سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
بافت فرسوده
روزنامه همشهری / ۱۳ ساعت قبل / ...
فضا‌های بی‌دفاع شهری عاملی برای فرسودگی محله‌ها
زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با فضا‌های بی‌دفاع شهری گفت: آن چیزی که باعث می‌شود ما در بافت فرسوده دچار فرسودگی مضاعف شویم و از طرفی فرسودگی تداوم پیدا کند، شکل‌گیری فضا‌های بی‌دفاع شهری است. به گزارش همشهری، کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی منطقه۷ با حضور محمد تقی‌زاده، معاون استانداری تهران، زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، کاوه حاجی‌علی‌اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و سمیه حاجوی شهردار منطقه۷ برگزار شد. زهرا نژادبهرام، عضو …
روزنامه ابتکار / ۳۷ ساعت قبل / ...
مدیر امور اعتباری بانک مسکن آمار تامین مالی پروژه های بازآفرینی شهری را اعلام کرد
سه استان پرتقاضا در اخذ تسهیلات نوسازی بافت فرسودهمدیر امور اعتباری بانک مسکن از مشاهده «رشد تقاضا» برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در شهرهای مختلف کشور خصوصاً شهرهای بزرگ طی هفته های اخیر خبر داد.محمد حسن علمداری با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا 19 بهمن ماه، سازندگان بیش از 9 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهرهای کشور موفق به تشکیل پرونده تسهیلات نوسازی در بانک شدند، افزود: در هفته های اخیر با تعیین تکلیف یارانه نرخ سود تسهیلات نوسازی و شروع انعقاد قراردادپرداخت این تسهیلات براساس سود حمایتی، شاهد استقبال سازندگان و تولیدکنندگان مسکن در بافت های فرسوده برای دریافت تسهیلات نوسازی هستیم که این نوید روشنی برای سرعت گرفتن طرح بازآفرینی شهری در کشور است.آن طور که علمداری اعلام کرده …
روزنامه همشهری / ۳۷ ساعت قبل / ...
بازآفرینی بافت‌های فرسوده مطابق با ویژگی هر محله
نوع بافت فرسوده در مناطق شهر تهران با یکدیگر متفاوت است و باید بهسازی آنها با روش‌های خاص و منطبق با ویژگی هر منطقه و محله تعریف، برنامه‌ریزی و اجرایی شود. به گزارش همشهری، زهرا نژادبهرام، عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه سیدحمید موسوی، شهردار منطقه یک، مدیران سازمان نوسازی شهر تهران و معاونان و مدیران منطقه و شورایاران محلات در بازدید از بافت فرسوده شمال تهران، اظهار کرد: «بهسازی محیطی، امنیت، استحکام‌بخشی، توسعه سرانه‌های ورزشی، آموزشی و درمانی ازجمله موارد لازم در پروژه‌های ساماندهی بافت‌های …
ایده‌های نو برای مدیریت شهری
روزنامه همشهری / ۳۷ ساعت قبل / ...
ایده‌های نو برای مدیریت شهری
پریسا امیرقاسم خانی- خبر‌نگار در زمانی که کشور و شهروندانش دوران سخت اقتصادی و تحریم‌ها را پشت می‌گذارند، استفاده از سیستم‌های نوین اقتصادی و مقرون به صرفه می‌تواند در مدیریت اقتصادی شهرها تأثیر بسزایی داشته باشد. سال‌های اخیر طرح استفاده از سیستم تهاترکارت به‌عنوان راهکار اقتصادی نوین درکشور و در قالب معامله غیرنقدی و پایاپای در مدیریت کلانشهرها مطرح شده است و جهت کاهش و تسهیل در پروژه‌های شهری ازجمله بافت فرسوده اجرایی می‌شود. در همایش طرح مسکن ملی و به بهانه ایجاد تفاهمنامه بین وزارت راه و …
جداسازی آب شرب و غیرشرب ضروری است
ایسنا / ۴۴ ساعت قبل / ...
جداسازی آب شرب و غیرشرب ضروری است
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در هیچ جای دنیا نداریم که آب تصفیه‌شده باکیفیت بالا در حوزه شرب، استحمام و موارد بهداشتی استفاده شود، باید جداسازی آب شرب و غیر شرب جدی گرفته شود.
  استانی-اجتماعی  آب و فاضلاب  آب شرب  بافت فرسوده
۶۵ هکتار از بافت منطقه یک فرسوده است
مهر / ۴۵ ساعت قبل / اجتماعی
۶۵ هکتار از بافت منطقه یک فرسوده است
عضو شورای اسلامی شهر تهران، گفت: ۶۵ هکتار از منطقه یک در بافت فرسوده قرار دارد.
  زهرا نژادبهرام  بافت فرسوده  نوسازی بافت فرسوده
۵۱ درصد از بافت فرسوده منطقه ۷ نوسازی شده است
تابناک / ۲ روز قبل / ...
۵۱ درصد از بافت فرسوده منطقه ۷ نوسازی شده است
شهردار منطقه ۷ در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار کلان شهرتهران از نوسازی ۵۱ درصدی بافت فرسوده منطقه خبر داد. آسیب‌هایی که در منطقه وجود داشته را شناسایی کرده ایم و یکی از الویت‌های ما افزایش سرانه فضای سبز شهری بود که توانستیم آن را افزایش دهیم.
