جمعه, ۲۵ خرداد, ۱۴۰۳ / 14 June, 2024
مجله ویستا

دانشگاه های هتل داری جهان


دانشگاه های هتل داری جهان
● دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو «مدیریت مهمانداری» SFCU
سانفرانسیسکو یکی از ۱۰ مکان پر بیننده در دنیا بوده و هست و صنعت مهمانداری در حال توسعه آن بزرگترین صنعت در شهر است. در قلب این برنامه پویا قسمت مدیریت مهمانداری در دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو است. دانشجویان در این برنامه در حال توسعه مدیریت مهمانداری ثبت نام می کنند و در دوره های آکادمیک سخت آن شرکت می کنند و از افراد ماهر در این صنعت آموزش های لازم را می گیرند و دوره انترنی خود را زیر نظر آنان طی می کنند.
ماموریت بخش مدیریت مهمانداری در اختیار گذاشتن عالی ترین آموزش و محیط آکادمیک است که این هدف به منظور پیشرفت در مدیریت برای فراگیران در:
▪ مدیریت هتل
▪ مدیریت رستوران و خدمات غذایی
▪ مدیریت بازرگانی تفریحگاهها و مکانهای گردشگری
برای دریافت مدرک لیسانس در رشته مهمانداری باید حداقل ۱۲۰ واحد را برای فارغ التحصیلی پاس کرد. این برنامه میان رشته ای دانشجویان را برای دوره های شغلی مختلف در صنعت مهمانداری آماده می کند و شامل دوره های مقدماتی و متمرکز است. دوره های متمرکز دوره های مدیریت بازرگانی گردشگاهها و مکانهای تفریحی هستند که از کالج سلامت و خدمات این مدرک اخذ می شود. مدیریت هتل از کالج Bussiness و مدیریت رستوران و خدمات غذایی از کالج سلامت و خدمات برنامه های آموزش پایه ای نیز در بخش مدیریت مهمانداری کالج Bussiness ارایه می شود.
دوره های متمرکز مدیریت بازرگانی مکانهای تفریحی و گردشگاهها فارغ التحصیلان را برای تاسیس شرکت، مدیریت برنامه ریزی و سرپرست برنامه های سرگرمی تجاری، سفرهای گردشگری و دوره های شغلی مدیریت استراحتگاهها آماده می کند.
هدف از این برنامه ها کمک به دانشجویان برای به دست آوردن دانش، مهارت، تجربیات عملی و به دست آوردن کار مناسب در رابطه با کارهای مربوط به اوقات فراغت و سفر است.
دانشجویان در این دوره ها در مورد سفر و سیستم گردشگری، صنعت و مسایل اجتماعی گردشگری، توسعه استراحتگاهها و بازاریابی مکانهای گردشگری، انگیزه ی جهانگردی، مدیریت وقایع مخصوصه، پارکهای مصنوعی وسایل نقلیه که به وسیله گردشگران استفاده می شود، طبیعت گردی، سفرهای تشویقی، کلوپهای سلامت، برنامه ریزی کنفرانسها و جلسات و جهانگردی فرهنگی اطلاعات کاملی کسب می کنند.
دوره های متمرکز در مدیریت هتل دانشجویان را برای مدیریت و اداره کردن هتلها، متلها و مسافرخانه ها آماده می کنند. وظیفه اصلی مدیریت شامل جنبه های مختلف مانند: حسابداری، کنترل هزینه ها، بازاریابی و استفاده از سیستم اطلاعات مدیریت مهمانداری است.
● کالج Conrad N.Hilton (مدیریت هتل و رستوران) Hoston-Texas
کالج Conrad N.Hilton در مدیریت هتل و رستوران جهان کوچکی از صنعت مهمانداری است. وجود دانشجویان از ۳۸ کشور مختلف دنیا نشان دهنده طبیعت جهانی مهمانداری است. دانشکده university of Hilton (UH) مدرک معتبری ارائه می دهد و به دانشجویان فرصت تحصیلات حرفه ای به همراه فراهم کردن زمینه مناسب برای کسب تجربیات عالی در زمینه تماسها و برخورداری اجتماعی می دهد.
علاوه بر این کالج Hilton انبار اطلاعات جمع آوری شده در زمینه صنعت مهمانداری از تمام نقاط دنیاست. کالج هیلتون شامل مدرک لیسانس در مدیریت هتل و رستوران و فوق لیسانس در مدیریت مهمانداری است.
وجود آموزشهای تئوری و تجربه های عملی با هم در بهترین محیط دانشجو را از هر نظر مجهز می سازد این برنامه ها و دلایل بسیار زیاد دیگر سبب می شود که به خود ببالید که در این کالج تحصیل می کنید. این کالج خیلی بیشتر از آن چیزی است که در این مقاله به آن اشاره کردیم. قسمت های مختلف ان منحصر به فرد، هیجان انگیز و فوق العاده گرانبها هستند.
{ مترجم: شادی شهیدی }
منبع : مسافران