پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
حراجی
هنرمندانی که برای شهرت تن به رسوایی می‌دهند!
۲ روز قبل
هنرمندانی که برای شهرت تن به رسوایی می‌دهند!
کیهان نوشت: بازتاب‌های برگزاری سؤال‌برانگیز سیزدهمین «حراج تهران» و رد و بدل شدن ارقام نجومی برای خرید چند تابلو و همچنین مطرح شدن نام یک فعال هنری بدنام در این حراجی، همچنان ادامه دارد.
‌مقصد پنهان پول‌شویان
۲ روز قبل
‌مقصد پنهان پول‌شویان
هر بار سر و صدای فروش یک تابلوی هنری یا یک حراجی بزرگ بلند می‌شود، نخستین عبارتی که در همان لحظه در ذهن نقش می‌بندد این کلمه است: پول‌شویی.
ببینید | افشاگری عجیب درباره فروش آثار هنری در ایران
۳ روز قبل / حراجی آثار هنری / نمایشگاه هنری / تلویزیون
ببینید | افشاگری عجیب درباره فروش آثار هنری در ایران
کارشناس برنامه شب‌های هنر شبکه چهار سیما گفت : برخی هنرمندان عمدا دست به کار خلاف عرف می‌زنند تا کسب شهرت کنند./خبرفوری
۳ روز قبل / دانشگاه علوم و تحقیقات / فرهنگ و هنر / هنرهای تجسمی
حراجی‌های هنری مستعد پولشویی‌اند/کُپی‌کاری در هنر نشانه نبوغ هنرمند نیست
عضو هیأت علمی گروه فلسفه هنر دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات معتقد است که حراجی‌های هنری می‌توانند بستر مناسب و مستعدی برای پولشویی باشند.
۳ روز قبل
جماعت خواب‌زده
 حافظ روحانی         احمد مرشدلو خیلی زود مسیر پیشرفت حرفه‎‌‎ای را طی کرد. بعد از نخستین نمایشگاه انفرادی‎‌‎اش در اول دهه1380 در گالری طراحان آزاد، در طول دهه1380 نامش به‌سرعت بر سر زبان‎‌‎ها افتاد و آثارش بعدتر به مجموعه‎‌‎های مشهور و همچنین حراجی‎‌‎های آثار هنری راه یافت. او که در ابتدا پیکره‎‌‎های مسخ‎‌‎شده‎‌‎اش را با رنگ‎‌‎های بی‎‌‎فام نقاشی می‎‌‎کرد به‎‌‎تدریج رنگ را کنار گذاشت و کارش را با خودکار ادامه داد و چندین مجموعه را با خودکار خلق کرد. رویکرد او به مسایل اجتماعی در کنار تکنیک منحصر …
امارات میزبان اولین نسخه مجازی بزرگ‌ترین حراجی کتاب بیگ بد وولف
۴ روز قبل / کتاب خارجی و نمایشگاه خارجی
امارات میزبان اولین نسخه مجازی بزرگ‌ترین حراجی کتاب بیگ بد وولف
امارات متحده عربی، برای نخستین بار میزبان بزرگ‌ترین حراجی کتاب در جهان تحت عنوان «بیگ‌بد وولف» که به صورت آنلاین برگزار می‌شود شده است.
مدافعان FATF در مورد حراجی تهران شفاف سازی کنند/ غفلت از اجرای قانون داخلی مبارزه با پولشویی
۴ روز قبل / قانون مبارزه با پولشویی / FATF / پولشویی / سعید داغینه / حراج تهران
مدافعان FATF در مورد حراجی تهران شفاف سازی کنند/ غفلت از اجرای قانون داخلی مبارزه با پولشویی
یک کارشناس اقتصادی گفت: حراجی تهران فرصت خوبی است که ببینیم FATF چه کمکی می‌تواند به مبارزه با پولشویی در داخل کشور کند چرا که عده‌ای مدعی‌اند که FATF بهترین راه مبارزه با پولشویی است.
حراج تهران، نمایش یا واقعیت؟
۵ روز قبل
حراج تهران، نمایش یا واقعیت؟
سیزدهمین حراج تهران به صورت نیمه‌حضوری و تلفنی برگزار شد. حراجی که حاضران در آن شاهد میلیاردی شدن ۲۲ اثر بودند. اما آیا این قیمت‌ها واقعی است یا نمایشی و فقط برای بازارگرمی افراد و برندهاست؟
۵ روز قبل / خروس / دریانوردی
خروس‌های چندصد میلیون تومانی + تصاویر
به گزارش فارس، آرت‌فرها (نمایشگاه‌های هنری) در کنار حراجی‌ها، مکان‌هایی هستند که اقتصاد هنر در آنها در جریان است. تفاوت آرت‌فر با حراج هنری در این است که در آرت‌فرها، گالری‌ها حضور می‌یابند و به عرضه آثار عمدتاً مدرن هنری می‌پردازند، اما در حراج‌ها، گالری‌ها حضور مستقیم ندارند و صرفاً اثر است که عرضه می‌شود.
