پنجشنبه, ۴ مرداد, ۱۴۰۳ / 25 July, 2024
مجله ویستا

یك لحظه غفلت (در این روز ۱۹ جولای)


در سال ۱۹۶۹ سناتور ادوارد كندی آخرین تن از سه برادر مشهور در تاریخ آمریكا خود را برای احراز مقام ریاست این كشور آماده می كرد و كمتركسی بود كه به پیروزی او در انتخابات بعدی (۱۹۷۲ …

در سال ۱۹۶۹ سناتور ادوارد كندی آخرین تن از سه برادر مشهور در تاریخ آمریكا خود را برای احراز مقام ریاست این كشور آماده می كرد و كمتركسی بود كه به پیروزی او در انتخابات بعدی (۱۹۷۲ ) تردید كند كه یك لحظه غفلت ، صد سال راه او را دور ساخت.

وی در شب چنین روزی در همین سال پس از شركت در یك مهمانی در یک ناحیه ساحلی ایالت ماساچوست، به اتفاق دستیار

( منشی ) ۲۹ ساله اش بانو «ماری جو كوپچنه» عازم شهر بود كه اتومبیل از مسیر خود منحرف شد و به داخل یك بركه پر از آب افتاد . ادواردكندی ( تد ) که رانندگی خودرو را برعهده داشت خود را از آب بیرون كشید و «ماری جو» در داخل اتومبیل در عمق سه متر ی زیر آب جان سپرد. غفلت در اینجا بود كه سناتور كندی برای نجات ماری جو شتاب به خرج نداده بود و با تاخیر از پلیس استمداد كرده بود . رسانه ها قضیه را دنبال كردند و سناتور كندی ناچار شد از فکر نامزدی پست ریاست جمهوری منصرف شود .و ی تصمیم داشت حتی از عضویت کنگره هم کنار برود که دوستانش مانع شدند. دادگاه محل سناتور کندی را به جرم ترک صحنه تصادف به دو ماه زندان تعلیقی محکوم کرد. درباره این حادثه داستانهای بسیار گفته شده است که هیچکدام به مرحله تایید نرسیدند .

دکتر نوشیروان کیهانی زاده