سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
سیگار
دردسرهای سیگار برای دهان و دندان | راهکارهایی برای ترک سیگار
همشهری‌آنلاین / ۵ ساعت قبل / علمی و آموزشی
دردسرهای سیگار برای دهان و دندان | راهکارهایی برای ترک سیگار
بوی بد دهان، بیماری لثه، خشکی دهان، ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و ابتلا به سرطان از مشکلاتی است که افراد سیگاری ممکن است به آن‌ها دچار شوند. برای ترک سیگار هیچ‌وقت دیر نیست حتی اگر چند سال است سیگار می‌کشید، ترک این عادت به بهبود سلامت شما کمک خواهد کرد. 
مرگ سالانه ۶۰ هزار ایرانی بر اثر مصرف دخانیات!
مشرق / ۳۱ ساعت قبل / اجتماعی
مرگ سالانه ۶۰ هزار ایرانی بر اثر مصرف دخانیات!
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت تبلیغ و کاهش دسترسی به دخانیات راهکار حفاظت از جوانان از این آسیب‌ است؛ پویش نم‌نم برای حفظ سلامت جوانان و نوجوانان آغاز شده است.
  سلامت  سیگار  سرطان  بیماری  دخانیات  وزارت بهداشت
از دست دادن این «حس» شما را در خطر مرگ قرار می‌دهد
مشرق / ۳۸ ساعت قبل / اجتماعی
از دست دادن این «حس» شما را در خطر مرگ قرار می‌دهد
دانشمندان هشدار می‌دهند افرادی که حس بویایی خود را از دست می‌دهند در معرض مرگ هستند زیرا نمی‌توانند گازهای مسموم، سیگار یا مواد غذایی فاسد را تشخیص دهند.
  سلامت  حس بویایی  سینوزیت  پارکینسون  آلزایمر
روزنامه اعتماد / ۴۶ ساعت قبل / ...
بلوغ، اضمحلال و صنعت سرگرمی‌سازی
باقر سروش در اجرای نمایش «رفتم سیگار بخرم...» دست به تجربه‌ای تازه زده و از چشم‌اندازی که پیش از این برای خویش ترسیم کرده، فاصله گرفته. دیگر خبر چندانی از واقعگرایی مبتنی بر نقد اجتماعی نیست و حال با رویکردی پسامدرنیستی و التقاط‌گرایانه، تلاش شده جهانی سخت‌فهم و شگفت‌انگیز ساخته شود. بیش از آنکه با شخصیت‌هایی متعین و تاریخ‌مند روبرو باشیم اجرا مملو است از آدم‌هایی بدون نام که تیپ‌های اجتماعی را بازنمایی می‌کنند: دکه‌دار، پسر، سوارکار، معدنچی و زن بالرین. حتی زبان هم تمایزی را برنمی‌سازد و گویی تمامی افراد با یک لحن و نوا حرف می‌زنند و دایره واژگانی مشترکی دارند. باقر سروش در مقام نمایشنامه‌نویس، گویی جستارنویس است. …
روزنامه همشهری / ۴۷ ساعت قبل / ...
خطر سیگار‌های الکترونیکی در کمین نوجوانان
سازمان جهانی بهداشت در گزارشی هشدار داد سیگارهای الکترونیکی هم برای مصرف‌کننده و هم برای افرادی که در معرض دود آن قرار دارند مضرند. همچنین دود ناشی از این سیگارها به جنین در حال رشد آسیب زده و مغز نوجوانان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.  به‌گزارش جپن‌تودی، بعضی دولت‌ها و تولیدکنندگان، سیگارهای الکترونیکی را جایگزین سیگارهای سنتی و عامل کمک‌کننده در ترک سیگار معرفی کرده‌اند. سازمان جهانی بهداشت با بررسی پرسش‌ها و پاسخ‌های مطرح درباره سیگارهای الکترونیکی اعلام کرده که شواهد کافی درخصوص تأثیر این سیگارها …
توضیح کدخدایی از تخلفات برخی نمایندگان ردصلاحیت شده؛ از دریافت رشوه برای قاچاق سیگار تا دلالی در پرونده گوشت‌های یارانه‌ای
مشرق / ۴۷ ساعت قبل / سیاسی
توضیح کدخدایی از تخلفات برخی نمایندگان ردصلاحیت شده؛ از دریافت رشوه برای قاچاق سیگار تا دلالی در پرونده گوشت‌های یارانه‌ای
واکنش‌ها به خبر رد صلاحیت‌ بیش از ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس با دلایل مالی به قدری بود که سخنگوی شورای نگهبان را بر آن داشت تا به تشریح برخی تخلفات و جرائم مالی نمایندگان رد صلاحیت شده بپردازد.