عکس | حراج اثری که نبوغ نقاش مشهور را نشان می‌دهد
۱۳۹۹/۱۱/۰۳ / هنرهای تجسمی / نقاشی / حراجی آثار هنری
عکس | حراج اثری که نبوغ نقاش مشهور را نشان می‌دهد
ایسنا نوشت: تابلو نقاشی اثر «ادوار مانه» که پیش از این هرگز به نمایش گذاشته نشده بود، برای نخستین‌بار به مزایده گذاشته می‌شود.
ببینید | آنونس فیلم دهه شصتی مدیر خبرساز حراجی تهران!
۱۳۹۹/۱۱/۰۳ / فیلم کوتاه / سینمای ایران
ببینید | آنونس فیلم دهه شصتی مدیر خبرساز حراجی تهران!
علیرضا سمیع آذر این روزها با حراج تهران نامش سر زبان ها افتاده مردی که در دهه ۷۰ معاون هنرهای تجسمی وزارت ارشاد بوده و در دهه ۶۰ سابقه فیلم سازی هم دارد. او در این سال ها فیلمی به نام پرواز پنجم ژوئن را ساخته که تعداد زیادی از هنرمندان سرشناس آن سال‌های سینمای ایران هم در این فیلم حادثه ای سیاسی بازی می کرده اند! او این روزها برای قیمت های عجیب و غریب آثار هنری با انتقادهای بسیاری روبرو شده است.
گران‌ترین کتاب کُمیک جهان! +فیلم
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
گران‌ترین کتاب کُمیک جهان! +فیلم
گرانترین کتاب کُمیک جهان به نام تین تین به قیمت 2.6 میلیون یورو در حراجی فرانسه معامله شد
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
لبنان نقاشی‌های تاریخی مسروقه را به یونان بازگرداند
لبنان دو نقاشی تاریخی از تصویر مسیح (ع) و مریم مقدس (س) را به یونان بازگرداند. به گزارش ایسنا و به نقل از فرانسه، لبنان دو نقاشی متعلق به قرن هجدهم میلادی که چهره مسیح (ع) و مریم مقدس (س) را به تصویر می‌کشند پس از آنکه در یک حراجی توقیف شدند به یونان بازگرداند.این نقاشی‌ها در سال ۲۰۱۶ در جریان برگزاری نمایشگاهی در آتن گمشده بودند و یونان به دنبال این اتفاق اطلاعیه جهانی برای بازگرداندن این آثار منتشر کرد.با اینکه تحقیقاتی درباره این دو نقاشی در لبنان آغاز شده است اما مشخص نیست که چه کسی این نقاشی‌ها را ربوده و یا چطور این نقاشی‌ها از لبنان سر در آورده‌اند، اما کسی که این نقاشی‌ها را در حراجی خریداری کرده بود قصد داشته آن‌ها را در آلمان به فروش برساند.حالا این دو نقاشی به سفیر یونان در بیروت تحویل …
چکش حراج بر کلید زندان «ناپلئون»
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / فرانسه / ناپلئون بناپارت / حراج / تاریخ
چکش حراج بر کلید زندان «ناپلئون»
تهران- ایرنا- کلید زندانی که «ناپلئون بناپارت»، امپراطور فرانسه، در آن درگذشت در یک حراجی به قیمت بالای ۱۱۱ هزار دلار فروخته شد.
فروش کلید اتاقی که «ناپلئون» در آن از دنیا رفت
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / ناپلئون بناپارت / حراج ساتبیز
فروش کلید اتاقی که «ناپلئون» در آن از دنیا رفت
کلید اتاقی که «ناپلئون بناپارت» در آن به عنوان یک زندانی از دنیا رفت در حراجی فروخته شد.
در جستجوی چارلی؟!
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / آیدین آغداشلو / حراجی تهران
در جستجوی چارلی؟!
جالب این است که خود "اینشتن" پیرو روش "چارلی چاپلین" بوده و به همین دلیل است که عبارت معروف زیر را بر زبان رانده است: "فقط وقتی می‌توانید از پی بردن به کنه مطلب اطمینان حاصل نمایید که بتوانید آن را برای مادربزرگتان توضیح دهید."
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
اتفاقا آغداشلو شاکی است!
آفتاب یزد - گروه شبکه: روز 26 دی ماه سیزدهمین حراج تهران برگزار شد. حراجی‌ای که با شائبه‌ها و حاشیه‌های بسیاری همراه بود. از جمله آنکه رقم‌های بالای فروش آثار هنری در حراج تهران سبب شده است که به آن اتهام پولشویی بزنند. اما از حاشیه‌های مهم این دوره از حراجی، فروش تابلوی آیدین آغداشلو به قیمت 12 میلیارد تومان بود. چرا که برخی معتقدند که این اثر آغداشلو به نام «خاطرات امید» یک کپی از یک نقاشی دیگر است. همچنین برخی‌ها به حضور آثار او در این حراجی اعتراض داشتند. به باور آنها به دلیل اتهام‌های اخیر علیه آغداشلو، پذیرش آثار او بی‌معنا است. از سوی دیگر این موضوع را مطرح می‌کنند که رکوردشکنی آغداشلو با اتهامات اخیر علیه او بی‌ارتباط نیست و این اتفاق برای شکستن جو پیش آمده علیه این نقاش از پیش برنامه …
ببینید: اینا ۱۲ میلیارد تومن فروخته شدن!