ایجاد مرکز درمانی و بهداشتی برای ساکنان محله اتابک
مهر / ۲ روز قبل / اجتماعی
ایجاد مرکز درمانی و بهداشتی برای ساکنان محله اتابک
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از سپری شدن مراحل نهایی عملیات عمرانی احداث و تجهیزمرکز محله درخشان با هدف جبران کسری سرانه خدمات بهداشتی، درمانی وفضای سبز در محله اتابک در منطقه ۱۵ خبرداد.
  کاوه حاجی علی اکبری  بافت فرسوده  شهر تهران
کوچ سازنده‌ها به تهران قدیم!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اقتصادی
کوچ سازنده‌ها به تهران قدیم!
بررسی‌ها درباره منشأ کاهش سرمایه‌گذاری ساختمانی در بافت فرسوده و همین‌طور سایر مناطق شهری نشان می‌دهد سه عامل در افت قابل توجه ساختمان سازی در پایان ۹ ماه منتهی به آذر اثرگذار بوده است. عامل نخست مربوط به افزایش قیمت بنزین و پیش بینی فعالان ساختمانی در اثرگذاری این فاکتور بر افزایش هزینه‌های ساخت وساز به ویژه در بخش حمل و نقل است.
  بافت فرسوده  ساخت و ساز  مسکن  تهران  بافت قدیم تهران
از معضل طرح نیلوفری تا بافت فرسوده مسکونی در منطقه ۱۷
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
از معضل طرح نیلوفری تا بافت فرسوده مسکونی در منطقه ۱۷
با حضور اعضای شورایاری منطقه ۱۷، مشکلات و دغدغه‌های شهروندان در این منطقه در شورای شهر مطرح شد.
  بافت فرسوده  شهرداری منطقه 17  شورای شهر تهران
مرمت رایگان ۳۵ پلاک فرسوده با اجرای طرح «همسایه» در پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
مرمت رایگان ۳۵ پلاک فرسوده با اجرای طرح «همسایه» در پایتخت
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، از بهسازی و مرمت ۳۵ پلاک فرسوده در پایتخت با اجرای حرکت جهادی و سازندگی «همسایه» خبر داد.
  بافت فرسوده  شهرداری تهران  کاوه حاج علی اکبری
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
مـــــــرور
سازمان اموال تملیکی: 80‌میلیارد تومان کالای قاچاق در‌سال 98 معدوم شد  سازمان دامپزشکی: موضوع کرونای ماهی گلی شب عید شایعه است  سازمان صنعت تهران: 7‌هزار تن سیب و پرتقال ارزان برای شب عید توزیع می‌شود  آزادراه تهران- شمال موجب صرفه‌جویی  15 لیتری بنزین می‌شود  وام نوسازی بافت فرسوده برای انبوه‌سازان 170‌میلیون تومان شد  معاون وزیر ارتباطات: اختلال اینترنتی نداریم، حمله سایبری است
وام نوسازی بافت فرسوده در تهران ۱۷۰ میلیون تومان شد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
وام نوسازی بافت فرسوده در تهران ۱۷۰ میلیون تومان شد
بانک عامل بخش مسکن از پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده تا سقف ۱۷۰ میلیون تومان در تهران به سازندگان حرفه ای خبر داد.
آتش سوزی بازار حرمخانه تبریز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
آتش سوزی بازار حرمخانه تبریز
آتش‌سوزی پشت بازار حرمخانه یکشنبه ۲۷ بهمن در انتهای کوچه خویی‌های ۲ و در کارگاه انبار کفش انتهای کوچه رخ داد که پس از گزارش وقوع این آتش سوزی به سازمان آتش نشانی، آتش نشانان در کمتر از دو دقیقه در محل حاضر شدند . به علت وجود تیرهای چوبی و بافت فرسوده این قسمت از بازار حرم‌خانه، آتش پس از مهار اولیه، مجددا شعله ور شده بود که اکنون مهار شده است، ورودی‌های باریک و تنگ عملیات مهار را با مشکل مواجه کرده بود.
اکثر اماکن ورزشی کرمانشاه فرسوده‌اند/ باید استخر شهید اشرفی را تعطیل ‌کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
اکثر اماکن ورزشی کرمانشاه فرسوده‌اند/ باید استخر شهید اشرفی را تعطیل ‌کنیم
مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه گفت: اکثر اماکن و مجموعه‌های ورزشی کرمانشاه فرسوده‌اند و اعتباری هم برای مرمت آنها نداریم.