  عباسعلی کدخدایی  انتخابات98  رد صلاحیت
با نوجوان سیگاری چگونه رفتار کنیم؟
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
با نوجوان سیگاری چگونه رفتار کنیم؟
نوجوانان و جوانان آسیب پذیرترین گروه ها در برابر مصرف سیگار هستند چون اعتیاد به مواد مخدر معمولا از سنین نوجوانی و اغلب از یک ماده کم اثر مثل سیگار شروع می شود لذا باید در برخورد با نوجوانان سیگاری مواردی را مدنظر قرار داد.
  استانی-اجتماعی  مصرف سیگار در بین نوجوانان
توضیحات کدخدایی درباره ردصلاحیت نمایندگان: فردی روسای آموزش و پرورش و ارشاد و مدیر چند مدرسه در یک شهر را از میان لیدر‌های انتخاباتی خویش منصوب کرده / فرد دیگری ۲۷۰ میلیارد تومان در یک پروژه ساختمانی سرمایه‌گذاری کرده؛ او امتیاز تأسیس یک کارخانه آب معدنی را برای برادر کوچکش گرفته / فردی در پوشش موسسه عام‌المنفعه با ارز دولتی گوشت وارد و با قیمت آزاد در بازار عرضه کرده / فرد دیگری هم برای قاچاق سیگار رشوه‌های کلان پرداخت کرده
انتخاب / ۲ روز قبل / سیاسی
توضیحات کدخدایی درباره ردصلاحیت نمایندگان: فردی روسای آموزش و پرورش و ارشاد و مدیر چند مدرسه در یک شهر را از میان لیدر‌های انتخاباتی خویش منصوب کرده / فرد دیگری ۲۷۰ میلیارد تومان در یک پروژه ساختمانی سرمایه‌گذاری …
«مشارکت در انتخابات امری ضروری و بدیهی است و دغدغه همه مسئولان از جمله اعضای شورای نگهبان است. دایره انتخاب مردم نیز هرچه متنوع‌تر باشد مفید است اما آیا وجود افراد «فاقد شرایط قانونی» در میان داوطلبان نمایندگی مجلس، کمکی به پرشورتر شدن تنور انتخابات می‌کند؟ افرادی که شرایط قانونی نمایندگی را نداشته باشند آیا قادر به وضع قوانین عادلانه و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی خواهند بود؟»
سیستم ایمنی معیوب منجر به سرطان ریه می شود
مهر / ۲ روز قبل / بهداشت و سلامت
سیستم ایمنی معیوب منجر به سرطان ریه می شود
مطالعه جدید نشان می دهد سیستم ایمنی با عملکرد غیرعادی و نامناسب ممکن است منجر به سرطان ریه در بیمارانی که سیگار نمی کشند شود.
  سیستم ایمنی  سرطان ریه  سرطان  عفونت
کشف انبار سیگار و تنباکوی قاچاق ۴۰۰ میلیاردی
انتخاب / ۳ روز قبل / اجتماعی
کشف انبار سیگار و تنباکوی قاچاق ۴۰۰ میلیاردی
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف ۴۰۰ میلیاردی سیگار و تنباکوی قاچاق در انباری در محدوده شهر ری خبرداد.
اجرای ویژه «کولی» در اصفهان
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
اجرای ویژه «کولی» در اصفهان
نمایش «نیکوتین»، روایتی دربارۀ ترک سیگار است که گروه «کولی» آن را در اصفهان اجرا می‌کند.
  استانی-فرهنگی و هنری  تئاتر
تبعات افزایش تمایل دختران نوجوان به سیگار
روزنامه آرمان ملی / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
تبعات افزایش تمایل دختران نوجوان به سیگار
سالانه 50 هزار نفر در ایران بر اثر مصرف دخانیات جان خود را از دست می‌دهند، این در حالی است که استعمال سیگار در میان نوجوانان رشد زیادی داشته و آمار مصرف سیگار در دختران نوجوان از کمتر از یک درصد به 1/2 درصد رسیده است. در سال‌های اخیر زنانه شدن و همچنین کاهش سن ابتلا به آسیب‌ها از مواردی عنوان شده که می‌تواند بسیار تهدید کننده باشد.