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / کاریکاتور / حراجی آثار هنری / آیدین آغداشلو
ببینید: اینا ۱۲ میلیارد تومن فروخته شدن!
شکستن رکورد حراج تهران با فروش جنجالی و پر حرف و حدیث اثری از آیدین آغداشلو با مبلغ ۱۲ میلیارد تومان، سوژه کارتونی از شهاب جعفرنژاد در صفحه اینستاگرامش شد.
عکسی از تابلوی طراحی کاهگل روی بوم که ۷۰۰ میلیون فروخته شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عکسی از تابلوی طراحی کاهگل روی بوم که ۷۰۰ میلیون فروخته شد
این عکس طراحی کاهگل روی بوم که می‌بینید رو در حراجی‌تهران ۷۰۰ میلیون تومان فروختند!/فارس پلاس
انتقاد تند کیهان از حراجی تهران
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
انتقاد تند کیهان از حراجی تهران
جای سؤال است که چرا و چگونه در این شرایط اقتصادی که بسیاری از طبقات کم‌درآمد جامعه، با تنگنای معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند، محفلی با حضور جمعی از نوکیسگان اقتصادی برگزار شده و آن‌ها برای خرید چند تابلوی نه چندان تماشایی، چند میلیارد تومان هزینه کرده‌اند؟
خریدار تابلوی ۱۲ میلیاردی حراج تهران کیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / هنرهای تجسمی / حراجی آثار هنری / آیدین آغداشلو
خریدار تابلوی ۱۲ میلیاردی حراج تهران کیست؟
فارس نوشت: مدیر حراج تهران درباره رقم عجیب ۱۲ میلیارد تومانی تابلوی آیدین آغداشلو می‌گوید: ۷ مجموعه‌دار حاضر در سالن، شامل یک شخص حقوقی و ۶ شخص حقیقی در مزایده خرید اثر آغداشلو رقابت داشتند و شخصیت حقوقی در این رقابت برنده شد.
حراج ساتبیز | فروش آثار رامبرانت و بوتیچلی در آخر ژانویه
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
حراج ساتبیز | فروش آثار رامبرانت و بوتیچلی در آخر ژانویه
حراجی «ساتبیز» آثار برخی از نامدارترین چهره‌های تاریخ هنر اروپا را به فروش می‌گذارد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
ابهام های فرود یک چکش
گروه فرهنگ و هنر – سرانجام سیزدهمین حراج تهران پس از حدود هفت ماه تاخیر آن هم به صورت مجازی برگزار شد. حراجی که رکوردهای بسیاری را جابه‌جا کرد و البته حواشی بسیاری خصوصا درباره گران‌ترین اثر فروخته‌شده در این حراج را به دنبال داشت.داستان برگزاری سیزدهمین دوره حراج تهران از همان ابتدا هم پر حاشیه بود. بر طبق روال هرساله حراج هنری سیزدهم باید در تیرماه برگزار می‌شد، به دلیل شرایط کرونایی تا شهریور ماه به تعویق افتاد اما شهریور ماه هم رسید و این حراج برگزار نشد. روابط عمومی این حراج دراین‌باره چنین اطلاع‌رسانی کرده بود: «سیزدهمین دوره «حراج تهران» که قرار بود در تاریخ ۲۷ تیرماه برگزار شود به دلیل اوج‌گیری شیوع بیماری کرونا در این زمان با ۲ ماه تاخیر به جمعه ۲۸ شهریور ماه موکول شد اما باتوجه به تداوم …
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
آثار «رامبرانت» و «بوتیچلی» حراج می‌شوند
حراجی «ساتبیز» آثار برخی از نامدارترین چهره‌های تاریخ هنر اروپا را به فروش می‌گذارد. به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌دیلی، تابلوهای نقاشی، طراحی‌ها و مجسمه‌های برخی از پرآوازه‌ترین هنرمندان تاریخ اروپا در حراجی ماه ژانویه «ساتبیز» به فروش گذاشته خواهند شد.در این بین دو تابلو نقاشی از «ساندرو بوتیچلی» و «رامبرانت» نیز حراج خواهد شد.در این حراجی پیش رو ساتبیز یکی از نفیس‌ترین پرتره‌های «ساندرو بوتیچلی» نقاش چیره‌دست فلورانسی که با عنوان «مرد جوانی با مدالی در دست» شناخته می‌شود، در کنار سایر آثار ارزشمند این حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد. کارشناسان ارزش تقریبی این اثر را حدود ۸۰ میلیون دلار برآورد کرده‌اند. تابلو نقاشی «مرد جوانی که یک مدال در دست داد» آخرین‌ بار در سال ۱۹۸۲ در جریان یک حراجی …
رکورد شکنی‌بزرگ درسال‌کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / اقتصاد / جهان / خرید و فروش / دفاع مقدس / ویروس
رکورد شکنی‌بزرگ درسال‌کرونا
یک بار دیگر چکش حراج تهران با رقم‌هایی نجومی کوبیده شده و البته در پس آن صدای اعتراض منتقدانی نیز مانند همیشه به گوش می‌رسد. اینکه اصلا چنین حراجی چقدر می‌تواند به اقتصاد هنر کشور کمک کند،
ببینید | لحظه فروش تابلوی آیدین آغداشلو به قیمت نجومی ۱۲.۵ میلیارد
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / آیدین آغداشلو / نقاشی / هنرمندان / حراجی آثار هنری
ببینید | لحظه فروش تابلوی آیدین آغداشلو به قیمت نجومی ۱۲.۵ میلیارد
لحظه فروش تابلویی از آیدین آغداشلو که ۱.۲ میلیارد تومان قیمتِ پایه‌ آن تخمین زده شده بود تا ۱۲.۵ میلیارد افزایش پیدا کرد و به فروش رسید تا رکوردِ ۱۲ دوره حراجِ تهران شکسته شود. خبرفوری
گران‌ترین‌ آثار حراج تهران کدامند؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
گران‌ترین‌ آثار حراج تهران کدامند؟
حراج تهران عصر روز جمعه ۲۶ دی‌ ماه و پس از چند بار تعویق، در نهایت به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در این حراجی ۱۱۰ اثر به فروش گذاشته می‌شوند که گران‌ترین‌ آنها متعلق به حسین زنده‌رودی و محمد احصایی است.
