جمعه, ۲۵ خرداد, ۱۴۰۳ / 14 June, 2024
مجله ویستا

وقتی پول حرف می زند!


وقتی پول حرف می زند!
در روزهایی كه مسابقات لیگ برتر تعطیل بود، مسایل مدیریتی در هر ۲ باشگاه همچنان سوژه روز بود. تب و تاب هفته های پایانی لیگ ۸۵ حساسیت بازی های جام حذفی، آمد و رفت مدیران و چند مسأله دیگر باعث نشد كه بازیكنان ۲ تیم نگران دستمزدها، مبالغ قراردادها و مسایل منتهی به پول نباشند. به هر حال وقتی پول حرف می زند گوش خیلی ها صداهای دیگر را نمی شنود.
● استقلال
پیش آمدن یك وقفه طولانی مدت بین بازی های هفته بیست و هفتم و هفته بیست و هشتم مقابل پیكان و سپس تعویق این بازی موجب شد این تیم چند هفته از مسابقات رسمی دور باشد. به هرحال در هفته گذشته آبی پوشان فقط تمرین كردند و تلاش زیادی هم كردند تا كم حاشیه باشند.
● پوست گردو
تا به حال برایتان پیش آمده كه كسی دستتان را به اصطلاح در «پوست گردو» بگذارد؟ استقلالی ها در طول هفته گذشته ۲ بار سعی كردند بازی دوستانه برگزار كنند اما هر ۲ بار تیم های مقابل در آخرین لحظه دست آبی ها را در پوست گردو گذاشتند. به هر حال بار اول اگرچه مسؤولان باشگاه توانستند تیمی نصف و نیمه را به مصاف استقلال روانه كنند اما بار دوم تصادف اتوبوس حامل بازیكنان تیم حریف موجب شد آبی ها نتوانند مسابقه بدهند.
● دیدار پنهانی
به خودی خود دیدار كسی مثل ناصر حجازی كه از او به عنوان سرمربی آینده استقلال نام برده می شود با فتح الله زاده حرف و حدیث دارد چه رسد به اینكه ۲ عزیز نامبرده به صورت پنهانی با یكدیگر ملاقات كنند.به هر حال بعد از درز پیدا كردن این خبر فتح الله زاده منكر برگزاری چنین جلسه ای شد و حجازی هم گفت: جلسه داشتیم اما موضوع صحبت هایمان استقلال نبود. به هر حال این تناقض گویی گویای همه چیز است.
● بازار گرمی
اگر بشنوید برخی بازیكنان به فصل نقل و انتقالات اهمیت بیشتر می دهند تا قهرمانی تیم، باورتان می شود؟ به هر حال چه باور كنید و چه نكنید، جمع كثیری از بازیكنان استقلال كه قراردادهایشان در پایان فصل با این تیم به پایان خواهد رسید (یعنی هنوز به پایان نرسیده است) از هم اكنون بازارگرمی را شروع كرده اند و با انجام انواع و اقسام مصاحبه های آتشین در حال بالا بردن قیمت هستند. اسم نمی بریم اما فقط كافی است شماره های یك هفته گذشته «ابرار ورزشی» را ورق بزنید تا همه چیز دستگیرتان شود.
● بازی تفریحی
از ثمرات نیمكت نشینی طولانی مدت، یكی هم این است كه بازیكنانی از این دست هوایی می شوند و از آنجا كه دلشان برای بازی كردن تنگ می شود مجبور می گردند به ورزشگاه طرشت بروند و در تیم ملی پروین فوتبال بازی كنند. حالا اگر مرفاوی نسبت به این قضیه معترض است كه چرا وقتی تیم در كورس قهرمانی است بازیكنانی نیمكت نشینش این كارها را می كنند، بهتر است علت را در عملكرد خودش بجوید.
● پرسپولیس
بعد از چند روز تعطیل بودن و هوا خوردن كنار ساحل، بالاخره دنیزلی و شاگردانش رضایت دادند كه تمرینات را از سر بگیرند. سرخپوشان اگرچه انگیزه ای برای امتیاز گرفتن در لیگ ۸۵ را ندارند اما امیدوارند در جام حذفی
خوش بدرخشند.
● جبران مافات
احتمالاً بازیكنان پرسپولیس با خودشان حساب كرده اند و متوجه شده اند كه از لحاظ ایجاد درگیری های لفظی و فیزیكی از استقلالی ها كمتر ركورد زده اند كه به فكر جبران مافات افتاده اند و در یك جلسه تمرینی ۲ بار این عمل «روتین» شده را تكرار كردند. برای كم كردن فاصله ابتدا شیث و نیكبخت كمر همت به از خجالت درآمدن همدیگر بستند و بعد نوری و الونگ. نكته جالب اینكه الونگ كامرونی هم دوست داشت در این مشاركت عمومی سهمی داشته باشد.
● كاسه صبر
بالاخره هیچ كس نفهمید این كاسه صبری كه مدام صحبت از لبریز شدنش می شود، چه اندازه ای دارد؟ به هر حال هرچه كه هست این روزها كاسه صبر آقا مصطفای دنیزلی هم در حال لبریز شدن است چرا؟خودش كه می گوید تكلیف مدیر عامل را مشخص كنند تا بمانم وگرنه می روم. ظریفی می گفت احتمالاً در نبود انصاری فرد كسی نیست حساب دنیزلی را برسد. همین است كه صدای مصطفی خان در آمده است!
● برد شیرین
در روزهایی كه پرسپولیس هر نوع حریف لیگ برتری را شكست می دهد، قطعاً پیروزی بر تیم تازه لیگ برتری شده شیرین فراز نمی تواند چندان چشمگیر باشد اما به هر حال بعد از مدت ها تعطیلی، یك برد ۴ بر ۳ مقابل یك تیم شیرین قطعاً شیرینی های خاص خودش را دارد.
● درصدها
بحث «درصدها» فقط در ریاضی و حساب نیست كه اهمیت دارد؛ در ورزش و خصوصاً فوتبال هم مهم است و البته پركاربرد. مثلاً با كاهش درصد مبلغ قراردادها، بازیكنانی تب می كنند و با بالا رفتن آن خوش به حالشان می شود. بازیكنان پرسپولیس كه از مدیرعامل شدن انصاری فرد خاطره خوبی ندارند، حالا نگرانند كه مبادا مدیر عامل جدید هم از راه برسد و مثل انصاری فرد بخواهد از ۲۰ درصد تا ۴۰ درصد مبالغ قراردادهای آنان كم كند. به هر حال آنان از همین حالا جار و جنجال راه انداخته اند تا مبادا آسیبی به حساب های بانكی شان برسد.
● رونالدینیو
جناب پروین كوچك یا همان محمد پروین زحمت كشیده و آخر فصلی یادش افتاده كه علیه دنیزلی مصاحبه كند ومعروض بداردكه اگر رونالدینیو هم بودد، دنیزلی بازیش نمی داد. ظریفی می گفت به محمدآقا بفرمایید شما اول رونالدینیو بشو، بعد دم از مسایل دیگر بزن!
منبع : روزنامه ابرار ورزشی