خداحافظی با دود؛  راهکارهایی برای اینکه سیگار را ترک کنید و دیگر سراغ آن نروید
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
خداحافظی با دود؛ راهکارهایی برای اینکه سیگار را ترک کنید و دیگر سراغ آن نروید
از هر فرد سیگاری که بپرسی چرا سیگار کشیدن را ترک نمی‌کند، احتمالا می‌گوید این کار برایش مثل آب خوردن است و اگر بخواهد، از همین فردا دیگر سیگار نمی‌کشد. اما بد نیست بدانید ترک سیگار ممکن است در حرف کاری ساده و راحت‌تر از اعتیاد به انواع دیگر مواد‌مخدر به‌نظر برسد، اما در عمل می‌تواند سخت‌ترین کار ممکن باشد.
معتادان مصرف سیگار را از چه سنی شروع می‌کنند؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / بهداشت و سلامت
معتادان مصرف سیگار را از چه سنی شروع می‌کنند؟
دخانیات بستر سازِ تجربه مصرفِ مواد مخدر خواهد بود که امروزه سن استعمال انواع محصولات دخانی در کشور کاهش یافته است.
مالیاتی که دود می‌شود
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
مالیاتی که دود می‌شود
در بسیاری از کشورهای دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که با افزایش قیمت سیگار و مواد‌ دخانی می‌توان از افزایش استعمال آن جلوگیری کرد اما در ایران همچنان برای این مساله کاری انجام نشده است.
افراد فاقد حس بویایی در معرض خطر مرگ هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / علمی و آموزشی
افراد فاقد حس بویایی در معرض خطر مرگ هستند
پژوهشگران "دانشگاه آنگلیای شرقی"(University of East Anglia) در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند افرادی که حس بویایی خود را از دست می‌دهند در معرض خطر مرگ هستند زیرا نمی‌توانند بوی گازهای سمی، سیگار یا مواد غذایی فاسد را متوجه شوند.
  حس بویایی  مرگ
سیگار، عوارض پس از جراحی را تشدید می‌کند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / علمی و آموزشی
سیگار، عوارض پس از جراحی را تشدید می‌کند
استعمال سیگار خطر عوارض پس از جراحی را افزایش می‌دهد.
اعتراف بزرگ «لیلا بلوکات»/ خانم بازیگر سیگار به دست +عکس
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
اعتراف بزرگ «لیلا بلوکات»/ خانم بازیگر سیگار به دست +عکس
لیلا بلوکات می‌گوید اگرچه شروع کارش در سال ۷۵ با تئاتر بوده اما زمانی که می‌خواسته در سال ۹۱ و بعد از ۱۰ سال دوری از صحنه مجددا کار تئاتر کند این گارد در فضای تئاتری نسبت به او وجود داشته و کسی عقبه او را در تئاتر نمی‌دانسته است.
آیا سیگار کشیدن باعث افسردگی می‌شود؟
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / بهداشت و سلامت
آیا سیگار کشیدن باعث افسردگی می‌شود؟
بیشتر ما با تأثیر سیگار روی سلامت جسمانی آشنا هستیم، اما آیا این عادت روی بهزیستی روانی و عاطفی نیز تأثیر می‌گذارد؟
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / بهداشت و سلامت
خطرات استعمال سیگار پس از جراحی را جدی بگیرید
بر اساس بررسی‌های پژوهشگران مراحل ترمیم عمل جراحی در افراد در معرض استعمال سیگار و دخانیات به کندی انجام می‌شود.
کاسب پلاسکو سیگار و تخمه می‌فروشد!
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
کاسب پلاسکو سیگار و تخمه می‌فروشد!
ساختمان پلاسکو که آتش می‌گیرد او هم مثل بسیاری از کسبه‌های این ساختمان ۵۳ ساله خسارت می‌بیند. بعد از دو سال دوندگی، وقتی بدهی‌هایش را می‌دهد، مجبور می‌شود به یکی از شهرک‌های اطراف تهران مهاجرت کند و یک مغازه سیگارفروشی راه بیندازد.
