سه شنبه, ۵ تیر, ۱۴۰۳ / 25 June, 2024
مجله ویستا

کریستف رضاعی (۱۳۴۴)


کریستف رضاعی (۱۳۴۴)

کریستف رضاعی آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی نور در سال ۱۹۶۶(۱۳۴۴) در شهر تولوز فرانسه از مادری فرانسوی و پدری ایرانی به دنیا آمد. وی در رشته موسیقی (پیانو - آواز و تئوری) و در کنار …

کریستف رضاعی آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی نور در سال ۱۹۶۶(۱۳۴۴) در شهر تولوز فرانسه از مادری فرانسوی و پدری ایرانی به دنیا آمد. وی در رشته موسیقی (پیانو - آواز و تئوری) و در کنار آن در مهندسی و بازاریابی تحصیل کرده‌است.

ازسال ۱۹۹۷ تاکنون، کریستف با همکاری رضا اصغر زاده (دستیارش از سال ۱۹۹۵) ۱۵۰ موسیقی برای تبلیغات تلویزیونی در ایران ساخته‌است. کار آهنگسازی کریستف گاهی شامل موسیقی فیلم سینمایی (۱۹۹۶)، موسیقی برای فیلم‌های کوتاه (۱۹۹۹)، و موسیقی برای برنامه مستند هنر (فوریه ۲۰۰۰) بوده‌است.

او که خودش یک خواننده تِنور است در سال ۱۹۹۶ یک گروه موسیقی باستانی متشکل از موسیقیدانان ایرانی به نام aria musica تشکیل داد. همچنین بعد از آن مدت دو سال با همکاری آهنگسازان حرفه‌ای فرانسوی، مشغول ترتیب دادن کنسرت‌های موسیقی باروک در تهران و هندوستان بوده‌است.

در ژوئن ۲۰۰۰ رضاعی به اتفاق آراء جایزه نخست یک مسابقه آهنگسازی که توسط انجمن فرهنگی ایتالیا برگزار شده بود را از آن خود کرد که موضوع این مسابقه «سرود صلح برای هزاره سوم بود». که البته آهنگسازی قسمت ایرانی اثر را به کمک مسعود شعاری انجام داده بود.

رضاعی سرپرستی گروه موسیقی نور را هم بر عهده دارد و علاوه بر‌ آن آهنگسازی چند فیلم از جمله کنعان(ساخته مانی حقیقی) و آبادانی‌ها (ساخته همین فیلمساز) و سعادت ‌آباد را در کارنامه کاری خود دارد.