  اماکن ورزشی  بافت فرسوده  کرمانشاه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
تسهیلات جدید برای نوسازی بافت فرسوده
بانک مسکن پرداخت تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده با شکل و ترکیب جدید را آغاز کرد. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا) براساس تصمیم جدید این بانک و در راستای کمک اعتباری و تسهیلاتی به سرمایه‌گذاران ساختمانی و مالکان در بافت‌های فرسوده شهرهای سراسر کشور، سقف تسهیلات نوسازی با تجمیع سه نوع تسهیلات، تقویت شده است تا بخشی از تورم نهاده‌های ساختمانی و رشد هزینه ساخت و ساز برای سازنده‌ها از این طریق، پوشش داده شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
مسکن چگونه به اشتغال‫زایی و رشد اقتصادی کمک می‌کند؟
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مسکن ظرفیت زیادی برای کمک به اقتصاد کشور دارد، گفت: با ساخت ۲۰۰ هزار مسکن روستایی معادل ۴۰۰ هزار شغل پایدار ایجاد می‌شود و از آنجاکه معادل ۲۰ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی مربوط به مسکن است، طرح مسکن مهر با هدایت اعتباری و افزایش پایه پولی باعث جبران کاهش درآمدهای نفتی در رشد اقتصادی، افزایش اشتغال و تولید ناخالص داخلی شده است.به گزارش ایسنا، محمد‌هادی سلیمی‌زاده با بیان اینکه بخش مسکن ظرفیت زیادی برای کمک به اقتصاد کشور دارد، اظهار کرد: در این زمینه، مسکن روستایی با بافت قدیمی به دلیل آسیب‌هایی که در اثر سیل و وقایع طبیعی می‌بیند، اهمیت زیادی دارد و بدین منظور مشکلات افراد ساکن در روستا را بیشتر می‌کند. در حال حاضر معادل ۵.۵ میلیون مسکن روستایی داریم که تعداد …
دولاب در چنگال دلالان
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
دولاب در چنگال دلالان
محله قدیمی دولاب این روزها محلی برای فعالیت دلالان و بساز و بفروش‌ها شده و عده ای سودجو با سوء استفاده از فرسوده بودن بافت محله اقدام به ساخت و سازهای بی رویه کرده، ساختار اصیل محله را برهم زده و باعث افزایش جمعیت در این محله شده اند.
بازگشت زندگی به بافت فرسوده مهم‌ترین هدف بازآفرینی شهری است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / فرهنگی و هنری
بازگشت زندگی به بافت فرسوده مهم‌ترین هدف بازآفرینی شهری است
قم - وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بازگشت جریان زندگی در بافت تاریخی مهم‌ترین هدفی است که دولت در بازآفرینی پایدار شهری به دنبال آن بوده است.
  علی اصغر مونسان  استانداری قم  میراث فرهنگی
یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان پایتخت در بافت فرسوده زندگی می کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان پایتخت در بافت فرسوده زندگی می کنند
تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت که بافت فرسوده پایتخت با مساحتی نزدیک به چهارهزار هکتار بیش از یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر را در خود جای داده است.
  شهر تهران  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران
افزایش وام نوسازی ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده ابلاغ شد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
افزایش وام نوسازی ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده ابلاغ شد
عضو هیئت مدیره بازآفرینی شهری و جانشین دبیر ستاد ملی گفت: افزایش وام نوسازی ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده به بانک عامل ابلاغ شد.
  وام نوسازی  بافت فرسوده  مسکن
عکس/ بافت فرسوده ورزشگاه آزادی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ورزشی
عکس/ بافت فرسوده ورزشگاه آزادی
تصویری متفاوت از ورزشگاه آزادی که نشان از فرسودگی و احتمال بروز حادثه در این استادیوم را دارد.
  فوتبال  لیگ برتر  ورزشگاه آزادی  استادیوم آزادی  دربی پایتخت  دربی91  هواداران  بافت فرسوده
اقدامات ارزشمندی در حوزه مسکن سیستان و بلوچستان در حال انجام است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اجتماعی
اقدامات ارزشمندی در حوزه مسکن سیستان و بلوچستان در حال انجام است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقدامات ارزشمندی در حوزه مسکن این استان در بخش‌های مختلف همچون حاشیه نشینی، مسکن محرومین، بافت فرسوده و مسکن سیلزدگان در حال انجام است.
  استاندار سیستان و بلوچستان  مسکن
وام ساخت مسکن در برخی مناطق بالا رفت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
وام ساخت مسکن در برخی مناطق بالا رفت
معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش تسهیلات بهسازی نوسازی مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری به انبوه سازان به میزان ۱۷۰ میلیون تومان خبر داد.
  بافت فرسوده  وزارت راه و شهرسازی  وام و تسهیلات مسکن
کلنگ زنی پروژه تجمیعی ۱۳ پلاک فرسوده در منطقه ۱۵ توسط حناچی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اجتماعی
کلنگ زنی پروژه تجمیعی ۱۳ پلاک فرسوده در منطقه ۱۵ توسط حناچی
شهردار تهران ضمن بازدید از پروژه‌های بهسازی محیطی سازمان نوسازی در منطقه ۱۵، مرکز محله خاتون را افتتاح کرد و کلنگ پروژه تجمیعی ۱۳ پلاک فرسوده را به زمین نشاند.
  شهرداری تهران  بافت فرسوده
کلنگ نوسازی در بافت فرسوده مینابی پایتخت به زمین زده شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اجتماعی
کلنگ نوسازی در بافت فرسوده مینابی پایتخت به زمین زده شد
پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه با بازدید از پروژه‌های بهسازی محیطی سازمان نوسازی شهرداری در منطقه ۱۵ پایتخت، کلنگ پروژه تجمیعی ۱۳ پلاک فرسوده را به زمین زد.
اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه احیای بافت‌های فرسوده در اردستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه احیای بافت‌های فرسوده در اردستان
رئیس بنیاد مسکن اردستان گفت: هر یک از روستاییانی که قصد داشته باشند برای بهسازی و نوسازی مسکن‌های خود اقدام کنند می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.
