دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

لایه بردار صورت | لایه بردار انواع پوست صورت


بهترین لایه بردارپوست صورت و بدن من کدام است؟

لایه برداری یکی از مهم ترین بخش های روتین مراقبت از پوست برای برداشتن پوست قدیمی و ایجاد راهی برای پوست جدید است، اما نوع لایه برداری تا حد زیادی به مدل پوست شما بستگی دارد. چه پوست تان خشک، چرب، نرمال، حساس و یا چیزی در این میان باشد، ما در اینجا بهترین نوع لایه بردار برای پوست تان را مشخص کرده ایم که در کوتاه ترین زمان ممکن خواهید درخشید.

لایه بردار صورت برای پوست چرب

یکی از بزرگترین اشتباهات افراد با پوست چرب و مستعد آکنه، لایه برداری بیش از حد است. کلید موفقیت حفظ تعادل است نه اینکه تلاش کنید پوست خود را به طور کامل از چربی های طبیعی و مفید محروم کنید. اسکراب های لایه بردار فیزیکی می توانند جوش ها و لک ها را تحریک کنند، به همین دلیل است که افراد با پوست مستعد آکنه باید یک لایه بردار شیمیایی مناسب، مانند اسید پاپایا استفاده کنند. اسیدهای مشتق شده از میوه ها، طبیعی و غیرساینده هستند و همچنین با روشن و باز کردن پوست، به آن سود می رسانند.

لایه بردار صورت برای پوست نرمال

پوست های متعادل می توانند از بیشتر محصولات و ابزار لایه برداری استفاده کنند اما ما به تازگی به مدل های پودری که هم به صورت شیمیایی و هم به صورت فیزیکی پوست را به آرامی و بدون استفاده از ذرات ساینده لایه برداری می کنند علاقه مند شده ایم. وقتی این پودرها با مقدار کمی آب ترکیب می شوند، یک فوم غلیظ ایجاد می کنند که احساس نمی کنید در حال لایه برداری هستید اما پوست را صاف و نرم کرده و آن را عمیقا تمیز می کنند.


لایه بردار صورت | لایه بردار انواع پوست صورت
لایه بردار صورت برای انواع پوستبهترین لایه بردار برای پوست خشک

پوست خشک می تواند از لایه برداری فیزیکی بسیار ملایم که هر چند گاهی وقتی چهره تان تیره و پوسته پوسته بنظر می رسد، سود ببرد. نه اینکه لایه برداری را یک بخش از روتین روزانه تان قرار دهید. همچنین می توانید از ماسک های لایه بردار 5 تا 10 دقیقه ای برای یک لایه برداری سریع استفاده کنید. معمولا این ماسک ها شامل شکر قهوه ای، یک ضد عفونی کننده ی طبیعی و توت فرنگی وحشی هستند که سلول های مرده ی پوست را حل و پوست را به جای بیشتر خشک کردن، تغذیه می کند.

لایه بردار صورت مناسب پوست حساس

بهترین راه برای لایه برداری پوست حساس این است که با دقت بسیار انجام شود. ذرات اسکراب و اسید های میوه ی قوی هردو می توانند قرمزی و سوزش به همراه داشته باشند. بنابراین بهترین انتخاب شما می تواند این باشد که به جای استفاده از یک محصول دارویی، از یک وسیله استفاده کنید. مانند اسفنج های پفی که برای پوست های ظریف ایده آل هستند. این لیف ها از الیاف نرم و غنی از رطوبت ساخته شده اند که بسیار ملایم هستند و حتی می توانند در پوست حساس اطراف چشم نیز استفاده شوند. آنها می توانند به تنهایی و یا با پاک کننده ی مورد علاقه تان استفاده شوند تا یک لایه برداری فوق العاده مؤثر و بدون خطر التهاب، داشته باشید.

لایه بردار صورت ، لایه بردار انواع پوست صورت


همچنین مشاهده کنید

سایت تاپ نازسایت اعتماد آنلاینسایت رکناسایت رویداد 24خبرگزاری ایسناسایت زومیتسایت خبرآنلاینسایت ساعدنیوزوبگردیخبرگزاری برنا