جنجال و حاشیه، تابلوی آیدین آغداشلو را ۱۲ میلیارد تومان فروخت
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / هنرهای تجسمی / حراجی آثار هنری / آیدین آغداشلو
جنجال و حاشیه، تابلوی آیدین آغداشلو را ۱۲ میلیارد تومان فروخت
در سیزدهمین حراج تهران، ۱۱۰ اثر به فروش گذاشته شدند که در این میان، تابلویی از آیدین آغداشلو، به قیمت ۱۲ میلیارد تومان چکش خورد.
مراسم حراج تهران آغاز شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / حراج تهران
مراسم حراج تهران آغاز شد
مراسم حراج تهران عصر روز جمعه (۲۶ دی‌ ماه) و پس از چند بار تعویق، در نهایت به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت آنلاین در حال برگزاری است. در این حراجی ۱۱۰ اثر به فروش گذاشته می‌شود.
اثری کمیاب که میلیون‌ها دلار ارزش دارد/ عکس
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / هنرهای تجسمی / حراجی آثار هنری
اثری کمیاب که میلیون‌ها دلار ارزش دارد/ عکس
فارس نوشت: مجموعه آثار کمیک مصور اَبَرقهرمانی نادر «تن تن» قرار است در پاریس به بهای میلیون ها دلار به فروش برسد.
مزایده خانه‌های تاریخی، چوب حراج بر تاریخ و تمدن دزفول
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
مزایده خانه‌های تاریخی، چوب حراج بر تاریخ و تمدن دزفول
دزفول- ایرنا- مزایده خانه‌های تاریخی دزفول از جمله تیزنو و سوزنگر چوب حراجی بر تاریخ و تمدن این شهرستان بوده و موجی از نگرانی را در میان مردم و دوستداران میراث فرهنگی این شهرستان ایجاد کرده است.
نقاشی چرچیل فروخته می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / نقاشی - نقاشان
نقاشی چرچیل فروخته می‌شود
تابلو نقاشی که توسط «وینستون چرچیل» نخست‌وزیر سابق بریتانیا خلق شده است در یک حراجی به فروش گذاشته می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
فروش ۶۰هزار پوندی قاشق و چنگال مهاتما گاندی
کاسه، قاشق و چنگال مهاتما گاندی که در دهه ۱۹۴۰ میلادی در زندان با آنها غذا می‌خورد در یک حراجی بریستول انگلیس به مبلغ ۶۰ هزار پوند فروخته شد.این حراج تنها کمی پس از فروش عینک‌های گاندی به قیمت ۲۶۰ هزار پوند صورت گرفت.به گزارش رکنا، مهاتما گاندی رهبر سیاسی و معنوی هندی‌ها بود که ملت هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد. او در طول زندگی‌اش استفاده از هر نوع ترور و خشونت را برای رسیدن به مقاصد رد می‌کرد. اندور استوو حراج این وسایل راچنین توصیف کرد: این قطعات نشانی از رفتار تحقیر آمیز تاریخ است. یک کاسه فلزی بسیار ساده در اختیار یکی از برجسته‌ترین چهره‌های تاریخ معاصر قرار داشته و در آن غذا می‌خورده است. فکر آنکه او هر روز در این کاسه غذا می‌خورد شگفت انگیز است.