  بافت فرسوده  استانی-شهرستانها
زندگی نا ایمن کنار خط راه‌آهن در یک قدمی پایتخت
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / سیاسی
زندگی نا ایمن کنار خط راه‌آهن در یک قدمی پایتخت
فضای مسکونی زیادی در حریم راه‌آهن شهر قدس وجود دارد. با توجه به تعداد فراوان سکنه‌ای که در این حریم زندگی می‌کنند، مشکلات متعددی از جمله تجمع آب‌های سطحی، عبور و مرور مردم، ترافیک و عدم وجود حصار به چشم می خورد.
  راه آهن خطرناک  پایین شهر  بافت فرسوده
افزایش ۳۰ درصدی عوارض ساخت و ساز
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
افزایش ۳۰ درصدی عوارض ساخت و ساز
اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی مبتنی بر مرغوبیت مکانی املاک در شهر تهران را به تصویب رساندند.
  صدور پروانه ساختمانی  بافت فرسوده  سازمان برنامه و بودجه
بزرگترین کار ما احداث شارستان رضوی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / ...
بزرگترین کار ما احداث شارستان رضوی است
شهردار منطقه ثامن شهرداری مشهد گفت: بزرگترین کار ما در این منطقه احداث شارستان رضوی است.
  استانی-اجتماعی  بافت فرسوده اطراف حرم رضوی  شهرداری منطقه ثامن
نامگذاری معابر با مشارکت شورایاران محلات/ در نوسازی بافت فرسوده، هویت محلات حفظ شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اجتماعی
نامگذاری معابر با مشارکت شورایاران محلات/ در نوسازی بافت فرسوده، هویت محلات حفظ شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورایاران باید نقش مشورتی، نظارتی و تصمیم ساز داشته باشند و نامگذاری معابر شهر با نظر آنها صورت گیرد.
  احمدمسجد جامعی  شورایاران  نوسازی بافت فرسوده  شورای شهر تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
مسکن ملی در زمان مقرر تحویل داده می‌شود؟
در شرایطی که هدف وزارت راه و شهرسازی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ عنوان شده، تکمیل این طرح در زمان مقرر بعید به نظر می‌رسد.به گزارش ایسنا، تقریبا یک سال قبل بود که طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی کلید زده شد. البته آغاز رسمی این پروژه توسط رئیس‌جمهوری ۵ شهریورماه امسال صورت گرفت. طبق برنامه، وزارت راه و شهرسازی، تکمیل واحدها را سال ۱۴۰۰ اعلام کرده، اما احتمالا این پروژه زمان بیشتری طول می‌کشد. از حدود ۴۰۰ هزار واحد قرار است ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۳۸ هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد عرضه شود. اگر ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده که به شکل مجزا در حال اجراست را کنار بگذاریم باید تا کنون احداث ۳۰۰ هزار واحد تعیین تکلیف می‌شد. …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
سهم 21 هزار واحدی استان مرکزی از طرح اقدام ملی مسکن
اراک ـ کمال‌آبادی: مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: سهم این استان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ هزار و ۸۹۰ واحد است که ساخت 4005 آن به‌صورت مشارکتی سازمان ملی زمین و مسکن، ۲ هزار و ۴۰ واحد در تعهد بنیاد مسکن، ۲ هزار و ۸۴۵ واحد در تعهد بازآفرینی شهری و ۱۲ هزار واحد در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران ساخته خواهد شد .«احمد مرزبان» افزود: در مرحله نخست ثبت‌نام این طرح در استان مرکزی که در ماه گذشته بصورت متمرکز صورت پذیرفت ، چهار هزار و ۵۰۰ نفر برای شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و یک‌هزار و ۹۹۱ نفر برای سایر شهرهای استان مرکزی ثبت‌نام کرده‌اند.وی بیان کرد: بر اساس بند ۱۰ مصوبات پانزدهمین نشست شورای هماهنگی مسکن که با حضور وزیر راه و شهرسازی در ۱۸ آبان‌ماه امسال برگزار شد، مقرر است در شهرهایی …
بازآفرینی شهری با نسخه گردشگری؛ تقویت گردشگری شهری می‌تواند در تسریع بازآفرینی شهری در آذربایجان غربی تاثیرگذار باشد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / فرهنگی و هنری
بازآفرینی شهری با نسخه گردشگری؛ تقویت گردشگری شهری می‌تواند در تسریع بازآفرینی شهری در آذربایجان غربی تاثیرگذار باشد
بار حاشیه‌نشینی 50 سال است بر دوش کلانشهرها سنگینی می‌کند. حاشیه‌نشینی و مشکلات ریز و درشت آن‌ قرار بود در قالب طرح‌های بازآفرینی شهری بهبود یابد، اما با وجود گذشت حدود 6 سال، شهروندان ثمری از آن نمی‌بینند یا کارهای صورت‌گرفته به قدری در هیاهوی بافت فرسوده و حاشیه‌ای گم شده که عملا سودی برای ساکنان ندارد.