مالیاتی که دود می‌شود؛ تفاوت مالیات خرده‌فروشی و عمده‌فروشی سیگار چه می‌شود
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۱-۰۱ / اقتصادی
مالیاتی که دود می‌شود؛ تفاوت مالیات خرده‌فروشی و عمده‌فروشی سیگار چه می‌شود
سال‌هاست درباره پایین‌بودن نرخ مالیات بر مواد دخانی صحبت می‌شود و تا به حال در این خصوص کاری انجام نشده، درحالی که سالانه پنج تا 6 میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل مصرف دخانیات جان خود را از دست می‌دهند. برآوردها حاکی از آن است که در 10 سال آینده نرخ مرگ‌ومیر به دلیل استعمال مواد دخانی به 10 میلیون نفر در سال می‌رسد؛ آمار وحشتناکی که در ایران هم وضعیت جالبی ندارد.
از بحران سیگار تا تاریخ تولدهای عجیب در تیم ملی عراق
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ورزشی
از بحران سیگار تا تاریخ تولدهای عجیب در تیم ملی عراق
تیم ملی عراق از گذشته تا امروز، با مشکلاتی عدیده دست و پنجه نرم کرده. هر مربی بزرگی که وارد اردوی تیم ملی شده، اتفاق‌هایی را به چشم دیده که شاید تا قبل از آن هرگز تجربه‌اش نکرده است.
  فوتبال  تیم ملی عراق  انتخابی جام جهانی  کاتانچ  سرمربی  سیگار
نمایش «رفتم سیگار بخرم» به نویسندگی و کارگردانی باقر سروش
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / فرهنگی و هنری
نمایش «رفتم سیگار بخرم» به نویسندگی و کارگردانی باقر سروش
«پسر» دم دکه آمده تا برای پدر معلمش سیگار بخرد. هرچند پسر از پدرش دست نوشته هم آورده است اما «دکه چی» سیگار به او نمی دهد. عنوان نمایشنامه اقتباس از یک مجموعه داستان روسی است. این اثر تا هفتم بهمن در تالار اصلی مولوی روی صحنه خواهد رفت.
  تهران  تئاتر
توقف در مسیر
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
توقف در مسیر
فرورتیش رضوانیه ـ  روزنامه‌نگار برف می‌بارد و ترافیک سنگین است. از یک اپلیکیشن مسافربری شهری درخواست سرویس می‌کنید، اما نتیجه‌ای ندارد. مطمئن هستید که مبلغ کرایه برای راننده‌ها جذاب نیست و انگیزه کافی ندارند تا سفر شما را بپذیرند. گزینه ۲۵ دقیقه توقف در مسیر را فعال می‌کنید تا کرایه بالاتر برود. باز هم فایده‌ای ندارد. کمی پیاده می‌روید تا اینکه یک مؤسسه کرایه اتومبیل پیدا می‌کنید. با خوشحالی داخل می‌روید اما آن قدر بوی تند سیگار در فضا پیچیده که سردرد می‌گیرید. می‌گویید که یک ماشین می‌خواهید. …
اعتیاد در کمین جوانان / والدین چه کنند؟/ فریب باورهای دروغ را نخورید
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
اعتیاد در کمین جوانان / والدین چه کنند؟/ فریب باورهای دروغ را نخورید
والدین گرامی، بسیاری از نوجوانان اعتیاد را در منزل دوستانشان آغاز نموده‌اند. آیا فکر کرده‌اید فرزند شما اکنون کجاست؟ چه کار می‌کند و با چه کسی است؟ تا این لحظه برای پیشگیری از اعتیاد فرزندان خود چه برنامه‌هایی را انجام داده اید؟
  اعتیاد جوانان  حشیش  سیگار  مواد مخدر
مالیات | افزایش ۶۱ درصدی مالیات سیگار
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
مالیات | افزایش ۶۱ درصدی مالیات سیگار
شفقنا اقتصادی _ با توجه به کاهش درآمدهای نفتی در لایحه بودجه ۹۹ و افزایش درآمدهای مالیاتی در این لایحه، افزایش ۲۸ درصدی مالیات بر فروش سیگار و ۳۳ درصدی مصرف این محصول، گامی در جهت افزایش درآمدهای مالیاتی است. ایسنا نوشت:   مالیات بر سیگار و دخانیات یک نوع مالیات بر ارزش افزوده است که […]
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
مالیات کالاهای نفتی، طلا، سیگار و نوشابه مشخص شد
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مالیات کالاهای نفتی، طلا، سیگار و نوشابه را تعیین کردند.
  مجلس شورای اسلامی
تعیین نرخ مالیات و عوارض نوشابه و سیگار توسط نمایندگان مجلس
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیاسی
تعیین نرخ مالیات و عوارض نوشابه و سیگار توسط نمایندگان مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای نرخ مالیات بر درآمد حاصل از فروش سیگار، نوشابه و کالاهای آسیب‌رسان را تعیین کردند.