۳ هفته زندگی با جسد یک زن
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
۳ هفته زندگی با جسد یک زن
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ نجات معجزه‌آسا از شکاف بین دو دیوار/ همدستی عروس و خواهر شوهر برای سرقت از خانه‌ها/ محاکمه پسری به خاطر نیم کیلو تریاک/ دستگیری عامل فروش غیرقانونی اراضی دولتی به ۷ نفر!/ راز قتل مادر/ دزد زخمی، حراجی سیب زمینی به راه انداخت!/ ۳ هفته زندگی با جسد یک زن/ بازداشت مواد فروش مجهز به دستگاه کارتخوان
حراج تنها وانت فراری جهان
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / حراج / حراجی / فراری / خودرو
حراج تنها وانت فراری جهان
خانه‌ی حراجی Bonhams قصد دارد مدلی تغییریافته از خودرو فراری F۴۱۲ را در مزایده‌ی آینده‌ی خود با قیمت حدود ۲۷ هزار دلار بفروشد. این خودرو به وانت پیک ‌آپ مجهز به پیشرانه‌ی V۸ شورولت تبدیل شده است. به‌ دلیل مشکلات مداوم پیشرانه، فروشندگان مستقر در انگلستان این فراری F۴۱۲ را تنها با قیمت ۵،۰۰۰ پوند یا حدود ۶،۷۰۰ دلار خریدند. آنان به‌سرعت پیشرانه‌ی V۱۲ را برداشتند و در زیر کاپوت خودرو، از پیشرانه‌ی مطمئن‌تر ۵/۷ لیتری خورجینی هشت سیلندر شورولت استفاده کردند. سازندگان برای تبدیل فراری F۴۱۲ به وانت پیک ‌آپ جدید، صندلی‌های عقب را نیز همانند پیشرانه برداشتند و نمای بیرونی F۴۱۲ را به ‌روزرسانی کردند تا کفی عقبی با روکش چوب ساج ساخته شود. سازندگان برای اینکه واقعا F۴۱۲ را به محصولی بی‌ نظیر و خواستنی تغییر …
دزد زخمی، حراجی سیب‌زمینی به راه انداخت!
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
دزد زخمی، حراجی سیب‌زمینی به راه انداخت!
سارق ۳۱ ساله‌ای که حدود یک ماه قبل، در عملیات تعقیب و گریز پلیس با اصابت دو گلوله مجروح شده بود، این بار در حالی به اتهام سرقت کامیون با بار سیب زمینی دستگیر شد که حدود ۵ تن از سیب زمینی‌ها را به حراج گذاشته بود!
رویدادهای فرهنگی و هنری/ رکوردشکنی حراجی های آثار هنری در سال کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
رویدادهای فرهنگی و هنری/ رکوردشکنی حراجی های آثار هنری در سال کرونا
کریستیز و ساتبیز دو حراجی رقیب و بزرگ فروش آثار هنری، در سال ۲۰۲۰ علی رغم بحران جهانی کرونا رکوردهای جدیدی را در عرصه حراجی آنلاین و خصوصی ثبت کردند. به گزارش آرت نیوزپیپر، حراجی ساتبیز در سال ۲۰۲۰ میلادی توانست با رساندن فروش جهانی خود به بیش از ۵ میلیارد دلار از فروش ۴.۴ میلیارد دلاری حراجی معروف کریستیز پیشی بگیرد.  در سالی که بحران جهانی کرونا، برگزاری حراجی آثار هنری به شکل متداولِ حضوری و زنده را کمتر امکان پذیر می کرد، حراجی ساتبیز توانسته مجموع فروش سالانه خود را نسبت به سال ۲۰۱۹ (فروش ۴.۸ …
رونق کرونایی حراجی‌های هنری در اروپا
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / ویروس کرونا / هنرهای تجسمی / حراج / مجسمه سازی / حوزه هنری / نقاشی / اقتصاد کرونا / محدودیت های کرونا
رونق کرونایی حراجی‌های هنری در اروپا
تهران- ایرنا- در سالی که انتظار می‌رفت شیوع کرونا صنعت حراج‌های هنری را فلج کند، اعتماد مشتریان به مزایده‌های آنلاین به بازار این حراجی‌ها در اروپا رونق بخشیده است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
شلبی 427 کبری؛ حراجی که یک رکورد جهانی را ثبت خواهد کرد! (+عکس)
کاربراتو 4 دهانه، تعلیق قابل تنظیم و 425 اسب بخار خروجی لذتی مثال زدنی از رانندگی با این رودستر را ایجاد کرده است.
اولین ماوس جهان به حراج می‌ رود + عکس
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / ماوس / سبک زندگی / پارسی خبر / حراجی
اولین ماوس جهان به حراج می‌ رود + عکس
این ماوس سه دکمه‌ای برای اولین بار در تاریخ ۹ دسامبر ۱۹۶۸ توسط داگلاس انگلبارت رونمایی شد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
نقاشی کشف‌ شده رکورد فروش را شکست
تابلوی نقاشی از «دومنیکو گرلاندایو»، نقاش ایتالیایی  به شش برابر قیمت تخمینی فروخته شد. به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوزپیپر، با به اتمام رسیدن حراجی شاهکارهای قدیمی کریستیز، رکورد جدیدی در فروش آثار «دومنیکو گرلاندایو» نقاش رنسانس اهل ایتالیا به ثبت رسید. تابلوی نقاشی «سالواتور موندی» اثر «گرلاندایو» که به تازگی کشف شده است رکورد فروش آثار این هنرمند را شکست و در حراجی اخیر «کریستیز» به شش برابر قیمت تخمینی یعنی قیمت ۱.۸ میلیون پوند به فروش رسید. پیش‌تر کارشناسان قیمت تقریبی این اثر را بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار پوند برآورد کرده بودند. پیش از این، رکورد گران‌ترین اثر این هنرمند قرن پانزدهمی به تابلوی «مریم مقدس …
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
آخرین جزئیات عرضه خودرو در بورس
رئیس شورای رقابت گفت: اگر خودرو در بورس عرضه شود، دیگر خودرو با قیمت منصفانه‌ای که شورا برای مصرف‌کننده در نظر گرفته به دست مشتری نمی‌رسد و مردم باید آن را با قیمت حراجی از بورس بخرند.