۷۶ منزل در حصیرآباد اهواز جابه‌جا می‌شوند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اجتماعی
۷۶ منزل در حصیرآباد اهواز جابه‌جا می‌شوند
اهواز - فرماندار اهواز گفت: ۷۶ منزل در معرض خطر منطقه حصیرآباد اهواز جابجا می‌شود.
  جمال عالمی نیسی  شهرداری اهواز  بافت فرسوده
میدانگاه شهری به‌جای هایپرمارکت
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
میدانگاه شهری به‌جای هایپرمارکت
بخشی از بافت فرسوده میان خیابان‌های 17شهریور و شکوفه تا سال آینده تبدیل به پلازا و پارکینگ زیرزمینی می‌شود
تصویب اعتبارات لازم برای نوسازی و مقاوم‌سازی تعدادی واحد مسکونی در مشهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیاسی
تصویب اعتبارات لازم برای نوسازی و مقاوم‌سازی تعدادی واحد مسکونی در مشهد
با تصویب هیئت دولت، مبلغ ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت نوسازی و مقاوم‌سازی تعداد دو هزار واحد مسکونی واقع در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه تخصیص می‌یابد.
  مشهد  واحد مسکونی  نوسازی بافت فرسوده  مقاوم‌سازی
آمادگی بانک‌مسکن برای تامین اعتبار ۲۴۰ هزار واحد مسکونی اقدام ملی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
آمادگی بانک‌مسکن برای تامین اعتبار ۲۴۰ هزار واحد مسکونی اقدام ملی
ایلنا: مدیر امور اعتباری بانک‌مسکن از پرداخت ۵۱۴ میلیاردتومان تسهیلات به ۹۰۰۰ واحد در بافت فرسوده طی سالجاری خبر داد و گفت: استان‌های تهران، خراسان‌رضوی و اردبیل…
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
معابر جدید در بافت فرسوده مناطق 17و 18
همزمان با اجرای پروژه ساماندهی محور شهری راه‌آهن تهران-‌تبریز(محور نیلوفری)، 2معبر حمل‌ونقلی جدید در بافت فرسوده مناطق 17و 18احداث می‌شود. به گزارش همشهری، مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: «طبق نقشه‌های ابلاغی پروژه ساماندهی محور شهری راه‌آهن تهران- تبریز موسوم به محور نیلوفری، علاوه بر اصلاح هندسی معابر منتهی به خیابان 45متری زرند، احداث 2معبر حمل‌ونقلی جدید در بافت فرسوده مناطق 17و 18در دستورکار قرار گرفته است.» سیدمجید غمخوار با بیان اینکه احداث این معبر در محدوده …
پرداخت ۵۱۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۹ هزار واحد فرسوده
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
پرداخت ۵۱۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۹ هزار واحد فرسوده
مدیر امور اعتباری بانک‌مسکن از پرداخت ۵۱۴ میلیاردتومان تسهیلات به ۹ هزار واحد در بافت فرسوده در سال جاری خبر داد و گفت: استان‌های تهران، خراسان‌رضوی و اردبیل بیشترین تسهیلات بافت فرسوده را دریافت کردند.
زخم تجدد بر تن هویت تاریخی معماری سمنان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فرهنگی و هنری
زخم تجدد بر تن هویت تاریخی معماری سمنان
سمنان- ایرنا- معماری شهری سمنان بخشی از هویت فرهنگی جامعه بود که در گذر زمان و گذار بی‌رحم تجدد به بهانه توسعه شهری، نیاز به مراقبت بیشتری داشت. اکنون نفس‌های باقیمانده‌های معماری تاریخی این شهر به شماره افتاده است که ضرورت دارد در برنامه‌ریزی‌های شهری این ارزش‌های بومی بیشتر مدنظر قرار گیرد.
  شهرداری سمنان  سمنان  بافت فرسوده  تخریب بنای تاریخی  بنای تاریخی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
تبیین پروژه های بازآفرینی شهری در منطقه تاریخی فرهنگی تبریز
تبریز - فلاح: پروژه های بازآفرینی شهری در منطقه تاریخی فرهنگی تبریز با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تبیین و بررسی شد.جلسه مشترک شهردار منطقه ۸ تبریز با معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد و پیرامون پروژه های بازآفرینی شهری در بافت تاریخی شهر بحث و تبادل نظر شد.در این جلسه شهردار منطقه ۸ تبریز گفت: شهرداری منطقه ۸ تبریز به دلیل واقع شدن در بافت تاریخی شهر نیازمند تعاملات گسترده با استانداری میباشد بطوری که با تعاملات بین سازمانی مشکلات پیش روی و دوگانگی های موجود در منطقه رفع شده و خدمات دهی به نحو احسن در منطقه تاریخی شهر انجام پذیرد.در این جلسه مدبر به تشریح پروژه های در حال اجرا و مد نظرآتی منطقه در بافت تاریخی شهر پرداخته و با حضور رحمتی و هیئت همراه پیرامون …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات برای اصلاح بافت‌های فرسوده استان مرکزی پرداخت شد
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات به منظور اصلاحبافت‌های فرسوده در این استان پرداخت شد که برای ساخت۲۱۷ واحد در بافت فرسوده و ۲۳ فقره ودیعه مسکن هزینه می‌شوداراک ـ کمال‌آبادی: به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهر سازی استان مرکزی، احمد مرزبان افزود: این تسهیلات درقالب ۴۰۰ میلیون ریال وام بازسازی بافت‌های فرسوده با نرخ سود ۹ درصد به متقاضیان داده شده تا بتوانند با استفاده از این تسهیلات نسبت به نوسازی وبهسازی مسکن خود اقدام کنند.وی اظهار داشت: همچنین برای مساعدت با متقاضیان در اجرای طرح بازسازی، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات ودیعه مسکن برای تامین مسکن موقت در زمان ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود.مرزبان افزود: ۴۰۰ میلیون ریال نیز برای ساخت …
خطر ۴۸ هکتار سکونتگاه غیرمقاوم بر سر تبریز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
خطر ۴۸ هکتار سکونتگاه غیرمقاوم بر سر تبریز
تبریز - ایرنا - تبریز با معضل وجود ۴۸ هکتار مناطق مسکونی غیرمقاوم و در معرض خطر در حاشیه‌های این کلان‌شهر مواجه است که برون‌رفت از آن در سایه جدیت در اجرای طرح بازآفرینی شهری ممکن است.
