یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

نکاتی برای خنک ماندن زمان پیاده روی در روزهای گرم سال


نکاتی برای خنک ماندن زمان پیاده روی در روزهای گرم سال

با رسیدن روزهای گرم سال شاید برنامه ی پیاده روی شما نیز کمی با سختی مواجه شود. برای خنک تر ماندن بدن می توانید از راه های زیر کمک بگیرید.

روزهای سرد سال را انتخاب کنید

آب و هوای منطقه‌ی خود را بشناسید. هوای خنک تر بهتر است. در برخی مناطق خنکی هوا در اواسط بعدازظهر شروع می‌شود و در برخی مناطق تا ۵ عصر یا ۶ عصر دما خنک نخواهد شد.

مسیر سایه‌دار را انتخاب کنید

از نور مستقیم خورشید یا مسیرهای آسفالت دور بمانید. مسیرهای طبیعی در زیر درختان مکانی خنک تر برای پیاده‌روی هستند.

آب بنوشید، آب بنوشید

۶۰ دقیقه قبل از شروع پیاده‌روی خود لیوان بزرگی آب بنوشید. با این کار در ابتدای ورزش بدن شما آب کافی را خواهد داشت و مقدار اضافی آن از بدن دفع خواهد شد. در حین پیاده‌روی هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه یک فنجان آب بنوشید. اگر حس کردید ضربان قلب شما بالا رفته و ادرارتان تیره رنگ شده است دچار کم آبی شده‌اید.

خودتان سایه درست کنید

کلاهی لبه‌دار بپوشید. برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی، سرطان پوست و چین و چروک‌ها ضدآفتاب بزنید. برای محافظت از چشم‌های خود از عینک‌های دارای UVA و UVB استفاده کنید. لباس‌های رنگ روشن بپوشید.

مراقب بیماری‌های گرما باشید

اگر احساس سرگیجه، حالت تهوع، خشکی پوست یا لرز دارید ورزش را متوقف کرده و چیزی بنوشید. اگر احساس بهبود نداشتید فوراً سراغ درمان‌های پزشکی بروید. اگر مشکل قلبی دارید با پزشک خود در مورد پیاده‌روی در گرما مشورت کنید.

آسان بگیرید

اگر نمی‌توانید از گرما دور بمانید شدت ورزشتان را کم کنید تا بدن خود گرمای بیشتری تولید کند. ورزش‌های با شدت بیشتر را برای روزهای سردتر بگذارید.