دوشنبه, ۱۱ مهر, ۱۴۰۱ / 3 October, 2022
مجله ویستا

نیاز استقلال, وعده هایی با قابلیت اجرایی


نیاز استقلال, وعده هایی با قابلیت اجرایی

انتخاب فتح الله زاده برای در دست گرفتن امور مدیریتی باشگاه استقلال از بعضی جهات با انتصاب های مشابه تفاوت دارد

مطابق با پیش بینی های اولیه كه از اتفاقات هفته های اخیر و حرف و حدیث های اطراف باشگاه استقلال حاصل می شد، علی فتح الله زاده به عنوان مدیر عامل آبی های پایتخت كه چند وقتی است واژه مدیر عامل و هیأت مدیره برایشان نامأنوس گشته، منصوب شد. انتخاب فتح الله زاده برای در دست گرفتن امور مدیریتی باشگاه استقلال از بعضی جهات با انتصاب های مشابه تفاوت دارد؛ اول اینكه تا به حال كمتر سابقه داشته یك تیم پرطرفدار، چند ماه متوالی را بدون آقابالاسری كه برچسب موقت هم بر پیشانی اش نخورده باشد، سپری كند و مدت زمان زیادی در انتظار تعیین مدیر عامل بنشیند.

ضمن اینكه از این مورد نیز نباید غافل شد كه بعد از چند ماه بلاتكلیفی و حركت در سراشیبی سقوط، همه انتظار داشتند كسی عهده دار این مسؤولیت خطیر در استقلال شود كه این باشگاه برایش در حكم محلی جهت دوره دیدن نباشد و با شناخت كامل از شرایط تیم و نیز جریان رایج در فوتبال كشور وارد عرصه شود و به معنای واقعی كلمه، كار كند.بعد از ذكر همین مقدمه در وهله اول از فتح الله زاده می خواهیم بین امروز و دیروز تفاوت قایل گردد كه اگر خلاف این عمل نماید خشت اول را كج نهاده است.

او باید بداند هفتمین دوره لیگ برتر با آنجام آزادگانی كه استقلال و پرسپولیس قرقش كرده بودند زمین تا آسمان فرق دارد و قهرمانی در آن، ابزار و شرایطی خاص را طلب می كند. رقابت با تیم هایی چون سپاهان، صباباتری، سایپا، پیكان و... كه در حال صید بهترین های بازار آشفته نقل و انتقالات، بستن تیمی كامل و قدرتمند و ایضاً روانه كردن آن به اردوهای داخلی و خارجی مورد نظر هستند، كاری بس دشوار است.

امروز تیم هایی كه از آنها نام بردیم خیلی راحت تر از آنچه تصور می شود، اسمی ها و پدیده های لیگ برتر و دسته اول را شكار می كنند و مثل چند سال قبل نیست كه فتح الله زاده بتواند بمب خبری بتركاند و تمام نظرها را به خود جلب كند. استقلالی كه بهترین بازیكنانش نظیر قربانی، كاظمی، اكبرپور، امیرآبادی، جباری و رحمتی در آستانه پیوستن به تیم های دست به نقد داخلی و خارجی هستند و همچنین بعضی از مؤثر ترین یارانش همچون طالب لو، صادقی، نوازی و... ساز جدایی كوك كرده اند، راه پرفراز و نشیب و صعب العبوری پیش رو دارد تا به جایگاه مورد نظر هوادارانش برسد واینچنین است كه لازم می بینیم به فتح الله زاده هشدار دهیم مراقب جملاتی كه بر زبان می راند و وعده هایی كه می دهد، باشد تا در آینده، ناكامی بزرگ لقب نگیرد.

تیمی كه تحت نام استقلال تهران در لیگ ششم حضور داشت و نفرات مذكور در تركیبش حاضر بودند، از نداشتن هافبك ها و مهاجمانی كاربلد و مؤثر به شدت رنج می برد و به وضوح نیاز به در اختیار داشتن چند بازیكن درجه اول را احساس می كرد، پس وای به حال این تیم كه برای لیگ هفتم این همه جدایی طلب در كنار خود می بیند، آن هم در شرایطی كه كمبودهای قبلی به قوت خود باقی است.

آقای فتح الله زاده! گذشت آن زمانی كه خطیبی ها و یزدانی ها را در چشم برهم زدنی،آبی پوش می كردید. امروز هیچ یك از آنان به خود اجازه نمی دهند «نقد» تیم های دیگر را به وعده های «نسیه» بفروشد و این چنین است كه به سرعت همان چشم برهم زدن، داریوش یزدانی با پیكان تمام می كند و خطیبی پیشنهاد استقلال را زیر تمام پیشنهادها می گذارد و در مقابل مبالغ سنگینی كه اعراب به وی ارایه می كنند، وقعی بدان نمی نهد.

بازی با نام هایی چون سامره و عنایتی كه انتقالشان به استقلال، چیزی بالاتر از غیرممكن است و برداشتن سنگ هایی بزرگ، در نهایت هیچ چیز نصیبتان نخواهد كرد، پس چه بهتر كه واقع بین باشید و بپذیرید به دلیل آنچه بر ۲ باشگاه پرطرفدار تهرانی در سال های اخیر گذشته ،آنهایی كه به كار استقلال می آیند نظیر محمد نوری، صابر میرقربانی، محسن بیاتی نیا و خیلی های دیگری كه امتحانشان را با موفقیت هر چه تمامتر در این یكی، دو سال پس داده اند، خیلی سخت راضی می شوند آرامش خاطری كه در صباباتری، سپاهان، پیكان و... به دست می آورند را زیر پا گذاشته و خود را گرفتار حاشیه ها وبدقولی های موجود در تیم های سرخابی پایتخت كنند. در كنار این مورد باید به این مهم اشاره داشت كه نگاه مربیان تیم ملی نیز نسبت به تیم هایی كه از آنها نام بردیم، متفاوت از گذشته شده و هیچ كس دیگر استقلال و پرسپولیس را به چشم سكوی پرتاب و پلی برای رسیدن به تیم ملی هم نگاه نمی كند.

تمام این ها نشان می دهد كه باید خیلی مراقب باشید و البته بدقولی های سازمان را نیز مدنظر قرار دهید و بعد تصمیم بگیرید و وعده بدهید.آقای فتح الله زاده! سرنوشت انصاری فرد و بلندپروازی های او كه می خواست با انتقال های پرسرو صدا خود و تیمش را آن بالابالاها جای دهد را نیز به خاطر آورید و بارها با خود تكرار كنید آنهایی در سال های اخیر موفق بوده اند كه بی سر و صدا كارشان را انجام داده و موفقیت خود را در آرامش تضمین نموده اند.

احساس را در انتخاب های خود دخیل نكنید و در تعیین سرمربی و انتخاب بازیكنان فصل بعد، عقل و منطق را در اولویت قرار دهید. به همین راحتی قول قهرمانی در ایران و آسیا را ندهید چرا كه استقلال امروز، به قول پروین از تیم های شهرستانی و حتی «استیل آذین» دسته اولی كه هر روز بایك اسمی قرارداد امضاء می كند هم عقب تر است و برای ساختن آن مدت ها وقت و امكاناتی متعدد و متفاوت لازم می باشد. استقلال و هوادارانش در شرایط كنونی بیش از هر چیز دیگر نیازمند وعده هایی با قابلیت اجرایی هستند. این را هرگز از یاد مبرید...همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری مهرروزنامه ابتکارسایت دیجیاتوسایت نورنیوزسایت تابناکسایت خبرآنلاینسایت تاپ نازسایت اقتصاد 24خبرگزاری ایلناسایت بیتوته