  تبریز  بافت فرسوده  بازآفرینی شهری
تا سال ۹۴ صددرصد بافت‌های فرسوده باید مقاوم و نوسازی می‌شد/ فقط ۱۳ درصد کار تاکنون انجام شده است!
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
تا سال ۹۴ صددرصد بافت‌های فرسوده باید مقاوم و نوسازی می‌شد/ فقط ۱۳ درصد کار تاکنون انجام شده است!
ایلنا: رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه بافت فرسوده پاشنه آشیل…
  مجید عبداللهی  رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و
1300 هکتار از بافت‌های فرسوده کرمانشاه ظرف 2 سال آینده احیا می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
1300 هکتار از بافت‌های فرسوده کرمانشاه ظرف 2 سال آینده احیا می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از احیای 1300 هکتار از بافت های فرسوده استان در صورت تامین اعتبار تا دو سال آینده خبر داد.
  استانی-اقتصادی  کرمانشاه  بافت فرسوده  راه وشهرسازی
آوار خاطره ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / عکس
آوار خاطره ها
ایرنا - خرم‌آباد -خانه های قدیمی بخش جدایی ناپذیر فرهنگ و هویت اقوام بوده و حفظ آنها یکی از اولویت های مهم در شهرسازی مدرن است، مسئله ای که گویا در خرم‌آباد رو به فراموشی است. تصاویر مربوط به خانه های قدیمی این شهر در محلات پشت بازار و درب دلاکان است
  بافت فرسوده
۳۰درصد شهرنشینان، ساکن بافت فرسوده هستند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
۳۰درصد شهرنشینان، ساکن بافت فرسوده هستند
عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری از سکونت ۳۰ درصد جمعیت شهری کشور در بافت های ناکارآمد خبر داد.
  شرکت بازافرینی شهری  بافت فرسوده  تسهیلات بافت فرسوده  نوسازی بافت فرسوده  سید مسلم سیدالحسینی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
انتشار اوراق مالی اسلامی برای هزینه کرد در بافت های فرسوده
درحالی‌که در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ انتشار اوراق مالی اسلامی با اولویت هزینه‌کرد منابع حاصل از آن در بازآفرینی شهری و بافت‌های فرسوده به شهرداری‌های کشور واگذار شده بود در لایحه بودجه سال 99 این کار به شرکت‌های دولتی واگذار شد.
امامزاده زیدبن‌علی (ع) بافت تاریخی، فرسوده و موقوفه است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
امامزاده زیدبن‌علی (ع) بافت تاریخی، فرسوده و موقوفه است
معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: امامزاده زیدبن‌علی(ع) سه ویژگی بافت تاریخی، فرسوده و هم موقوفه است که در هر زمینه به یک دستگاه جداگانه مرتبط است.
  امامزاده زیدبن علی(ع)  بافت فرسوده  موقوفه  استانی-فرهنگی و هنری
بهره‌برداری از ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری تا پایان امسال
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
بهره‌برداری از ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری تا پایان امسال
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از بهره‌برداری ۱۰ پروژه بازآفرینی در سطح بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهرهای استان تا پایان امسال خبر داد.
  استانی-اجتماعی  بافت فرسوده  بازآفرینی شهری
پلمب ۹۲خانه مجردی در ناحیه یک منطقه ۱۳
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
پلمب ۹۲خانه مجردی در ناحیه یک منطقه ۱۳
شهردار منطقه ۱۳ از پلمب ۹۲ باب خانه مجردی با حکم قضائی در محدوده بافت فرسوده ناحیه یک این منطقه خبر داد و گفت: این طرح در جهت اجرای طرح انضباط اجتماعی، کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی و کسب رضایت شهروندان اجرا شد.
