جمعه, ۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 June, 2024
مجله ویستا

نقاشی بچه ها، خرگوش کوچولوی هنرمند


خرگوش کوچولوی هنرمند
نویسنده: دیک برونا
مترجم: تارا کاوندی
تعداد صفحه: 32
قیمت: 4500 تومان (چاپ سال 91)
ناشر:‏‫‏‫ چاپ و نشر نظر
مناسب برای کودک‬‬‬‬‬‬‬(3 تا 9 سال)

نقاشی بچه ها، خرگوش کوچولوی هنرمند


درباره کتاب
تحلیل‌گر سایت «کتابک» درباره این کتاب نوشته است: خرگوش کوچولو به همراه مادرش به نمایشگاه نقاشی می‌روند. او از تماشای نقاشی‌ها لذت می‌برد و شکل‌های زیادی می‌بیند که برخی از آنها کمی عجیب به نظر می‌آمدند. آخر چگونه می‌شود خورشید آبی باشد؟
تماشای نمایشگاه پرسش‌های زیادی را برای او به وجود می‌آورد و او را به فکر وا می‌دارد. خرگوش کوچولو پس از بازگشت از نمایشگاه چند برگ کاغذ برمی‌دارد و با مدادرنگی‌هایش شروع به نقاشی می‌کند. او با دایره خورشید، درخت و دگمه و با مربع و مثلث خانه می‌کشد. او نقاشی‌های زیادی می‌کشد و سرانجام در پایان روز همه را به دیوار می‌چسباند. مامان خرگوشه هم او و هم نقاشی‌هایش را ستایش می‌کند. او خیلی خوشحال است و خودش را یک هنرمند می‌داند. شب هنگامی که به رختخواب می‌رود به نقاشی‌هایی که فردا می‌خواهد بکشد فکر می‌کند.
نقاشی کردن از فعالیت‌های مورد علاقه کودکان است. آنها با نقاشی کردن نه تنها آن چه را که در دل دارند بیان می‌کنند بلکه آرام آرام حس زیبایی‌شناسی و ذوق هنری در آنان برانگیخته و به دنیای هنر نزدیک می‌شوند. آنان به کمک نقاشی با رنگ و ترکیب آنها و شکل‌ها و چیزهای بسیار دیگری آشنا می‌شوند.
نی‌نی‌بان در مجموعه مطالبی با عنوان «معرفی کتاب»، کتاب‌های مناسب کودکان را در رده‌های سنی مختلف به پدر و مادرها معرفی می‌کند تا آنها بتوانند بهترین انتخاب را برای فرزندانشان داشته باشند.
اگر شما هم این کتاب را تهیه کرده‌اید، نظر خود را درباره آن در بخش «نظرات» با دیگر والدین به اشتراک بگذارید.