نرخ عوارض و مالیات کالاهای آسیب‌رسان مشخص شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیاسی
نرخ عوارض و مالیات کالاهای آسیب‌رسان مشخص شد
نمایندگان مجلس نرخ مالیات کالاهای نفتی، فلزات گرانبها، سیگار و نوشابه را مشخص کردند.
  نفت  نوشابه
جریمه ۱۱ هزار دلاری برای پرتاب سیگار از ماشین
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
جریمه ۱۱ هزار دلاری برای پرتاب سیگار از ماشین
طبق مجازات جدید تصویب شده توسط دولت استرالیا، رانندگانی که سیگار خود را به بیرون از ماشین پرتاب کنند ۱۱ هزار دلار جریمه می‌شوند.
  اخبار حوادث  سیگار  جریمه  استرالیا
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
آتش سوزی انبار پوشاک و سیگار در بازار تبریز
عصر امروز انبار پوشاک و سیگار در نزدیکی راسته کوچه بازار تاریخی تبریز آتش گرفت.
جریمه سنگین بیرون انداختن ته‌سیگار از خودرو در استرالیا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
جریمه سنگین بیرون انداختن ته‌سیگار از خودرو در استرالیا
رانندگان استرالیایی در صورت پرت کردن ته‌ سیگارهای خود از خودرو به بیرون اکنون ممکن است با جریمه‌هایی تا ۱۱ هزار دلار مواجه شوند.
  ته سیگار  خودرو  جریمه  استرالیا
چگونه بدن را پس از ترک سیگار پاکسازی کنیم؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
چگونه بدن را پس از ترک سیگار پاکسازی کنیم؟
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: افراد پس از ترک سیگار با مصرف برخی مواد غذایی می‌توانند روند پاکسازی بدن خود را بهبود ببخشند.
  سلامت  ترک سیگار  رژیم غذایی  ویتامین
راه های ساده پاکسازی بدن بعد از ترک سیگار
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بهداشت و سلامت
راه های ساده پاکسازی بدن بعد از ترک سیگار
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: افراد پس از ترک سیگار با مصرف برخی مواد غذایی می‌توانند روند پاکسازی بدن خود را بهبود ببخشند.
چند ساعت دود کردن غیرقانونی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
چند ساعت دود کردن غیرقانونی
دود کردن این روزها بخشی از سرگرمی جوانانی شده که متاسفانه به جای تفریحات سالم، سراغ مصرف قلیان و سیگار می‌روند و گاهی چند ساعت در روز دور هم به این کار مشغولند.
  قلیان  دخانیات  سیگار  استانی-اجتماعی  کرمانشاه
کاریکاتور / هر یک میلیون نخ سیگار؛ یک نفر
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / عکس
کاریکاتور / هر یک میلیون نخ سیگار؛ یک نفر
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفته "بر اساس آمارهای جهانی مصرف هر یک میلیون نخ سیگار باعث مرگ یک انسان می‌شود. علیرضا پاکدل با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
چندتا سیگار بکشیم می‌میریم؟!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / کاریکاتور / طنز
چندتا سیگار بکشیم می‌میریم؟!
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفته "بر اساس آمارهای جهانی مصرف هر یک میلیون نخ سیگار باعث مرگ یک انسان می‌شود. علیرضا پاکدل با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
  کاریکاتور  دخانیات  سیگار  مرگ
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
سالانه ۵۵ تا ۶۰ میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود
شرکت دخانیات: از وقتی اقتصاد مشکل پیدا کرده کار و کاسبی‌مون راه افتاده!
عامل قاچاق سیگار به پرداخت جریمه میلیونی محکوم شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اجتماعی
عامل قاچاق سیگار به پرداخت جریمه میلیونی محکوم شد
واحد مرکزی خبر نوشت: عامل قاچاق سیگار در تعزیرات حکومتی استان قزوین به پرداخت ۳۴ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.
  قاچاق  سیگار  قزوین  قاچاق کالا  ارز
تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اجتماعی
تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی
نتایج دو مطالعه جدید وجود رابطه استفاده از سیگارهای الکتریکی را با بیماری آسم و بیماری مزمن انسداد ریوی تایید می کند.