  پلمب  شهرداری منطقه13  خانه مجردی  پاتوق معتادان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
وجود5000 هکتار بافت ناکارآمد شهری درگیلان
مرتضی یوسفیان سرپرست اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه وشهرسازی گیلان با ارائه گزارشی به تشریح فعالیتها واقدامات انجام شده وبرنامه های پیش رودرحوزه بازآفرینی شهری پرداخت وگفت:بازآفرینی شهری رویکردی نودرنوسازی بافت های فرسوده شهری محسوب می شودکه ارتقاء کیفیت زندگی شهری را در پی دارد.وی با بیان اینکه محله های بافت فرسوده دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستند تصریح کرد:این محلات و بافت‌ها از یک سو دارای ریشه‌های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است و از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب‌پذیری در برابر زلزله، سیل و آتش سوزی و نیز تطابق نداشتن با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن ، دارای مشکلات …
حضور معتادان و مصرف‌کنندگان و اراذل اوباش بحرانی برای باغ آذری
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
حضور معتادان و مصرف‌کنندگان و اراذل اوباش بحرانی برای باغ آذری
ایوب بوچانی دبیر شورایاری محله باغ آذری حمل و نقل عمومی این محله را فاقد زیر ساخت دانست و افزود: ریشه بحران های باغ آذری در بافت فرسوده و معتادان متجاهر نهفته است.
  پلیس مبارزه با مواد مخدر  حمل و نقل عمومی  خانواده  خدمت رسانی به مردم  فوتبال
تأثیر نوسازی کالبدی باغ آذری در کاهش معضلات اجتماعی محله
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
تأثیر نوسازی کالبدی باغ آذری در کاهش معضلات اجتماعی محله
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: احیا و نوسازی کالبدی محله باغ آذری می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی این محله موثر باشد.
  زهرا نژادبهرام  آسیبهای اجتماعی  نوسازی بافت فرسوده
ستاد ملی بازآفرینی پایدار در تسهیلات بافت فرسوده تجدیدنظر کند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
ستاد ملی بازآفرینی پایدار در تسهیلات بافت فرسوده تجدیدنظر کند
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به افزایش هزینه‌های ساخت و ساز در یکسال گذشته و کاهش تسهیلات خرید واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده، خواستار تجدیدنظر ستاد ملی بازآفرینی پایدار در حوزه تسهیلات عرضه و تقاضای مسکن در بافت‌های فرسوده شد.
وزیر دولت اصلاحات: در مسکن مهر برای هر مترمربع ۵۰ هزار تومان باج سبیل دادند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
وزیر دولت اصلاحات: در مسکن مهر برای هر مترمربع ۵۰ هزار تومان باج سبیل دادند
وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات با بیان اینکه در طرح مسکن مهر بافت فرسوده مدرن ساخته شد، گفت:برای هر مترمربع مسکن مهر ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان باج سبیل دادند.
بررسی گزارش اقدامات سازمان نوسازی شهر تهران در ستاد ملی بازآفرینی پایدار
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
بررسی گزارش اقدامات سازمان نوسازی شهر تهران در ستاد ملی بازآفرینی پایدار
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به افزایش هزینه‌های ساخت و ساز در یکسال گذشته و کاهش تسهیلات خرید واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده، خواستار تجدید نظر ستاد ملی بازآفرینی پایدار در حوزه تسهیلات عرضه و تقاضای مسکن در بافت‌های فرسوده شد.
  شهرداری تهران  سازمان نوسازی شهر تهران  نوسازی بافت فرسوده
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
واکاوی سویه های شهری اعتراضات آبان
پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری کشور با محور نوسازی بافت فرسوده و عدم گسترش حاشیه نشینی درشرایطی برگزار شد
  حاشیه نشینی  راه و شهرسازی  رشد  مسکن  وزارت راه و شهرسازی
مسکن ملی قابل خرید و فروش نیست
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
مسکن ملی قابل خرید و فروش نیست
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: انعقاد تفاهم‌نامه با وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت (صمت) و ارشاد را در دستور کار قرار داده‌ایم که در صورت موافقت، برای خبرنگاران و هنرمندان خانه می‌سازیم. به گفته وی تا زمانی که سند و واگذاری به شکل رسمی انجام شود، خرید و فروش مسکن ملی امکان پذیر نخواهد بود.
  محمود محمودزاده  تفاهم نامه  معاون مسکن  مسکن ملی  بافت فرسوده
۸۰ درصد بودجه شهرداریها از تخلفات ساختمانی تامین می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
۸۰ درصد بودجه شهرداریها از تخلفات ساختمانی تامین می‌شود
مشهد- ایرنا -رییس شورای اسلامی شهد مشهد گفت: در حالی که ۸۰ درصد بودجه شهرداریها از محل تخلفات ساختمانی تامین می شود می‌بایست راهکاری به منظور جلب حضور و مشارکت مردم در این حوزه پیدا کرد.
  آسیب های اجتماعی  شهر  فرهنگی  بافت فرسوده  حاشیه نشینی  شهرنشینی  دانشگاه فردوسی مشهد  شورای اسلامی شهر مشهد
منابع کافی برای طرحهای بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده‌است
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
منابع کافی برای طرحهای بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده‌است
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در تبصره ۱۸ بودجه سال آینده کشور منابع کافی برای نوسازی بافت فرسوده و طرحهای بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده‌ است.
