شنبه, ۲۳ تیر, ۱۴۰۳ / 13 July, 2024
مجله ویستا


چگونه فضایی دلنشین برای نشیمن خود بسازیم ؟


چگونه فضایی دلنشین برای نشیمن خود بسازیم ؟
آیا اتاق نشیمن شما فقط جایی برای خوردن و نوشیدن است و یا دیدن تلویزیون و یا هر دوی آنها! اما در این اتاق هم شایسته است که دکوراسیونی شیک آنطور که مطلوب شماست در نظر بگیرید.
۱) ترکیب رنگها:
یک اتاق نشیمن تنها برای یک چیز است: معیشت. بنابراین از اینکه مبلمانتان در حاشیه اتاق قرار بگیرد صرف نظر کنید و آنها را به هم نزدیک کنید تا فضایی برای گفتگویی بهتر خلق کنید. سعی کنید رنگ دیوارها و وسایل حاشیه ای رنگی خنثی داشته باشند و در وسایل دیگر میتوانید مطابق شکل از رنگ زرد و نارنجی استفاده کنید با استفاده از این رنگها در مبلمان و کوسنها و پرده و ... نشاط و سرزندگی را در اتاقتان ایجاد کرده اید.
۲) فرمولی ساده:
اساس یک اتاق نشیمن بزرگ تعدادی کاناپه راحت،یک میز برای کتابها و غذا و لوازمی که خصوصیات شخصیتان را منعکس می کند می باشد. اما فرمول ساده:در اینجا قرمز روشن میزهای کناری مبل دو نفره به رنگهای خنثی در این اتاق اضافه شده است و کلکسیونی از جام های شیشه ای به صورت فشرده در طاقچه بالای شومینه آورده شده است. استفاده از چنین ترفند هایی فضای اتاق شما را از سادگی در می آورد.
۳) خارج از کادر:
تنالیته ای از رنگ قهوه ای و سبز زنده و سفید، این اتاق نشیمن را که در بیرون شهر واقع است بسیار جذاب کرده و انتخاب رنگهای پر قدرت در رنگ آمیزی فرش و کوسنها اتاق را سرزنده و زیبا ساخته است. حالت قرار گیری کاناپه و سایر وسایل که خارج از کادر اصلی و همیشگی هستند بسیار جالب است. البته کاناپه به صورتی قرار نگرفته که ورود و خروج از اتاق را سخت کند.
۴) خطوط را ه راه:
در این اتاق از ترکیب رنگ های خنثی مثل قهوه ای برای روکش چرمی مبلها و خاکستری مایل به قهوه ای در دیوارها استفاده شده است. این رنگها به تنهایی جلوه ای ندارند به این ترتیب قرارگیری کوسن های راه راه و لوازم روی میز و طاقچه بالای شومینه سرزندگی و هیجان را به اتاق داده است.
۵) صندلیها:
در دکوراسیون این اتاق از چندین گروه صندلی در خلق فضایی برای گفتگو استفاده شده است.قهوه ای روشن صندلیها و لوازم فلزی اتاق را از حالت جفت جفت خارج کرده است. قسمتهای سفید چوبی و نارنجی دیوارها در کوسنها هم مشاهده می شود که باعث هماهنگی در این اتاق شده است.
۶) تطبیق وسایل:
بدرستیکه آمیختن صندلیهای فلزی با خطوط کاملاً صاف با یک کاناپه بزرگ معمولی و یک آویز دیواری سنتی در کنار هم یک سبک کاملاً شخصی می باشد که بسیار هم زیبا و جذاب است. استفاده از رنگهای خنثی در این اتاق باعث شده است که همه ی وسایل با هم در ارتباط باشند.
۷) بودجه کم:
گرچه این اتاق نشیمن به نظر گران قیمت می آید اما در واقع بودجه بسیار کمی برای دکوارسیون آن صرف شده، تمام مبلمان و وسایل، دست دوم خریداری شده اند و تنها کاری که انجام شده است رنگ آن تجدید شده, اما چون وسائل دراین خانه جدید هستند روح تازه ای به آن داده اند.
۸) سبز و سبز:
اگر در انتخاب رنگهای متعدد در کنار هم مشکل دارید می توانید تنها از یک رنگ استفاده کنید، مثل این اتاق که از رنگ سبز در آن استفاده شده است و با قرار گیری تنالیته هایی از رنگ سبز در کنار رنگهای خنثی زیبایی خاصی به اتاق داده است.