حراج استثنایی یکی از اولین نسخه‌های «هری‌پاتر و سنگ جادو»
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / ادبیات جهان / تخیلی / فانتزی / هری پاتر / حراج / کتاب
حراج استثنایی یکی از اولین نسخه‌های «هری‌پاتر و سنگ جادو»
تهران- ایرنا- یکی از اولین نسخه‌های کتاب «هری‌پاتر و سنگ جادو» به قیمت فراتر از انتظار ۶۸ هزار پوند در یک حراجی فروخته شد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
فروش «هری ‌پاتر و سنگ جادو» در حراجی
یک نسخه از کتاب‌های چاپ اول «هری‌پاتر و سنگ‌ جادو» در یک حراجی چندده‌هزار یورو به فروش رفت.به گزارش ایسنا و به نقل از نشنال، یک نسخه از کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» به قلم «جی. کی. رولینگ» که یکی از ۵۰۰ کتاب چاپ اول این اثر محسوب می‌شود در حراجی «بونهامس» به قیمت ۶۸هزار یورو فروخته شد.پیش‌تر ارزش تخمینی این کتاب که در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسیده بین ۴۰هزار تا ۶۰هزار یورو برآورد شده بود. یکی از نکات قابل توجه درباره ۵۰۰ جلد کتاب‌ چاپ اول «هری‌ پاتر و سنگ ‌جادو» اشتباهات ویرایشی آن‌ها است؛ برای مثال عنوان کتاب در پشت جلد کتاب با غلط املایی به چاپ رسیده یا عبارت «یک چوب‌دستی» دومرتبه در فهرست لوازم مورد نیاز «هری پاتر» برای ورود به «هاگوارتز» منتشر شده است.نسخه‌ای که در حراجی «بونهامس» واقع در لندن به فروش …
۱۰ خودروی کلاسیک گرانقیمت در سال ۲۰۲۰ + تصاویر
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / خودروی گرانقیمت / بوگاتی / سبک زندگی / پارسی خبر / عکس
۱۰ خودروی کلاسیک گرانقیمت در سال ۲۰۲۰ + تصاویر
در مطلب زیر قصد داریم شما را با ۱۰ خودرو کلاسیک که به بالاترین قیمت‌ها در حراجی‌های عمومی سال ۲۰۲۰ به فروش رسیدند آشنا کنیم.
عکس ا حراج اولین موس جهان به قیمتی نازل
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / شرکت اپل / کامپیوتر و رایانه / اختراع - ثبت / حراج / تاریخ جهان
عکس ا حراج اولین موس جهان به قیمتی نازل
سال‌های زیادی از ورود رایانه یا کامپیوتر به بازار نمی‌گذرد اما این ابزار کاربردی تغییرات شگفت‌انگیز و دور از تصوری داشته تا آنجا که اولین موس ساخته شده با چهره نامانوسش مورد توجه خریداران یک حراجی قرار گرفته است.
فروش یک اسکلت تاریخی در حراجی و انتقادها به آن
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / اسکلت / حراجی
فروش یک اسکلت تاریخی در حراجی و انتقادها به آن
اسکلت یک ببر دندان خنجری در یک حراجی ده‌ها هزار دلار به فروش رفت.
حراج تنها کفش کتانی ساخته‌شده از چینی در جهان
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / حراج / حوزه هنری / نقاشی
حراج تنها کفش کتانی ساخته‌شده از چینی در جهان
تهران- ایرنا- اولین و تنها جفت کفش کتانی جهان که از چینی ساخته شده، در یک حراجی برخط به فروش گذاشته می‌شود.
حراج نقاشی آبرنگ اثر «ون‌گوگ»
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / نقاشی / ون گوگ / حراجی / نقاشی آبرنگ
حراج نقاشی آبرنگ اثر «ون‌گوگ»
یکی از نخستین‎ نقاشی‌های آبرنگ «ون‌گوگ» ـ نقاش مشهور هلندی ـ در یک حراجی به فروش گذاشته می‌شود.
