شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
مجله ویستا

قهرمانان آسوده - Unstrung Heroes


قهرمانان آسوده - Unstrung Heroes
سال تولید : ۱۹۹۵
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : سوزان آرنولد، دانا رات و بیل بادالاتو.
کارگردان : دایان کیتن
فیلمنامه‌نویس : ریچارد لاگراونز، برمبنای رمانی نوشته فرانتس لیدز
فیلمبردار : فیدون پاپامایکل
آهنگساز(موسیقی متن) : توماس نیومن
هنرپیشگان : اندی مک‌ادول، جان تورتورو، مایکل ریچاردز، ماری چاپکین، نیتان وات، کندرا کرول و جوی آدامز.
نوع فیلم : رنگی.
صدا : ۹۴ دقیقه.


زندگی‌نامه "فرانتس لیدز" (وات)، یک ورزشی‌نویس معروف آمریکائی. "لیدز" که در مراسم غسل تعمید، اسمش را "استیون" گذاشته‌اند، وقتی "سلما" (مدل داول)، مادرش مریض می‌شود، "سید" (تورتورو) پدرش، از ترس آن‌که بچه‌ها حال مادر را بدتر کنند، او و خواهرش را از اتاقی که "سلما" در آن بستری است، دور نگاه می‌دارد. و بعدتر "استیون" را نزد دو برادرش می‌فرستد: "دانی" (ریچاردز)، مری پر شر و شور ولی پارانویائی که از توهمات و خیالات واهی رنج می‌برد و "آرتور" (چایکین)، مرد رئوفی که دوست دارد خنزر پنزرهای دیگران را جمع کند. آنان به اتفاق اسم "فرانتس" را روی بچه می‌گذارند و به او یاد می‌دهند که منحصر به فرد بودن خود را قدر بداند. زندگی با این عموهای عجیب و غریب باعث می‌شود تا "فرانتس" درد و رنج مرگ مادرش را تحمل کند.
٭ نخستین فیلم بلند داستانی کیتن، بارقه‌هائی از هوشمندی راکه از سابقه بازیگری‌اش و ساخت یکی دو اثر تلویزیونی از او سراغ داریم، نشان می‌دهد. او در نمایش خانواده‌ای عجیب و غریب با مهارت عمل کرده است، خانواده‌ای که اگر نتوانی از جنس آنان باشی با تمام عشقی که آنان به تو دارند باید مثل مادر (که زنی است طبیعی و متعادل)، ترک‌شان کنی. اما آن‌چه به فیلم لطمه زده، آشفتگی بیش از حد، عدم مکث کافی روی شخصیت‌ها و از همه مهم‌تر فقدان گیرائی است. موضوع فیلم با تمام انسانی بودنش به مخاطب نزدیک نیست.

همچنین مشاهده کنید
 وبگردی


 از میان خبرها
روزنامه فرهیختگانسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه خراسانوبگردیخبرگزاری ایرناخبرگزاری برناروزنامه دنیای اقتصادسایت مشرقروزنامه تعادلخبرگزاری مهر