شنبه, ۲ تیر, ۱۴۰۳ / 22 June, 2024
مجله ویستا

۵ زنگ تفریح لازم برای همسرتان ؟؟


۵ زنگ تفریح لازم برای همسرتان ؟؟

وقتی در مطالعات دانشگاه آیووا امریکا این نتیجه بدست آمد که زنان در تصمیم گیری‌های امور منزل قدرتمند تر از آقایان عمل کرده و بهتر از آنان بخش مسایل خانگی را می‌گردانند هیچ کس …

وقتی در مطالعات دانشگاه آیووا امریکا این نتیجه بدست آمد که زنان در تصمیم گیری‌های امور منزل قدرتمند تر از آقایان عمل کرده و بهتر از آنان بخش مسایل خانگی را می‌گردانند هیچ کس این مساله را کتمان نکرد، چپ چپ نگاه نکرد و پوزخند هم نزد! چون این مساله کاملا روشن و واضح است. معمولا خانم‌ها هستند که قبل از آقایان تشخیص می‌دهند چه چیزهایی باید شسته و تعمیر شده و یا تغییر پیدا کند .در ضمن به خوب انجام شدن امور منزل بسیار تاکید دارند و هر شستن و تمیز کردنی را قبول ندارند. اما جنبه دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد مردها کارها را راحت تر می‌گیرند.

طبق بررسی‌های دانشگاه پرنیستون امریکا، آقایان در روز ۹۰ دقیقه بیشتر از خانم‌ها برای تفریح و سرگرمی وقت می‌گذرانند. داده‌های دانشگاه پنسلوانیا مبین این حقیقت است که مردان نسبت به زنان جنس شادتری هستند. همه این موارد یک سوال را مطرح می‌کند: آیا واقعا شادی، تنوع فکری،‌ تفریح و حفظ سلامت روانی خانم‌ها به طور جدی به خطر افتاده است؟

تو کار کن، دیگران تنبلی

بیشتر خانم‌ها یک شکایت مشترک دارند و معتقدند انرژی بیشتری را جهت حفظ روابط خانوادگی صرف می‌کنند. دکتر آردن، روان شناس و مولف کتاب بر این باور است که وقتی تنها یک نفر بیشتر وظایف خانوادگی را بر عهده می‌گیرد دچار کارزدگی و پر مشغلگی می‌شود و به طور خودکار نفرات بعدی به سمت کم کاری و تنبلی حرکت می‌کنند.

اغلب خانم‌ها پر مشغله اند و خودشان باور قلبی ندارند که باید نیازهای شخصی خود را برآورده کنند و این حق مشروع آنها محسوب می‌شود تا علاوه بر رسیدگی به امور سایر افراد منزل به سلامت روح و ذهن خود برسند.در این بین چاره ای نیست جز اینکه چرخه معیوب مورد نظر شکسته شود و باید به خانم‌ها بگوییم نباید همه کارها را خودشان انجام دهند بلکه این مسئولیت‌ها به آقایان و سایر افراد منزل هم منتقل شود تا خانم کمی آسایش پیدا کند.

قرار‌های دوستانه بگذارید

طبق نظر دکتر لوآن وقتی خانم‌ها هر از گاهی با دوستان شان ملاقات کرده و صحبت می‌کنند به لذت روحی فراوانی دست پیدا می‌کنند چون برقراری ارتباط از طریق مکالمه با دوستان مراکز لذت را در مغز آنها فعال کرده و موجب ترشح دو ماده شیمیایی دوپامین و اکسی توسین می‌شود که لذت روحی فراوانی را به همراه می‌آورد.

به تعادل برسید

آقایان بیشتر به دنبال فعالیت‌های رقابتی با دوستان هستند. آنها برای تفریح تمایل دارند با دوستان به استخر رفته، فوتبال و تنیس بازی کنند و یا مسابقه دو بگذارند و اصلا حوصله نشستن را ندارند، در عوض شما خانم‌ها هر از گاهی مهمانی‌های ساده و بدون تجمل زنانه داشته باشید و دور از مسایل مادی و ریخت و پاش، با دوستان تان صحبت کرده و روح تان را شارژ کنید.

باغبانی و گلکاری کنید

با این کار آرامشی وصف ناپذیر به شما دست می‌دهد و لطافت و ظرافت گل و گیاه موجب تسکین روحیه خسته شما می‌شود.

مسافرت بروید

اگر چه استراحت، آرامش و تفریح برای زنان خسته این دنیای مدرن در اولویت است اما این تنها دلیل علاقه خانم‌ها به مسافرت نیست بلکه یکی از دلایل این امر بهتر عمل کردن خانم‌ها در برنامه ریزی و دقت به جزییات سفر از مسایل منطقی و اخلاقی گرفته تا زیبایی شناسی موضوع است.

طبق نظر محققان ارتباط دو نیمکره مغز در خانم‌ها بسیار بیشتر است به همین دلیل می‌توانند انواع مختلف اطلاعات را با کفایت کامل پردازش می‌کنند. به همین دلیل در مسافرت همه وسایل را با جزییات آورده و در انتخاب محل مسافرت و سکونت تمام جوانب و جزییات را در نظر میگیرند.

به تعادل برسید. با وجود مهارت خانم‌ها در اجرای خوب مسافرت و پیک نیک، بهتراست باز تمام این مسئولیت‌ها را به گردن نگیرید وسه مقصد مختلف را در نظر گرفته و از آقایان بخواهید مقصد نهایی را انتخاب کنند. بگذارید قدرت تصمیم گیری آنها در اولویت قرار بگیرد چون بسیاری از آقایان معتقدند در این موارد از آنها کمک گرفته نمی شود. به این ترتیب شما هم می‌توانید از سفر لذت ببرید.

آشپزی آقایان

اگر چه حفظ سلامت خانواده در اولویت است ولی نه آنقدر که بر سر آن هر روز جنگ و نزاع داشته باشید و به ازای حفظ سلامت غذا، سلامت روان تان را از دست بدهید! درضمن هر از گاهی بگذارید آقایان تهیه و تدارک غذا را به عهده داشته باشند. غذاهای ساده را به آنها یاد بدهید و بگذارید سه شب در هفته آنها غذا آماده کنند.