جمعه سیاه، روز اوج فیشینگ
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
جمعه سیاه، روز اوج فیشینگ
هفتم آذر امسال جمعه سیاه بود! روزی که در اکثر نقاط دنیا و اخیرا در کشور ما آن را با تخفیف‌هایش می‌شناسیم. حالا که کرونا گسترش پیدا کرده و همه فروشگاه‌ها و کسب و کارها رو به خرید و فروش آنلاین آورده‌اند، کلاه‌برداران هم همه تلاش خود را کرده‌اند که از این آب گل آلود ماهی خود را بگیرند. آنها در پوشش بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه حراج‌های بی سابقه‌ای درست کردند که گویا امسال هم مانند سال‌های پیش منجر به پرونده‌های کلاه‌برداری و فریب زیادی شده است. مرکز تشخیص‌ و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا همین امسال گفته که برخی از فروشگاه‌های تقلبی در این حراجی شرکت کردند که اصلا وجود نداشتند و اصلا از سمت مجرمان برای همین روز طراحی شده‌اند. روش آنها هم این بوده که ادعا می‌کنند که کالاها حراج خورده‌اند …
یکی از اولین آثار آبرنگ «ونگوگ» زیر چکش حراج
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / حراج / حوزه هنری / ونسان ون گوگ / نقاشی
یکی از اولین آثار آبرنگ «ونگوگ» زیر چکش حراج
تهران- ایرنا- تابلوی «آسیاب لاک در نزدیکی لاهه» که از اولین نقاشی‌های آبرنگ «ونسان ونگوگ» نقاش معروف هلندی است، این هفته در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
چند دلیل ساده
بعد از حدود سه دهه فعالیت حرفه‌ای، حالا محمدحسین عماد به یکی از مشهورترین مجسمه‌سازان ایران تبدیل شده است تا امروز که می‌توان نام او را در حراجی‌های آثار هنری هم جست‌وجو کرد. اما پیش از اینکه آثار محمدحسین عماد محبوب مجموعه‌داران هنری شود و نامش در میان رکوردشکن‌ها قرار بگیرد، نامی محبوب میان منتقدان بود. شاید پیش‌تر از آن ‌رو که آنچه او می‌کرد، آرمان بسیاری از هنرمندان بود (و هست) و سودای کسانی که هنر را ابزاری برای بیان مفاهیم پیچیده انسانی می‌دانستند. برای او که از نخستین نمایشگاه انفرادی‌اش به سال 1372 تبدیل مفاهیم به شکلی قابل دیدن مساله بود، جست‌وجوی نسب میان مفاهیم و احجام انگار یک پرسش همیشگی است. محمدحسین عماد در طول این …
اسلحه جیمز باندی کانری ۲۵۶ هزار دلار فروخته شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / سینمای جهان
اسلحه جیمز باندی کانری ۲۵۶ هزار دلار فروخته شد
اسلحه‌ای که شان کانری فقید در اولین حضورش در نقش جیمز باند از آن استفاده کرده بود، در یک حراجی به قیمتی بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار به فروش رفت.
فروش اسلحه «شان کانری» در نقش جیمز باند
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / شان کانری / جیمز باند
فروش اسلحه «شان کانری» در نقش جیمز باند
اسلحه مورد استفاده «شان کانری» در اولین حضورش در نقش «جیمز باند» در یک حراجی به قیمتی بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار به فروش رفت.
۱۳۹۹/۰۹/۱۴
پلکان «ایفل» به حراج گذاشته شد
بخشی از پلکان برج ایفل در یک حراجی چکش خورد و ۱۰ برابر قیمت تخمینی فروخته شد. به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، یک بخش ۱۴ پله‌ای از پلکان مارپیچ برج ایفل روز سه‌شنبه در حراجی آرت کیوریال پاریس به حراج گذاشته شد. به گفته متولیان حراجی، این پلکان به قیمت ۲۷۴ هزار و ۴۷۵ دلار فروخته شد که ۱۰ برابر قیمت تخمینی بود.پلکان فروخته شده حدودا ۳ متر ارتفاع داشت و بخشی از پلکان اولیه برج ایفل بود که تا سال ۱۹۸۳ و پیش از نصب آسانسور، نزدیک به یک قرن، طبقه دوم و سوم این برج را به هم وصل می‌کرد. این پلکان بعدها از برج خارج شده و به ۲۴ قسمت تقسیم شد؛ ۲۰ قطعه آن به مجموعه‌داران خصوصی فروخته شد، ۳ قطعه به موزه‌های فرانسه رفتند و آخرین تکه نیز در اولین طبقه برج ایفل، معروف به بانوی آهنین، به نمایش گذاشته شد.امروزه …
حراج اسکلت ۳۷ میلیون ساله
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / فرهنگ - میراث فرهنگی
حراج اسکلت ۳۷ میلیون ساله
اسکلت نادری از یک ببر دندان‌خنجری در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود.
قسمتی از برج ایفل ار فروختند!
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / اقتصاد / دلار / یورو / قسمتی / فروختند
قسمتی از برج ایفل ار فروختند!
