پنجشنبه, ۳۱ خرداد, ۱۴۰۳ / 20 June, 2024
مجله ویستا

خودروی لوگان


خودروی لوگان

لوگان تصویری نو و مدرن از یک خودرو به نمایش می گذارد در اولین نگاه, توجه شما به خطوط کلاسیک و در عین حال گویای آن جلب می شود طراحی لوگان صفات بارز وی یعنی استحکام و قدرت را تداعی می كند شخصیت قوی و فضای فوق العاده لوگان شما را به سفر می خواند قوای محرکه خستگی ناپذیر و صندوق عقب بزرگ آن شما را در هر مسیر و مسافتی همراهی می كند

نمای بیرونی

لوگان تصویری نو و مدرن از یک خودرو به نمایش می گذارد. در اولین نگاه، توجه شما به خطوط کلاسیک و در عین حال گویای آن جلب می‌شود. طراحی لوگان صفات بارز وی یعنی استحکام و قدرت را تداعی می‌كند. شخصیت قوی و فضای فوق‌العاده لوگان شما را به سفر می‌خواند. قوای محرکه خستگی‌ناپذیر و صندوق عقب بزرگ آن شما را در هر مسیر و مسافتی همراهی می كند.

نمای داخلی

لوگان رفاه تك تك سرنشینان را تأمین می‌كند.ارتفاع سقف و شیشه‌های متمایل به عمود بهینه‌ترین استفاده از فضای داخل را فراهم می‌سازند. ۵ سرنشین بزرگسال به راحتی در لوگان جای می‌گیرند.

جایگاه راننده با هدف سهولت بخشیدن به رانندگی طراحی شده است. در این جایگاه شما کاملاً مسلط خواهید بود. فرمان، اهرم تعویض دنده و کلیدهای داشبورد به طور طبیعی در دسترس شما قرار می‌گیرند.

رانندگی در آرامش و رفاه

در آغوش صندلی راننده جای گیرید. آنرا مطابق قامت خود دقیقاً تنظیم كنید و مناسب‌ترین زاویه فرمان را برای خود انتخاب كنید. انجام کلیه تنظیمات برای یافتن وضعیت ایده‌آل رانندگی متناسب با اندام و عادات رانندگی شما به راحتی انجام می‌شود. اکنون دل به جاده دهید. مجموعه انتقال نیرو در لوگان برای رانندگی با آرامش محض، اطمینان تام و تسلط مطلق طراحی شده است. لوگان خودرویی محکم و متناسب با جاده های ایران ساخته شده است. این خودرو به جاده می‌چسبد، قوای محرکه آن قدرتمند و قابل اطمینان است. دستگاه تهویه مطبوع لوگان کابین داخلی را به طور یکنواخت خنک نگه می‌دارد. کلیه شرایط مهیا می‌باشند تا از سفر خود لذت ببرید و احساس خستگی نكنید. اکنون، جاده در اختیار شماست، احساس خوبی شما را فرا می‌گیرد.

فضای وسیع

فضای داخلی کابین فوق‌العاده است. چنین فضای وسیعی در این کلاس خودرو کاملاًٌ غیر منتظره است. جای پای سرنشینان حتی در صندلی عقب که گنجایش ۳ سرنشین بزرگسال را دارد استثنایی است. فضای سرنشینان عقب دلباز و بزرگ جلوه می‌كند. صندوق عقب لوگان گنجایش ۵۱۰ دسی متر مکعب را دارد. در واقع لوگان دارای وسیع‌ترین حجم صندوق عقب خودروهای هم‌کلاس خود است. این صندوق چنان بزرگ است که حتی با حجم صندوق پژو ۴۰۵ که در کلاس خودروهای بالاتر به بزرگی شهرت دارد، برابری می‌كند.

قوای محرکه

لوگان با قوای محرکه جدیدی با حجم ۶/۱ لیتر، قدرت ۱۱۰ اسب بخار و گیربکس ۵ دنده ای عرضه می‌شود. مصرف سوخت لوگان بسیار پائین است.این موتور حاوی ۱۶ سوپاپ است و قدرت را با رانندگی لذت بخش توأم می سازد. شتاب این موتور نرم و در عین حال کارآمد است.

پشتیبانی و محافظت از راننده

چنانچه به طور ناگهانی ترمز بگیرید، سیستم ABS لوگان مانع قفل شدن چرخها می‌شود. خودرو از مسیر خود منحرف نمی‌شود و هدایت آن کاملاً تحت کنترل شما باقی می‌ماند. سیستم ضدقفل چرخ‌ها (ABS) و کیسه های هوا (Airbags) به عنوان انتخابی در لوگان موجود می‌باشد.فولادی که در ساخت بدنه و شاسی لوگان به کار گرفته شده است از نوعی است که قابلیت بالایی در جذب ضربات وارده به خودرو دارد. طراحی لوگان با هدف کسب بالاترین ضریب محافظت از سرنشینان به انجام رسیده است.لوگان با رعایت و مطابق با کلیه استانداردها و مقررات ایمنی اتحادیه اروپا ساخته شده است. یکی از مهمترین دغدغه های رنو تأمین ایمنی سرنشینان خودروست، لذا از آغاز طراحی تا عرضه محصول ضریب ایمنی در صدر اولویت‌های رنو قرار می‌گیرد.

محیط زیست

۹۵ درصد وزن لوگان قابل بازیافت است. رنو اولین خودروساز جهانی است که هدف حفاظت از محیط زیست را توأم با ارتقای عملکرد محصولات خود به اجرا گذاشته است. طراحی لوگان با رویکرد تعامل با محیط زیست از روز تولید تا پایان عمر خودرو انجام پذیرفته است. درنتیجه لوگان با حداکثر مواد قابل بازیافت تولید شده است و حداقل آلایندگی را تولید می‌كند.مصرف سوخت کمتر یعنی کاهش آلودگی هوا و لوگان دوستدار محیط زیست است. برای کسانیکه بیش از این علاقمند به حفظ محیط زیست هستند، لوگان دوگانه سوز مجهز به کیت گاز طبیعی فشرده (CNG) نیز عرضه می‌شود.