دوشنبه, ۴ تیر, ۱۴۰۳ / 24 June, 2024
مجله ویستا

اختلال در زیبایی با چربی های شکم !


پرسش: بنده دارای وزن 70 و قد 163 میباشم كه از ناحیه شكم و پهلو بسیار مشكل دارم و هیچ نوع داروی لاغری بر من اثر ندارد میخواستم بدانم ایا داروی گیاهی وجود دارد تا بتوانم حداقل چاقی موضعی را از بین ببرم در ضمن 3 سال از بارداری ام میگذرد.

اختلال در زیبایی با چربی های شکم !


پاسخ: بهترین روش کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل یک رژیم غذایی صحیح + ورزش است.
یک رژیم غذایی صحیح با در نظر گرفتن مزاج، سن، قد، وزن، نوع استخوان بندی و بیمار یها ، وضعیت های خاص فرد (مثل دیابت یا بارداری)، وضعیت اقتصادی و سفره غذایی خانواده تدوین و آماده میگردد.
چربی شکم، چربی ذخیره‌ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد، پس باید خیلی پشتکار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.
به غیر از چربی شکمی، یکی از بزرگ ترین مشکلات این منطقه که منجر به اختلال در زیبایی می‌شود، از دست رفتن قوام عضلات شکم است که منجر به جلو آمدگی شدید شکم، حتی با کوچک ترین نفخ گوارشی می‌شود. علت شل شدن عضلات این است که فعالیت های روزمره هیچ کدام عضلات شکم را در گیر نمی کنند، به خصوص در خانم ها معمولا عضلات شل تر هستند و در جریان حاملگی و زایمان این عضلات دچار کشیدگی و حتی بریدگی (در سزارین) می شوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا کاهش می یابد. پس اگر به دنبال خوش فرم شدن شکم هستید، حتماً با ورزش هایی که بر روی عضلات شکم تمرکز دارند، عضلات شکم را تقویت کنید، ولی باید بدانید ورزش مخصوص شکم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش هوازی (مثلا پیاده روی)، ممکن است روی چربی شکم اثری نداشته باشد.
اگر همراه با رژیم غذایی و ورزش هوازی عضلات شکم را تقویت نکنید، ممکن است اصلا از ظاهر شکم رضایت نداشته باشید، چون به هر حال عضله ی شل و بدون قوام، به سمت جلو می آید یا پایین می افتد و ظاهر شکم را زشت می نماید.
هر روز ابتدا حرکات کششی زیر را انجام دهید. سپس ۱۰ دقیقه بدوید. بعد مجددا حرکات کششی را اجرا کنید و در مرحله آخر حرکات ورزشی زیر را انجام دهید. هر حرکت را در ۳ ست ۱۲ تایی انجام دهید و بین هر ست، نیم تا ۱ دقیقه استراحت کنید.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.