دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
سیب و سوران
نتایج انتخابات مجلس یازدهم در سراوان و مهرستان
نتایج انتخابات مجلس یازدهم در سراوان و مهرستان
نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه «سراوان و سیب و سوران و مهرستان» اعلام و ملک فاضلی با ۴۳ هزار و ۵۳۰ رای از مجموع ۱۱۹ هزار و ۱۰۷ رأی صحیح به عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / انتخابات مجلس / نتایج انتخابات / انتخابات98 / انتخابات مجلس یازدهم /
بر لبه تیغ معیشت
مائده امینی _ روزنامه‌نگار هیاهوها تمام شده. کمک‌های مردمی رسیده. خبرنگاران کم‌کم به خانه‌های خود برگشته‌اند. مشکل آبگرفتگی بیشتر خیابان‌ها حل شده اما زمین‌های کشاورزی حالا حالاها برای آنها زمین نمی‌شود. کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب و سوران و خاش....شهرستان‌هایی هستند که سیل بیشتر از همه استان دامن زمین‌های کشاورزی‌شان را گرفته است. تا همین یک سال پیش، مشکل کشاورزان سیستانی و بلوچ، خشکسالی و کم‌آبی بود. حالا باران آمده و همه محصولات، چاه‌های آب، تاسیسات …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
بیش از یک تن تریاک در سراوان کشف شد
بیش از یک تن تریاک در سراوان کشف شد
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یک تن و ۴۸۳ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای دپو شده بود در سراوان کشف شد. 
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / سیستان و بلوچستان / فرماندهی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان / سراوان / انتظامی / سیب و سوران / پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا /
تخلیه ۶ روستا از جمعیت و ۱۹۵ واحد مسکونی از سیلاب
رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر‌ از امدادرسانی به ۱۶‌هزار و ۴۳۵ خانوار سیل‌زده در استان سیستان‌وبلوچستان خبر داد.  مرتضی سلیمی با اشاره به جزئیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی استان سیستان‌وبلوچستان در ۱۰روز گذشته، گفت: «هموطنان ساکن در ۱۴ شهرستان ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوران، فنوج، کنارک، میرجاوه، مهرستان، نیکشهر و هیرمند متأثر از سیل و آبگرفتگی بوده‌اند و در این مدت به ۷۴‌هزار و ۷۵۴ نفر در ۶۵۵ شهر و روستا امدادرسانی شد و متأسفانه دونفر بر اثر وقوع سیل و ریزش آوار در شهرستان سرباز و کنارک جان باختند. او با اشاره به نجات زنان باردار از سیل و انتقال به مناطق امن، افزود: «۷ زن باردار در سیل شهرستان‌های …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ /
انجام 143 سورتی پرواز و انتقال 39 تن اقلام امدادی
رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به انجام ۱۰۹ سورتی پرواز بالگرد برای نجات سیل‌زدگان و انتقال اقلام امدادی گفت: «۶۹ نفر از سیل‌زدگان با قایق و بالگردهای هلال‌احمر از طغیان رودخانه‌ها نجات داده شدند.» مرتضی سلیمی با اشاره به جزئیات امدادرسانی در سیل و آب‌گرفتگی استان سیستان‌وبلوچستان در ۹ روز گذشته گفت: «هموطنان ساکن در ۱۴ شهرستان ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوارن، فنوج، کنارک، میرجاوه، مهرستان، نیکشهر و هیرمند متأثر از سیل و آب‌گرفتگی بوده‌اند و در این مدت به ۷۴‌هزار و ۷۵۴ نفر در ۶۵۵ شهر و روستا امدادرسانی شد که متاسفانه دو نفر بر اثر وقوع سیل  و ریزش آوار در شهرستان سرباز  …
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ /
میزان خسارت سیل به زمین‌های کشاورزی
بررسی‌های اولیه گروه‌های تعیین خسارت، میزان خسارات وارده به زیربخش‌های کشاورزی در اثر سیل اخیر را حدود ۶۴۰ میلیارد تومان برآورد کرده‌اند. بر اساس این گزارش بازسازی تاسیسات آبی و خاکی کشاورزی شامل قنوات، انهار سنتی و کانال‌های آبیاری، بند‌های آبخیزداری و استخر‌های پرورش ماهی، جاده‌های دسترسی، مزارع و باغات، جایگاه دام، واحد‌های مرغداری، تامین علوفه و اقدامات دامپزشکی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای کمک‌رسانی به کشاورزان و دامپروران مناطق سیل‌زده در دستور کار قرار دارد. عمده خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی در شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب و سوران و خاش بوده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ /
تعطیلی مدارس در سیستان و بلوچستان
به دنبال شدت بارش باران و آبگرفتگی معابر، مدارس زاهدان، دلگان، کنارک، مهرستان‌، سرباز، فنوج، سراوان و سیب و سوران فردا تعطیل است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / تعطیلی مدارس / تعطیلی مدارس سیستان و بلوچستان /
بازگشت اینترنت تلفن همراه در استان سیستان‌ و بلوچستان بعد از ۱۷ روز
بازگشت اینترنت تلفن همراه در استان سیستان‌ و بلوچستان بعد از ۱۷ روز
براساس گزارش‌ها اینترنت موبایل شهرستان‌های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار استان سیستان و بلوچستان وصل شده است و تنها اینترنت موبایل شهرستان‌های سراوان (مهرستان، سیب و سوران و ...) سرباز، نیکشهر (قصرقند، فنوج و ...) قطع باقی مانده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
در محور «سوران–هیدوج»
واژگونی یک دستگاه وانت تویوتا در محور «سوران–هیدوج»، یک کشته و۳ مجروح بر جای گذاشت.سرهنگ غلامرضا توکلی، فرمانده انتظامی شهرستان سیب و سوران در تشریح جزئیات این حادثه گفت: روز شنبه یک فقره تصادف فوتی محور سوران-هیدوج به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام و بلافاصله تیم گشت کلانتری ۱۱ برای بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شد. وی با اشاره به اینکه در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد، یک وانت تویوتا با ۴ سرنشین از جاده منحرف و واژگون شده، تصریح کرد: در این حادثه راننده ۲۵ ساله خودرو به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و ۳ سرنشین آن نیز مجروح و با کمک نیروهای امدادی به بیمارستان رازی سراوان منتقل شدند. فرمانده انتظامی شهرستان سیب و سوران اضافه کرد: کارشناس تصادفات، علت حادثه را سرعت غیرمجاز و ناتوانی راننده در …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ /
سارقان خرما به شاهد سرقت رحم نکردند
مردان مسلح هنگام سرقت از نخلستان، وقتی با مرد باغداری روبه‌رو شدند او را به رگبار گلوله بستند تا هیچ شاهدی برای سرقت‌شان وجود نداشته باشد، اما چند روز بعد در دام پلیس گرفتار شدند. به گزارش همشهری، روز 28شهریور‌ماه امسال به مأموران انتظامی شهرستان سیب و سوران در استان سیستان و بلوچستان خبر رسید مرد 60ساله‌ای که بر اثر شلیک گلوله مجروح شده بود بعد از انتقال به بیمارستان رازی سراوان جانش را از دست داده است. شواهد نشان می‌داد که این مرد باغدار هنگامی که در نخلستانش در روستای ناصرآباد مشغول آبیاری درختان …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ /
سه مسیر در خاش بازگشایی شد
سه مسیر در خاش بازگشایی شد
زاهدان- ایرنا- فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: مسیرهای خاش به سنگان و میرجاوه، خاش به پسکوه و ایرندگان به مهرستان و سیب و سوران که از دیشب به دلیل بارش باران و ریزش کوه بسته شه بود صبح امروز یکشنبه بازگشایی شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اجتماعی / امدادرسانی / بارندگی / خاش / مدیریت بحران / سیل /
مدارس سیب و سوران تعطیل شد
مدارس شهرستان سیب و سوران به دلیل تداوم بارندگی ها در دو نوبت صبح عصر فردا تعطیل اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / تعطیلی مدارس سیب و سوران /
۱۷۳سیل زده سیستان و بلوچستان اسکان داده شدند
۱۷۳سیل زده سیستان و بلوچستان اسکان داده شدند
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷۳ آسیب‌دیده سیلاب شهرستان‌های سرباز، سراوان، فنوج و سیب و سوران در قالب ۴۵ خانوار توسط نیروهای هلال احمر اسکان اضطراری داده شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اجتماعی / سیستان و بلوچستان / بارندگی / مدیریت بحران / سیل / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر /
امدادرسانی هلال‌احمر به ۸۳ سیل‌زده در سیب و سوران و فنوج
امدادرسانی هلال‌احمر به ۸۳ سیل‌زده در سیب و سوران و فنوج
سرپرست معاونت عملیات امداد و نجات هلال احمر از امدادرسانی به ۸۳ نفر در استان سیستان و بلوچستان به دنبال وقوع سیل اخیر، خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / حامد سجادی / مناطق سیل زده کشور / امداد رسانی / عملیات امداد و نجات /
فجیع ترین بلا بر سر زن 32 ساله در سیب و سوران / 7 سال هیچکس نمی دانست !
