مجیدی را تا پایان نیم فصل به ترکیب استقلال برگرداند.وی گفت: «هنوز باورم نمی‌شود که فرهاد این کار را با ما کرده. من از دو، سه روز گذشته این شایعات را شنیده بودم اما این طور نبود که از واقعیت خبر داشته باشم. حتی از امیر قلعه‌نویی راجع به این مساله پرسیدم اما او هم گفت که این مساله واقعیت ندارد.» او ادامه داد: «پس از این اتفاق با مجیدی تماس نگرفتم تا در روحیه اش تاثیر نداشته باشد. من هنوزم قانع نشده‌ام و می‌گویم که باید به ترکیب تیم برگردد.

او حداقل می‌توانست تا پایان نیم فصل تیم را همراهی کند و به نظر من تصمیمش معقول نبود. امیدوارم هرجور که شده در این دو بازی باقیمانده به ترکیب تیم برگردد، تا در یک روز خاص آخرین بازی خود را انجام دهد و رسما با هواداران خداحافظی کند.»مدیر عامل استقلال در واکنش به این سوال که آیا خداحافظی مجیدی به مسائلی چون دوپینگ مربوط می‌شود، گفت: «خیلی زشت است که بعضی‌ها اجازه مطرح کردن چنین شایعاتی را به خود می‌دهند.» علی فتح‌الله‌زاده که با بغض از فرهاد مجیدی صحبت می‌کرد، در مورد احساساتش گفت: «بغض کرده‌ام چون این پدر صلواتی را خیلی دوست داشتم!» منصور پورحیدری مدیرفنی استقلال نیز در مورد خداحافظی مجیدی گفت: «من هم از این اتفاق تعجب کردم و اصلا انتظار نداشتم که فرهاد از فوتبال خداحافظی کند.

او همچنان می‌توانست به استقلال کمک کند و خیلی‌ها دوست داشتند که همچنان فرهاد را با پیراهن استقلال ببینند، ولی به هر حال این یک تصمیم شخصی بود که مجیدی گرفت و از فوتبال خداحافظی کرد.» پورحیدری در پاسخ به این سوال که هنگام تماشای تصاویر خداحافظی مجیدی چه حسی داشتید این واکنش را نشان داد: «‌طبیعتا خداحافظی او برای من و خیلی از استقلالی‌ها ناراحت‌کننده است و جایش همیشه خالی خواهد بود. پورحیدری در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید مجیدی تبدیل به یک مربی بزرگ شود، افزود: «او مدتی پیش در کلاس‌های مربیگری شرکت کرد و قصد دارد این کلاس‌ها را ادامه دهد. مطمئنا او تصمیم دارد که در آینده در شغل مربیگری فعالیت کند و امیدوارم در کارش موفق باشد. به هر حال باید منتظر ماند و در آینده شاهد فعالیت مجیدی در حرفه مربیگری باشیم.» امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال نیز در این مورد گفت: «من از چند روز گذشته از این تصمیم فرهاد با خبر بودم.

به هرحال این شانس من است که بازیکنان بزرگی چون محمود فکری، علیرضا منصوریان و حالا هم فرهاد مجیدی در دوران مربیگری من در استقلال از فوتبال خداحافظی می‌کنند.» سرمربی استقلال با بیان اینکه تلاش زیادی برای منصرف کردن مجیدی از این تصمیم کرد، گفت: مجیدی بازیکن با کیفیت بالایی است و مطمئنا می‌توانست تا پایان فصل به ما کمک کند. حتی به او پیشنهاد دادم فقط در بازی‌های خانگی به میدان برود، اما متاسفانه تصمیمش را قاطعانه گرفته بود. من به شخصه فرهاد را بسیار دوست دارم، در گذشته سوءتفاهم هایی بین ما بود، اما همه آنها از بین رفت. فرهاد مجیدی زحمات زیادی برای استقلال کشیده و به همین خاطر است که در دل مردم جای دارد. شاید تنها نقطه تاریک کارنامه او کم بودن بازی های ملی است. تماس تلفنی فرهاد مجیدی با همسر ناصر حجازی فرهاد مجیدی پس از پایان دیدار استقلال و مس و بعد از خداحافظی خود از دنیای فوتبال با همسر ناصر حجازی تماس گرفت. مجیدی در تماس خود ضمن قدردانی از زحمات ناصر حجازی به بهناز شفیعی گفت: دوست داشتم تا ناصرخان نیز در روز خداحافظی من حضور داشت و در کنار ایشان از عالم بازی کنار می‌کشیدم، حال که ایشان حضور ندارند، با شما تماس گرفتم تا احساسم را بیان کنم.

همسر حجازی نیز با ابراز ناراحتی از خداحافظی مجیدی به وی گفت: من به طور کل از خداحافظی بدم می‌آید، اما اینکه این‌گونه غریبانه خداحافظی کردی، بیشتر ناراحتم کرد. بهتر بود با اعلام قبلی، جمعیت بیشتری حضور پیدا می‌کردند تا با دوستدارانت خداحافظی داشته باشی، هر چند که توان بازی کردن تا ۲ سال آینده را نیز داشتی. مجیدی نیز دلیل خداحافظی خود را طی کردن و پیشرفت در دوران مربیگری و رسیدگی به امور و زندگی شخصی خود عنوان کرد.