  بودجه  حرم مطهر  سازمان برنامه و بودجه  شهرداری  مشهد
بازآفرینی به داد حاشیه‌نشین‌ها نرسید
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۷ / اجتماعی
بازآفرینی به داد حاشیه‌نشین‌ها نرسید
بار حاشیه نشینی 50 سال است بر دوش کلانشهرها سنگینی می‌کند. حاشیه‌نشینی و مشکلات ریز و درشت آن‌ قرار بود در قالب طرح‌های بازآفرینی شهری بهبود یابد، اما با وجود گذشت حدود 6 سال، شهروندان ثمری از آن نمی‌بینند یا کارهای صورت گرفته به قدری در هیاهوی بافت فرسوده و حاشیه‌ای گم شده که عملا سودی برای ساکنان ندارد.
متقاضیان ساخت مسکن ملی در بافت فرسوده از تسهیلات یارانه‌ای برخوردار خواهند شد/ ۲۴۰ هزار متقاضی برای طرح اقدام ملی مسکن
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
متقاضیان ساخت مسکن ملی در بافت فرسوده از تسهیلات یارانه‌ای برخوردار خواهند شد/ ۲۴۰ هزار متقاضی برای طرح اقدام ملی مسکن
وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۴۰ هزار متقاضی برای طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور ثبت‌نام کردند.
  طرح مسکن ملی
عریضه ای برای نوبخت؛ هزارهکتار بافت فرسوده شهری و 49 هزار خانه غیر مقاوم روستایی زخم مزمنی که اهالی استان را تهدید می کند
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / اقتصادی
عریضه ای برای نوبخت؛ هزارهکتار بافت فرسوده شهری و 49 هزار خانه غیر مقاوم روستایی زخم مزمنی که اهالی استان را تهدید می کند
معضل بافت فرسوده در شهرها و خانه های نامقاومی که در کنار زلزله خیزی استان جان ساکنان آن را تهدید می کند موضوعی جدید نیست. مشکلی است که سال ها نمایندگان مجلس، مسئولان و مردم استان از آن می گویند اما چندان جدی گرفته نشده است حال که فردا رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور میهمان این دیار است انتظارها این است که اگر چه دو هزار خانه محرومان را به بهره برداری می رساند و قدم و خدمتی بزرگ محسوب می شود و در جای خود قابل تقدیر است به این حفره عمیق هم در برنامه ریزی و اختصاص بودجه توجه کند.
ارتقای ایمنی در محلات ناکارآمد و فرسوده تهران در دستورکار قرار می‌گیرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
ارتقای ایمنی در محلات ناکارآمد و فرسوده تهران در دستورکار قرار می‌گیرد
تفاهم نامه سازمان نوسازی شهر تهران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود دو سازمان جهت ارتقای کیفیت زندگی با تأکید بر ایمنی در محلات نارکارآمد شهری منعقد شد.
  بافت فرسوده تهران  سازمان نوسازی شهر تهران  کاوه حاجی علی اکبری
امضای تفاهم نامه همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و آتش‌نشانی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
امضای تفاهم نامه همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و آتش‌نشانی
تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نوسازی شهر تهران و سازمان آتش نشانی با محوریت همکاری متقابل و استفاده از ظرفیت‌های طرفین برای ارتقای سطح ایمنی بافت فرسوده شهر تهران امضا شد.
  سازمان آتش نشانی  سازمان آتش نشانی تهران  علی اکبری  مهدی داوری  تفاهم نامه
احتمال زلزله شدید در تهران زیاد است/ امکان تشخیص زلزله تا ۲۵ ثانیه قبل از وقوع
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
احتمال زلزله شدید در تهران زیاد است/ امکان تشخیص زلزله تا ۲۵ ثانیه قبل از وقوع
رضا کرمی محمدی با اشاره به زلزله مهیب تهران از راه اندازی سیستم هشدار سریع زلزله و بهسازی بافت فرسوده خبر داد.
  زلزله  مدیریت بحران
بافت‌های فرسوده، اولویت دولت در طرح ملی مسکن است/ در طرح ملی مسکن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
بافت‌های فرسوده، اولویت دولت در طرح ملی مسکن است/ در طرح ملی مسکن زمین دولتی رایگان در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد
رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: ساخت مسکن باید توسط مردم و با مشارکت بخش خصوصی انجام گیرد و دولت باید در تسهیل این کار کمک کند.
  حسن روحانی  شورای عالی مسکن  طرح ملی مسکن  وضعیت مسکن
دستورات جدید رییس جمهور در بخش مسکن
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
دستورات جدید رییس جمهور در بخش مسکن
رییس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: ساخت مسکن باید توسط مردم و با مشارکت بخش خصوصی انجام شود.
دستورات مهم روحانی به وزارتخانه‌ها، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی درباره طرح ملی مسکن
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
دستورات مهم روحانی به وزارتخانه‌ها، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی درباره طرح ملی مسکن
رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: ساخت مسکن باید توسط مردم و با مشارکت بخش خصوصی انجام گیرد و دولت باید در تسهیل این کار کمک کند.
  حسن روحانی  طرح مسکن ملی
اولویت دولت در طرح ملی مسکن بازآفرینی و اصلاح بافت‌های فرسوده شهرها و روستاها است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
اولویت دولت در طرح ملی مسکن بازآفرینی و اصلاح بافت‌های فرسوده شهرها و روستاها است
ایلنا: رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن دانست و تاکید کرد: ساخت مسکن باید توسط…
  حسن روحانی  رئیس جمهور  طرح ملی مسکن  شورای عالی مسکن  مشارکت توسعه‌گران و انبوه‌سازان