  سلامت  سیگار  بیماری آسم  آسم
اگر اخیرا یک عادت بد را ترک کرده اید این مطلب را بخوانید
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / وبگردی
اگر اخیرا یک عادت بد را ترک کرده اید این مطلب را بخوانید
عاداتی مثل سیگار کشیدن، پرخوری و مواردی مشابه می توانند زمینه ساز مشکلاتی جدی در سلامتی شما شوند. اما جالب است بدانید که اگر این عادات را اخیرا ترک کرده اید یا قصد دارید این عادات را ترک کنید، کار ساده ای در پیش ندارید.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
چقدر از تولید و واردات سیگار به جیب دولت می‌رود؟
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که صادرات توتون در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۸ برابر شده است. در همین حال واریزی درآمد محصولات دخانی به خزانه دولت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۱.۹ درصد افزایش داشته است.
دخانیات، دروازه ورود به بزهکاری‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
دخانیات، دروازه ورود به بزهکاری‌ها
تهران - ایرنا - یک جامعه شناس معتقد است دخانیات دروازه ورود به انواع بزهکاری‌ها مثل اعتیاد است و بیش از ۸۰ درصد افرادی که انواع مواد مخدر را مصرف کرده‌اند، از سیگار شروع می‌کنند.
  بهداشت  نه به دخانیات  سازمان جهانی بهداشت  سیگار  جامعه  مصرف دخانیات  بهداشت و سلامت
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
روز شصتم
توی تاریکی کوچه پس‌کوچه‌های خیابان انقلاب راه می‌روم، بعد توی پس‌کوچه‌های خیابان آزادی راه می‌روم، از خیابان شهید ولی‌الله صادقی می‌پیچم به سمت طرشت و آن وقت کوچه بچگی‌هایم را می‌بینم. صدای قدم‌هایم روی آسفالت کوچه شنیده می‌شود، غروب آمده و قبای سیاهش را انداخته روی خیابان و روی دیوار دانشگاه شریف که زمانی باغ پشتی خانه ما بود و یادم هست یک‌بار وقت موشک‌باران یکی از همان دیوارهایش خراب شد و ما توانستیم درخت‌ها و آدم‌هایش را ببینیم. جلوی دیوار دانشگاه می‌ایستم، پشت سرم خانه بچگی‌هایم است، خانه‌ای که خراب‌شده و ساختمانی زشت جایش کاشته‌اند با آسانسور و شیشه‌های آینه‌ای و سردرش نوشته‌اند …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
بوی عطر
دستم را از روی زنگ برداشتم. دیگر داشتم ناامید می‌شدم. تلفنش رو خاموش کرده بود، اما می‌دانستم جز همین آپارتمان نیمه خالی، جای دیگری نرفته. دوباره دستم را روی زنگ فشار دادم. یک ربعی می‌شد پشت در بودم. در باز شد پیرزن همسایه بود. پرسید: «دوستشی؟» با سر جواب دادم. به چشم‌های هم نگاه کردیم. راه را باز کرد. یک طبقه را از پله بالا رفتم. در آپارتمان را زدم. داد زدم: «می‌دونم خونه‌ای... باز کن وگرنه می‌شکنم.» در را باز کرد. معلوم نبود پف و سرخی چشمانش از گریه است یا بی‌خوابی. حرفی نزد. جلو راه افتاد. رفت روی کاناپه دراز کشید. یک ظرف پر از زیر سیگاری. دستمال‌های کاغذی مچاله شده هم این طرف و آن طرف روی زمین. به زحمت بلند شد و نیم‌خیز …
فروش برندهای جعلی سیگار با نام شرکت دخانیات ایران در بازار
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
فروش برندهای جعلی سیگار با نام شرکت دخانیات ایران در بازار
فعالان بازار از توزیع فراوان و انبوه سیگارهای قاچاق در بازار مصرف کشور و گسترش تولید و فروش برندهای جعلی با نام شرکت دخانیات ایران هشدار دادند و خواهان جلوگیری و ممانعت از تولید و توزیع غیرقانونی این نوع از محصولات در بازار شدند.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
مـــــــرور
 سازمان جهانی هواپیمایی دعوت ایران برای اعزام کارشناس درباره سقوط هواپیما را پذیرفت انجمن ایرلاین‌ها: پروازهای اروپایی ایران به جز سوئد برقرار شد مهلت ثبت‌نام در سامانه معیشتی تا ۳۰ دی‌ماه تمدید شد موسسه تحقیقات آب ایران:  ترازآب دریای خزر ۱۲سانتی‌متر کمتر شد اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران: تا پنج‌سال آینده، صادرات کفش ایران به ۴‌میلیارد دلار می‌رسد صادرات سیگار در هشت‌ماهه امسال 47‌درصد افت داشته است
رازهای افزایش طول عمر را بشناسیم
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / علمی و آموزشی
رازهای افزایش طول عمر را بشناسیم
طبق نتایج تحقیقات جدید، تلفیق گزینه‌های سبک زندگی سالم نظیر حفظ وزن سالم، عدم استعمال سیگار و ورزش منظم می‌تواند موجب افزایش طول عمر شود.