اقتصاد نیوز : در حراجی روز سه شنبه یک قطعه قدیمی از پلکان مارپیچ برج ایفل به مبلغ ۳۲۳ هزار و ۴۲۷ دلار در فرانسه به فروش رفت.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
«پرنده و نارنجک» بنکسی فروخته شد
اثر هنری از «بنکسی» هنرمند ناشناس گرافیتی‌کار در یک حراجی واقع در هلند به فروش رفت. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی صباح، نقاشی «پرنده و نارنجک» اثر «بنکسی» هنرمند ناشناس هنر خیابانی در یک حراجی واقع در هلند به مزایده گذاشته شد و به قیمت ۱۷۰ هزار یورو به فروش رفت.این اثر هنری که در سال ۲۰۰۲ خلق شده است به یک مجموعه‌دار هلندی فروخته شد.نقاشی «پرنده و نارنجک» که با اسپری رنگ سیاه خلق شده است، پرنده‌ای را به تصویر می‌کشد که یک نارنجک از منقارش آویخته شده است.«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهوری است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی …
با پرتخفیف از تخفیف دیجی کالا و تخفیف دیجی استایل بهره‌مند شوید
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
با پرتخفیف از تخفیف دیجی کالا و تخفیف دیجی استایل بهره‌مند شوید
گفتن ندارد که ما ایرانی‌ها هم نمی‌توانیم از هیچ تخفیفی بگذریم، چون بدون شک هر کد تخفیف جذابیت خاص خودش را دارد و ما را به یک خرید ارزان ترغیب می‌کند، به همین دلیل پرتخفیف  تمام تلاشش این است که ساده و آسان شما را به انواع کد تخفیف ها برساند. بنابراین اگر شما هم دلتان می‌خواهد با دسترسی به کد تخفیف ها از این حراجی آنلاین بیشترین بهره را ببرید پس با ما همراه باشید تا راهش را به شما نشان بدهیم!
با یکی از گرانترین نقاشان زنده جهان آشنا شوید
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / تابلو نقاشی / هنرمند / نقاشی / گرهارد ریشتر
با یکی از گرانترین نقاشان زنده جهان آشنا شوید
«گرهارد ریشتر» به عنوان یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان معاصر آلمانی و از گرانترین نقاشان زنده جهان که رکورد حراجی‌ها را بارها شکسته است، شناخته می‌شود. هنرمندی که سبک انتزاعی را زمره ارزشمندترین آثار جهان جای داد و آثارش را بر دیوار موزه‌ها و موسسات مطرح جهان می‌توان تماشا کرد.
هشدار پلیس درباره جمعه سیاه/ مراقب جیبتان باشید
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / پول / تبلیغات / چک / فضای مجازی / جمعه
هشدار پلیس درباره جمعه سیاه/ مراقب جیبتان باشید
اقتصاد نیوز : سال‌هاست که آخرین جمعه‌ ماه نوامبر در بسیاری از فروشگاه‌های کشورهای آمریکایی و اروپایی با حراجی بزرگ همراه شده است، حراجی معروف به بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه که چندسالی است به کشور ما رسیده است. امسال اما موسم این حراجی در شرایطی فرا رسیده که وضعیت قرمز کرونایی در شهرهای کشورمان منجر به اعمال محدودیت‌های شدید برای اکثر صنوف و تعطیلی آنها شده و همین موضوع حراج جمعه سیاه را معطوف به فضای مجازی…
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
«بلک ‌فرایدی» موسمی برای «مرگ»
«جمعه سیاه» و فروش اقلام ارزان‌قیمت یا حراج مرگ در روزهای کرونایی؟! سوالی که گردانندگان و مبلغان این نوع حراجی در اوضاع کنونی دنیا باید به آن پاسخ دهند. به گزارش ایسنا، هر سال در کشورهای غربی، آخرین جمعه ماه نوامبر مصادف با هفتم آذر ماه را Black Friday یا جمعه سیاه می‌نامند؛ چراکه فصل خرید کریسمس آغاز شده، در این روز مردم برای انجام خریدهای کریسمس آماده می‌شوند و بسیاری از فروشگاه‌ها نیز چوب حراج به اجناس خود می‌زنند. در این روز رقابت میان فروشگاه‌ها و مردمی که برای خرید می‌آیند، آنقدر بالا می‌گیرد که گاهی به درگیری و نزاع نیز می‌انجامد. حالا چند سالی است که رسم حراج فروشگاه‌ها در جمعه سیاه به ایران هم رسیده و مردم برای خرید اجناس …
بیشترین تخفیف بلک فرایدی امسال با سرویس پولِ‌تو تخفیفان!
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
بیشترین تخفیف بلک فرایدی امسال با سرویس پولِ‌تو تخفیفان!
امسال همزمان با سراسر دنیا، فروشگاه های آنلاین ایرانی در جمعه تاریخ ۷ آذرماه ۹۹ این حراجی را شروع می کنند و تا چند روز بعد از آن که به دوشنبه سایبری مشهور است ادامه می دهند.
جمعه سیاه را با تخفیف های هیجان انگیز کالای خواب تجربه کنید
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
جمعه سیاه را با تخفیف های هیجان انگیز کالای خواب تجربه کنید
همین که به هفته های اولیه آذر نزدیک می شویم، زمزمه جمعه سیاه و حراجی های باورنکردنی را در صفحات مختلف شبکه های اجتماعی و اخبار مشاهده می کنیم...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •