جمعه, ۲۵ خرداد, ۱۴۰۳ / 14 June, 2024
مجله ویستا

نحوه پوشش و رژیم های غذایی در ناباروری


استروژن محیطی در لوازم آرایشی سبب ایجاد اختلاف هورمونی می شود
تغییر سبک زندگی ،جدا شدن از سنت ها ، عادات فرهنگی و بومی و استفاده از برخی پدیده ها و ابزارهای مدرن ،سلامت جسمی و روحی نسل آینده و از جمله سلامت باروری را تحت الشعاع قرار داده است.
میزان ناباروری در کشور ما در مقایسه با سال های گذشته و سایر کشورها بسیار بالاست.
 
آمار نشان می دهد که نرخ شیوع ناباروری در کل کشور 20.2درصد است که بامیانگین جهانی که12 تا15 درصد است فاصله زیادی دارد.الگو گیری از خواسته یا ناخواسته ما از مدل زندگی غربی بدون بررسی آسیب شناسی موجب بروز مشکلاتی شده است که یکی از این مشکلات تحت الشعاع قرار گرفتن سلامت باروری است.
نحوه پوشش و رژیم های غذایی بر  ایجاد زمینه نابارداری موثر است
یک متخصص زنان و زایمان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه  اظهار داشت:نحوه پوشش ولباس ،تغذیه ، تفریح و بهداشت همگی نقش قابل توجهی در ناباروری و مشکلات جسمی فرد دارند.
نیکو کریمی گفت:رژیم های غذایی نامناسب و غذاهای فست فودی که امروزه بسیار رواج دارد و موجب تغییرات هورمونی و در بیشتر موارد اختلال هورمونی می گردد در ناباروری بسیار اثرگذار است.
وی ادامه داد:استفاده از ساپورت و شلوارهای چسبان و تنگ دیگر موجب عفونت و کیست تخمدان و بیماریهای قارچی می گردد که از قدرت باروری می کاهند و با تغییر حجم لگن زایمان را به سزارین منجر می کنند.

محصولات آرایش بر باروری اثرات منفی می گذارند
یک ماما در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه  اظهار داشت: مواد آرایشی که از طریق پوست و دهان جذب بدن می شوند و  بعلت داشتن موادشیمیایی مختلف ،اثرات منفی برلانه گزینی جنین دارند و منجر به سقط ناهنگام می شود.
سارا ترابی ادامه داد: استفاده از استروژن محیطی در لوازم آرایش سبب اختلال هورمونی می شود و در مواردی باعث ناباروری می گردد پس مناسب تر است از مصرف لوازم آرایشی نامناسب کاسته شود تا سلامت مادر و جنین به مخاطره نیفتد.
استفاده از الگوهای صحیح سنتی و بکارگیری معیارهای اسلامی در زندگی یعنی داشتن سبک زندگی اسلامی ایرانی باعث حفظ سلامت جسمی و روحی می شود و از بسیاری  آسیب ها مانند ناباروری یا بیماری های دیگر کاسته می شود.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «زندگی با کودک» و «سلامت زنان» در اختیار شما قرار می‌دهد.