سیگار خطر ابتلا به سرطان پانکراس را افزایش می‌دهد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / علمی و آموزشی
سیگار خطر ابتلا به سرطان پانکراس را افزایش می‌دهد
مصرف سیگار ۱۰ تا ۲۵ درصد احتمال ابتلا به سرطان لوزالمعده (پانکراس) را افزایش می‌دهد.
برنامه جهانی قم شهر بدون دخانیات فرصتی ماسب برای کنترل بیماری‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
برنامه جهانی قم شهر بدون دخانیات فرصتی ماسب برای کنترل بیماری‌ها
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اجرای طرح جهانی شهر بدون دخانیات در دو شهر مذهبی قم و مشهد، گفت: اجرای این طرح فرصت خوبی را برای کنترل بیماری های گوناگون که منشا اصلی آنها استعمال سیگار و دخانیات است، ایجاد می‌کند.
  دخانیات  استانی-اجتماعی
کاهش 47 درصدی صادرات سیگار طی 8 ماهه/ درآمد دخانی خزانه رشد کرد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
کاهش 47 درصدی صادرات سیگار طی 8 ماهه/ درآمد دخانی خزانه رشد کرد
صادرات سیگار طی 8 ماهه امسال 47 درصد کاهش یافت.
سرطان پانکراس در کمین سیگاری‌ها
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
سرطان پانکراس در کمین سیگاری‌ها
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: مصرف سیگار ۱۰ تا ۲۵ درصد احتمال سرطان لوزالمعده (پانکراس) را افزایش می دهد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
یک عکس، یک خاطره
هامفری بوگات- 1946 63سال پیش در چنین روزی، برابر چهاردهم ژانویه 1957 میلادی، هامفری بوگارت، بازیگر برجسته سینمای جهان در دهه‌های 40 و 50 میلادی بر اثر ابتلا به سرطان مری در 58سالگی درگذشت. ستاره فیلم‌هایی چون «شاهین مالت»، «کازابلانکا»، «داشتن و نداشتن»، «گنج‌های سیرامادره»، و... چه در سینما و چه در زندگی شخصی ایفاگر نقش یک «دودی» تمام‌عیار بود و کمتر عکسی از او موجود است که سیگاری بر لب یا بین انگشتان دست خود نداشته باشد. در حقیقت سرطان مری ارمغان محتوم علاقه مفرط او به سیگار بود و بوگی مشهور تاریخ سینما درحالی این جهان را ترک کرد که به تازگی قراردادی طولانی‌مدت با کمپانی «برادران وارنر» به امضا …
غم و اندوه؛ اصلی‌ترین محرک‌ سیگاری‌ها
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بهداشت و سلامت
غم و اندوه؛ اصلی‌ترین محرک‌ سیگاری‌ها
تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که احساساتی چون غم و اندوه بیشتر از سایر احساسات منفی چون خشم یا استرس، افراد را به سیگار کشیدن تحریک می‌کند.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
اصلا چرا رفتی سیگار بخری؟
احسان صارمی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
اقدام عجیب راننده آمبولانس حین انتقال بیمار!