عاملان قتل مسلحانه زنی ۳۲ ساله در شهرستان سیب و سوران پس از هفت سال شناسایی و دستگیر شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ /
چهار کشته در تصادف وانت حامل سوخت قاچاق با یک وانت دیگر
برخورد یک دستگاه وانت حامل سوخت قاچاق با دستگاه وانت دیگر در شهرستان سیب و سوران 4 نفر را به کام مرگ کشاند.سرهنگ غلامرضا توکلی، فرمانده انتظامی شهرستان سیب و سوران گفت: روز یکشنبه یک فقره تصادف فوتی و حریق 2 دستگاه خودرو وانت در محور خاش-پسکوه محدوده روستای گلکوشن به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام و بلافاصله تیمی از ماموران پاسگاه انتظامی پسکوه به همراه عوامل امدادی و پلیس راه برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی افزود: در بررسی‌های به‏عمل‏آمده مشخص شد یک دستگاه وانت تویوتا حامل سوخت قاچاق با یک دستگاه وانت دیگر به شدت برخورد و هر 2 خودرو دچار حریق شده‌اند. سرهنگ توکلی عنوان کرد: در این حادثه متاسفانه 4 سرنشین 2 دستگاه خودرو که هویت‌های آن‌ها فعلا نامشخص است به علت جراحات وارده و سوختگی شدید …
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ /
قاچاق سوخت در سیب و سوران چهار نفر را به کام مرگ کشاند
قاچاق سوخت در سیب و سوران چهار نفر را به کام مرگ کشاند
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برخورد یک دستگاه وانت حامل سوخت قاچاق با یک دستگاه وانت دیگر در این شهرستان چهار نفر را به کام مرگ کشاند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / اجتماعی / سیستان و بلوچستان / حوادث رانندگی /
4 کشته در تصادف 2 دستگاه وانت
4 کشته در تصادف 2 دستگاه وانت
برخورد یک دستگاه وانت حامل سوخت قاچاق با دستگاه وانت دیگر در شهرستان سیب و سوران 4 نفر را به کام مرگ کشاند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ /
تالاسمی در شهرستان سیب و سوران 90درصد کاهش یافت
تالاسمی در شهرستان سیب و سوران 90درصد کاهش یافت
زاهدان- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با اقدامات آموزشی و به موقع کارشناسان مرکز مشاوره تالاسمی، انجام آزمایشات تکمیلی و مشارکت مطلوب علما و عاقدین محلی در یک سال و نیم اخیر شاهد کاهش 90 درصدی بیماری تالاسمی در سیب و سوران بودیم.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ /
مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به 56 هزار هکتار رسید
مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به 56 هزار هکتار رسید
زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 56 هزار و 370 هکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر و سیب و سوران علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ /
580 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در سیب و سوران بازدید شدند
580 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در سیب و سوران بازدید شدند
زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: 580 مرکز تهیه و توزیع موادغذایی از 20 اسفند پارسال همزمان با طرح نوروزی تا کنون مورد بازدید کارشناسان سلامت محیط این شهرستان قرار گرفتند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰ /
وقتی شکوه زندگی بخشش و مهربانی است
با نیکزاد و فاطمه، زوج خیّر اراکی که زندگی مشترک‌شان را با یک تصمیم بزرگ آغاز کردند: صرف هزینه عروسی‌شان برای ساخت حمام و سرویس بهداشتی در منطقه محروم سیب و سوران سیستان‌وبلوچستان
۱۳۹۷/۱۲/۱۴ /
40 طرح اشتغالزایی ویژه مددجویان در سیب و سوران ایجاد شد
40 طرح اشتغالزایی ویژه مددجویان در سیب و سوران ایجاد شد
زاهدان- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سیب و سوران گفت: 12 طرح اشتغالزایی از محل منابع امدادی با اعتبار127 میلیون تومان و 28 طرح از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکی با اعتبار 577 میلیون تومان در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدمات در10ماهه نخست سالجاری اجرا شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •