یکشنبه, ۳۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 July, 2024
مجله ویستا

تغذیه در سوختگی


تغذیه در سوختگی

سوختگی میتواند ناشی از حرارت شدید،مواد سوزآور (مثل اسید یا باز)،جریان برق یا پرتودهی باشد.
سوختگی درجه ۱ شامل سرخی ساده پوست میباشد.در سوختگی درجه ۲ علاوه بر سوختگی پوست،تاول …

سوختگی میتواند ناشی از حرارت شدید،مواد سوزآور (مثل اسید یا باز)،جریان برق یا پرتودهی باشد.

سوختگی درجه ۱ شامل سرخی ساده پوست میباشد.در سوختگی درجه ۲ علاوه بر سوختگی پوست،تاول نیز ظاهر میشود. سوختگی درجه ۳ عبارت است از تخریب واقعی پوست و بافتهای زیر آن.

اهداف تغذیه ای در سوختگی

اهداف تغذیه در سوختگی عبارتند از جلوگیری از سوء تغذیه پروتئین-انرژی، بازگرداندان تعادل آب و الکترولیتها جهت جلوگیری از ایجاد شوک، تسریع التیام زخم و اصلاح افزایش قند خون ناشی از استرس.

- در مرحله شوک (روزهای اول و دوم)،در محل سوختگی ورم زیادی ظاهر میشود و آب و الکترولیتها بویژه سدیم و نیز مقدار زیادی پرتئین از بدن دفع میشود.استفاده سریع از تزریق وریدی برای جبران مواد از دست رفته لازم است.

- در مرحله بهبود (روز سوم به بعد )،پس از تعادل آب و الکترولیتها،بهتر است تغذیه وریدی قطع شده و تغذیه از راه دهان شروع شود.

فردی که دچار سوختگی شدید میشود ،در حالت افزایش شدید سوخت و ساز بدن قرار دارد به طوری که متابولیسم به میزان ۲ برابر حالت طبیعی افزایش یافته و فرد دچار کمبود یا از دست دهی نیتروژن (پروتئین) میشود و وضعیت تعادل آب و الکترولیتهای او نیز بر هم خورده و دچار کاهش شدید وزن میشود ،مگر اینکه سریعا از نظر تغذیه حمایت شود.

ملاحظات تغذیه ای در سوختگی

- میزان پروتئین مورد نیاز در سوختگی، ۳ برابر میزان مورد نیاز در حالت عادی است.حداقل ۱۵۰ گرم پروتئین و گاهی نیز ۲۰۰ گرم روزانه همراه با رژیمی حاوی ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ کالری مورد احتیاج است.

- در این دوره نیاز به ویتامین ث ۵ تا ۱۰ برابر افزایش می یابد. ویتامین ث برای سنتز کلاژن و در نتیجه ترمیم پوست ضروری است .

- نیاز به ویتامین A، تا دو برابر افزایش می یابد.

- سایر موادی که به صورت ویژه باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: کارنیتین ، فسفر، روی ، ویتامبنهای گروه ب و اسیدهای چرب امگا ۳.

- بیمار باید به مصرف آب میوه زیاد تشویق شود تا هم ویتامین ث و هم پتاسیم وی را تامین نماید.

- می‌توان از کره بادام زمینی،تخم مرغ و شیر به عنوان میان وعده استفاده نمود.

گیتی بهدادی پور

کارشناس تغذیه

www.behdadipour.com