راننده آمبولانس با اقدام عجیب خود حین انتقال یک بیمار به بیمارستان به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران، با اجرای دقیق قانون مربوط به استعمال دخانیات در سال جاری در مالزی، سیگاری‌ها فقط در محل‌های تعیین شده اجازه کشیدن سیگار را دارند. با این حال کشیدن سیگار در داخل خودرو‌ها برای رانندگان غیرقانونی نیست، اما مطمئنا اگر این راننده یک راننده آمبولانس باشد قضیه کاملا فرق می‌کند، چرا که کار آن‌ها با زندگی بیمار در ارتباط است. اقدام غیرقانونی‌ یک راننده آمبولانس مالزیایی در کشیدن سیگار حین راندن آمبولانس به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. یکی از عابران پیاده تصویری از این راننده را که در حال کشیدن سیگار در پشت فرمان آمبولانس بود تهیه و آن را در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر کرد. در این تصویر این …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
مالکیت موبایل برای افراد زیر ۲۱ سال آمریکایی ممنوع می‌شود
یکی از سناتورهای ایالت ورمونت لایحه‌ای به مجلس سنا ارائه کرده که به موجب آن افراد زیر ۲۱ سال نمی‌توانند صاحب موبایل باشند و در صورت تخطی با جریمه نقدی و زندان روبه‌رو می‌شوند. در صورت تصویب یک لایحه جدید در مجلس سنای آمریکا، نوجوانان ساکن ایالت ورمونت که صاحب موبایل هستند، مجرم شناخته می‌شوند. طبق این لایحه که S.212 نامیده می‌شود، هر فرد کمتر از ۲۱ سال که از موبایل استفاده می‌کند یا صاحب آن است، با جریمه‌ای هزار دلاری و تا یک سال زندان روبه‌رو خواهد شد. این لایحه روز چهارشنبه برای بررسی بیشتر به کمیته قضایی ایالت ورمونت ارسال شد. در متن لایحه آمده است: با توجه به عواقب خطرناک استفاده از موبایل توسط نوجوانان، پر واضح است که افراد زیر ۲۱ سال به اندازه کافی برای دسترسی به این دستگاه‌ها بالغ نیستند، …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
مافیای سیگار مانع دریافت مالیات/ چراغ سبز آمریکایی‌ها برای تولید سیگار در ایران
کارشناسان معتقدند سیستم مالیاتی کشورنمی‌تواند نرخ واقعی سیگار را تعیین کند تا بر اساس آن، مالیات دریافت شود.در عین حال لابی دخانیاتی ها و قدرت مافیای سیگار را مانعی برای افزایش مالیات می‌دانند.
یافته‌های جدید درباره ضرر سیگار؛ سیگار به جای صبحانه؟!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / بهداشت و سلامت
یافته‌های جدید درباره ضرر سیگار؛ سیگار به جای صبحانه؟!
اگر در ابتدای صبح اولین کاری که می‌کنید سیگار کشیدن است، باید بدانید که نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهند که احتمال ابتلا به سرطان ریه، سر و گردن در شما بسیار بیشتر از سایر افراد غیر سیگاری است.
  سیگار کشیدن  سیگاری ها  استعمال دخانیات
فروش سیگار‌های لاکچری در چهارراه مولوی، نخی ۲۰۰هزار تومان! + فیلم
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اجتماعی
فروش سیگار‌های لاکچری در چهارراه مولوی، نخی ۲۰۰هزار تومان! + فیلم
گزارشی می‌بینید از بازار سیگار‌های ورق طلا و لاکچری در تهران از نخی دویست هزار تا بسته‌ای سه میلیون و هفتصد هزارتومان؛ ویژه شوآف در مهمانی‌های شبانه.
  سیگار لاکچری  سیگار با ورق طلا
5 غذای سالم که پوست شما را درخشان تر از همیشه می کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / وبگردی
5 غذای سالم که پوست شما را درخشان تر از همیشه می کند
مطمئناً عادات سبک زندگی (مانند سیگار کشیدن و برنزه کردن) و ژنتیک می توانند پوست شما را تحت تأثیر قرار دهند ، اما این بدان معنی نیست که رسیدن به یک چهره درخشان آرزویی از دست رفته است. در حالی که بسیاری از مواد آرایشی وجود دارد که خود را "غذای پوست" می نامند ، حقیقت این است که کلید حفظ چهره سالم از بطریهای لوازم آرایشی حاصل نمی شود.
بیش از 331 هزار نخ سیگار قاچاق در طبس کشف شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
بیش از 331 هزار نخ سیگار قاچاق در طبس کشف شد
فرمانده انتظامی شهرستان طبس از کشف 331 هزار و 400 نخ سیگار قاچاق در این شهرستان خبر داد.
  استانی-اجتماعی  پلیس
سیگار؛ تهدیدی جدی برای سلامت روان 
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / علمی و آموزشی
سیگار؛ تهدیدی جدی برای سلامت روان 
تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان آمریکایی نشان می‌دهد سیگار علاوه بر خطرات جسمی، سلامت روانی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و با افسردگی مرتبط است. 
  نه به دخانیات  سرطان  سیگار