۹) کلاسیک ومدرن:
در دکوراسیون این اتاق نشیمن که در کنار آشپزخانه قرار دارد از رنگهای بسیار تیره استفاده شده است، مبلمان و وسایل همگی کلاسیک هستند، اما با قرار دادن کوسنها و فرشی با نقش حیوانی اتاق را تا حدی مدرن کرده اند.
۱۰) روکش:
اگر شما مبلمانی دارید که با یکدیگر مطابقت ندارند و یا از رنگ آن خسته شده اید و قدرت خرید مبلمانی جدید ندارید، می توانید از روکش استفاده کنید. در این تصویر میز هم روکش دارد. در این اتاق نشیمن از پرده های حصیری استفاده شده است که در کنار آباژورهای با همان رنگ بسیار زیبا است.
۱۱) رنگهای جاویدان:
تنالیته ای از قهوه ای و آبی در کنار هم نیروی بسیار قوی دارند. به جای انتخاب آبی آسمانی و یا روشن از آبی استفاده کنید که خفه و عمیق باشد و این رنگ را فقط در یک ناحیه متمرکز کنید(مثلاً کاناپه) و به جای قهوه ای تیره از رنگی مشابه شیرقهوه ای برای دیوارها و تعدادی از وسایل انتخاب کنید این دو رنگ در کنار هم غوغا می کنند.
۱۲) یک تابلو نقاشی:
تابلو نقاشی کلاسیک در بالای شومینه در جاهای بسیاری به کار می آید،اما در انتخاب آن دقت کنید، اولاً یک سایز مناسب از آن (نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک) نقطه کانونی برای یک اتاق نشیمن می‌تواند باشد، مخصوصاً وقتی که به وسیله دو گلدان متقارن احاطه شود، ثانیاً یک کار هنری پالتی از رنگهای طبیعی را القا می‌کند به خصوص در کنار رنگ کره ای دیوار ها و سبز زنده اثاثیه.
۱۳) انتخاب رنگ:
رنگ خنثی در مبلها برای افکار دودلی که قدرت تصمیم گیری ندارند بسیار مناسب است. در این تصویر رنگ قرمز در تمام اتاق نقطه گذاری شده است، در کوسنها، پرده، صندلی، و حتی در گلدانها. هنگامیکه شما آمادگی تغییر را دارید بسار آسان است که برای یک انتخاب لوکس رنگ ارغوانی را جانشین قرمز کنید. می توانید از رنگهای سبز و لیمویی و نارنجی درخشان هم استفاده کنید.
۱۴) گپی دوستانه:
با قرار گرفتن یکی از مبلهایتان در مجاور دیوار و قرارگیری بقیه دور تا دور آن فضایی برای گفتگو خلق می‌شود. یک کاناپه دو نفره و ۲ مبل تک نفره بسیار مناسب است.سایر اثاثیه را ساده بگیرید نظیر میز شیشه ای قهوه ای و کف پوش ساده و آباژورهای ساده در این اتاق نشیمن.
۱۵) مقیاس در اتاق نشیمن:
تعدادی از قوانین باید شکسته شوند مثل این: مبلمان بزرگ سایز را در اتاق های کوچک قرار ندهید. در این اتاق کوچک میز قهوه ای حجیم در اتاق تسلط کامل دارد در این فضا از کاناپه ای بزرگ استفاده نشده است، اما در عوض صندلی های متعددی با رنگهای یک دست برای نشستن در نظر گرفته شده است.
۱۶) استفاده از فضاهای مرده:
با قرار گرفتن مبلمان در وسط اتاق مقدار زیادی از فضا راکد و مرده می شود. شما می توانید به نحوی از این فضاها استفاده کنید، با قراردادن میز یا قفسه کتاب در پشت کاناپه، یک دراور با کشوهای متعدد برای قرار دادن وسایل یا کتاب و یک قفسه شیشه ای برای قرار دادن بشقابها و یا وسایل پیش غذا برای پذیرایی کردن.
۱۷) انتخاب رنگ غالب:
صورتی فقط برای دختران کوچک نیست، البته کمی هم دشوار است که آن را از این حالت خارج کنید. برای اینکه تصویری بچه گانه خلق نکیند از ایده هایی مختلف باید استفاده کنید مثلاً کوسنی با نقش برگهای سرخس، دیوارها به رنگ صورتی چرک و خفه و به کارگیری رنگهای دیگر درکنار صورتی. در این اتاق نشیمن هم، رنگهای قهوه ای و کرم استفاده شده است و کاناپه راه راه با رنگهای مختلف به خوبی انتخاب شده است.
منبع : سایت سیمرغ