پنجشنبه, ۲۴ خرداد, ۱۴۰۳ / 13 June, 2024
مجله ویستا

درماندگی برزیلی‌ها در مقابل اعجوبه ایرانی‌


درماندگی برزیلی‌ها در مقابل اعجوبه ایرانی‌
یک‌تنه برزیلی‌ها را ذله کرد، اعجوبه‌هایی که از چپ و راست هرچه می‌کوفتند به در بسته و دیوار بلند مصطفی نظری، دروازه‌بان شجاع و جسور تیم ملی فوتسال ایران خوردند تا در مقابل هنرنمایی این جوان رعنای ایرانی سر تعظیم فرود آورند.
شاید اگر افشین قطبی هم دروازه‌بانی همچون مصطفی نظری در پرسپولیس داشت، ببرهایش در میدان کامل می‌شدند و تا اینجا نیز دو شکست جلوی نام این تیم ثبت نمی‌شد. پیش از شروع بازی نیز از هر کس راجع به بازی می‌پرسیدی، می‌گفت اگر با ۵ و ۶ گل هم به برزیل ببازیم ، بد نتیجه نگرفته‌ایم.
بواقع هیچ کس فکر نمی‌کرد که مصطفی نظری این همه خوب در درون دروازه تیم ملی فوتسال ایران در مقابل برزیل بدرخشد. او دیروز در روزی که زردپوشان برزیلی با هنر و تکنیک بالای خویش در دریبل‌زنی و شوت‌های سنگین که موشک‌وار از چپ و راست شلیک می‌شد، با کمک خط دفاعی هماهنگ خود، خواب برزیلی‌ها را آشفته کرد تا گرگ‌های تشنه ماشین‌ گلزنی آنان به‌جز یک بار دست خالی از مقابل دروازه ایران بازگردند.
بی‌شک اگر خط دفاعی ایران در دقیقه ۲ روی حرکت شوماخر باز نمی‌شد ، نظری آن یک گل را هم نمی‌خورد؛ اما هرچه بود این دروازه‌بان جسور با ایستادگی استادانه خویش و گرفتن ۲۶ موقعیت گلزنی برزیل، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت تا بی‌بروبرگرد نامش در فهرست ستاره‌هایی قرار گیرد که باشگاه‌های خارجی فوتسال خواهان جذب‌شان هستند.
نظری که پیش از این نیز در دیگر بازی‌ها و بویژه در مقابل اسپانیا (قهرمان جهان)‌ درخشیده بود تا به تنهایی ۲۰ موقعیت گلزنی را از حریف بگیرد، با بازی جسورانه‌اش در مقابل برزیل، به نوعی باعث روسفیدی حسین شمس سرمربی تیم ملی فوتسال شد تا این مربی که به شخصه دست روی وی گذاشته بود، حالا از این انتخاب هوشمندانه به خود ببالد. شاید بپرسید چرا؟ آخر همین آقا مصطفی که عضویت تیم ارم کیش قم را دارد، یک ماه پیش در لیگ فوتسال و تنها در خلال یک بازی ۱۴ گل خورده بود و انتخابش از سوی حسین شمس با واکنش‌ها و انتقادهای بسیاری همراه شد.
اما شمس در قبال این انتخاب خود ایستاد و برای آن دلیل آورد که «مصطفی نظری را باید در تیم ملی فوتسال دید که عملکردش زمین تا آسمان تفاوت می‌کند.» اتفاقا چنین هم شد تا حالا این جوان تهرانی با ۲۶ سال سن گل سرسبد تیم ملی فوتسال در رقابت‌های جام جهانی برزیل باشد. اگرچه انصاف نیست بخواهیم فردی به نتایج تیم ملی فوتسال در برزیل بنگریم، تیمی که به تمام معنا یک تیم است و ارائه‌گر بازی‌هایی خوب توام با شعور و پختگی است. برای همین نیز جملگی اعضایش از وحید شمسایی گرفته تا محمد هاشم‌زاده و... قهرمانند و سزاوار ستایش.
حجت‌الله اکبرآبادی
منبع : روزنامه جام‌جم